#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/11/2011 21:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα βγεί κι από πάνω το ΠΑΣΟΚ !!!



Μια συγκυβέρνηση «που στήθηκε από το κατεστημένο της χώρας και με βοήθεια τις απειλές των αφεντικών των Βρυξελλών και του ΔΝΤ , μετά τις μεγαλειώδεις αντιδράσεις του λαού κατά την 28η Οκτωβρίου», έχει ως μόνο σκοπό να σταματήσει κάθε φωνή αντίστασης, δήλωσε ο πρόεδρος της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ Ν. Φωτόπουλος.

Όπως τόνισε ο κ. Φωτόπουλος, μια τέτοια κυβέρνηση «επισείοντας τον «μπαμπούλα» της χρεοκοπίας και της εξόδου από το ευρώ », το μόνο που έχει να κάνει είναι να αφαιρέσει και την τελευταία λαϊκή κατάκτηση.

«Γι’ αυτό μια τέτοια κυβέρνηση πρέπει να καταδικαστεί. Γιατί αυτή η κυβέρνηση είναι κυβέρνηση του κεφαλαίου, κυβέρνηση της Μέρκελ και του Σαρκοζί, του 'Ολι Ρέν, που δεν είναι οι σωτήρες μας (όπως θέλουν να μας τους παρουσιάζουν κάποιοι) αλλά εκμεταλλευτές μας», πρόσθεσε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 07/11/2011 21:49:40

    Γιατί να μην βγεί?
    Όσο η ΝΔ αυτοενοχοποιείται....... έτσι θα γίνεται

  2. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 07/11/2011 21:52:51

    Τρίτη Πέμπτη φωτόπουλο με ρύζι... Όχι άλλο κάρβουνο!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Τιγράνης 07/11/2011 21:56:03

      Πασοοκος-ξεπασόκος, άδικο έχει εν προκειμένω;

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Αυριανιστής 07/11/2011 22:10:27

        άδικο έχει

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ Αυριανιστής 07/11/2011 23:09:37

        Ναι ο συγκεκριμένος άδικο έχει. Και το αντίθετο να έλεγε πάλι άδικο θα είχε, ο συγκεκριμένος...

  3. stam avatar
    stam 07/11/2011 21:54:10

    Να δουμε και οι επομενοι τι θα καταφερουν?δυστηχως ειναι ολα συμφωνημενα να χρεοκοπησουμε. Ο καημενος ο λαος τι εχει να τραβηξει...

  4. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 07/11/2011 22:13:28

    Ευτυχώς ο αξιότιμος κύριος ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ έλειπε εκτός της ζώνης του Ευρώ αυτές τις μέρες. Φανταστείτε τι θα γινόταν.,.....

  5. επισκέπυης avatar
    επισκέπυης 07/11/2011 23:20:44

    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ, γιατί έχει άδικο;;
    Δεν γνωρίζω αν και ποιες σκοπιμότητες έχει και τα λέει, συμφωνώ και με αυτά που λέει αλλά και που τολμάει και τα λέει.

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ επισκέπυης 08/11/2011 01:01:23

      Γιατί τα προνομιάκια του να κρατήσει κι ας γίνει η χώρα Σουδάν.

  6. ΝΙΚΟΛΑΟΥ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΟΥ 08/11/2011 00:37:03

    εμπρος συντροφοι της ΔΕΗ για νεες κονομες

  7. dracon avatar
    dracon 08/11/2011 07:54:01

    Οχι στο κοινωνικό αυτοματισμό ,που εμφύτευσε στον εγκέφαλό μας το ΠΑΣΟΚ.
    Ο Φωτόπουλος λέει αλήθειες για την κυβέρνηση εθνικής εξόντωσης και υποτέλειας ,που είναι και αντισυνταγματική.
    Ας πει κάποιος τον Σαμαρά να ρωτήσει τους συνταγματολόγους συμβούλους του
    Σύμφωνα με το Σύνταγμα όταν υπάρχει αυτοδύναμη κυβέρνηση ,δεν επιτρεπεται ο σχηματισμός κυβερνησης εθνικής ενότητας (αρθρα 37 και 38)
    Ακόμη αν παραιτηθεί η κυβέρνηση ο ΓΑΠ πρπει να παραιτηθει και από αρχηγός του κόμματος ,διαφορετικά θα ξαναγίνει πρωθυπουργός.

  8. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 08/11/2011 11:00:22

    TI ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙ ΠΟΥΠΑΚΗΣ.

    ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΧΑΧΟΛΟΠΑΣΤΟΚΩΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΧΑΧΟΛΟΝΟΥΔΟΥΛΟΣΤΟΚΟΥΣ.

    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΗΝΕΛΟΠΗΣ ΔΕΛΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ.

    ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ ΕΝΟΣ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ Σ΄ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ.

    ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΧΑΧΟΛΟΠΑΣΤΟΚΟΥΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΑΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.
    ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ .
    ΑΦΗΣΤΕ4 ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΩΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣ.
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΗ ΧΑΧΟΛΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.

  9. ΠΕΡΙ avatar
    ΠΕΡΙ 08/11/2011 19:24:29

    ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΤΣΕ Η ΦΑΣΗ.ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ