#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/02/2011 20:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θαύμα ! Το Mega τσίκνισε την κυβέρνηση



Θαύμα. Ένα απίστευτο γεγονός συνετελέσθη 10 μήνες μετά την υπογραφή του Μνημονίου. Επρεπε να έλθει η Τσικνοπέμπτη προκειμένου το Mega να αποφασίσει να «τσικνίσει» την κυβέρνηση.

Ξαφνικά οι φωστήρες των ειδήσεων, οι μεγάλοι αναλυτές της οικονομίας ανακάλυψαν ότι το Μνημόνιο δεν οδηγεί πουθενά. Μάλιστα δια στόματος της Ολγας Τρέμη ακούσαμε ότι οι συνεχείς αναθεωρήσεις είναι ομολογία αποτυχίας του Μνημονίου. Ο δε Γ. Πρετεντέρης κατέληξε στο συμπέρασμα ότι σήμερα δεν καταλαβαίνει πως θα βγούμε από αυτό το αδιέξοδο.

Τι έπαθαν εκεί στη Μεσογείων. Ανακάλυψαν την πραγματική έννοια της δημοσιογραφίας. Μετά από τόσο καιρό που σκούπιζαν το παλτό της κυβέρνησης αποφάσισαν να παίξουν και λίγο σκληρό ροκ; Ή μήπως έπαθαν σοκ με τη δημοσκόπηση που δείχνει τους δημοσιογράφους του Μεγάλου Καναλιού να μην έχουν καθόλου καλή εικόνα στην κοινωνία;

Δεν πειράζει, κάλλιο αργά παρά ποτέ. Δυστυχώς όμως τα θαύματα διαρκούν λίγο και πολύ φοβούμαστε ότι θα ξαναρχίσουν τα κυβερνητικά ζεϊμπέκικα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/02/2011 20:55:04

    Ο Πρετεντέρης μάλιστα είπε οργισμένος: "Εμείς απ τον Μάιο τα λέμε..."!!!!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 24/02/2011 21:05:07

      Τί υποκρισία!!!!!!!!!!!!!!

    • sawas avatar
      sawas @ Strange Attractor 24/02/2011 21:13:24

      δεν είναι η πρώτη φορά που "υποκρίνεται¨

      • Orestios avatar
        Orestios @ sawas 24/02/2011 21:48:19

        δεν είναι τυχαίο το επίθετο άλλωστε.

  2. nick avatar
    nick 24/02/2011 20:56:18

    Τη δήλωση Μιχελάκη για την αντιμετώπιση της ΝΔ από τα μέσα ενημέρωσης την έδειξαν;

    • Orestios avatar
      Orestios @ nick 24/02/2011 21:06:32

      Όχι, βέβαια οι υποκρίταροι.
      Προσπάθησαν να την καπελώσουν και να την οικιοποιηθούν οι ξεφτίλες.

  3. Misha avatar
    Misha 24/02/2011 21:00:45

    Nα βρεθεί κάποιος που έχει το κουραγιο να ψάξει τα δελτια τους που έχουν αποθηκευμενα στο νετ, και να τρίψει στη μουρη της φράου Χέλγκα και του δον Τερμπεντέρη την χυδαία μνημονιακή προπαγάνδα που κανουν επί ενάμιση χρόνο.

    Μου θυμίζουν έναν παθολογικό ψεύτη γνωστό μου που ενώ έξω εβρεχε αυτός επέμενε πως έχει λιακάδα

    • jkr avatar
      jkr @ Misha 24/02/2011 21:19:01

      γάβρος θα ταν και πασόκος, χιχιχιχιχιχι

  4. geopan avatar
    geopan 24/02/2011 21:06:39

    @nick
    την έδειξαν αλλά έλειπε κομμάτι!αυτό που έλεγε ο μιχελάκης για τον παπακωνσταντίνου που δήλωνε ότι αν χρειαστούν νέα μέτρα εγώ θα παραιτηθώ γιατί θα έχω αποτύχει!

  5. juliet avatar
    juliet 24/02/2011 21:06:55

    οταν το πλοίο βυθίζεται οι επιβάτες πηδάνε στο διπλανό που πλησιάζει...

    • cveng avatar
      cveng @ juliet 24/02/2011 21:10:18

      η εκφραση αναφερει και κατι για αρουραιους που εγκαταλειπουν το καραβι που βουλιαζει...

      • juliet avatar
        juliet @ cveng 24/02/2011 21:14:57

        σωστός

  6. ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ avatar
    ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ 24/02/2011 21:11:19

    παιδια μην βλεπετε TV μην αγοραζετε εφημεριδες.

  7. juliet avatar
    juliet 24/02/2011 21:13:55

    στη Ρουμανία κάθε Πέμπτη φοράνε μωβ για να μη τους πιάνει η κακογλωσιά και η Τρέμη σήμερα μωβ φορούσε ,τυχαίο δε νομίζω.

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 25/02/2011 07:03:27

      το Πρεντεντέρη ρώτα.... ,φίλε,καλή σου μέρα

  8. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 24/02/2011 21:13:57

    Πήραν είδηση ότι τελειώνει οΓιωργάκης και η παρέα του και έκαναν την κολοτούμπα.Μαθημένοι είναι άλλωστε.Δεν σώζονται όμως με τίποτα.Οι πληρωμένοι κονδυλοφόροι ψάχνονται!!!!!Είναι αργά για δάκρια τώρα.

    • Misha avatar
      Misha @ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 24/02/2011 21:17:23

      Κωλοτούμπα και στην Κερατέα!
      Κάλεσαν τον δημαρχο για να αρχίσουν διάλογο , μετά από 75 μέρες σφοδρών επιθέσεων από τα ΜΑΤ!!!
      Αέρα -αέρα -να φυγει η χολέρα!

      • Δημήτρης avatar
        Δημήτρης @ Misha 24/02/2011 21:45:08

        Κουράστηκαν να δέρνουν φαίνεται.

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Misha 24/02/2011 22:24:47

        Ναι, και η Τζάκρη ψέλισσε κάτι γι΄ αυτό το θέμα, με το βαθυστόχαστο λόγο της εξέπληξε.
        Αλλά αγύριστα κεφάλια οι Κερατιώτες, σα δε ντρέπονται να τους κάνουν και κάζο και να ξανακάνουν επεισόδια χτές.
        Σχετικά θέματα
        α) Περί ΗΛΕΚΤΩΡ
        h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/02/blog-post_8912.html

        β) Ωραία εξιστόρηση της υπόθεσης με τίτλο
        "Φάκελος Κερατέα - Όσο εμείς χαμογελάμε, τόσο αυτοί θα τρομοκρατούνται...

        h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/02/blog-post_7754.html

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Misha 24/02/2011 22:35:28

        "Η κ.Τζάκρη πρόσθεσε ότι οι κάτοικοι της Κερατέας δεν είναι σωστά ενημερωμένοι για το θέμα του ΧΥΤΑ."

        Καλό εεε;
        http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231080691

  9. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 24/02/2011 21:26:46

    Δεν βλέπω MEGAγόστροφους!!!

  10. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 24/02/2011 21:28:31

    ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η...ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΑΥΤΩΝ ΣΤΟ ΜΕGΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΌΤΙ...ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ ΓΙΩΡΓΟΣ 25/02/2011 02:37:47

      χωριό που φαίνεται..

  11. Ιωαννης avatar
    Ιωαννης 24/02/2011 22:05:32

    Καταλαβαν οτι με τις παπαριες που λενε δεν ειναι ασφαλεις αναμεσα σε κοσμο και ειπανε να το αλαξουνε το σκηνικο. Πανω απο ολα το τομαρι τους σαν τομαρια που ειναι. Το ασχημο για αυτους και πολλους αλλους ειναι οτι σε αντιθεση με το Γιωργακη που θα τη κοπανισει αυτοι θα μεινουν εδω ,,,και θα τρωνε τις φαπες τους και τα μπινελικια τους... Απορια ... ο τσοχατζοπουλος ο ερωτοκριτος τωρα θα κυκλοφορει με περουκα η θα παραμεινει εσωκλειστος ; κριμα τα κλεμενα ... ουτε να τα χαρει δεν μπορει ...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Ιωαννης 24/02/2011 22:16:21

      Αν θέλετε εξακρίβωση, έχω φωτογραφίες.

  12. Wolf avatar
    Wolf 24/02/2011 22:05:33

    Φακτορα μην αναρωτιεσε τι επαθαν στη Μεσογειων. Είναι απλό τους τέλειωσαν τα κανονικά -45% κάτω ο διαφημιστικός τζίρος- και το έριξαν στα ληγμένα μπας και ισοφαρίσουν. Αυτό που εσύ θεωρείς δημοσιογραφία αυτοί δεν το έχουν ακούσει, σε διαβεβαιώ, ποτέ στη ζωή τους.

  13. LOKROS avatar
    LOKROS 24/02/2011 22:17:22

    Το σημαντικότερο από το ίδιο το γεγονός είναι η γωνία από το οποίο το κοιτάς. Στο Μεγκακαναλο όμως σπανίως οι Τηλεαστέρες μαρτυρούν την θέση τους, επιλέγουν στρατόπεδο, γίνονται ένα με τις εξέδρες αλλά προσποιούνται τους αντικειμενικούς και τους ουδέτερους .
    Αν ο κροκόδειλος έφαγε τον εχθρό σου, αυτό δεν σημαίνει πως έγινε και φίλος σου.
    "Γκαίτε"

  14. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 24/02/2011 22:23:31

    Είναι προφανές γιατί συμβαίνει.. Το αφεντικό τους (ο πιο καλοβολεμένος Δημόσιος Υπάλληλος) χάνει έσοδα από τα διόδια και τα λοιπά δημόσια έργα που δεν προχωρούν (να έχετε υπ' όψη ότι πλέον συντάσσονται αρνητικοί λογαριασμοί από τις περιφέρειες καθώς έχουν διαπιστωθεί πληρωμές σε εικονικά έργα και ψεύτικους λογαριασμούς) και τους έδωσε γραμμή να αρχίσουν να πιέζουν..
    Έρχεται ο Σαμαράς.. είναι πασιφανές.. θα μπορέσει να τα βάλει επιτέλους με τους μεγαλοεργολάβους δημοσίων έργων που κατασπαράσουν το δημόσιο πλόυτο και τα εισοδήματα των εργαζομένων ή θα τους κοιτά όπως ο ΓΑΠ?

    ΜΕΓΚΑλη η ευθύνη στις πλάτες του...

  15. δυτης avatar
    δυτης 24/02/2011 23:06:04

    Μηπως εκαναν λαθος Τσικνοπεμτη εχουμε οχι Πρωταπριλια.

  16. Tem avatar
    Tem 24/02/2011 23:06:22

    ένα μεγάλο μπράβο στο Mega Channel

  17. perastikos avatar
    perastikos 24/02/2011 23:31:32

    ΞΥΠΝΑΤΕ ΒΡΕΕΕΕΕ….

    Οι Μεγκαλοι δεν ανακαλυψαν ξαφνικα ότι το Μνημόνιο δεν οδηγεί πουθενά, ότι οι συνεχείς αναθεωρήσεις είναι ομολογία αποτυχίας του Μνημονίου, ουτε βεβαίως ο Πρετεντερης και ο Καψης μας τα ελεγαν απο τον Μάη!

    Τα ανθρωπάκια ειναι θρασυδειλα και οταν προ ημερών ειδαν τους απεργους των ΜΜΜ εξω απο το Μεγκα να διαδηλώνουν βρίζοντας τους, οταν ειδαν το μπλοκο στην ΕΡΤ απο τους Παναθηναικους για την μεροληπτική αναμεταδοση απο τους αθλητικογραφους, οταν ειδαν την χθεσινή διαδηλωση στο κεντρο και σήμερα τα 1500 ατομα κατω απο βροχη εξω απο το σπιτι του Τσοχατζοπουλου να του φωναζουν κλεφτη, κατουρηθηκαν αυτοί και νταβατζηδες τους γιατι σκεφτήκανε οτι την επομενη φορά μπορεί να ειναι η σειρα τους να μπουκαρουν μέσα (ΜΕΓΚΑ, ΕΘΝΟΣ, ΝΕΑ, κλπ.) και να τους τα κανουν λαμπογυαλα ή να τους κράζουν εξω απο τα σπίτια τους…

  18. skeptomenos avatar
    skeptomenos 25/02/2011 00:19:37

    Δεν είχε ειδήσεις σήμερα το ALTER και αγόρασαν λίγη αξιοπιστία ,
    φτηνές πονηράδες ..

  19. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 25/02/2011 01:18:08

    Ενδιαφέρουσα απάντηση στην Τζακρη από Κερατιώτη. Θα το δείξει το MEGA;
    h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/02/blog-post_25.html

  20. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 25/02/2011 09:03:39

    Τον άκουσα το μπουκαλορίχτη και τσιμπιόμουνα.
    -Εμείς το φωνάζαμε από το Μάϊο, έτσι δεν είναι Όλγα?
    Και ποιός κύριε Μπουκαλορίχτη ξελαρυγγιαζότανε περί Χάρι Πότερ και λαϊκιστή Σαμαρά που έλεγε πρώϊμα, ότι ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.
    Ότι οι φόροι σκοτώνουν τους φόρους.
    Ότι χωρίς αναπτυξιακό πηλώνα κανένα δημοσιονομικό μέτρο δε θα αποδώσει.

    Φαίνεται πως δεν περπατάει η μέσω ΕΣΠΑ χρηματοδότηση των καναλιών.

    • kiki avatar
      kiki @ ΣΟΝ ΠΕΝ 25/02/2011 09:41:41

      Ναι μεχρι το Μαρτη βγαινουν, αν δεν τα παρουν κλεινουν.Χο, η ΕΕ εχει αντιρησεις για την χρηματοδοτηση μεσω ΕΣΠΑ.

  21. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 25/02/2011 10:11:30

    Δεν μασάμε ρε. Από τις πολλές μούντζες στα καφενεία, έκαναν και μιά ψιλογυριστή έτσι για τα μάτια.

  22. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 25/02/2011 10:27:52

    μάλλον είναι ότι η ΕΕ με ψήφισμά της ανοίγει τον τομέα των δημοσίων έργων και στους εργολάβους της Εσπερίας και κλαααααααααμα ο Μπόμπολας.
    Τα χάνει τα έργα.
    Ερχονται πιο μεγάλοι καρχαρίες.

  23. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 25/02/2011 11:53:39

    Αίσθησή μου είναι ότι πλέον τρέμουν και τον ίσκιο τους. Προσωπικά πιστέυω ότι αν κάποιος από την "αγία τετράδα" του MEGA εμφανιζόταν χωρίς πολυπληθή συνοδεία σε δημόσιο χώρο δεν θα είχε καλά ξεμπερδέματα. Επίσης είναι προφανές ότι οι ιδιοκτήτες του MEGA είναι σφόδρα ενοχλημένοι από την αποτυχία του ΓΑΠ να προστατέψει τα συμφέροντα τους: ο Βαρδής δεν μπόρεσε να υφαρπάξει το ΤΤ και την ΑΤΕ για να σώσει την Πειραιώς, έτσι σκατά που τα έκανε ο Σάλλας. Ο Μπόμπολας αιμοραγεί καθημερινά από το κίνημα των διοδίων ενώ ταυτόχρονα δεν βλέπει και φως στο τούνελ των νέων έργων. Ο Ψυχάρης κρατάει με νύχια και με δόντια τα κωλομάγαζά του ελλείψει κρατικής διαφήμισης.
    Με άλλα λόγια οι κρετίνοι που στήριξαν το σύστημα ΠΑΣΟΚ επί 30 χρόνια, βλέπουν τώρα, την δυσκολότερη ώρα τους, ότι το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να τους στηρίξει. Δεν ξέρω αν από την απλή κριτική στο ΠΑΣΟΚ περάσουν στην άλλη όχθη και γίνουν νεροκουβαλητές του Σαμαρά. Τους έχω ικανούς. Πρόκειται για απόνδυλα. Αν γίνει αυτό όμως ο Σαμαράς πρέπει τους τελειώσει άμεσα. Μην πέσει στην παγίδα που έπεσε ο ΚΑΚ και στο τέλος τον παρουσίαζαν ως αλκοολικό. Η ΝΔ οφείλει να τους επιτεθεί κατα μέτωπο, χωρίς έλεος. Ειδικά τώρα που ο κόσμος είναι πλέον βέβαιος για τον ρόλο των ΜΜΕ, η ΝΔ έχει τη χρυσή ευκαιρία να σπρώξει όλο αυτό τον συρφετό στον Καιάδα.

  24. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 25/02/2011 12:02:41

    Α, και κάτι ακόμα. Η μελλοντική απειλή στον χώρο των ΜΜΕ ακούει στο όνομα ΣΚΑΙ. Επειδή όλος ο κόσμος, ακόμη και οι σκεπτόμενοι Πασόκοι, έχει καταλάβει ότι στο σύστημα MEGA είναι επιτομή της διαφθοράς και του τσατσιμού και σύντομα θα καταρρεύσει, η παρέα Αλαφούζου, Παπαχελά και Παναγόπουλου προσπαθεί να χτίσει τον μιντιακό πόλο ψευδοσοβαρότητας που θα διαδεχτεί το MEGA. O ΑΝΤ1 χάρη στις λαικιστικές αμαρτίες του παρελθόντος δεν αποτελεί εναλλακτική, το STAR είναι καλό μόνο για ξαναμμένους εφήβους, ο ALPHA είναι παντελώς άχρωμος και άοσμος και το ALTER μπορεί να κλέισει από μέρα σε μέρα. Συνεπώς το Αλαφούζος Co-Αγαπώ το Περιβάλλον αλλά έχω σπίτι στην Πεντέλη που κάποτε ήταν δάσος-ευελπιστεί να γίνει MEGA στη θέση του MEGA. Προσοχή, προσοσή, προσοχή! Μην τους αφήσουμε.
    Δεν θα ξεμπερδεψουμε με τον έναν νταβά για πέσουμε στον άλλο.

  25. καινός avatar
    καινός 25/02/2011 13:49:16

    όσες κωλοτούμπες και να κάνουνε, ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝΕ.

  26. xriteo avatar
    xriteo 25/02/2011 18:45:56

    αντε να εισαι ο Πρετεντερης.Να τρως πικρα απο ΠΑΣΟΚ και ΒΑΖΕΛΟ.Και να το γυρνας στο καουμποικο μετα.Γνωστος βεβαια σαλτιμπαγκος ο ντερμπεντερης δεν εχει προβλημα να το παιξει γαυρος και δεξιος

  27. φοίνικας avatar
    φοίνικας 25/02/2011 18:55:34

    Δέν ξέρω για εσάς , αλλά εγώ τις πρώτες ΄΄κρεμάλες΄΄ για αυτούς , ευχαρίστως τις διέθετα !

  28. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 25/02/2011 19:17:02

    Καιρός ήταν να αφυπνισθούν. Φαίνεται κάποιος τους σφύριξε το "Φίλος ο ΓΑΠ φιλτέρα η αλήθεια" μέρες που έρχονται . Τώρα τι έχουν να πουν για τον Αντώνη τον Σαμαρά που τον ώκτειραν γιατί δεν ενέδωσε στο Μνημόνιο. τηρούν σιγήν ιχθύος.