#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/12/2009 12:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θαύμα! Ουρές πιστών συγκεντρώνονται έξω από το Μαξίμου



Αρχιμηνιά κι Αρχιχρονιά κι αρχή καλός μας χρόνος…Το ξέρω και το υπόλοιπο αλλά αν το γράψω όλο θα πείτε ότι λουφάρω κομματάκια της στήλης.

Εξάλλου δεν πρόκειται να μου δώσετε τίποτα, οπότε γιατί να μπαίνω και στον κόπο.

Δώστε τουλάχιστον στα παιδάκια που θα έρθουν να τραγουδήσουν σήμερα και προσέξτε, ει δυνατόν, να μην είναι γεννημένα πριν το 1992.

Εν τω μεταξύ έπαθαν μεγάλη νίλα όσοι δεν πίστευα στα θαύματα. Κι όλοι μαζί σταυροκοπούνται από την ώρα που δήλωσε ο Γιώργος ότι ΚΑΤΑΛΑΒΕ πως υπάρχει πρόβλημα με τα τέλη.

Ουρές πιστών έχουν σχηματιστεί έξω από το μέγαρο Μαξίμου και υμνούν κρατώντας εξαπτέρυγα και πινακίδες ΙΧ.

Που είστε απόψε παίξτε με φουντούκια κι όχι με κάστανα. Μην χάσετε τη γέμιση της γαλοπούλας.

Η μέτρια κατανάλωση αλκοόλ επιμηκύνει τη ζωή, λένε οι επιστήμονες. Η μέτρια ζωή επιμηκύνει την κατανάλωση αλκοόλ λέει η πρακτική.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αριστειδης avatar
    Αριστειδης 31/12/2009 13:21:02

    Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥ, ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥ,ΒΟΛΕΜΕΝΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ, ΠΕΣΤΑ FACTOR X, EΣΥ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Αριστειδης 31/12/2009 19:05:25

      Δεν μπορούμε να πούμε κακό για έναν νεκρό επειδή έχει ήδη πάθει το μεγαλύτερο κακό....
      Συμφωνώ όμως απόλυτα με τους επιθετικούς προσδιορισμούς που αναφέρεις Αριστείδη για τον τεθνεώτα. Από την δεκαετία του ΄70 (μετά την μεταπολίτευση)ακόμη είχε επιδείξει αυτά τα ούτως καλούμενα προσόντα......Ο Θεός να τον συγχωρέσει.

  2. Βιλιάσκις avatar
    Βιλιάσκις 31/12/2009 14:59:55

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  3. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 31/12/2009 19:24:33

    Factor X.
    Τι απίθανη φωτογραφία έβαλες μεγάλε;;; Καλή και δημιουργική χρονιά.

  4. Anonimi avatar
    Anonimi 31/12/2009 20:58:42

    Νόμισα για ένα λεπτό (όταν είδα το κοντό μαλλί) ότι πρόκειται για άντρα και χάρηκα. Φτου!

  5. ΜΑΚΕΔΝΟΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΝΟΣ 01/01/2010 12:46:54

    Δες τι δυναμη εχει ο λαος!!!μερικες χιλιαδες πολιτες παρεδωσαν πινακιδες και αμεσως τα κανανε στο βρακακι τους οι σοσιαλιστες και υποσχεθηκαν να γυρισουν πισω τα γκαμισιατικα!!!ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ ΡΕ ΣΥ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΟΧΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΘΝΟΚΤΟΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΨΗΦΟ ΣΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕς ΑΜΕΣΩΣ Η ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΘΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗς ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ!!!ας ελπισουμε να κουνησουν λιγο κωλαρακι οι ελληνες

  6. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 01/01/2010 20:51:32

    Αγαπητέ ΜΑΚΕΔΝΕ πλανάσαι! Όλα, πιστεύω, ήταν προσχεδιασμένα. Ήξεραν ακριβώς που χτυπούσαν. Απαιτούνται έσοδα. Τα "ρετιρέ" έδωσαν και θα ξαναδώσουν και οι Βορειοευρωπαίοι απαιτούσαν αβάντα για νέες πωλήσεις αυτοκινήτων. Τι έμενε; Η πλέμπα. Βαφτίζουμε, λοιπόν, "Περιβαλλοντικά Τέλη" την Έκτακτη Εισφορά μας, την εξαπολύουμε, "ανακαλύπτουμε κατάπληκτοι και ομολογούμε στενοχωρημένοι" το λάθος μας, αλλά δεν το παίρνουμε πίσω, τώρα ή στο μέλλον, και υποσχόμαστε να το αναθεωρήσουμε. Έτσι πετυχαίνουμε μ'ένα σμπάρο δυό τρυγόνια: Και Έκτακτη Εισφορά από τους πολλούς αδύνατους (που άν την λέγαμε "Εκτακτη Εισφορά" θα είχε καεί το πελεκούδι, και επίδειξη Κοινωνικής Ευαισθησίας από τον Πρωθυπουργό (τον μόνο Αμόλυντο, που "διαπίστωσε" την "προχειρότητα" των ηθικά αναλώσιμων υφισταμένων του. Δεν αποκλείεται και λοβοτομημένοι συμπατριώτες μας να αναφέρονται στην "αρπαχτή" ευγνωμονώντας τον για την κατανόηση και την μεγαλοθυμία του. Άφεριμ !
    Δυστυχώς, για το "Λαθρομεταναστευτικό" τα πράγματα είναι αλλοιώς. Εκεί μόνο δημοψήφισμα θα τους κούναγε. Κι αν !

  7. diogenis avatar
    diogenis 03/01/2010 11:16:53