#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/01/2014 20:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θαυμάστε τους και ψηφίστε τους



Θαυμάστε τους και ψηφίστε τους. Είναι μέλη της Χρυσής Αυγής, μεταξύ των οποίων ο δολοφόνος Ρουπακιάς, ο πυρηνάρχης της Χρυσής Αυγής στη Νίκαια Γ. Πατέλης, άλλα στελέχη που εμπλέκονται στη δολοφονία του Π. Φύσσα. Θαυμάστε τους. Είναι οι αθλοπαιδιές που υποστηρίζουν ότι κάνουν. Παίζουν με τα όπλα, εκπαιδεύονται κανονικά σαν παραστρατιωτική οργάνωση.



Όσο κι αν θέλουν να κρυφτούν τα στοιχεία είναι συγκλονιστικά και αποκαλυπτικά. Όσο κι αν ο Κασιδιάρης θέλει να κάνει σόου στη Βουλή η ουσία είναι μία. Μπορεί να υπάρχουν κλέφτες πολιτικοί και λαμόγια, αλλά οι Χρυσαυγίτες είναι ανόητοι, εγκληματίες, ναζιστές και ενίοτε και δολοφόνοι. «Θέλουμε να τους ξεσκεπάσουμε, όχι να τους κάνουμε θύματα», είπε στο ευρωκοινοβούλιο ο Αντ. Σαμαράς. Και ξεσκεπάζονται μόνοι τους, με τα στοιχεία που έχουν στα κομπιούτερ τους.



Οι φωτογραφίες απεικονίζουν στελέχη της Χρυσής Αυγής, προερχόμενα κυρίως από τον «πυρήνα» της Νίκαιας σε σκηνές και δραστηριότητες που μόνο σε παραστρατιωτική οργάνωση παραπέμπουν, με στολές παραλλαγής και αυτόματα όπλα στα χέρια. Κάποιες από τις φωτογραφίες προέρχονται από το γνωστό τόπο κατασκήνωσης - εκπαίδευσης της Χρυσής Αυγής στους καταρράκτες του Νέδα.



Σοκάρει δε η φωτογραφία που εικονίζει μέλος της Χρυσής Αυγής να «απειλεί« εικονικά έναν αντίπαλο -προφανώς στο πλαίσιο κάποια εκπαίδευσης- βάζοντάς του το περίστροφο στο κεφάλι.



Περήφανος ποζάρει σε κάποια από τις φωτογραφίες και ο Γ. Ρουπακιάς με τα σύμβολα της Χρυσής Αυγής πίσω του. Τα νέα στοιχεία, δείχνουν μεσαία στελέχη της οργάνωσης, μερικά εκ των οποίων εμπλέκονται και στη δολοφονία του Παύλου Φύσσα, γεγονός που δημιουργεί νέα δεδομένα στις έρευνες.



Θαυμάστε τους κύριοι που νομίζετε ότι με το να τους ψηφίζετε θα διώξετε το σάπιο πολιτικό κατεστημένο. Εγκληματίες είναι, τελεία και παύλα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lolilop avatar
    Lolilop 15/01/2014 21:07:38

    Συμφωνώ μαζί σας, εγκληματίες και ανεγκέφαλοι είναι.

    Αλλά μήπως και αυτοί που υποδούλωσαν τη χώρα και εξαθλίωσαν το λαό καταστρέφοντας τη ζωή τους δεν είναι;

    Θα τους ψηφίσουμε λοιπόν τουλάχιστον να μας καταστρέψουν με την δική μας επιλογή κι όχι αθελά μας.

    Όπως μας πόνεσαν θα τους πονέσουμε.

    Η ύψιστη τιμωρία για την ΝΔ και τον αρχηγό της, να χάσει από εγκληματίες και ανεγκέφαλους.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Lolilop 15/01/2014 21:48:36

      Με δικαιώνεις όταν λέω 10 χρόνια τώρα ότι το 1/3 των Ελλήνων πολιτών δεν είναι σε επαρκή διανοητική ή ψυχολογική κατάσταση για να επιλέγουν κυβέρνηση. Από τον ΓΑΠ στο Μιχαλολιάκο πήγατε οι περισσότεροι αγανακτισμένοι και οι υπόλοιποι στον Τσίπρα. Από τη μια βλακεία στην άλλη και μυαλό δε βάζετε...

    • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
      Γιάννης Αυλακιώτης @ Lolilop 15/01/2014 22:06:23

      υπεραπλουστεύσεις και φτηανιάρικοι λαϊκισμοί. ΟΧΙ δεν είναι ίδιοι και αν δε μπορείτε να καταλάβετε τη διαφορά λυπάμαι.

      • Lolilop avatar
        Lolilop @ Γιάννης Αυλακιώτης 15/01/2014 22:31:58

        Ναι ε; Αν σας βολεύει αυτό εντάξει.

        Θα σου πω κι αυτά και μετά θα τα ξαναπούμε στην κάλπη.
        Πότε έδωσε ο λαός συναίνεσε σε όλα τα μέτρα που πέρασαν; Ο λαός τους ψήφισε να βγάλουν την χώρα από την κρίση, δεν τους έδωσε το δικαίωμα να τον υπερφορολογίσουν, να τον απολύσουν, να τον τρομοκρατούν με κατασχέσεις, να τον χαρατσώσουν, να τους πάρουν τα ομόλογα, ν' ακούν Θεοχάρηδες να λένε "θα σας πάρουμε το ένα, κάντε αυτό, ψέμματα, εκφοβισμοί, κόψιμο συντάξεων, να κατάσχουν μισθούς και όλα τα ωραία που εφάρμοσαν κι απ' την άλλη να βλέπουν 300 και ξέρω γω πόσους διορισμένους, υπόδικους και μη να απολαμβάνουν τεράστιους μισθούς, διοικητές από δω αντιπροέδρους από κει.
        Όταν εγώ τους ψήφισα όπως και τα προηγούμενα 40 χρόνια δεν τους εξουσιοδότησα να κάνουν αυτά.
        Να πλεύσουν το καράβι σε ήρεμα και καθαρά νερά τους ζήτησα.

        Καταλάβατε τώρα; Και τις υπεραπλουστεύσεις όποιος τις υποτίμησε έχασε.

        • Panos avatar
          Panos @ Lolilop 15/01/2014 22:50:28

          Φίλε το ζητούμενο είναι η λύση.
          Εκτός από την ικανοποίηση της τιμωρίας, ποιά ακριβώς λύση δίνει η ΧΑ;;;
          Πές μου να την ψηφίσω και εγώ.
          Γιατί η "λογική" να σε κάψω και άς καώ φαντάζομαι πως αντιλαμβάνεσαι πως μόνο λύση δεν είναι. Εκτός και άν έχεις τάσεις αυτοκτονίας.

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Panos 15/01/2014 22:55:04

            Η τραγική αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει λύση.

          • Panos avatar
            Panos @ ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2014 23:16:01

            Δηλαδή φίλε Στέλιο τελειώσαμε;;;
            Να πάμε όλοι να φουντάρουμε να ησυχάσουμε;;;
            Δηλαδή τί να πούνε και οι παππούδες μας που περάσανε τα τριςχειρότερα;;;

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Panos 16/01/2014 09:14:08

            Δυστυχώς ,ΠΟΤΕ η Ελλάδα δε βρέθηκε σε τέτοιο κίνδυνο. Ναι ,οι παπούδες μας περάσαν πολέμους ,κατοχές ,
            πτωχεύσεις ,πείνα.

            Αλλα οι τότε πτωχέυσεις κάποτε θα ξεπερνιόνταν ,οι εχθροί κάποτε θα εφευγαν. Τώρα ,επιπρόσθετα απο όλα αυτά (γιατί θα περάσουμε παλι πτώχευση και πεινα ,μην αμφιβάλεις), έχουμε και τα εκατομμύρια τους Λαθρομετανάστες που περιμένουν να πολιτογραφηθουν (απο τον ΣΥΡΙΖΑ) για να φέρουν και τις οιογένειές τους (βάλε 15 παιδιά ο καθένας). Αυτοι ,δε θα φύγουν ποτέ. ΤΕΤΟΙΟ κακό δεν περασαν ποτέ οι παπουδες μας...

            Delenda Grecia est...

          • Ekthamvi avatar
            Ekthamvi @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 11:44:55

            '' ...έχουμε και τα εκατομμύρια τους Λαθρομετανάστες που περιμένουν να πολιτογραφηθουν (απο τον ΣΥΡΙΖΑ) για να φέρουν και τις οικογένειές τους (βάλε 15 παιδιά ο καθένας). Χαχαχαχαχα! Ειλικρινά πιστεύετε οτι θα μπορέσει να μας επιβάλλει κάποιος (ο οποιοσδήποτε) αυτό που περιγράφετε και θα υπάρχει και την επόμενη μέρα στην Ελλάδα; Το πρόβλημα με τις ων λαθροεισερχόμενες ορδές είναι τραγικό και τεράστιο, αλλά δυστυχώς, κανέναν δε βλέπω να το αντιμετωπίζει με την αποφασιστικότητα που απαιτείται. Αν η ΝΔ μπόρεσε να κάνει μόνο αυτό που όλοι βλέπουμε επί του θέματος, τότε.....

          • Φωτεινή avatar
            Φωτεινή @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 14:37:36

            Ekthamvi,

            ὁ ῎Αλεξ θά τούς διευκολύνη νά φθάνουν στά πατρῶα ἐδάφη σῶοι!!

          • evan avatar
            evan @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 17:23:54

            Αν έπρεπε οπωσδήποτε να επιλέξω ανάμεσα στον ρατσισμό και στο να ερθουν και να μείνουν οι αλλοδαποί που είπατε, θα διάλεγα το δευτερο πάντως.

          • Lolilop avatar
            Lolilop @ Panos 15/01/2014 23:01:02

            Λύση; Δεν υπάρχει πια, τουλάχιστον για την μικρομεσαία τάξη. Τους διέλυσε η "λογική" των διανοούμενων και των σοφών .
            (Το είπα και πριν, συμφωνώ απόλυτα ότι είναι κάφροι, ναζιστές και ανεγκέφαλοι και δεν το παίρνω πίσω. )

            Ε λοιπόν ας απολαύσω κι εγώ ένα μπαχαλάκι......και μια οδυνηρή ήττα αυτών που με κορόϊδεψαν. Η ιστορία θα αναλάβει με τι χρώμα μελάνι θα γράψει την πορεία τους.
            Και όχι δεν έχω αυτοκτονικές τάσεις άλλοι ήταν αυτοί που είχαν τάσεις εξουθενωτικές έως δολοφονικές.
            Αγωνιάς απ' ότι καταλαβαίνω. Στο υπόσχομαι πως θα τελειώσει γρήγορα.

          • Κωστας avatar
            Κωστας @ Panos 15/01/2014 23:14:51

            Φιλε αυτος που δεν εχει να χασει τιποτα πλεον δεν τον ενδιαφερει αν θα τον ακολουθησουν και αυτοι που εχουν να χασουν κατι.Αυτοι θα μετρηθουν στις εκλογες.Και δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι που δεν εχουν να χασουν τιποτα και θελουν εκδικηση.

          • Panos avatar
            Panos @ Κωστας 15/01/2014 23:21:34

            Φίλε, όταν είσαι πατριώτης δεν σκέφθεσαι μόνο τα λεφτά, σκέφθεσαι πρώτα την πατρίδα.
            Όχι λοιπόν δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Έχουμε μιά πατρίδα που καραδοκούν λύκοι τριγύρω να την κομματιάσουν. Και επειδή μόνο οι λύκοι χαίρονται στην αναμπουμπούλα και στο μπαχαλάκι που γράφει ο φίλος παραπάνω, άστο καλύτερα.... Να μας λείπει....

          • Κωστας avatar
            Κωστας @ Panos 16/01/2014 00:21:12

            Ποιος θα σου παρει εδαφος ? δεν καταλαβα.Παντως το ονομα μακεδονια στο πηραν χωρις μπαχαλο.Στην θρακη παιζονται μεγαλα παιχνιδια χωρις μπαχαλο. Στην συγκυβερνηση ειναι ενα κομμα με μονους υποστηρικτες πακιστανους,Δες τις φωτο που ανεβασε το αντινιουζ.ΟΙ τουρκοι κοβουν βολτες στο αιγαιο οτι ωρα θελουν εχουν και τις μαρινες στα νησια.Τι φοβασαι λοιπον ?

          • Panos avatar
            Panos @ Κωστας 16/01/2014 00:47:28

            Επαναλαμβάνω έχουμε χάσει έδαφος και δεν το ξέρω;;;
            Και πότε ακριβώς αναγνώρισε η Ελλάδα το κρατίδιο με το όνομα Μακεδονία;;;
            Έλα.. δεν αφήνεις τις ...... βραδυάτικα.

          • Κωστας avatar
            Κωστας @ Κωστας 16/01/2014 08:08:05

            Panos δεν βγαυεις το κεφαλι απο την αμμο ? Ολη η γη μακεδονια τους λεει ακομη και η μερκελ μπροστα στον καραμανλη ετσι τους ειπε.Τωρα αυτος ο τρομος οτι θα χασεις εδαφος απο που πηγαζει ?Και μιλα λογικα αν ειναι να βριζεις ξερω κι εγω να εισαι σιγουρος.

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ Κωστας 16/01/2014 09:19:12

            "το ονομα μακεδονια στο πηραν χωρις μπαχαλο"

            Είστε γελοίοι επιεικώς. Ο Γκρουέφσκι έχει λυσσάξει που δεν προχωρούν οι συζητήσεις και εσύ λες τέτοια; Ντροπή σου!

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Κωστας 16/01/2014 09:22:40

            Να μην προσθέσω πως την Θράκη την έχουμε ΗΔΗ χάσει...

          • Panos avatar
            Panos @ Κωστας 16/01/2014 10:34:24

            Εκείνο το βέτο του Καραμανλή το θυμάσαι ή ούτε καν...;;;
            Αλλά ξέρω η σχολή σκέψης... που ανήκεις τύπου Καρατζαφέρη, είναι το "βέτο μπήκε στο πρόθεμα...".
            Άντε γειά... και καλά μυαλά...

          • Χάρης Χ. avatar
            Χάρης Χ. @ Panos 16/01/2014 08:46:22

            Συμφωνώ Panos: όταν είσαι πατριώτης δεν σκέπτεσαι μόνο τα λεφτά, σκέπτεσαι πρώτα την πατρίδα. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο είναι δύσκολο πατριώτης να υποστηρίζει κόμματα που χρεωκόπησαν την πατρίδα για να οικονομήσουν τα στελέχη τους, ξεπουλάνε την εθνική κυριαρχία για τον ίδιο λόγο (οικονομική πολιτική ακόμη και για το ΦΠΑ στις τσίχλες ασκεί το Βερολίνο και το κακό είναι ότι αυτό σας φαίνεται το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο), θεωρούν ότι ένα νησί χάνεται μόνο με πόλεμο ενώ η πώλησή του στους εχθρούς είναι μεγάλη επιτυχία, θεωρούν ότι οι υπόλοιποι Έλληνες πρέπει να τρέφουν όσους Πακιστανούς, Αφγανούς κλπ έλθουν εδώ και η πώληση των υποδομών της χώρας σε οποιάσδήποτε εθνικότητας άτομα θα μας βγάλει από την κρίση. Για σκεφθείτε τον πατριωτισμό σας εσείς των μνημονιακών κομμάτων και ίσως ανακαλύψετε γιατί ο κόσμος στρέφεται προς ΣΥΡΙΖΑ/Χρυσή Αυγή.
            Καταφέρανε τα θνήσκοντα κόμματα να νοιώθει ο μέσος Έλληνας μεγαλύτερη απειλή για τον ίδιο τον κ. Στουρνάρα παρά τον Ξηρό ή τον Λαγό.

          • Panos avatar
            Panos @ Χάρης Χ. 16/01/2014 11:05:16

            Χάρη, αναλύεις επιφανειακά το σκεπτικό του μέσου Έλληνα που ψηφίζει Σύριζα και ΧΑ. Και όντως έτσι σκέφθεται ο μέσος ψηφοφόρος.
            Αλλά..., γιατί υπάρχει και ένα μεγάλο αλλά...
            Εσείς που δεν είστε των μνημονιακών κομμάτων και οι ηγεσίες αυτών γιατί δεν ενώθηκαν όλοι μαζί να ρίξουν την κυβέρνηση που "ξεπουλάει" και να σώσoυν την χώρα;;;
            Με τις κραυγές και τους θεατρινισμούς στα κανάλια και στην βουλή των δήθεν αντιμνημονιακών έχουμε γλιτώσει τίποτα μέχρι τώρα;;;
            Aπό λόγια χορτάσαμε... και από πράξεις μηδέν...
            Οπότε άσε τις ετικέτες περί μνημονιακών και αντιμνημονιακών, γιατί αυτές είναι μόνο για το πόπολο...

          • papadopoulos ilias avatar
            papadopoulos ilias @ Panos 16/01/2014 09:21:54

            Έχεις προσέξει οτί για χρήματα μιλάτε μόνο όσοι υπερασπίζεστε την συγκυβέρνηση? Το μόνο προβλημά σας είναι μην χάσουν τα λεφτά τους οι τραπεζίτες και οι δανειστές.
            Όλα τα άλλα κόμματα, εντός και εκτός βουλής, προτάσουν τα θέματα της Εθνικής κυριαρχίας,της Εθνικής αξιοπρέπειας,της λειτουργίας του πολιτεύματος και των θεσμών,των Ανθρώπινων δικαιωμάτων,της ανθρώπινης αξιοπρέπειας στην ζωή...

          • Panos avatar
            Panos @ papadopoulos ilias 16/01/2014 12:24:07

            Ναι... Μόνο που δεν είδαμε τα άλλα κόμματα της Εθνικής αξιοπρέπειας... να κάνουν κάτι ανατρεπτικό για να γλιτώσουμε, παρά μόνο κραυγές και καταγγελίες τύπου ΓΑΠ όταν ήταν στην αντιπολίτευση.

          • manos avatar
            manos @ Panos 16/01/2014 18:08:39

            Εσύ φώναξε αυτόν που άναψε τη φωτιά για να τη σβήσει! Υποκλίνομαι στη "λογική" σου...

        • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
          Γιάννης Αυλακιώτης @ Lolilop 16/01/2014 17:00:20

          κύριε στο δικό μας πολιτικό χώρο και πολιτισμό οι πολίτες πάνε να ψηφίσουν και έχουν πλήρη γνώση και συνείδηση. απλά.

    • Στρυμών avatar
      Στρυμών @ Lolilop 15/01/2014 22:23:38

      Λειτουργείς , κρίνεις , αποφασίζεις με το θυμικό και όχι με τη λογική. Δυστυχώς στην Ελλάδα υπήρξαν πάρα πολλοί τέτοιοι Έλληνες που καθόρισαν την τύχη της χώρας και την έφτασαν εδώ που βρίσκεται. Και πάλι δυστυχώς για τον τόπο δεν υπάρχει τρόπους να σας αφαιρεθεί το δικαίωμα ψήφου...

      • Lolilop avatar
        Lolilop @ Στρυμών 15/01/2014 22:44:06

        Λειτουργώ και κρίνω και αποφασίζω με την λογική. Δεν θα με ξαναχρησιμοποιήσει κανείς για να βουλευτεί και να με φτύσει και να με εξαθλιώσει αφαιρώντας μου θεσμικά και κεκτημένα χρόνων ή να με εξαπατήσει.
        Το θυμικό μου είναι αυτό που θα τους πονέσει.
        Κι όταν βρεθεί ο τρόπος να μπούνε καμιά 200ριά μέσα τότε θα σας παραδώσω μόνος μου το δικαίωμα του εκλέγειν. Ως τότε παρακαλώ πολύ καθαρίστε τα τζάμια γιατί θόλωσαν και δεν βλέπετε καθαρά.

      • αραχνούλα avatar
        αραχνούλα @ Στρυμών 16/01/2014 09:10:57

        Ευτυχώς για σας τους "θεσμικούς" υπάρχουν οι πράξεις νομοθετικού περιεχομένου και έτσι αφαιρείτε το δικαίωμα ψήφου δια της πλαγίας.

      • γιάννης αγιάννης avatar
        γιάννης αγιάννης @ Στρυμών 16/01/2014 18:37:26

        μιλάτε εξ ιδίων?

    • κοψτε τη avatar
      κοψτε τη @ Lolilop 16/01/2014 00:29:23

      Ρε άρρωστα άτομα τι συμψηφισμοι είναι αυτοί? Θα τιμωρησετε αυτούς που εκλεγατε μέχρι τώρα ψηφίζοντας τους εγκληματίες ναζιστες της Χρυσής Αυγής? Τον εαυτό σας θα τιμωρησετε και τη χώρα.

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ κοψτε τη 16/01/2014 09:20:50

        Με τι μυαλό να το καταλάβουν; Είναι οι πρώην ψηφοφόροι του ΓΑΠ που νομίζουν ότι το να διαλύσουν τη χώρα είναι εκδίκηση στους πολιτικούς. Ούτε το ραδίκι τέτοιο επίπεδο διανόησης...

    • Αντιγραικύλος avatar
      Αντιγραικύλος @ Lolilop 16/01/2014 00:47:26

      Η ύψιστη τιμωρία για εσάς όμως θα είναι όταν οι εγκληματίες αυτοί στραφούν εναντίον σας..

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Lolilop 16/01/2014 10:59:11

      Αααμ, θέλετε να πείτε η ύψιστη τιμωρία για το λαό. Καλώς ή κακώς, οι περισσότεροι πολιτικοί αν γουστάρουνε την άλλη μέρα τα μαζεύουνε και φεύγουνε έξω ή αν δεν είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα, αράζουνε εδώ και παραγγέλνουνε ποπκορν να παρακολουθούν όσο ο ιδιοφυής μας λαός θα χαίρεται μέσα στο φέρετρο στο οποίο έβαλε τον εαυτό του ψηφίζοντας βοθρολύματα.

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2014 21:13:39

    Εκανες την καλύτερη πολιτική ανάλυση!

    • Σωτηρης avatar
      Σωτηρης @ ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2014 21:21:55

      Εκανε την βλακωδεστερη πολιτικη αναλυση

      • mezapos avatar
        mezapos @ Σωτηρης 15/01/2014 21:49:07

        Απολύτως ΣΩΣΤΟΣ ο Σωτήρης. Δεν υπάρχει πιο λάθος τοποθέτηση

        • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
          ΣΤΕΛΙΟΣ @ mezapos 15/01/2014 22:44:05

          Δεν συζητάμε αν είναι σωστή η λάθος. Αλλά έτσι σκέφτεται ο κόσμος σήμερα , είτε μας αρέσει είτε όχι.

          • Ρηνα avatar
            Ρηνα @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 09:33:45

            Ειναι η απολυτη περιγραφη αυτου που λεμε "μπουνια στο μαχαιρι"....τι κερδιζεις; μονο πονο και αιμα.
            Δεν δικαιολογω ελλειψη ψυχραιμιας και θυμο οταν κινδυνευει η πατριδα. Ειναι το ιδιο σαν να αιμοραγει το παιδι σου και αντι να κυταξεις με ψυχραιμια να το σωσεις, φωναζεις και βριζεις και του δινεις και μια κατακεφαλα...

          • Ρηνα avatar
            Ρηνα @ Ρηνα 16/01/2014 10:03:12

            διορθωση: κοιταξεις

          • manos avatar
            manos @ Ρηνα 16/01/2014 10:58:52

            Όταν το παιδί είναι χρόνια άρρωστο εξ' αιτίας λαθών του γιατρού, τότε θα πρέπει να είσαι εντελώς ανόητος να αφήσεις το θέμα της ίασής του στον ίδιο γιατρό. Και σε άλλον θα πας και θα κοιτάξεις να καταστρέψεις τον προηγούμενο...

  3. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2014 21:27:58

    Earth to Sotiris....Earth to Sotiris...

    ¨Η ζείς στον Αλφα του Κενταύρου , ή δεν κυκλοφορείς στο δρόμο!

  4. mezapos avatar
    mezapos 15/01/2014 21:52:36

    Από τις φωτογραφίες που δημοσιεύθηκαν, βλέπω ότι πολλά από τα όπλα είναι κανονικά πυροβόλα και όχι, όπως πχ εκείνο που είχε σε κάποια φώτο προ εβδομάδων ο κασίδης (κυνηγετικό) που έμοιαζε όμως με πολεμικό. Ενα από τα πολλά ζητούμενα της έρευνας των αρχών τώρα, σίγουρα πρέπει να είναι και ποιό λαθρεμπορικό κύκλωμα τους τα προμήθευε, αλλά και τι σχέση έχει η χα με τέτοιου είδους κυκλώματα των λαθρεμπόρων-υποκόσμου. Και τότε, σίγουρα θα υπάρξουν επίσης πολλές εκπλήξεις, αλλά και θα φουσκώσουν οι κατηγορίες σε βάρος τους.

    • Νάρκισσος avatar
      Νάρκισσος @ mezapos 16/01/2014 11:02:12

      Είναι όπλα airsoft. Αντίγραφα των πραγματικών που πετάνε πλαστικές μπίλιες. Λειτουργούν με μπαταρίες.

      • kosmasindikopleustis avatar
        kosmasindikopleustis @ Νάρκισσος 16/01/2014 13:35:34

        @Νάρκισος Ειδικά τα Καλάσνικοφ είναι κανονικότατα πυροβόλα. Δεν χρειάζεται και πολύ να το καταλάβεις. Ρίξε, πχ., μια ματιά στη δεσμίδα... Για όποιος έχει πιάσει Καλάς, είναι αμέσως κατανοητό

        • Art of War avatar
          Art of War @ kosmasindikopleustis 16/01/2014 17:21:07

          Όποιος έχει πιάσει Καλάς ξέρει και το ξεχωρίζει , αλλά εσύ βλέπω κάτι άλλο πρέπει να πιάνεις.

          • αραχνούλα avatar
            αραχνούλα @ Art of War 16/01/2014 18:31:48

            χα χα χα...έλιωσα!

  5. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 15/01/2014 21:52:58

    Μην υποτιμάται την νοημοσύνη των πολιτών.
    ΔΕΝ είναι έτσι.Αυτό που δείχνεται είναι το 0,2%.
    ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ -ΑΔΙΑΦΟΡΟ....... ΑΜΕΛΙΤΑΙΟ.
    Οι λαθρό και λοιποί αποδεδειγμένα επιρεπείς στο έγκλημα, λόγω ανέχειας και πείνας πρέπει να είναι πάνω από 20%.
    Το πρόβλημα είναι η αδικία και ατιμωρησία που ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να υπάρχει και το έλλειμα ΒΟΥΛΗΣΗΣ για να διορθωθεί.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΠΕΛΙΑΣ 16/01/2014 11:00:46

      Και? Τι πάει να πει αυτό, ο ένας δολοφόνος είναι καλύτερος από τον άλλον? Ή επειδή οι λάθρο και οι αναρχοαριστεροί μαφιόζοι αποκτήσανε δύναμη τόσα χρόνια, πρέπει να αφήσουμε να αποκτήσουνε δύναμη και τα ναζιστικά τσικό της εγκληματικότητας?

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ TopGunZ 16/01/2014 13:14:25

        Τόσο μυαλό έχουν, τέτοια επιχειρήματα γράφουν Top.

  6. aris. Aold avatar
    aris. Aold 15/01/2014 21:59:50

    Οι δεξιοί πάμε από τραγωδία σε τραγωδία.

    Από την μια πλευρά τα αγκαλιάσματα Σαμαρά Βενιζέλου τρεις φορές την εβδομάδα και από την άλλη πλευρα οι φρενοβλαβείς της Χρυσής Αυγής.

    Και ο Αλέξης να ετοιμάζεται για τριαντάχρονη δυναστεία ως νέο Πασόκ.

    Πως γίνεται και όλοι οι άχρηστοι πολιτικοί και μαζεύτηκαν στην πλευρά μας.

    Ανίκανοι να κάνουν το οτιδήποτε.

    • Μητσιμπόνας avatar
      Μητσιμπόνας @ aris. Aold 15/01/2014 22:08:20

      Δεν νομίζω οτι απασχολεί την δεξιά παράταξη η συμπεριφορά των ''τελειωμένων ναζιστών που ψηφίζουν την Χ.Α.''. Η Ν.Δ.

    • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
      Γιάννης Αυλακιώτης @ aris. Aold 15/01/2014 22:10:05

      μια παρατήρηση ενός δεξιού: η χα δεν είναι δεξιά. είναι φασίστες και ναζιστές.

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Γιάννης Αυλακιώτης 15/01/2014 22:47:26

        Τότε φαίνεται πως η Δεξιά μετανάστευσε ,γιατί δεν την βρίσκω!

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 09:22:52

          Απλά αποδεικνύεται πως οι πατριώτες είναι λίγοι. Οι υπόλοιποι είναι αδιάφοροι, παρτάκηδες, ή άμυαλοι.

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Γεώργιος Τ. 16/01/2014 11:21:52

            Αν είναι οπως τα λές , τότε ,τι το ψάχνουμε ,τελειώσαμε...

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 13:13:38

            Εδώ και καιρό. Το θέμα είναι να ξυπνήσει ο πατριωτισμός των Ελλήνων. Όχι ο ψεύτικος που εκμεταλλεύεται με λόγια η ΧΑ. Ο πραγματικός που σου επιβάλλει θυσίες για την πατρίδα.

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Γεώργιος Τ. 16/01/2014 17:06:28

            Τώρα εσύ φαντάζεσαι Δημοσίους Υπαλλήλους να ζητούν εθελοντικά να απολυθούν ,για να ανακουφιστουν τα οικονομικά της χώρας... Γιατί τέτοιες θυσίες χρειαζόμαστε.

  7. LPD88 avatar
    LPD88 15/01/2014 22:00:02

    Συμφωνώ

  8. Στρυμών avatar
    Στρυμών 15/01/2014 22:24:30

    Συμφωνώ απόλυτα...

  9. Tassos avatar
    Tassos 15/01/2014 22:41:06

    Απ' ότι βλέπω εδώ για την ψειρού δεν είναι μόνοι οι ...βουλευτές αλλά και οι ψηφοφόροι?-μέλη? δεν ξέρω κι εγώ τι είναι αυτοί οι κάφροι στην φωτό με τα όπλα. Τώρα γι' αυτούς που βάλαν τα παιδάκια να χαιρετάν ναζιστικά νομίζω ότι πρέπει να τους αναλάβει η Μοσάντ.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Tassos 16/01/2014 01:36:31

      Τι δουλειά έχει η Μοσάντ στην Ελλάδα;

      • ΝιΚα avatar
        ΝιΚα @ Γιώργος 16/01/2014 08:38:26

        Είναι η τελευταία τους ελπίδα για να επιβιώσουν πολιτικά ...

  10. Tassos avatar
    Tassos 15/01/2014 22:43:27

    Εντωμεταξύ τους σιχαινεσαι (άντρες και γυναίκες) με το που τους βλέπεις. 800 κιλά ο καθένας...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Tassos 16/01/2014 01:35:42

      Ρατσιστής ο αντιρατσιστής...;

      • αραχνούλα avatar
        αραχνούλα @ Γιώργος 16/01/2014 09:14:02

        Όλοι οι αριστεροί είναι ρατσιστές και ελιτιστές. Θεωρούν εαυτούς πανέξυπνους και ανώτερους διανοητικά από όλο το πόπολο. Μάλλον σε φρενοβλαβείς μου κάνουν, αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα...

  11. ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ avatar
    ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 15/01/2014 22:49:52

    Είδατε αγαπητοί δημοκράτες πως πέσατε στην παγίδα που σκάψατε για άλλους;

    Επι 40 και πλέον χρόνια καλλιεργήσατε αυτήν την ''νηπιοποίηση'' του εκλογικού σώματος (θυμικό) γιατί σας συνέφερε ο πολίτης να μην σκέφτετε: του πετούσατε ένα σύνθημα και περιμένατε να σας χειροκροτήσει, του σερβίρατε εναν ανεπάγγελτο και περιμένατε να τον ψηφίσουν οι πολίτες (αφου δεν θα κάθονταν να εξετάσουν ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ εάν είναι αξίζει την ψήφο τους- το κόμμα τον επέλεξε άρα αξίζει-), τον φροντίζατε με διορισμούς χωρίς αυτός να έχει τα προσόντα (άρα του εκθρέψατε την άκοπη διαβίωση) και άλλα πολλά.

    Και τώρα που δεν μπορείτε πλέον -λόγω των συνθηκών- να ικανοποιήσετε αυτό το ''νήπιο'', το κατηγορείτε οτι... ψηφίζει φασίστες!!!

    Καλά ξεμπερδέματα...

    • Panos avatar
      Panos @ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 15/01/2014 23:25:45

      Αυτή είναι η αλήθεια όσο και άν πονάει.

    • aris. Aold avatar
      aris. Aold @ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 15/01/2014 23:47:04

      H πλάκα είναι ότι περισσότερο από εμάς αποβλακώθηκαν οι ίδιοι.

      Αδυνατούν να πιστέψουν και να ερμηνεύσουν αυτό που συμβαίνει.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 16/01/2014 09:25:51

      Μόνο που αυτά που λες δε τα έκανε ο Σαμαράς που τον κατηγορούν για τα χάλια 50 ετών. Επομένως από μυαλό Ο.

  12. Panos avatar
    Panos 15/01/2014 23:09:34

    Να το απολαύσεις... 1000 φορές. Μόνο που η απόλαυση θα διαρκέσει ελάχιστα.
    Το μετά... δεν μας λές...
    Το γενικό μπαχαλάκι που ονειρεύεσαι δεν σε νοιάζει καθόλου άν οδηγήσει σε εθνική τραγωδία;;;
    Δεν βαριέσαι... όμως ε...;;;
    Άν είναι να ικανοποιηθείς να χάσουμε και κανα νησί.
    Ωραίος......

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Panos 15/01/2014 23:13:50

      Ευτυχώς ,όσο την εξουσία την είχε το "σοφό" Σύστημα ,που αγόραζε άρματα χωρίς πυρομαχικά ,τα νησιά μας ήταν εξασφαλισμένα!

      • Panos avatar
        Panos @ ΣΤΕΛΙΟΣ 15/01/2014 23:22:56

        Χάσαμε κανένα νησί και δεν το ξέρω;;;
        Έλα ρέ Στέλιο...

    • Lolilop avatar
      Lolilop @ Panos 15/01/2014 23:31:04

      Εθνική τραγωδία είναι να μην ευημερεί ο λαός μια χώρας.
      Εθνική τραγωδία είναι το ψάξιμο στους κάδους. Τα υπόλοιπα είναι απλά απώλειες, μεγάλες μεν αλλά απλά απώλειες.

      • dim avatar
        dim @ Lolilop 16/01/2014 02:25:57

        Σου προτείνω να μαζευτουμε 5 εκατ. + ένας, να αποφασίσουμε να πουλήσουμε όλη τη γή πλήν Αττικής, να μαζέψουμε έτσι μερικά τρις ευρώ, και να ζήσουμε ζωή και κότα για τα επόμενα 50 χρόνια... Οι άλλοι 5 εκατ. - ένας, και όλα τα αγέννητα, ας πάνε να κουρευτούνε... απώλεια θα είναι, αλλά απλή απώλεια... Η κλασική Συριζαία, μαρξιστική, εθνομηδενιστική λογική... Μόνο η μάσα, και η ταξική ταυτότητα, από εθνική ταυτότητα μηδέν...

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Lolilop 16/01/2014 09:20:11

        Κανείς δε θέλει απώλειες εθνικών εδαφών. Αλλα μια και πήγε εκει η συζήτηση ,θα μπορούσε να παρατηρήσει κανείς πως το 1897 η Ελλάδα είχε μικρή απώλεια εθνικού εδάφους: Αυτό όμως το στραπάτσο έφερε εθνική ανάταση και οδήγησε στον Μακεδονικό Αγώνα ,στο Γουδί ,και στο 1912!

        Μακρυά απο μάς βέβαια ,αν σκεφτεί κανείς το αίμα που χρειάστηκαν όλα αυτά.

  13. ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ 15/01/2014 23:12:58

    Με αυτα που διαβαζω αρχιζω να πιστευω οτι πραγματικα μας ψεκαζουν.Δεν ειναι δυνατον ανθρωποι με στοιχειωδη μορφωση να ψηφιζουν αυτα τα αποβρασματα.Καλα, δεν φαινεται δια γυμνου οφθαλμου οτι προκειται για ενα ματσο αποτυχημενων κομπλεξικων που το μονο που εχουν να επιδειξουν ειναι την μυικη τους δυναμη ;Εσυ lolipop ποιον νομιζεις οτι θα τιμωρησεις ψηφιζοντας αυτα τα υποκειμενα;Οταν θα κοβουν το αυτι του γυιου σου επειδη φοραει σκουλαρικι,η οταν θα σε κανουν τοπι στο ξυλο γιατι δεν τους εδωσες την μπαζα τους απο την επιχειρηση σου,η οταν θα σε κλεινουν μεσα γιατι δεν εβγαλες τη σημαια στις Εθνικες γιορτες,τοτε να σε δω!!Που θα μπορεσεις να απευθυνθεις; Μηπως νομιζεις οτι θα μπορεις να επικοινωνεις οπως τωρα και να λες οτι πιστευεις;Με τι ακριβως ανταλλασεις αυτο σου το δικαιωμα; Θα σου πω εγω λοιπον.Με την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ....Με τα μυαλα που εχεις ελπιζω να μην εχεις παιδια........

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ 16/01/2014 11:23:23

      Γι' αυτό χρειάζεται αμέσως η κήρυξη της ΧΑ εκτός Νόμου.
      Το πολίτευμα της Ελλάδος είναι η Δημοκρατία.
      Κουτσή, ανάπηρη, διεφθαρμένη αλλά Δημοκρατία.
      Δε γίνεται να καθορίσουν την πορεία της χώρας οι κουμπουροφόροι.
      Αυτοί που διακηρύσσουν σε επίσημες ομιλίες τους "ότι δεν είναι Δημοκράτες" δεν μπορεί να συμμετέχουν σε εκλογές.
      Αυτοί που δέρνουν Οnline Δημοσιογράφους έξω από τα Δικαστήρια, γυναίκες σε εκπομπές και η πολιτική τους "εκπαίδευση" είναι στρατιωτικά γυμνάσια, δεν τους επιτρέπονται πολιτικά δικαιώματα.
      Δεν ξέρω τον τρόπο που θα γίνει αυτό, αλλά να τον βρουν.
      Όταν θα μας δέσουν οι ΧΑυγίτες δε θα δυσκολευτούν καθόλου να βρουν
      τον τρόπο.
      Η Δημοκρατία πρέπει να προβλέπει.
      Πριν να είναι αργά.
      Δυστυχώς η οργή του κόσμου αλλά και η προϊούσα αμορφωσιά αποτελεί επικίνδυνο καύσιμο.
      Δέστε τους πριν μας δέσουν.

      • Lolilop avatar
        Lolilop @ ΣΟΝ ΠΕΝ 16/01/2014 12:11:21

        Φοβάσαι Σον Πεν και φαίνεται πολύ, αλλά θα το υποστεις θες δεν θες,
        Με κορόιδεψες πολλές φορές αν και δεν σου ζήτησα ποτέ τίποτα.
        Με θυμάσαι μονον προεκλογικά και στ μεσοδιάστημα με τσακίζεις.
        Με θεωρεις αμόρφωτο πρόβατο για να κάνεις εσύ τη δουλίτσα σου προφανως.
        Δεν πρόκειται ακριβώς περί εκδίκησης. Ανταποδοτικότητα θα το έλεγα καλύτερα.
        Με κορόιδεψες και αφησες να με εξευτελίζουν...
        Τώρα θα σε στείλω κι εγω στην οριστική αφάνεια.
        Χωρίς εμένα είισαι ένα τιποτα, εγω σε ψηφίζω κι εγώ δεν σε ψηφίζω.
        Πώς σου φαίνεται...

        • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
          ΣΟΝ ΠΕΝ @ Lolilop 16/01/2014 12:49:53

          Δε σου επιτρέπω πλέον να διακυβεύσεις τη Δημοκρατία.
          Στη "Δημοκρατία" της Βαϊμάρης είχαν περισσότερους λόγους να είναι οργισμένοι οι πολίτες αλλά είδες που οδηγήθηκαν.
          Τώρα όμως ξέρουμε και θα σας προλάβουμε.
          Και...προσωπικώς δε φοβάμαι γιατί δεν ανήκω στα πρόβατα. Ξέρω να αμύνομαι με ...όλους τους τρόπους.
          Όμως να μη φτάσουμε εκεί.

          • Lolilop avatar
            Lolilop @ ΣΟΝ ΠΕΝ 16/01/2014 19:37:04

            Να προλάβετε; Τι ακριβώς γιε μου;
            Το τρένο σφύριξε και αποχώρησε. Χθες.

  14. ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ 15/01/2014 23:32:53

    Μηπως μας ψεκαζουν τελικα; Εσυ lolipop εισαι σοβαρος;Το επιχειρημα της εκδικησης ειναι μαλλον προπετασμα καπνου.Γνωστη τακτικη των χαυγιτων.Και ελπιζω να ειναι ετσι γιατι διαφορετικα καλα θα κανεις να αρχισεις απο τωρα να παιρνεις τις καμψεις σου......

    • Lolilop avatar
      Lolilop @ ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ 15/01/2014 23:58:18

      Γιατί να είμαι σοβαρός, βλέπεις πολλούς άλλους σοβαρούς;

  15. Panos avatar
    Panos 15/01/2014 23:45:13

    Δεν ντρέπεσαι λίγο να γράφεις "απλές απώλειες" την τυχόν απώλεια εθνικού εδάφους;;;
    Πάμπτωχοι Έλληνες από όλα τα χωριά της χώρας το ΄40 έβαλαν το χακί, πολέμησαν τον κατακτητή και έδωσαν την ζωή τους χωρίς να υπολογίζουν τίποτα... Μόνο ΠΑΤΡΙΔΑ και σένα ο νούς σου είναι μόνο στη τσεπούλα σου;;;
    Tί να σου πώ ρέ φουκαρά.... Δεν έχω λόγια...

  16. ΑΠΑΙΧΤΟΣ avatar
    ΑΠΑΙΧΤΟΣ 15/01/2014 23:49:47

    Όταν εγώ έχω ως μοναδική λύση τη μετανάστευση για να αξιοποιήσω τα Πτυχία μου, με μισθό άξιο για να κάνω οικογένεια και για να έχω και τη δυνατότητα να πάρω αύριο μεθαύριο κι ένα σπιτάκι, να πραγματοποιήσω τέλος πάντων τα όνειρα μου σαν νέος κι εγώ, να με συμπαθάτε αλλά δε μου αφήνετε περιθώρια να μη ψηφίσω τους Εθνικιστές. Ούτως ή άλλως, οδεύουμε αργά και σταθερά σε δραχμή και μετανάστευση στο χωριό.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 16/01/2014 09:26:53

      Εθνικιστές οι ναζί; Αν είναι Γερμανοί στο γένος συμφωνώ. Αλλιώς εχθροί της ΕΛλάδας.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 16/01/2014 11:03:39

      Ναι, από ότι βλέπω κρα κάνουν στη ΧΑ για πτυχιούχους, τρέξε μη χάσεις καμιά θέση.

    • Σωτηρης avatar
      Σωτηρης @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 16/01/2014 11:24:27

      Ποια ειναι η προταση της ΧΑ για αναπτυξη;
      Να σου πω εγω να την απειλουσουμε να ερθει και αν δεν ερθει να την πλακωσουμε στο ξυλο ουγκ!
      Σκισε τα πτυχια που λες πως εχεις τσαμπα πηγαν...

      • ΑΠΑΙΧΤΟΣ avatar
        ΑΠΑΙΧΤΟΣ @ Σωτηρης 16/01/2014 14:43:43

        Προφανώς δε καταλαβαίνεις φίλε μου. Δε θα τους (ξανα)ψηφίσω για να με βάλουν στο Δημόσιο ή για να ανοίξουν δουλειές με 2 χιλιάρικα το μήνα. Ούτε θα τους ψηφίσω γιατί θεωρώ ότι θα κυβερνήσουν, αυτό δε θα γίνει ποτέ, το γνωρίζω πολύ καλά. Θεωρώ ότι θα λειτουργήσουν σαν ένα πολιορκητικό κριό για να αφυπνιστεί ο κόσμος και να πει "τέλος, δεν πάει άλλο, θέλουμε άξιους, ηθικούς και δίκαιους ανθρώπους να μας κυβερνήσουν, πάμε σε Κυβέρνηση Εθν. Σωτηρίας/Εθν. Ενότητας και για αρχή τα χοντρά ψάρια φυλακή και δήμευση περιουσιών".

        • Σωτηρης avatar
          Σωτηρης @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 16/01/2014 19:30:48

          Το ΜΟΝΟ που θα κανεις ΠΡΑΚΤΙΚΑ το εχω πει και σε αλλο σχολιο μου σε αλλο αρθρο ειναι να φερεις ΠΑΝΙΣΧΥΡΗ στην εξουσια την κεντροαριστερα, πολυ ενισχυμενο το ΚΚΕ και ΜΟΝΙΜΑ διασπασμενη την δεξια παραταξη.
          Η κεντροαριστερα θα κυβερναει για δεκαετιες οπως Σουηδια.
          Το σχεδιο σου ειναι λαθος!

          • ΑΠΑΙΧΤΟΣ avatar
            ΑΠΑΙΧΤΟΣ @ Σωτηρης 16/01/2014 23:09:20

            Φίλε μου, να με συγχωρείς αλλά βρίσκομαι σε αδιέξοδο όσον αφορά το μέλλον μου και οι εν Ελλάδι λύσεις μου είναι είτε σε κάτι σχετικό με τη γεωργία, είτε δουλειά με μισθό πενιχρό σε σχέση με τις απαιτήσεις της ζωής. Βλέπω ότι από το 2009 τα πράγματα πάνε όλο και χειρότερα, τον Έλληνα τον χάλασε το πολύ χρήμα και χάθηκαν όλες οι αξίες μας σαν λαός. Θέλω κράτος δικαίου, θέλω νόμους να τηρούνται, θέλω πρότυπα ζωής να είναι επιστήμονες και άτομα άξια, όχι ξέκωλα, τηλεσκουπίδια, (κρυφτο)βιζιτούδες μοντέλες, ψευτόμαγκες, μπαταχτσήδες, αλάνια, απελευθερωμένους, αμπελοφιλόσοφους και όσους λειτουργούν εκ της πλαγίου και υπογείως..

          • Σωτηρης avatar
            Σωτηρης @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 17/01/2014 14:08:52

            Και μπραβω σου που τα θες αυτα. Εγω αυτο που επισημαινω ειναι οτι αυτα που θες με τις επιλογες που προτεινες τα καταστρεφεις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! Το σχεδιο που ανεφερες ειναι λαθος αυτο φωναζω. Δεν θα λειτουργησουν ετσι οι καταστασεις. Δεν ειναι προσωπικα τα θεματα, το να βριζει και να ασχημωνει ενας τραμπουκος δεν αλλαζει τα συμφεροντα για ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ και ΔΙΩΧΝΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΞΙΑ ΑΤΟΜΑ που ζητας και εσυ απο την ενασχοληση με την πολιτικη και την αναληψη απο αυτους ευθυνων. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;
            ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΣΑΝ ΠΙΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ.

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Σωτηρης 16/01/2014 17:02:08

        Ναι αλλα δεν κατάλαβαίνετε πως εκει είναι το λάθος στην αντιμετώπιση της Χρυσής Αυγής: Αντί να τους έχεις φιμωμένους στην φυλακή και να τους κάνεις ήρωες, κάλεσε το... Λαγό στην τηλεόραση , να...περιγράψει την προταση της ΧΑ για αναπτυξη!

  17. Lolilop avatar
    Lolilop 15/01/2014 23:57:16

    Panos 11:45 pm

    Είσαι σίγουρος πως την παλεύεις;
    Τι λες;
    Κι εγώ θα ντυθώ το "χακί"¨αν χρειαστεί, δεν μου πάει το χακί αλλά θα το κάνω.

  18. δημης avatar
    δημης 16/01/2014 00:20:43

    Η βλακεία είναι ΑΝΙΚΗΤΗ.....
    Μπορούν να επικαλούνται Συνάγματα καί Νόμους όταν παίρνουν τον "νόμο " στα χέρια τους;;;;;;;
    Μπορεί ο Περισσός να κραυγάζει για την εφαρμογή των Νόμων σε αυτούς όταν συνθημά του είναι η ΑΝΥΠΑΚΟΗ;;;;
    Μπορεί να κότεται το ΠΑΣΟΚΟΔΗΜΑΡΟΣΥΡΙΖΑ όταν τον ΝΟΜΟ τον "φαντάζοναι σαν είδος λαστέξ που κάνει σε όλα τα κορμιά;;;;

  19. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 16/01/2014 00:27:37

    Να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή το θέμα.
    Αν υπάρχουν στην Ελλάδα υμνητές του Χιτλερ ή λάτρεις της χούντας ,προφανώς και αυτοί ψηφίζουν Χρυσή Αυγή.
    Από κει και πέρα,οι υπόλοιποι δεν δίνουμε δεκάρα αν στη Χρυσή Αυγή θαυμάζουν τον Μαο,τον Στάλιν,τον Χιτλερ ή τον Ε.Τ τον εξωγήινο.
    Για όσο η Χρυσή Αυγή είναι το μόνο κόμμα που απασχολείται με τα έκτροπα που γίνονται στη Θράκη,που έχει ανένδοτη πολιτική απέναντι στα Σκόπια,που μιλάει για τις αλύτρωτες πατρίδες Β.Ηπειρο και Κύπρο,που αντιμετωπίζει την ανεξέλεγκτη μετανάστευση ως αυτό που είναι(ΠΡΟΒΛΗΜΑ),που αντιτίθεται στην κατασκευή τζαμιού στην πρωτεύουσα,που μιλάει για αύξηση της θητείας και πολλά αλλά που οι λοιποί πολιτικοί δεν ασχολούνται,επειδή δεν ενδιαφέρονται ή επειδή απλά φοβούνται την ταμπέλα του ρατσιστή στα πλαίσια της πολιτικής ορθότητας ,να είστε σίγουροι ότι θα την ψηφίζουμε και με τα δυο μας χέρια.

    • Agrios avatar
      Agrios @ Αφροδίτη 16/01/2014 07:49:52

      Μαζί σου Αφροδίτη 1000/100

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ Agrios 16/01/2014 08:59:43

        Το ότι είσαστε ανεγκέφαλοι και αμόρφωτοι φαίνεται.
        Έχετε βεβαίως δικαίωμα και στα δύο.
        Το δικαίωμα της Πολιτείας όμως είναι να μην επιτρέψει στην οργή σας να ψηφίσει ΧΑ γιατί πρόκειται για μια εγκληματική οργάνωση με την ποινική έννοια του όρου αλλά και μια Ναζιστική απάνθρωπη ιδεολογία, που αν επικρατήσει θα μας δέσει χειροπόδαρα.
        Ψηφήστε οτιδήποτε άλλο θέλετε.
        Όλα τα λουλούδια υπάρχουν στο πολιτικό τοπίο.
        Επειδή όμως το σύνταγμά μας επιτρέπει στο Λαό να αποφασίζει για τη μοίρα του πλην της περίπτωσης κατάργησης της Δημοκρατίας (δεν προβλέπεται αντικατάσταση της Δημοκρατίας με καμία διαδικασία και από καμία πλειοψηφία) πρέπει εδώ και τώρα η δικαιοσύνη να θέσει τη ΧΑ εκτός νόμου καθώς και τα ηγετικά της στελέχη.

        • Art of War avatar
          Art of War @ ΣΟΝ ΠΕΝ 16/01/2014 17:27:49

          Δημοκράτη μου!!!

          • Νάρκισσος avatar
            Νάρκισσος @ Art of War 19/01/2014 17:21:03

            Είναι και μορφωμένος !!!

    • ΙΩΝ avatar
      ΙΩΝ @ Αφροδίτη 16/01/2014 07:52:50

      Ποσο πιο απλα και ποσο πιο ξεκαθαρα

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Αφροδίτη 16/01/2014 09:30:21

      "η Χρυσή Αυγή είναι το μόνο κόμμα που απασχολείται με τα έκτροπα που γίνονται στη Θράκη,που έχει ανένδοτη πολιτική απέναντι στα Σκόπια,που μιλάει για τις αλύτρωτες πατρίδες Β.Ηπειρο και Κύπρο,που αντιμετωπίζει την ανεξέλεγκτη μετανάστευση ως αυτό που είναι(ΠΡΟΒΛΗΜΑ),που αντιτίθεται στην κατασκευή τζαμιού στην πρωτεύουσα,που μιλάει για αύξηση της θητείας και πολλά αλλά που οι λοιποί πολιτικοί δεν ασχολούνται"

      Μόνο που αυτά που λέει η ΧΑ είναι λόγια. Και ο Παπανδρέου μιλούσε ενάντια στο ΝΑΤΟ και την ΕΕ προ των εκλογών του 1981. Αλλά πρέπει να είναι άνω των 30 ή να έχεις μνήμη και μυαλό για να τα σκεφτείς αυτά. Μας παγίδεψαν οι προηγούμενοι με όσα έκαναν και σας οδηγούν να ψηφίσετε το ακόμη χειρότερο. Αυτό όμως πρέπει να έχεις λίγη ιστορική γνώση από Γερμανία μεριά στο μεσοπόλεμο για να το καταλάβεις. Η παιδεία μας δυστυχώς δεν ήθελε κριτική σκέψη στα παιδιά και αυτά ήθελαν κοπάνες και γκομενιλίκια αντί για σπουδές. Τώρα βλέπουμε το αποτέλεσμα. Ντροπή...

    • Panos avatar
      Panos @ Αφροδίτη 16/01/2014 11:20:03

      Α.. ρε αφελέστατη Αφροδίτη, ξέρεις πόσα χρόνια ο Καρατζαφέρης εξαπατούσε τον κόσμο λέγοντας όλα αυτά που αναφέρεις;;;
      Mήπως τον είδες πως τακίμιασε με τον Γιωργάκη και μας δέσανε πισθάγκωνα;;;;

  20. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 16/01/2014 09:42:38

    Μη αναστρεψιμοι ψηφοφοροι.Αυτο ειναι το νεο ειδος που ευδοκιμει και θα πρεπει να το χωνεψουμε,οσο και αν μας ενοχλει η' προσβαλει
    Και δυστυχως το επιχειρημα ειναι σωστο κυριοι.Αυτους τους ψηφοφορους δεν τους δημιουργησε ο Χιτλερ η' ο Μαο αλλα οι πολιτικοι που 30 χρονια τωρα και ψηφιζουμε και θαυμαζουμε

  21. Ρηνα avatar
    Ρηνα 16/01/2014 09:58:58

    Θα εχει παντως ενδιαφερον να δουμε ολα τα παιδια με μαστερ και ντοκτορα κατω απο τις διαταγες του Καιαδα...Ισως και να μας χρειαζεται αυτη η "αλλαγη" για να στρωσουμε. Κλεισιμο τα συνορα, δραχμη και παρανομο το διαδικτυο και ολοι στο χωραφι για να ζησουμε με ο,τι παραγουμε. Τωρα αν μας επιτεθει και κανενας εξ ανατολων θα τον καθαρισουμε με τα γεροδεμενα μπρατσα μας.
    Το να θελουμε να γυρισουμε στο αλετρι τη σημερινη εποχη ειναι αρρωστημενο, το να μας επιβληθει ισως ειναι πεπρωμενο.....
    Πιστευω στους Ελληνες, δεν ειναι κουτοι, θυμωμενοι ειναι, αλλα κι αν μερικοι δε σκεφτουν τη πατριδα, σιγουρα θα σκεφτουν τα παιδια τους. Καλο ομως ειναι και οι ιθυνοντες να λαμβανουν υποψη οτι θα λογοδοτησουν στην Ιστορια και οχι μονο.

  22. ορεσέιβιος avatar
    ορεσέιβιος 16/01/2014 10:33:44

    Τα ΜΜΕ έφτιαξαν και ανέβασαν τα χρυσόαυαγα όρκ , αυτά με την ίδια πρακτική και ταχύτητα θα προχωρήσουν στην αποκαθήλωση..
    Δεν υπάρχουν γριούλες να προστατεύουν στα ΑΤΜ, ούτε κατηλειμένα σπίτια που τα σφουγγαρίζουν ,βάφουν και νοικοκυρεύουν τα καλά παιδιά.

    Το ότι θα υπάρχει ένα ποσοστό ακόμη και 15% που θα εξακολουθήσει να πιστεύει ότι όλοι μας ψεκάζουν εκτός της ουρανίας που θα μας σώσει, είναι δεδομένο.
    Ανώριμοι μπρατσαράδες που παίζουν πόλεμο και χαίρονται που έχουν αληθινά μπιστόλια, αλλά στην πρώτη στραβή τα κάνουν πάνω τους και απαρνώνται συντρόφους, πίστη και πιστεύω για να γλυτώσουν, είναι λίγοι για να κινδυνέψει το σύστημα.

  23. Η άστοργη μαμά avatar
    Η άστοργη μαμά 16/01/2014 11:06:48

    Η καλή μαμά δεν φροντίζει μόνο τα καλά της παιδάκια αλλά και τα κακά της παιδάκια.
    Και το εάν είναι καλή μαμά φαίνεται ακριβώς από αυτήν την μέριμνα για τα κακά της παιδάκια.
    Η ΝΔ επί σαράντα χρόνια υπήρξε μια πολύ σκληρή και άκαρδη μαμά με τα κακά της παιδάκια, μέχρι που τα πέταξε εντελώς έξω από το σπίτι και τα άφησε μόνα τους βορά στους κακούς και στους εγκληματίες του δρόμου.
    Εν αντιθέσει με τη μαμά πασοκ (και το συριζαπασοκ το σημερινό) που όχι μόνον αγκάλιαζε και έδειχνε στοργή στα κακά της παιδάκια αλλά ακόμα και όταν αυτά τα κακά της παιδάκια έφτασαν με χειροπέδες στα δικαστήρια επειδή διέπραξαν φόνο η καλή μαμά τους συμπαραστάθηκε και ήταν παρούσα με κάθε μέσον και κάθε τρόπο.

    Τα κακά παιδάκια της ΝΔ όμως που πετάχτηκαν στον δρόμο, σαν κακά που ήταν, άντεξαν το ξύλο των κακών συμμοριών, έγιναν και αυτά ακόμα σκληρότερα και κατάφεραν να στεριώσουν και δικό τους σπίτι.
    Και επειδή η άστοργη μαμά ΝΔ έμεινε μόνο με τα καλά της παιδάκια όταν αυτά της τα καλά παιδάκια άρχισαν να τρώνε ξύλο απ' τα κακά παιδάκια της καλής μαμάς πασοκ και συριζαπασοκ και να μην το αντέχουν επειδή ήταν ευαίσθητα και καλομαθημένα, άρχισαν σιγά σιγά να φεύγουν από το σπίτι της άστοργης μαμάς ΝΔ και να μετακομίζουν στο σπίτι των σκληρών και κακών αδελφών τους για να γλυτώσουν τους ξυλοδαρμούς, επειδή δίπλα στα σκληρά κακά αδελφάκια τους ένοιωθαν περισσότερη ασφάλεια και όταν έρχονταν τα κακά παιδάκια της στοργικής μαμάς αριστεροζυριζαπασοκ να τα δείρουν τώρα μπορούσαν και αυτά να ανταποδώσουν ανάλογα.

    Μια καλή μαμά δεν πετάει ποτέ στον δρόμο τα κακά της παιδάκια.
    Τους ρίχνει καμμιά σφαλιάρα που και που, τα δέρνει και με καμμιά παντόφλα λίγο πιο άγρια αν παρεκτραπούν περισσότερο από το ανεκτό αλλά πάντα τα κρατάει κοντά στο σπίτι της.
    Γιατί όταν θα έρθουν τα κακά παιδάκια της δίπλα γειτονιάς να σου σπάσουν το σπίτι, να σε ληστέψουν, να σου βιάσουν τις κόρες, να σου κάψουν το αυτοκίνητο και πιθανόν και να σε καθαρίσουν (από την απλυσιά εννοώ) μόνον τα κακά παιδάκια σου θα καταφέρουν να σου προστατέψουν το σπίτι, τα παιδιά, την περιουσία και σένα την ίδια.
    Άκουσες κακή και άστοργη μαμά;

    Το ότι θα έχεις τα κακά παιδάκια στο σπίτι δεν σημαίνει πως θα τους κάνεις και όλα τα χατήρια, ούτε βέβαια και το ότι θα ακούς τις - κακές τις περισσότερες φορές - συμβουλές τους και προτροπές και να κάνεις κακά και άσχημα πράγματα.
    Δεν θα καθορίζουν δηλαδή τα κακά σου παιδάκια την ζωή σου, τις δουλειές σου, τις υποθέσεις σου.
    Καθόλου δεν σημαίνει αυτό.
    Σημαίνει πως θα τα έχεις να μένουν στο σπίτι, θα τα φροντίζεις, θα τα ταΐζεις, θα τα ντύνεις «για μια ώρα ανάγκης».

    Κατάλαβες τώρα κακή και άστοργη μαμά γιατί απ' το 1981 και μετά είσαι μονίμως θύμα και δεν κατάφερες ποτέ να γίνεις κυβέρνηση;
    Κατάλαβες γιατί το '92 σε πέταξαν από την κυβέρνηση;
    Κατάλαβες γιατί το '08 με τα δεκεμβριανά σούκαψαν το σπίτι;
    Κατάλαβες γιατί το σπίτι βαράει διάλυση;

    Επειδή υπήρξες άστοργη με τα κακά σου παιδάκια ενώ η άλλη μαμά υπήρξε ιδιαίτερα στοργική και τρυφερή με τα δικά της κακά παιδάκια.
    Είναι τόσο απλό που η απέραντη σοφία η δική σου και των συζύγων σου δεν μπόρεσε τριάντα ολόκληρα χρόνια να το καταλάβει.
    Επειδή είναι τόσο πολύ απλό.

    • Art of War avatar
      Art of War @ Η άστοργη μαμά 16/01/2014 17:32:24

      Τι είπες τώρα ρε φίλε; Έμεινα χάνος!!!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Η άστοργη μαμά 16/01/2014 19:22:30

      ++++
      Το χειρότερο είναι ότι η κακή μαμά έβαλε την ταμπέλα "κακά παιδιά" και σε μερικά από τα καλά της παιδιά, που δεν ήταν τόσο "καλά" όσο επιθυμούσε η ίδια να είναι, δηλαδή φλούφληδες. Και τελικά, στο σπίτι της κακής μαμάς έμειναν μόνο τα καλά παιδάκια τύπου Φλούφλη, Μπόμπου και Ντιντή....Και τώρα που γέρασε η κακή μαμά, οι Φλούφληδες, οι Μπόμποι και οι Ντιντήδες δεν μπορούν να τη γηροκομήσουν και δεν ξέρουν τι να κάνουν.
      "Και αφίεται ο οίκος υμών έρημος...".

      • Art of War avatar
        Art of War @ ΒΙΣ 16/01/2014 23:30:32

        Γιαυτό υπάρχουν τα γηροκομεία.....

  24. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 16/01/2014 11:29:47

    Η ΧΑ βολεύει, εν μέρει, και την Δεξιά, ή μάλλον την "επίσημη Δεξιά" διότι το γκρουπούσκουλο (αρχικά) του Μιχαλολιάκου εγκλωβίζει συντηρητικό κόσμο που δύσκολα θα επέστρεφε στη ΝΔ και εμποδίζει τη δημιουργία ενός σοβαρού, πατριωτικού και συντηρητικού κόμματος. Έτσι, στερεί μεν ψήφους από τη ΝΔ (κακό για τη ΝΔ), αλλά την προφυλάσσει από ένα δυνητικά δύσκολο αντίπαλο. Από τη μια η ΧΑ, με το γνωστό της ιδεολογικό υπόβαθρο και την επίσης γνωστή αισθητική της, από την άλλη ο αχταρμάς του Καμμένου. Οπότε, η ΝΔ έχει ένα σοβαρό επιχείρημα να αντιτείνει προς τους δεξιούς: Πού θα πάτε; Δεν βλέπετε τι υπάρχει εκεί; Και είναι αλήθεια το τί υπάρχει εκεί....Αλλά ακριβώς αυτά τα δύο "μουρλά" σχήματα εμποδίζουν τη δημιουργία πολιτικής αντιπρότασης. Αυτό που όμως είναι, επίσης, αλήθεια είναι ότι υπάρχει τόση συσσωρευμένη οργή σε πολλούς πολίτες, που ακομα και αν τεθεί προεκλογικά εκτός νόμου η ΧΑ, όπως προβλέπω, δεν θα επιστρέψουν στη ΝΔ. Και ειδικά όταν οι Ευρωεκλογές δίνουν μία εύκολη διέξοδο για εκτόνωση...
    Προσωπικά, πιστεύω ότι η ΝΔ είναι σε στάδιο πολιτικού μακρού επιθανάτιο ρόγχου και το έχω γράψει πολλές φορές. Άρα, το θέμα δεν είναι η ΧΑ, το θέμα είναι η αναδιάρθρωση του συντηρητικού χώρου. Η ΧΑ απλά σκυλεύει τον χώρο αυτό, επειδή ο νόμιμος κληρονόμος δεν φαίνεται στον ορίζοντα...

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΒΙΣ 16/01/2014 20:49:38

      Θα κάνει κόμμα κι ο Κοκός να στεγαστείς κι εσύ να μην κρυώνεις...

  25. Ρηνα avatar
    Ρηνα 16/01/2014 11:39:26

    Μπορει ναι κι ετσι "μαμα" αλλα μπορει κι αλλιως. Μερικα παιδακια δεν μοιαζουν με τ αλλα, αντι για φιογκους και παστουλες απ τη μαμα, γουσταρουν μαστιγιο και μολοτωφ και συνηθως το σκανε απο το σπιτι κι αμα τους πεις να ξαναγυρισουν βγαζουν σπιθουρακια.....Απο πολλες "μαμαδες" φευγουν τετοιου ειδους παιδακια. Τοτε κι η μαμα το παιρνει αποφαση και προχωραει με τα υπολοιπα παιδακια. Τωρα αν απο μεσα της λεει "στερνη μου γνωση να σ ειχα πρωτα"....δεν θα το μαθουμε ποτε γιατι πια μιλαει αλλη γλωσσα με τα παιδακια αυτα.

  26. Γιώργης Α. avatar
    Γιώργης Α. 16/01/2014 11:44:34

    Καλημέρα συνονόματε. Το ερώτημα ενός δεξιού είναι τι δεξιό θα ψηφίσει το οποίο έχει μέσα του (ή λέει πως έχει) Φιλοπατρία, Δύναμη να τα καταφέρει στις δυσκολίες, Θέληση για Εθνική αξιοπρέπεια και οικονομική ανάκαμψη και απελευθέρωση. Ψάχνω και δε βρίσκω τέτοιο κόμμα. Σοβαρό οικονομικό πρόγραμμα δεν έχει κανείς, από τη στιγμή που ο Λαοπρόβλητος μας έδωσε στο Δ.Ν.Τ. Άρα ούτε πολλή εθνική αξιοπρέπεια. Τι μένει. Μα μόνο η εκδίκηση διότι καταστροφή έχει έλθει για τους πολλούς. Τι κάνει τη Χ.Α. να ξεχωρίζει από την Κοινωνία για παράδειγμα, ή από την 4η Αυγούστου ή από την Παναθηναική Συμμαχία (λέμε τώρα) Και συνεχίζει το ερώτημα γιατί δεν νοιάζεται το σύστημα για το αν ψηφίσει το πόπολο το κόμμα των Ελλήνων κυνηγών αλλά τη Χ.Α. Δε με πείθει η Ιδεολογία. Είναι καθαρά Εθνικοσοσιαλιστές και δεν κρύβεται. Και έχεις ένα δεξιό Κόσμο που δε νοιάζεται και θα τους ψηφίσει. Δηλαδή η χ.α. δεν έχει μόνη της ρεύμα, αλλά υποστηρίζεται από τον κόσμο ο οποίος προδόθηκε από τα υπόλοιπα κομματα και αφού αυτά δείχνουν με τις πράξεις τους να μη θέλουν την άνοδό της ε ο κόσμος τη στηρίζει. Με τις παρούσες συνθήκες δεν μπορούμε να έχουμε λύση στο ελληνικό πολιτικό πρόβλημα. Μόνον εάν μπορούσαμε να εξαφανίσουμε από την πολιτική ζωή όλους που ασχολήθηκαν τα τελευταία 70 χρόνια καθώς και συγγενείς 4ου βαθμού , ίσως έχουμε ελπίδα. Διότι έχουμε εδώ δύο Τέρατα. Το τέρας που τρώει τη σάρκα μας τα τελευταία 40 χρόνια και το τέρας που θα φάει την ψυχή μας αμα βρει την ευκαιρία, να κοντραρονται. Και ελπίδα για την Ελλάδα απολύτως καμία. Εγώ πλέον θα ψηφίσω μικρό εξωκοινοβουλευτικό κόμμα και ο Θεός βοηθός. Έτσι που είναι οι νόμοι που αυτοί σχεδίασαν... ( που εμείς τους βάλαμε...)

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Γιώργης Α. 16/01/2014 13:17:13

      Ο Θεός βοηθός σίγουρα. Και μακάρι να μας φωτίσει να δούμε καθαρά τι παίζεται γύρω μας γιατί πολλοί που νομίζουν ότι καταλαβαίνουν έχουν πέσει σε μεγάλη παγίδα και πορώθηκαν.

  27. Ekthamvi avatar
    Ekthamvi 16/01/2014 11:49:02

    Δε νομίζω....Είναι και οι πρώην ψηφοφόροι της ΝΔ. Για μετρηθείτε..... Πόσοι σας λείπουνε; Μα σε όλα θεότυφλος πια βρε Γεώργιε;

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ekthamvi 16/01/2014 13:12:28

      Δεν είμαι ΝΔ. Είμαι απλά Έλληνας. Σκεπτόμενος και όχι απλά θυμωμένος με όσους μας κατέστρεψαν. Και ποτέ δεν είναι λύση το να ξεσπάω επί δικαίων και αδίκων. Χειρότερα γίνονται τα πράγματα με τέτοια νοοτροπία.

      • Κωστας avatar
        Κωστας @ Γεώργιος Τ. 16/01/2014 15:13:21

        Επειδη πιο πανω με αποκαλεσες γελοιο αν και το ποιος ειναι το ξερει ολο το μπλογκ θα μου πεις ποσες χωρες τους εχουν αναγνωρισει ως μακεδονια ? Βγες στην ευρωπη και ρωτα οποιον θες πως τους αποκαλουν.Τωρα αν μου λες οτι εμεις οι ελληνες δεν τους αναγνωριζουμε φυσικα οχι αλλα τι ρολο παιζει ? Μπες σε ξενα σαιτ και ψαξε να δεις πως τους λενε.Τα αλλα ειναι για εσωτερικη καταναλωση.Καταλαβες γιωργο τ ?

  28. Γιώργης Α. avatar
    Γιώργης Α. 16/01/2014 11:50:19

    Αυτό είναι. +1000

  29. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 12:02:02

    Σε ένα βαθμό , έχεις δίκιο. Πριν λίγα χρόνια είχα γράψει "ελπίζω τώρα να δούμε την ΝΔ του Φαήλου ,και όχι την ΝΔ του Πάκη!"

    Δεν την είδαμε. Σε καιρούς που την χρειαζόμασταν. Η αναντίρητα κάπως καλύτερη διαχείριση ,δεν αρκεί.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/01/2014 13:20:00

      Δε την είδες έ; Και οι εκκενώσεις των καταλήψεων; Και τα επεισόδια που πήγαν να γίνουν το Δεκέμβρη και τους μπουζούριασαν; Και οι χώροι που μαζεύουν τους λαθρομετανάστες; Και ο φράχτης στον Έβρο; Είχαν ξαναγίνει και δε θυμάμαι; Ή συμφέρει να μη τα θυμάσαι εσύ για να καλύπτεις όσα λες;

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Γεώργιος Τ. 16/01/2014 16:56:29

        Παραδέχτηκα καλύτερη διαχείριση. Με ασπιρίνες όμως δεν θεραπεύεις πνευμονία .

        Αν είχαν γίνει όλα όσα έπρεπε να γίνουν , δε θα υπήρχε σήμερα η Χρυσή Αυγή. Λες να τραβάει τον κόσμο η...ομορφιά του Μιχαλολιάκου, ή ξαφνικά οι Ελληνες μας προέκυψαν Ναζι?

  30. Notaralios avatar
    Notaralios 16/01/2014 14:37:19

    Θλίψη ! Συζητάμε για μια συμμορία άξεστων και αμόρφωτων τσαμπουκάδων ψευτοπατριωτών , ως εάν να επρόκειτο για πολιτική πρόταση ! Μεγάλα λόγια με ουρά και μεγαλόστομες διακηρύξεις για την Πατρίδα, ενώ βεβηλώνουν την Ελληνική Σημαία , καθώς χρησιμοποιούν κονταράκια με την Γαλανόλευκη ως ρόπαλα (γκλομπς) , στα οποία μάλιστα συνέβη κάποια "παληκάρια" να προσθέσουν στην κορυφή ως αιχμή λάμα από σουγιά . Θρασύδειλα άτομα με ανασφάλειες που τις επικαλύπτουνε με κούφια έπαρση , κραδαίνοντας όπλα και πυρσούς , με κραυγές που θυμίζουν ορδές τού Ernst Julius Röhm (Ρεμ) . Ποιό είναι το πολιτικό τους πρόγραμμα; Ποιοί είναι οι πολιτικοί τους θεωρητικοί; Ο Κασιδιάρης ή ο Καιάδας ; Αναφέρουν συχνά πρόσωπα , όπωςτον Περικλή Γιαννόπουλο ή τον Ίωνα Δραγούμη, αλλά μητε η πολιτεία τους μήτε η φρασεολογία τους έχουνε σχέση με τα κείμενά τους και σίγουρα αγνοούν την ιδιαίτερη ριζοσπαστική πολιτική φιλοσοφία τού Ιδα . Πώς θέλουνε να λέγονται πολιτικό κόμμα όταν δεν έχουν οικονομικό πρόγραμμα , αναπτυξιακές προτάσεις , πολιτιστικές ιδέες , πολιτικό λόγο ; Φασουλήδες Φασίστες , απογοητευμένα τρανσπασόκια που τάχα ανακαλύψανε τις παραδοσιακές πατριωτικές αξίες στον Μιχαλολιάκο που πότε κηρύσσει Ορθοδοξία και πότε προσκυνάει παγανιστικά είδωλα . Όσο και να έχει κανείς απογοητευτεί από το πολιτικό μας σύστημα και από συγκεκριμένους πολιτικούς (περιλαμβανομένων και "καταξιωμένων"...) , πώς είναι δυνατόν να νομίζει ότι θα τούς εκδικηθεί για την αποτυχία τους και την ασυνέπειά τους , επιλέγοντας αντί γι' αυτούς , τούτο το ελεεινό μπουλουκ-ασκέρ ανίκανων, ανεύθυνων, θρασύδειλων και επικίνδυνων φανφαρόνων;

    • Lolilop avatar
      Lolilop @ Notaralios 16/01/2014 19:40:31

      Και όμως είναι δυνατόν.
      Όπως ήταν δυνατή η διάλυση της χώρας από κάποιους άλλους.
      Τόσο απλά.
      Πως ήταν δυνατόν να απολύσετε ανθρώπους κοντά στη σύνταξη, πως ήταν δυνατόν να ζούμε μόνον για να πληρώνουμε φόρους, πως ήταν δυνατόν ομολογιούχοι να χάνουν κόπους μιας ζωής γιατί κάποιοι προσκύνησαν τα μπρούμητα.
      Ετσι πολλοί, πάρα πολλοί θα κλείσουν τη μύτη τους, αλλά θα τους ψηφίσουν.

      • Notaralios avatar
        Notaralios @ Lolilop 16/01/2014 20:41:36

        Λογική που θυμίζει την επιλογή τού Gerard (Gerard Depardieu) στην γνωστή ταινία "Η Τελευταία γυναίκα"(1976) τούMarco Ferreri σε σενάριο Rafael Azcona. Τα αίτια μπορεί να διαφέρουν αλλά η επιλογή και οι συνέπειες είναι οι ίδιες .

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Lolilop 16/01/2014 21:45:26

        Μα η ΝΕΜΕΣΙΣ έχει φρικτό πρόσωπο!

        Τι περιμένατε ,πως η Νέμεσις θα είναι καμιά ευγενική κυρία , με τα γαλλικά και το πιάνο της , που περιμένει πως και πως την Κυριακή για να διαβάσει τα πολιτιστικά στο Βήμα?

  31. ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΗΣ 16/01/2014 16:54:29

    Notaralios,τα ειπες ολα!! Με οσα διαβαζω απο τους δηθεν θυμωμενους υποστηρικτες της ΧΑ αντιλαμβανομαι οτι εχουν μυριστει θεσουλες στο δημοσιο και πεδιο δρασης μεγαλο καθοτι λιγοι οι υπστηρικτες,αρα πολλες θεσεις διαθεσιμες!!!!! Δεν θα τους κατσει ομως,μαυτο το πλευρο να κοιμουνται τα ζαγαρια.......

  32. Mak avatar
    Mak 16/01/2014 21:58:20

    Κάποιοι πιστεύουν ότι δεν υπάρχουν χειρότερα από αυτά που ζούμε τώρα. Είναι οι ίδιοι που πίστεψαν τον ΓΑΠ όταν έλεγε ότι λεφτά υπάρχουν. Αυτό που τους νοιάζει είναι να τιμωρήσουν τους "ενόχους" και να αλλάξει η παρούσα κατάσταση.
    Δυστυχώς υπάρχουν πολύ χειρότερα, υπάρχει πιο κάτω που θα πονέσει πολύ περισσότερο και τότε δε θα μπορούμε καν να διαμαρτυρηθούμε.

  33. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 17/01/2014 01:40:46

    Αν η κυβέρνηση κάνει σωστά τη δουλειά της δεν έχει λόγο να φοβάται την ΧΑ (ή τον ΣΥΡΙΖΑ, ή όποιον άλλο). Από τη στιγμή που ΔΕΝ κάνει σωστά τη δουλειά της (δεν μπορεί; δεν θέλει; άσχετο), ό,τι και να γράφουμε/γράφετε φοβάμαι πως δεν έχει νόημα.