22/01/2010 21:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλετε να γίνετε στέλεχος της ΝΔ; Στείλτε e-mail

Όπως διαβάζουμε στην «Απογευματινή» (κοίτα ρε που υπάρχει ακόμα) με απόφαση του Α. Σαμαρά ζητούνται νέα πρόσωπα να καλύψουν τα κενά σε διοικητικές και πολιτικές θέσεις του κόμματος που δημιουργούνται από την απομάκρυνση των αποσπασμένων στον κόμμα από υπηρεσίες του δημοσίου.

Για το σκοπό αυτό συγκροτήθηκε στη Ρηγίλλης μία ειδική επιτροπή, στην οποία συμμετέχουν ο διευθυντής του πολιτικού γραφείου του Κώστας Αρβανιτόπουλος, ο αναπληρωτής γενικός διευθυντής του κόμματος Θόδωρος Δραβίλλας και ο στενός συνεργάτης του προέδρου, Κώστας Μπούρας.

Για την πλήρωση των θέσεων, τις οποίες μέχρι σήμερα καταλάμβαναν οι αποσπασμένοι υπάλληλοι, θα ακολουθηθεί ανοιχτή διαδικασία, καθώς όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αίτηση είτε μέσω e-mail είτε επικοινωνώντας με τη γραμματεία της Ρηγίλλης. Τα βιογραφικά θα εξετάσει η ειδική αυτή επιτροπή που συγκρότησε ο κ. Σαμαράς. Όσο για τα κριτήρια επιλογής θα είναι τέσσερα: Εξειδίκευση, πολιτική γνώση, τεχνογνωσία και ηλικία. Προφανής στόχος είναι η στελέχωση του κόμματος με νέους ανθρώπους, που θα έχουν όρεξη για δουλειά και γνώσεις τόσο για ειδικά ζητήματα όσο και γύρω από τις νέες τεχνολογίες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 22/01/2010 23:10:31

    Ο σχολιασμός της επικαιρότητας στο antinews μοριοδοτείται …

    • smoking area avatar
      smoking area @ o βουνισιος 22/01/2010 23:17:45

      Οσοι δεν διοριστηκαν ΓΓ ας ξαναστειλουν βιογραφικο σε νεα διευθυνση.
      Εν οψει συνεδριου να περιμενουμε την αναρτηση στο διαδικτυο του σχεδιου διακυρηξης της ΝΔ για ... διαβουλευση?

    • smoking area avatar
      smoking area @ o βουνισιος 22/01/2010 23:24:47

      ...σχεδιου διακηρυξης, sorry

  2. thouthou avatar
    thouthou 23/01/2010 02:06:40

    Το αριστερό μου θέλει να γίνει στέλεχος, μπορώ να στείλω φωτογραφία;
    Έχει πιθανότητες;

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ thouthou 23/01/2010 02:20:26

      του αριστερού σου;! χαχαχαχχαχα
      νά ΄σαι καλά! το χρειαζόμουν το γέληο, :)

    • πρασινάλογα avatar
      πρασινάλογα @ thouthou 23/01/2010 10:07:23

      Στείλε και το δεξί, εκτός εάν το έχεις ήδη στείλει στο πασόκ, οπότε άστο, είναι τζούφιο και μαραμένο από την κατήφεια.
      Χαιρετισμούς στο Γιαννάκη, πολύ χλωμός είναι τελευταία, πες του να τρώει και λίγες φακές.

  3. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 23/01/2010 09:33:11

    Προβλέπω γέλιο...

    Έ ρε χαρούλες, κάτι "Βρυώνηδες" του απο δώ μαχαλά !

  4. trochalos avatar
    trochalos 23/01/2010 11:48:22

    Σε λίγο θα στέλνουμε για κάποια θεσούλα στο ΚΚΕ e-mail και στην Παπαρήγα.
    Τι πρόοδος είναι αυτή που άνοιξε ο Γιωργάκης

    • Σαος avatar
      Σαος @ trochalos 23/01/2010 14:53:02

      Ναι έμαθε και το Web 2.0!

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 23/01/2010 15:39:51

    Εγώ είμαι νέο κορίτσι 56 ετών. Με παίρνει να υποβάλω;