#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/07/2011 21:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλει το MEGA να κρυφτεί και η χαρά δεν το αφήνει…



Έτοιμοι ήταν εκεί στο Μεγάλο Κανάλι να …πανηγυρίσουν!

Η επιλεκτική χρεοκοπία θα μας σώσει!

Αφού ρε γίγαντες της ….οικονομικής επιστήμης, η επιλεκτική χρεοκοπία είναι τόσο ωραίο πράγμα γιατί

μέχρι πρόσφατα την εξόρκιζε ο προστατευόμενός σας;

Γιατί δεν τραβήξαμε μια …ωραιότατη επιλεκτική χρεοκοπία πέρσι,

να σωνόταν η χώρα μια ώρα αρχύτερα;

Γιατί ταλαιπωρούμαστε  ένα χρόνο τώρα;

Από την ….αφοσίωσή τους στον Βενιζέλο,  τους έχω ικανούς σε λίγο να  προσπαθούν να μας πείσουν ότι η σωτηρία μας είναι η πλήρης ..χρεοκοπία!

Πήραν φόρα-κατηφόρα…

Τι κάνει η  έλλειψη διαφήμισης…

 Όφις  Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 13/07/2011 21:19:08

    Και η έλλειψη γυναίκας θα έλεγα...

  2. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 13/07/2011 21:20:28

    Το έχω ξαναγράψει.Ο δημοσιογράφος οφείλει να είναι λειτουργός της αντικειμενικής ενημέρωσης και ΟΧΙ εργολάβος χειραγώγησης συνειδήσεων.Το ''Μεγάλο'' Κανάλι,φυσικά,είναι πρωταθλητής στο δεύτερο....

  3. Orestios avatar
    Orestios 13/07/2011 21:21:59

    Έχουν ξεφτιλιστεί εντελώς.
    Τα ακούει ο κόσμος και θα τους λυντσαρει

  4. zap-zap avatar
    zap-zap 13/07/2011 21:23:06

    για αυτό και μόλις πριν δύο ώρες
    Διαφορά τεσσάρων ποσοστιαίων μονάδων, από 2,5 που ήταν στην προηγούμενη μέτρηση, δίνει στη ΝΔ δημοσκόπηση της VPRC για το περιοδικό Επίκαιρα, που θα δημοσιευτεί την Πέμπτη.

    Σύμφωνα με τη δημοσκόπηση η ΝΔ προηγείται με 29,5% και ακολουθούν το ΠΑΣΟΚ με 25,5%, το ΚΚΕ με 13%, ο ΛΑΟΣ με 7,5%, ο ΣΥΡΙΖΑ με 7% και οι Οικολόγοι-Πράσινοι με 4%.

    Η δημοσκόπηση δίνει Βουλή με έξι κόμματα, ενώ εντύπωση προκαλεί και η αύξηση του ποσοστού αποχής, το οποίο μέσα σε ένα μήνα διευρύνεται κατά 4 ποσοστιαίες μονάδες.

    Σε ότι αφορά τα κόμματα που, σύμφωνα με την VPRC, μένουν εκτός Βουλής, η Δημοκρατική Αριστερά φέρεται να λαμβάνει 2,5%, η Δημοκρατική Συμμαχία 2%, η Χρυσή Αυγή 1,5%, η ΑΝΤΑΡΣΥΑ 1% και το Πανελλήνιο Άρμα Πολιτών με 1%, ενώ 5,5% παίρνουν τα «λοιπά» κόμματα. Επίσης η αποχή, τα άκυρα και τα λευκά συγκεντρώνουν συνολικά 38,6%.

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 13/07/2011 22:02:02

    Αυτός ο Ιορδάνης, δεν παίρνει ποτέ άδεια; ούτε καν αναρρωτική..

  6. Prometheus avatar
    Prometheus 13/07/2011 22:07:32

    Καλά !?!?!? έχουν το ΠΑ-ΣΟΚ και ο Κ...λοτούμπας τέτοια ποσοστά ακόμη ?!?!?!?!?!?
    Εντάξει να καταλάβω οτι τάισε κοσμάκη .... αλλά τόση χαϊβανίτιδα δεν μπορώ να την εξηγήσω ... με απογοητεύουν οι ΠΑ-ΣΟΚ-ΟΙ ... θα περίμενε κανείς οτι ο κλασσικός Homo-Pasokus του γένους Lamogikus, θα έχει ήδη εγκαταλήψει το πλοίο που βουλίαζει και θα είναι ένθερμος υποστηρικτής (κλασσικά σημαιοστολισμένος και αφισοκολητής...) της νέας κατάστασης που διαμορφώνεται...

    Γεία σου ρε ΠΑ -ΣΟΚΑΡΑ ... τους έχεις καλά οργανωμένους τους (κ) οπαδούς

    ΠΑΣΟΚΑΡΑ - ΘΥΡΑ 81 και δεν είμαι καλά !!!

  7. John avatar
    John 13/07/2011 22:16:57

    Ola auta einai proetimasies gia ton cosmo. Pano apo ena xrono tora tyranane ton kosmo me oles autes tis paparies, mnimonia, mesoprothesma, apodikseis, miomenes syntakseis misthoi kai loipa gia na mhn paei pros xreokopia h ellada kai katastrafei mas elegan. Akoma kai h leksh xreokopia htan megalo taboo. Tora Η "επιλεκτική" χρεοκοπία θα μας σώσει. Ti allo tha akousoume, mexri poy tha paei auth h sapounopera? Eleos, pote tha ksypnhsei pia autos o laos?

  8. ad kan avatar
    ad kan 13/07/2011 22:20:25

    Πολίτες ! Απαξιώστε με κάθε νόμιμο τρόπο το μικρό κανάλι της ρυπογόνου, δηλαδή απατηλής δημοσιογραφίας.

    • Αστος avatar
      Αστος @ ad kan 14/07/2011 10:35:32

      Βεβαια το πως θα πεισεις την γρια να κοψει "το σηριαλ" και τον Παρλιαρο ειναι ενας αθλος απο μονο του....

  9. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 13/07/2011 22:48:55

    Βενιζέλος: "Ευτυχώς επτωχεύσαμεν"!!!

  10. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 13/07/2011 22:52:13

    ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ???ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΡΩΝΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ???ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΑΠ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΑΥΤΗ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!.Α....ΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.

  11. Orestios avatar
    Orestios 13/07/2011 23:18:12

    Ο αστείος Οικονομεας ζήτησε να βομβαρδίσουν τους οίκους αξιολόγησης
    ROFLMAO

  12. axis avatar
    axis 13/07/2011 23:20:35

    Πλην των σκληρών κρατικοδίαιτων πασόκων που πιθανώς να κινδυνεύουν να χάσουν τις θεσούλες τους και τα επιδόματά τους με μια κυβέρνηση Σαμαρά δεν υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει πως η επερχόμενη χρεοκοπία είναι χρήσιμη και επωφελής για τον τόπο.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ axis 14/07/2011 01:33:51

      Νομίζεις είναι λίγοι? πως κρατά αλλιώς το 20%?

  13. δημης avatar
    δημης 14/07/2011 00:36:51

    "Η επιλεκτική χρεοκοπία θα μας σώσει!"
    ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ..ΔΙΚΙΟ...
    -ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΟΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ....
    -ΔΕΝ ΜΑΘΑΤΕ ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΟΝΟΜΕΡΗΣ ΠΕΡΠΠΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΛΕΕΙ ...ΓΙΑ ΤΑ...ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΡΓΑ...ΛΕΕΙ...
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ "ΟΤΑΝ ΤΡΩΜΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ" Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΣΟ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΛΕΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΥΠΕΡ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΪΖΟΥΝ;;;;;

  14. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 14/07/2011 10:49:54

    ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ; ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΥ-ΚΑΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΖΑΠΙΝΓΚ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΣΚΙΣΕΙ.
    Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ, ΣΥΝΕΧΕΣ ΒΡΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΝ ΛΑΜΟΓΙΩΝ ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ,ΟΙΚΟΝΟΜΕΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑΚΟ.
    ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ;
    ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ, ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΛΙΓΙΣΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Η ΔΙΕΘΝΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ( ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΛΑΚΑΣ ΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ;) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ( ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ).
    ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΣΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ (ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΑΡΑΙΔΑΡΗΔΕΣ).