#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/01/2010 14:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλει πόλεμο το Μητσοτακέϊκο (χα χα χααααα)



«Περιοδεία στην Κρήτη με πολιτική παρέμβαση ετοιμάζει η Ντόρα Μπακογιάννη» αναφέρουν καλά πληροφορημένες πηγές στο Antinews. Στην Αθήνα, στο μεταξύ, πολιτικοί φίλοι της ετοιμάζουν σκηνικό σύγκρουσης αξιοποιώντας την πρωτοχρονιάτικη δήλωση του Μητσοτάκη περί σχηματισμού κυβέρνησης «εθνικής ανάγκης», αλλά μόνο από το ΠΑΣΟΚ και χωρίς την συμμετοχή της ΝΔ (!!!) – βλ. εδώ: http://www.antinews.gr/?p=29664

 Χαρακτηριστικό σημερινό δημοσίευμα στα ΝΕΑ (http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4553538) που υπογράφει ο κ. Γιάννης Πολίτης, επιλογή της κ. Μπακογιάννη για τον 9,84 αν θυμόμαστε καλά.

 Γράφει μεταξύ άλλων ο κ. Πολίτης:

 «Χάθηκε μια μάχη με την εκλογή αρχηγού, τώρα αρχίζει ο πόλεμος».

«Άρχισε η σύρραξη σαμαρικών- ντορικών στη Νέα Δημοκρατία, με την πρώτη μπαλοθιά του Κώστα Μητσοτάκη παραμονή της Πρωτοχρονιάς»

«Η βολή Μητσοτάκη για όσους ξέρουν να ερμηνεύουν καλά τον επίτιμο δεν είχε σε καμία περίπτωση στόχο το ΠΑΣΟΚ και τον Γιώργο Παπανδρέου. Ο στόχος του είναι η πολιτική Σαμαρά, την οποία επιχειρεί να ακυρώσει από την πρώτη στιγμή»

«Είναι θέμα χρόνου η επανεμφάνιση της Ντόρας Μπακογιάννη στη πρώτη γραμμή της πολιτικής με παρεμβάσεις και θέσεις σε όλα τα κρίσιμα θέματα της οικονομίας….»

 

Καταπληκτικό είναι και το εξής απόσπασμα:

«Από μικρή, μου άρεσε πάντα να κάνω φασαρία» δήλωσε η Ντόρα Μπακογιάννη. πριν από 7 χρόνια στον «Ταχυδρόμο» την ημέρα που πήρε το χρίσμα για την υποψηφιότητα στον Δήμο Αθηναίων. Όσοι γνωρίζουν καλά την πρώην υπουργό προεξοφλούν ότι δεν θα αργήσει η στιγμή που θα βγει μπροστά και θα κάνει ξανά φασαρία. «Και όταν λέμε φασαρία, δεν εννοούμε συγκρότηση στρατού για την υπονόμευση του Αντώνη Σαμαρά. Η φασαρία θα γίνει από τις πολιτικές παρεμβάσεις της σε όλα τα κρίσιμα θέματα. Απόψεις που θα επιδιώκει να βρίσκουν απήχηση σε στελέχη και ψηφοφόρους του λεγόμενου μεσαίου χώρου».

Οι αναγνώστες του Antinews δεν εξεπλάγησαν φυσικά ούτε με την δήλωση του Μητσοτάκη και ούτε θα εκπλαγούν με όσα λένε σήμερα στα ΝΕΑ οι πολιτικοί φίλοι της οικογενείας. Θα επιχειρήσουν το μόνο παιχνίδι που ξέρουν καλά: την υπονόμευση και την ίντριγκα.

Θα τους περάσει αυτήν  την φορά;

«Το αεροπλάνο έχει απογειωθεί, αλλά ορισμένοι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι» δήλωσε στο Αntinews γνωστό κομματικό στέλεχος.

Κατόπιν τούτου θα διασκεδάσουμε πολύ πηγαίνοντας προς το Συνέδριο όταν μερικοί θα φεύγουν από το σκάφος με αλεξίπτωτα. Και ορισμένοι χωρίς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mara avatar
    mara 02/01/2010 15:09:59

    Φυσικά και δεν εκπλήσει κανέναν η παρέμβαση του Μητσοτάκη (είναι και μεγάλος άνθρωπος πρέπει να προλάβει να βοηθήσει την κορούλα, όπως-όπως...).
    Άρχισαν οι πλαγιομετωπικές....(βλ. και Καρατζαφέρη...) μέχρι να γίνει η μεγάλη μετωπική..... (η "ησυχία" του Αντώνη, δεν μοιάζει με ήρεμα νερά, λίγο πριν την μεγάλη τρικυμία? ή μου φαίνεται?)

    • άστεγος avatar
      άστεγος @ mara 03/01/2010 11:43:02

      Στους λίγους αμετανόητες μουτζαχεντίν της αποτυχημένης αυτοκράτειρας Θεοδώρας έχω να πώ το εξής:
      Μερικές γνώμες είναι σαν τα χαλασμένα παλιά ραδιομαγνητόφωνα.
      Η ύπαρξή τους δεν έχει πια κανένα νόημα, γι' αυτό καταλήγουν είτε στην αποθήκη δίπλα στο μπαούλο με τις αναμνήσεις της γιαγιάς είτε στα σκουπίδια.

  2. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 02/01/2010 15:20:24

    Ο Γιάννης Πολίτης και πράσσειν άλογα.......Σπουδαία πληροφορία από έναν ούτως καλούμενο σπουδαίο δημοσιογράφο....Του γνωστού συγκροτήματος....Με τις γνωστές επιθυμίες και γούστα.

    Η κόρη Επιτίμου, μου θυμίζει την γεροντοκόρη που την πάνε παντού προκειμένου να της βρούν γαμπρό.Αλλά ματαίως......Θα γίνει σαν τους γαμπρούς της Ευτυχίας. Καϋμένο κορίτσι.Στο ράφι της πολιτικής θα μείνεις.

    • Spm avatar
      Spm @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 28/01/2010 12:27:47

      Αυτά τα έγραψε ο καλός δημοσιογράφος Γιάννης Πολίτης, που όλως τυχαίως είναι και κουμπάρος της Ντόρας!!! Ουπςςς, ελπίζω να μην είπα κάτι κακό.
      Το ερώτημα είναι: το άρθρο και η αναλυση που κάνει ο δημοσιογράφος προέρχονται από βασανιστική ανάγνωση των γεγονοτων στη ΝΔ και ο Πολίτης διαβλέπει κατι σ αυτή την κατευθυνση ή πριν αρχίσει να γραφει ειχε κανει μια "βασανιστική" συζήτηση -μεταξύ τυριου και αχλαδιού- με την κουμπάρα του και απλά αυτά που δεν μπορει η ιδια να πει ευθέως τα λέει μεσω της πενας του¨"κουμπάρου".
      Με τις υγείες μας.

  3. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 02/01/2010 15:34:24

    Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΣ ΙΝΤΡΙΓΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ!!!!
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΖΩΗΣ ΠΑΡΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΛΑΒΙΑΣ ,ΙΝΤΡΙΓΚΑΣ ,ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΤΑΓΗΣ.
    Η ....ΑΡΑΤΕ ΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΑΤΕΙ !!!!!!

    Υ.Γ 1
    ΕΞΑΛΛΟΥ Η ΚΥΡΙΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟ ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟ ΠΟΛΕΜΟ.
    Υ.Γ 2 ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΛΙΠΟΤΑΞΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ.

    Y.Γ 3 ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΠ΄ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΧΕΙ
    ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΟ ???? Η ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΛΟΦΑΝ ???

    ETHEROVAMON

  4. mara avatar
    mara 02/01/2010 15:40:07

    Σαν τους "Γαμπρούς της Ευτυχίας"? ή Σαν την "θεία από το Σικάγο" να πνίγεται... στην παραλία (της πολιτικής) γιατί έκανε το "ανάσκελο" που έλεγε η συγχωρεμένη η Βασιλειάδου και να τρέχει κάποιος να την σώσει.... Πρώτος έτρεξε ο Καρατζαφέρης αλλά "τάχα μου" δεν τον ήθελε. Τώρα θα πάρει σειρά ο θίασος βουλευτών που κουβαλάει της Β! Αθηνών.

  5. mara avatar
    mara 02/01/2010 15:45:12

    ETHEROVAMON μην απορείς τα έχει πεί όλα ο γιός της Κώστας Μπακογιάννης περί μεταναστευτικού. Διάβασε το άρθρο του http://taxalia.blogspot.com/2009/11/blog-post_2489.html για να καταλάβεις...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ mara 02/01/2010 17:31:59

      Πολύ - πολύ ενδιαφέρον. Να δείτε όμως που θα μας πούνε "δεν φταίει η μητέρα για τις απόψεις του παιδιού". Όπως δεν έφταιγε για το ποιος ήταν πατέρας της. Βρε βρε βρε, όλο οι άλλοι της φταίνε και αυτή είναι μόνον μητέρα και κόρη, η αθώα.

  6. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 02/01/2010 15:58:32

    Η Κα ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΣΥΜΜΑΖΕΥΤΕΙ, ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ. ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΑΝΤΕΛΗΦΘΗ, ΟΙ ΝΔΚΡΑΤΕΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΜΕ ΟΡΓΗ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΤΕΜΠΕΛΙΑ, ΤΙΣ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ, ΤΗΝ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΤΩΝ 5,5 ΕΤΩΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΣΥΣΤΡΑΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ Η Κα ΝΤΟΡΑ... ΑΛΛΩΣ ΘΑ ΣΤΙΓΜΑ ΤΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΙΜΩΣΗ ΠΟΥ ΒΡΥΚΑΛΑΚΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΩΝ...

  7. mara avatar
    mara 02/01/2010 16:28:43

    Από το resaltomag:
    Μεγάλο το πολιτικό ολίσθημα του Μίκη

    Μίκης: «Εάν θέλουμε να προχωρήσουμε ως έθνος και ως λαός πρέπει να υπάρχει εθνική ενότητα…»

    Την «εθνική ενότητα» κήρυξε και ο Μίκης από το στρατιωτικό βάθρο του καθεστώτος, τον κεντρικό πυλώνα του κράτους!!!

    Η σημειολογία της πράξης του Μίκη είναι τεράστιας πολιτικής σημασίας!!!

    Όταν όλες οι δυνάμεις του καθεστώτος, θυμούνται σήμερα υποκριτικά τον «πατριωτισμό» και τον πλασάρουν με τη μορφή της «εθνικής ενότητας» για να προωθήσουν πιο αποτελεσματικά και δόλια τη σωτηρία της κερδοσκοπικής αναισχυντίας και την επίλυση των εθνικών ζητημάτων, σύμφωνα με τις επιλογές και τις προσταγές του διεθνούς ιμπεριαλισμού, ο Μίκης σπεύδει να δώσει το άλλοθι, πρωτοχρονιά, στο θεσμικό όργανο, αυτού του καθεστώτος!!!

    Μπορεί να έχει λησμονήσει το τι είναι το κράτος και τα θεσμικά του όργανα. Δεν αναρωτήθηκε ωστόσο, το γιατί η πολιτική και στρατιωτική ηγεσία του κράτους τον κάλεσαν να παραδώσει μαθήματα «πατριωτισμού», μαθήματα περί «Ελλάδας» και «δημοκρατίας»;;;

    Είναι δυνατόν να ευθυγραμμίζεται με τη κυβέρνηση αυτή η οποία οδηγεί την Ελλάδα, ανενδοίαστα και ψυχρά, σε προτεκτοράτο των Αμερικανών;

    Είναι δυνατόν να αθωώνει τους στρατιωτικούς μηχανισμούς, τους ελεγχόμενους πλήρως από το ΝΑΤΟ, και να μιλάει από τα βάθρα αυτών των ΝΑΤΟϊκών μηχανισμών για «πατριωτισμό» και «εθνική ενότητα»;;;

    Είναι δυνατόν να κάνεις κηρύγματα ηθικής σε διευθυντές οίκων ανοχής;;;

    Είναι δυνατόν να σκορπάς τέτοιες θανάσιμες αυταπάτες περί εθνικής ενότητας από τα καθεστωτικά «κάστρα» που την μόνη «εθνική ενότητα» που γνωρίζουν είναι: ΕΝΟΤΗΤΑ υποταγής του λαού στη δική τους εξουσία;;;

    Μία τέτοια κατασκευή συναίνεσης, δηλαδή «εθνική ενότητα», προωθεί σήμερα η κυβέρνηση σε όλα τα ζητήματα.

    «Εθνική ενότητα» προτείνει και ο Μητσοτάκης»: Αναπαράγει ακριβώς τα ίδια που έχει «δοκιμάσει» στην πολιτική αγορά ο «προβοκάτορας» της Νέας Τάξης και του Μητσοτάκη: Ο Καρατζαφέρης.

    Θυμάστε τι είχε πει; Κυβέρνηση με Παπαδήμο και Σημίτη: Αυτό το σενάριο της «εθνικής ενότητας» προωθείται με μοχθηρό υπολογισμό για τη διαίρεση του ελληνικού λαού και την αναπαλαίωση των κομμάτων.

    Σε αυτό τα σενάριο έρχεται να προστεθεί και ο Μίκης με πιο πειστική «πατριωτική» σάλτσα και με άλλο κύρος!!!

    Γιʼ αυτό και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Πτέραρχος Ιωάννης Γιάγκος, αναφερόμενος στην προσωπικότητα του Μίκη Θεοδωράκη, τον χαρακτήρισε, ως το μεγαλύτερο κεφάλαιο της πολιτιστικής ιστορίας του τόπου μας και σημαντικό παράγοντα στο γίγνεσθαι της χώρας.

    Ο στρατός ανακηρύσσει το Μίκη ως το μεγαλύτερο κεφάλαιο της ιστορίας του τόπου!!!

    Η ιστορία πράγματι παρουσιάζει αλλόκοτες φάρσες…

    Αλλά και υπουργός της κυβέρνησης η οποία έχει αναλάβει εργολαβικά το έργο να μην αφήσει τίποτα το «πατριωτικό», ο Ευάγγελος Βενιζέλος μίλησε για ανατροπή και αποκατάσταση της ιστορίας, αναφερόμενος στην απόφαση των Ενόπλων Δυνάμεων να τιμήσουν το Μίκη Θεοδωράκη:

    «Ο Μίκης Θεοδωράκης, είπε, αποτελεί ένα...ζωντανό μνημείο του Έθνους και όχι μόνο του Πολιτισμού μας, είναι η ενεργός συνείδηση του Έθνους…. Η απόφαση των Ενόπλων Δυνάμεων να τιμήσει το Μίκη Θεοδωράκη σημαίνει την ενότητα του Έθνους και τη δημοκρατική συνείδησή τους».

    ΞΑΦΝΙΚΑ, λοιπόν, οι πάντες θυμήθηκαν το Έθνος!!!

    ΟΛΟΙ αυτοί που προωθούν την κατάλυση κάθε Ιερού και Οσίου, που δεν έχουν ΑΝΤΙΤΑΧΘΕΙ σε κανένα έγκλημα εναντίον της Ελλάδας, ΤΩΡΑ χύνουν τα δάκρυα για το έθνος και φωνάζουν δραματικά για «εθνική ενότητα»!!!

    Και ο Μίκης τους παρέχει (προφανώς χωρίς να το αντιλαμβάνεται) τις δικές του ευλογίες!!!!

    Ο Μίκης φαίνεται να λησμονεί το τι είναι το κράτος, ιδιαίτερα σήμερα στη πλανητική εποχή, ή το τι είναι η σημερινή κυβέρνηση και ο ολόκληρος ο πολιτικός κόσμος.

    Λησμονεί όμως και την Ιστορία. «Εθνική Ενότητα» που προωθείται από το καθεστώς και τους μηχανισμούς του είναι «εθνική ενότητα» των δημίων των λαών, «εθνική ενότητα» η οποία οδηγεί σε διχασμούς και σφαγές των λαών…

    Η ενότητα του λαού βρίσκεται σε ριζικά αντίθετη και ασυμφιλίωτη θέση από τα νανουρίσματα της «εθνικής ενότητας» των δημίων.

    Ο Πατριωτισμός, ιδιαίτερα σήμερα, οικοδομείται πάνω στα βάθρα της «λαϊκής ενότητας» και όχι στο μύθο της «εθνικής ενότητας» του καθεστώτος, μύθος καθαρά ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ που χρησιμοποιεί παραπλανητικά και δόλια φράσεις σαν και αυτή της «εθνικής ενότητας»…

    Με αυτούς που προωθούν τη διάλυση της κοινωνίας και του έθνους ΚΑΜΙΑ «εθνική ενότητα» δεν μπορεί να υπάρξει…

    Ας ξεκαθαρίσει ο Μίκης το στρατόπεδό του…

    • PARSIFAL avatar
      PARSIFAL @ mara 03/01/2010 02:03:10

      Αφελείς αριστεροί που μυθοποιήσατε εναν ημιπαράφρονα μπουζουκοσυνθέτη ! Ο "Μίκης" ! Χ***με και η βάρκα εγειρε για την "προσφορά" του, τα σκουπιδοτράγουδα του και την αρριβίστικη σχέση του με το ΚΚΕ

  8. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 02/01/2010 16:48:58

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΜΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ! ΠΑΤΕΡ ΑΦΕΣ ΑΥΤΟΙΣ , ΟΥ ΓΑΡ ΟΙΔΑΣΙ ΤΙ ΠΟΙΟΥΣΙ !

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/01/2010 16:50:57

    Υπερβολές, τις προάλλες ο Θεοδωράκης ήταν καλός για το Ρεσάλτο, μάλλον έχουν ντε-σαλτάρει λίγο εκεί, εξισώνοντας Θεοδωρακη Μητσοτάκη και Καρατζαφέρη.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ αλλενάκι 02/01/2010 17:08:27

      Συμφωνώ και νομίζω ότι ο Βενιζέλος είναι αυτός που διαλέγει στρατόπεδο καλώντας το Μίκη. Θέλει να σταθεί απέναντι από τη νεοταξική ισοπέδωση. Ίσως έπιασε αυτή τη φορά πιο σωστά το μήνυμα των καιρών. Την προηγούμενη φορά κάηκε επειδή πήγε με το Σημίτη, τώρα ίσως θέλει να εκφράσει το πατριωτικό ΠΑΣΟΚ και βρήκε έναν καλό συμβολισμό στο Μίκη.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Επώνυμος 02/01/2010 17:16:59

        Μάλλον δίκιο έχεις.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Επώνυμος 02/01/2010 18:15:03

        κι εγώ αυτό νομίζω

  10. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 02/01/2010 17:12:52

    Αντε να πάει στα τσακίδια να τελειώνουμε.

  11. loretta avatar
    loretta 02/01/2010 17:19:19

    Βρε συ ντορα κουραση εισαι πια....Στο χωριο μου ξερεις τι λενε??

    BEEN THERE DONE THAT!!

    Στην προκειμένη δεν βαρεθηκες τον εγωκεντρικο εαυτουλη σου? αντε σπιτι...

  12. nick avatar
    nick 02/01/2010 18:07:42

    Αν αρχιση τιποτα τετοιο η Ντορα και τα περι αυτην "σαπακια" και δεν τους
    στειλει αμεσως σπιτι τους ο Σαμαρας θα ειναι αξιος της τυχης του και αναξιος της ψηφου μας...Το πρωτο που περιμενει καποιος απ'αυτον ειναι guts !!

    • πρασινάλογα avatar
      πρασινάλογα @ nick 03/01/2010 11:47:37

      Ακόμη κυκλοφορούν ελεύθεροι οι οπαδοί της ψευτοθοδωρούλας;
      Αλήθεια, σε τί ελπίζουν;
      Το πολύ πολύ να δώσουν στο Σαμαρά την αφορμή να ξεκληρήσει ολοκληρωτικά το κόμμα από το Μητσοτακέϊκο.
      Είναι τόσο επηρμένοι που ούτε το παιγνίδι της αυτοσυντήρησης δεν ξέρουν να παίξουν.
      Μωραίνει ο κύριος . . .

  13. Ένας Τυχαίος avatar
    Ένας Τυχαίος 02/01/2010 18:10:41

    ...Καλό θα κάνει στον Αντώνη μια τέτοια κίνηση διότι και θα τον συμπαθίσουν περισσότεροι και θα του δώσει το δικαιωμα να καθαρίσει τους "ντορικούς" εντός κόμματος!

    Καλή Χρονιά με Ελπίδα, Αιδιοδοξία και πάνω απ'όλα Υγεία!

  14. Hpeirwths avatar
    Hpeirwths 02/01/2010 18:13:32

    Ντορα προχωρα αρκετα αφησες το κομμα στα χερια προδοτων, προχωρα μπροστα τωρα

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ Hpeirwths 02/01/2010 18:18:56

      Καλό! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

    • DrNo avatar
      DrNo @ Hpeirwths 02/01/2010 18:31:15

      Excuse me! Δεν το άφησε το κόμμα! Έβαλε λυτούς και δεμένους, από όλους τους βουλευτές της Β' Αθηνών, έως το Δήμαρχο για να το έχει δικό της!

      Της το πήρε από τα χέρια ο απλός κόσμος!

      Και ξέρεις γιατί; Γιατί ο ταλαιπωρημένος κόσμος έχει βαρεθεί αυτούς που δεν ταλαιπωρήθηκαν ποτέ στη ζωή τους να αποκτήσουν κάτι.

      • DrNo avatar
        DrNo @ DrNo 02/01/2010 18:34:49

        Υ.Γ. Ο ΓΑΠ εξαιρείται γιατί έχει κάνει και ξενιτιά και είναι και αντιεξουσιαστής της εξουσίας το παλικάρι!

    • nick avatar
      nick @ Hpeirwths 02/01/2010 18:41:23

      Δεν το αφησε η κακομοιρα.. Η βαση της το πηρε....

    • Έλα γιωργάκη, ... μπανάνα! avatar
      Έλα γιωργάκη, ... μπανάνα! @ Hpeirwths 03/01/2010 11:49:45

      Ηπειρώτη, είναι μεν δικαίωμά σου αλλά να ξέρεις ότι έχεις χάσει την επαφή με τον πραγματικό κόσμο.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Hpeirwths 03/01/2010 12:16:16

      Προχώρα, γίνε εσύ προδότρα, μπορείς.

  15. ελληνας avatar
    ελληνας 02/01/2010 20:17:20

    Ελπίζω όσοι δηλώνουν ντορικοί να μην είναι και φιλοσκοπιανοί.. διαβάστε λίγο Γρυλλάκη

    • Soustom avatar
      Soustom @ ελληνας 02/01/2010 20:42:45

      ...Ασε Έλληνα μήν βασίζεσαι σε λόγια ενός αριβίστα...Δεν είναι και ότι καλύτερο ό Γρυλλάκης.

  16. αθανασιος avatar
    αθανασιος 03/01/2010 02:53:00

    ΕΙΡΕΜΗΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΝΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΣΤΕΛΕΧΟς ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΡΟΛΟ ΟΙ ΠΡΟΓΡΑΦΕς ΒΛΑΠΤΟΥΝ

    • Κώστας Κ. avatar
      Κώστας Κ. @ αθανασιος 03/01/2010 04:41:56

      Τι να ηρεμίσουμε ρε Σάκη? Η οικογένεια είναι αρκούντως τρελλή για να παίξει το χαρτί της αυτονομία της Κρήτης, αρκεί να μείνουν στο παιχνίδι!
      Θυμήσου τον Ηλιού: "Το πρόβλημα με τον Μητσοτάκη δέν είναι πως μπορεί να πουλήσει την Ακρόπολη, το πρόβλημα είναι πως θα την ξεπουλήσει σε εξευτελιστική τιμή".

      Έλεος...

      • Ένας Τυχαίος avatar
        Ένας Τυχαίος @ Κώστας Κ. 03/01/2010 15:39:13

        ...Μακάρι ν' αυτονομηθεί η Κρήτη το 2012 και να έχει πρωθυπουργό τη Ντόρα ή όποιον Πασόκο θέλει!

        Θα ησυχάσουμε και όλοι οι υπόλοιποι στον Ελλαδικό χώρο!

  17. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 03/01/2010 05:28:18

    Προσευχηθείται να πάρουν όλοι δρόμο ,μήπως και γλυτώσουμε!
    Ο γκαντέμης ,ο Μπένι,η Ντόρα,ο Καρατσαφέρης και τα τσιράκια τους ψάχνουν απεγνωσμένα τρόπο να ξαναμπούν στο παιχνίδι από το οποίο ο κόσμος τους πέταξε έξω με τις κλωτσιές.

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ ΜΗΤΣΟΣ 03/01/2010 11:53:16

      Ειλικρινά, υπάρχει έστω και ένας σοβαρός άνθρωπος που πιστεύει ότι τα Μητσοτάκια θα πάνε να κάνουνε δικό τους κόμμα;
      Ηρεμήστε παιδιά, μην ασχολείστε.
      Εκτός Κρήτης όλος ο κόσμος (όλων των κομμάτων) ακούει Μητσοτάκης, σταυροκοπιέται και αλλάζει πεζοδρόμιο.

  18. μαρικα avatar
    μαρικα 03/01/2010 12:30:25

    Πηστευω οτι αυτο θα ειναι καλο για τον κυριο Σαμαρα, γιατι ειναι φως φαναρι οτι παει για ιδιοτικη εκδηκιση και θα χασουν στο περας και αυτοι που θα την υποστηριξουν,εγω την βρισκω συμπαθη αλλα βλεπω την αληθια και που πανε
    τα πραγματα,Ντορα παρατατα μαλον χαμενη θα βγης κοριτσαρα μου!!!!!!!!!

  19. Tasos avatar
    Tasos 03/01/2010 17:35:49

    Το πιο ωραίο το γραψε σήμερα ο Θέμος στο Θέμα. Να του βάλουν γυαλιά 3D, να τον βάλουν σε μια αίθουσα που θα παίζει επίκαιρα με Πούτιν και Ομπάμα, να τους αναλύει τα σχέδιά του και να νομίζει ότι παίζει ρόλο στο παγκόσμιο πολιτικό γίγνεσθαι. Πάντως αντικειμενικά είναι στην δικαιοδοσία του Θεού (καθώς τον έχει χτυπήσει άνοια) αλλά θα πρέπει να παρέμβει και η οικογένειά του για να μη ξεφτιλίζεται κι άλλο.

  20. mnk avatar
    mnk 03/01/2010 18:24:52

    Είναι τάχα τυχαίο που αυτό συμβαίνει τώρα, που οι κακοί "πατριώτες" πιέζουν τον Σαμαρά να πάρει πιο σκληρή και ξεκάθαρη θέση για το μεταναστευτικό; Να είναι τάχα η νοσηρή μου φαντασία, που μου μυρίζει πίεση κι εκβιασμός;

  21. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 04/01/2010 01:21:52

    Καλή μου Μάρα τα έχεις μπερδέψει.
    Ο λαός ανά τους αιώνες, δηλαδή όλες οι προηγούμενες γενιές, που δήλωναν ή αισθανόντουσαν Έλληνες, απαρτίζουν το 'Εθνος. Συνεπώς Πατριωτισμός χωρίς επίκληση Έθνους και Ελλάδας δεν νοείται. Αυτό δεν είναι σωβινισμός. Είναι λογική συνεπαγωγή.

  22. αρης avatar
    αρης 04/01/2010 11:17:42

    αντε ρε αντωνη διεγραψε την και μετα πες μια καληνυχτα στην εξουσια...παντως ο αβραμοπουλος ευθυγραμμιστηκε με την προταση μητσοτακη...συναινεση μετα τσαγιου βουνου....τα πραγματα ειναι δρομολογημενα ερχεται η ΝΕΑ ΕΛΛΑΔΑ...οσο για τα επιχειρηματα περι επιρροης μπακογιαννη μονο στην κρητη αυτο θα το διαπιστωσουμε στις επομενες εκλογες....