17/12/2009 20:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλει να ξαναβγεί στην τηλεόραση ο Κ. Μητσοτάκης

Τηλεοπτικό χρόνο γι αύριο αναζητά σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες ο Κ. Μητσοτάκης.

Πρόθεσή του να απαντήσει στις χθεσινές δηλώσεις του κοινοβουλευτικού εκπροσώπου της ΝΔ Κώστα Μαρκόπουλου που προκάλεσαν αίσθηση.

Σε συνέντευξή του στο «Κανάλι 1» του Πειραιά ο κ. Μαρκόπουλος είπε, αναφερόμενος στην τελευταία εμφάνιση του Επιτίμου της ΝΔ στο Mega πως «οι εμφανίσεις του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη δεν βοηθούν το πολιτικό σύστημα και τον τόπο, ούτε τη ΝΔ που τον αγκάλιασε και τον έκανε πρωθυπουργό. Δεν έχει κανένα δικαίωμα να μιλάει έτσι».

Δεν μπορώ να ξεχάσω, πρόσθεσε ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ «ότι ο Κ. Μητσοτάκης, ό,τι έκανε σήμερα, το έκανε κι όταν βγήκε ο Μ. Έβερτ, το έκανε κι όταν βγήκε ο Κ. Καραμανλής αρχηγός της ΝΔ. Προσωπικά δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση, από τον κ. Μητσοτάκη να λέει για τον Καραμανλή ότι φοβήθηκε».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 17/12/2009 20:53:31

    Δεν ηταν και πολυ σωστες οι δηλωσεις του κυριου Μαρκοπουλου,καθως εκλαμβανονται απο μεριδα της βασης ως διχαστικες. Καλο ειναι να μη βαζουμε μονοι μας φωτια στο σπιτι μας...

    • man8os avatar
      man8os @ man8os 17/12/2009 20:54:52

      Επι Καραμανλη οταν ο Μητσοτακης εβγαινε και ελεγε κατι με το οποιο δε συμφωνουσαν ελεγαν το εξης απλο: Αυτες ειναι αποψεισ του επιτιμου.

  2. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 17/12/2009 20:57:35

    Οι δηλώσεις του κ.Μαρκόπουλου είναι σωστότατες άλλο αν βάζουν φωτιά, στο Μητσοτάκη.

    • man8os avatar
      man8os @ Παναγιώτης 17/12/2009 21:08:37

      Δεν κρινω αν ειναι σωστες η λαθος. Αν και δε συμφωνω με το οτι δεν εχει δικαιομα να μιλαει. Το προβλημα ειναι οτι η αντιπαραθεση μπορει να δημιουργησει εσωτερικο προβλημα στη ΝΔ. Πρεπει τωρα που στην εξουσια ειναι το ΠΑΣΟΚ να μην υπαρξει περιθοριο αμφισβητησης του αρχηγου.

      • anetos avatar
        anetos @ man8os 18/12/2009 08:10:28

        γιατι οχι ? καθε φορα που μιλαει ο πουλημενος λεει κατι προδοτικο η προβοκατορικο η για το κομμα ειτε για την χωρα ...

    • Y. avatar
      Y. @ Παναγιώτης 17/12/2009 21:17:38

      ...φωτιά, στο Μητσοτακέϊκο!

      • HOOLIGAN avatar
        HOOLIGAN @ Y. 18/12/2009 10:03:12

        y.says συμφωνω πληρως με την ατρανταχτη επιχειρηματολογια σου να πανε στα τσακιδια

  3. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 17/12/2009 21:12:02

    Δεν καταλαβαίνω με ποιό δικαίωμα εκφέρει γνώμη για τα σημερινά πολιτικά πράγματα ο Μητσοτάκης. Είναι ένας άνθρωπος 93 ετών που του κάναμε κάποια στιγμή, καλώς ή κακώς, την τιμή να τον εκλέξουμε πρωθυπουργό.
    Γιατί ανακατεύεται στα σημερινά δρώμενα επιτέλους, του ζήτησε κανείς τη γνώμη του;
    Ο όρος επίτιμος υπονοεί συνταξιοδοτημένος, παρελθόν, μουσείο, μία φωτογραφία πάνω στο τζάκι, κλπ.
    Γιατί δεν δείχνει την πολιτική ωριμότητα και τσίπα να μην το ανοίγει το στοματάκι του, στάζοντας χολή για όλους εκτός από την οικογένειά του;
    Τί είναι η Νέα Δημοκρατία, ιδιοκτησία του;
    Τα καμώματά του Μητσοτάκη κάνουν κακό στο γιό του και την κόρη του.
    Είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβει ότι δεν δικαιούται να μιλάει έτσι για τον Κώστα Καραμανλή, που στο κάτω κάτω εξέλεξε ο λαός δύο φορές πρωθυπουργό ενώ το Μητσοτάκη μία;
    Όξω gummybear από την παράγκα!

    • Dikocho avatar
      Dikocho @ ελεύθερος 18/12/2009 00:27:45

      Poly dhmokratikes apopseis exete k.elefthere; mou thymizoun to "den dikaiouste dia na omileite" tou Meniou. Ton eixate filo? Alhtheia re paidia poios einai o Markopoulos? kanenas anoixiatikos einai?

      • ελεύθερος avatar
        ελεύθερος @ Dikocho 18/12/2009 07:37:09

        Μάλλον έχεις μπερδέψει τη δημοκρατία με την αναρχία και το συστημα μπουλούκι, φίλε Dikocho.
        Είδες ποτέ το Σημίτη να λέει ότι ο Αντρέας ήταν ανεπαρκής, λαϊκιστής και υπερφίαλος; Θεωρητικά ήταν το δημοκρατικό τους δικαίωμα αλλά δεν το έκανε.
        Είδες το Σημίτη να προωθεί τα παιδιά του σε βάρος του Αντρέα και να επικαλείται το "δημοκρατικό" του δικαίωμα να κρίνει τους πάντες.
        Είναι τουλάχιστον άκομψη, για να μην πω επαίσχυντη η στάση του Μητσοτάκη σε βάρος του ίδιου του Καραμανλή.
        Δεν είναι τυχαίο που η πλειοψηφία του κόσμου ακούει Μητσοτάκης και αλλάζει πεζοδρόμιο.
        Όλοι κρίνονται για αυτά που λένε και κάνουν και πρώτα από όλα ο ίδιος ο Μητσοτάκης.
        Ωραία υστεροφημία θα αφήσει στην πολιτική ζωή της χώρας με τα καμώματα αυτά.

        • Dikocho avatar
          Dikocho @ ελεύθερος 18/12/2009 22:23:05

          Eipe o Mitsotakis ton Kostaki "laikisti k yperfialo"?
          Den nomizo...Episis "anarxia k systima mpoulouki" pou lete ego eida me ton Kostaki prothypourgevonta otan kaigotan h Athina. Opote mallon thelete rebouting.

  4. Spm avatar
    Spm 17/12/2009 21:18:21

    ο κος Μητσοτάκης θα πρέπει να μαθει καποια στιγμη οτι αυτο το παιχνιδακι που έχει εφευρει εδω και αρκετα χρόνια -δηλαδη σε ολη την πολιτικη του καρριέρα- και να αφησει ησυχη την παραταξη να πορευτει.
    Οι δηλώσεις Μαρκόπουλου ειναι σε πλήρη εναρμονισμο με τα αισθηματα του μεσου Νεοδημοκαρατη, που πλεον έχει κουραστεί απο τον επίτιμο και τα στημενα κοπλα του.
    Δεν εμαθαν τιποτα ουτε απο την ηττα της 29ης Νοεμβριου.
    Ελεος πια μ αυτη την οικογενεια, αρκετα δεινα εχουν φερει σ αυτον τον τοπο.

    Μας εχουν κουρασει και τους το δειξαμε με την πιο βροντερη μας φωνη.
    Κε Μητσοτάκη δεν σας θελουμε ουτε εσας, ουτε την οικογενεια σας.
    Αφηστε μας ησυχους.

    • man8os avatar
      man8os @ Spm 17/12/2009 21:27:39

      Ουτε εγω συμφωνω με τον Μητσοτακη. Εχει κανει πολλα.Αλλα οπως ειπατε ειναι ενας μεγαλος πολιτικος και πρωην προθυπουργος. Για καποια θεματα καλο ειναι να τον ακουμε τι εχει να πει επειδη εχει εμπειρεια. Και ακομα στεκει καλα,δεν το εχει πιασει η ανια. Οταν τον πιασει,ναι,τοτε να παει σπιτι του.

      • anetos avatar
        anetos @ man8os 18/12/2009 08:13:05

        "μεγαλος" πολιτικος η μεγαλος ....

  5. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 17/12/2009 21:39:08

    Πάλι καλά που δεν θέλει να ξαναβγεί πρωθυπουργός.

  6. man8os avatar
    man8os 17/12/2009 21:58:37

    Οχι, αλλα ας μη τα κανουμε χειροτερα.

    • loretta avatar
      loretta @ man8os 17/12/2009 23:18:14

      Μan8os και το θεριο θελει φοβερα....δεν θα κανουμε καθε φορα κωλοτουμπες επειδη μιλαει ο γερασμενος προ του τελους του επιτιμος!!

      δεν ειναι λογικη αυτη....μιλησε ο επιτιμος και δεν του απανταει κανενας!! και στο κατω κατω...δεν πρσφερει τιποτα σε κανεναν παρα μονο στην κορη του

      ασ μαζευτει λοιπον μην τον παρει ο εξω απο εδω και η νεα δημοκρατια δεν εχει να φοβηθει τιποτα ουτε να υποκειψει στις κενες απειλες του δρακουλα

      στην κασα του και στην γωνια.
      φτανει πια.

    • man8os avatar
      man8os @ man8os 17/12/2009 23:23:23

      Δεν ειπε κουβεντα για την Ντορα...
      Πρεπει να το σημειωσουμε.

  7. Pantakis Giorgos avatar
    Pantakis Giorgos 17/12/2009 22:22:30

    Aman me afton ton Ko Mitsotaki,ektos tou oti einai antipathis, argizi kai ginete kourastikos.
    Alithia exo stegnosi apo epixirimata plein, mou exi kapsi to mialo o anthropos....aman
    Ntrepome na skeftome sinexia to....na telioni gia na isixasoume...einai ntroppi ...alla den to antexo
    Den exi metro se tipota...oute ti ilikia tou den sevete...den exo ksanadi tetion...papou
    Pragmatika eimai ektos eaftou...alla apelpizmenos kai stegnos apo epixirimata....ti allo na tou pis ? ? 24 vronia epixirimata...ELEOS

  8. Hpeirwths avatar
    Hpeirwths 17/12/2009 22:26:52

    Πως γινεται να μην ενδιαφερουν οι αποψεις του ψηλου και οταν εμφανιζεται τα καναλια να κανουν μεγαλες τηλεθεασεις?
    Οταν μιλάει ο πουθενάς ο μακροπουλος ποιος τον ακουει αραγε??

    • Y. avatar
      Y. @ Hpeirwths 17/12/2009 22:39:36

      Τις τηλεθεάσεις της ελληνοφρένειας, τις έχεις δει?

      • kanis avatar
        kanis @ Y. 17/12/2009 22:43:56

        Το "γουρλωτό παιδί" έχει εγγράψει υποθήκες για το μέλλον!
        ...ομοίως και το "χόοορτο"!

        • Y. avatar
          Y. @ kanis 17/12/2009 23:13:16

          Θες να πείς ότι ο γουρλοτός είναι υποθηκευμένος? Μπαα, έχει πολλά ακίνητα ο μπαμπάς. Με τραπεζικούς όρους χρηματοδότησης, φτάνουν ακόμη και για πολιτική εκστρατεία σένετορ, στο αμέρικα (δίχως χορηγούς). Αλλά μια ζωή η οικογένεια, στη τράκα ήταν. Λεμονοστίφτες, τηλ. κέντρα, παρκετέζες....τέτοια πράματα. Αν και τους Κρητικούς τους θεωρώ λεβέντες και μπεσαλήδες (αυτούς που έχω γνωρίσει), η Οικογένεια είναι άλλο πράμα. Ίντριγκα, πισώπλατες μαχαιριές, ραδιουργίες, μακιαβελισμός...κλπ. κλπ, κλπ. Συμπερασματικά. Ο γουρλοτός, αναλώσιμος.
          ....όσο για το άλλο, ποτέ υποθηκευμένο, στους αιώνες.....αμήν!

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 17/12/2009 23:46:16

          Η υποθηκή αφορά ώρες γέλιου για τα προσεχή χρόνια!
          Αύριο...έχει να αντλήσει υλικό η ελληνοφρένεια...!
          Μάλλον για να τους χαρίσει ατέκες, θα βγεί ο ψηλός να μιλήσει! Και σε συνδυασμό με τους λεμονοστίφτες και τα οικοπεδάκια στην Τήνο...μια χαρά εκπομπές θα κάνουνε!

    • πρώτα η ελλάδα avatar
      πρώτα η ελλάδα @ Hpeirwths 18/12/2009 07:42:19

      Δεν ξέρω πόσοι ακούν το Μαρκόπουλο αλλά ξέρω τίκάνουν όσοι βλέπουν το Μητσοτάκη στην τηλεόραση.
      Όσοι δεν κουνούν το κεφάλι τους συγκαταβατικά, έχουν σηκωμένα τα χέρια με κατεύθυνση προς το κουτί, και με τα δάκτυλα ανοικτά αλαλλάζουν από την τσαντίλα.

  9. bugtrottel avatar
    bugtrottel 17/12/2009 23:09:34

    Ε, μιας και απέτυχε το ένα , ας φροντίσει το άλλο

  10. ΣΒΤ avatar
    ΣΒΤ 17/12/2009 23:21:27

    ενας 90αρης επίτημος και απογοητευμένος πατέρας είναι γιατι δεν τον αφήνουμε στην ησυχία του

    • bugtrottel avatar
      bugtrottel @ ΣΒΤ 17/12/2009 23:35:11

      Αρκετά με τις παρεμβάσεις του. Ας μας αφήσει ήσυχους. Μπορούμε και χωρίς αυτόν.

  11. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 17/12/2009 23:36:03

    Αν... λέω άν... έβγαινε η κορούλα του θα έβγαινε; Γι' αυτό και όσοι πιστεύουν πως δεν έκανε καλά ο Μαρκόπουλος να πει όσα είπε είναι μακριά νυχτωμένοι...

    • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
      ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 18/12/2009 00:15:25

      Στη κυβέρνηση Καραμανλή δεν ήταν η κόρη του ΥΠΕΞ? Σ΄αυτή τη κυβέρνηση την οποία κατηγορεί δεν είχε δώσει ψήφο εμπιστοσύνης η κοράκλα και ο κανακάρης?
      Κρίνει προφανώς εξ΄ιδίων τ΄αλλότρια....
      Πονάει πολύ και θα πονέσει περισσότερο σε λίγο...
      Καημένε παππούλη... Σε περιμένουν και χειρότερα...

  12. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 01:13:52

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΕ, ΟΨΙΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΘΡΑΣΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΕΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ.
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΥΡΙΕ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΕ, ΟΨΙΜΕ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΉ; ΜΗΠΩΣ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ;
    ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗ ΝΔ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ 1990 ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΟΥΣΑΤΕ ΛΥΣΣΑΛΕΑ.
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ. ΕΝΑΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ (ΚΑΙ ΑΡΑ ΟΧΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΣΑΣ)

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 01:23:30

      Η αλήθεια είναι πως όσοι παράγουν πραγματικά καταναλώνουν όντως λιγότερα. Το πρόβλημα είναι με αυτούς που δεν παράγουν τίποτα. και ενίοτε κυβερνούν και εκτινάσσουν το δημόσιο χρέος στο 111% επί του ΑΕΠ (το επαναλαμβάνω μέχρι να καταφέρω να αποκωδικοποιήσω το θράσσος, ευσεβής πόθος πιθανόν...).
      {Να σφαχτείτε, να σφαχτείτε, να χαίρεται και ν΄ αγαλλιάζει το λαοσυριζοπασοκ}

      • man8os avatar
        man8os @ B.K.Σ. 18/12/2009 02:34:46

        Αυτο ακριβος δε θελω να συμβει.Αλλοιως κυβερνηση δε θα δουμε οχι σε 4,αλλα ουτε και σε 14 χρονια!

      • πρώτα η ελλάδα avatar
        πρώτα η ελλάδα @ B.K.Σ. 18/12/2009 07:45:49

        Στο 112% το άφησε ο σημίτης το 2003.
        Μην παρασύρεσαι από την προπαγάνδα.

    • loretta avatar
      loretta @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 01:28:29

      ΓΙΩΡΓΟ

      ολοι εχουν το δικαιωμα της γνωμης και οχι μονον ο επιτιμος ειδικα τωρα που το μονο που κανει ειναι να συνδραμει στην διατηρησει τουλαχιστον του Κυριακου διοτι ντορατωρα τελος!!

      οι δηλωσεις μητσοτακη δεν τρομαζουν κανεναν και ειδικα τωρα που θα καθαρισει το κομμα απο κατι καρκεκλοκενταυρους κλακαδορους .

      οσο οψιμος ειναι ο μαρκοπουλος με την λογικη σου τοσο οψιμος εισαι και εσυ!! αυτος τουλαχιστον εκλεγετε τα τελευταια χρονια .

      εσυ????

    • Orestiada avatar
      Orestiada @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 01:40:03

      Επιχειρηματολείς με αοριστίες. Και γράφεις με κεφαλαία που παραβαίνουν το netiquette.

      Κάνε μας την χάρη και γράψε κάτι πολιτικά τεκμηριωμένο ή τράβα στο doraweb.gr να φωνάξεις.

    • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
      ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 01:46:45

      Στη κυβέρνηση Καραμανλή δεν ήταν η κόρη του ΥΠΕΞ? Σ΄αυτή τη κυβέρνηση την οποία κατηγορεί δεν είχε δώσει ψήφο εμπιστοσύνης η κοράκλα και ο κανακάρης?
      Κρίνει προφανώς εξ΄ιδίων τ΄αλλότρια….
      Πονάει πολύ και θα πονέσει περισσότερο σε λίγο…
      Καημένε παππούλη… Σε περιμένουν και χειρότερα…

    • πρώτα η ελλάδα avatar
      πρώτα η ελλάδα @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 07:49:40

      Αγαπητέ Γιώργο,
      Προφανώς η σκέψη και οι προτεραιότητές σου βρίσκονται σε αντίθεση με την πλειοψηφία του νεοδημοκρατικού λαού.
      Είναι δικαίωμά σου, βεβαίως.
      Εφόσον στις δημοκρατίες η πλειοψηφίες κυβερνούν και οι μειοψηφίες σιωπούν ή θα σιωπήσεις ή θα την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια.
      Νομίζω ότι ήλθε η ώρα να την κάνεις.
      Το νεοδημοκράτης πάντως κόψτο.

  13. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 02:19:20

    ΕΓΩ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ! ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΣΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΟ.
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΗΔΗ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΒΑΘΕΙΑ........)

    • loretta avatar
      loretta @ ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 02:57:02

      ΓΙΩΡΓΟ

      νασαι σιγουρος οτι και εμεις ασκουμε το επιχειρειν και μεσω αυτου συντηρουμε πολλες οικογενειες....παρα ταυτα ειμαστε και πολιτικα οντα...και καθολου βαθεια νυχτωμενοι...!

      τωρα αν εσυ την ιστορια του μητσοτακη απο την αναποδη...μαλλον εσυ δεν ξυπνησες ακομα.!!

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 18/12/2009 02:57:51

        συμπληρωνω ...αν εσυ ξερεις την ιστορια του μητσοτακη απο την αναποδη..

        • Κεραυνός avatar
          Κεραυνός @ loretta 18/12/2009 07:42:43

          Eκπροσωπεί το 40% των οπαδών του κόμματος σου έχει και αυτός την θέση του στο κόμμα σου όπως και ο Βενιζέλος στο ΠΑΣΟΚ. Άν δέν σου αρέσει αυτό πήγαινε να τον διώξεις μόνη σου.

        • πρώτα η ελλάδα avatar
          πρώτα η ελλάδα @ loretta 18/12/2009 07:55:18

          Τα κόμματα δεν είναι επιχειρήσεις που τα στελέχη τους έχουν μετοχές. Ακόμη και στις επιχειρήσεις όμως ο μέτοχος του 51% και κάνει ότι θέλει.
          Εάν ενός μετόχου δεν του αρέσει η διοίκηση πουλάει τις μετοχές του και πάει αλλού.
          Ο Σαμαράς είναι ο μεγαλομέτοχος και εάν δεν της αρέσει της στρατιωτίνας να φύγει να πάει αλλού.
          Να δουμε τί ποσοστό θα πάρει να γελάσει ο κάθε πικραμένος.
          Πάντως εάν φύγει η Ντόρα η Νέα Δημοκρατία θα ξαναπάρει πίσω από το πασόκ όλους τους κεντρώους.

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ loretta 18/12/2009 08:04:03

          Και εγώ εκτιμώ ότι χωρίς την Οικογένεια η ΝΔ θα μαζέψει τους κεντρώους. Η Οικογένεια είναι η συνεχιζόμενη αστάθεια. Να κάνει κόμμα με τον Τσοβόλα, τον Καρατζαφέρη, ή να πάει στο Πασόκ. Πίσω στο 1964. Αυτό πουλάνε: αστάθεια.

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 18/12/2009 16:59:54

          οι διαδικασιες και η φθορα που θα επελθουν απο τις επικειμενες καταστασεις θα τον διωξουν απο μονες τους...!! συνεπως κανενα αγχος δεν εχω..για μενα ο επιτιμος εχει τελειωσει και η θεοδωρα το ιδιο.

          ο κυριακος θα φανει στο επομενο 3μηνο!!

          εγω δεν βιαζομαι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος ....το θεμα ειναι εσεις του ΛΑΟΣ γιατι βιαζεσται??

  14. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 18/12/2009 08:06:14

    Θα τους πάρει ρέ συμφωνώ με τον Χαρακόπουλο, τον Μαρκόπουλο, τον Τραγάκη, τον Ζαγορίτη, τον Μιχαλολιάκο,τον Μανώλη τον κόκκινο Πάνο σπουδαία πρόσωπα συμφωνώ εξαιρετικά δημοφιλή στον χώρο του κέντρου.

  15. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 18/12/2009 08:12:36

    Και με τον Καραμανλή είχε το 2004 αποκτήσει όλο το κέντρο αλλά το 2009 το έχασε όλο.

  16. kanis avatar
    kanis 18/12/2009 09:15:49

    Οι Μητσοτακικοί εζυγίσθησαν, εμετρήθησαν και αποδειχτήκανε ελλειπείς...!
    Η σιωπή κι η αναδίπλωση τους είναι η ενδεδειγμένη στάση, σε στιγμές κρίσιμες για τούτη τη χώρα!

  17. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 18/12/2009 16:35:43

    ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΚΟΠΟΥΣ ΛΑΙΚΟΔΕΞΙΟΥΣ ΚΑΤ' ΕΠΙΦΑΣΗ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ. Η ΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΑΓΑΠΗΤΕ/Η "ΠΡΩΤΑ Η ΕΛΛΑΔΑ". ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ (ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ ΦΥΛΟΥ) ΝA ΕΧΕΙΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΟΠΛΟ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΗ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ Ο ΟΨΙΜΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ "ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΕΙ".
    ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΕΙ ΠΟΛΥ! ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΛΗΘΟΣ ΣΧΟΛΙΩΝ ΑΠΟ ΑΝΔΡΕΣ-ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΜΙΚΡΟΥΣ-ΜΕΓΑΛΟΥΣ!!!! ΤΙ ΒΙΤΣΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!