#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/08/2011 14:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η φοβερή κυρία Panariti!



Δεν παίζεται με τίποτα η «δεν είμαι Αμερικανίδα» κυρία Παναρίτη. Αφού με καθυστέρηση ημερών προσπάθησε να διαψεύσει το δημοσίευμα του «Γκάρντιαν» ότι «δεν είμαι Ελληνίδα, είμαι Αμερικανίδα», πήγε στη Βουλή να μοιράσει σχετική δήλωση στους δημοσιογράφους.

Εκεί συνάντησε δημοσιογράφου του «Ελεύθερου», ο οποίος το Σάββατο βγάζει το τελευταίο του φύλλο. Ο δημοσιογράφος ευχαρίστησε την Παναρίτη για την δήλωση που του έδωσε και της ζήτησε «κατανόηση αν δεν δημοσιευθεί γιατί είναι το τελευταίο φύλλο».

«Δεν μπορώ να πω ότι λυπάμαι γι’ αυτό» ήταν η απάντηση της Παναρίτη. We will remember that.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/08/2011 14:55:56

    Ευτυχώς που δεν είναι Ελληνίδα. Ειλικρινά, θα ντρεπόμασταν να είναι συμπατριώτισσά μας.

    • danaos avatar
      danaos @ Επώνυμος 05/08/2011 15:01:42

      Ευτυχώς Επώνυμε,ευτυχώς!Κι όμως αυτοί μας κυβερνούν!

      • juliet avatar
        juliet @ danaos 05/08/2011 16:27:55

        Αυτά κάνει η έλλειψη παιδείας!!

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/08/2011 14:56:31

    Μάλλον έκανε κάτι καλύτερο: Δίνει την απάντησή της στη δημοσιότητα.

    Ξεδιάντροποι!

  3. Κρης avatar
    Κρης 05/08/2011 15:09:41

    Η γυναίκα-αλεξίπτωτο
    h**p://topontiki.gr/article/15822

  4. Orestios avatar
    Orestios 05/08/2011 15:10:09

    Αυτή η μαντάμ απεχθάνεται τον πλουραλισμό της γνώμης, όπως έκαναν οι Ναζιστές, ή είναι ιδέα μου???????

  5. brankaleon avatar
    brankaleon 05/08/2011 15:18:24

    Αν δεν καταλάβαμε ακόμη ότι, προσπαθούν να μας κάνουν το πεντηκοστό δεν ξέρω ποιο άστρο της Ομπαμίας, καλά να πάθουμε.

    Κι' όλα αυτά με "σοσιαλιστικές" φιοριτούρες.
    Φταίει ο τοίχος που πέφτουμε συνεχώς πάνω του, ή εμείς που δεν τον βλέπουμε;

    Όσον αφορά το Πασοκικό προσωπικό, απλός οι "αντιθέσεις", είναι χαμαιλεόντειες τσιριτσάντζουλες.

    • Κρης avatar
      Κρης @ brankaleon 05/08/2011 15:46:07

      ''Αν δεν καταλάβαμε ακόμη ότι, προσπαθούν να μας κάνουν το πεντηκοστό δεν ξέρω ποιο άστρο της Ομπαμίας, καλά να πάθουμε.''

      αυτό το είχε πεί σαν ευχή σε κάποια εκδήλωση
      αμερικάνος αξιωματικός στην βαση των Γουρνών
      στο Ηράκλειο πριν καμμια 30αριά χρόνια

      • Απορία avatar
        Απορία @ Κρης 05/08/2011 15:50:34

        και το σημαντικότερο χωρίς κανένα προνόμιο από αυτά που έχουν τουλάχιστον οι αμερικανοί πολίτες...

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 05/08/2011 15:20:32

    Αυτή δεν είναι ελληνική απάντηση. Ούτε κι απ΄ τον χειρότερο εχθρό σου.

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/08/2011 15:28:22

    Ο κτηνώδης κυνισμός είναι ίδιον ΟΛΩΝ των νεοφιλελεύθερων. Δεν θα έπρεπε να σε εκπλήσσει.

  8. Απορία avatar
    Απορία 05/08/2011 15:29:25

    Παρακαλώ να γράφετε σωστά το όνομα της κυρίας βουλευτού.
    Όχι: "Η φοβερή κυρία Panariti"
    Αλλά: "Η φοβερή κυρία Panaritis"
    είναι άκλιτο...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Απορία 05/08/2011 15:32:09

      Όπως βλέπω από τη χρονοσήμανση στα μηνύματά μας, τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται!

      • Απορία avatar
        Απορία @ Αυριανιστής 05/08/2011 15:38:01

        Όντως!... :)

  9. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/08/2011 15:29:50

    Φάκτορα, μια διόρθωση στον τίτλο παρακαλώ. Ως γνησία Αμερικανίς, η κυρά υπογράφει "Panaritis", όχι "Panariti".

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 05/08/2011 15:41:40

    Πόσο μπορεί, με μια δήλωση, να εξευτελίζεται έτσι ένα πρόσωπο...μπράβο όμως, τέτοια να γίνονται και να λέγονται!

  11. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 05/08/2011 16:02:19

    Αγαπητοί κύριοι,
    κάντε έναν κόπο και διαβάστε - αν αντέξετε - το πόνημα της κυρίας Panaritis με τίτλο "Prosperity Unbound (Ευημερία Δίχως Όρια - Εκδόσεις Λιβάνη)" Το συγκεκριμένο βιβλίο αποτελεί ύμνο στην πολιτική του Φουχιμόρι, ο οποίος καταδικάστηκε από Δικαστήριο του Περού σε φυλάκιση για εγκληματικές πράξεις... Σημειωτέον, η συγκεκριμένη κυρία αποτελεί πουλέν της Λούκας Κατσέλη και όχι του Ακατονόμαστου Τζέφρη...!

    • Ο Μεγάλος avatar
      Ο Μεγάλος @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 05/08/2011 16:09:12

      Prosperity Unbound... καλά... ανατρίχιασα μιλάμε... Η κοπέλα ξέρει και από Prosperity και από Unbound! Να την βάλουν διαμεσολαβητή με τον Λυμπερόπουλο για να περάσει η απελευθέρωση!

  12. Ο Μεγάλος avatar
    Ο Μεγάλος 05/08/2011 16:06:40

    Είναι δυνατόν;;; τόσο οτινάνε άτομα;! Θέλω να κατέβει η Κυρία Παναρίτη σε λαϊκή της Β' Αθηνών να μοιράσει την επιστολή της, στους πολίτες της χώρας της και να ζητήσει σταυρο. Γιατι το επικρατείας από το Περιστέρι έχει διαφορά.

  13. brankaleon avatar
    brankaleon 05/08/2011 16:09:48

    Κάπου υπάρχει μια παρεξήγηση, ...
    Μήπως οι καθόλα προσφιλείς ομογενείς νομίζουν ότι το εθνικό κέντρο μετακόμισε κατά την Ομπαμία;

    • Agrofylakas avatar
      Agrofylakas @ brankaleon 06/08/2011 01:25:39

      Watch out now, να μην τα βαλουμε και με ολους, δεν μας φταιξανε οι ομογενεις σε τιποτα, τα πασοκια ειναι ο στοχος μας.

  14. Κώστας avatar
    Κώστας 05/08/2011 16:32:38

    Θέλει μεγάλο ταλέντο για να μαζέψεις όλον αυτόν τον βούρκο.
    Εύγε ΓΑΠ.
    Μέγιστος κυνηγός άθλιων υποκειμένων τύπου Παναρίτη.

    • juliet avatar
      juliet @ Κώστας 05/08/2011 16:36:25

      Η γιαγιά μου έλεγε'' πες μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι''.

  15. juliet avatar
    juliet 05/08/2011 16:34:34

    Να κατέβει να ψωνίσεις ;Ε,όχι και στη λαΐκή του Περιστερίου!Μιά αμερικάνα του Χαρβαρντ στο Περιστέρι;
    Ολο και κάπου θα βολευτεί και χωρίς ψήφους να είσαι σίγουρος,τέτοια ....βιογραφικά εννοώ δεν πάνε χαμένα.

  16. rocco avatar
    rocco 05/08/2011 16:52:58

    Σιγά το θέμα. Λες και είναι η μόνη μη ελληνίδα στο ελληνικό κοινοβούλιο. Τους Ελληνες ψάχνουμε , τους αμερικανους τους γνωρίζουμε.

  17. liotsos avatar
    liotsos 05/08/2011 16:58:03

    Τι δεν εισαι Ελληνιδα ρε κοπελια, τη μυτη σου την ειδες?

    • man8os avatar
      man8os @ liotsos 06/08/2011 08:25:18

      Σωστη παρατηρηση! Ετσι βλεπεις τον γενιτσαρο

  18. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 05/08/2011 17:26:29

    Ἑλληνὶς, ἀπόφοιτος τοῦ Deree, μὲ ψώνιο Ἑλληνοαμερικάνας... Φρίκη...

    Μὲ τὸ accent ποὺ ἔχει καὶ τονίζει, πραγματικὰ νόμιζα ὅτι ἦταν προϊὸν Ἀστόριας...

    Ἔχετε προσέξει ὅτι πουθενὰ στὰ διεθνῆ CV της δὲν ἀναφέρει ἡ κοπέλλα ποῦ γεννήθηκε;

    • Μπολιβάρ avatar
      Μπολιβάρ @ Κοινὸς νοῦς 05/08/2011 22:04:56

      Μήπως γεννήθηκε σε πλοίο το κοριτσάκι κι εμείς οι κακοί —υπάκουοι— υπήκοοι της Νέας Ελληνικής Μπανανίας την αποπαίρνουμε; Αχ το αποπαίρνουμε το παιντί δίχως να πταίει. :(

  19. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 05/08/2011 18:09:31

    Η Παναρίτη είναι το θηλυκό αντίστοιχο της Μιράντας Ξαφά.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΒΙΣ 05/08/2011 20:30:58

      Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι το αμερικανόπληκτο αντίστοιχο του «Θείου» (γερμανόπληκτου διασκεδαστικού σχολιαστή εδώ στο Antinews).

  20. manos avatar
    manos 05/08/2011 18:23:37

    Απ΄το γυμναστήριο και η κοπελιά? Δεν μου κάνει για κηπουρός.
    Πάντως από neckless and earings σκίζει. Ευτυχώς που επέμενε η μάνα μου και έμαθα δυό εγγλέζικα.
    Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα βρεθείς σε κυβέρνηση.
    Learn art and leave it, and if you get hungry grab it.

    • juliet avatar
      juliet @ manos 06/08/2011 19:01:30

      Μάνο,
      αυτό και αν είναι ατυχία .Και εσύ σαν και μένα, τόσος ιδρώτας χαμένος....είμαστε οι άτυχοι.Ξενόπουλος:ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΤΥΧΟΙ.

  21. Δ.Μ. avatar
    Δ.Μ. 05/08/2011 19:48:04

    Ακούστηκε ότι και το Εθνος πάει μόνο γιά Κυριακάτικο;

  22. Δήμος avatar
    Δήμος 05/08/2011 20:08:17

    Πήγε να βγάλει τρελό και άσχετο τον δημοσιογράφο, ο οποίος πήγε στο Guardian το 2007 ως Leader Writer στα οικονομικά... Εν τω μεταξύ ο Guardian είναι - ας πούμε - το αντίστοιχο των "Νέων" για τη Βρετανία, οπότε αυτά που λένε περί πολιτικής στόχευσης είναι αξιοθρήνητα. Μπορεί να το έκανε κι ο Σαμαράς αυτό. Ή ο ΣΥΡΙΖΑ.

  23. anemos uk avatar
    anemos uk 05/08/2011 20:37:33

    Αν ειναι Κινεζα, Αμερικανα, Ρωσιδα, δεν μας αφορα και δεν παιζει κανενα ρολο, το συμαντικωτερο απο ολα ειναι το Συνταγμα μας τι λεει? επιτρεπει να πολιτευονται Ξενοι αλλοδαποι? σε κανενα μερος του κοσμου δεν επιτρεπεται να εισαι αλλοδαπος και να εισαι βουλευτης, εδω μεχρι και ο Πρωθυπουργος ειναι Αμερικανος οποτε τι κοπτεστε? Το ερωτημα φυσικα που γεννιεται ειναι Τι γινεται σ'αυτην την χωρα? ο Πρωθυπουργος το εχει κανει εδω μεσα μπακαλικο του ΠΑΣΟΚ και εχει φερει 350 ατομα για συμβουλους και παρακαθημενους του

  24. SABONIS avatar
    SABONIS 05/08/2011 22:54:49

    FOR THE FESTIVALS!!!

  25. igognito avatar
    igognito 05/08/2011 23:29:02

    ΟΙ ΣΟΣΙΑΛΗΣΤΕΣ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ HARVARD ΜΕΤΑΤΡΕΨΑΝΕ
    ΣΕ ΧΑΡΒΑΛΟ ΑΦΟΥ ΚΑΤΙ ΕΓΚΑΘΕΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΥΓΧΑΝΟΥΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΙΚΟ ΑΤΟΥ "Είμαι Αμερικανίδα" ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ.


    ΓΛΑΥΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ


    ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ

  26. Απόστολος Γ. avatar
    Απόστολος Γ. 06/08/2011 01:16:24

    Όλα τα νούμερα στην Κυβέρνηση με πρώτο τον ΓΑΠ. Στο λίγο μυαλό τους θωρούν προσόν το να μιλάνε Αγγλικά άσχετα αν οι σπουδές τους στην Ελλάδα ή έξω ήταν της πλάκας (όλοι αποτυχόντες στις Πανελλαδικές ή μηδέποτε εμφανισθέντες). Κάτι κοινωνιολογίες και τρίχες νομίζω ότι σπούδασε και ο ΓΑΠ και μάλιστα η πρώην στο βιβλίο της λέει ότι και την επί πτυχίω εργασία του αυτή την έγραψε. Γι¨αυτό ο Γιώργος μας έκανε τούμπανο με τα Αγγλικά , γι¨αυτό ο Δρούτσας μιλούσε αγγλικά με προφορά της θείας από το Σικάγο (στις ελληνικές ταινίες) γι¨αυτό η εν λόγω κυρία που πρώτη φορά ακούω μας πασσάρεται σαν Αμερικανίδα από τα "Σούρμενα". Θυμάμαι παλιότερα τον Πάγκαλο να κατηγορεί τον Γιώργο (ΥΠΕΞ) ότι μέσα στο Υπουργείο συνεννοούνται (συνεννόηση μπουζούκι...) στα Αγγλικά.

  27. τηλέμαχος αναγνώστου avatar
    τηλέμαχος αναγνώστου 06/08/2011 01:29:55

    Επειδή πολλοί (εκτός από κάποιους μυημένους που ξέρουν να διαβάζουν βιογραφικά) έχουν παραμυθιαστεί με αυτήν την κυρία την οποία πριν τις εκλογές ο φιλοπασοκικός τύπος μας την πλάσσαρε ως σπουδαία "καθηγήτρια", ρίξτε μια ματιά στο ηθελημένα ασαφές και χαοτικό βιογραφικό της και συγκρίνετέ το με αυτό του Καρτάλη ας πούμε που κανείς δεν τον έχει χαρακτηρίσει φαινόμενο (και τα δύο είναι από τον επίσημο ιστότοπο του πασόκ αν και είναι ασύντακτα και απρόσεκτα). Αν δε ψάξετε και βρείτε τι είναι to Panel Group με το οποίο ασχολείται ¨τώρα" ως "κοινωνική επιχειρηματίας" τι διδάσκει "τώρα" στο Wharton, τι "πτυχίο" έχει από το Harvard, τι θέση είχε στη World Bank πριν να γίνει κοινωνικός επιχειρηματίας, ότι δεν έχει καν διδακτορικό (προσόν που κατέχουν πλέον καμιά σαρανταριά χιλιάδες έλληνες) θα καταλάβετε ότι το ξινό ύφος του Μόσιαλου (που ακαδημαϊκά τουλάχιστον είναι αξιόλογος) κρατάει από τότε που τον έβαλε ο γαπ μετά από αυτήν στο ψηφοδέλτιο επικρατείας.
    ΄-------------------------------------------------------------------------------
    "Το συνολικό έργο της Έλενας Παναρίτη αναγνωρίζεται διεθνώς σαν καλή πρακτική εφαρμογή «θεσμικών οικονομικών». Είναι ειδική στα ιδιοκτησιακά δικαιώματα και στην αντίστοιχη διαχείριση του δημόσιου τομέα. Τώρα είναι κοινωνικός επιχειρηματίας και επικεφαλής του Panel Group, ένας ειδικός συμβουλευτικός όμιλος που επενδύει σε υποβαθμισμένες περιοχές και παρέχει συμβουλές για τη δημόσια στρατηγική πολιτική και τη μετατροπή και αξιοποίηση, της μη ρευστοποιήσιμης ακίνητης περιουσίας.
    Στη σχολή Wharton, του Πανεπιστημίου της Πενσυλβάνια και στο πλαίσιο της διερεύνησης της αγοράς της ακίνητης περιουσίας ασχολείται ιδιαιτέρως και διδάσκει χρηματοδότηση του οικιστικού τομέα. Επίσης έχει διδάξει και στο Πανεπιστήμιο Johns Hopkins στο τμήμα Ανωτέρων Διεθνών Σπουδών, (SAIS) και Insead.
    Κατά την διάρκεια της εργασίας της στην Διεθνή Τράπεζα ως οικονομολόγος, πρωτοστάτησε σε σειρά θεσμικών μεταρρυθμίσεων, όπως τη μεταρρύθμιση Δημόσιου Τομέα και των ιδιοκτησιακών δικαιωμάτων στο Περού, εργασία για την οποία της απενεμήθη η διάκριση της καλύτερης πρακτικής πρότασης και καινοτομίας.
    Η Panel Group, ασχολείται με ρυθμίσεις αξιοποίησης ακίνητης περιουσίας που χρηματοδοτούνται αποκλειστικά από τον ιδιωτικό τομέα και που αποδίδουν σημαντικά οικονομικά, κοινωνικά και περιβαλλοντολογικά αποτελέσματα.
    Έχει πτυχία από τα Πανεπιστήμια Johns Hopkins School of Advanced International Studies (SAIS), Insead, Harvard.
    Έχει πολύ καλές γνώσεις Ισπανικής, Αγγλικής, Γαλλικής, Ιταλικής γλώσσας και τη βασική γνώση της Γερμανικής."
    ----------------------------------------------------------------------------------
    ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
    Ημερομηνία γέννησης:
    22 Απριλίου 1962
    Οικογενειακή κατάσταση:
    Είναι παντρεμένος με τη Βικτώρια Ζυγούρου και έχουν δύο κόρες την Ελεάνα και την Ιωάννα
    Σπουδές:
    Σπούδασε φυσική στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές, σε επίπεδο μάστερ και διδακτορικού, στο περιβάλλον στις ΗΠΑ, στο Πανεπιστήμιο του Michigan (Ann Arbor).
    Επαγγελματική δραστηριότητα:
    Eϊναι Αναπληρωτής Καθηγητής Φυσικής Περιβάλλοντος στον Τομέα Εφαρμογών Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
    Διετέλεσε μέλος της Επιστημονικής Επιτροπής του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Περιβάλλοντος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ιδίου Οργανισμού, μέλος της Επιστημονικής Επιτροπής του Ευρωπαϊκού Κέντρου για την Παρακολούθηση της Γης, μέλος σε θεματικές ομάδες εργασίας διεθνών οργανισμών και εθνικός εκπρόσωπος σε ερευνητικά προγράμματα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
    Διετέλεσε συνεργάτης του Αντώνη Τρίτση στο Δήμο Αθηναίων για θέματα περιβάλλοντος και εξωτερικός σύμβουλος στα Υπουργεία ΠΕΧΩΔΕ, Αιγαίου και Πολιτισμού.

  28. ΚΜ avatar
    ΚΜ 06/08/2011 07:11:51

    Πολύ παπατζηλίκι όντως! Συναγωνίζεται επαξίως στο μπουρδούκλωμα και στις παραπλανητικές διατυπώσεις το βιογραφικό της Σαλέχ (της προϊσταμένης του Βούγια). Και ένας γλωσσικός βαρβαρισμός:

    «...επικεφαλής του Panel Group, ένας ειδικός συμβουλευτικός όμιλος...»

    αντί «...ενός ειδικού συμβουλευτικού ομίλου...» (σε γενική πτώση).

    Αλλά είπαμε, είναι Αμερικάνα και της ξέφυγε στη μετάφραση, χα χα...

    • Απόστολος Γ. avatar
      Απόστολος Γ. @ ΚΜ 06/08/2011 14:52:09

      Πάντα πίστευα και έλεγα ότι η μόνη πραγματική αξιολόγηση είναι οι πανελλαδικές εξετάσεις, τίποτα άλλο. Ο βαθμός θα έπρεπε να αναγράφεται και στις αστυνομικές ταυτότητες. Το εξωτερικό , τα σεμινάρια , τα μεταπτυχιακά και διδακτορικά από την αλλοδαπή , ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΜΑΡΑ. Πολλές φορές πάω σε άγνωστο γιατρό και μόλις ανοίξει το στόμα του αμέσως καταλαβαίνω αν σπούδασε στην Ελλάδα ή αλλού (Ιταλία κυρίως αλλά τελυταία και Βουλγαρίες, Ρουμανίες , Μπρατισλάβες κλπ). Πλήρως ΑΣΧΕΤΟΙ.

  29. Delphi avatar
    Delphi 06/08/2011 12:28:51

    I *kuria* Panariti einai ali mia alter-ego tou afentikou tis Jeffrey, einai gnosto oti o Jeffrey diorizi anthellines stin kibernisi tou pou tou tairiazoun.

  30. kopritis avatar
    kopritis 06/08/2011 15:36:12

    http://mlvzero.blogspot.com/2011/08/blog-post_04.html#more

  31. Νίκος Βαρσακέλης avatar
    Νίκος Βαρσακέλης 06/08/2011 17:35:17

    Ψάχνοντας στο Google Scholar δεν βρηκα καμία δημοσιευμένη ούτε αδημοσίευτη εργασία της κ. Παναρίτη. Ως ερευνητρία λάμπει δια της απουσίας της. Μόνο μια πατέντα(!!!) βρηκα στο όνομά της. Όσον αφορά την δηλωση ότι έχει διδάξει σε μεγάλα πανεπιστήμια των ΗΠΑ, τα σχολέια επιχιερηματικών σπουδών καλούν πολλες φορές στελέχη της αγοράς να δώσουν σειρά διαλέξεων. Αυτό δεν σημαίνει ότι γίνονται καθηγητές πανεπιστημίου.
    Είπαμε, στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις αλλά όχι κι έτσι. Μετά κατηγορούν οι κυβερνώντες τους ΄Ελληνες πανεπιστημιακούς.

  32. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/08/2011 18:30:33

    Οι επίμονοι κηπουροί που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.....

  33. elalaounis avatar
    elalaounis 11/08/2011 15:58:12

    Η συγκεκριμένη κυρία θεωρείται expert σε θέματα Κτηματολογίου. Μήπως έχει σχέση και με τις προ ημερών δηλώσεις του Υπουργού ΠΕ.ΚΑ περί ανάγκης εισόδου στρατηγικού επενδυτή στην ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ Α.Ε?