#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/03/2008 16:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η τιμωρία της Τσέκου συνεχίζεται

Τα πήρε όλα πίσω η Εύη Τσέκου. Και δηλώνει επιπλέον στον ανακριτή ότι κατέστρεψε και ολόκληρο το υλικό από την συνάντησή της με τον Ζαχόπουλο, μαζί με την κάμερα, αλλά και την …τσάντα της, όπου την είχε τοποθετήσει. Δεν άφησε τίποτα το επιλήψιμο, για να φοβούνται κάποιοι μήπως εκτεθούν ανεπανόρθωτα. Παρόλα αυτά ο κ. ανακριτής δεν επιτρέπει την αποφυλάκισή της. Την κρίνει «επικίνδυνη» να καταστρέψει το αμοντάριστο υλικό, που όπως ο ίδιος πιστεύει έχει ακόμα στην κατοχή της. Θα παραμείνει λοιπόν στον Κορυδαλλό μέχρι νεωτέρας.

Τόσο πολύ την φοβούνται ακόμα, λοιπόν; Πρέπει να εξουθενωθεί εντελώς ψυχικά και σωματικά για να είναι σίγουροι ότι δεν θα μιλήσει; Κι αν είναι έτσι , εκείνοι οι εκατομμυριούχοι πλέον εκδότες – δημοσιογράφοι που η κα Τσέκου τους κατηγορεί ότι της υπέκλεψαν το υλικό, γιατί κυκλοφορούν ελεύθεροι; Δεν φοβάται η κυβέρνηση μήπως έχουν κρατήσει κι αυτοί αντίγραφα; Η μήπως γι αυτό; Κι αυτό αποκαλείται «ισονομία» και «δικαιοσύνη»;   

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Swell avatar
    Swell 24/03/2008 18:07:29

    Είναι επειδή έχουμε ΑΘΑΝΑΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

  2. Αθηνα avatar
    Αθηνα 24/03/2008 18:11:13

    Αυτό δεν ονομάζεται κράτηση αλλά συνειδητή Κρατική εξόντωση και είναι ντροπή να πραγματοποιείτε σε μια χώρα που είναι μέλος Ε.Ε..
    Που είναι όμως οι ΜΚΟ που υπερασπίζονται τα ανθρώπινα δικαιώματα ?
    που είναι η Εθνική επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων κλπ
    Ντροπή !!

  3. TOX avatar
    TOX 24/03/2008 19:07:22

    Είναι κι αυτο στιγμιότυπο στη Βουλή, με τον Γ. Παπανδρέου να μιλάει για εκμετάλλευση προσωπικών στιγμών του πρωθυπουργού και να την χαρακτηρίζει απαράδεκτη...
    Τι εννοούσε άραγε ; ΄Οτι έγινε ή ότι θα γίνει ?...

  4. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 24/03/2008 19:07:34

    Γιατί να βγει η Τσέκου; Επειδή συνεργάστηκε και συναλλάχθηκε με τις Αρχές, ώστε να ρίξουν στάχτη στα μάτια του κόσμου; Ωραία λογική! Η Δικαστική εξουσία αποφασίζει "Στο όνομα του ελλ. ΛΑΟΥ", ή όχι; Άσε που είναι και χαζή, γιατί εκεί έχει ασφάλεια, ενώ έξω ...χαντάκια.
    Η Δικαιοσύνη, βέβαια, δεν την κρατάει μέσα γι' αυτό, αλλά για να ξέρει η Κυβέρνηση από πού θα βγει το DVD, αν βγει. Η παρτίδα δεν έχει τελειώσει...

  5. thanos avatar
    thanos 24/03/2008 19:09:40

    To kratos me ayth tou thn symperifora...paradexetai emesws, oti ta sxolia kai ta yponooumena pou kykloforoun exoun kapoia vash.

  6. thanos avatar
    thanos 24/03/2008 19:14:13

    Swell...
    H dikaiosynh den einai mono Athanath..:) opws les..Alla einai theotyflh kai theokoufh.

  7. Τάκης avatar
    Τάκης 24/03/2008 20:14:43

    Αυτά να τα βλέπουν όσοι καθημερινά από τα κανάλια αλλά και από αυτό εδώ το blog (που ευθυγραμμίζεται μαζί τους και που και που τους πετάει και καμιά μπηχτή έτσι για τα μάτια του server), απαξιώνουν την κυβερνητική πρόταση του Γ. Παπανδρέου και την επιστροφή του τραυματισμένου ΠΑΣΟΚ στην εξουσία.

  8. νικος avatar
    νικος 24/03/2008 20:21:53

    Τάκη καρβέλια ονειρεύεσαι ?
    Αυτό είναι το θέμα μας

  9. Τάκης avatar
    Τάκης 24/03/2008 20:44:13

    Φυσικά είναι το θέμα μας, γιατί επί ΠΑΣΟΚ η δικαιοσύνη κρατούσε τα προσχήματα. Τώρα όλα έχουν εκφυλιστεί και η ανεξαρτησία σε λίγο δε θα υπάρχει ούτε στα χαρτιά.

  10. Factorx avatar
    Factorx 24/03/2008 20:54:51

    Οτι αυτα που συμβαίνουν επι ΝΔ στην Δικαιοσύνη είναι πρωτοφανη. νομίζω πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι. και το χειρότερο ειναι οτι επικαλούντο την Δικαιοσύνη για να κάνουν χειρότερα

  11. Dzi avatar
    Dzi 24/03/2008 21:08:09

    Ναι, αυτά που συμβαίνουν μπορεί να είναι πρωτοφανή, αλλά ρε Τάκη η λύση είναι ένα άλλο κόμμα που θα "κρατάει τα προσχήματα"???
    Ήμαρτον δηλαδή... Αυτό μας φτάνει? Τόση ηττοπάθεια ο σύγχρονος άνθρωπος πια? Πρέπει δηλαδή να εκθειάζουμε ή και απλώς μόνο να διαλέξουμε αυτόν που θα μας γ...σει λιγότερο και με το γάντι σε σύγκριση με τον άλλον? Δεν μπορώ να ακούω τέτοιες απόψεις πλέον. Αυτά τα χαζοδιλήμματα μας έχουν φέρει εδώ σήμερα...
    Sorry αν βγάζω λίγο επιθετικότητα Τάκη, δεν απευθύνομαι ειδικά σε σένα, μιλάω γενικά...

  12. nikos avatar
    nikos 24/03/2008 21:14:06

    oti i N.D. ine mia palioimerologitiki Dexia ine fanero ,alla mi mou lete oti o Sanidas,Kiritsakis,Koliokostas ke o kathe avtou tou idous ipalili genithikan i tous ekane
    i N.D. .
    diaploki ipirhe ke iparhi .
    Ke avto ine to problima

  13. nikos avatar
    nikos 24/03/2008 21:49:08

    factorx - ke ena allo pes mou file pou ine i kathe Laiki Star (p.h.Lakis) na to diakomodisun avto to gegonos .
    Kapote thimase itan p.h. Xari Klin ke espagan kokala simera molis pas kati na pis to rihni o kathe
    polilogas sto "komatiko" epi Pasok ,epi N.D. afou i diaploki ine idia ke diahroniki(mipos diaferi sti zigaria? ).
    O Simitis den elege "an ehete stihia na ta pate ston isangelea"
    o Karamalis mas lei tin idia plaka .ine etsi i iperbalo?

  14. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/03/2008 23:03:54

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΚΟΥ!

  15. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/03/2008 23:06:17

    Αν δεν εμπλέκονταν και η Νατάσα
    κανείς δεν θα ασχολούνταν μαζί της.

    Τώρα για φοβέρα αυτή μέσα και
    ο Ζάχο έξω...
    Τα τροκτικά Μυλωνάς κλπ έξω.

    Τέλος πάντων τι δικαιοσύνη έχουμε!!

  16. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/03/2008 23:06:56

    To θύμα μέσα

    Οι θήτες έξω!..

    ΝΤΡΟΠΗ!!!!

  17. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/03/2008 23:07:18

    Νατάσιος Δικαιοσύνη!!!!

  18. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/03/2008 23:08:36

    Που είναι εκείνες οι ανεξάρτητες αρχές και
    εξουσίες...

    Ξεφτίλες..

    ΝΤΡΟΠΗ!!

  19. bill avatar
    bill 24/03/2008 23:30:25

    ΟΛΗ Η ΦΑΣΑΡΙΑ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ:
    ΖΑΧΟ:Το βλέπεις Εύη μου αυτό χχχχχχ
    Πληροφορία διασταυρωμένη 100% από δημοσιογράφο του
    ΜEGA (ξέρετε από αυτούς που δεν το είδαν)
    Τώρα ξέρετε γιατί η Τσέκου προτιμά να μείνει στη στενή.
    Το βίντεο έχει δοθεί στο ΠΑΣΟΚ γιαυτό η ξεκάρφωτη του Γιώργου στη Βουλή.
    Κοντά στις εκλογές θα δείτε τι θα παίζουν κανάλια και ραδιόφωνα.

  20. Factorx avatar
    Factorx 25/03/2008 01:12:37

    bill: σου έκανα λίγη λογοκρισία, επειδή οι συνειρμοί είναι έυκολοι. Όλοι το έχουμε ακούσει αυτό σε χιλιάδες διαφορετικές εκδοχές. Γι αυτό θα το γράψουμε αν θα ακούσουμε ποτέ την κασέτα, που πολύ αμφιβάλω. Στην πραγματικότητα υπάρχει στην δικογραφία μια φράση που την είπε δημοσιογράφος που ισχυρίστηκε οτι την άκουσε, αλλά η Τσέκου το διέψευσε. Αυτό δεν βγήκε ακόμα και περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει. Συνιστώ το ίδιο και δι υμας

  21. parta mwrhhhhh avatar
    parta mwrhhhhh 25/03/2008 10:51:12

    ta palia xronia, meta to oikogeneiako-syggenik;o symvoulio, pairnontan apofash gia ta antipoina.

    edw, ti ginetai?

  22. Swell avatar
    Swell 26/03/2008 15:06:26

    @Thanos: Δίκιο έχεις. Είναι ό,τι θες σε σύνθετο ουσιαστικό με πρώτο το θεο-...