#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/09/2010 15:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η συμμαχία των προθύμων και ο ... Χάρι Πότερ της πράσινης πολυκατοικίας



Η «συμμαχία των προθύμων» - κυβέρνηση, εξαπτέρυγα, παπαγαλάκια κλπ. - φτάνουν στο σημείο να μιλάνε για «μαγικό Σχέδιο της Νέας Δημοκρατίας»...

Το Σχέδιό μας έχουμε ήδη δείξει ότι είναι ολοκληρωμένο και τεκμηριωμένο.

Αλλού είναι τα μαγικά. Ανήκουν στην κυβέρνηση…

Κι όχι ένα. Τρία τον αριθμό:

-- Πρώτο μαγικό: φτάσαμε στο Μνημόνιο χωρίς λόγο και αιτία!

-- Δεύτερο μαγικό: Ανεβάζουν τους φόρους. χωρίς να ανεβαίνουν τα έσοδα!

-- Τρίτο μαγικό: έχουμε βαθιά ύφεση, κι όμως οι τιμές ανεβαίνουν!

Φαίνεται ότι ο… Χάρι Πότερ εγκαταστάθηκε για τα καλά στην «πράσινη πολυκατοικία».

(απόσπασμα απο την σημερινή ομιλία του Α. Σαμαρά στην ΚΟ του κόμματος)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 23/09/2010 15:28:27

    και τέταρτο: σήμερα λοιπόν μετά από 2 χρόνια ...ιστορίας και κάποιων μηνών της εξεταστικής οι φωστήρες σκέφτηκαν να ζητήσουν εκτίμηση εάν το Δημόσιο ζημιώθηκε στην υπόθεση Βατοπεδίου.
    Υπάρχει σύμφωνα με την λογική τους: σκάνδαλο και ευθύνες αλλά δεν ξέρουν αν υπάρχει ζημιά.
    Αν λοιπόν βγει η νέα εκτίμηση και πει ότι δεν υπάρχει ζημιά, μπορεί το κόμμα της opengov και ΔΙΑΥΓΕΙΑΣ .gr να επιστρέψει τουλάχιστον έντοκα όσα χρήματα έχουν δαπανηθεί στις αντίστοιχες επιτροπές της Βουλής;
    Ως ελάχιστο γιατί κατά τα υπόλοιπα ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ

    • aengus avatar
      aengus @ Ο Ιθαγενής 23/09/2010 16:31:22

      Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ο Ιθαγενής 23/09/2010 16:33:22

      Ποτέ δεν θα βγει αυτή η εκτίμηση, ώστε να αφήνουν να αιωρείται η υποψία και να πετύχουν έτσι να μην τους πάρουν με τις πέτρες μέχρι και οι πιστοί οπαδοί τους, που έχουν συνηθίσει να ταϊζονται με τέτοιου είδους κουτόχορτο...

      • Y. avatar
        Y. @ Επώνυμος 23/09/2010 17:41:51

        Κατά τα μεσημεριανά δελτία, δεσμεύθηκαν ότι θα παραδώσουν τα πορίσματα ως τις 20/10

      • Y. avatar
        Y. @ Επώνυμος 23/09/2010 17:43:57

        Κατά τα άλλα, εύστοχος και άπαιχτος ο Σαμαρας

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 23/09/2010 15:28:41

    Κυβέρνηση,εξαπτέρυγα,δεκανίκια και παπαγαλάκια,μόλις αρχίσανε να τρέχουνε και αποκλείεται να προλάβουνε. Έστιν ουν δίκης οφθαλμός,ος τα πανθ ορά.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ ΙΩΝΑΣ 23/09/2010 17:28:21

      Καλό τον ακουσα θα ήθελα να ονόμαζε πιο καθαρά τον εσμό των δημοσιοκαφρων

  3. nyfitsa avatar
    nyfitsa 23/09/2010 16:34:57

    xa,xa,xa.xa!!!!!!!!!!!!!

  4. Tassos avatar
    Tassos 23/09/2010 16:59:40

    Αρχίζει να θυμίζει τον παλιό καλό Αντώνη ή με φαίνεται?

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Tassos 23/09/2010 17:14:03

      Δεν σε φαίνεται, μόνον, νομίζω. Πράγματι. Αυτός είναι ο Αντώνης που όλοι είχαμε αγαπήσει στις αρχές της δεκαετίας του 90...

      • Enzo avatar
        Enzo @ Επώνυμος 23/09/2010 17:35:01

        ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟ!
        ΧΩΣΤΑ ΑΝΤΩΝΗ!
        ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΖΩΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.

        ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
        ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ΑΝΤΩΝΗ ΕΙΣΑΙ ΓΚ...ΛΑ!

  5. victoria avatar
    victoria 23/09/2010 19:28:31

    Αγαπάμε Αντώνη.
    Και ουσία και επικοινωνία, επιτέλους και σκάσαμε! Το 'ξερα ότι δεν μπορεί, το βλέπαμε όλοι εδώ μέσα, γίνεται να μην το βλέπει ο ίδιος;

    Ο καιρός μέχρι τις εκλογές πολιτικά είναι μακρύς, έχει κάνει ανατροπή και σε λιγότερο, άντε πάμε γιατί δεν την παίρνει την Ελλαδίτσα άλλο με αυτούς.

    ΥΓ, μήπως να μετέφερε κάποιος ένα μηνυματάκι στον ΓΑΠ να μείνει εκεί που είναι;; φορ έβερ;

  6. ανωνυμ avatar
    ανωνυμ 23/09/2010 20:35:27

    Τα ιδια σαλιαρίσματα και για τον καταλληλότερο.
    Καλή δουλειά η αφισοκόλληση (αφορά μπλέ-πράσινους) μόνο που θέλει μπόλικο σάλιο.

  7. victoria avatar
    victoria 23/09/2010 21:07:41

    Γιατί έχουμε γκρινίτσα;
    Δεν μας πληρώνει κανείς για να γράφουμε εδώ. Εσένα;

    Άλλωστε κι εσύ που δηλώνεις προφανώς υπεράνω χρωμάτων, κάποιον καταλληλότερο ψάχνεις για να κυβερνηθείς (αν υποθέσουμε ότι σου αρέσει η δημοκρατία). Ο Αντώνης πληρεί πολύ δύσκολα κριτήρια κι έτσι έφτασε να μας εκφράζει για καταλληλότερος. Έχεις κάτι άλλο να προτείνεις, να το ακούσουμε κάποια στιγμή.

  8. nai avatar
    nai 24/09/2010 00:47:53

    Aς παρουμε και μια γευση απο αυτα που κρυβουν επιμελως...Αυτες ειναι μερικες συμφωνιες του GAP...Να βγαζουν λεφτα στην πλατη μας...

    http://www.youtube.com/watch?v=3lN40jLcHkM&feature=player_embedded