#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/06/2010 01:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η σημερινή Ελλάδα σε μια εικόνα



Ελεγκτής της Τρόικα χθες στο Σύνταγμα

(φωτο EUROKINISH)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Greco avatar
    Greco 18/06/2010 01:39:31

    τι ειναι αυτο πισω απτον ελεγκτη?
    νεκρος ψηφοφορος του παοσκ?

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Greco 18/06/2010 10:34:37

      νεοελλαδίτης νεοοθωμανός εκτελών τεμενά στον νεοαγά

  2. nassos avatar
    nassos 18/06/2010 02:02:28

    Κυκλοφορούν άνετοι ακόμα?????

    • Hot dog avatar
      Hot dog @ nassos 18/06/2010 10:35:16

      Αυτοί τι φταίνε; Τη δουλεία τους κάνουν. Αυτή για την οποία τους φωνάξανε οι "προκομμένοι" κυβερνώντες μας. Τα τομάρια της χώρας μας φταίνε!

  3. neotera avatar
    neotera 18/06/2010 02:03:59

    Πίνακας! Το προσκύνημα της τρόϊκας ))
    Σημ. Η λέξη τρόϊκα προϋπήρχε της αποδόμησης της γλώσσας και είναι ένα απλό ουσιαστικό ξένης προέλευσης, όχι όνομα .

  4. Θεσσαλονικιός avatar
    Θεσσαλονικιός 18/06/2010 08:08:02

    τι να κρατάει ο ελεγκτής? κανένα καινούργιο μνημόνιο?

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 18/06/2010 10:02:12

    Η συλλογικη μας εθνικη αξιοπρεπεια υποκλεινεται στον εκπροσωπο της πραγματικης κυβερνησης.

  6. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 18/06/2010 10:24:21

    Στον θεό του προσεύχεται ο κύριος αριστερά πάνω;
    Στον θεό των κυρίων με τα κουστούμια, το χρήμα;
    Στον υπουργό που τον νομιμοποίησε;

    Σε όλους τους παραπάνω; (συγκρητισμός κάπως;)

    Ε, ρε αθλιότητα που περνάμε

    Θραξ Αναρμόδιος

    ΥΓ. Και οι από πίσω, στο φόντο, στο φανάρι, αναβάτες μοτοσυκλετών και αυτοκινήτων αγκομαχάνε μέσα στη ζέστη για τον πετσοκομμένο μισθό, και την διάφανη σύνταξη, και το κακό μας το χάλι. Κατάθλιψη σκέτη

  7. Lalakis avatar
    Lalakis 18/06/2010 10:25:32

    ο ελεκγτης είναι ο ξαπλωμενος η αυτος με το κουστουμ;

  8. Lalakis avatar
    Lalakis 18/06/2010 10:26:20

    ο ελεκγτης είναι ο ξαπλωμενος η αυτος με το κουστουμι;

  9. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 18/06/2010 10:48:22

    Μια εικονα χιλιες λεξεις, λενε οι Κινεζοι...Το κοντραστ της υπαρχουσας κοινωνικης αδικιας.Μια γυναικα-ζητιανα, που ποιος ξερει πως της τα εφερε η ζωη και ζητα την δικη μας ελεημοσυνη, και ενας "χαρτογιακας" με γνωσεις περι των Οικονομικων-ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ-, που ηρθε με τα τεραστια "ψαλιδια" που του παρεχει η Νεα ΤΑΞΗ, για να μας καταντησει σαν την κακομοιρη της φωτογραφιας...Οικονολογος γαρ ο Κυριος Τομσεν αν δεν λανθανω, ο οποιος κανει οτι θα μπορουσε να κανει ενας πενταχρονος του νηπιαγωγειου.Κοβει τους παντες και τα παντα, και διερωταται ο χαζοβιολης (αν δεν μας κοροιδευει), οτι επι του παροντος δεν υπαρχει αναπτυξη...Καποια στιγμη στα οποια σε αυτο τον Κοσμο ποστα, θα πρεπει να αναρωτηθουμε σοβαρα, αν οι Κυριοι που μας διαφεντευουν, εκτος απο οσφυοκαμπτες ειναι και επι των αντικειμενων που δηθεν σπουδασαν (με master, διδακτορικα και ολα τα συναφη), στοιχειωδως "σχετικοι" με αυτα που καλουνται να διεκπεραιωσουν.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΟ.

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 18/06/2010 11:25:43

    Και φαίνεται και προς τα πού κατευθύνεται Στη "Μεγάλη Βρετανία" (το ξενοδοχείο). Προφανώς εκεί διαμένει (τι νομίζατε, όπου κι όπου θα έμεναν οι πραγματικοί κυβερνήτες μας;)

    Ε, ρε "φαρμακοχέρη", γιατί να είσαι τώρα πίσω από τα σίδερα...

    • Misha avatar
      Misha @ Αυριανιστής 18/06/2010 11:59:58

      Eμείς πού είμαστε, φίλε...
      Γιατί αυτά τα καθάρματα των κατοχικών δυνάμεων να κυκλοφορούν ανενόχλητοι;

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Αυριανιστής 18/06/2010 12:18:05

      Καλά σας λέει Ταλιμπάνηδες ο κ. Ράμφος (άν δεν απατώμαι);

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αυριανιστής 18/06/2010 13:48:29

      @stgm
      Ποιος είπες ότι το είπε;... Α, τότε δεν έχει καμία σημασία...

  11. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 18/06/2010 11:37:17

    Χαλαρα φιλε "αυριανιστη".Η Επανασταση θελει μυαλο και συνεση, οχι "κουμπουραδες" αστοιχειωτους, που το μονο που στην ζωη τους εμαθαν, ηταν το "αναπιπιλισμα" της δηθεν Μαρξιστικης Επαναστασης.Απο το "κοντο"συγγενικο μου περιβαλλον ηταν ο πρωην Δντης της Καθημερινης και προσφατα συγχωρεμενος, Αντωνης Καρκαγιαννης. Σαν τωρα θυμαμαι μια ωραια ιστορια, για το πως μεταλλαξε ενα μεγαλο μερος των νεανικων του αποψεων επισκεπτομενος την Πρωην Σοβιετικη Ενωση..Μια καταπληκτικη ιστορια ενα Σαββατο μεσημερι στα Αμπελακια...Κανενας 'φαρμακοχερης"--με κατι εξοχικες βιλλες αν θυμασαι--, δεν μας χρειαζεται...Αγαπη για αυτη την πατριδα και μυαλο μονο.

  12. Lalakis avatar
    Lalakis 18/06/2010 11:41:25

    σε πολλους λειπουν οι φαρμακοχεριδες σημερα. ακουνε τα λαμόγια;

  13. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 18/06/2010 11:51:04

    Άν ως ιδεολογικός χώρος, η λαικοδεξιά κρέμεται πιά από το χέρι του κωφού Κωνσταντίνου, βλέπω τη Ντόρα 20% και βάλε.

  14. n Georgiopoulos avatar
    n Georgiopoulos 18/06/2010 13:34:58

    Ο ελεγκτης σας φταιει η οι 300 στο κτηριο που ειναι πισω απο τον ελεγκτη.

  15. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 18/06/2010 15:19:45

    Αγαπητο ANTIWEBLOG-ANTINEWS, ευχαριστω θερμα για την "επι συνολω" φιλοξενηση, των (της επικαιροτητας) "σχολιαστικων" αρθρων μου.Καλο Καλοκαιρι σε ολους, και την καλυτερη δυνατη στην πατριδα μας τυχη, ευχομαι. Εγω μολις (προ ολιγου συγκεκριμενα), ελαβα αποδεκτικη προταση εργασιας στην Γαλλια οπου και θα διαμεινω εφεξης.Να'στε ολοι καλα.Καλο Καλοκαιρι και παλι.