28/06/2008 13:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η σεμνοτυφία μας μάρανε

Η πρώτη διεθνής ποδηλατοδρομία γυμνιστών ενάντια στην αλόγιστη χρήση του Ι.Χ. και υπέρ της χρήσης ποδηλάτου ως μέσου μεταφοράς, επί ελληνικού εδάφους, πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη. Ωστόσο, οι γυμνιστές δεν ήταν και τόσο γυμνοί, λόγω εισαγγελικής εντολής, την οποία αγνόησε ένας ποδηλάτης ο οποίος και συνελήφθη. Οι άλλοι διαδηλωτές, λόγω της εισαγγελικής εντολής, παρέλασαν ημίγυμνοι, καλύπτοντας τα επίμαχα σημεία του σώματος τους και βάφοντας το υπόλοιπο με διάφορα πολύχρωμα σχέδια. Εμείς εδώ στο μπλογκ αυτό δεν είμαστε τόσο σεμνότυφοι. Δημοσιεύουμε λοιπόν μια φωτογραφία από μια αντίστοιχη εκδήλωση του παρελθόντος. Μας την έστειλε ο «Άτακτος».

Υ.Γ. Άτακτε, ξέρω ότι σε στενοχώρησα με τα greeklish. Αν συμφωνούν και οι άλλοι (πιστεύω πως ναι) θα κάνω μια και μοναδική εξαίρεση για πάρτη σου, γιατί ξέρω ότι εκεί στην προσφυγιά δεν υπάρχουν κομπιούτερ με ελληνικά. Άλλωστε το προλεταριάτο, όπως δεν έχει πατρίδα δεν πρέπει να έχει και …γλώσσα. Κανένα ποδήλατο για μένα;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. παραποιητής avatar
    παραποιητής 28/06/2008 13:40:21

    > Εμείς εδώ στο μπλογκ αυτό δεν είμαστε τόσο σεμνότυφοι. Δημοσιεύουμε λοιπόν μια φωτογραφία από μια αντίστοιχη εκδήλωση του παρελθόντος. Μας

    θα έλεγα τώρα τι είστε, αλλά το πιάνει ο νόμος!
    btw δε νοείται διαμαρτυρία - μετάδοση μηνύματος, χωρίς αποδέκτες, στην περίπτωσή μας θεατές.

    Είναι μια συνηθισμένη στημένη φτηνοπορνιάρικη σεξοφωτογραφία, από τις χιλιάδες που τραβιούνται κάθε μέρα, για να γεμίσουν τις ανάγκες των δημοσιευμάτων. Καμιά σχέση με το κοινωνικο μήνυμα που εκφράστηκε στη Θεσσαλονίκη.

    Ε ρε ΠΑΡΑΠΟΙΗΤΗ των πάντων!

  2. Factorx avatar
    Factorx 28/06/2008 13:47:35

    @Παραποιητής. Καλά, ούτε απο χιούμορ δεν καταλαβαίνεις εσύ.

  3. exon avatar
    exon 28/06/2008 13:49:12

    ε όχι και φτηνοπορνίαρικη με τόσες κομπάρσους. μιλάμε για υπερπαραγωγή.

  4. Factorx avatar
    Factorx 28/06/2008 13:58:13

    atakte: δικιά σου είναι η φωτογραφία. Γιατί δεν απαντάς;

  5. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 28/06/2008 14:59:05

    Και τί δέν μου θύμισε!

    Σε είδα στο ποδήλατο
    και ήσουν όλο τρέλα ...

    Μα ύστερα κατάλαβα
    πως τού'λειπε η σέλλα!

    ΠΕΛΙΑΣ

  6. Lara avatar
    Lara 28/06/2008 15:14:56

    Ως κι ο Πελιας ξυπνησε
    νωρις για πιροσκι
    τον πηραν σβαρνα οι γυμνες
    πανω στην Τσιμισκη.
    Του ζητησαν αυτογραφο
    τον κοιταξαν με ναζι
    κι αυτος ολο απαθεια
    αρθρογραφε για χαζι.
    λαρα

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 28/06/2008 16:35:40

    ΝΑΙ, σε όλα, για τον "άτακτο"!

  8. ataktos avatar
    ataktos 28/06/2008 19:25:31

    το καλο πραγμα ειναι dobro !!!

  9. Lara avatar
    Lara 28/06/2008 19:53:37

    Πως εννοεις τη λεξη Ντομπρο;
    εγω φανταζομαι απο τα λιγα γιουγκοσλαβικα, που ακουστικα κατεχω, η λεξη να σημαινει Καλος.
    λαρα

  10. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 30/06/2008 00:22:11

    Που ειναι ο Ψω;Ακόμη δεν βγήκε στα κανάλια;

  11. Enti avatar
    Enti 01/02/2009 21:30:00

    Mou thumizoun ta palia mou ax ax ax

  12. Nakedman avatar
    Nakedman 03/08/2009 13:21:36

    auta einai!! olalala, empros oloi aderfia stous dromous!!! :)

    http://www.nudistflirting.com