#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/10/2010 12:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η πρώτη ήττα του μνημονίου από τα Ιόνια






Τα Ιόνια στέλνουν το πρώτο μήνυμα της ήττας του μνημονίου. Όπως ακριβώς ελπίζουμε να ακούμε το βράδυ της 7ης Νοεμβρίου τα ευχάριστα αποτελέσματα που θα έρχονται απ’ όλη τη χώρα, έτσι και από τώρα, οι «γνήσιες» δημοσκοπήσεις που γίνονται για μη κρατικοδίαιτα ΜΜΕ, φέρνουν ήδη το ελπιδοφόρο μήνυμα της αποτίναξης του ζυγού του μνημονίου.
Συγκεκριμένα δύο δημοσκοπήσεις που έγιναν στα Ιόνια νησιά, μια από την εταιρία VPRC για λογαριασμό της Ζακυνθινής εφημερίδας «ΗΜΕΡΑ τση Ζάκυνθος» και μια από....την εταιρία ΚΑΠΑ  RESEARCH, για λογαριασμό του Κερκυραϊκού τηλεοπτικού σταθμού «CORFU CHANNEL», φέρνουν τον υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ κ. Μπεριάτο τρίτο με ποσοστά  14,1% και 10,9% αντίστοιχα.

Εξ αιτίας αυτής της κατάστασης σπεύδει ασθμαίνοντας ο κ. Παπανδρέου την ερχόμενη Κυριακή στην Κέρκυρα για να τονώσει το ηθικό των υποστηρικτών του μνημονίου.


Σύμφωνα με την δημοσκόπηση της K-Research στις 29/9 μετά από παραγγελία του τηλεοπτικού σταθμού Corfu TV ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων που στηρίζεται από τη Ν.Δ προηγείται με μεγάλη διαφορά από τον Υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ και προσωπική επιλογή του Πρωθυπουργού.
Η έρευνα διεξήχθη τηλεφωνικά σε αντιπροσωπευτικό δείγμα 605 ατόμων.Αφορά το Νομό της Κέρκυρας και μόνο, αλλά αξίζει να αναφερθεί ότι το εκλογικό σώμα της Κέρκυρας αφορά ποσοστό άνω του 50% του συνόλου της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων άρα όπως συνηθίζεται να λέμε "κόβει την πίτα".


Ερώτημα:Αν την επόμενη Κυριακή ψηφίζατε για Περιφερειάρχη ποιόν θα ψηφίζατε;

27,6% Σπύρου

17,4% Καλούδη

10,9% Μπεριάτο

5,7% Γουλή

3,3% Βλάχο

1,7% Γαλιατσάτο

Αυτό λοιπόν αναγκάζει τον Πρωθυπουργό να επισκεφθεί εσπευσμένα την Κέρκυρα την Κυριακή μιας και τα μαντάτα δεν είναι καλά για το ΠΑΣΟΚ και για το Δήμο Κέρκυρας.

Τη Δευτέρα στην Κέρκυρα μεταβαίνει και ο Αντώνης Σαμαράς.


http://pyrgos-news.blogspot.com/2010/10/blog-post_952.html#ixzz11i0Tg5fB

Ιδου και το άλλο γκάλοπ του ΚΟΝΤΡΑ χθες βραδυ

Πρόθεση ψήφου στις επερχόμενες περιφερειακές εκλογές:
ΣΠΥΡΟΥ ΣΠΥΡΟΣ 35,6%
ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΛΟΥΔΗ Γ.- ΦΟΡΤΕ Μ. 27,5%
ΜΠΕΡΙΑΤΟΣ ΗΛΙΑΣ 14,1%
ΓΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 8,8%
ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 6,9%
ΒΛΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 5,6%
ΑΛΛΟΣ 1,6%


ΣΧΟΛΙΑ

  1. νεφέλη avatar
    νεφέλη 08/10/2010 08:05:36

    Γκερέκου-Γερουλάνος = 1-0

  2. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/10/2010 08:10:57

    Στις 7 Νοεμβριου βαζουμε ΣΤΟΠ στην επελαση της Νεοφιλελευθερης Αρμαδας του Γ.Παπανδρεου στις ζωες μας.

    • neotera avatar
      neotera @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/10/2010 08:22:08

      Μή φας έχουμε κουτόχορτο !

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ neotera 08/10/2010 12:13:52

        Προελευσης;Μηπως Ιπποκρατους;

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ neotera 08/10/2010 13:28:13

        Ιπποκράτους φυτρώνει ή είναι από τα παλιά τα "αποξηραμένα" από την Χαριλάου τρικούπη;

    • Y. avatar
      Y. @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/10/2010 14:29:35

      Ριμέμπερ, ριμέμπερ
      στις επτά του Νοβέμπερ

  3. costas avatar
    costas 08/10/2010 09:12:31

    δωστε ενα ηχηρο μηνυμα στις εκλογες. γιατι εαν πρασινησει η χωρα θα μαυρισει και αλλο η ζωη μας.
    Φτανει πια δεν παει αλλο!

  4. GALA avatar
    GALA 08/10/2010 09:21:55

    Μ ασυγγνώμη, είναι δυνατόν να πιστεύουν οτι θα πάρουν ψήφους? Να του πείτε να μην πάει στη Κέρκυρα διότι θα είναι χειρότερα. Ασε που μπορεί να φάει κανένα παπούτσι.

    • sic et non avatar
      sic et non @ GALA 08/10/2010 18:20:55

      Θα προτιμούσα τσόκαρο περικαλώ!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ GALA 09/10/2010 09:25:12

      Νομίζω πως το έθιμο στην Κέρκυρα είναι η στάμνα!

  5. δρόμος avatar
    δρόμος 08/10/2010 09:53:07

    χθες στο parapolitika.gr υπήρχε δημοσκόπηση που έβγαζε τον Κικίλια πολύ μπροστά (ποσοστό πάνω από 50%, σε σύνολο περίπου 650 ατόμων). Σήμερα μπήκα να δω τι απέγινε: φυσικά, ούτε ίχνος! Γιατρέ μου μήπως έχω πυρετό ?

  6. Tasos Dedes avatar
    Tasos Dedes 08/10/2010 09:54:24

    Άστον να πάει πλάκα θα έχει!!

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 08/10/2010 10:01:19

    Ο εκλεκτός του πάει άκλαυτος εκεί.

    Ας σπεύσει ο Τιραμόλα μοιράσει χαρτομάντιλα στην Ιπποκράτους.

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 08/10/2010 10:11:32

    Στα Επτάνησα, ο Σπύρου (ΝΔ) έχει πολλές πιθανότητες να κερδίσει αρκεί να αυξήσει τα ποσοστά του σε Κεφαλλονιά κ Λευκάδα. Στην Κέρκυρα (όπου είχε εκλεγεί βουλευτής το 1996 κ 2000) τα πάει πολύ καλά.

  9. liotsos avatar
    liotsos 08/10/2010 10:41:25

    Οταν μεταβαινει στην Κερκυρα για κομματικους σκοπους πληρωνει το Πασοκ?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ liotsos 08/10/2010 10:52:17

      Γιατί, το ΠΑΣΟΚ ποιος νομίζεις πως το πληρώνει και το συντηρεί; Τα μέλη και τα στελέχη του; Χα χα...(Και τα άλλα κόμματα γενικώς).

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Strange Attractor 08/10/2010 13:29:45

        Άλλη μία βλακεία που πρέπει να σταματήσει στην Ελλάδα.

        Ισολογισμοί κύριοι, ισολογισμοί η μαγική λέξη....

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 10:59:13

    ΠΡΟΣΟΧΗ μη μας πάρουν τα σκάγια. Ο ΓΑΠ ανακοίνωσε πως κατασκευάζει "σοσιαλιστικό οπλοστάσιο πρωτοβουλιών!!!".

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 08/10/2010 11:07:57

      Πάλι θα βγάλουν τους αντεξουσιαστές στους δρόμους να κάψουν τα μαγαζιά?

      • προβοκατορας avatar
        προβοκατορας @ Orestios 08/10/2010 11:20:31

        με μπατσοκ στην εξοuσια? δε νομιζω...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 08/10/2010 11:51:35

        Μα οι αντεξουσιαστές είναι στην εξουσία και κάνουν ότι θέλουν.

  11. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/10/2010 11:25:07

    Δεν ξερω τι ψηφιζουν τα Ιονια, πριν ομως πανε στην καλπη θα πρεπει να λογαριασουν, οτι το πτωμα που μεχρι το 2004 λεγονταν ελληνικος τουρισμος, η κυβερνηση της Ν.Δ με καταλληλες κινησεις το ανεστησε(ιδρυση υπουργειου τουρισμου ,μεγαλη διαφημιστικη καμπανια στο εξωτερικο).Αποτελεσμα : τις χρονιες απο το 2004 εως το 09 ο τουρισμος στη χωρα μας να γνωρισει φοβερη αυξηση.Καθε χρονια τσιμπαγε σχεδον ενα 10%.Αυτα για τους εφτανησιωτες και να θυμουνται οτι με τα πολλα λογια και τις πολλες θεωριες το πιατο μενει αδειο.

  12. Factorx avatar
    Factorx 08/10/2010 11:38:01

    Ιδου και ένα του ΚΟΝΤΡΑ χθες βραδυ

    Πρόθεση ψήφου στις επερχόμενες περιφερειακές εκλογές:
    ΣΠΥΡΟΥ ΣΠΥΡΟΣ 35,6%
    ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΛΟΥΔΗ Γ.- ΦΟΡΤΕ Μ. 27,5%
    ΜΠΕΡΙΑΤΟΣ ΗΛΙΑΣ 14,1%
    ΓΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 8,8%
    ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 6,9%
    ΒΛΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 5,6%
    ΑΛΛΟΣ 1,6%

    • Orestios avatar
      Orestios @ Factorx 08/10/2010 11:50:58

      Αξιόπιστο το κόντρα!!!!!!!!

    • zonitis avatar
      zonitis @ Factorx 08/10/2010 11:59:42

      Μπραβο!!! Το συνολο βεβαια βγαζει 100,1% χαχαχα

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ zonitis 08/10/2010 12:29:03

        Λόγω λανθασμένων στρογγυλοποιήσεων.

  13. Ηλίας Ζερβός-Ιακωβάτος avatar
    Ηλίας Ζερβός-Ιακωβάτος 08/10/2010 12:34:09

    Το ΠΑΣΟΚ είναι χαμένο από χέρι στα Ιόνια και ιδιαίτερα στην Κεφαλονιά.
    Ο πρώτος λόγος είναι ότι, ο Μπεριάτος παλιός νομάρχης Κεφαλληνίας 1986-1989 και συνεργάτης του αείμνηστου Α. Τρίτση, συνεργάζεται στην Κεφαλονιά με αυτούς που τους είχε αποκαλέσει "πολιτικά απόβλητα" και προσπάθησαν να τον ενταφιάσουν πολιτικά πολλές φορέw. Σήμερα φιγουράρουν στό ψηφοδέλτιο του Μπεριάτου. Kανείς δεν του το συγχωρεί και για τον λόγο αυτό δεν μπορεί στην Κεφαλονιά να φτιάξει ψηφοδέλτιο.
    Ο δεύτερος λόγος είναι ότι για την Κεφαλονιά, η πατρίδα που γέννησε τον Ριζοσπαστισμό, το δυναμικό εθνικό κίνημα κατά της Αγγλοκρατίας, δεν μπορεί να ανεχθεί ότι πλέον κουμάντο θα κάνει ο Γερουλάνος, πολιτικό "παιδί του σωλήνα", καί ιδιοκτήτης των ιχθυοτροφείων που έχουν κάνει πράσινο τον κόλπο του Αργοστολίου (από τον υπερτροφισμό) όπως έκανε παλιότερα ο Μαντέλης, ναι αυτός με την Ζήμενς ή ο Καλαφάτης, αυτός όταν ήταν Υφυπουργός Ανάπτυξης στην Κυβέρνηση Σημίτη, είχε υπό την εποπτεία του τά ορυχία και τα νταμάρια, καιήταν και ο ίδιος ιδιοκτήτης μαζί με τον αδελφό του τόσο των νταμαριών όσο καιτης ΙΟΝΙΑΝ ΚΑΛΚ (όταν βγαίνεις από το αεροδρόμιο στο δεξί μέρος θα συνατήσεις κάτι δεληνιακά τοπία, εκεί είναι), η οποία δεν έχει δώσει ποτέ στο Δήμο Αργοστολίου που ανήκει τό 2% του φόρου εξόρυξης (ο εκ των ιδιοκτητών Α. Καλαφάτης ήταν δήμερχος Αργοστολίου επί οκτώ χρόνια, όλως τυχαία και υφυπουργός ανάπτυξης για 4 χρόνια, όλως τυχαία).
    Όλοι αυτοί πολέμησαν τον Α. Τρίτση, αυτοί και οι συνεργάτες τους, το λόμπυ που διοικεί την Κεφαλονιά 30 χρόνια, και κατασπάραξαν επενδύσεις, επιδοτήσεις και αφαίμαξαν τον πλούτο του νησιού.
    Με αυτούς ο Μπεριάτος σήμερα συνεργάζεται.
    Αυτή τη ντροπή δεν την συγχωρούν οι Κεφαλονίτες.

    Ηλίας Ζερβός-Ιακωβάτος

  14. Πρωθυπουργός avatar
    Πρωθυπουργός 08/10/2010 12:39:40

    Oι εμπρηστές θέλουν να δίνουν μαθήματα στους πυροσβέστες, εκεί κατάντησε σήμερα η Νέα Δημοκρατία» . Η φράση αυτή του κ. Γ. Παπανδρέου σημάδεψε τη χθεσινή ομιλία του στην Κοινοβουλευτική Ομάδα του ΠαΣοΚ με την οποία επιτέθηκε σφοδρά στη ΝΔ. Η σκληρή γλώσσα που χρησιμοποίησε ο Πρωθυπουργός «ζέστανε» τους βουλευτές του, οι οποίοι χειροκρότησαν θερμά όταν ο κ. Παπανδρέου έθετε ερωτήματα για το χρέος και το έλλειμμα προς τον κ. Αντ. Σαμαρά: «Αυτοί που άφησαν πίσω τους ένα έλλειμμα 32 δισ. ευρώ και ένα χρέος πάνω από 300 δισ. ευρώ στο τέλος του 2009 μας λένε τώρα ότι βρήκαν τη μαγική συνταγή με την οποία το έλλειμμα αυτό θα μηδενιστεί σε έναν χρόνο. Γιατί δεν χρησιμοποίησαν τη μαγική συνταγή τα χρόνια που κυβερνούσαν; Αν δεν την ήξερε ο κ. Καραμανλής, γιατί δεν σήκωνε το τηλέφωνο ο κ. Σαμαράς να του την πει; Γιατί τράπηκε σε φυγή ο κ. Καραμανλής και δεν κάθησε να εφαρμόσει τη “σωτήρια” μέθοδο;Ποιους κοροϊδεύουν;»

    Διαβάστε περισσότερα: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=359229&dt=08/10/2010#ixzz11l6AWdJq

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Πρωθυπουργός 08/10/2010 14:37:22

      Γραφείο τύπου του Χυτήρη είσαι εσύ καλέ?

  15. δημητρης avatar
    δημητρης 08/10/2010 12:57:22

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΕ Ο κ. ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΑΠΟ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ;
    ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΗΛΑΔΗ;
    ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΛΟ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ;
    ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΕ Η ΜΑΙΜΟΥ!!

  16. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 08/10/2010 13:03:11

    Να ποουμε ομως οτι ο δευτερος συνδυασμος ειναι ανταρτες του ΠΑΣΟΚ δυσαρεστημενοι για τοπικους λογους.Το πιθανοτερο ειναι οτι στο δευτερο γυρο θα ψηφισθουν απο τους κανονικους του ΠΑΣΟΚ και τα καναλια θα βγαλουν τα Ιονια με καποιο ανοιχτο πρασινο χρωμα ως παρα - ΠΑΣΟΚ.

  17. nick avatar
    nick 08/10/2010 13:06:41

    Έχετε καταλάβει τι παίζεται εδώ και κάνει το GAP να τρέχει εσπευσμένα στην Κέρκυρα? Παίζεται η πλειοψηφία στις περιφέρειες...
    H ΝΔ παίρνει στον πρώτο γύρο 2 (Κ. Μακεδονία, Δ. Μακεδονία).
    Στον δεύτερο γύρο φαίνεται ότι παίρνει 4 (Ήπειρο, Θεσσαλία, Πελοπόννησο, Β. Αιγαίο).
    Αν πάρει το Ιόνιο φτάνει τις 7. 7 από τις 13.
    Για να μη σας πω ότι απ' ότι φαίνεται θα πάρει και τη Στερεά Ελλάδα.
    Νομίζετε ότι τυχαία μιλάει ο Σαμαράς για νίκη? Και ξέρετε τι σημαίνει πλειοψηφία στις περιφερειακές: άμεσο αίτημα για εθνικές. Γι' αυτό τρέχουν. Γιατί μετά από τέτοια αποτελέσματα, το μνημόνιο και οι ίδιοι είναι στον αέρα... με ελικόπτερα μάλιστα.

  18. Δεξιός avatar
    Δεξιός 08/10/2010 13:08:56

    Μην ξεγελιέστε! Η παρουσία του δίδυμου Καλούδη - Φόρτε (φατικοί ΠΑΣΟΚοι αμφότεροι) δεν είναι αντιμνημονιακή. Είναι το μαξιλαράκι που έβαλε το ΠΑΣΟΚ για να αποκρούσει τη δυσαρέσκεια του κόσμου. Στο δεύτερο γύρο θα βγει ο ΠΑΟΚοΚαλούδης με τον ΠΑΣΟΚοΦόρτε, με τους ψήφους του Μπεριάτου και των Γαλιατσάτου (ΣΥΡΙΖΑ) - Βλάχου (Ανανεωτική Αριστερά). Έτσι νομίζουν ότι κόβουν τα φτερά του Σαμαρά και μειώνουν τον αντίκτυπο από τη λαϊκή αγανάκτηση. Παλιά κόλπα...

  19. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 08/10/2010 13:31:19

    Για ορισμένους πέστα αυτά!.
    Αλλά όχι όλοι στο ίδιο σακί....

  20. liotsos avatar
    liotsos 08/10/2010 13:45:30

    Ο "δημητρης" εχει δικιο, αλλα μηπως παραιτηθηκε η Αραπογλου, ο Τρεμοπουλος και ολοι οι αλλοι?

  21. δρόμος avatar
    δρόμος 08/10/2010 14:22:50

    καλά τα λες τζιμάκο, θα ψηφίσουμε εσένα για να μας σώσεις

  22. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/10/2010 14:49:27

    Το "όλοι ίδιοι είναι" είναι η μεγάλη παγίδα του συστήματος.

    ΔΕΝ είναι όλοι ίδιοι.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επώνυμος 08/10/2010 14:50:07

      Μερικοί είναι πιο ίδιοι από τους άλλους.

  23. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/10/2010 14:50:31

    Λοιπόν, πάντως, όντως τον συμφέρει τον υποψήφιο της ΝΔ να πάει στο δεύτερο γύρο με Μπεριάτο. Αν πάει με τον Καλούδη θα δυσκολευτεί. Οπότε, καλά κάνει και πηγαίνει ο ΓΑΠ στην Κέρκυρα. Ψήφους στο Μπεριάτο!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Επώνυμος 08/10/2010 16:39:04

      Στον δεύτερο γύρο το δίλλημα θα είναι ΝΑΙ Ή ΟΧΙ στο μνημόνιο. Αυτό ΠΡΕΠΕΙ να είναι. Ο διακεκριμμένος γιατρός κύριος Σπύρου έχει πολλές ελπίδες για νίκη αν αυξήσει τα ποσοστά του και στα άλλα νησιά πλην Κέρκυρας.

  24. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 08/10/2010 15:34:50

    Λανθασμένα στη Στερεά η μάχη εμφανίζεται ώς αντίρροπη.
    Υπό...Κ.Σ, θα κερδίσει (σχετικά) εύκολα ο Χειμάρας.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ καθρέφτης 08/10/2010 16:40:57

      Βοιωτία, Εύβοια είναι πράσινα κάστρα. Φθιώτιδα κ Φωκίδα συνήθως είναι μπλε ενώ η Ευρυτανία σε μεγάλο βαθμο επηρεάζεται ακόμα από την ατυχήσασα θυγατέρα αν και ελπίζω να αλλάξει αυτό.

  25. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 08/10/2010 18:46:10

    Η Πάτρα που ψηφιζε την "Αγία Οικογένεια" δεκατετίες τώρα και δεν τολμούσες άνθρωπος να υποστηρίξει ανοικτά την ΝΔ , τώρα πληρώνοντας το τίμημα για την επιλογή της έχει ερημώσει , η πρώην βιομηχανική ζώνη έχει μετατραπεί σε καφέ - αναψυκτήρια και οι λαθρομετανάστες κυκλοφορούν σε εξαθλιωμένη κατάσταση ανά εκατοντάδες στους δρόμους . Αυτό ήταν το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ του ΠΑΣΟΚ τόσα χρόνια σε μία από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας που το ψήφισε και το εμπιστεύτηκε με την ψήφο της, Τώρα να την βλέπεις και να κλαις.....

  26. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 08/10/2010 22:14:14

    Πιστεύω ότι οι κοψοχέρηδες των εκλογών του Οκτώβρη 09 που πίστεψαν ότι λεφτά
    υπήρχαν και θα τους τα μοίραζε ο ΓΑΠ,να επιστρέψουν αυτά που τους μοίρασε αφειδώς το ΠΑΣΟΚ και να το τιμήσουν αναλόγως.