11/05/2011 18:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η πραγματική αλήθεια για όσα περνάει η Ελλάδα αυτή τη στιγμή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 11/05/2011 18:25:35

    Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο !!!!

  2. kostas avatar
    kostas 11/05/2011 18:27:59

    αχαχαχ μπραβο σε αυτον που το εφτιαξε καλη δουλεια !!

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 11/05/2011 18:30:04

    ΣυντελεστηΧ, βάλε και το περυσινό με τους διαφορετικούς διαλόγους, τον "Μήτσο" κλπ.

  4. Orestios avatar
    Orestios 11/05/2011 18:34:19

    Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ξεβρακώνει όλα τα μορμολίκια.

    Διαδώστε το

  5. Α avatar
    Α 11/05/2011 18:35:58

    πολύ καλό , εμπνευσμένο

  6. nick avatar
    nick 11/05/2011 18:44:25

    κορυφαίο!!!

  7. King Leonidas avatar
    King Leonidas 11/05/2011 18:51:47

    Έχει πλακα το βίντεο αλλα είναι αντιγραφή από ένα βίντεο των ΑΜΑΝ (Κανάκης) με διαφορετικούς διαλογους φυσικά. Πάντως είναι γουστόζικο.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ King Leonidas 11/05/2011 20:27:10

      Αν εννοείς του Χίτλερ, υπάρχουν κανά... δισεκατομμύριο βιντεάκια στο youtube και σε διάφορες γλώσσες, σιγά μην έκανε τίποτα πρωτότυπο ο φερετζές του ΠΑΣΟΚ.

      • extra muros avatar
        extra muros @ TopGunZ 11/05/2011 20:55:17

        +++

        Ναι, σιγά την παρθενογένεση...
        Δες κι αυτό του 2006...
        /watch?v=m2bycZa4zKY

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ King Leonidas 11/05/2011 21:31:17

      Οντως, το μονο που κανουν οι αμαν ειναι να αντιγραφουν οτι αντιγραφηκε ηδη καμια 2 τρισεκατομμυρια φορες. "Παραγωγικοι"!

  8. nikos kot. avatar
    nikos kot. 11/05/2011 19:17:19

    αριστο!!!

  9. Lichnee avatar
    Lichnee 11/05/2011 19:27:05

    Ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που πειράζουν τους υπότιτλους από το Der untergang?
    Τέλος παντων.Αρκετά αστείο βιντεακι. :)

  10. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 11/05/2011 19:38:34

    "Ο Αλαφούζος να βάλει το χέρι του"
    Η φράση της χρονιάς!!!!!!!!
    ΘΕΪΚΟ!!!!!!!!!!!!!

  11. Kώστας β. avatar
    Kώστας β. 11/05/2011 19:43:51

    Η Ελληνική τρόικα (Παπανδρέου-Μπακογιάννη-Καρατζαφέρης) και οι φίλοι τους τηλετρομοκράτες,μαζί με το ΔΝΤ (χρηματιστές-τραπεζίτες-πολιτικοί τζογαδόροι) σήμερα αποφάσισαν την παράδοση της χώρας ,σε ξένες δυνάμεις. Μέ ένα "σχέδιο τιμωρίας" προς τον ελληνικό λαό,κι αφού τον τρομοκράτησαν επί 7 μήνες ,είπαν στους εταίρους μας ότι εμείς ,δεν θέλουμε στήριξη απο εσάς,αλλά απο τους αμερικανούς.Οι τελευταίοι έχασαν πολύ χρόνο ,καθυστέρησαν, έφαγαν και μερικές ψιλές(σχεδιο ΑΝΑΝ,σκόπια,λιμάνι ,κινέζοι,αγωγός)τα τελευταία χρόνια ,αλλά ανασυγκροτήθηκαν και έκαναν δυνατό μπάσιμο και πήραν την Ρελάνς .Με πρώτο παίκτη ,τον Παπανδρέου, με αναπληρωματικό την Μπακογιάννη (ευτυχώς ο κόσμος τη Ν.Δ θελημένα ή άθελα του χάλασε για λίγο τον κρίκο) και με χρυσή εφεδρεία ,τον "καλοπληρωμένο" Καρατζαφέρη έπαιξε ,όσο έπρεπε για να "χάσει" το στημένο παιχνίδι κάνοντας πειράματα στα συστήματα όπου οι μικρότερες "ομάδες" δεν τα κατάφεραν.(ουγγαρία ,λιθουανία,ρουμανία,βοσνία κ.ά) Είναι επιτακτική ανάγκη να πετύχει το σύστημα ,φωνάζει ο "σοσιαλιστής" Όλι Ρέν. Μαζέψτε τους εξαγριωμένους οπαδούς ,οι οποίοι έχουν "ένστικτο" ,ομολογεί. Αλίμονο εάν η μπάλα πάει και σε άλλα γήπεδα!!!! Βροντοφωνάζει .Είναι "επικίνδυνο" το αριστερό εξτρέμ ,προσέξτε.Ο μέσα αριστερά είναι ταλέντο μαρκάρετε τον. Το δεξί χάφ όμως ,ως κρυφός απείθαρχος ,και ανεξέλεκτος παίκτης ,άρχισε να δημιουργεί τα πρώτα ρήγματα. ΑΡΧΙΖΕΙ να ΠΕΦΤΕΙ η τιμή του πονταρίσματος, γιατί απλούστατα στην Ελλάδα, σε πολλά παιγνίδια, μπουκάρουν οι οπαδοί και τα διακόπτουν.

    10 Μαίου 2010.

  12. The Saint avatar
    The Saint 11/05/2011 19:48:20

    Καλο! Καλο!!!

  13. ΜΑΙΚ avatar
    ΜΑΙΚ 11/05/2011 19:51:18

    ΝΙΡΒΑΝΑ!!!!!!!!
    ΑΜΑΛΓΑΜΑ!!!!
    ΤΩΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ!!!!!!!!!!!!

  14. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 11/05/2011 20:53:47

    Κάτι τέτοια φτιάχνετε και μας βάζετε αργά αλλά σταθερά, ξανά στο παιχνίδι.
    Άριστο.

  15. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 11/05/2011 21:43:18

    Φοβερο αλλα φανταστειτε αντι για το Χιλτερ να γινοταν να μπει η φατσα του Σορου, εκει ειδικα που τρεμουν τα χερια του απ τα νευρα του καθως προσπαθει να βγαλει τα γυαλια και μετα φωναζει "χεστηκα", ολα τα λεφτα!

    :)

  16. Nemesis avatar
    Nemesis 11/05/2011 22:00:13

    Σιγα μην ειναι ο GAP φιλογερμανος...

  17. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/05/2011 22:17:44

    Πωπω, μεγάλε, είσαι καταπληκτικός! Αφιέρωσες! Τα είπες όλα με ένα βιντεάκι. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

  18. man8os avatar
    man8os 11/05/2011 23:11:27

    ++++10000!!!

  19. svoura avatar
    svoura 11/05/2011 23:50:47

    Το ξέρετε οτι ο γιωργακης συμφώνησε για απο 67-100+ δις ευρω με αντάλλαγμα τη ΔΕΗ,ΕΥΔΑΠ,ΟΤΕ και εθνική γη των νησιών(ή και ολόκληρα) ε;
    δυστυχώς εμείς θα μείνουμε στα βιντεακια του youtube

  20. Sardax avatar
    Sardax 12/05/2011 09:15:33

    Δεν βαριέμαι να βλέπω παρωδίες αυτής της σκηνής, αλλά η συγκεκριμένη είναι μακράν η πιο πετυχημένη από όλες.

  21. ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ avatar
    ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 12/05/2011 09:24:10

    Το βιντεο κόβεται στο 2.59 . Ειναι εκπληκτικό

  22. georgiosa avatar
    georgiosa 12/05/2011 18:55:45

    Εικοσι μηνες μετα την αναληψη των καθηκοντων της πρωθυπουργιας της Ελλαδος απο τον ΓΑΠ και τους συν αυτω ατολμους υπουργους της παρουσης κυβερνησης συνεπικουρουμενοι απο τα γνωστα εξαπτερυγα(Ντορα,Καρατζαφερη,δωτα ΜΜΕ),και το στοχευμενο και σκοτεινο εργο παυ εχουν αναλαβει εργολαβικα, οι ανωτερω,να φερουν εις περας βρισκεται σε πληρη εξελιξη συμφωνα με το γνωστο δογμα του σοκ.Αφου εντεχνα και με μεγαλη μαεστρια μας εκπαιδευσαν στο να αισθανομαστε ολοι ενοχοι γι'αυτο που συμβαινει,στην συνεχεια με την βοηθεια των καθεστωτικων ΜΜΕ,με ναυαρχιδα την ΥΕΝΕΔ του μνημονιου(MEGA CHANNEL),οδηγησαν την μια κοινωνικη ταξη να στραφει εναντια της αλλης(διαιρε και βασιλευε) αποδομωντας μ'αυτον τον τροπο την κοινωνικη συνοχη της χωρας, βυθιζοντας την Ελληνικη κοινωνια σε εσωστρεφεια ,συγχηση και κατθλιψη.Τους τελευταιους μηνες μας κουνανε το δαχτυλο παριστανοντας τους σωτηρες της χωρας.Ο γνωστος υπουργος της προσφατης Εθνικης ντροπης βριζει,λοιδορει,και απειλει.Τρομοκρατουν με απολυσεις τους δημοσιους υπαλληλους,σπερνουν πανικο στους συνταξιουχους και προιδεαζουν τον ιδιωτικο τομεα για τον εργασιακο μεσαιωνα που ερχεται με το μνημονιο 2.Κι'ολα αυτα πρωτον για να καλυψουν τις βαρυτατες ευθυνες τους(συνταγματικες εκτροπες,τ+10,τιτανικοι,δυσφημηση της χωρας,δημιουργικη λογιστικη κλπ)για τον τροπο με τον οποιο οδηγησαν την χωρα στο αποκιοκρατικο μνημονιο της ντροπης,και δευτερον για να παραδωσουν με υπουλο τροπο μια μικροτερη Ελλαδα, χωρις πορους,πολυπολιτισμικη,παρδαλη και φρουφρου.Ειναι λοιπον πασιφανες ο,τι ειναι επικινδυνοι για τον τοπο, και το τελευταιο τους χαρτι για να περασουν την πολιτικη ατζεντα που τους εχουν υποδειξει ειναι ο φοβος.Γιατι ο φοβος ειναι οπλο,κι αν τον μεταγγισεις, σε σωστη δοση,στις φλεβες των ανθρωπων τους επιβαλλεις την λυση που θελεις οσο επιζημια κι'αν ειναι γι'αυτους.Ας μην μεινουμε απαθεις βλεποντας τα τρενα του πολυπολιτισμου να παιρνουν μπροστα στα εντρομα ματια μας, κι ας δωσουμε τελος σ'αυτο το θριλερ που μας προβαλουν καθημερινα ο κωπηλατης και οι δανειες δυναμεις της κατοχης.Λυση υπαρχει και λεγεται Αντωνης Σαμαρας.Ας στηριξουμε λοιπον ολοι μας τον Αντωνη Σαμαρα για να ξανακτισει τα παντα απο την αρχη κανοντας την Ελλαδα, Εθνικα υπερηφανη κι'ανεξαρτητη.Για να ξαναδωσει στον Ελληνα και στην Ελληνιδα το χαμογελο την αισιοδοξια και την χαρα για δημιουργια.Για να ξυπνησει το επιχειρηματικο δαιμονιο του Ελληνα προσφεροντας του ενα περιβαλλον υγιους ανταγωνισμου και ισων ευκαιριων.Τελος για να δομησει μια νεα Ελλαδα με αξιες, με ενα νεο συνταγμα, μεσα απο μια νεα μεταπολιτευση.Χρεος ολων μας σαν απλοι δημοκρατικοι στρατιωτες,χωρις μεμψοιμεριες κι εγωισμους,να στοιχηθουμε πισω απο τον Σαμαρα και μαζι του να μετατρεψουμε το φιλελευθερο κοινωνικο ρευμα σε χειμαρο, που με την ορμη του θα συμπαρασυρει ολο το σαθρο και σαπιο οικοδομημα της παλιας μεταπολιτευσης που αργοπεθαινει.Το σαλπισμα της πορειας προς την εξουσια δοθηκε απο τον προεδρο κ.Αντωνη Σαμαρα, σημερα απο το Ζαππειο ,με την παρουσιαση της ολοκληρομενης προτασης της ΝΔ για εξοδο απο την κριση για να σταθουμε ξανα περηφανοι στα ποδια μας γκρεμιζοντας τα φαντασματα που επι δεκαετιες μας στοιχειωνουν.Και κλεινω με την φραση του προεδρου κ.Σαμαρα στο Ζαππειο "Ειμαστε Ελληνες!Ειμαστε ο σπορος που δεν πεθαινει!"

  23. panikos avatar
    panikos 14/05/2011 21:08:04

    Μεγάλε έγραψες πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!