#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/05/2010 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η «παράνομη» σχέση του Ομπάμα



Κάθε λίγο και λιγάκι επανέρχεται στη δημοσιότητα η φήμη ότι ο Barack Obama είχε κάποτε ερωτικό δεσμό με τη, βοηθό του στη διάρκεια της προεκλογικής εκστρατείας, Vera Baker. Η φήμη επανεμφανίστηκε μέσα από τις σελίδες του National Enquirer, που τουλάχιστον στα ζητήματα πολιτικών σεξουαλικών σκανδάλων, είναι πάντα μέσα!

Το 2008, η εφημερίδα Daily Mail ασχολήθηκε με το θέμα της σχέσης του προέδρου με τη 35χρονη κατά το 2004, όταν αυτή τον βοηθούσε να πολιτευτεί ως γερουσιαστής. Βέβαια, η Daily Mail είναι διάσημη και για τους ισχυρισμούς της ότι τα πάντα προκαλούν καρκίνο, και είναι και βρετανική, οπότε γιατί να τη πιστέψουν οι Αμερικάνοι; Θυμάστε την επανάσταση του 1776;

Έλα όμως που η φήμη επανέρχεται μέσα από τις σελίδες του αμερικανικού National Enquirer. Και βασίζεται στους ισχυρισμούς ενός ανώνυμου σοφέρ λιμουζίνας, που ορκίζεται ότι ο Obama και η  Vera Baker πέρασαν μια καυτή νύχτα σε ξενοδοχείο της Ουάσιγκτον το 2004. Πρέπει να είναι αλήθεια. Και να γιατί:

Η National Enquirer αποκάλυψε το σκάνδαλο σεξ του John Edwards όταν τα υπόλοιπα mainstream ΜΜΕ το αγνόησαν.  Αφού λοιπόν είχε δίκιο τότε, μάλλον θα έχει δίκιο και τώρα. Γιατί άλλωστε να διακινδυνεύσει τη φήμη της ως εφημερίδα που παρουσιάζει φανταστικά σενάρια, αλλά που μια στις τόσο πέφτει και μέσα; Εκτός από τον Obama, η εφημερίδα ασχολείται και με τον Tiger Woods, λέγοντας πως πήγε με 121 γυναίκες. Αφού λοιπόν οι δαιμόνιοι ρεπόρτερ βρήκαν πληροφορίες για τις 121 αυτές γυναίκες, δεν θα έβρισκαν για τη μία και μοναδική ερωμένη του Barack Obama;

Η εφημερίδα επίσης αναφέρει πως οι αντίπαλοι του προέδρου προσφέρουν περισσότερο από $1 εκατομμύριο, σε όποιους μάρτυρες αποκαλύψουν αυτά που γνωρίζουν για τη παράνομη σχέση. Ποιος θα πρόσφερε τόσα χρήματα αν η υπόθεση δεν ήταν αληθινή;

Τέλος, οι σοφέρ λιμουζίνων θεωρούνται και είναι από τους πλέον αξιόπιστους ανθρώπους. Ο συγκεκριμένος  είναι τόσο αξιόπιστος, που χρειάστηκε να περάσουν 6 χρόνια εσωτερικής του αναζήτησης πριν τελικά αποφασίσει και σπάσει τη σιωπή του, και παραβιάσει την εμπιστοσύνη του πελάτη του, ξερνώντας τα  όλα στην National Enquirer. Και ο μόνος λόγος που το έκανε είναι για να κάνει το πατριωτικό του καθήκον και να  φέρει στη δημοσιότητα το γεγονός ότι ο πρόεδρος των ΗΠΑ είχε παράνομο δεσμό. Έξι χρόνια!!!  Ο τύπος είναι πραγματικά αξιόπιστος. Είναι μάλιστα και μετριόφρων, αφού προτιμά να διατηρεί την ανωνυμία του, αντί να εκμεταλλευτεί τη κατάσταση προς ίδιον όφελος!

The Gawker

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 20/05/2010 08:24:58

    αμα πιστευεις φυλλαδες στυλ Ciao - Hot - Shock κτλ κτλ ........

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/05/2010 08:59:07

    Ο άντρας της Βέρας χρωστάει στην Εφορία ;

  3. ΙΔ avatar
    ΙΔ 20/05/2010 09:20:56

    Απορίαs άξιον.Οί αντίπαλοι τού Χουσείν Μπαράχ Ομπάμα θά μπορούσαν νά τόν πλήξουν ρίχνοντάs του μία λευκή καλονή δίπλα.Όσο γιά τό σχόλιο τού Προφήτη δέν βλέπειs ότι οί σημερινοί Έλληνεs εκτόs από τήν εφορία καί τίs τράπεζεs χρωστάνε καί τήs Μιχαλούs.

  4. Ζάχος avatar
    Ζάχος 20/05/2010 09:32:00

    Ενδιαφέρον το άρθρο. Αν θυμόσαστε και τον Κορκολή τον είχε καρφώσει στον “ηθικό” Τριανταφυλλόπουλο ο σοφέρ του...

    Προκαλεί εντύπωση, επειδή είναι απίστευτα υποκριτικό, σε μία εποχή που γίνεται της π____νας το κάγκελο, με τσόντες, σεξουαλικά σκάνδαλα, βιασμούς ανηλίκων από ιερωμένους στις εκκλησίες (έχουμε και εμείς τα δικά μας εδώ) να κρίνεται η πολιτική καριέρα ενός πρόεδρου ή μεγαλο-πολιτικού από το αν πήδηξε μία κοπέλα στην προεκλογική του εκστρατεία ή όχι.

  5. Anonimi avatar
    Anonimi 20/05/2010 09:41:53

    Ζηλεύω.

  6. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 20/05/2010 09:42:55

    Πάντως οι αμερικάνοι Πρόεδροι που έχουν εξωσυζυγικές σχέσεις (βλέπε Μόνικα - Κλίντον και Ομπάμα - Βέρα (;)) είναι χαμηλοτάτου γούστου...

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 20/05/2010 12:14:16

      Γιατι τι εχει η κοπελα δηλαδη???

      Τι γινεται βρε παιδι μου με τους αρσενικους αυτου του πλανητη?!

      Αντε μετα να παντρευτεις,λεει και να κανεις παιδια...

      Ας το καλο να πατε ολοι σας.

  7. anonymous avatar
    anonymous 20/05/2010 09:48:06

    η γυναικα του ειναι κλασεις ανωτερη

    αλλα τι να τον κανεις αυτον... καμενος ειναι (με την καλη εννοια...)

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ anonymous 20/05/2010 12:16:17

      Δεν σου φορανε το κερατο επειδη εισαι κλαση κατωτερη απ'την ερωμενη,αλλα επειδη η ερωμενη ειναι καινουριο παιγνιδι και γι'αυτο πιο ενδιαφερον.

  8. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/05/2010 10:23:13

    Ωραίο κορίτσι πάντως με πολύ ωραίο βλέμμα και χαμόγελο.

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ greekpoliticalreview 20/05/2010 12:20:52

      Συμφωνω.

      Αλλα ο κοσμος ειναι γεματος απο ωραια κοριτσια με ωραια χαμογελα.

      Τι θα κανουμε δηλαδη,θα πρεπει κανεις να τρεχει πισω απο καθε ενα τετοιο κοριτσι?Αλλη δουλεια δεν εχουν να κανουν οι πολιτικοι(και οχι μονον)σ' αυτον τον κοσμο?

      Για να βρει κι η γυναικα του κανεναν ωραιο ξανθο με μπλε ματια(για αλλαγη βρε αδερφε) και να δεις τι εχει να γινει....

      • greekpoliticalreview avatar
        greekpoliticalreview @ Mαρινα 20/05/2010 16:17:19

        Και που ξέρεις ότι δεν τον έχει ήδη βρει αγαπητή Μαρίνα ? :)

        Make love not war (even if it is just an affair)

  9. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 20/05/2010 12:38:53

    1ον.Ὁ Σωφέρ πῶς γνωρίζει ὅτι ἡ νύχτα ἦταν καφτή καί ὄχι μοῦφα; ματάκι ἔκανε;

    2ον.Ἡ σύζυγος τοῦ Ὀμπάμα εἶναι ψηλή,κρύα καί ἀνασούμπαλη,καί καλλίτερα νά μή γελᾶ,μέ τέτοια δόντια.

    3ον.Πολύ ρατσιστής ὁ Ὀμπάμα,βρῆκε σκούρα,μετριωτάτη καί ἔχει καί λακουβίτσα στό πηγούνι,καί οἱ Ἄγγλοι λένε"dimple in chin devil within".

    • nancy avatar
      nancy @ Kὀριννα 20/05/2010 13:01:15

      Ο πιανίστας έλεγε οτι του κλέψανε βιντεοκασέτες απο τη δισκοθήκη του.
      Αυτά τα πράγματα, όλο χέρια αλλάζουν, δεν μπορούν να είναι προσεχτικωτεροι οι ιδιοκτήτες?

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Kὀριννα 20/05/2010 17:09:18

      Τσ,τσ,τσ,Κοριννα,

      Ζηλια οσμιζομαι.
      Κι εγω ζηλευω τις μελαχροινες.Εγω ειμαι ξανθια με πρασινα ματια και δεν μπορω ουτε στιγμη να μεινω στον ηλιο γιατι υποφερω απο "fotosensibilita".
      Ενω οι εγχρωμες παντα μια χαρα ειναι.

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Mαρινα 20/05/2010 17:10:05

        Πως γραφεται το "οσμιζομαι"?

  10. Lalakis avatar
    Lalakis 20/05/2010 12:44:26

    ειρωνικό είναι το αρθρο (όσοι δεν το καταλαβατε)

  11. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 20/05/2010 14:35:53

    Να πούμε τώρα και την αλήθεια.

    Ποιο καλό παιδί έχει συμφέρονται στη φυλλάδα;

    http://www.politico.com/blogs/bensmith/1007/The_Clintonite_who_owns_National_Enquirer.html

    Μα, ο Άλτμαν φυσικά, υποστηρικτής της Κλίντον, που δεν θέλει τον Ομπάμα να έχει δεύτερη θητεία. Και το πάρτυ ξεκινάει τώρα, ώστε να πάθει εκλογικό πατατράκ στο τέλος του χρόνου, για να πάει ψαλιδισμένος στο τέλος της τετραετίας.

    Οι Κλίντον δεν ξεχνάνε.

  12. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 20/05/2010 14:54:43

    Κι αν είχε ο Ομπάμα εξωσυζυγική σχέση, κουνιούνται οι ...καμπάνες μας...

  13. Dimi avatar
    Dimi 20/05/2010 17:44:31

    “Women in particular need to keep an eye on their physical and mental health, because if we're scurrying to and from appointments and errands, we don't have a lot of time to take care of ourselves. We need to do a better job of putting ourselves higher on our own 'To Do' List.

    Today, America is facing an unprecedented crisis, and what's at stake is nothing less than the health of our children, and with it, the future of our country.

    If We Don't Stop Childhood Obesity, Our Fat Toddlers Could Become Fat Fucks” ~Michelle Obama