#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/03/2011 00:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η οριστική αποκαθήλωση του Γ. Παπακωνσταντίνου



Ο τακτικός θαμώνας του Mega, ο προστατευόμενος υπουργός του μεγάλου καναλιού, κατ’ εντολήν των αφεντικών φυσικά, ο Γ. Παπακωνσταντίνου, είδε χθες το βράδυ τη οριστική αποκαθήλωσή του.

Αφού και το Mega, το τελευταίο του στήριγμα τον άδειασε (προφανώς με μια νέα εντολή άνωθεν) τότε θα πρέπει να εξεμέτρησε το πολιτικό του ζην.

Ο υπουργός Οικονομικών έφαγε κράξιμο από το Megaλο κανάλι με ένα δίλεπτο ρεπορτάζ – συρραφή δηλώσεών του ότι δεν θα επιβληθούν νέα μέτρα, όταν εντός των επόμενων ημερών θα ανακοινωθούν νέα μέτρα ύψους σχεδόν 2 δις για να καλυφθεί η τρύπα του 2010.

Προκαλούσε γέλιο και εκφράσεις του τύπου «τι λέει ο καημένος» το βίντεο καθώς ο κ. Παπακωνσταντίνου αυτοαναιρέθηκε τόσες πολλές φορές που κανονικά δε θα έπρεπε να ξαναβγεί από το γραφείο του. Χαρακτηριστική και μια δήλωσή του που έλεγε ότι «αν ληφθούν νέα μέτρα αυτό σημαίνει ότι εγώ έχω αποτύχει». Σώπα, καλέ, τώρα το κατάλαβε. Ο κόσμος βοά ότι ο υπουργός έχει διαλύσει τη χώρα χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα κι αυτός το έχει κρυφό καμάρι.

Αλλά αφού και οι σύμμαχοί του τον αδειάζουν, τότε καλά θα κάνει να ετοιμάζει τα μπογαλάκια του από την πλατεία Συντάγματος, να ξενοικιάσει και το εξοχικό του γιατί θα το χρειαστεί, θα έχει άπλετο χρόνο σύντομα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Monocultural avatar
    Monocultural 01/03/2011 00:56:30

    Να φύγουν και οι υπόλοιποι φίλοι Γιωργάκη μαζί! Κι ο Γιωργάκης!

  2. sawas avatar
    sawas 01/03/2011 01:04:12

    ....στο καλό!!!

  3. Tem avatar
    Tem 01/03/2011 01:18:01

    άντε γειά παπακωνσταντίνου τώρα..........

  4. pikras57 avatar
    pikras57 01/03/2011 01:19:26

    .... ο Φιλιππάκος τραγική φιγούρα.
    Ζητούσε απεγνωσμένα συναίνεση και ..μπαμπάλιζε!
    Η ουσία είναι ότι 600 εκ θα περικοπούν πάλι από μισθούς....λόγω Μνημονίου

  5. nikos 1167 avatar
    nikos 1167 01/03/2011 01:22:09

    οχι το Γιωργο τετοιο τζερεμε ουτε σε 100 χρονια

  6. Αχιλλέας-Λάρισα avatar
    Αχιλλέας-Λάρισα 01/03/2011 01:27:29

    ΑΝΤΙΟ!
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ!
    ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!

  7. man8os avatar
    man8os 01/03/2011 02:33:33

    Αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα

  8. of8almos avatar
    of8almos 01/03/2011 02:43:21

    Ωραία έφυγε ο κακός Καραμανλής πρίν απο 2 χρόνια.
    Θα φύγει και ο καλός αλλά ανεπαρκής Παπακωνσταντίνου μετά απο 2 χρόνια και 4 μνημόνια.
    Ας περιμένουμε άλλα 2 χρόνια και άλλα 14 μνημόνια για να ανακαλύψουμε την ανικανότητα μας να έχουμε την ικανότητα να βλέπουμε πίσω απο τα προσωπεία τους τους μορφασμούς κοροϊδίας.

    Απορώ γιατί η ΝΔ ζητάει παραίτηση Παπακωνσταντίνου δίνοντας έτσι άλλοθι στην πολιτική μνημονίου-ΠΑΣΟΚ που είναι το πρόβλημα του τόπου.

  9. Tzimas avatar
    Tzimas 01/03/2011 02:46:44

    Ο ΤΥΠΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ. ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΑΓΚΙΑ... ΜΕ ΤΑ ΓΑΛΟΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΩΣ ΣΟΣΙΣΑΛΙΣΤΗΣ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ.

  10. Dal avatar
    Dal 01/03/2011 05:48:43

    Εαν φύγει ο ΠΑΠΑΚ αυτό μπορεί να σημαίνει ότι ο ΓΑΠ ετοιμάζεται για εκλογές και θέλει να φανεί ότι αλλάζει πολιτική. Εαν δε κερδίσει τις εκλογές τότε είμαστε τελειωμένοι. Ο ΠΑΠΑΚ είναι ένας αντιπαθέστατος τύπος που κάνει ότι του πεί η Τροϊκα. Έχουμε την εντύπωση ό επόμενος Πασοκος υποικ θα ενεργεί διαφορετικά;
    Εαν οι προθέσεις του ΜΕΓΚΑ ήταν καλές τότε το ρεπορταζ θα έπρεπε να το κάνει για τον ΓΑΠ που έδω και 1,5 χρόνο δεν λέει παρά ψέμματα. Δεν γνωρίζω εαν με βάση τα παραπάνω μια αντικατάσταση του ΠΑΠΑΚ θα είναι για το καλό μας, γιατί θα δώσει στους Πασοκάνθρωπους(Ηomo Pasokus) επιχειρήματα, άλλο που δεν θέλουν δηλαδη για να ξαναψηφίσουν Πασοκ.

  11. Tem avatar
    Tem 01/03/2011 06:20:47

    Μαζί με τον παπάκη θα αποκαθηλωθεί λογικά και ο καταπληκτικός Υφυπουργός του ο Φίλιππος , εξίσου ανεπαρκής εκείνος.

    • Tem avatar
      Tem @ Tem 01/03/2011 06:22:11

      edit : ......ανεπαρκής και εκείνος

  12. neotera avatar
    neotera 01/03/2011 07:04:41

    ΕΧΕΙ Η ΛΕΣΧΗ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ ΚΑΒΑΤΖΕΣ !

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 07:34:03

    Ο Παπακωνσταντινου πρεπει να παει φυλακη.. Ειδικο Δικαστηριο. Αν δεν το γνωριζει τον ενημερωνω... οτι το καλαμπουρι τελειωσε.

    ΠΠ

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 08:53:03

      Σωστός ο ΠΠ!
      Δηλαδή θα πάει ο ΠΑΠΑΚ στο σπίτι του ή στο εξοχικό του και το ...θέμα θεωρείται λήξαν;
      ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Σταύρος 01/03/2011 21:13:27

        Ο ΠΑΠΑΚ συνομιλει μονο με το ΔΝΤ την ΕΚΤ και την ΕΕ.. δεν δινει λογαριασμο στην Ελλαδα. Ετσι κ αλλιως δεν ψηφιστηκε !!!! Διοριστηκε !! να ξερουμε τι λεμε.... οκ?? ΦΙΛΟΣ ειναι.. μεγαλα τα ψεμματα και πολλα!!

        Φυλακη Ελλαδα. Δηλαδη οι Αιγυπτιοι που απαγορευσαν την εξοδο του Μουμπαρακ ειναι ηλιθιοι?? πιο εξυπνοι απο εμας?? ΟΧΙ !!

        Εαν δουμε εργο Μιζοφορακου και Καραβελα.. θα γινει πολεμος.

        ΠΠ

        • ΕΛΛΗΝ avatar
          ΕΛΛΗΝ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/03/2011 02:49:55

          @ Πορτα Πορτα

          Ολα αυτά θα γίνουν μόνον αν ο ΣΑΜ κάνει πράξη αυτό που υποσχέθηκε.

          Οταν γίνει κυβέρνηση η ΝΔ θα γίνει μόνο μία Εξεταστική ΄΄ ΠΩΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ''

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 08:54:05

      +1000

    • Misha avatar
      Misha @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 11:38:05

      Από το τεχνητό ανέβασμα του ελλείμματος (ο παπαθανασίου , με όλες τις νεοφιλ. αγκυλωσεις του , έχει κάνει ρόμπα τον Παπάκη στο συγκεκριμένο ζήτημα ) το Τ3-Τ10 μέχρι τα αλλεπάλληλα ψεύδη για μη επιβολή νέων μέτρων, ο άνθρωπος δε θέλει ειδικό δικαστήριο.
      Λιντσάρισμα στο Σύνταγμα από τους συγγενείς όσων αυτοκτονούν λόγω χρεών.
      Σαρία αλά ελληνικά.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Misha 01/03/2011 21:11:05

        Ρομπες τους εκανε.. θυμασαι που φωναζα να διαβασουν ολοι το βιβλιο του??

        ΠΠ

    • thanasis avatar
      thanasis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 17:38:29

      θα νοσταλγησουμε τον αλογοσκουφη που τουλαχιστον
      μας προσγειωνε η το παλευε ακομα και αν εχανε
      εδω χανουμε 15-0 πριν καν τον αγωνα και υπευθυνος
      ειναι ο ανεπαγγελτος παπακωσταντινου

  14. evan avatar
    evan 01/03/2011 09:40:28

    Τιιιι;;;; Στο καλόοο;;;;
    Στο διάολο να πάνε....

  15. Cal avatar
    Cal 01/03/2011 09:43:43

    Άντε, να παίρνουν σειρά και οι λοιποί κολλητοί, το ρομποτάκι ο Δρουτσας πχ

  16. tassos avatar
    tassos 01/03/2011 09:52:04

    Η Ν.Δ. έκανε σχολή στην τηλεόραση με τα βίντεο που εγκαινίασε στη ΔΕΘ. Ανάγκασε μέχρι και τον Πρετεντέρη να χρησιμοποιήσει την ίδια τεχνική για να αποδομήσει την εικόνα του Παπακωνσταντίνου μέσα σε δύο λεπτά. Αξίζουν συγχαρητήρια (και όχι μόνον γκρίνια) στα παιδιά της επικοινωνίας της ΝΔ!!

  17. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 01/03/2011 10:10:36

    Όχι ρε γαμώτο! Και πώς θα ζήσουμε τώρα χωρίς τον ΠΑΠΑΚ; Με τι θα γελάμε τα βράδια στις ειδήσεις;

    Μην ξεχνάτε ότι ΠΑΣΟΚ σημαίνει: Πατέρα Αναπαύσου Συνεχίζω Ολοκληρωτική Καταστροφή!

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ Χαλκιδέος 02/03/2011 02:54:48

      @ Χαλκιδεος

      Μεγάλε νομίζω οτι χρίζεις ιατρικής βοήθειας αφού μπορείς και γελάς με τίς ανακοινώσεις του ΠΑΠ

  18. juliet avatar
    juliet 01/03/2011 10:31:54

    πως θα ζήσουμε χωρίς θίασο,θα αντέξετε να ζήσετε και χωρίς τον κ.Πιτζάμες;ποιός θα ξαγρυπνά για μας και το πρωί-πρωί οταν ξυπνάμε θα μας λέει:Καλημέρα , παιδάκια , σήμερα έχει τιμωρία γιατί φάγατε όλο τα φαγάκι σας.
    Ας σοβαρεύουμε ,θέλει δουλειά .....η επόμενη μέρα.

  19. η Dimi avatar
    η Dimi 01/03/2011 10:46:05

    Σήμερα 1η Μαρτίου 2011, ο ΟΓΑ Δεν, επαναλαμβάνω ο ΟΓΑ Δεν έδωσε στα γερόντια, τη νόμιμη σύνταξή τους. Ο ΟΓΑ ΔΕΝ είχε τα χρήματα να πληρώσει τις συντάξεις του. Οποιοσδήποτε μπορεί να διασταυρώσει του λόγου το αληθές. Η μητέρα μου, συνταξιούχος του ΟΓΑ, ΔΕΝ πληρώθηκε τη σύνταξή της, λόγω ελλείψεως χρημάτων του ΟΓΑ. Εάν αυτό δεν είναι στάση πληρωμών, δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Κύριε Παπακωνστίνου, Καλημέρα σας και Καλό Μήνα να έχετε.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ η Dimi 01/03/2011 21:41:50

      Οσο λιγοτεροι μεινουμε τοσο πιο ευκολα θα μαζεψουν τα λεφτα....

      ΠΠ

  20. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 01/03/2011 12:41:34

    ΘΥΣΙΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ
    ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !!!!!!!

  21. kapsiotis avatar
    kapsiotis 01/03/2011 20:38:56

    ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ...! ΤΑ "ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΤΑΒΑΝΤΗΔΩΝ" ΤΟΥΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ , ΤΟΥΣ ΣΤΗΝΟΥΝ, ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ "ΔΟΥΛΕΙΑ" ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ "ΤΡΑΒΑΝΕ" ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΣΤΙΒΟΥΝ ΣΑΝ ΛΕΜΟΝΟΚΟΥΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Α! ΡΕ ΜΙΝΤΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΝΤΑΒΑΝΤΗΔΩΝ ΠΟΤΕ Θ' ΑΠΑΛΛΑΧΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...!

  22. kostas avatar
    kostas 02/03/2011 09:35:01

    Αντε στα τσακιδια -ενας ενας να αραιωνουν.-!