#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/08/2011 15:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ομοφοβική γραφειοκρατία φταίει για όλα

[caption id="attachment_118999" align="alignnone" width="497" caption="The famous Kate Moss lesbian kiss"][/caption]

Σε περίσκεψη έχουν πέσει και οι αρμόδιοι του τουρισμού: Η χώρα μας φαίνεται να βγαίνει από τον χάρτη των δημοφιλέστερων τουριστικών προορισμών για ομοφυλόφιλους. Πρόκειται για μια εξέλιξη που συνεπάγεται σημαντικές οικονομικές απώλειες, καθώς η συγκεκριμένη αγορά εκτιμάται ότι είναι της τάξης των 140 δισεκατομμυρίων δολαρίων ετησίως.

Άμα βγαίνουν άκυροι οι γάμοι στην Τήλο, τι να κάνουν οι άνθρωποι; Μύκονος κυρίως  και Λέσβος πόσο να τραβήξουν πια. Η ομοφοβική γραφειοκρατία φταίει για όλα.

Ίσως όμως οι τουρίστες δεν έχουν υπόψη τους ότι τέλος Αυγούστου στη χώρα μας ωριμάζουν τα σύκα.  Η διαφήμιση των φορέων του τουρισμού, οφείλει να επικεντρωθεί στην αφροδισιακή επίδραση του φρούτου. Το σύκο επιδρά στο ορμονικό σύστημα και απελευθερώνει τη διάθεση για σεξ.

Το συνδέεις και λίγο με την αρχαία Ελλάδα, όπου αποδιδόταν τεράστια σημασία στον καρπό της συκιάς, όχι μόνον για διατροφικούς λόγους, αλλά και για εμπορικούς. Τους εξηγείς ότι συκοφάντες ονομάζονταν  αυτοί που επιχειρούσαν να εξάγουν παρανόμως τα φρούτα και γνωρίζεις μια πρωτόγνωρη άνοδο του θεματικού τουρισμού, που είναι και το ζητούμενο. Γιατί συκοφάντες του «αθάνατου πνεύματος» είναι όσοι κατηγορούν τους αρχαίους για τους χωρίς παρωπίδες και μικροαστικά συμπλέγματα ερωτικούς τους προσανατολισμούς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 25/08/2011 15:50:42

    Φούστηδες και παλικάρια γίναμε μαλλιά-κουβάρια..

  2. manos avatar
    manos 25/08/2011 16:24:29

    Πάει ένας φέρελπις νέος στον μπαμπά του και λέει:

    -Πατέρα θα ήθελα να σου ανακοινώσω ότι είμαι gay.
    -Δεν μου λες παιδί μου, λέει ο μπαμπάς. Είσαι πλούσιος με πλούσιο μπαμπα?
    - Οχι πατέρα.
    - Εχεις πλούσιους φίλους με εξοχικά στην Μύκονο και το Ασπεν?
    - Οχι πατέρα.
    - Εχουν οι φίλοι σου κότερα, λιάρ τζετ, ή μπέντλευ?
    - Οχι πατέρα.
    - Τότε παιδί μου να σου ανακοινώσω ότι δεν είσαι gay. Φτωχόπουστας είσαι.

  3. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 25/08/2011 16:34:32

    Τελικά φαίνεται ότι και το Αντινιούζ αρχίζει να μαλακώνει σιγά σιγά.Αποκτά μια "χαριτωμενιά".Τι έχουμε να δούμε ακόμη!!!

  4. stefanos avatar
    stefanos 25/08/2011 20:09:09

    Αν δεν βάλατε το παραπάνω άρθρο για χάριν γούστου μάλλον απευθύνεστε σε λάθος αναγνώστες. Άλλο η ανεκτικότητα και άλλο η προσβολή της ανθρώπινης υπόστασης και μάλιστα για οικονομικούς λογους. Όχι, φίλε μου τέτοια λεφτα στην Ελλάδα που ονειρευόμαστε δεν τα θέλουμε.

  5. Οδυσσεύς Πάτσης avatar
    Οδυσσεύς Πάτσης 25/08/2011 21:06:21

    Ναι μόνον που δεν είναι ομοφοβική. Τραβεστί είναι

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 25/08/2011 22:38:19

    Κύριοι, κυρίες,
    όπως καταλάβατε, κομμένα τα σύκα..ό,τι φάγαμε φάγαμε...

  7. βροντόσαυρος avatar
    βροντόσαυρος 25/08/2011 22:58:35

    και οι γκέοι είν αναγκαίοι (Τζίμης Πανούσης)

  8. Μάρκος avatar
    Μάρκος 25/08/2011 23:24:46

    Εμ, εδώ όποιος ξένος φροντίζει να δώσει χαρά σε υψηλά ιστάμενα πρόσωπα, τον τρέχουμε στα δικαστήρια για απέλαση ως κλέφτη...ντροπή...

  9. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 26/08/2011 00:10:57

    Ο Βαλλιανάτος τη γνώμη έχει?

  10. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 26/08/2011 12:49:43

    Μπορεί να μη συμφωνούμε με τις επιλογές πληθυσμιακών ομάδων και να μας προκαλούν αλλά δεν είναι λόγος να λέμε "δεν σας θέλουμε για τουρίστες".
    Οκ, δεν χρειάζεται να βάλουμε και ροζ φτερά και να πούμε καλως ήρθατε παληκάρια... Αλλά ας φερθούμε έξυπνα.

  11. george avatar
    george 26/08/2011 16:52:21

    Παλαιότερα υπήρχαν άντρες και φούστηδες ή γυναικωτοί.... Τώρα υπάρχουν οι άντρες, οι τρανσέξουαλ, οι gay, οι bisexual, οι metrosexual κτλ κτλ...
    Όποιος λοιπόν δε μπορεί να δέχεται ότι είναι φυσιολογικό ένας άντρας να πηδάει έναν άλλον θεωρείται γελοιωδώς ως ομοφοβικός!!

    Κύριοι οι κατάσταση παραμένει ακριβώς ίδια...Είναι φουστηδες και δεν τους θέλουμε. Δεν είναι ποιοτικός τουρισμός αλλά ούτε και τουρίστες που ακουμπάνε φράγκα....