05/04/2008 13:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η οικονομική κρίση επιδρά παντού

 

(Από τα ενδιαφέροντα σχόλια της ΑΞΙΑΣ. Το ρεπορτάζ όμως δεν είναι ολοκληρωμένο. Έπρεπε να έχει και κανένα τηλέφωνο από «ενδιάμεσο»)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 05/04/2008 14:11:35

    Και να σκεφθεί κανείς ότι, σε παλιότερες εποχές οι χρηματιστηριακοί και τραπεζιτικοί παράγοντες, πρίν να ανεβάσουν ρολλά, φρόντιζαν πρώτα απ'όλα να πληροφορηθούν, πόσο έπιανε ο αγοραίος έρως εκείνη την ημέρα; Γιατί θεωρούσαν σκόπιμο και σοφό, να ξεκινήσουν την ημέρα τους με τον πλέον πειστικό και ... χειροπιαστό δείκτη συναλλαγών ...

    ΠΕΛΙΑΣ

  2. arcaheopteryx avatar
    arcaheopteryx 05/04/2008 14:12:08

    Οι baby boomers που είναι νομίζω η μεγαλύτερη, πληθυσμιακά, όμάδα ανά τον δυτικό τουλάχισοτν κόσμο (και εδώ στο ...σταυροδρόμι) είναι πλέον 55 ή 60. Πού όρεξη... Οι γόνοι των baby boomers νομίζω έμαθαν στο τζάμπα και φοβούνται τα παράσημα (προτιμούν από σπίτι).

    Το πρόβλημα θα λυθεί από την παγκοσμιοποίηση: Όι γέροι θα ψάχνουν για βίτσια και οι νέες θα ψάχνουν νέους και ευκατάστατους πληθυσμούς. Μέχρι να ανέβει το βιωτικό επίπεδο της Κίνας και της Ινδίας ο κλάδος θα είναι σε ύφεση. Αλλά για να γίνει αυτό το πετρέλεω θα φτάσει στα 300. Και τότε θα συμφέρει η πυρηνική ενέργεια και λύθηκε και το πρόβλημα της ΔΕΗ.

    Είδες καλέ οικοδεσπότη πως το σεξ συνδέεται με το ενεργειακό;

  3. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 05/04/2008 14:41:39

    Και θα πηγαίνουν τα κορίτσια με κινέζους? :P :P :D
    .
    .

  4. arcaheopteryx avatar
    arcaheopteryx 05/04/2008 14:51:33

    Λες να έχει περίεργο σχήμα;

  5. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 05/04/2008 17:09:37

    οταν η υπερπροσφορά σε συνδοιασμό με την πτώση της ζητησης λόγω οικονομικής κρισης ριξει τις τιμές ειδοποιηστε με, αλλα παρακαλω με φωτο και τηλέφωνα.

  6. ρέκτης avatar
    ρέκτης 05/04/2008 18:29:54

    Πού νοικιάζουν μοντέλα για επίδειξη;
    Θέλω μία για να πάρω προαγωγή στη δουλειά.

  7. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 05/04/2008 20:35:32

    Ερώτησις κρίσεως:

    ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Δ-Ε-Ν ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΜΠΛΟΓΚΙΑ;;; -κατά τεκμήριο.

  8. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 05/04/2008 22:21:10

    @χωσιά
    κι εσύ πως ξέρεις πίσω από ένα ψευδώνυμο αν είναι άντρας η γυναίκα!

    @anonymous
    "Γιατί τους ενδιαφέρει σχεδόν αποκλειστικά ο εαυτός τους. Αν είναι ωραίες, πως θα έχουν “θαυμαστές” πολλούς, το σχετικό κουτσομπουλιό… Για την εμφάνιση μόνο κολακευτικά σχόλεια δέχονται. Το γνωστό κόμπλεξ του “ωραιου φύλου”"
    Βρε μεγάλε, σκεφτόσουν ώρα για να γράψεις αυτή τη μπούρδα!

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/04/2008 23:07:16

    Ενδιαφέρον... πως να ξεχωρίσεις φύλο σε ανώνυμο γραπτό; Να μερικά στερεότυπα: τα αγοράκια λένε «απόψεις», μπαμ, μπαμ, μπαμ, την μιά μετά από την άλλη με σκοπό να αποδείξουν ότι η γη είναι επίπεδη. Τα κοριτσάκια εκφέρουν λόγο "μη γραμμικό" και στην Ελλάδα πιό λιγόλογο γιατί μάλλον τις καταπιέζουν από μικρές. Αλλού είναι αλλιώς. Ισως η κ. Κανελλη να με μπέρδευε σε ανώνυμο γραπτό, κρίνοντας από τα προφορικά της αλλά μάλλον ποτέ δεν θα μάθω.

    «Εκείνη» «η» Εβραί«α» της Διασποράς ας πούμε...;

    Όμφακες εισί, ανώνυμε για την Αννούλα...Την βρίσκω ευφυή, με καλό μυαλό, καλή άρθρωση και μιά χαρά φαίνεται και σε άλλους τομείς (που δεν γνωρίζω ούτε από κουτσομπολιά). Τώρα κάτι κακιούλες για κάτι ναυπηγήσεις στον Σκαραμαγκά...αλλά με βολέυει να σκέπτομαι ότι φταίει ένας άλλος αλητήριος και όχι η Αννούλα. Πω πω.... δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν.

  10. Τουρκόπουλο απ΄το Σαν Φραντσίσκο avatar
    Τουρκόπουλο απ΄το Σαν Φραντσίσκο 06/04/2008 08:36:02

    την καλημέρα μου στον προβληματσμένο για τη διασύνδεση ονόματος και φύλου

    βρες και τη συσχέτιση αρσενικό ή θηλυκό

    Μ_υνίλα, όνομα Φινλανδ_ υφυπουργού της δεκαετίας του 70

    τι είναι άντρας ή γυναίκα?

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/04/2008 10:51:30

    ερμαφρόδιτος;

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/04/2008 11:07:27

    @Τουρκόπουλο, αν μπορούσα θα σου εδινα και τη μουσική...

    if you come
    to San Francisco
    be sure to wear
    some flowers in your head

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/04/2008 11:37:17

    @Τουρκόπουλο

    Δοκιμάζω ώρες και δεν καταλαβαίνω: Μαυνίλα, Μρυνίλα,Μιυνίλα,Μαννίλα,Μανίλλα -- ά κατάλαβα Φιλιπίνες! Το Φιλανδία το έβαλες για να με μπερδέψεις. Το βρήκα Thrilla in Manilla με τον Mohammed Ali τον ήρωά μου. (Μετά τον Κλιντ Ιστγουντ, δήμαρχο του Carmel, γοητευτικής πόλης κοντα στο δικό σου το San Francisco, χωρίς αδερφές, όπως ακριβώς το Ιράν)

    Αν δεν ντρεπόμουν τους οικοδεσπότες και αν δεν είχε σταματήσει η βροχή θα συνέχιζα. Οπως είπε και ο Katsumoto στον Algren, στον Τελευταίο Σαμουράϊ "I will miss our conversations". Sayonara!