18/09/2012 13:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ντροπή του διακομματικού ρουσφετομάγαζου της ΕΡΤ συνεχίζεται

Γράψαμε και χθες για το συνεχιζόμενο διακομματικό πάρτυ προσλήψεων στην ΕΡΤ: Και η Αράπογλου στην ΕΡΤ!

Τώρα μαθαίνουμε ότι επειδή προφανώς η ΝΔ δεν θέλει να μείνει πίσω από το ΠΑΣΟΚ η  κυρία Ματίνα Ρέτσα τοποθετήθηκε στην κρατική τηλεόραση και ραδιοφωνία, ως σύμβουλος επικοινωνίας. Βοά το διαδίκτυο

Ποιά είναι η κυρία Ρέτσα; Διετέλεσε πρόεδρος ποδοσφαιρικής ομάδας ενός χωριού κοντά στο Αλιβέρι Ευβοίας. Αυτοπροσδιορίζεται ως δημοσιογράφος- παρουσιάστρια, είναι απόφοιτος ΙΕΚ, πρώην μέλος του ΠΑΣΟΚ και υποψήφια της ΝΔ.

Λέγεται ότι την καριέρα της στη δημοσιογραφία την ξεκίνησε στο Αλιβέρι σε τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό, κάνοντας πολιτικό ρεπορτάζ. Μάλιστα, αναζητώντας το βιογραφικό της στο διαδίκτυο, εντοπίσαμε ότι είχε γράψει και ο Βηματοδότης παλαιότερα πως διασυνδεόταν με τον επικεφαλής ασφαλείας του Γιώργου Παπανδρέου.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. IOANNIS avatar
    IOANNIS 18/09/2012 13:33:17

    ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΧΟΥΜΕ,ΔΙΑΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΤ.Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟΤΗΝ ΕΡΤ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΝΔ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΔΕΙΑ ΣΤΕΛΕΧΩΝ?

  2. Ελλάς το κάτεργο (ex avanti) avatar
    Ελλάς το κάτεργο (ex avanti) 18/09/2012 14:07:14

    Τι να κάνει και η κυβέρνηση μόνο κάτι τέτοιοι διορισμοί ημετέρων της έμειναν, για τα άλλα αποφασίζει η τρόϊκα.

  3. καψοκαλύβας avatar
    καψοκαλύβας 18/09/2012 14:33:38

    Μα γι' αυτό ανεβαίνει καλπαζοντας η Χρυσή Αυγή. Ο κόσμος που την στηρίζει θέλει να ξεβρωμίσει ο τόπος από τα τρωκτικά των κομμάτων όλων των παρατάξεων που χρόνια τώρα νέμονται τον δημόσιο πλούτο. Δεν είναι μόνο τα τρωκτικά του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ αλλά και του ΣΥΡΙΖΑ του ΚΚΕ και του ΛΑΟΣ που πήραν μέρος στο πάρτυ και φάγανε και εξακολουθούν να τρώνε στην υγεία των κορόϊδων Ελλήνων.

  4. ηρακλης avatar
    ηρακλης 18/09/2012 14:42:25

    Ας ελπισουμε οτι το σηριαλ "Ρετσα" δεν θαχει συνεχεια... Αλλιως θαχει πολυ γελιο!!!! Το 13% του πασοκ θα φανταζει απιαστο

  5. dimitrtf avatar
    dimitrtf 18/09/2012 16:03:17

    Να βλεπαμε μια φωτο της κυριας??

    • TasosC avatar
      TasosC @ dimitrtf 18/09/2012 20:53:51

      Πονηρούλη !!! Δες εδώ: http://taxalia.blogspot.com/2012/09/blog-post_7072.html#more

  6. Φελίζα avatar
    Φελίζα 18/09/2012 21:24:19

    Δεν κατάλαβα ....καλύτερη είναι η Αράπογλου?
    Και τι θα πει " από ένα χωριό" ? Από το Νεοχώρι (πασίγνωστο) είναι η κοπελιά και μάλιστα πρόεδρος του Αστέρα Αλιβερίου ( ομαδάρα).
    Και ΠΑΣΟΚ και ΝΔ ....δύο σ' ένα ....τι καλύτερο?
    Το ερώτημα είναι ποιος αναγνώρισε την αξία της .... ο Σίμος ή ο Συμεών?

  7. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 18/09/2012 22:59:53

    Πραγματικά ντροπή.Και μας φταίει ο Επίτροπος και Μέρκελ.
    Αλλαγή νοοτροπίας εφόσον δεν πετυχαίνεται το παιχνίδι είναι χαμένο

  8. rollin avatar
    rollin 18/09/2012 23:12:14

    Καιρος ειναι να ξανανοιξουν κ οι περιφεριακες ερτ υπαρχουν κατι ξεχασμενοι πασοκοι αβολευτοι ακομα

  9. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ 18/09/2012 23:38:22

    Ντροπή, μας πέταξε έξω το ΠΑΣΟΚ μετά από πολλά χρόνια στην ΕΡΤ...
    Σήμερα αντι για άρση της αδικίας απο την ΝΔ βλέπουμε το ΠΑΣΟΚ και την ΔΗΜΑΡ να διορίζουν με 4000 ευρώ μέλη τους, βλέπουμε πολιτευτές να βρίσκουν καταφύγιο στην ΕΡΤ...εμείς μέλη της ΕΣΗΕΑεπαγγελματίες δημοσιογράφοι μένουμε άνεργοι από το σύστημα Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και τώρα απο την ΝΔ!

    Είναι λάθος ο Σαμαράς πρέπει να τα δει όλα αυτά!

    Νίκος Κούτρικας
    μέλος της ΕΣΗΕΑ
    και άνεργος της ΕΡΤ