Η φωτογραφία από το προφιλ του Εκτορα Κουφοντίνα
Η φωτογραφία από το προφιλ του Εκτορα Κουφοντίνα
13/03/2014 14:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μισή ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ φίλοι του ... γιού Κουφοντίνα!!!

Μπορεί να μην το γνωρίζετε, αλλά η τρομοκρατική οργάνωση «17Ν», αυτή που δολοφόνησε πάνω από 20 ανθρώπους και αιματοκύλισε την Ελλάδα για πάνω από 20 χρόνια έχει... σελίδα στο facebook. Όχι βέβαια η ίδια αλλά διά μέσω του γιου του «φαρμακοχέρη», Δημήτρη Κουφοντίνα.

Ο Έκτορας Κουφοντίνας, λοιπόν, ο ανυπότακτος όπως και ο ίδιος λέει, έχει μετατρέψει την προσωπική του σελίδα σε διαδικτυακή... προκήρυξη της δράσης της «17Ν» όπως και βασικό εργαλείο υποστήριξης μελών της οργάνωσης που είναι στη φυλακή.

Τι αναρτήσεις βλέπουμε για τους Ξηρούς, τι για τον Κωστάρη, για τα χτυπήματα της οργάνωσης, αλλά και συνθήματα όπως «Η 17 Νοέμβρη δεν ήτανε γιορτή, ήτανε οργάνωση επαναστατική». Κι εμείς που νομίζαμε ότι ήταν δολοφόνοι.

Έχει κι άλλα επαναστατικά συνθήματα ο Έκτορας Κουφοντίνας και αναρτήσεις που προκαλούν όλο τον ελληνικό λαό αλλά κυρίως τα θύματα των δολοφόνων. Διότι προφανώς τα παιδιά των δολοφονημένων δεν είναι τόσο προκλητικά που να γράφουν δήθεν επαναστατικές ανοησίες όπως η εξής: «Η ιστορία σε αυτό τον τόπο δεν γράφτηκε από τους θλιβερούς και μίζερους γραφειοκράτες που προσπαθούν να κρατήσουν σε χαμηλούς τόνους τον αγώνα αλλά από μερικούς τρελούς. Πότε κλέφτες, πότε συμμορίτες, πότε τρομοκράτες. Αλλά όπως λέει και ο ύμνος του ΕΛΑΣ με χίλια ονόματα μια χάρη, ακρίτας είτε αρματολός, αντάρτης, κλέφτης, παλικάρι πάντα είναι ο ίδιος ο λαός».

Αυτά μας λέει ο κ. Κουφοντίνας, η φωνή του πατέρα του, του δολοφόνου της «17Ν». Και σε κάθε του ανάρτηση διάφοροι «φίλοι» να επικροτούν και να γράφουν «Περήφανοι για κάθε....στιγμή της ταξικής πάλης!». Και δεν ντρέπονται.

Όπως δεν ντρέπεται ο Εκτορας Κουφοντίνας να βάζει αναρτήσεις του τύπου «Σύμφωνα με δημοσκόπηση της Kapa Research 20% των πολιτών επιθυμούν την επανίδρυση της 17 Νοέμβρη».

Άραγε να εννοεί τους φίλους του στον ΣΥΡΙΖΑ; Γιατί απ' ότι βλέπουμε μεταξύ των φίλων του γιου του Κουφοντίνα βρίσκεται η μισή κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ, Σκουρλέτης, Βούτσης, Στρατούλης και διάφοροι άλλοι; Επικροτούν όλοι αυτοί τα όσα γράφει ο κάθε ανόητος, ακόμη κι αν είναι γιος του Κουφοντίνα;

Βεβαίως στην πρώτη σελίδα του στο facebook βρίσκεται και το βιβλίο του πατέρα του γιατί τζάμπα διαφήμιση είναι στους «επαναστατικούς» χώρους που κινείται ο Έκτορας. Να μας γράψει, όμως, που θα πάνε τα λεφτά από τις πωλήσεις γιατί απ' ότι μαθαίνουμε έχουν ήδη πουληθεί πάνω από 10.000 αντίτυπα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 13/03/2014 16:02:25

    Εντωμεταξύ, φατσικά είναι ο ίδιος ο πατέρας του. Οπότε σε μπαίνουν ιδέες για προληπτική ιατρική (ποτέ δεν είναι αργά)...

    • Simon Bolivar ΙΙI avatar
      Simon Bolivar ΙΙI @ Tassos 13/03/2014 20:29:17

      Ο βιολογικός του πατέρας δεν είναι ο Κουφοντίνας

      • Tassos avatar
        Tassos @ Simon Bolivar ΙΙI 13/03/2014 21:34:52

        Τον έχεις δει φατσικά? Οταν λέμε φτυστός, φτυστός.

  2. riot avatar
    riot 13/03/2014 17:45:28

    Ανάρτηση επιπέδου Δεξί Εξτρέμ. Κρίμα.

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ riot 13/03/2014 22:01:29

      Και εμένα μου χύθηκε το τσάι στον τσέστερφιλντ καναπέ μου,αίσχος...

  3. Naruto avatar
    Naruto 13/03/2014 19:20:34

    Ποιος είναι οεχθρός αυτών των ατόμων τελικά ; Όλοι εμείς που φάγαμε τα νιάτα μας στα θρανία και στα αμφιθέατρα για να προκόψουμε και να βοηθήσουμε αυτή τη χώρα να σταθεί στα πόδια της , και έρχονται αυτοί που δεν δούλεψαν ποτέ στη ζωή τους να μας αποκαλούν μίζερους και θλιβερούς.Αυτοι που έπρεπε να είχαν κρυφτεί στη πιο βαθειά τρύπα για να μη τους βλέπει κανείς . Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος για το μέλλον της πατρίδας μας με αυτές τις νοοτροπίες .

  4. DIMX avatar
    DIMX 13/03/2014 19:38:20

    συνεχιστε το ψαξιμο σε twitter Fatsobook και GoggleEarth το Κουφοντιναιικο ειναι μεγαλο σοι με γαμπρους ξαδερφια και ανηψια , φως σε ολες τις συγγενικες σχεσεις των 17 Ν .

  5. POLITIS avatar
    POLITIS 13/03/2014 20:13:36

    Ο Κουφοντίνας κατάγεται από το χωριό Τερπνή ή "Τσιαρπίστα" κοντά στη Νιγρίτα Σερρών. Στην περιοχή εκείνη "έδρασαν" και αιματοκύλισαν την περιοχή οι συμμορίτες, ανάμεσά τους προφανώς και οι γονείς του Κουφοντίνα. Για όσους γνωρίζουν, η περιοχή "Τραπέζια" Τερπνής τους λέει πολλά. Ένα μέρος στο βουνό πάνω από το χωριό όπου κατακρεουργήθηκαν - κομματιάστηκαν αιχμάλωτοι απλοί χωρικοί από τη Νικόκλεια. Φαίνεται πως οι κατιόντες του συμμορίτη Κουφοντίνα συνεχίζουν απτόητοι και αμετανόητοι. Όσο για την κοινοβουλευτική ομάδα που δηλώνουν "φίλοι" του νεαρού Κουφοντίνα, δεν μας εκπλήσσει το γεγονός. Κρίμα όμως που η νεολαία μας δε γνωρίζει την πρόσφατη ιστορία μας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Διαφορετικά δεν μπορεί να εξηγηθεί η δημοσκοπική παρουσία του ΣΥΡΙΖΑ στο πολιτικό γίγνεσθαι. Αλοίμονο!!!

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ POLITIS 14/03/2014 02:40:18

      «The evil that men do lives on and on», όπως έγραψε και ο Σαίξπηρ, κι όπως τραγούδησαν οι Μέιντεν.

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 13/03/2014 20:59:32

    Άν,αντί να περιμένουμε πότε θα ντραπεί ο Κουφοντίνας-τζούνιορ,και να σταματήσει να γράφει αυτά πού γράφει,μήπως θα έπρεπε να επέμβει εισαγγελέας,για υποκίνηση ανασύστασης τρομοκρατικής ομάδας; Λέω εγώ τώρα...

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 13/03/2014 22:02:21

      Περιμένει να εκφραστεί και η άλλη μισή ομάδα..

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Κυθήριος 13/03/2014 22:35:52

      ᾿Από τήν πέννα μου, ἤ μάλλον τό πληκτρολόγιο μου, τό πῆρες, ἀγαπητέ Κυθήριε. Μόνο τό ἕνα ἄκρο θά ὑφίσταται τίς συνέπειες τοῦ νόμου; Εἶναι τελικά τυφλή ἡ δικαιοσύνη; Βλάλτε ΟΛΕΣ τίς κουκοῦλες!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Φωτεινή 13/03/2014 22:49:45

        Η μια μεριά δολοφόνησε και με τους κοριούς υπάρχουν αποδείξεις περί απόφασης άνωθεν. Η άλλη τα κάνει όλα πολύ πιο πρακτορικά επειδή μέσα της δρουν πραγματικοί πράκτορες. Επομένως για να πιαστούν πρέπει να πιαστούν επ' αυτοφόρω όπως οι νεαροί και άπειροι ληστές που τις έφαγαν και τους μπουζούριασαν.

  7. Ελλην Πολίτης avatar
    Ελλην Πολίτης 13/03/2014 22:58:36

    Aν αληθεύει ότι ο πατέρας του φονιά Κουφοντίνα ήταν συμμορίτης φονιάς και ο υιός είναι διαφημιστής εγκληματικών τρομοκρατικών ενεργειών τίθεται ζήτημα για ολόκληρη την οικογένεια, εδώ έχουμε αμετανόητους κατά συρροή δολοφόνους. Με την προληπτική ιατρική η κοινωνία θα μπορούσε να γλυτώσει απο τέρατα.