#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/07/2010 13:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μετάλλαξη των πράσινων εργατοπατέρων



http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=342380&dt=11/07/2010

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 11/07/2010 13:53:18

    Λέσια!!

  2. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 11/07/2010 15:03:22

    Wanted!

  3. petros avatar
    petros 11/07/2010 15:32:23

    ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ η κωλοτουμπα, ΓΕΝΙΚΗ της κωλοτουμπας κλπ.

  4. Misha avatar
    Misha 11/07/2010 15:40:03

    Eίναι κι άλλα μπουμπούκια, όπως ο Μακρυπίδης των Εφοριακών

  5. Μακκις Friss Τσιαβόλο avatar
    Μακκις Friss Τσιαβόλο 11/07/2010 15:55:37

    Τι απίστευτη ειρωνία !!!!

    Να λουστούν τις ψευτιές τους οι συνδικαλιστικο-βουλευτές της κυβέρνησης.
    Ολοι αυτοί οι "επαναστάτες-σοσιαλιστές" του 2001 "πολέμησαν" το Νομοσχέδιο Γιαννίτση,

    Αντι 2001 να ειχαν ψηφίσει τον Νόμο Γιαννίτση, το οποίο θα τακτοποιούσε (μερικως) το ασφαληστικό, τα "συνδιστικαλοπαλληκάρα" προτίμησαν (γαργάρα) να ψήφιασουν την ανόητη καριτούρα "ασφαληστικός Νομος Ρἐπα"

    Από το 2001 στο 2010, Τόσο διαρκεί η κοροϊδία. Σήμερα τα ιδια "συνδιστικαλοπαλληκάρα" ψηφίζουν την παραλλαγή του Νόμου Γιαννίτση, και τους αρέσει !!!!

    Εχει η ζωή γυρίσματα !!!!! Χαχαχαχαχα


    Οι γενναίοι θα παραιτούνταν αρνούμενοι να υπογράψουν αυτό που στο 2001 εναντιώνονταν. Τα κυβερνητικά "παλληκάρια", ακόμη μια φορά, έκαναν γαργάρα.


    Την ΔΕΙΛΙΑ τους, τα ψέματα τους και την κοροϊδία του 2001 την ξεπερνάμε. Μόνον που ο χρόνος που χάθηκε δεν ξαναγυρίζει.

  6. Archimedes avatar
    Archimedes 11/07/2010 16:01:33

    Τους εν λόγω κυρίους έτυχε στην ζωή μου να τους εχω γνωρίσει και συναντήσει αρκετές φορές στο παρελθόν.
    Πρόκειται για υπάνθρωπους χειρίστου είδους. Για δωσίλογους βολεμένους που πούλησαν πατρίδα, εργαζόμενους αλλα και φίλους ή συνεργάτες.
    Ο καθείς εξ αυτών αμοίβεται με τουλάχιστον 5(!) μισθούς από το ελληνικό δημόσιο. Είτε επί ΠΑΣΟΚ είτε επί ΝΔ (δυστυχώς!)
    Αγαπητοί συνέλληνες, πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω ποσο εύκολα ξεχνά ο ελληνικός λαός.

  7. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 11/07/2010 19:10:20

    Το ξύλο πρώτοι αυτοί θα το φάνε.Μια πρώτη γεύση πήρε προ καιρού ο Παναγόπουλος.Αυτοί οι κύριοι εξευτέλισαν την έννοια του συνδικαλισμού στην Ελλάδα και ανάγκασαν τους εργαζόμενους με αγανάκτηση να απόσχουν από τις όποιες δήθεν διαμαρτυρίες γιατί γνωρίζουν ότι το παιχνίδι είναι "σικέ"
    Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι όλοι τους είναι υψηλόβαθμα μέλη του Πα-σόκ!!
    Να τους χαίρονται και να τους καμαρώνουν αυτοί που τους εκλέγουν..

  8. sos avatar
    sos 11/07/2010 21:12:43

    Οι μεγάλοι ρεπόρτερ των ΜΜΕ ας βγάλουν λίστες με τα κοματόσκυλα που διορίστηκαν απο το ΠΑΣΟΚ στους 9 μήνες σε υπουργεία ,ΔΕΚΟ,συμβούλια ,επιτροπές ,νοσοκομεία κλπ ,τα προσόντα τους και τι αμοιβές,παραστάσεις,οδοιπορικά κλπ παίρνουν
    Η φαιδρή αντιμετώπιση των ελλήνων ψηφοφόρων από τον ΓΑΠ αντανακλάται στην αστειότητα της δήλωσης των βιογραφικών και των αντίστοιχων αστείων δηλώσεων υπουργών κ λοιπών παρατρεχάμενων για την μέσω δημόσιας διαβούλευσης αποφάσεων.
    Εδώ μιλάμε για παράνομες κ αντισυνταγματικές αποφάσεις που φέρνουν τους ‘ελληνες 30 χρόνια πίσω.
    Απο τον άλλο μήνα ο πολύς κόσμος θα αντιληφθεί πόσο φτωχότερος έγινε ΜΈΣΑ ΣΕ σε 9 μήνες την ίδια ώρα που
    -κανείς οφειλέτης του δημοσίου κ των ταμείων δεν τιμωρήθηκε
    -στα νοσοκομεία το πάρτυ συνεχίζεται
    -ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΈς ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ……..
    -κανένα λαμόγιο δεν κατηγορήθηκε -ακόμη κ ο μαντέλης ξεχάστηκε……
    -στις νομαρχίες ,δημαρχεία,πολεοδομία κλπ οι μίζες ανέβηκαν
    -το ΠΑΣΟΚ κ η νεολαία του είναι διακοπές σε club πεντάστερο ,μόνο που δεν μας είπαν ποιός πληρώνει τον λογαριαμό,γιατί οι περισσότεροι από τους ψηφοφόρους που τους έβγαλαν κυβέρνηση δεν έχουν να πάνε διακοπές
    ΝΤΡΟΠΗ Κ ΑΙΣΧΟΣ

  9. Φ.Σ. avatar
    Φ.Σ. 11/07/2010 23:14:19

    Ολα αυτά τα κοράκια έφτασαν τους εργαζομένους στα σημερινά χάλια! Οι ίδιοι μονο για το τομάρι τους ενδιαφέρονται!!!!!!!!!

  10. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 12/07/2010 05:14:16

    Λογια, λογια, λογια κυριοι σχολιαστες και τιποτα αλλο. Στο χωριο μου λενε - και πιστευω και σε πολλα αλλα χωρια - οτι με πορδες δεν βαφεις αυγα. Δεν αμφισβητω την προθεση ολων για το καλο του τοπου και των Ελληνων. Να αφησουμε, λοιπον, τα λογια και να προχωρησουμε σε εργα. Ενα απο τα εργα αυτα ειναι η πληρης και εντιμη ενημερωση των πολιτων που δεν εχουν προσβαση στο Ιντερνετ και η μονη πηγη ενημερωσης τους ειναι το χαζοκουτι, εναντιον του οποιου βαλλουν οι παντες για την πλυση εγκεφαλου που επιχειρειται δι' αυτου. Οσοι, λοιπον, πηραμε μερος με σχολια μας σ' αυτη την αναρτηση να τη μεταφερουμε στο χαρτι, να φτιαξουμε, δηλαδη, ο καθενας μια προκηρυξη σε οσα αντιτυπα μπορουμε και να τη μοιρασουμε χερι με χερι σε συγγενεις, φιλους και γνωστους, με μια υποσημειωση στην οποια να αναφερουμε την πηγη, τουτεστιν το Αntinews, και να τους υποκινουμε να κανουν το ιδιο και αυτοι με τη σειρα τους. Και το ιδιο να κανουμε με καθε θεμα που θα αναρταται στο Αntinews και θα εκτιμαμε οτι πρεπει να γινει γνωστο στους πολιτες που δεν εχουν τη δυνατοτητα να παρακολουθουν το Αntinews. Ειναι απλο και ευκολο με μηδαμινη σχεδον δαπανη, να μην τα περιμενουμε ολα απο τον Φακτορα.

  11. ataktos avatar
    ataktos 12/07/2010 05:20:18

    ΕΊΔΗ το κάνω χρόνια ..με επιτυχία συμφωνούμε ..το ποιο αποδοτηκο ομως ειναι το FB για τον νέο .σου συνιστώ

  12. Orestios avatar
    Orestios 12/07/2010 12:38:02

    Αυτή η πράσινη μούχλα θέλει δραστικά καθαριστικά για να φύγει.

  13. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 12/07/2010 14:03:04

    Orestios, για ολα χρειαζονται εργα και οχι λογια. Ο ataktos επισημαινει οτι κινειται και ενεργει προς τη σωστη κατευθυνση απο χρονια και συνιστα ως πιο αποδοτικο το FB. Προσαρμοσου, λοιπον, εργα, κι' αν θελεις, ταυτοχρονα με τα λογια και οχι να μενουμε μονο στην κουβεντα για την κουβεντα. Το ζητουμενο ειναι παντοτε τα αποτελεσματα...