#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/04/2010 19:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μειοψηφία Χανίων – Ευρυτανίας αναζητά εφεδρείες στα ... αποδυτήρια

 



 Ξεκίνησε με 40 βουλευτές. Μετά την εσωκομματική εκλογή  έμειναν να την υποστηρίζουν μονοψήφιος αριθμός βουλευτών. Σήμερα ζήτημα είναι οι «Ηρακλειδείς» που της έχουν απομείνει να μετρούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. Υπάρχει δε τέτοια γύμνια στο περιβάλλον που, όπως μαθαίνω , προωθούνται για υποψήφιοι περιφερειάρχες άνθρωποι που όχι μόνο δεν είναι στον πάγκο των αναπληρωματικών, αλλά έχουν ανακληθεί από τα… αποδυτήρια.

 Σύμφωνα, λοιπόν, με ακριβείς πληροφορίες, ο κ.Κελέτσης (ποιος τον γνωρίζει άραγε;) θα διεκδικήσει με αξιώσεις την περιφέρεια της Ανατ. Μακεδονίας –Θράκης.

Στο Αιγαίο, τα επιτελεία των κομμάτων έχουν πανικοβληθεί   στο άκουσμα της καθόδου του κύριου …. Κόκκινου. Στη Θεσσαλία, έχουν αρχίσει να το σκέφτονται αν θα κατεβούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι, όταν έμαθαν ότι μπορεί να διεκδικήσει την περιφέρεια ο ….. κ. Πάσχος. Ενώ, στη Φθιώτιδα, γίνεται… πανζουρλισμός στο άκουσμα και μόνο της εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τον κ.Χειμάρρα.

 Για όλους δε αυτούς, μου λένε ότι υπάρχουν και συμφωνίες για… λαϊκό μέτωπο. Πάντως, φαντάζομαι ότι οι υποψηφιότητες αυτές- αν τελικά ανακοινωθούν- έχουν ένα και μόνο σκοπό: να κάνουν ζημιά στην παράταξη.

(Από τον σημερινό ΕΤ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 01/04/2010 20:45:17

    Βουλευτές μπορεί να μην της έχουνε μείνει,αλλά το σύστημα την πουσάρει με χίλια.Και δεν αναφέρομαι μόνο στις .....δημοσιογραφικές Cadillac,που ντυμένες στα Chanel και στα Gucci,μας την σερβίρουν μονότονα κι επί παντός του επιστητού,με ή χωρίς sauce bearnaise, αλλά και στα λοιπά παρτάλια της ....caviar gauche( η αριστερά του χαβιαριού ).Ε,αφού τόσο πολύ την πάνε,γιατί δεν φροντίζουν να την ψήσουν ν'αποτολμήσει να φτιάξει δικό της κόμμα;;;Σ'αυτήν την περίπτωση,θα πρότεινα μετά λόγου γνώσεως στον Πρόεδρο,να φανεί μεγαλόψυχος και να την προικοδοτήσει με καμιά δεκαπενταριά,'εθνοσωτήρες' που τριγυρνούν στο χώρο ασκόπως ,σαν την άδικη κατάρα και το μόνο που κάνουν είναι ζημιά.Αντε λοιπόν κοπελλάρα μας,τράβα μπρός κι άντε να ξεχαρμανιάσεις παρακεί.

  2. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 01/04/2010 23:59:33

    Φίλε Σπάρτακε τι είναι αυτά που λες; Η Ντόρα να φύγει με αυτήν την προίκα που της απόμεινε; Και όλο αυτό το κοπιαστικό ροκάνισμα που έκανε, από το 97’ και εντεύθεν, να πάει χαμένο; Κι’ εκείνος ο καλολαδωμένος μηχανισμός που έστησε, σαν δεύτερο κόμμα μέσα το κόμμα, τι θα απογίνει;

    Καλό θα είναι να έχουμε πάντα κατά νου ότι, την οικογένεια ανέκαθεν την ενδιέφεραν τα «μεγάλα ακίνητα» και από την ώρα που κατάφερε ο πατριάρχης της να χωθεί στη Ν.Δ., αυτήν θα πασχίσουν να καταλάβουν. Δουλεύουν πυρετωδώς τόσο για το συνέδριο, όσο και για τις Αυτοδιοικητικές εκλογές του προσεχούς Νοεμβρίου. Σε αυτές δεν πάνε τόσο να εκλέξουν τους δικούς τους, αλλά το πόσο με τις σφήνες τους θα καταφέρουν να απαξιώσουν τον Αντώνη.

    Από το βλέμμα της και μόνο καταλαβαίνεις, πως διακαής πόθος της είναι η απόκτηση του μεγάλου μαγαζιού και διόλου ενός συνοικιακού και μάλιστα με συνεταίρο τον ομογάλακτο-αδελφό της, πρόεδρο του ΛΑΟΣ. Οι «μετοχές» τους αυτές, που λέει και ο επίτιμος, δεν βγαίνουν για σοβαρό εγχείρημα.

    Θυμήσου μόνο, το πόσο καιγόταν να δει ποιοί καταχειροκροτούν τον Αντώνη, κάνοντας εκείνη την περίφημη στροφή των 180 μοιρών, που δεν πρόλαβε να σκεφθεί ότι όλο και κάποια κάμερα θα εστίαζε και στην ίδια, έστω από εύλογη περιέργεια του εικονολήπτη! Γιατί το να μην τον χειροκροτήσει η ίδια ήταν αναμενόμενο, αλλά να εκπλήσσεται δυσάρεστα και να το δείχνει τόσο φανερά, δεν το περίμενα από την πολυδιαφημιζόμενη νοημοσύνη της!

  3. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 02/04/2010 01:10:18

    Νά φιάξη δικό της κόμμα;τό ποιηματάκι ἀπό τό σχολεῖο τό θυμᾶσαι;
    Δέν θέλω τοῦ κισσοῦ τό πλάνο ψήλωμα σέ ξένα ἀναστηλώματα δεμένο.....ἔ αὐτή εἶναι ὁ κισσός,ἡ ὅλη οἰκογένεια εἶναι κισσός.

  4. loretta avatar
    loretta 02/04/2010 01:16:59

    ....ειναι που μερικοι μερικοι βιαζεστε....ολα στην ωρα τους και η ντορα στον ΚΑΙΑΔΑ!!!
    (μεταξυ μας τον Ιουνιο να δειτε τι εχει να παθει...θα τρεχει και δεν θα προλαβαινει)


    KAΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.!!!

  5. socrates avatar
    socrates 02/04/2010 10:13:29

    Με τί ασχολείστε και εσείς βρε παιδιά τέτοιες μέρες!
    Άμα βγεί μετά και σας πεί "καλή ανάσταση" τί θα κάνετε, που έχετε και να οδηγήσετε στην εθνική οδό;

  6. xaroylhs avatar
    xaroylhs 02/04/2010 10:18:28

    πριν τις εκλογες για την τοπική αυτοδιοικηση υπάρχει και το συνέδριο, πιστευω ότι το θέμα θα συζητηθεί διεξοδικά , αν η κα Μπακογιάννη επιθυμεί αντάρτικο , τότε καλά θα ηταν να αντικρίσει την κόκκινη κάτρα μιά και καλή,
    να πάει με τους δυνατούς υποστηρικτές της στον αγώνα και έτσι θα καταλάβει τις δυνάμεις της. Δεν σε θέλει ο Λαός ,πάρ' τον κύρη σου και πρός!!!
    ΚΑΛΌ ΠΑΣΧΑ

  7. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 02/04/2010 15:18:56

    Αφιερωμένο εξαιρετικά τα παλαιό λαϊκό άσμα της τρισμέγιστης Χαρούλας Λαμπράκη "ΔΕΝ ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ".

  8. fatfat avatar
    fatfat 03/04/2010 03:21:59

    πόσο καιρό γίνεται η συζήτηση ότι η κυρία Μπακογιάννη θα φύγει από την ΝΔ και θα κάνει δικό της κόμμα? Το ξέρω ότι πολλοί από εσάς αυτό επιθυμείτε σφοδρά και έχετε στεναχωρηθεί που δεν έχει συμβεί ακόμα......δεν έχετε καταλάβει η κυρία Μπακογιάννη δεν θα αποχωρήσει από την ΝΔ - εκτός αν την διαγράψουν.....τώρα την κατηγορούν πολλοί (για διάφορους λόγους), φανταστείτε τι έχει να γίνει αν αποχωρήσει τελικά από την ΝΔ και φτιάξει δικό της κόμμα....αφήστε που σε εκείνη την περίπτωση η κυρία Μπακογιάννη γνωρίζει την "ρετσινιά" που θα την ακολουθεί συνέχεια στην υπόλοιπη πολιτική της σταδιοδρομία - όπως συνέβη στον πατέρα της με το θέμα της λεγόμενης "αποστασίας" εδώ και 45 χρόνια......η κυρία Μπακογιάννη δεν είναι αφελής πολιτικός...είναι πολύ έμπειρη πολιτικός και δεν λειτουργεί παρορμητικά.....να το θυμάστε αυτό όλοι σας......μην συγχέεται τα "θέλω σας" με την πραγματικότητα.....

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ fatfat 03/04/2010 16:10:31

      Έχεις απόλυτο δίκαιο! Θα μείνει και θα ροκανίζειτην καρέκλα που υπολόγιζε για δική της! Παληά της τέχνη κόσκινο. Και εν τέλει να πάει πού, με πόσους και με ποιούς; Ασφαλώς και δεν είναι αφελής, για να κάνει τα λάθη του μπαμπά της. Σαφέστατα είναι "έκδοση βελτιωμένη και επηυξημένη του πατρός της"! Μέτρησε τώρα εσύ, τα "χαρίσματα" του πατρός της και βάλε την "επαύξηση" και τη "βελτίωση", για να καταλάβεις πώς πρέπει να φτιάξεις το πορτρέτο της!