29/10/2010 23:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μάχη της Αττικής καλά κρατεί

Σύμφωνα με έγκυρη δημοσκόπηση που αφορά την Περιφέρεια Αττικής, ο Δημαράς προηγείται με 22%, ενώ Κικίλιας και Σγουρός ακολουθούν με 17%.

Είναι σαφής η τάση ανόδου των Κικίλια-Σγουρού, λόγω συσπείρωσης των οπαδών των δύο μεγάλων κομμάτων ενώ ο Δημαράς δείχνει να πιάνει «ταβάνι» περί το 22%, μην έχοντας άλλες εφεδρείες.

Κάθε πρόβλεψη είναι εξαιρετικά αμφίβολη. Το ίδιο άνετα που μπορεί κάποιος να πάρει την πρωτιά, μπορεί να βγει και τρίτος, μένοντας έξω από το δεύτερο γύρο.

Διαβάστε κι αυτό:

Οι 3 πράσινες Περιφέρειες , οι 6 γαλάζιες και τα 3 μεγάλα ντέρμπι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 29/10/2010 23:23:27

    Σε λιγες μερες θα ξερουμε.
    Το σημαντικο ειναι να μην πρασινισει ο χαρτης. Να μην υπαρξει αποχη.

  2. QuaSimodos avatar
    QuaSimodos 29/10/2010 23:55:03

    Ν ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΤΥΠΑΩ ΤΙΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ;;;

  3. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 30/10/2010 00:27:21

    Οι διαρροές δημοσκοπήσεων σε ΜΜΕ δεν ωφελούν κανέναν....υπομονή μέχρι την επόμενη Κυριακή.........

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/10/2010 00:39:38

    Το σχέδιο "επιστροφή στο μαντρί" εξελίσσεται ομαλώς.
    Τον Δημαρά τον πρεσάρουν μαζί και οι 2 αντίπαλοι , σε "ρίγκ για τρείς". Σημαδεύουν με γροθιές ο πράσινος τον μπλέ και αντιστρόφως, αλλά όλες τις τρώει ο Δημαράς στη μέση.
    Μήπως το ίδιο γίνεται και στον Πειραιά (με άλλη διάταξη πυγμάχων), ή εκεί κρατάνε επιμόνως το "μανιάτικο style";

  5. zervas avatar
    zervas 30/10/2010 01:06:03

    Όλα τα στοιχεία επιβεβαιώνουν ότι ο Κικίλιας θα είναι τρίτος και με διαφορά πάνω από 3% από τον δεύτερο που θα είναι ο Σγουρός. Σήμερα ήρθε η πρώτη μέτρηση που τον έδειξε πάνω από το 30%! Την παρέλαβε σήμερα η Νέα Δημοκρατία και με αναγωγή των αναποφάσιστων ο Δημαράς παίρνει 30,3%! Ο Σγουρός στο 25% και ο Κικίλιας στο 21%! Το παιχνίδι που θα παίξει από εδώ και πέρα η Νέα Δημοκρατία έχει να κάνει με τη δεύτερη θέση.

    • o παγωτατζής avatar
      o παγωτατζής @ zervas 30/10/2010 01:16:57

      " Την παρέλαβε σήμερα η Νέα Δημοκρατία και με αναγωγή των αναποφάσιστων ο Δημαράς παίρνει 30,3%! Ο Σγουρός στο 25% και ο Κικίλιας στο 21%!....."

      Εγώ δεν ακουσα την .......Μακρή στό Αλτερ να τήν σχολιάσει, και ώς εκ τούτου οφείλω να περιμένω!!!!

  6. Game over avatar
    Game over 30/10/2010 02:28:04

    Ο Ζέρβας λέει μπούρδες !!!

  7. karamanlikos avatar
    karamanlikos 30/10/2010 03:15:20

    Αν ο Κικίλιας περάσει δεύτερο γύρο κι ο Δράκος κερδίσει Τατούλη, ο Σαμαράς σε 1 χρόνο θα είναι πρωθυπουργός!

    Μάλιστα, ΟΛΟΙ θα έχουν αποδεχτεί την οικονομική πολιτική του και θα του δώσουν χρόνο για να δουν τ' αποτελέσματά της, όπως αποδεικνύεται από τις συναντήσεις που είχε στην Ευρώπη...

  8. Petros avatar
    Petros 30/10/2010 09:37:44

    Ιδού τα αποτελέσματα για όλη την περιφέρεια Αττικής
    στις βουλευτικές του 2009:

    Εγγεγραμμένοι Ψήφισαν Εγκυρα Ακυρα Λευκά
    2.808.623 2.013.967 1.958.791 41.592 13.584

    ΠΑΣΟΚ ΝΔ ΚΚΕ ΣΥΡΙΖΑ ΛΑΟΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
    788.670 548.084 200.192 139.366 141.759 78.126
    40,26% 27,98% 10,22% 7,11% 7,24% 3,99%

    Δηλαδή ρε παιδιά, Σγουρός + Δημαράς παίρνουν το ποσοστό του
    ΠΑΣΟΚ του 2009 και ο Κικίλιας είναι μείον 11%?
    Με όλα αυτά που έχουν συμβεί στη χώρα?
    Δεν μπορώ να το πιστέψω.
    Αν είναι έτσι είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

  9. Δάφνη says avatar
    Δάφνη says 30/10/2010 22:55:11

    Είμαστε πράγματι άξιοι της μοίρας μας , petros, μάλλον όμως όχι τόσο σε σχέση με την οπτική γωνία που το βλέπεις εσύ.

  10. citizengr avatar
    citizengr 01/11/2010 09:30:30

    έτσι και πάρει τη περιφέρεια ο Κικίλιας έχει τελειώσει το ΠΑΣΟΚ