#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/04/2010 21:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κ. Μπακογιάννη σπεύδει να πάρει θέση στο «ταμείο» που θα κάνει ο Σαμαράς



Πολύ δραστήρια σήμερα η κα. Μπακογιάννη!

Άρθρο στην  Καθημερινή!

Συνέντευξη στη Real News !

Μεταξύ  άλλων,  συγκρατώ  την αναφορά  της  στο  ενδεχόμενο   «de facto   αλλαγής  του  σημερινού πολιτικού και κομματικού συστήματος  της  χώρας» !!!

Μπορεί να μας διευκρινίσει η κα. Μπακογιάννη, όταν  μιλάει για αλλαγή του κομματικού συστήματος, τι  ακριβώς υπονοεί:

Διάλυση των υπαρχόντων κομμάτων
Ευρύτερες συνεργασίες μεταξύ των σημερινών κομμάτων
Δημιουργία νέων πολιτικών σχηματισμών

Για να ξέρουμε και εμείς  που ελπίζει και για ποιο σκοπό εργάζεται η κυρία Μπακογιάννη!

Αναρωτιέμαι, στην περίπτωση που είχε κερδίσει την κούρσα για την εκλογή αρχηγού στη Ν.Δ. και ήταν σήμερα αρχηγός της, θα μιλούσε για την «αλλαγή του κομματικού συστήματος  της χώρας;»

Στοιχηματίζω πως όχι!

Να μην έχουμε, επομένως, καμιά αμφιβολία που το πάει η κυρία Μπακογιάννη!

Αδέξιος Δεξιός

Υ.Γ. Κανονικά παρόμοιες θέσεις επισύρουν άμεση διαγραφή. Δεν θα σπεύσω όμως επειδή όπως είπε και ο Σαμαράς έχουμε συνέδριο και στο τέλος θα γίνει ταμείο)

«Ας γνωρίζουν, λοιπόν, οι πάντες ότι το παρελθόν του καθενός κρίνεται. Και «ισορροπίες» με το χθες δεν θα κάνω. Πάω μπροστά και κοιτάω το μέλλον. Και το πότε θα «κάνω ταμείο», θα το δείτε…»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 25/04/2010 22:54:34

    Προς το παρόν έχει πάρει θέση, όπως άλλωστε ήταν αναμενόμενο, υπέρ του «δυνάστη» μας Δ.Ν.Τ.
    Στο ταμείο που θα κάνει ο Αντώνης, ας κάνει μια «επαναδιαπραγμάτευση» της αξίας της και μετά θα δούμε πόσο μετράνε οι μετοχές της. Ήταν ανέκαθεν μια κάλπικη "υπερτιμημένη" αξία!
    Ευτυχώς αποκαλύφθηκε πολύ πιο γρήγορα απ’ όσο υπολογίζαμε, έχοντας την πεποίθηση ότι θα έχει κληρονομήσει κάτι από την παροιμιώδη ψυχραιμία του επιτίμου πατρός της!
    Αυτή τη στιγμή πάντως, κατάφερε με τις τσαχπινιές της να βρίσκεται στο ναδίρ. Γι αυτό ελπίζει σε ανακατατάξεις του πολιτικού σκηνικού. Στην ουσία ζητεί δημιουργία οικουμενικής κυβέρνησης, για να ξανατρυπώσει στα πράγματα.
    Γι αυτό άλλωστε και τα φιλαράκια της των ΜΜΕ, προωθούν τις απόψεις της φιλοξενώντας τακτικότατα τόσο την ίδια, όσο και τον πρωταθλητή των κυβιστήσεων Καρατζαφέρη!

  2. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 25/04/2010 23:02:58

    Που βρήκε η οικογένεια Μητσοτάκη τόσα χρήματα να συντηρεί όλον αυτόν τον στρατό σφουγγοκωλαρίων δημοσιογράφων θα μου πει κανείς;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Αγανάκτηση 25/04/2010 23:05:57

      υπόλοιπα από την Κατοχή

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Αγανάκτηση 25/04/2010 23:35:50

      από διαφόρους επιχειρηματίες τους οποίους έχει υπό την προστασία του ο πατέρας της και οι οποίοι του δίνουν ένα ποσοστό από τα κέρδη τους για αντιπαροχή. Τέτοιοι είναι για παράδειγμα οι Αφοι Μ.(όσοι γνωρίζουν γνωρίζουν) και άλλοι.

    • diasapollon avatar
      diasapollon @ Αγανάκτηση 25/04/2010 23:43:21

      Μην ξεχνάτε και τα αρχαία

  3. Orestios avatar
    Orestios 25/04/2010 23:03:29

    Το σύστημα πνέει τα λοίσθια. Κινητοποιεί κάθε μορφή από ποικίλους χώρους για να δείξει πως έχει εναλλάκτικές. Το ποντίκι βρυχάται.
    Μπροστά στο τσουνάμι της οργής που έρχεται τέτοιου είδους αντιδράσεις φανερώνουν τον πανικό του συστήματος και της Ντόρας.
    Ντόρα go home. Το ΠΑΣΟΚ σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες. Πήγαινε να βρείς τον Μάνο και τον Αδριανόπουλο για να συνεχίσετε να υμνείτε το GAP. Η ώρα σας πλησιάζει.

  4. manos avatar
    manos 25/04/2010 23:17:09

    η ντορα μέσα σε όλα αυτά που δεν έχει καταλάβει, περιλαμβάνεται και το καίριο: Οτι είναι πυλώνας του συστήματος που καταρρέει. βασικό του συστατικό

  5. Maya avatar
    Maya 25/04/2010 23:46:57

    Ακόμα εδώ είναι αυτή? Καλά, τι παριστάνει?

  6. TASSOS avatar
    TASSOS 25/04/2010 23:52:30

    Στην Ντορούλα έχουν μείνει μόνο οι Χατζηλαλάκηδες και οι φυλλάδες τους.

  7. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 26/04/2010 02:07:32

    Ο σαμαρας πολυ σωστα μιλησε για αλλαγες που θα τριβουμε τα ματια μας . Ομως ο παραγοντας χρονος ειναι με το μερος του? Μεχρι το συνδριο θα υπαρχει αραγε κοινωνικη ειρηνη η ολος ο κοσμος -και σωστα- θα ειναι στους δρομους, οποτε θαχουν πεσει κι οι διαχωριστικες γραμμες στη κοινωνια? Η ντρουλα στα θολα νερα ψαζρευει, πολυ σωστα οπως προαναφερθηκε , να συντηρησει τη σαπιλα του συστηματος και μεσα εκει μ ενα ωραιο διακαναλικο λιφτινγκ να επανεμφανιστει οπως η ιδια πιστευει
    Ομως τωρα αρχιζει να ξυπναει ο κοσμος και παρα τις εκτονωτικες διαδηλωασεις του ΣΥΡΙΖΑ, θα αρχισει να ξεπερναει και τις ηγεσιες και τα κομματα με τη σημερινη τους δομη και φυσιογνμια. Ο ασταθμητος παραγοντας ειναι πως κατι παλιο πεθαινει χωρις το καινουργιο να εχει ακομα γεννηθει... Εκτος και το γεννησουν αλλοι για μας οπως παντα... Ομως τα λιφτιγκ θα περνανε?

  8. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 26/04/2010 10:32:18

    Στην Ηπειρο οι παληές μαμές,όταν πέρναγαν κάτω από το σπίτι μιάς νιόπαντρης,μονολογούσαν:Γλεντάει η κόρη,χαίρεται,στην γέννα θα τα πούμε!!!!

  9. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 26/04/2010 14:55:37

    Και άμα αλλάξει de facto το σημερινό πολιτικό σύστημα, δεν πρέπει να φύγουν πρώτοι οι Μητσοτάκηδες; Θεωρούν εαυτόν εκτός του συστήματος;

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Kώστας Θ. 26/04/2010 16:54:14

      Αφού ανασύρθηκε από τα αζήτητα το 78’ ο πατήρ φαμίλιας, τότε που τον έβριζε η πλειονότητα των Ελλήνων, είναι επόμενο να θεωρούν εαυτούς έκτοτε εις το απυρόβλητο! Εδώ κόντεψε να πάρει το κόμμα με το «μονόπετρο» του εκτάκτου συνεδρίου, που πήγε να της δώσει ο Καραμανλής, η διαρκώς υπονομεύτρια κάθε άλλου αρχηγού κόρη!
      Τώρα θα κωλώσει; Θα συνεχίσει την προσφιλή της "τέχνη"!