#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2009 16:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυρία Νίκη προωθεί την ενιαία κεντροδεξιά

 Υπέρ μιας μεγάλης κεντροδεξιάς αστικής παράταξης τάσσεται η επικεφαλής του ΛΑΟΣ κυρία Νίκη Τζαβέλλα με συνέντευξή της στο «Βήμα της Κυριακής». Μιλάει με θέρμη για την επιλογή της να συστρατευθεί με το κόμμα του κ. Γ. Καρατζαφέρη και εμφανίζεται θετική στο ενδεχόμενο της συνεργασίας ΝΔ και ΛΑΟΣ στο πλαίσιο της ευρύτερης κεντροδεξιάς παράταξης.

Κατανοώ απολύτως τις υποχρεώσεις που απορρέουν από την παλιά φιλία (και κουμπαριά, αν δεν κάνω λάθος) που συνδέει τον κ. Σταύρο με τον κ. Σωκράτη και οι οποίες συνέβαλαν προφανώς στην δημοσίευση της συγκλονιστικής αυτής συνέντευξης της κυρίας Νίκης.

Αφού παλαιοτέρα (και πριν ακόμα έρθει ο Καραμανλής στην ηγεσία) η Ιντρακόμ είχε συνενώσει όλη την κεντροδεξιά υπο τις ευλογίες της (τότε η κυρία Νίκη ήταν το Νο 2 την εταιρεία), γιατί να μην το επαναλάβει και τώρα;

Άλλωστε θα έχουν διδαχθεί πολλά και η κυρία Νίκη και η Αγία Οικογένεια από τότε (2000) που επιχείρησαν για πρώτη φορά να αποκαθηλώσουν τον Καραμανλή, με την βοήθεια του ΕΤ και της άλλης μεγάλης πολιτικής οικογένειας της ΝΔ, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Το ερώτημα που με απασχολεί είναι μόνο ένα. Την  γραμματεία πολιτικού σχεδιασμού της ενωμένης κεντροδεξιάς ποιος θα την αναλάβει; Ο Πρετεντέρης;  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. F avatar
    F 24/05/2009 16:10:52

    Μία ἀπορία: Ἀφοῦ μὲ μόλις 700 ἐκ. εὐρώ παίρνεις πλειοψηφικό μερίδιο στὴν Opel, γιατὶ δὲν τρέχουν οἱ φοβεροὶ μας Ἕλληνες τραπεζίτες (Βγενόπουλος, Ἀράπογλου, Σάλλας κἄ); Καὶ πῶς ὁ "Γερμανὸς" κόστισε 500 ἐκ. στὴν Κοσμοτέ;

  2. donaE avatar
    donaE 24/05/2009 16:24:01

    Ειχε προτασεις ειπε,και απο αλλους οργανισμους αλλα προτιμησε την ευρωβουλη.
    Κοιταχτε πως αντιμετωπιζει το θεμα σαν επαγγελματιας ειναι η αληθεια.Για λειτουργημα ειπε τιποτα.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/05/2009 16:36:36

    Στη φωτο μ θυμιζει αρχιφυλακα σε γυναικεια πτερυγα φυλακων στο Τεξας !

    παναγιτσα μου..

    ΠΠ

  4. ατακτος avatar
    ατακτος 24/05/2009 16:45:16

    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ -λες τετοια .....

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/05/2009 16:50:55

    μη λέτε τέτοια και αύριο έχω να πάω στην εφορία ...

    τις έχετε δει τις προϊσταμένες των τμημάτων; ίδια κοψιά ...

  6. Σπύρος avatar
    Σπύρος 24/05/2009 16:52:52

    Θα συμμετέχει και ο Σημιτης στο Κεντροδεξιό σχήμα τής Τζαβέλαινας??
    Εξ΄όσων θυμάμαι τήν είχε εκτιμήσει αλλά και Τιμήσει δεόντως.................

    Προβλέπω ο Βενιζέλος να ψάχνει γιά Μπουμπουλίνα γιά το ΄Κεντρο-Αριστερό΄..

  7. Μέρμυγκας avatar
    Μέρμυγκας 24/05/2009 17:33:05

    Μόλις αναλάβει ο Σάμαρας τα ινία θα στρώσει η κεντροδεξιά.

  8. Lavazza avatar
    Lavazza 24/05/2009 18:06:47

    Πάντως καί στο ΠΑΣΟΚ μιά χαρά σε εκτίμηση την είχαν μέχρι να τοποθετηθεί επικεφαλής του ΛΑΟΣ...

    Όσο για τον Κόκκαλη, γιόκας "υπερκομμουνιστή" και μάλιστα υπουργού κυβέρνησης του Βουνού (και καλά), ο οποίος παρουσιάστηκε από το πουθενά με κεφάλαια της Σταζι (που προορίζονταν για να αναδιοργανωθεί το ΚΚΕ) που ανδρώθηκε επί ΠΑΣΟΚ...

  9. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 18:37:16

    Δεν καταλαβες.
    Εναμισυ δις,κοστισε ο Γερμανος,οχι 500μυρια.

  10. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 18:42:55

    Καλα,εσεις στην κοσμαρα σας.
    Εδω καραβια χανονται,βαρκουλες αρμενιζουν.(Για να μην πω το... αλλο και με κοψει τ αφεντικο).
    Εγω τη διαβασα τη συνεντευξη,και μια χαρα τα λεει η γυναικα.
    Η δεξια στην Ελλαδα,λεει,ντρεπεται να πει,οτι ειναι δεξια.Λες και εχει λεπρα η λεξη.Και η αριστερα,εχει καβαλησει την ελληνικη πολιτικη σκηνη,και δεν αφηνει τιποτα να κουνηθει.
    Γι αυτο προτεινει,να ενωθουν λαος και νδ.
    Απο τη δικη της την πλευρα,κακως τα λεει;
    Κι εσεις,απο την αλλη,εχετε κολλησει σε σχηματα του απωτερου παρελθοντος,που ειναι πεθαμενα προ πολλου.
    Τιποτα καινουριο,εχετε να προτεινετε,η θα αναμασατε τα ιδια;

  11. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 24/05/2009 20:18:33

    ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ Η ΚΥΡΙΑ ΝΙΚΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΠΟΓΙΑ.ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ..

  12. Φιλαλήθης avatar
    Φιλαλήθης 25/05/2009 00:42:22

    Η μία κυρία οξυγονοκόλληση, η άλλη στην εκσκαφή, η τρίτη στο μέγαρο...

  13. zaza avatar
    zaza 25/05/2009 04:50:53

    'Το ερώτημα που με απασχολεί είναι μόνο ένα. Την γραμματεία πολιτικού σχεδιασμού της ενωμένης κεντροδεξιάς ποιος θα την αναλάβει; Ο Πρετεντέρης; '
    Μπάβο Φάκτορα!!! ακριβώς, χρόνια το παλευει και επιτελους θα το υλοποιήσει, άλλωστε τελευταία ελλείψη Ρουσσόπουλου τον έχει άτυπα αντικαταστίσει την γραμμή την δίνει μία΄με δύο μέρες πριν από το μεγκα και την υλοποιηση την βλέπουμε. Επιτελους θα δικαιωθεί το πουλάκι μου που του πήρε την θέση στο νήμα ο Ρουσσό

  14. αντικαθεστωτικός avatar
    αντικαθεστωτικός 25/05/2009 12:03:08

    "Το ερώτημα που με απασχολεί είναι μόνο ένα. Την γραμματεία πολιτικού σχεδιασμού της ενωμένης κεντροδεξιάς ποιος θα την αναλάβει; Ο Πρετεντέρης; "

    αλήθεια ε? τα περι μητσοτάκη τα πήρε το ποτάμι?
    ο "μητσοτακοφάγος", "διαπλοκοφάγος" και "Σοροφάγος" που πήγε?

    στη λέσχη μπίλντερμπεργκ?

  15. enas avatar
    enas 25/05/2009 12:16:31

    Μαμα μου!

    Μην βαζετε τετοιες φωτο
    ρε παιδια και υποσχομαι
    οτι θα το τρωω ολο το φαι μου!

  16. leo avatar
    leo 25/05/2009 21:46:18

    Οι σημερινοί πολιτικοί μας, είναι αναντίστοιχοι
    των περιστάσεων.
    Σημαντικό ποσοστό είναι ωμοί υπηρέτες ξένων
    κέντρων εξουσίας.
    Σφουγκοκολάριοι!!!
    Να τους χαιρόμαστε!

    Όσο για την Νίκη, είναι ένα ακόμη ανόητο
    πιόνι των Αμερικανών.
    Αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα!