#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2011 16:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση στηρίζει τον κ. Θ. Πάγκαλο



«Ο κ. Πάγκαλος έχει κάνει μια εξαιρετική δουλειά εδώ και πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα με πολύ μεγάλη βαρύτητα και αυτό εξακολουθεί να κάνει» τόνισε σήμερα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής, απορρίπτοντας τα περί απομάκρυνσης του κ. αντιπροέδρου και δυσαρέσκειας του Πρωθυπουργού.
Σημείωσε επίσης ότι ο ρόλος του κ. Πάγκαλου είναι «θεσμικός» ως αντιπροέδρου της κυβέρνησης και «ασχολείται με σημαντικότατο έργο το οποίο και δημοσιοποιεί».

Τι γράφαμε λοιπόν χθες 10/1 στις 8.55 για τον θεσμικό όντως ρόλο του κ. Πάγκαλου στο πλαίσιο του ΔΝΤ;

ΠΑΣΟΚ: Απο τον κουτσογιωργισμό στον ...κοπριτισμό

Εάν κάποιος νομίζει πως η «συμπεριφορά» με τους …αφορισμούς Πάγκαλου είναι τυχαία, είναι τουλάχιστον «άπειρος». Πρόκειται για μέρος του γνωστού επικοινωνιακού παιχνιδιού που στήνει κάθε τόσο το ΠΑΣΟΚ με πρώτο διδάξαντα τον Μένιο Κουτσόγιωργα και τον Βαγγέλη Γιαννόπουλο.  Ενώ όλοι διασκέδαζαν με την αθυροστομία τους, τα μηνύματα που περνούσαν άγγιζαν τον μέσο πολίτη. Οι ατάκες τους διαιωνίζονταν, αποτελώντας συσττικό στοιχείο της πράσινης προπαγάνδας. Άξιος αντικαταστάτης και μέρος του ΠΑΣΟΚικού επικοινωνιακού συστήματος είναι σήμερα ο Θ. Πάγκαλος.

«Τα χρέη υπάρχουν για να αναδιαρθρώνονται» έλεγε και, θυμηθείτε, κάποια στιγμή θα το επικαλεσθεί η κυβέρνηση ότι το είχε πει. «Δύο στους τρείς υπαλλήλους είναι άχρηστοι» έχει πει, για να ακολουθήσουν νόμοι και διατάγματα  με στόχο τις μετατάξεις, τις απολύσεις και το κλείσιμο οργανισμών του δημοσίου, χωρίς να ανοίξει… ούτε μύτη. «Κοπρίτης» ο δημόσιος υπάλληλος, είπε, διότι πλέον ο ψηφοθηρικός στόχος της κυβέρνησης επικεντρώνεται στους ιδιωτικούς υπαλλήλους, αφού αυτοί θα είναι οι περισσότεροι. Άλλωστε μην ξεχνάμε πως το 60% των δημοσίων υπαλλήλων, τουλάχιστον, ανήκει στο ΠΑΣΟΚ, οι οποίοι το χρωστάνε και ξέρουν να το εξαργυρώνουν…! Σύμπτωση που με τις δήθεν «αυθόρμητες» δηλώσεις του καθορίζει και την επικαιρότητα; Τυχαίο; Δεν νομίζω.

Είναι όλα προφανή, αρκεί τα προηγούμενα χρόνια να μην έκανες κοπάνα από το «φροντιστήριο – πολιτική» (!) του ΠΑΣΟΚ – όπως ορισμένοι επικινωιολόγοι της ΝΔ. Πως άλλωστε το ΠΑΣΟΚ θα ήταν στην εξουσία ως σήμερα αν δεν πούλαγε σοσιαλισμό , ενώ παράλληλα κτιζόταν οι περιοχές της Εκάλης, του Ψυχικού και της Γλυφάδας με ρυθμούς…πολυβόλο; Και παράλληλα  σηματοδότησε την ...βίαιη αστικοποίηση ευρύτερων πρώην «μη προνομιουχων» στρωμάτων, με τη ροή άσπρου και μαύρου χρήματος και την παραζάλη του εύκολου πλουτισμού; Φτιάχνοντας νέα τζάκια… και γιαλατζί «κοσμικούς» οι οποίοι έκαναν ιδεολογία της σύγχρονης Ελλάδας το Μέγαρο Μουσικής και τις χορηγίες τους;

Και ποιους θα «προστατέψει» σήμερα το σοσιαλιστικό ΠΑΣΟΚ; Τους «κοπρίτες» η τους «κοσμικούς»; Με ποιόν τρόπο  θα μάζευαν το χρήμα για το ΔΝΤ; Από εκεί που ήξεραν ότι υπάρχουν λεφτά και το κυριότερο απο εκείνους μπορεί να τους τα πάρουν χωρίς να τους ρωτήσουν. Από τους «κοπρίτες» του κυρίου Πάγκαλου…! Άλλωστε, οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι «μισητοί» στους ιδιωτικούς… Πρόκειται για επανεμφάνιση της παλιάς και πετυχημένης συνταγής. Θυμάστε τα ταμπελάκια που έβαζαν οι «συγχωρεμένοι» όταν ήθελαν να κάψουν τους αντιπάλους τους; «Φασίστας», «χουντικός», «δεξιός» (με τρέλαινε όταν αποκαλούσε τη ΝΔ ο Σημίτης «δεξά») κλπ. Τώρα; «Κοπρίτες», «ανίκανους», «αντιπαραγωγικούς», «ζώα»...

Ο Θ. Πάγκαλος έχει αναλάβει την πρωτοκαθεδρία μεταξύ εκείνων που ορίσθηκαν ως εκφοβιστές των πολιτών. Έτσι θα πρέπει να αντιμετωπιστεί η «περίπτωσή» του και σε καμία περίπτωση ως «διασκεδαστή»…! Δεν είναι καθόλου τυχαία η τοποθέτησή του στο θώκο του Αντιπροέδρου της κυβέρνησης. Ποιος θα στοιχημάτιζε πριν μερικά χρόνια ότι ο Θ. Πάγκαλος θα έπαιρνε τη θέση αυτή από τον Γ. Παπανδρέου τον οποίο – μετά την απομάκρυνσή του από το ΥΠΕΞ λόγω Οτσαλάν - «στόλιζε» όπου βρισκόταν και όπου καθόταν;

Ο Anti - κοινοβουλευτικός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 10/01/2011 09:25:36

    Κοπριτισμός, το ανώτατο στάδιο του ΑΠΣΟΚΙκού σοσιαλισμού.

  2. Νίκος avatar
    Νίκος 10/01/2011 09:25:58

    ΠΑΣΟΚικού.

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 10/01/2011 10:00:22

    μα εσεις τι προσδιοριζετε ως Αλλαγη ;για μενα ειναι το μπολιασμα της δημοσιας ζωης και του δημοσιου λογου με τη χυδαιοτητα.ο ΕΚΧΥΔΑΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ειναι η μεγαλη Αλλαγη που εφερε το πασοκ.αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το μεγαλο προβλημα οχι μονο της πολιτικης ζωης αλλα και μεγαλου μερους τησ ελληνικης κοινωνιας αυτη τη στιγμη.γι αυτο μηνυματα οπως κοπριτες κ.λ.π.περνουν στην ελληνικη κοινωνια και διαφοροι αρχικοπριτες βρισκουν βημα για να μιλησουν.σκεφτειτε εναν Καραμανλη,εναν Ραλλη,εναν Μαυρο,ενανΦλωρακη,εναν Ζιγδη,εναν καποιον προ πασοκ εποχης τελος παντων και θα καταλαβετε τη διαφορα.

  4. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 10/01/2011 10:02:24

    Μετα την απομακρυνση του απο το ΥΠΕΞ, το ΣΕΕΔΔ διεταχθει απο τον ΓΑΠ να κανει ελεγχο στο Βελιγραδι. Γιατι κε. Παγκαλε;

  5. Tem avatar
    Tem 10/01/2011 10:06:34

    Οι αυθόρμητες δηλώσεις κάθε άλλο παρά αυθόρμητες είναι. Είναι προσχεδιασμένες και μάλιστα πολύ καλά.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Tem 10/01/2011 11:19:41

      Οι προπηλακισμοί όμως πρέπει να είναι αυθόρμητοι και συνεχείς. Ο... εγκλεισμός Κακλαμάνη στο αποχωρητήριο επί ημιωρο, το γιουχάισμά του σε εκδήλωση, όπως και του κήτους σε ταβέρνα, η πληρωμένη απάντηση της μη εξαρτώμενης από το κράτος μεγαλοαστής προς τον Τζέφρυ στο κομμωτήριο των 700 ευρώ, είναι μία καλή αρχή. Αρκεί να εξασφαλιστεί και η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ τους συνέχεια.

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 12:39:01

    500.000 Δ υπαλληλοι ειναι ΠΑΣΟΚ. θα τους στειλουν αδιαβαστους με τις ευλογιες Θοδωρα.

    ΠΠ

    • μετρό-στάση γουδί avatar
      μετρό-στάση γουδί @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 18:42:19

      να φανταστω οτι ετσι θα χαρείς συμψηφίζοντας τους με τα γαλαζια στεϊτζ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ μετρό-στάση γουδί 11/01/2011 18:46:24

        καμια σχεση !!! δε χαιρομαι. απλα θυμιζω σε ολους οσους ηταν και ειναι ΠΑΣΟΚ.. και τους χιλιαδες ψηφοφορους του ψευτοθοδωρου.. με ποιον εχουν να κανουν!
        Ελπιζω να εχει μεινει μια ελαχιστη αξιοπρεπεια.

        ΠΠ

  7. Άναυδος avatar
    Άναυδος 10/01/2011 13:03:27

    Έχει πει επίσης "οι στρατιωτικοί είναι αντιπαραγωγικοί" ενοώντας, προφανώς, οτι δεν είναι κάτι ας πούμε σαν τις αγελάδες ή τις κατσίκες.

    Κύριε Πάγκαλε ο στρατός είναι παραγωγικότατος και χρειάζεται και για να διασφαλίζουμε την συλλογική περιουσία μας, και, να την εκμεταλλευόμαστε.
    Πως σας φάνηκε που τώρα προσήλθε ο ΓΑΠ σιδηροδέσμιος στην "συνεκμετάλλευση" της δικής μας περιουσίας;

    Χωρίς στρατό, επίσης, δεν είναι παραγωγικοί οι πολιτικοί, οι γιατροί, οι δικηγόροι, και όλη η λοιπή κοινωνία.

    Τι παιχνίδι, και ποιανού το παιχνίδι, παίζετε κύριε Πάγκαλε;

  8. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 10/01/2011 16:37:17

    Τώρα σοβαρά, επειδή τον βαρέθηκα... Στην αρχή, ομολογουμένως έφαγα το τριπάκι και έλεγα μ΄ένα ελαφρό μειδίαμα στα χείλη και σιγοψιθυρίζοντας «καλά τα λέει» αλλά...

    Ώσπου κούρασε υπερβολικά η κατάσταση και το μειδίαμα μετατράπηκε σε οργή. Το «αλλά» ενισχύθηκε συνυπολογίζοντας το ποιος τα λέει...

    Γιατί με κυβερνούν αυτά τα άτομα; Ο Φάκτορας στο τελευταίο επισημασμένο μήνυμα, ενώ εξέφραζε απόψεις περί της ποιας κατεύθυνσης πρέπει ν΄ακολουθήσει η «ανατροπή», προς το τέλος, σε μια μικρή παρένθεση που προφανώς ήθελε να περάσει «στα ψιλά», αποφάνθηκε εν ολίγοις πως «χωρίς βία δεν πιστεύει στις μεγάλες ανατροπές».

    Αρχίζω να γίνομαι «φίλαθλος» όπως οι περισσότεροι. Μη μας αναγκάσουν να γίνουμε «οπαδοί» της ιδέας...

  9. ο ξένος avatar
    ο ξένος 10/01/2011 17:23:30

    Έχει αναλάβει το δύσκολο έργο της αφύπνισης της ελληνικής κοινωνίας. Οι περισσότεροι πολιτικοί αρέσκονται στο να λένε ωραία λόγια, ελάχιστοι τολμούν να πουν δυσάρεστες αλήθειες. Ποια είναι τα κίνητρα Πάγκαλου και γιατί ηθελημένα συγκεντρώνει πάνω του τόσο μίσος ? Περισσότερο με αυτοθυσία μοιάζει.

  10. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 11/01/2011 00:06:51

    Αν αυτός ο ΄΄ άνθρωπος΄΄ που βλέπουμε στην φωτο δέν είναι ο πιο παραγωγικός Ελληνας
    Τότε ποιός είναι ?????

    • occultist avatar
      occultist @ ΕΛΛΗΝ 11/01/2011 19:52:27

      ΕΛΛΗΝ είπε
      ""Αν αυτός ο ΄΄ άνθρωπος΄΄ που βλέπουμε στην φωτο δέν είναι ο πιο παραγωγικός Ελληνας Τότε ποιός είναι ?????: ""
      Ουδείς παραγωγικότερος σε πασοκικές κοπριές

  11. ΤΟΜ avatar
    ΤΟΜ 11/01/2011 00:56:22

    ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΑΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΑΛΟΣ, ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ

  12. Δόκ avatar
    Δόκ 11/01/2011 16:55:35

    Κάπου διάβασα ότι είπε ο Πάγκαλος "Αν τολμήσεις να με πειράξεις θα τα πώ όλα"... μάλλον θα το είπε.. χαχαχα

  13. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 16:59:36

    το μονο που μας σωζει ειναι ενας δυνατος ανεμος,πολυ δυνατος,μεγαλυτερος αυτου των ιμιων...

  14. STATHIS avatar
    STATHIS 11/01/2011 17:05:28

    Με τα "ΑΡΧΕΙΑ" που διαθέτει ....... σιγά και να μη έπαυαν τον στηρίζουν !!!
    Άλλωστε ,όπως δηλώνουν συνεχώς , ΔΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ (δηλαδή μας έχουν "γραμμένους").!


    *Μιά άποψη.-

  15. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 11/01/2011 17:05:45

    Σημερινή δήλωση του Τούρκου υπουργού επικρατείας Φαρούκ Τσελίκ σε συνέδριο στην Προύσα:''Αυτοί οι οποίοι έδωσαν τη χώρα τους σε μεσίτες,που την έριξαν στο σημείο να κρεμάσουν πωλητήριο για να γλιτώσουν τα χρέη τους,δεν έχουν κανένα δικαίωμα να μιούν για την Τουρκία''.......Αφιερωμένο σε τζέφρυ,ντοράκι,καρατζαφέρη,κουβέλη κ ΣΙΑ

  16. kiki avatar
    kiki 11/01/2011 17:08:27

    Μπα , η ορκα τους κραταει, γιαυτο βγαζουν τον σκασμο.τους κραταει γερα προφανως.
    Το ανεκδοτο " εδω και ενα χρονο εκανε σοβαρη δουλεια"
    αφου κουραστηκε ο ερμος απο το βρισιδι δεξια και αριστερα κυριως, ειπε να το διασκεδασει στο ρετιρε του ξενοδοχειου τρωγοντας πεντε εξη αστακους, γιατι και αυτος και η κυρια του ετσι μεγαλωσαν, χαβιαρι το πρωι αστακους το μεσημερι, και σαν τον Πρετεντερη και την Τρεμη, τρουφες το βραδυ, γιατι και αυτοι ετσι μεγαλωσαν , παρεπιπτοντως και εμεις εδω κατω εχουμε τρουφα αλλα τις τρωνε τα γουρουνια, και εμεις οι κοπριτες της τεως ελληνικης επικρατειας, τα βαλαμε μαζι του και φωναζουμε τι πραγματα ειναι αυτα, και τον ταραζουμε και θα ξαναπεινασει.
    Και θα ξαναπαει στην Λιμνη της Βουλιαγμενης, να αναστατωσει με την κορμαρα του τα ησυχα νερα, και θα φαει και παλι το φαι της φιλεναδας μου , η ορκα παγκαλους -παγκαλους.

  17. Μάρκος avatar
    Μάρκος 11/01/2011 17:22:43

    Δηλαδή εσείς ρε μάνγκες τόσα χρόνια δεν βλέπετε γύρω σας; Τις βυσματικές προσλήψεις και μεταθέσεις; Το λάδωμα; Τα αυθαίρετα; Ακόμα και τις κλήσεις της τροχέας σβήνουνε με μέσο. Δηλαδή οτι μπορεί ο καθένας να αρπάξει. να κλέψει το δημόσιο, να εκμεταλευτεί γνωριμίες και πολιτικούς. Και τώρα που γυρνάει ένας και λέει 'ναι εγω έφαγα, γιατι; γιατι με έβλεπες και δεν έλεγες τιποτα. Έβλεπες και όλους τους άλλους συμπολίτες σου και δεν έλεγες τίποτα. Περίμενες την σειρά σου, για να φας και εσυ, με ψηφιζες, έβαζες τα παιδιά σου να με ψηφίσουν, για να φάς' !!! που είναι το περίεργο μου λέτε; Θράσος είναι ναι. αλλά γιατί δεν αρχίζουμε στις σφαλιάρες όλους αυτούς που τόσα χρόνια δημιούργησαν μια γενιά βασισμένη στην εκμετάλευση και την ληστεία του κράτους μας; Τους εφοριακούς, τελώνιακους, γιατρούς, δικηγόρους, αστυνομικούς, πολεοδόμους κτλ κτλ κτλ η λίστα ειναι τεράστια, παντού υπάρχει βρομιά! Είμαστε όλοι συνένοχοι, αηδίες, τριτοκοσμικοί, ναι δεν μας αρέσει να το ακούμε, αλλα είναι αλήθεια, τουλάχιστο το πάθημα να μας γίνει μάθημα και να βάλουμε μυαλό, αν δεν αλλάξουμε εμείς, δεν αλλάζει τίποτα.

  18. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 17:25:45

    Τι εχει δηλωσει για το ΓΑΠ ?? Θα μας σχολιασει ο Πεταλωτης και το ΓΑΠ ?

    Για τον Γιώργο Παπανδρέου
    • «Με τον κ. Παπανδρέου έχω πράγματι ένα ζήτημα: το γεγονός ότι μαχαίρωσε πισώπλατα τους συνεργάτες του όχι μόνο εμένα, αλλά και τον πρωθυπουργό τον ίδιο στην υπόθεση Οτσαλάν…» (Συνέντευξη στο κανάλι «Κρήτη TV”, 18 Οκτωβρίου 1999).
    • «Πρόκειται για πλήρη υπαγωγή της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής στα κελεύσματα της Washington και ενσυνείδητη παράδοση όλων των εθνικών θέσεων που ενσυνείδητα υποστήριξαν όλες οι ελληνικές κυβερνήσεις από το 1974 μέχρι σήμερα» («Ελεύθερος Τύπος», 5 Νοεμβρίου 1999)
    • «Είναι πρόβλημα του πρωθυπουργού να λέει ο υπουργός Εξωτερικών ότι έχει βάλει προσωπικό στοίχημα με την ιστορία και απορώ πως ο κ. Σημίτης δεν αντιλαμβάνεται ότι έτσι ο υπουργός του τον κατήργησε» (Βήμαgazino”, 14 Ιανουαρίου 2001).
    • «Ανάμεσα στην απραξία και στην ανυπαρξία εξωτερικής πολιτικής και στις δραματικές κινήσεις δεν υπάρχει ενδιάμεσος χώρος» ((«Βήμαgazino», 14 Ιανουαρίου 2001).
    • «Εξωτερική πολιτική δεν κάνεις για σ΄ αγαπήσουν. Εξωτερική πολιτική κάνεις για να σε σεβαστούν και, εν ανάγκη, να σε φοβηθούν, αν μπορείς…» («Βήμαgazino», 14 Ιανουαρίου 2001).
    • «Γιατί να είμαστε πιο ακραίοι εκφραστές της αμερικανικής γραμμής; Ούτε κύρος μας δίνει μέσα στην ΕΕ, ούτε τα εθνικά μας συμφέροντα υπηρετεί» («Έθνος», 23 Νοεμβρίου 2002).
    • «Κάνει ανιστόρητες και αδιέξοδες επιλογές. Για να κάνεις εξωτερική πολιτική πρέπει να έχεις στοιχειώδεις γνώσεις ιστορίας…» («Εθνος της Κυριακής», 19 Νοεμβρίου 2000).
    • «Θα φύγω από το ΠΑΣΟΚ αν γίνει αρχηγός ο Γιώργος Παπανδρέου» («Ελευθεροτυπία» 7.8.2001).
    • «Ο Γιώργος Παπανδρέου έχει πολλά προτερήματα, αλλά δεν έχει τα προσόντα για πρωθυπουργός» («Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία», 16.9.2001).
    • «Δεν θα ξαναμιλήσω φιλικά με τον Γιώργο Α. Παπανδρέου. Δεν θα τον συγχωρήσω ποτέ, δεν έχει πολλά κοινά με τον πατέρα του» («Βήμα», 3.10.2007).

    Φοβος στο ΠΑΣΟΚ, διοτι εαν τον πεταξουν εκτος θα αρχισει τις δηλωσεις για το Μνημονιο, τη Δανειακη τον Παπμπουκη κλπ κλπ...
    ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΑ ΠΑΡΕΑΣ ΤΟΥ ΓΑΠ !!!

    Ππ

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 17:34:18

      ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ,αγαπητέ ΠΠ , και των λοιπών "ΑΡΧΕΙΩΝ" (που ξύνονται λουσμένα στο "φως") !!!!!!



      Μιά άποψη .-(.)(-)

    • Αρματιστής avatar
      Αρματιστής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 18:30:42

      Θα τις κρατήσω στο αρχείο μου.
      Θυμάμαι το πνεύμα αυτό των δηλώσεων, αλλά πουθενά δεν τις βρίσκει κάποιος συγκεντρωμένες.
      Κατά τα άλλα, ο ΓΑΠ τον ζύγισε τον μέτρησε και τον βρήκε βαρύ. Να τον χαίρεται και να τον λούζεται.

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 17:38:32

    Οποιος γουστερει να τον βριζουν και να του δινει #2 θεση ειναι αναξιος να κυβενρησει τη Χωρα μου.
    Δηλαδη φαντασου να τον βρισει ο Ερντογαν.. ειδαμε και τη δηλωση του Υπ Επικρατειας των μεμετηδων,,,.. το ΓΑΠ θα τους καλεσει για βρεκφαστ!! μη σου πω οτι θα κανει οικομενικη με μεμετηδες υπουργους φιλους να μην τσακωνεται και χαλιεται.. χαχαχαχα
    Εχουμε μπλεξει πολυ ασχημα!!

    ΠΠ

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 17:48:37

      Έβαλα τελεία & παύλα αλλά με κολάζεις ππ, λοιπόν , πιστεύω ότι.... με τόσο "ΦΩΣ" , θ'αρχίσουμε να νοσταλγούμε πιό "σκοτεινές" περιόδους τις ιστορίας (και δεν εννοώ αυτές που καταλαβαίνουν οι πονηροί).!!


      Μιά άποψη.- (.)(-)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ STATHIS 11/01/2011 17:50:43

        "Aιντε θύμα άιντε ψώνιο άιντε σύμβολο αιώνιο
        αν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
        θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς"

        ΠΠ .-

  20. Μάρκος avatar
    Μάρκος 11/01/2011 17:43:07

    Μιλάτε για στρατό, φαντάροι φαντάζομαι έχετε πάει. Οι εντυπώσεις σας απο την θητεία σας, ποιές ήταν; Δεν θυμάστε μήπως πως χρέωναν το στρατόπαιδο με 200 μπριζόλες και παραλάμβαναν μόνο 150, και τα υπόλοιπα στην τσέπη; Τις σφαίρες στο πεδίο βολής, που σου έβαζαν 4 το όπλο και σου χρέωναν 5; Που παίζαν με την ημερομηνία λήξης των πυρομαχικών γιατί έιχαν παραπάνω βλήματα απο αυτα που χρειάζονταν για τις ασκήσεις με αποτέλεσμα να λίγουν. Που έπερνε ο κάθε ένα 'καλό' στέλεχος τηλέφωνο στο στρατόπαιδο και έιχαν όλοι το 'καμάρι' στα όπα οπα; Πόσες φορές σου είπανε οτι πρέπει να προσποιηθούμε οτι κάνουμε δουλειά; Που χρέωναν τον κάθε κψμτζή και μετά του έλεγαν αν δεν πληρώσεις θα σε στείλω ΣΦΑ και αυτοι το πίστευαν; Παραποίηση εγγράφων αβέρτα για όσους ήταν γραφιάδες. Αυτά και άλλα πολλά δεν τα θυμάστε; Δεν ξέρω αν ο στρατός είναι άχρηστος, αλλα σίγουρα έτσι οπως είναι τωρα είναι για τα μπάζα, σίγουρα μερικές μονάδες είναι πολύ καλες, κάνουν καλη δουλεια, αλλα, εδω μιλάμε για τόσο κόσμο που τα ξύνει, πως το ανέχεστε αυτό; Γιατί θέλετε να τους πληρώνετε τσάμπα; Και οχι τιποτα αλλομ αυτοι οι στρατιωτικοι ποθ κανουν καλη δουλεια και ειναι αξιοι θαυμασμου, χαντακόνοντε μαζι με τους άλλους, αυτο δεν ειναι αδικο;

  21. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 17:50:56

    πορτα πορτα αυτο το σχολιο σου ,κατι αντιστοιχο τελος παντων στα εδω δεδομενα, τοχω ακουσει στην ιταλικη βουλη.

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ φωτεινη 11/01/2011 17:55:01

      Τελικά σήμερα θα είμαι στη κόλαση (?)(!).

      Αγαπητή Φωτεινή και 'κεί "δημοκρατία" έχουν γιατί να μη παίζει παρόμοια "σήριαλ" ????????



      *Μιά άποψη.-

  22. Enzo avatar
    Enzo 11/01/2011 18:02:21

    MÉTIERS D'ART DE PAGAL

  23. η Dimi avatar
    η Dimi 11/01/2011 18:11:33

    Ντοκουμέντο: Oι γυφτοσκοπιανοί εγκαθίδρυσαν «Εδρα» στην Εδεσσα!!
    (12/2009).

    Τα γραφεία τους φέρουν το όνομα:
    ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНСКОТО МАЛЦИНСТВО ВО ГРЦИЈА
    «Political Party of Macedonian Minority in Greece»

    «Ηρθαμε γιά να μείνουμε» δήλωσαν οι αυτοαποκαλούμενοι ως
    «μακεδονική μειονότητα».

    Ελληνες! Αποκτήσαμε πολιτικό κόμμα «μακεδονικής μειονότητας»
    ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΑΣ! http://bit.ly/glEIlm

    Kαι με επίσημη ιστοσελίδα μέσω της οποίας κάνουν μαθήματα «ιστορίας γιά τη μακεδονική μειονότητα» http://www.florina.org (Nαί! Florina Organization!).
    ~tiresias.press

    Και οι εδώ προσκυνημένοι ΜΟΥΓΚΑ !
    Ασχημα ξεμπερδέματα θάχουμε με τους Αρμαγεδώνες.
    Διαδώστε. Ενημερώστε. Αφυπνήστε όσο περισσότερους Ελληνες μπορείτε.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ η Dimi 11/01/2011 18:26:14

      Απιστευτο !!!!!!! κ Δρουτσααααα ψωνια κανετε??!!
      τα νευρα μου.. κροσια

      ΠΠ

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 18:51:55

        Διαδίδουμε. Ενημερώνουμε. Αφυπνίζουμε. ΔΕΝ πάει άλλο με τους Αντίχριστους που κύκλωσαν τη χώρα.

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ η Dimi 11/01/2011 20:39:45

      300 τόσα σχόλια για τους στιγμιαίο λάθος "έλληνες" που τους κατεδίωκε ο φασιστικός-ιμπεριαλιστικός-βασιλικός Στρατός στον Γράμμο και στο Βίτσι.
      Τον Κουμουνιστοσυμμορίτη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς.
      Δεν θα έλεγε το ίδιο για σφαίρα στο κεφάλι.
      Έντα τώρα στην Φλώρινα.
      Ας τα λουστούμε κι ας τον πιούμε!

  24. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 18:18:18

    σταθη ,τουλαχιστον εδω ψηφησανε και βγαλανε μια cicciolina στη βουλη.αλλα θα μου πεις και σε μας χιλιαδες φωναζανε απεξω να καει ,να καει....

  25. STATHIS avatar
    STATHIS 11/01/2011 18:21:50

    ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ..... ΔΕ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ !!!!!! (ο κολασμένος).




    *Μιά άποψη (εκ της κολάσεως πιά).-

  26. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 11/01/2011 18:41:05

    ο παγκαλος σε οτι λέει εχει 100% δίκιο. το ότι κυβερνούσε βέβαια 20 χρόνια τον κάνει γραφικό

  27. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 18:42:02

    τα δημοσιευματα της pravdaγια το μαυρο 2011 τα ειδατε;μουρλια.

  28. δημης avatar
    δημης 11/01/2011 20:20:49

    ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΡΣΙΒΑΡΙΣΤΩΝ......

    • Orestios avatar
      Orestios @ δημης 11/01/2011 23:38:01

      Μπα! Κυβέρνηση αριβιστών

  29. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 20:28:43

    Tι πηγε να κανει στο Καταρ αληθεια????

    ΠΠ

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 21:58:05

      Να την σπάσει στον Παμπούκ...;

  30. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 11/01/2011 21:11:54

    Αφού τους έχει στο χέρι και ξέρει πολλά ποιος να τον βγάλει από την καρέκλα του άσε που κουνιέται με τίποτα και να θελαν.

  31. η Dimi avatar
    η Dimi 12/01/2011 09:38:06

    Η πιό τρανή απόδειξη αδυναμίας και δολιότητας, είναι οι εκβιασμοί και απειλές.
    Ο βωμολόχος αμετροπρεπής, είναι αυτός που φοβάται περισσότερο. Επειδή, ιδιαίτερα γιά το δικό του τομάρι, υπάρχουν ζεματιστά ράμματα. Περιμένουμε το wikileaks να βγάλει σύντομα στον αέρα και τα δικά του δυσώδη άπλυτα.

    Αμυνα με ανοίκειες επιθέσεις και ύβρεις (πληρωμένες από τους Ελληνες δέσμιους της "επιμήκυνσης" ΔΝΤ), είναι η πασίγνωστη τακτική του. Το μέγα ερώτημα είναι, γιά πόσο καιρό ακόμα το Εκλογικο Σώμα θ’ανέχεται τις επί αμοιβή, προσβολές του.

  32. hasu avatar
    hasu 12/01/2011 15:54:34

    Φυσικά και θα στηρίξει τον Πάγκαλο και οχι επειδή είναι αντιπρόεδρος εννοείται...ο Πάγκαλος είναι απλά άλλο ένα εργαλείο για divide and conquer...πάντως να εύχονται να παιρνάνε αυτά που λένε...γιατί τσιμπάνε όσοι τσιμπάνε αλλά είναι πλέον πολλοί αυτοί που δεν μασαμε ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ και τους έχουν πάρει χαμπάρι κάθε λογής "ΠΑΓΚΑΛΟΥΣ"...πασοκ-νδ φτάνουν στα τελευταία τους και ελπίζω να μην πάρει πολλά χρόνια ακόμη ωστε να διαλυθεί αυτό το κατακάθι της Ελληνικής πολιτικής.....