#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/01/2011 22:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση είχε προειδοποιηθεί για επεισόδια με λαθρομετανάστες, αλλά δεν έκανε τίποτα



Στις 11 Δεκεμβρίου 2010 ρωτούσαμε αν η κυβέρνηση περιμένει ταραχές απο μουσουλμάνους με αφορμή τις εξής πληροφορίες:

“Κρατικές υπηρεσίες εκφράζουν το φόβο για πιθανή εξέγερση φανατικών μουσουλμάνων, κυρίως Αφγανών Ταλιμπάν, οι οποίοι, συνεπικουρούμενοι από άλλους αλλοδαπούς, θα προκαλέσουν αναταραχές στην Αθήνα. … Η κυβέρνηση έχει ενημερωθεί από ξένες μυστικές υπηρεσίες ευρωπαϊκών χωρών για το τι συμβαίνει στο λεγόμενο «γκέτο της Αθήνας»… Οι ελληνικές υπηρεσίες ασφάλειας, που είναι διάτρητες από ξένους πράκτορες και κυρίως Αμερικανούς και Βρετανούς, ενημερώθηκαν από ξένους πράκτορες για το ότι πιθανολογείται ότι θα επακολουθήσει στην Αθήνα. …Οι τουρκικές μυστικές υπηρεσίες, όμως, φαίνεται ότι έχουν αποκτήσει εδώ και πολύ καιρό επαφή με φανατικούς φονταμενταλιστές που δρουν στα τζαμιά της Αθήνας και της επαρχίας. …”- (περιοδικό «Επίκαιρα»)

Ερώτηση στις 10/12/2010 του Γ. Καρατζαφέρη προς τον Πρωθυπουργό για το αν ετοιμάζεται εξέγερση στην Αθήνα από ξένα κέντρα και δυνάμεις της Αλ Κάϊντα.

Την απάντηση του πρωθυπουργού; «Τα κατά καιρούς δημοσιεύματα και πληροφορίες γι’ αυτά τα θέματα πάντα χρήζουν διερεύνησης από τις αρμόδιες υπηρεσίες» τόνισε και διαβεβαίωσε ότι λαμβάνονται όλα τα μέτρα για την φρούρηση όλων των ευαίσθητων χώρων και εγκαταστάσεων, ενώ επισήμανε ότι προβαίνουν σε συνεχή επαναξιολόγηση των στόχων αυτών, με βάση πληροφορίες και τις ιδιαίτερες συνθήκες που διαμορφώνονται από την τρέχουσα επικαιρότητα.

Η Νομική δεν εντάσσεται προφανώς στους “ευαίσθητους χώρους”. Όταν κάποιοι θέλουν να κάνουν κατάληψη πάνε πρώτα στο Πεντάγωνο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 25/01/2011 22:22:30

    ...να κανει τι ο ΓΑΠ??? αφου ο σκοπος του ειναι να διαλυσει την ελλαδα....αν ειχε αλλο σκοπο θα ειχε δραση βαση των πληροφοριων...

    απλο...απλουστατο.

  2. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 22:26:47

    Ανίκανη κυβέρνηση να προστατέψει Εθνικό χώρο αλλά ικανότατη να προστατέψει τους απατεώνες που έκλεβαν λεφτά των Ελλήνων μαζί με την Siemens

  3. anonymous avatar
    anonymous 25/01/2011 22:36:16

    Πριν από λίγη ώρα τουλάχιστον 150 άτομα, μετανάστες στη συντριπτική τους πλειοψηφία, μπήκαν στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο.
    Σύμφωνα με πληροφορίες έχουν αναρτήσει πανό στην είσοδο της Σχολής, σε ένδειξη συμπαράστασης στα 300 άτομα που βρίσκονται από χθες στο κτήριο της Νομικής.
    Σκοπός τους είναι να παραμείνουν όλη τη νύχτα στη Σχολή, ενώ σε λίγο ξεκινά έκτακτη γενική συνέλευση των φοιτητών .

    • Orestios avatar
      Orestios @ anonymous 25/01/2011 22:37:37

      χαχαχαχαχαχαχα
      Η Siemens κάνει κουμάντο και η κυβέρνηση που προστατεύει απατεώνες.

  4. Έρεβος avatar
    Έρεβος 25/01/2011 22:44:11

    "Δώσε θάρρος στον χωριάτη να σου ανέβει στο κρεββάτι"

    Δεν γίνεται να κοροιδευόμαστε πλέον.

    Δεν μπορεί η Ελλαδα πλέον να παίζει την "πολιτισμένη" με τον κάθε "ταλιμπάν" που μπούκαρε ετσιθελικά στην χώρα. Πρέπει άμεσα το κράτος, ό,τι απέμεινε, από αυτό να δράσει δυναμικά, άμεσα και αύριο το πρωί να έχει βάλει στο βαπόρι της επιστροφής τους λαθρομετανάστες που νόμισαν ότι ήρθαν στην ντίσνεϋλαντ.

    Δράση τώρα προτού είναι αργά και αρχίσουν τα πραγματικά σοβαρά προβλήματα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Έρεβος 25/01/2011 23:01:37

      Μην ανησυχείς. Έχεις κυβέρνηση πατριωτών.
      χαχαχαχαχαχαχα
      Θα σε προστατέψει από τους κλέφτες.
      χαχαχαχαχαχαχα
      Δεν βλέπεις πως προστατεύει τα συμφέροντα του Δημοσίου από τους μιζαδόρους?/

  5. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 25/01/2011 22:45:52

    Τελικά ίσως έχουμε υποτιμήσει την ευφυΐα των υπηρεσιών ασφαλείας. Αντί να τους αφήσουν να τα σπάνε στους δρόμους, ή να τους κλείσουν προληπτικά σε κρατητήρια να τους φυλάνε και να τους ταΐζουν, τους έκλεισαν στην Νομική να κάνουν νηστεία με τσάι και συμπάθεια. Αυτό είναι! Το βρήκα τελικά. Τώρα αισθάνομαι ασφαλής και ήσυχος.

  6. Dora avatar
    Dora 25/01/2011 23:02:16

    Ενα πραγμα ειναι σιγουρο: Στην πατριδα δεν υπαρχει βαρεμαρα και πληξη οπως εδω.
    Παντα υπαρχει κατι καινουριο....

  7. BTS avatar
    BTS 25/01/2011 23:06:37

    Τρείς νεκροί στις ταραχές στην Αίγυπτο
    Reuters

    • Dora avatar
      Dora @ BTS 25/01/2011 23:48:04

      Ε αυτα πια εκει δεν ειναι νεα...

  8. Σαος avatar
    Σαος 25/01/2011 23:15:33

    Η φοιτητική νεολαία του ΣΥΡΙΖΑ και οι «αντιεξουσιαστές» γιατί παίρνουν μέρος σ' αυτό το σκοτεινό παιχνίδι; Θα αναλάβουν το κόστος της ευθύνης σε περίπτωση που το όλο θέμα γίνει αφορμή για να έχουμε γενικευμένες ταραχές; Νομίζουν πως θα κερδίσει κάτι ο ΣΥΡΙΖΑ και ο «αντιεξουσιαστικός» χώρος ή απλά λειτουργούν ως δεκανίκια του ΠΑΣΟΚ, κάτι σαν εκτελεστικός βραχίωνας για τις «περίεργες» δουλειές που δεν μπορούν να αναλάβουν απευθείας οι του ΠΑΣΟΚ; Πάντως βαίνουμε σε επικίνδυνα μονοπάτια και οι καιροί είναι περίεργοι με κάποιους γείτονες να παζαρεύουν κομμάτια της πατρίδας μας και σίγουρα ένας εσωτερικός εχθρός θα ήταν ότι χειρότερο αυτή τη στιγμή.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Σαος 25/01/2011 23:19:43

      Ο εσωτερικος εχθρος υπαρχει.Οι αναρχικοι ,οι αριστεριστες και ο ΣΥΡΙΖΑ μαζι με καποιους μεταναστες ειναι ο εσωτερικος εχθρος.

      • Σαος avatar
        Σαος @ ψυχραιμια 25/01/2011 23:32:58

        Αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω είναι τι θα κερδίσουν όλοι αυτοί (αναρχικοί-αντιεξουσιαστές,αριστεριστές,ακραίοι μετανάστες). Εντάξει, οι ακραίοι φονταμενταλιστές μετανάστες μπορεί να εξυπηρετούν τα συμφέροντα της Τουρκίας ή τον κρυφό πόθο της Σ.Αραβίας να γεμίσει την Ευρώπη με ουαχαμπιτιστές ισλαμιστές . Οι αριστεριστές και οι αναρχοαντιεξουσιαστές τι θα πετύχουν; Επανάσταση; Με τους φανατικούς μουτζεχεντιν ως μπροστάρηδες; Και νομίζουν πως θα τους ελέγχουν μετά από το όποιο τέλος; Εκτός βέβαια και αν πολλοί εκ των αριστεριστών και των αναρχοαντιεξουσιαστών είναι ξένης καταγωγής, που προσωπικά δεν το αποκλείω.

        • Dimitris D avatar
          Dimitris D @ Σαος 26/01/2011 11:06:43

          Αυτοί χρηματοδοτούνται από ισλαμικές ΜΚΟ, αλλά δεν ανακοινώνουν τίποτα στο ιντερνετ, οπότε πληροφορίες δεν θα βρεις. Οι επαγγελματίες αντιρατσιστές δεν είναι πάνω από 100, αλλά έχουν υπερβολική προβολή από τα ΜΜΕ.
          Οι περισσότεροι αναρχικοί αντιρατσιστές(δηλαδή οι υπόλοιποι 400 φοιτητές-κορόιδα) περιμένουν να εργαστούν στις ΜΚΟ που θα παρέχουν άσυλο.

      • Misha avatar
        Misha @ ψυχραιμια 26/01/2011 00:56:18

        Εσωτερικός εχθρός είναι οι οπαδοί του ευρωλιγουρισμού, στους οποίους εντάσσονται και οι λαθρομεταναστολάγνοι...
        Από Βαλλιανάτο μέχρι Δημητρά και από Ρεπούση μέχρι Μπουτάρη, όλοι πίνουν νερό στο όνομα των αποφάσεων της ΕΕ για τα «ανθρώπινα δικαιώματα»

  9. Σταύρος avatar
    Σταύρος 25/01/2011 23:25:35

    Στα περισσότερα πλακάτ γράφει: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΙΣΛΑΜΟΦΟΒΙΑ.
    Όλοι τους είναι με τις γροθιές σφιγμένες και με εξαγριωμένες προθέσεις και γκριμάτσες!
    Κάτι κρατάει δε αυτός με την μπλε μπλούζα στο κέντρο της φωτογραφίας αλλά δεν το βλέπω καλά.
    Σπαθί;;;!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σταύρος 25/01/2011 23:43:25

      Θρησκευτική προαγανδα κάνουν τσιριζαίοι. Γι'αυτό κάνουν επιθέσεις στις εκκλησίες

      • Dimitris D avatar
        Dimitris D @ Orestios 26/01/2011 11:01:20

        Η εκκλησία εμποδίζει την ανέγερση του θεματικού πάρκου δίπλα στο καζίνο, που θα χτιστεί αφού διώξουν τους λαθρομετανάστες από εκεί.

  10. ΤέλλοςΆγρας avatar
    ΤέλλοςΆγρας 25/01/2011 23:57:26

    Καταλήφθηκε το Πολυτεχνείο πριν από λίγο!!!
    http://math-telos-agras.pblogs.gr/2011/01/katalhfthhke-to-polytehneio-prin-apo-ligo.html

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΤέλλοςΆγρας 26/01/2011 00:51:03

      Οι Πατρινοί πάντως ρίχνουν πολύ ξύλο.
      Στα Δεκεμβριανά σαπίσανε τους μπαχαλάκηδες.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΤέλλοςΆγρας 26/01/2011 00:51:29

      lol

    • Dora avatar
      Dora @ ΤέλλοςΆγρας 27/01/2011 00:10:36

      Φοβερο!Μου εδωσε ιδεες.Αν και για να λεμε την αληθεια το ειχα φευγαλεα σκεφτει.Να μπουνε δηλαδη ανολογοι τον αριθμο ελληνες με προβλημα βαρους σε κανενα πανεπιστημιακο χωρο και να κανουν απεργια πεινας με αιτημα να χασουν βαρος( τι λεω μωρε η βλαξ)να φυγουν οι λαθρο απ' την Ελλαδα.
      Μ' ενα σμπαρο δυο τρυγονια.

  11. Misha avatar
    Misha 26/01/2011 00:23:32

    Άρχισαν τα όργανα....
    Εκτεταμένες προβοκάτσιες, made by IMF, τις οποίες θα επιλύσει με πυγμή και θάρρος , ως άλλος Σοκολάτας Καρνέησον, ο μέγας ΓΑΠ, UN GS to be,
    Kι έτσι ο λαουτζίκος θα ξεχάσει την εξαθλίωση και θα δοξάσει την τραπεζοσωτήριο κυβέρνησιν ημών.

    • Dora avatar
      Dora @ Misha 27/01/2011 00:13:08

      Φιλε Μισα,βρε μπας και εισαι ο Λακης ο Σοκολατας Καρνεισον (εγω σε ειχα βγαλει ετσι) απ' το δημοτικο? Εαν εισαι εκεινος,τοτε ξερεις τι λεω και ποια ειμαι.

  12. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 26/01/2011 03:57:59

    Το πήρατε είδηση; Ο Ερντογάν είπε στον Ολλανδό ΥΠΕΞ πως ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ!

    http://213.251.145.96/cable/2004/12/04THEHAGUE3166.html

    Bot asked for U.S. assistance in convincing Turkey to suspend military operations in the Aegean, at least through December 17, as they were providing a pretext for Greece to agitate against Turkish accession. According to Bot, Turkish PM Erdogan had told him recently that he could not stop the flights because he did not control the military -- an assertion Bot found disturbing.

  13. Kostas avatar
    Kostas 26/01/2011 08:18:47

    Κάτι υπο-κινείται στο μουσουλμανικό κόσμο από τη γνωστή ΜΙΤ. Δεν είναι τυχαίες οι εξεγέρσεις σε μουσουλμανικά κράτη που δεν έχουν τις καλλίτερες σχέσεις με τη Τουρκία. Η ελληνική κοινωνία βάλλεται πολλαπλά και κάποιοι καραδοκούν. Σοσιαληστικές διεθνιστικές κυβερνήσεις υπέγραψαν τη συμφωνία επιστροφής μεταναστών στη χώρα εισόδου, υπέγραψαν το Μνημόνιο και τη δυνατότητα των χρεωστών να εκχωρούν τα «δικαιώματά τους» επάνω στη χώρα μας , σε τρίτους , λες και η χώρα μας είναι επιταγή που οπισθογράφεται.
    Εμείς τι κάνουμε; Αυτό που θέλουν τα αφεντικά μας ή αυτό που επιτάσσει το χρ’εος μας προς την ΠΑΤΡΙΔΑ και Τα ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ;

  14. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 26/01/2011 09:13:32

    Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΚΑΥΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.
    ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ ΜΕΣΑΙΑΣ ΤΑΞΗΣ. ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΨΟΦΗΣΕΙ.
    Ο ΑΛΛΑΧ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ.

  15. ENG avatar
    ENG 26/01/2011 14:57:27

    Κυριοι σεβαστες ολες η αποψης και τησ προσυπογραφει ο καθενας απο εμας .
    Δυστυχως ομως εχουμε καταντησει να κανουμε αντιπολιτευση εμεις οι απλοι πολιτες μεσα απο τα μπλοκ και τα κομματα που εχουν ψηφιστει να κανουν θεσμικα
    το ρολο της αντιπολιτευσης να ειναι ανυπαρκτα !!!!!!

    Κατανοοθμε ολοι τη ρολο παιζει η παρουσα κυβερνηση!!!

    Αδυνατουμε ομως να καταλαβουμε τη ρολο παιζει η παρουσα αντιπολιτευση!!!