#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/04/2011 17:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση διαψεύδει τα περί αναδιάρθρωσης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zio avatar
    zio 05/04/2011 17:39:13

    "Δεν βυθιζόμαστε, απλά τα νερά ανέρχονται του πλοίου".

    • Orestios avatar
      Orestios @ zio 05/04/2011 18:20:29

      αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
      Newspeak

  2. spiros avatar
    spiros 05/04/2011 17:46:44

    Έχω την αίσθηση ότι το λαϊκό άσμα "αυτή η νύχτα μένει που θάμαστε μαζί" είναι το αρμόζον στην περίπτωση.
    Και μια σοβαρή ερώτηση: Το σκάφος γιατί δεν ονομάζεται ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ;

  3. Orestios avatar
    Orestios 05/04/2011 18:23:41

    Έχουν βγεί όλα τα εκσυγχρονιστήρια και ωρύονται.
    Πτώχευση ο ένας με τη συμφόρηση, πτώχευση ο θυριδοαρπάχτρας.
    Βρέ τί καλοί στρατιώτες Σβάικ είναι!!!
    Όλα όμως έχουν ένα τέλος.
    Την ευθύνη ποιός θα την πάρει????????????????????

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 18:26:31

    Άρχισαν τα όργανα, το μπουζούκι εργάζεται διακομματικώς:
    Ο Γάλλος Αλέν Λαμασούρ (από το Ευρωπαϊκό Λαϊκό Κόμμα), ο Βέλγος Γκι Φέρχοφστατ (από τους Φιλελεύθερους) και η Γερμανίδα Γιούτα Χάουγκ (από τους Σοσιαλιστές), θα προτείνουν από κοινού έκδοση ευρωοομολόγου. Και αλλαγές στον τρόπο συνεισφοράς των κρατών για τον Κοινοτικό προυπολογισμό>
    Οι δικοί μας μπουζουκτσήδες στο Ευρωκοινοβούλιο τι κάνουν;
    Είναι και όργανο "ονομασίας προελεύσεως", τρομάρα μας.
    Μήπως είναι μαλωμένοι και "δεν μιλιούνται"; Σαν τον συμπαθέστατο κατά τα άλλα Νικολόπουλο με τον μεγάλο, αξέχαστο Στελλάρα;
    Δυό-τρείς πενιές να ρίξουν σε συγχορδία τους ζητάμε, και ένα ντο ματζόρε.
    Όχι να ξαναγράψουν μαζί την "Ηρωική" του Μπετόβεν. Το ξέρουμε, εκείνος ήταν μεν κουφός αλλά αυτοί θεόκουφοι!

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 18:29:38

    Να τελειώνουμε με τα αδιόρθωτα κομματόσκυλα, πράσινα, μπλέ, κόκκινα και κανελλί με βούλες ! Τους πληρώνουμε για να σαμποτάρουν, εντός και εκτός χώρας.
    Και συγγνώμη αγαπητοί σκύλοι!

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 18:34:19

    Άν συνεχίσουν έτσι μικροκομματικά, στις επόμενες εκλογές θα πάρει ο ένας 20 %, ο άλλος 18, ο τρίτος 5, ο τέταρτος 3, οι λοιποί θα κοπούν από το πριόνι.
    Οι ψηφοφόροι που θα λείπουμε άς φροντίσουμε να κατεβάσουμε το κόμμα Ο ΚΑΝΕΝΑΣ: Και για πρώτη φορά στην ιστορία, Ελληνικό κόμμα θα πάρει άνω του 50 %.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Θείος 05/04/2011 18:39:11

      Όσοι απέχουν σκάβουν το λάκκο τους.
      Οι αποχή σε 3 τουλάχιστον εκλογικές διαδικασίες έδειξε ότι ευθνοεί μόνο το ΠΑΣΟΚ.
      Το αποτέλεσμα της αποχής???
      Διάλυση των πάντων από μια συμμορία.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 05/04/2011 18:51:17

      Φυσικά, ισχύει. Αλλά η αποχή ευνόησε πότε το ΠΑΣΟΚ και πότε τη ΝΔ.
      Φυσικά δεν μιλώ για αποχή. Αλλά για στοχευμένη κίνηση με αμφίπλευρη πρόθεση : Στη χειρότερη περίπτωση να εξαναγκασθούν ενωθούν οι δύο σε "μεγάλο συνασπισμό" (χε χε). Και να κάνουν μαζί την "αγγαρεία", να φτιάξουν αυτά που χάλασαν, πότε ο ένας και πότε ο άλλος, να φτύσουν αίμα και να ιδρώσουν, να ξεράσουν όσα έφαγαν.
      Οι λοιποί, οι "μικροί" πάσης φύσεως; Γνώμη μου είναι ότι "δεν μετράνε".
      Πασόκ και νδ (να πώ και για τους μικρούς; ΟΚ), είναι σαν τις δυό όψεις ενός κέρματος: Για να τρυπήσεις τη μία, πρέπει να τρυπήσεις και την άλλη.

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 18:54:51

    Να τους αναγκάσουμε οι πολίτες, να τραβήξουν μαζί το κάρο, αυτό που ο καθένας τους μόνος, το έσπρωχνε στη χαράδρα:
    Είναι μαζί, πρακτική αγγαρεία που πρέπει να γίνει, από αυτούς, αλλά και ΕΚΔΙΚΗΣΗ.
    Ο τρώσας και ιάσεται. Και η εκδίκηση είναι πιάτο που τρώγεται κρύο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Θείος 05/04/2011 19:00:52

      Οπαδός της συγκυβέρνησης είσαι???????????????
      Τα χάλια που προκάλεσε το ΠΑΣΟΚ χρήζουν ανέγερσης νέας φυλακής.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Orestios 05/04/2011 19:14:17

        Χε χε, και τον Χέρμαν Βάν Ρομπέι, το Βελγικό "στρουμφάκι", από πίσω με τον βούρδουλα!
        Χάιντε αλογάκια μου!
        Του αλόγου τα κουδούνια ντίνκι ντίνκι χαρωπά τραλα λα τραλα λα το καμτσίκι κάνει τράκα στον αέρα σαν κτυπά!

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 19:07:46

    Ήμουν σαφής νομίζω. Συγκυβέρνηση, ξε-συγκυβέρνηση, τιμωρία αμφίπλευρη είναι, με καταναγκαστικά έργα.
    Να δώ τον παχύ αμπελουργό ζεμένο με τον βούδα των ανατολικών προαστείων, άλογα βαρέων έργων, να τραβάνε μαζί το κάρο στην ανηφόρα.
    Είμαι λίγο χαιρέκακος, το ομολογώ, ήμαρτον Κύριε.

  9. manos avatar
    manos 05/04/2011 19:08:48

    Ετσι που πάμε, θα βρούμε τον Λεονάρντο Ντι Κάπριο κάτω στον βυθό.
    Τι βάθος έχει η Φαλκονέρα?

  10. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 05/04/2011 20:37:53

    Είναι απλό:
    ο Soros "που ήξερε πότε" θα είναι πουλημένος στα CDS πχ του Σεπτεμβρίου, οι γερμανοί όμως επιταχύνουν την πτώση σε κανα 2μηνο , οπότε πρέπει να ξηλωθεί χοντρά, ήρθε να δεί το βλύτο μπας και με οποιοδήποτε τρόπο πετάξει τη μπάλλα στηνεξέδρα για κανα 3μηνο και σώσει τα λεφτουδάκια του.

    Α ρε μεγαλοεπενδυτή η απληστεία σεφαγε, ξέχασες τη μεγαλύτερη και χειρότερη εβραική κατάρα: "ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ..."