#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/03/2011 18:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση δεν φοβάται το γιαούρτωμα και βγαίνει στον λαό



«Θα είμαστε κοντά στον λαό. Δεν θα κλειστούμε στα γραφεία μας. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας κλείσει στα γραφεία μας. Δεν μας ψήφισαν γι' αυτό οι πολίτες». Με αυτές τις φράσεις στο υπουργικό συμβούλιο ο πρωθυπουργός κ. Γ. Παπανδρέου προέτρεψε τα στελέχη του να μην φοβηθούν αποδοκιμασίες και ακραίες εκδηλώσεις και να παραστούν σε όλες τις εκδηλώσεις.

Δηλαδή μεθερμηνευόμενη η δήλωση σημαίνει: κοντά στο λαό για να του πάρουμε το μισθό, τη σύνταξη, τη γελάδα, το χωράφι, το φορτηγό, το τρακτέρ, τη βάρκα, το σπίτι, το εξοχικό, το κοκορέτσι, το αυτοκίνητο, τη μηχανή του γκαζόν, τις ξυριστικές μηχανές, τις φωτογραφικές, τα λάπτοπ, τα σκάνερ, τα πάντα. Θα τους κυνηγήσουμε στις πόλεις, στα χωριά, στις εθνικές οδούς και στα καλντερίμια, στα βουνά, στους λόγκους, στα ρουμάνια. Θα βάλουμε έξτρα άμεσους φόρους, κόντρα έμμεσους, θα σας βάζουμε φυλακή για ένα ευρώ και θα είστε και υπεύθυνοι για το χάλι του κράτους. Όλα αυτά κρίνονται  απαραίτητα μέτρα για να βγει το μνημόνιο. Κι αν αντιδράσετε θα προσλάβουμε κι άλλους «φύλακες» για να βγαίνουμε βόλτες. Εσείς θα τους πληρώσετε. Κι αν επιμένετε έχει κι άλλα ράμματα για τη γούνα σας ο Αντιπρόεδρος. Πληβείοι, έχετε κι άποψη. Μάθατε και το σπρεντ τραχανοπλαγιάδες…

Τώρα αν έχετε ΜΚΟ, οφ σορ, καγιέν με δόσεις, καταθέσεις στην Ελβετία, σκάφη αναψυχής, σκάφη για μπουγάδα, χρωστάτε πολλά στο Δημόσιο και σε όσους μιλάνε ελληνικά, δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. Το κίνημα είναι εδώ.

Και λέει επίσης ο Πρωθυπουργός: δεν μας ψήφισαν γι αυτό οι πολίτες. Δηλαδή σας ψήφισαν για κάτι που έχετε κάνει ως τώρα;

Ασφαλώς και πρέπει όλα τα κυβερνητικά στελέχη να παραστούν στις εκδηλώσεις για την εθνική εορτή. Για να τους καμαρώσει ο κόσμος …

Μ.Ο.

ΥΓ. Γι αυτό το λόγο πρόεδρέ μου μετακινούνται άρον - άρον μεγάλες αστυνομικές δυνάμεις εν όψει των εορτασμών της 25ης Μαρτίου; Επειδή δεν φοβάσαι το γιαούρτωμά υπουργών σου;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymos avatar
    anonymos 23/03/2011 18:54:59

    Ας αφήσουμε μόνο τα ΜΑΤ να παρελάσουν για να αισθάνονται ασφαλείς οι υπουργοί, ο Πρωθυπουργός βεβαια θα βρίσκεται στην ασφάλεια των Βρυξελλών για να αποτελειώσει ότι άφησε και αν τα πράματα δεν πάνε και καλά αυτός θα είναι αλλού.

  2. Κάποιος avatar
    Κάποιος 23/03/2011 19:07:24

    «Θα είμαστε κοντά στον λαό. Δεν θα κλειστούμε στα γραφεία μας. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας κλείσει στα γραφεία μας. Δεν μας ψήφισαν γι‘ αυτό οι πολίτες»

    Αφιερωμένο εξαιρετικά:
    h**p://www.youtube.com/watch?v=JAYh4mRj2Pw&feature=related

  3. ELLINFREE avatar
    ELLINFREE 23/03/2011 19:18:51

    ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΩΜΑ,ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΑΙ ΡΕΠΠΑΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΖΟΥΝ,ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ!

    • ApoTel avatar
      ApoTel @ ELLINFREE 24/03/2011 01:11:42

      Μα γιατί το παιδεύουν; Αφού υπάρχει έτοιμη η λύση Νόμος 4000. Μόνο που αντί για ΤΕΝΤΙΜΠΟΙΣ η ταμπέλα θα γράφει ΤΣΥΡΙΖΑΜΠΟΙ

  4. SAS avatar
    SAS 23/03/2011 19:21:51

    Όπου πάει κουβαλάει μαζί του τα ΜΑΤ , τόσο κοντά είναι στον ''λαό'' του .

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ SAS 24/03/2011 01:29:08

      ...πάντως φυσιογνωμικά δεν φέρνει του χέρμαν γκέρινγκ; ειδικά με τα ένστολα δίπλα του;

  5. xriteo avatar
    xriteo 23/03/2011 19:24:38

    Θα αναβιωσουν σκηνες απο αξεχαστο παλιο ελληνικο κινηματογραφο.ΘΑΝΑΣΗΣ ΒΕΓΓΟΣ και η σκηνη απο "πολεμο"με παστες και τουρτες στο ζαχαροπλαστειο.Να του'ρθειειειει...!!!!!

  6. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 19:31:01

    Ζήλεψαν την μάσκα ομορφιάς της λιπώδους μάζας.
    Υπάρχει άφθονη.
    "Γιαούρτια υπάρχουν", κατά το "λεφτά υπάρχουν".
    Αν και προτιμώ τα κλούβια αυγά.

  7. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 19:31:50

    Σε ρεφορμισμένο γάλα όμως.

  8. Κρητικός avatar
    Κρητικός 23/03/2011 19:44:45

    Oι φαιδροι περιθωριακοι ,αντιεξουσιαστες , που μας κυβερνουν τρέμουν .
    Ο φόβος τους πλέον είναι πως, και ποιοι θα σταθούν, στις εξέδρες για την 25η Μαρτίου στις παρελάσεις.
    Περισότερο τους “καιει” αυτο παρα η σύνοδος των ευρωπαίων.Εκεί τα εδωσαν όλα ,οποτε κάτι θα πάρουν.Σε περίπτωση όμως που δεν γίνουν παρελάσεις επειδή ο κόσμος (η πλειοψηφεία του κόσμου) θα εκφράσει τα αληθινά του αισθήματα πλέον ,ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΕΝΕΙ?

  9. man8os avatar
    man8os 23/03/2011 20:10:24

    Καλως να ερθουν!!

  10. Αστος avatar
    Αστος 23/03/2011 20:23:04

    Ηρθε επιτελους η εποχη του ελευθερου κυνηγιου για βουλευτες ??!?!?!



    ΠΑΤΕΡΑ ΤΟ ΔΙΚΑΝΟ !!!!!!

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/03/2011 20:48:34

    Αν συνεχισουν να βγαινουν οι ΠΑΣΟΚΟΙ υπουργοι στον κοσμο... ενα καλο θα συμβει !!! θα αναγκαστουν τα ΜΑΤ να φυγουν απ την Κερατεα..... να προστρεξουν σε φυλαξη των εγκεφαλων.

    ΠΠ

  12. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 23/03/2011 20:50:10

    Αγαπητά μέλη του ΣΥΡΙΖΑ Κερατέας (σας αναγνώρισε η γάτα ο Θόδωρος): την επόμενη φορά που θα θελήσετε να παρέμβετε, επιλέξτε καταλληλότερο μέσο, καθότι το γιαούρτι έχει περίεργες παρενέργειες. Συνιστώ τη χρήση ινδικών μπαχαρικών και μεξικάνικου ταμπάσκο.

  13. mithos avatar
    mithos 23/03/2011 22:03:27

    Η τσιγκουνιά τους δεν έχει όρια.
    Ευκαιρία ζητάνε για να μαζέψουν τσάμπα γιαούρτια, τσάμπα πορτοκάλια, τσάμπα αυγά και άμα λάχει και κανένα παπούτσι....

  14. stroumfaki avatar
    stroumfaki 23/03/2011 22:08:11

    Αχ αυτές οι εκλογές προβλήματα που θα τους βάλει......

  15. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 24/03/2011 01:19:11

    Εδώ που τα λέμε ήταν και πολιτικώς ορθόν "το γιαούρτι στο χοντρό".Σκεφθείτε πόση απρέπεια να του πέταγαν ,ας πούμε,μία μπριζόλα μοσχαρίσια ή έστω ένα σπληνάντερο;;;
    Σύνθημά μας λοιπόν ας είναι:κρεατικά στους αδύνατους και γιαούρτια και ζαρζαβατικά στους ευτραφείς -καθώς και στις κυρίες!

  16. Μάρκος avatar
    Μάρκος 24/03/2011 01:20:58

    Φυσικά κοντά στον Λαό, με ΜΑΤ και ΜΕΑ για μια Ελλάδα νέα, που έλεγε και το παλιό σύνθημα. Στις Παρελάσεις την Παρασκευή θα μας το αποδείξουν. Πέρσι στο Σύνταγμα, περικύκλωσαν με τα ΜΑΤ τον κόσμο που κατά την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου, έκανε το...σφάλμα, να τον τραγουδήσει! Οπότε, καταλαβαίνετε φέτος τι έχει να γίνει. Τέτοια Χούντα ούτε επί Επταετίας είχαμε!

  17. blue nile avatar
    blue nile 24/03/2011 01:39:57

    Μ.Ο άσχετο αλλά αυτό το τραχανοπλαγιάδες τι ωραία που ακούγεται.
    Το χρησιμοποιούσα παλιότερα σε τυχόν διαπληκτισμούς με άγνωστους όταν κυκλοφορούσα πιο πολύ με τη μηχανή και με κλείνανε το δρόμο. Τώρα τους λέω τσομπάνηδες αλλά μου φαίνεται θα ξαναλλάξω..ή θα χρησιμοποιώ και τα δύο...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ blue nile 24/03/2011 10:28:14

      Επειδή συνεχίζω να κυκλοφορώ με τη μηχανή χρησιμοποιώ το όρο κατά κόρον: τραχανοπλαγιάδες... φοβερή λέξη. Συνώνυμο: τυρογαλάδες

  18. Νατάσσα avatar
    Νατάσσα 24/03/2011 11:00:31

    «Θα είμαστε κοντά στον λαό. Δεν θα κλειστούμε στα γραφεία μας. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας κλείσει στα γραφεία μας. Δεν μας ψήφισαν γι‘ αυτό οι πολίτες». .......
    ΑΚΡΙΒΩΣ,,,δεν σας ψήφισαν γι "αυτό" οι πολίτες,,,,
    Βγείτε,,βγείτε έξω,,,,σε λίγο θα θα πέσουν και ντομάτες!!!

  19. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 24/03/2011 11:14:33

    Και οι δράκουλες όταν θέλουν να πιούν αίμα κοντά στα θύματά τους πάνε,δεν γίνονται από απόσταση αυτά τα πράγματα.

  20. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 24/03/2011 12:05:20

    Όσο πιο κοντά είναι ο στόχος, τόσο μεγαλύτερη η ευστοχία.
    Άσε που απολαμβάνεις και το ηχητικό αποτέλεσμα της βολής σου. Σπλάααςςς....

  21. kostas avatar
    kostas 24/03/2011 15:04:53

    Μπαινουν απο την μπροστινη πορτα βγαινουν απο την πισω.Ζητω η κυβερνηση των Πισοπορτηδων.....(σε λιγο τα βλεπω τα καθηκια να μην μπορουν να βγουν καθολου).