23/10/2009 14:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση ανησυχεί από την στάση του ΚΚΕ



Όπως διαβάζω στο ΕΘΝΟΣ, στη διάρκεια της χθεσινής συνεδρίασης υπήρξε έντονος προβληματισμός για τη στάση του ΚΚΕ. Η Άννα Διαμαντοπούλου έφθασε στο Μέγαρο Μαξίμου με μία ώρα καθυστέρηση, καθώς ήταν μπλοκαρισμένη από συνδικαλιστές του Περισσού. Έτσι, πρωταγωνίστησε στη σχετική συζήτηση μαζί με τον Μ. Χρυσοχοΐδη και τον Α. Λοβέρδο.

Ο υπουργός Εργασίας, μάλιστα, είπε πως «ξεκίνησαν την επίθεση από το βράδυ των εκλογών, επιχειρούν να μας βάλουν εμπόδια, βλέπουν την επιτυχία μας ως αντίπαλο»! Ο Γ. Παπανδρέου συμφώνησε πως το θέμα χρήζει αντιμετώπισης, έσπευσε όμως να υπογραμμίσει ότι «δεν είμαστε εμείς που ανοίγουμε το μέτωπο».

 ΣΣ. Προφανώς γι αυτό ανέλαβε ο κ. Θ. Πάγκαλος αντιπρόεδρος και συντονιστής του κυβερνητικού έργου. Γνωρίζει καλά το ΚΚΕ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Bασίλης avatar
    Bασίλης 23/10/2009 16:21:15

    Θα κάνουν βλακεία αν ασχοληθεί μια μεγάλη παράταξη με τους ....πεθαμένους.
    Εκεί με το ΠΑΜΕ να παίζουν με τα ΜΑΤ όταν έρχονται τα κανάλια "ξύλο" για 3 λεπτά...αυτό είναι το ΚΚΕ.

    • Bibita avatar
      Bibita @ Bασίλης 24/10/2009 06:05:04

      Τότε να μην ανησυχούν! Τα ….φαντάσματα φοβούνται?

  2. ORGANOMENO avatar
    ORGANOMENO 23/10/2009 16:45:46

    ΠΟΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ; ΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΒΓΗΚΑΝ.

  3. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 23/10/2009 16:52:32

    Συμφωνώ με τον Βασίλη. Το Κ.Κ.Ε είναι μια βαθιά συντηρητική παράταξη που δεν έχει προτάσεις. Έχει όμως την ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ, με ανασφάλιστους και χαμηλά αμειβόμενους εργαζόμενους, που παίρνει όλες τις δουλειές του Δημοσίου και κλείνει τα μικρά τυπογραφεία. Είχε και τον Γερμανό τον οποίο πούλησε υπερτιμολογημένο για 500.000.000€ στη Νέα Δημοκρατία.
    Αλέκα αν με ακούς βρε κουτό, δώσε τα χαιρετίσματα μου στη φίλη σου τη Λιάνα...με έχει μπερδέψει το παλιοκόριτσο με το κοκκινομπλε φορεματάκι που φοράει!!!

    • xenitemenos21 avatar
      xenitemenos21 @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 23/10/2009 17:44:15

      Καιρος φερνει τα λαχανα, καιρος τα παραπουλια. Λοιπον , ο χθεσινος "Ριζοσπαστης" διαμαρτυρονταν γιατι, λεει, οι εφοπλιστες της ακτοπλοιας θελουν να παρουν στα καραβια τους τριτοκοσμικους εργαζομενους!
      Τους ετσουξε εκει στο κουκουε και τον¨"Ριζοσπαστη" επειδη δυο ναυτεργατικα σωματεια και κυριως η Ενωση Μηχανικων (το αλλο ειναι το παλιο σωματειο των θερμαστολαδαδων που εχει μετονομασθει) ελεγχονται απο το ΚΚΕ, μαλιστα ο προεδρος της Ενωσης Μηχανικων ειναι και ευρωβουλευτης του κουκπουε. Τσιμουδια, ομως, για τους αλλους Ελληνες εργαζομενους, που οι υποστηριζομενοι απο το κουκουε τριτοκοσμικοι λαθρομεταναστες τους πηραν και τις δουλειες και ταυτοχρονα ερριξαν στα βαραθρα τις αποδοχες τους καθως και το ΙΚΑ με την ανασφαλιστη εργασια. Εχει ο καιρος γυρισματα και δεν ειναι μακρια οι ημερες που οι Ελληνες θα κυνηγανε με τις στιμμενες λεμονοκουπες και τις σαπιες ντοματες την ηγεσια και τα στελεχια του ΚΚΕ - τα απλα μελη και οι οπαδοι ευθυνονται γιατι αποδεχονται χωρις την παραμικρη αντιθεση 'η αντιδραση την πολιτικη του κουκουε που αποβλεπει σε μια νεα ακομη καταστροφη της Ελλαδας αλλα ταυτοχρονα ευνοει την πλουτοκρατια και τους ιμπεριαλιστες.

      • sinn avatar
        sinn @ xenitemenos21 23/10/2009 17:57:34

        Aφου ειναι τόσο μηδαμινοι γιατί ασχολειστε; Ο Δήμου έγραψε οτι το ΚΚΕ ειναι στρατος κατοχης και ο Πασχος ανακαλυψε οτι ειμαστε η τελευταια κομμουνιστικη χωρα της Ευρώπης. Η Αννα Πρεκα περιεγραψε σωστα την κατασταση -μας πολεμουν επειδη φθονουν την επιτυχια μας.

        • ambrosiac avatar
          ambrosiac @ sinn 24/10/2009 00:03:35

          (...Αννα Πρεκα...) : Αυτο θυμιζει τον Καστρατο του Αρκα, "ολες με θελουν για το κορμι μου" :P

    • Bibita avatar
      Bibita @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 24/10/2009 06:00:00

      Γουάου βρε, γουάου! Από πού ψωνίζεις κασέτες στόματος?

  4. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 23/10/2009 18:05:08

    Οι σφετεριστες τις αριστερας επιδεικνυουν και αντικομμουνισμο για να περιχαρακωσουν την δυναμη τους.Η δεξια ειναι κακια το ΚΚΕ το ιδιο, οποτε καθιστε εδω στο κεντρο να ειστε καλα.Βαρανε μια στο καρφι και μια στο πεταλο.Και αυτο θα κανουν για τα επομενα χρονια.Την μια θα εμφανιζονται αμυνομενοι σε επιθεσεις της δεξιας για να ικανοποιουν τους αριστερους ψηφοφορους τους και την αλλη αμυνομενοι απο τις απαιτησεις του ΚΚΕ για να καθησυχαζουν τα συντηρητικα αισθηματα των πολλων.Πεταμε και καμια εξυπναδα περι αντιεξουσιαστων ετσι για να χαιδεψουμε τον τσαμπουκα που κρυβει μεσα του καθε Ελληνας αλλα την ιδια ωρα αποκαλουμε χουλιγκανς οσους συχναζουν στα Εξαρχεια.
    Βεβαια σημασια δεν εχουν τα λεγομενα αλλα οι πραξεις.Ο Σιμιτης δεν εμεινε με το χαρακτηρισμο του λογιστη απο τα λεγομενα του αλλα απο αυτα που εκανε.Τωρα πιστευουν οτι δεν θα κανουν τα ιδια λαθη με τοτε.
    Και μαλλον ο Παπανδρεου για να προστατεψει και το ονομα του δεν θα ειναι αυτο που λεμε τεχνοκρατης πρωθυπουργος.
    Δεν θα θελησει να σπασει αυγα.Να γινει δυσαρεστος στους πολλους. Οπως εκανε και ο Καραμανλης με την ηπια προσαρμογη.
    Μονο που ο Καραμανλης ηταν νεο φρουτο στο χωρο και ο κοσμος ηθελε να το δοκιμασει δυο φορες.
    Ο Παπανδρεου εχει παξει απο την δεκαετια του 80.Δεν ειναι καινουργιο προσωπο.Και αν δεν φανει αμεσα αποτελεσματικος φοβαμαι οτι θα ειναι ο μονος πολιτικος μαζι με τον Επιτιμο που δεν θα εχει παρει ανανεωση της λαικης εντολης για δευτερη φορα.

  5. abebab avatar
    abebab 23/10/2009 18:32:01

    Ο κ. Αντιπρόεδρος! Των Ιμίων και του Οτσαλάν….
    Με το τεράστιο κύρος που διαθέτει θα προτάξει τα στήθη του για να σώσει την πατρίδα και τη «δημοκρατικό παράταξη» από το κακό ΚΚΕ!
    Ε ρε γλέντια!!

  6. Delibe avatar
    Delibe 23/10/2009 18:56:37

    Έρχεται μεγάλη κακοκαιρία, έρχονται θυελλώδεις άνεμοι, δεν πιστεύω να τον πάρουν σαν τη σημαία στα Ίμια… Η Φύση δεν αστειεύεται!

  7. grleo avatar
    grleo 23/10/2009 19:07:03

    κριτική ναί..........
    τόσο μίσος όμως γιατί?
    διαφωνείται ότι σαν κοινωνία βρισκόμαστε στην δυσάρεστη θέση να υπερασπιζόμαστε πλέον και τα αυτονόητα.
    Δεν μιλάμε πλέον ούτε καν για το οχτάωρο.
    Οι ελαστικές σχέσεις εργασίας έχουν γίνει καθημερινότητα για τον εργαζόμενο.
    Φθάσαμε σήμερα να υπερασπίζονται όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης την πιο ελεεινή μορφή απασχόλησης έστω και αν είνα τα stage σαν το ελάχιστο δικαίωμα της νεολαίας μας στην εργασία.
    φτάσαμε σαν κοινωνία να παρακαλάμε τον ΓΑΠ για τα 33 λεπτά την ημέρα με τα οποίο θα αναθερμάνει την οικονομία...
    πες τε μου εσείς ποιός θα υπερασπισθεί σήμερα τα ελάχιστα έστω εναπομείναντα δικαιώματα των εργαζομένων.......
    ο ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ της ΓΣΕΕ.

    ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΏ ΝΑ ΚΆΝΩ ΚΑΜΊΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΉ ΠΡΟΠΑΓΆΝΔΑ

    νομίζω ότι το επίπεδο σε αυτό το site είναι αρκετά υψηλό για να μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

    έτσι και αλλοιώς όμως , αν και έχω κατέβει από το Κομματικό τραίνο πάνω από μία δεκαετία, παραμένω οπαδός με τον ίδιο τρόπο που παραμένω και ΑΕΚ.

    τίποτα από τα δύο δεν μπορώ να αλλάξω.

    η κριτική καλή το μίσος όμως κάνει κακό .............και μάλιστα όταν αυτό ταυτίζεται με τον γνωστό Πάγκαλο.

    τον οποίο τον άκουσα σε συνενευξη του να μιλάει

    ΓΙΑ ΜΑΥΡΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ............

    ΓΙΑ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ.............

    ΜΟΝΟΝ ΓΙΑ ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ..........κάτι θα ξέρει αυτός.

    • Unicorn avatar
      Unicorn @ grleo 23/10/2009 21:18:30

      Ξέρει κι αυτός – κι ο κόσμος το ‘χει τούμπανο…

      • Bibita avatar
        Bibita @ Unicorn 24/10/2009 06:46:37

        Εγγονίου Εγκώμιον: Άξιος ο πάππος! Άξιον το εγγόνιον! Εξωτερική πολιτική; Την παίζει στα δάκτυλα του ενός ποδός ! Εσωτερική ίντριγκα; Στα δάκτυλα του άλλου. Προσοντούχος.

  8. abebab avatar
    abebab 23/10/2009 19:08:32

    Λέγεται ότι ο Αντιπρόεδρος (ξανα)δεσμεύτηκε, αυτή τη φορά να κυκλοφορεί με πατίνι, για να δώσει το καλό παράδειγμα. Αληθεύει;

  9. parsifal avatar
    parsifal 23/10/2009 20:05:35

    Θυμηθείτε την επίσκεψη Κλίντον : Συμβολικό γιουρούσι στην Βασ. Σοφίας, διάλυση των "εργατικών ταγμάτων" με την πρώτη χρήση φυσούνας... Ολη η στάση του ΚΚΕ συμπυκνώνεται σ'αυτό : Να διατηρεί σε "επαναστατική ετοιμότητα" τα μέλη του, χωρίς κρίση, χωρίς πρόταση, χωρίς αυριο : Γιουρούσι να εκθέσουμε το ΠΑΣΟΚ που "εκλεψε" την πελατεία απο το 81 και κατόπιν...

    • abebab avatar
      abebab @ parsifal 23/10/2009 20:38:21

      Ας αφήσουμε κατά μέρος την επίσκεψη Κλίντον… Αυτή τη στιγμή διεξάγεται διεθνής συζήτηση από τα ρωσικά ηλεκτρονικά μέσα για το τεράστιο έγκλημα στην πρώην Γιουγκοσλαβία και οι αποκαλύψεις είναι ντροπιαστικές για τους Σερβοφάγους…. Το ΚΚΕ εκείνη την εποχή εξέφρασε τα αισθήματα των περισσοτέρων Ελλήνων και προστάτευσε την αξιοπρέπεια της χώρας μας. Να δούμε τώρα ποιος θα την προστατεύσει από τους καθημερινούς εξευτελισμούς που δέχεται από παντού! Ο υπουργός των Ιμίων; (Τώρα που έλυσε και το πρόβλημα των stage…..)

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ abebab 24/10/2009 09:06:12

        Προσυπογράφω στο συγκεκριμένο abebab. Ήταν απο τα καλά αντανακλαστικά του ΚΚΕ.

        • skeptiki avatar
          skeptiki @ αλλενάκι 24/10/2009 10:07:41

          Οι αγαπητοί ρώσοι πραγματική βοήθεια δεν δώσαν ποτέ στους σέρβους, κουλτούρα να φύγουμε, υποσχέσεις και τα καλά και συμφέροντα..... Κι από συζητήσεις άλλο τίποτα πολύ χρήσιμο όταν πιά σε κρατάνε στο χέρι....

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ αλλενάκι 24/10/2009 10:21:38

          @skeptiki: καλημέρα. Για το ΚΚΕ ήταν το σχόλιό μου, για τη στάση που είχε στους βομβαρδισμούς, όχι για τη σχέση Σερβίας-Ρωσίας.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ parsifal 23/10/2009 20:57:16

      Πάλι καλά που κάνει το ΚΚΕ αυτά τα "συμβολικά γιουρούσια" και τους χαλάει την παράσταση.
      Πάλι καλά που υπάρχει και το ΠΑΣΟΚ και τινάζει το δέντρο για να πέσουν κάτω τα σάπια για να τα μαζέψει.

      • abebab avatar
        abebab @ εναςάσχετος 23/10/2009 21:08:52

        Υποκλίνομαι….

  10. Amadea avatar
    Amadea 23/10/2009 20:44:26

    Η υπεραπλούστευση των πάντων («η στάση του ΚΚΕ συμπυκνώνεται…. κλπ.») είναι το κύριο σύμπτωμα της πνευματικής οκνηρίας που μας δέρνει!

  11. Amadea avatar
    Amadea 23/10/2009 20:47:00

    ΥΓ. Και το κουρασμένο έδαφος πάνω στο οποίο φυτρώνουν τα κάθε λογής ανελλήνιστα ή αφελληνισμένα σαπρόφυτα.

  12. Daimon avatar
    Daimon 23/10/2009 20:52:35

    «Όλα τα κόμματα, εξαιρουμένου του ΚΚΕ, υπέγραψαν τον Ιούνιο του 2008 την πρόταση Σιούφα για ειδική μεταχείριση που αφορά οικείους πολιτικών προσώπων. Βάσει αυτής της απόφασης, τρυπώνουν στο Δημόσιο, φίλοι, ανίψια, συνεργάτες» (ΤΟ ΒΗΜΑ).
    Αυτά περί «ΠΕΛΑΤΕΙΑΣ»

    • redteam avatar
      redteam @ Daimon 23/10/2009 22:06:06

      Τα ψέματα των διαπλεκόμενων ΜΜΕ έχουν κοντά ποδάρια. Διάβαζε παρακάτω για να καταλάβεις.

      22/10/2009
      Ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου του ΣΥΝ σχετικά με τα ανακυκλούμενα δημοσιεύματα για τη μονιμοποίηση στη Βουλή μετακλητών υπαλλήλων
      Σχετικά με τα ανακυκλούμενα δημοσιεύματα για τη μονιμοποίηση στη βουλή μετακλητών υπαλλήλων, το Γραφείο Τύπου του ΣΥΝ τονίζει τα εξής:

      1. Ο ΣΥΡΙΖΑ όταν ψηφίστηκε η συγκεκριμένη ρύθμιση είχε διαφωνήσει δημοσίως και καθαρά. Επισυνάπτουμε τη δήλωση της 26ης Ιουνίου του 2008, του Γιάννη Δραγασάκη ο οποίος εκείνη την περίοδο ήταν βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ στη Βʼ Αθηνών και κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος.

      2. Καμία μονιμοποίηση δεν έγινε κατά την προεκλογική ή την μετεκλογική περίοδο είτε από τον Πρόεδρο της Κ.Ο. είτε από τον πρώην Αντιπρόεδρο της βουλής και βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Γ. Δραγασάκη.

      Ακολουθεί η δήλωση της 26ης Ιουνίου 2008 του Γ. Δραγασάκη
      ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

      ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ, ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Β΄ ΑΘΗΝΩΝ

      Αθήνα, 26/6/2008

      ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

      Σχετικά με την ψήφιση χθες στην Ολομέλεια της Βουλής της ρύθμισης που αφορά στη μονιμοποίηση των μετακλητών υπαλλήλων, ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ Γιάννης Δραγασάκης, απαντώντας σε ερώτηση δημοσιογράφων σχετικά με τη στάση του ΣΥΡΙΖΑ δήλωσε τα παρακάτω:

      «Το σχετικό θέμα δεν ετέθη κατά τη διάρκεια των συζητήσεων στην Επιτροπή Κανονισμού. Ούτε ετέθη μέχρι τις 14:00 το μεσημέρι, οπότε και αποχώρησα από την Ολομέλεια, προκειμένου να παραβρεθώ σε κομματική σύσκεψη για τις πυρκαγιές που είχαν στο μεταξύ ξεσπάσει στα Γλυκά Νερά.

      Πληροφορήθηκα ότι με αναζήτησε τηλεφωνικά ο Πρόεδρος της Βουλής, αλλά δεν κατέστη δυνατή η επικοινωνία μαζί του.

      Ως εκ τούτου δεν υπήρξε δική μας συμφωνία για την εν λόγω ρύθμιση.

      Σε κάθε περίπτωση, πάγια θέση του ΣΥΡΙΖΑ είναι οι όποιες προσλήψεις να διενεργούνται μέσω ΑΣΕΠ».

      Γι' αυτό μην διαβάζεις και μην ακούς διαπλεκόμενους...

      • Daimon avatar
        Daimon @ redteam 24/10/2009 05:22:18

        Ωραία, ευχαριστώ για τη διόρθωση. Τότε αυτό που έγραψα αφορά το ΚΚΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ. Σε καμιά περίπτωση δεν αφορά τους ΑΛΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Bibita avatar
        Bibita @ redteam 25/10/2009 15:33:29

        Λυπάμαι, αλλά το ΚΚΕ ήταν το μόνο κόμμα που ψήφισε όχι στις αυξήσεις των βΟλευτών--«Καταλήγοντας, θέλω να πω, όσον αφορά τον Απολογισμό, ότι εμείς θα ψηφίσουμε υπέρ, αλλά, όσον αφορά τον Προϋπολογισμό της Βουλής, παρά τα θετικά στα οποία αναφέρθηκα στη διάρκεια της εισήγησής μας, οι αυξήσεις αυτές προς τους Βουλευτές θεωρούμε ότι δεν είναι απαραίτητες. Δεν θέλουμε να υπάρξει οποιαδήποτε πρόκληση προς το κοινό αίσθημα και γι’ αυτό, εφόσον συνεχίζουν να υπάρχουν οι αυξήσεις αυτές, θα ψηφίσουμε για τον Προϋπολογισμό 'ΠΑΡΩΝ'.» Άννα Φιλίνη.

        • Bibita avatar
          Bibita @ Bibita 25/10/2009 15:53:35

          ΥΓ. Το δικό μου σχόλιο ---είναι σαφές—αναφέρεται στις αυξήσεις. Απλώς το κόλλησα σε λάθος σημείο.

  13. Bibita avatar
    Bibita 23/10/2009 21:02:00

    Το 43% δεν ψήφισε ούτε υπέρ του …. αέρα που πήρε τη σημαία στα Ίμια, ούτε την παγκάλικη ψύχωση με το ΚΚΕ. Ψήφισε για την ελπίδα (που πεθαίνει τελευταία, γιατί έχουν ήδη πεθάνει όλα τα’ άλλα). Σε κάθε περίπτωση, σύντομα θα αποδειχθεί το λάθος των συμβούλων του Γ.Α.Π. να βάλει τον υπουργό με το …ένδοξο παρελθόν σ’ αυτή τη θέση.

    • αρχισαμε avatar
      αρχισαμε @ Bibita 23/10/2009 21:44:09

      Εγω παντως, που ανηκω στο 43.92%, ψηφισα ΚΑΙ υπερ του ...αερα, ΚΑΙ κατα των παλαιοημερολογιτων της Αριστερας, ΚΑΙ αναφανδον ΥΠΕΡ της αποψης του Αντιπροεδρου για το ΚΚΕ.
      Η ελπιδα πεθαινει τελευταια για οσους βασιζονται στην εξ αποκαλυψεως αληθεια, και στην εσχατολογικη προσμονη των κοινωνικων εξελιξεων.
      Δυστυχως(?) ομως ο κοσμος δεν τσιμπαει με τα επαναστατικα events του κομματικου στρατου.

      • Bibita avatar
        Bibita @ αρχισαμε 24/10/2009 05:34:25

        Σωστά με διορθώνεις. Έσπευσα αυτοκλήτως να εξαιρέσω όλο το 43,9% από την γοητεία που ασκεί σε κάποιους η «Παγκόσμια Διακυβέρνηση» της ΝΕΟ-εποχίτικης και όχι ΠΑΛΑΙΟ-ημερολογίτικης Τάξης(άρθρο Πάγκαλου στην εφημ. «ΕΘΝΟΣ») και η Λέσχη. Λάθος μου. Τώρα λοιπόν που έλυσε το πρόβλημα με τα stage , άντε καλή επιτυχία και με τη Θράκη και ό,τι άλλο έχει απομείνει ---πάντα τέτοια…

        • Marianthe avatar
          Marianthe @ Bibita 24/10/2009 05:50:35

          Ε! Δε θέλω αδικίες! Και με το Αιγαίο! (Βλ. Πρωτόκολλο ή Σύμφωνο Μαδρίτης, που όπως κατήγειλε ο Πεπονής, δεν πέρασε καν από το Κοινοβούλιο και δεν γνωστοποιήθηκε καν στους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ!!!!!) Το Σύμφωνο αυτό επικαλούνται οι Τούρκοι όταν αλωνίζουν πάνω απ’ το Αιγαίο…. Η αλήθεια να λέγεται. Ο κ. Αντιπρόεδρος έχει λαμπρό παρελθόν και η χώρα μας ζοφερό(τερο) μέλλον.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Bibita 23/10/2009 22:45:36

      Bibita, μην ορκίζεσαι, γιατι η ψυχή του ανθρώπου είναι άβυσσος.
      (Και η ψήφος του)

      • Bibita avatar
        Bibita @ εναςάσχετος 24/10/2009 05:40:57

        Ήδη παραδέχτηκα το λάθος μου, μετά την αδυσώπητη αλήθεια της μαρτυρίας ενός ψηφοφόρου. Άβυσσος, άβυσσος!

  14. abebab avatar
    abebab 23/10/2009 21:06:56

    Σκέφτομαι, πόσο βαθιά πρέπει κανείς να περιφρονεί αυτόν τον τόπο (ή πόσο πρέπει να τρέμει τον «Μεγάλο Τραγουδιστή» της Λέσχης) για να τον κάνει υπουργό στην κυβέρνηση της «νέας αλλαγής»…

  15. Unicorn avatar
    Unicorn 23/10/2009 21:16:10

    Ένας υπουργός, και δη Αντιπρόεδρος, του όποιου κόμματος, δεν μπορεί να παριστάνει τον «νταή» εκεί που (νομίζει ότι) τον «παίρνει», και την «κότα» μπροστά στις αδιαμφισβήτητες αποκαλύψεις της ντροπής . . . Είναι ήδη ---το λιγότερο--- επικοινωνιακά χαμένος και μόνο ζημιά μπορεί να κάνει στο κόμμα του.