05/02/2009 21:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Η κυβέρνηση έχει σχέδιο». Χα χα χααααααα

Λίγη ώρα αφού ο Γ. Παπανδρέου έριξε το γάντι ζητώντας εκλογές, ο Κ. Καραμανλής απηύθυνε τηλεοπτικό ...διάγγελμα ζητώντας «αυτοσυγκράτηση» από τις κοινωνικές ομάδες που διαμαρτύρονται για τις συνέπειες της οικονομική κρίσης και κατηγορώντας εμμέσως το ΠΑΣΟΚ για ανευθυνότητα.

Χωρίς να απαντήσει ευθέως στην σκληρή κριτική του Γ. Παπανδρέου, ο Πρωθυπουργός είπε μεταξύ άλλων: «Οι δρόμοι στην πολιτική είναι δύο. Αυτός της υπευθυνότητας και αυτός της ανευθυνότητας. Κάποιοι υπόσχονται εύκολες και ανέξοδες λύσεις. Τέτοιες λύσεις δεν υπάρχουν. Και αυτοί που τις υπόσχονται θα οδηγήσουν τη χώρα σε τραγικά αδιέξοδα».

Για την αντιμετώπιση της κρίσης που  «χτυπάει την πόρτα μας», ο πρωθυπουργός περιέγραψε τρεις άξονες, στους οποίους θα κινηθεί η κυβερνητική πολιτική: Πρώτον, διατήρηση της ανάπτυξης, «έστω και σε χαμηλούς ρυθμούς». Δεύτερον, δημοσιονομική εξυγίανση και συγκράτηση των δημόσιων δαπανών. Και τέλος, στοχευμένες δράσεις για στήριξη των οικονομικά ασθενέστερων.

«Η κυβέρνηση έχει σχέδιο για να ξεπεράσει η χώρα την κρίση» τόνισε  ο πρωθυπουργός, αλλά δεν ακούστηκε να γελάει κανείς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/02/2009 21:10:55

    χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

    factorx: Αν θες να χαρακτηρίζεις έτσι τον πρωθυπουργό και τον αρχηγό της αξιωμαστικής αντιπολίτευσης, σε προσωπική σου ιστοσελίδα. Εμεις δεν το επιτρέπουμε. και οι ύβρεις είναι φτώχια επιχειρημάτων

  2. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 21:18:00

    Συνεχίζει την ηθοποιία για 5η χρονιά....

  3. Takitos avatar
    Takitos 05/02/2009 21:20:01

    «Η κυβέρνηση έχει σχέδιο για να ξεπεράσει η χώρα την κρίση»
    Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;
    Αμ... υπάρχει κι άλλο με τον Τοτό:
    «Το ΠΑΣΟΚ έχει σχέδιο για να ξεπεράσει η χώρα την κρίση»

  4. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 21:21:04

    Παρ' τον έναν και κτύπα τον άλλον.
    Θα πάμε σαν τα πρόβατα και θα τους ψηφίσουμε στις εκλογές.
    (Μην ακούσω χαζομαρούλες για ψήφο σε απολειφάδια όπως ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΛΑΟΣ!!! Θα προτιμούσα να ψηφίσω -και το συστήνω- Βεργή, Λεβέντη, ΟΑΚΚΕ, ΑΣΚΕ κλπ. Ετσι ξεφτυλίζεις το σύστημα, όχι με την αποχή και το λευκό)

  5. Απορων avatar
    Απορων 05/02/2009 21:26:51

    "«Η κυβέρνηση έχει σχέδιο για να ξεπεράσει η χώρα την κρίση» τόνισε ο πρωθυπουργός, αλλά δεν ακούστηκε να γελάει κανείς"
    Αν άνοιγες τα παραθυρά σου,σίγουρα θα έγραφες άλλα,μέχρι χρ@@??#@$**^#ς ακούστηκαν!

  6. Keep Talking avatar
    Keep Talking 05/02/2009 21:33:01

    Γιατι "Χα χα χααααααα" ;
    Σωστα τα ειπε ο πρωθυπουργος: " Κυβερνηση εχει σχεδιο" ( να οδηγησει τον ελληνα πολιτη και φορολογουμενο στην απογνωση ). Κατι περισσοτεο ηξεραν αυτοι που δεν γελασαν στα πισω εδρανα...

  7. ξερολες avatar
    ξερολες 05/02/2009 21:36:12

    ξερετε εσεις πως ο παγκοσμιος καπιταλισμος θα ξεπερασει την μεγαλυτερη κριση τα τελευταια εκατο χρονια?
    εχετε σχεδιο?
    γιατι δεν ενημερωνετε και εμας?
    χαχαχαχα

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/02/2009 21:37:56

    ΦΑΚΤΟΡ Καλά μη με δείρετε κιόλας. Εξ`άλλου ο χαρακτηρισμός μου δεν ήταν και ύβρις.

  9. ξερολες avatar
    ξερολες 05/02/2009 21:39:18

    εαν δεν θελετε να φανερωσετε το σχεδιο σας στην δεξια.
    δωστε το στο εξωτερικο για να σωσετε δις ανθρωπων απο την μελλοντικη εξαθλιωση.

  10. KaryID avatar
    KaryID 05/02/2009 21:39:47

    Έλα ντε, ήθελα να κάνω και σχόλιο, δεν είναι ζζββ, είναι σκληρός.

  11. ξερολες avatar
    ξερολες 05/02/2009 21:43:16

    ειναι φοβερο..
    δεκα εκατομμυρια ελληνες ξερουν.. ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ..το σχεδιο εξοδου απο την κριση..
    οι μονοι που δεν το γνωριζουν ειναι ο Κ.Κ.,ο ΓΑΠ,
    οι ηγετες ολου του κοσμου και χιλιαδες ξενοι ειδικοι,οικονομολογοι,επιχειρηματιες,εργαζομενοι.

  12. andreas avatar
    andreas 05/02/2009 21:45:55

    Ο πρωθυπουργός τα χει χαμένα. Ούτε που ξέρει τι του γίνεται. Δεν του βγαίνει τίποτα τελευταία, κάνει τον ανασχηματισμό παρωδία, τζίφος, αρχίζει τις παροχολογίες μπας και ανεβεί καμιά μονάδα και ξαφνικά του έρχεται το μπουγιουρντί από την ΕΕ και επικυρώνει σχέδιο λιτότητας. Ότι να ναι. Και μέσα σε όλα έχει και τον "πολέμαρχο" Μαρκογιαννάκη να χτυπάει ό,τι κινείται. Οι άνθρωποι είναι πραγματικά άχρηστοι. Μια κακή κυβέρνηση μπορείς απλά να διαφωνήσεις μαζί της και να εκφράσεις τη διαφωνία σου. Μια ανίκανη κυβέρνηση όμως σαν αυτή τώρα της ΝΔ είναι εξαιρετικά επικίνδυνη και πρέπει να φύγει αμέσως. Το μόνο λοιπόν που πρέπει να κάνει ο Καραμανλής αν δίνει δεκάρα τσακιστή για την Ελλάδα είναι να οδηγήσει τη χώρα σε εκλογές και να πάει σπίτι του.

  13. υβρις avatar
    υβρις 05/02/2009 21:47:23

    Τέτοια φθηνά κόλπα, μόνο κάτι απερίγραπτα golden boys ή αφελή & εμπαθή κοματόσκυλα θα μπορούσαν να κάνουν. Η τσίπα δεν περίσεψε στην Ελλάδα και ειδικότερα στη κρατική τηλεόραση.

  14. osaperas avatar
    osaperas 05/02/2009 21:47:29

    "Ένας εξελιγμένος Κυριάκος(μητσοτάκης)" ήταν ο κώστας απόψε

  15. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 21:59:11

    Ταξιδεύω πολύ συχνά στο εξωτερικό.
    Ξέρετε ποιό είναι το ψευδώνυμο του Καραμανλή, στους κύκλους των Ευρωπαίων επιχειρηματιών;
    "amortiser"
    Μου λένε: "Πως είναι δυνατόν να βρίσκεται στην εξουσία ακόμη ο Καραμανλής, μετά από όλα αυτά που έχουν συμβεί στη διάρκεια της θητείας του; (Πυρκαγιές, σκάνδαλα, Δεκεμβριανά...)"
    Εδώ, σας θέλω....

  16. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 22:05:03

    Στηριγμένο στο κεφάλι όλων μας....

  17. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 22:06:43

    amortiser...
    Πόσο ανωμαλία μπορεί να έχει το κεφάλι σου Σπύρο Χαρίτο ?

  18. kanis avatar
    kanis 05/02/2009 22:08:01

    Ο κόσμος βλέπει τη ντόρα να χαμογελά και σκιάζεται

  19. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 22:12:52

    (Συνέχεια)
    Οσο για τον Γιωργάκη, δε λένε τίποτα!!!
    Απλά γελάνε συγκαταβατικά.
    χαχαχχαχαχαχαχα

  20. ΔΙΚΑΙΟΣ avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ 05/02/2009 22:17:40

    Τελικά ποιά είναι η θέση του ΠΑΣΟΚ για την MIG-OA?

  21. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 22:17:42

    Οι Ευρωπαίοι επιχειρηματίες τα λένε αυτά?
    Είδες λοιπόν ότι πιάνεσαι κορόιδο?
    Αντί να μας αναπτύξεις τη θεωρία του amortiser μας λες ότι γελάνε συγκαταβατικά...

  22. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 22:18:55

    Τοποθετήθηκε το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ μήπως και δεν το ακούσαμε?

  23. ΔΙΚΑΙΟΣ avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ 05/02/2009 22:20:40

    Α ρε Καραμανλή...μια χαψιά θα τους κάνεις, και δεν θα το πάρουν χαμπάρι...μόνο ο Μπένυ θα τη γλυτώσει!

  24. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 22:24:31

    @ΔΙΚΑΙΟΣ (20)
    Ψάχνεις τη θέση του ΠΑΣΟΚ για MIG-OA;
    Εδώ, έχει μπλέξει τα μπούτια του στα απλά (για τους αγρότες, άλλα έλεγε στην μια πόλη κι άλλα στην άλλη)
    Μπορεί και να νομίζει ότι θα την ξαναπάρει ο Ωνάσης
    χαχαχχαχαχχα

  25. osaperas avatar
    osaperas 05/02/2009 22:27:19

    Γελάτε με τα χάλια του ΠΑΣΟΚ
    Προφανώς είστε ευχαριστημένοι από την κατάσταση που μα ςέχει φέρει η νέα δημοκρατία

  26. Psagmenos avatar
    Psagmenos 05/02/2009 22:27:38

    @Σπύρος Χαρίτος
    Φίλε, έτσι ακριβώς τον λένε τον Καραμανλή έξω!!!
    Το άκουσα κι εγώ τα Χριστούγεννα στη Βιέννη.
    Με το Γιώργο δεν ασχολείται κανενας.
    Τον έχουν για κόπανο

  27. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 22:29:31

    @Psagmenos
    "Τον έχουν για κόπανο"
    Και βάλεεεεε!!!!!
    χαχαχχα

  28. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/02/2009 22:35:15

    Μετά από την μεσημεριανή συνέντευξη και το βραδυνό διάγγελμα, ας ρωτήσω τους υποστηρικτές τους:

    -ο ένας έχει σχέδιο και πρόσωπα έτοιμα να κυβερνήσει αλλά δεν μας τα φανερώνει....θα μας τα πει αφού βγει
    -ο άλλος έχει σχέδιο αλλά δεν μας το φανερώνει, θα μας το πει άμα ξαναβγεί...
    -οι υπόλοιποι τρεις θα μιλήσουν αύριο, τώρα σκέφτονται και συσκέπτονται...

    Εγώ να φωνάξω @@@@ ή να γελάσω που εν μέσο οικονομικής κρίσης οι επιλογές είναι:

    -Κωστίκας
    -Γιωρίκας
    -Γκράουτσο, Τσίκο, Χάρπο, Ζέπο...

    Θεούλη μου....διαλέξτε εσείς σωτήρες για εμένα...


    ΥΓ

    Duck Soup: σαν την Ελλάδα του σήμερα...

  29. ΔΙΚΑΙΟΣ avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ 05/02/2009 22:35:17

    Δεν είμαστε ευχαριστημένοι από τη ΝΔ αλλά από το χαζοχαρούμενο παιντί και το αναρχοφρικιό Αλαβάνο 1000 φορές καλύτερος ο Καραμανλής.

  30. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 05/02/2009 22:42:40

    Επανέρχομαι με μερικές σκέψεις. Σήμερα κάτω απο την πληροφόρηση μέχρι παραπληροφόρηση απο κάθε υπαρκτή πηγή πληροφοριών, που μας έχει φθάσει μέχρι να ξέρουμε και τί χρώμα βρακί φοράει ο Πρωθυπουργός και οι συν αυτώ συμπολιτευόμενοι και αντιπολιτευόμενοι, είναι σαν να τους ξέρουμε, σαν να παίζαμε μαζί και σαν να βλέπαμε κάθε ζαβολιά και απάτη τους, έτσι ώστε να τους έχουμε απαξιώσει στην συνείδησή μας, ή τουλάχιστον να μήν τους υπολογίζουμε. Είναι λυπηρό, αλλά με τήν τόση ηλεκτρονική επικοινωνία, αξιόπιστη ή όχι, τίποτε δέν μένει πλέον κρυφό και χωρίς κριτική.

    Και έτσι όταν θα φθάσουμε στις εκλογές δέν μπορώ να πιστέψω, γιατί θα πρέπει να μας έχουν επηρεάσει τα γκάλλοπ περισσότερο απο τον τρέχοντα βομβαρδισμό έγκυρης παραμυθίας. Και μαζί με αυτό πολύ θα ήθελα να ξέρω, τί είδους εγκυρότητα μπορεί να έχει ένα εκλογικό αποτέλεσμα, όταν έχουν ψηφίσει λιγότεροι απο το μισούς του εκλογικού σώματος, επειδή οι υπόλοιποι έχουν χορτάσει και έχουν σιχαθεί τους εκθέτοντας υποψηφιότητα.

    Διότι μπορεί ένα τέτοιο αποτέλεσμα να είναι καθ'όλα έγκυρο, αλλά η δεδηλωμένη βούληση του εκλογικού σώματος θα κυνηγά και θα ενοχλεί την κυβερνητική θητεία σαν εφιάλτης. Θα είναι η χειρότερη δυνατή αντιπολίτευση.

    ΠΕΛΙΑΣ

  31. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 22:43:04

    @ ΔΙΚΑΙΟΣ (29)
    Αστους ρε συ, να βγαλουν το Γιωργάκη, να γελάσουμε και λίγο

  32. daris avatar
    daris 05/02/2009 22:45:47

    ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΝΟΗΤΟΥΣ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ!!!!

  33. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/02/2009 23:06:38

    Οι Έλληνες δεν είναι δούλοι. Είναι ελεύθεροι να εκτελέσουν ότι τους διατάζει η κυβέρνησή τους.

  34. Στέλιος avatar
    Στέλιος 05/02/2009 23:07:11

    Πόσο ανόητοι για να μην πώ άλλον χαρακτηρισμό μπορεί να είναι όσοι λένε ότι έξω δεν γνωρίζουν τον Παπανδρέου? Μα αν κάποιος έλληνας είναι γνωστός έξω και μπορεί να συνομιλεί με τους διεθνείς ηγέτες είναι ο Παπανδρέου ρε ξόανα. Εκανε ΥΠΕΞ, είναι Πρόεδρος διεθνούς οργάνωσης, ο δικός σας ο βλαχοδήμαρχος από το Κιούπκιοϊ Σερρών τί είναι?

  35. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/02/2009 23:23:21

    Για αυτό φίλτατε Στέλιο, ορισμένοι από εμάς ενώ κατακρίνουν τον ΚΚ τον Β αναρωτιούνται, επειδή ήταν στο ΥΠΕΞ και στο Παιδείας.
    Ασκησε λοιπόν πολιτική...

    ΥΓ

    Κουιζ:

    -ποιος Ελληνας πολιτικός θα "χάριζε" μερικά τετραγωνικά χιλιόμετρα για να κοιμόταν ποιο ήσυχος?

    -ποιος Ελληνας πολιτικός θα "ότι κάποιοι θεωρούν ότι έχουν τουρκική καταγωγή, όταν πράγματι κατά πάσα πιθανότητα έχουν τουρκική καταγωγή και θεωρούν ότι αυτό είναι κάτι το οποίο θέλουν να το πουν, θέλουν να το δηλώσουν, θέλουν να ταυτιστούν με αυτή τους την καταγωγή, θεωρώ ότι αυτό είναι κάτι το οποίο δεν θα πρέπει να μας φοβίζει, αυτό είναι που εγώ θέλω να περάσω στην κοινή γνώμη."

    -ή δηλώνει "«κάλλιστα μπορεί να σου πει ο θεσσαλονικιός ελληνικής καταγωγής ότι εγώ είμαι ο μακεδόνας…»"

  36. Σπύρος Χαρίτος avatar
    Σπύρος Χαρίτος 05/02/2009 23:32:13

    @ Ο Ιθαγενής
    Σωστός._

  37. Nick avatar
    Nick 05/02/2009 23:54:12

    Να δω τι σχέδιο έχουν με την επικείμενη νομισματική κρίση.

    Θα μας δώσει χρυσές λίρες ή φαγητό;

  38. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 05/02/2009 23:58:14

    Ο Καραμανλης ηταν τοσο αγχωμενος αποψε που ουτε η βραχνη φωνη δεν εβγαινε.Τραβαει ζορι ο μπουλης!!!

  39. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 06/02/2009 00:49:19

    @ Σπύρος Χαρίτος 15 and next boys:
    Τα χαλασμένα αμορτισέρ να τα προσέχετε. Είναι πάρα πολύ επικίνδυνα. Και για τους επιβάτες του οχήματος και για τους άλλους οδηγούς που είναι έξω στο δρόμο.
    Ο φάκτορας τα ξέρει καλά αυτά τα πράγματα, ρωτήστε να μάθετε.

  40. tiramola avatar
    tiramola 06/02/2009 00:54:52

    Τα έχεις αποθηκεύσει στα "αγαπημένα" Ιθαγενή?
    Για τα τετραγωνικά χιλίομετρα ?
    Δεν νομίζω ότι χρειάζονται συκοφαντίες...
    Με ποιό δικάιωμα θα καταπιέζονται μειονότητες?
    Για να παριστάνουμε τους εθνικιστές παίζοντας στο παρασκήνιο τα παιχνίδια των Λιακουνάκων με το αζημίωτο?
    Μακεδονία ξακουστή του Αλεξανδρου η χώρα ρε φίλε , δεν σε κατάλαβα...
    Κάνε μας τη χάρη ρε πατριώτη...

  41. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 01:07:30

    Οπως έλεγε το κοινωνικό ρεπορτάζ ο Λιακούκάτι, υποστηρικτής του Σημίτη από τους πρώτους δέν ήταν tiramola;

  42. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/02/2009 01:33:15

    Αγαπητέ τιραμόλα δεν αποθηκεύω διαβάζω στο ιντερνετ, μια αναζήτηση στο google συνεντευξη+ΓΑΠ και στο αποτέλεσμα βγάζει FLASH+Θεοδωράκης, τόσο απλά...(δες και την ημερομηνία...)
    Τώρα ως πολίτης μπορεί ο καθένας να υποστηρίζει και να λέει ότι παπαριά θέλει.
    Η εξωτερική μας πολιτική όμως στα συγκεκριμένα ζητήματα έχει καθοριστεί από Διεθνείς συμφωνίες (Ελ Βενιζέλος αν έχεις ακούσει) που δεν μιλούν πουθενά για Τουρκική μειονότητα, αν θέλει να την αλλάξει, ως μελλοντικός ή εν δυνάμει κυβερνήτης δικαίωμά του.
    Αρκεί να το πει πριν τις εκλογές και να ψηφιστεί και εγώ μαζί του.
    Για το "«κάλλιστα μπορεί να σου πει ο θεσσαλονικιός ελληνικής καταγωγής ότι εγώ είμαι ο μακεδόνας…»" θα του έχει μείνει από τον τέως σύμβουλο εξωτερικής πολιτικής που είχε.... εκτός αν υπάρχουν και θεσσαλονικιοί μη Ελληνες...
    Αν έχει διαφορετική θέση ας την πει , απλά πριν τις εκλογές.
    Για τον συγκεκριμένο κύριο (Λιακουνάκο)όλες οι κυβερνήσεις αγόραζαν.
    Τώρα για το πατριώτης,

    "Σε ένα Κράτος που ντρέπεσαι να πεις «Είμαι Έλληνας», γιατί αν το πεις, θα σε υιοθετήσουν χωρίς να σε σεβαστούν τα αξιοπερίεργα όντα της φυλής ΛΑΟΣ.
    Από τύχη και από εμμονικό συναισθηματισμό για μία πατρίδα που αλλιώς την έχεις μέσα σου, έχεις καταφέρει να ζεις ακόμη σε αυτή. Πατρίδα που δεν είναι Κράτος. Διότι όλα αυτά που συμβαίνουν το τελευταίο διάστημα είναι η αντίδραση της Πατρίδας απέναντι στο Κράτος. Μπορεί το Κράτος να είναι οι νόμοι του, η Πατρίδα όμως είναι όλα αυτά που δεν γράφονται ούτε σε νόμους, ούτε στο Σύνταγμα."

    Έτσι νοιώθω, δεν ψηφίζω σε κομματικά πανηγυράκια, δεν είμαι μέλος, ούτε φίλος κανενός κόμματος.
    Αν μερικούς τους ενοχλεί η άποψή μου επειδή δεν τους αρέσει ή δεν τους συμφέρει, σε με μερικά post πιο πίσω είχα κάνει μια ανάρτηση ένα ποιήμα για τα Αγγούρια, ας το διαβάσουν....

  43. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 06/02/2009 02:31:30

    @ Ο Ιθαγενής
    Φιλε Ιθαγενη (ελπιζω μου επιτρεπεις τον χαρακτηρισμο), εκανες την διαυγεστερη αναλυση, του τι είναι κρατος και πατριδα. Ελπιζω καποιοι επιτελους να καταλαβουν την διαφορα αυτή και να προβληματισθουν.

  44. leon avatar
    leon 06/02/2009 11:07:05

    Οι εκλογες ειναι κοντα!
    Πως αλλιως να εξηγηθει η ανησυχια καποιων εδω μεσα να υποστηριξουν (σθεναρα και με ολους τους τροπους) τον μεν (ΚΚ) η τον δε (ΓΑΠ) ενω εδω και 4 μηνες δεν ακουγοταν κιχ.
    Για μενα βεβαια αυτου του ειδους η προεκλογικη αντιπαραθεση ειναι στειρα και κακογουστη. Δεν προτιμω ουτε τον ενα ουτε τον αλλο. Επισης δεν προτιμω ουτε ΚΚΕ ουτε ΣΥΡΙΖΑ ουτε ΛΑΟΣ. Γιατι? Γιατι δεν μπορω να συγκρινω πορτοκαλια με μηλα. Ακους εδω μεσα...Ο ΓΑΠ αυτο...Ο ΚΚ το αλλο...Ο ΛΑΟΣ, ΤΟ ΚΚΕ κλπ εκεινο! Συγκρινουμε δηλαδη εναν ανθρωπο (προσωπολατρεια?) με ενα κομμα. Λες και ο ανθρωπος (σαν καταλληλοτερος για τον καθενα μας) αν βγει δεν θα βγαλει και το κομμα του στην εξουσια! Δεν θα εχει συνεργατες, δεν θα εχει υπουργους και υφυπουργους! Θα τα αναλαβει ολα μονος του (Βασιλεια?)! Δηλαδη οταν βγαζαμε τον ΚΚ πριν 5 χρονια δεν πιστευαμε πως ο Αλογοσκουφης θα ηταν υπουργος Οικονομικων και θα τα κατεστρεφε ολα! Δεν ξεραμε οτι η Ντορα θα πηγαινε για υπουργος εξωτερικων! Οπως δεν φασινεται καποιοι να ξερουν οτι ο Παγκαλος και ο Βενιζελος δεν θα παρουν αντιστοιχα υπουργεια. Αυτοι ειναι οι καταλληλοτεροι? Η μηπως ο ΓΑΠ θα καταφερει να τους ελεγξει και με το απαρραμιλο σθενος του δεν θα τους επιτρεψει την λαμογια και την βλακεια? Γνωμη μου λοιπον ειναι πως οποιος κοιταει προσωπα θα βρεθει να χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο.
    Τωρα, ο καθενας κανει αυτο που του αρεσει. Εμενα ομως γιατι να με παιρνει η μπαλα?

  45. ataktos avatar
    ataktos 06/02/2009 12:06:08

    Πήγε ο τυφλός να σώσει τον γκαβό και τα έκαναν πάλι μούσκεμα χαχαχα

  46. ataktos avatar