#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2012 17:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κατάσταση έχει ξεφύγει...



Φαινόμενα ρωμαϊκής παρακμής εμφανίζει τις τελευταίες ημέρες ο πολιτικός και δημοσιογραφικός βίος της χώρας. Λάσπη, απίστευτες ύβρεις, άμεσες και έμμεσες απειλές δημοσιογράφων σε πολιτικούς και τούμπαλιν, αγοραίες εκφράσεις μέσα στη Βουλή.

Η παρακμή και ο εκχυδαϊσμός της πολιτικής ζωής του τόπου είχε εμφανιστεί και σε άλλες περιόδους της χώρας, όμως τότε... λεφτά υπήρχαν και δεν υπήρχε το σοβαρό διακύβευμα της σωτηρίας της πατρίδας. Ούτε φυσικά υπήρχε ο μπαμπούλας του νεοναζιστικού μορφώματος της Χρυσής Αυγής η οποία με άκρατο λαϊκισμό βουτάει στη δεξαμενή των αγανακτισμένων από τους πολιτικούς, ψηφοφόρων.

Τα όσα ακούμε τις τελευταίες ώρες είναι άκρως ανησυχητικά για την ίδια τη δημοκρατία. Κι απ' όπου κι αν προέρχονται κάνουν πολύ μεγάλο κακό στη χώρα.

Η κόντρα Μεϊμαράκη – Χατζηνικολάου έχει πάρει πλέον διαστάσεις και κι έχει ξεπεράσει τα όρια της αθλιότητας. Ο πρόεδρος της Βουλής, αντί να αντιμετωπίσει με ψυχραιμία τα όσα καταγγέλλονται εναντίον του, επιτέθηκε με σφοδρότητα στο δημοσιογράφο λέγοντας ότι θα βγάλει το κοστούμι και θα τον αντιμετωπίσει όπως στην πλατεία, όχι σαλονάτα.

Αυτό ήταν αρκετό ώστε να αρχίσει σήμερα από το ραδιόφωνο Real FM, μια απίστευτη επίθεση σε βάρος του Μεϊμαράκη. Ο Τράγκας, γνωστός του ...αθλήματος, χρησιμοποίησε πολύ άσχημες εκφράσεις όπως μαγκιά κ... ιά και κ....ο φιλιστρίνι και άλλα πολλά.

Ο δε Ν. Χατζηνικολάου είπε για τον Μεϊμαράκη ότι όταν βγάλει το παντελόνι να περπατά τοίχο – τοίχο κι ότι είναι ρόμπα. Επίσης, εξαπέλυσε έμμεσες απειλές και προειδοποιήσεις προς τον αντιπρόεδρο της Βουλής, κ. Νάκο, για εμπλοκές με ξενοδόχους και ξενοδοχεία.

Εχουν ειπωθεί και πολλά άλλα χειρότερα ενώ αν ανατρέξει κανείς στο διαδίκτυο και ακούσει τι ειπώθηκε μεταξύ Χατζηνικολάου και Ντινόπουλου θα καταλάβει που έχει φτάσει η κατάσταση.

Τα πράγματα έγιναν πολύ χειρότερα όταν, σύμφωνα με το ρεπορτάζ ο Μεϊμαράκης επιτέθηκε στον Π. Παυλόπουλο ο οποίος είχε βγει το πρωί στον Χατζηνικολάου. Ο πρόεδρος της Βουλής είπε στον πρώην υπουργό «Αντί να γλείφεις τον Χατζηνικολάου έλα γλείψε εμένα». Και δεν το είπε ακριβώς έτσι αλλά καταλαβαίνετε όλοι τι εννοούσε.

Όπως όλα δείχνουν, αν δεν υπάρξει παρέμβαση για να ηρεμήσουν τα πνεύματα τότε θα ζήσουμε χειρότερες καταστάσεις, ειδικά τώρα που έρχονται και τα μέτρα στη Βουλή. Αν δε θέλουν κάποιοι να μετατραπεί το Κοινοβούλιο σε αρένα ή όπως το χαρακτηρίζουν οι αγανακτισμένοι που ζητούν το κάψιμό του, τότε θα πρέπει να υπάρξει φρένο στον κατήφορο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sirios avatar
    sirios 27/09/2012 18:07:53

    Δεν καταλαβαίνω το φόβο σου Φάκτορα.
    Αστους να αποκαλύψοπυν τον πραγματικό εαυτό τους. Μην γίνεσαι συνήγορος της συγκάλυψής τους. Η μόνη ελπίδα μας για να απαλλαγούμε απο τους κλέφτες είναι να φαγωθούνε μεταξύ τους. Οσο τα βρίσκουν μεταξύ τους τόσο θα τρώνε εμάς...
    "Μεγάλη αναταραχή, υπέροχη κατάσταση." Μάο Τσε-Τουνγκ

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ sirios 27/09/2012 18:56:05

      Σωστός.
      Τι σημαίνει να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Δεν πρέπει να γνωρίζει ο έρμος ο λαός τι είναι όλοι αυτοι οι γραβατωμένοι , βαρύγδουποι- πολιτικοί, πολιτικάντηδες, και δημοσιογράφοι- που μας "καθοδηγουν", που μας κατέστρεψαν, και τολμούν ακόμα να εμφανίζονται ως σωτήρες? Ακόμα φοβόμαστε μήπως χαλάσει η εικόνα μας?
      Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουν... (για να μην πω το άλλο που ταιριάζει και καλύτερα).

  2. Κερασμα avatar
    Κερασμα 27/09/2012 18:28:11

    Φακτορα τις τελευταιες μερες εμφανιζονται φαινομενα ρωμαικης παρακμης η τα τις τελευταιες δεκαετιες?

  3. CHRIS avatar
    CHRIS 27/09/2012 18:59:01

    Τουλάχιστον ο Αλέξης δεν φοράει γραβάτα.

  4. V avatar
    V 27/09/2012 19:02:48

    Ο τρωπος με τον οποιο αντιδρα ο Μειμαρακης με κανει να πιστευω οτι ειναι ενοχος.

    • sirios avatar
      sirios @ V 27/09/2012 19:16:40

      Συμφωνώ απόλυτα

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ V 27/09/2012 20:29:06

      Επίσης για να τα χώνει τόσο ο Χατζηνικολάου κάτι ξέρει πιστεύω. Δε θα ρίσκαρε αν δεν ήταν σίγουρος ο Νίκος.

      • Kώστας ΜΠ avatar
        Kώστας ΜΠ @ Νικόλας 27/09/2012 20:51:18

        H εκτίμηση αυτή έχει μια βασική προυπόθεση.
        Πώς ο ΝΧ είναι ανεξάρτητος, χωρίς συμφέροντα, μόνο με με δημοσιογραφικό κίνητρο. Είναι;
        Αυτό που ξέρουμε είναι πως είναι συνεργάτης του Κουρή.
        Και πως στο παρελθόν έχει αποκαλέσει δημοσίως μεγάλο οικονομικό παράγοντα "πατέρα" του.

        • Νικόλας avatar
          Νικόλας @ Kώστας ΜΠ 27/09/2012 22:02:37

          Προφανώς και έχει συμφέροντα. Δεν έλαβα ως δεδομένο ότι είναι ανεξάρτητος ο ΝΧ. Απλά έκανα την εύλογη υπόθεση πως αν δεν ήταν σίγουρος για ότι κάνει δε θα ρίσκαρε να διασυρθεί το όνομά του (γιατί αν αποδειχθεί αθώος ο ΒΜ, θα διασυρθεί ο ΝΧ).

          • Kώστας ΜΠ avatar
            Kώστας ΜΠ @ Νικόλας 27/09/2012 23:02:13

            Λίγος διασυρμός αν πάρεις ανταλλάγματα αντέχεται.
            Έχει πετάξει προ πολλού το προσωπείο του δημοσιογράφου. Είναι επιχειρηματίας.
            Θα πετάξει ένα " το κουκούλωσαν" και καθάρισε. Ήδη το ξεκίνησε. Τσίριζε το πρωί στους δικαστές "μην τολμήσετε να μην ανοίξετε λογαριασμούς και off shore". Eπίσης ας μην ξεχνάμε πως στόχοι ( δικαίως ή αδίκως) του δημοσιεύματος είναι εφοπλιστές ( ή μόνο εφοπλιστές) . Με ανταλλάγματα λίγο διασυρμό θα τον αντέξει ο ΝΧ. Η μεγάλη του Κουρή σχολή...

          • Νικόλας avatar
            Νικόλας @ Kώστας ΜΠ 28/09/2012 03:06:40

            Λογική η άποψή σου και δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

          • Φωτεινή avatar
            Φωτεινή @ Νικόλας 27/09/2012 23:07:26

            Νικόλα,

            Γιά τό Βατοπέδι δλδ δέν διασύρθηκε;;;

    • Tassos avatar
      Tassos @ V 27/09/2012 20:49:44

      Εμένα με φαίνεται το ακριβώς αντίθετο. Ψιλοκατουρημένο τον βλέπω τον Νικολάκη...

    • alex23 avatar
      alex23 @ V 27/09/2012 21:53:02

      ενω αμα κρυβοταν και εβαζε ενα δικηγορο να τον μηνυσει για να γινει δικαστηριο μετα απο μερικα χρονια θα ηταν αθωος..

      η κατασταση μου θυμιζει οπαδους που βριζουν εναν παιχτη σαν παλτο αλλα μολις βαλει γκολ τον λεει παιχταρα και θεο..
      και καλα ο καθε οπαδος που ειτε ειναι ανεγκεφαλος ειτε παρασυρεται απο τον καθε κλικαδορο στην εξεδρα που θελει να παιξουν οι δικοι του, αλλα η ομαδα τι φταιει να ασχολειτε με την κερκιδα αντι να σκεφτεται πως θα αντιμετωπισει το ματς ?

  5. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 27/09/2012 19:03:50

    Και μιά και το θυμήθηκα αυτό που έλεγε ο παμμέγιστος Μ.Χατζιδάκις, η Ελλάδα δεν ανασταίνεται γιατί ποτέ δεν πεθαίνει...
    Πάτο συνέλληνες , πρέπει να πιάσουμε πάτο , γιατί αλλοιώς δεν πρόκειται να ξεκινήσουμε .

    • sirios avatar
      sirios @ ΝΑΥΤΗΣ 27/09/2012 19:16:20

      Πόσους πάτπους να πιάσουμε ακόμα βρέ ΝΑΥΤΗ? Δεν τελέιωσαν?

      • ΝΑΥΤΗΣ avatar
        ΝΑΥΤΗΣ @ sirios 27/09/2012 19:38:23

        Γιατί , δεν βλέπεις ότι πάμε όλο και πιό κάτω?

  6. theo1611 avatar
    theo1611 27/09/2012 19:54:05

    Να εξομολογηθώ την αμαρτία μου, εμένα τα γαλλικά μου αρέσουν. Τα γαλλικά που στα καθημάς τα αποκαλώ αραμπατζίδικα, καθώς από γαλλικά των σαλονιών δεν γνωρίζω γρι.

    Όμως:
    Αυτά τα γαλλικά που μου αρέσουν έχουν δύο προϋποθέσεις:
    -Στα προφορικά θέλω να βλέπω και τα πρόσωπα όταν τα εκφέρουν ή όταν τα υφίστανται.
    -Αλλιώς θέλω να τα βλέπω στα γραπτά.

    Όλα τα άλλα που μεταφέρονται δι' αντιπροσώπου, απλά δεν είναι γαλλικά, καθώς μάλλον χάνονται στη μετάφραση!!!

  7. xp avatar
    xp 27/09/2012 20:28:08

    Μισο λεπτο φακτορα! Αν εγω παω εισαγγελέα και πω ότι έδωσα 1.000.000 στον Σημήτη, θα μου δώσει κανείς σημασία? Περίγελως θα γίνω ! Οποιος έχει την μύγα ,μυγιάζεται!

  8. nillionaire avatar
    nillionaire 27/09/2012 20:30:17

    εμένα δεν μ΄ενδιαφέρουν ούτε τα γαλλικά ούτε τα κινέζικα. Μ΄ενδιαφέρει που όλο αυτό το σκυλολόι αποφασίζει για την καταστροφή της ζωής μου, χωρίς ίχνος ντροπής και συναίσθησης για το δράμα που συντελείται στην ελληνική κοινωνία.

  9. Γιάννης ο όμορφος avatar
    Γιάννης ο όμορφος 27/09/2012 20:44:11

    Να είσαι ο Σαμαράς, να τρέχεις ένα πρότζεκτ τόσο δύσκολο (που βέβαια φταις κι εσύ για το πως διαμορφώθηκε...) και οι πιο βιτρινάτοι συνεργάτες σου να ξεκατινιάζονται με γλώσσα λιμανιού...Έρμε Σαμαρά, έρμη Ελλάδα...

    • Heaven avatar
      Heaven @ Γιάννης ο όμορφος 27/09/2012 21:16:21

      αν δεν κάνω λάθος, ο ίδιος τους διάλεξε!!!

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ Heaven 28/09/2012 13:22:51

        Από το υπάρχον ΑΘΛΙΟ ΠΑΝΕΡΙ ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΕ να τους...επιλέξει, δυστυχώς και για αυτόν και για εμάς..... Ποιόν να ....προτοσουτάρει κανείς !!!!! Ένας κι ένας.

        • BLACKQUEEN avatar
          BLACKQUEEN @ BLACKQUEEN 28/09/2012 13:23:23

          πρΩτοσουτάρει

  10. Γιώργος Δ. avatar
    Γιώργος Δ. 27/09/2012 20:44:29

    "λέγοντας ότι θα βγάλει το κοστούμι και θα τον αντιμετωπίσει όπως στην πλατεία, όχι σαλονάτα." Ποιός ο λόγος που δεν γράφει το άρθρο την πλήρη δήλωση του κ Μεϊμαράκι που περιλαμβάνει το "«όταν βγάζω το κουστούμι, βγάζω πρώτα το παντελόνι μου…»; Για να είναι σαφές τουλάχιστον τις ήρξατο χειρών αδίκων με το υβρεολόγιο. Και νομίζω είναι πιο σοβαρό να συμπεριφέρεται με τον τρόπο αυτό ο πρόεδρος της βουλής, παρά ο οποιοσδήποτε δημοσιογράφος.

  11. Προκόπιος avatar
    Προκόπιος 27/09/2012 21:35:30

    ''Είμαστε μιά ωραία ατμόσφαιρα. ΄Αντρακλες,διαπλεκόμενοι,μεγαλοκαναλοπίδια,,πρώην υπερυπουργοί-θεατές του καψίματος της Αθήνας. ΄Ολοι μαζί στο μίξερ της ιστορίας μπερδεύονται και χτυπιούνται -χυλοποιούνται. Εμείς παρατηρούμε τον πολτό. Αδυνατούμε να διακρίνουμε τα καλά συστατικά από τα άχρησυα..Αλλά χρειάζεται να το πετάξουμε.Ίσως χάσουμε και καλά συστατικά. αυτή είναι η μοίρα της ιστορίας.Να ανανεώνεται με κόπο ,αίμα ,δάκρυα.Να απαλλαγούμε γρήγορα από την παλιά σαβούρα.Έκανε τον κύκλο της.
    Υγ. Ο πράσινος πολτός παραείχε βρωμίσει ,δεν υποφέρεται. Γιαυτό και τον αδειάσαμε! Έμεινε πολύ λίγος.6-7 τοις εκατό.

    • ΧΑΡΗΣ avatar
      ΧΑΡΗΣ @ Προκόπιος 27/09/2012 23:36:04

      Εχεις απόλυτο δίκιο Προκόπιε.
      Εκανα πριν ορισμένα σχόλια με ψιλοονοματάκια και με κόψανε.
      Αλλά στο 6-7% θα φθάσουν οι πολτοί που δεν εννοούν να αφουγκρασθούν το κόσμο και τους θεωρούν όλους χαχόλους.

  12. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 27/09/2012 23:34:38

    ..."Ο πρόεδρος της Βουλής, αντί να αντιμετωπίσει με ψυχραιμία τα όσα καταγγέλλονται εναντίον του, επιτέθηκε με σφοδρότητα στο δημοσιογράφο λέγοντας ότι θα βγάλει το κοστούμι και θα τον αντιμετωπίσει όπως στην πλατεία, όχι σαλονάτα"....
    ??????????????????????.

  13. stef avatar
    stef 28/09/2012 00:43:29

    Φαίνεται οτι καταλαβαίνουν οτι χάνεται ο έλεγχος. Μόνο όποιος φοβάται πολύ, φέρεται έτσι. Και προφανώς γνωρίζουν την κατάσταση καλύτερα απο εμάς.
    Κάτι ξέρουν, κάτι ξέρουν......

  14. ENG avatar
    ENG 28/09/2012 03:03:28

    To θεμα ειναι επι του παροντοσ δεν ειναι αν ειναι αθωος η ενοχοσ ο Προεδροσς της βουλης !!!

    Το θεμα ειναι τι κρυβεται πισω απο αυτον τον εκβιασμο !!!!

    Γιατι αυτο ειναι καθαρος εκβιασμος στο Α .Σαμαρα !!! και γενικοτερα στην κυβερνηση !!!

    Ειναι το γνωστο παιχνιδακι , που ακολουθηθηκε και για τη πτωση της κυβερνησης Σιμιτη , Βλεπε Σκανδαλο Παχτα ,

    Εγινε δε κατακορον μοχλος εκβιασμου στην κυβερνηση Καραμανλη .
    1)Σκάνδαλο υποκλοπών 2) Σκανδαλο Ζαχοπουλου 3) Σκανδαλο Βατοπεδιου.

    Κανεις ομωσ κανεισ δεν βλεπω να ανοιγει τα ματια στο κοσμο !!!!!!

    Α σε λιγο θα πανουν οτι εχουν στοιχεια και για 300 βουλευτες !!!!
    Αμα θελουν μετα ασ μην ψηφισουν τα μετρα !!!!!!!

    Κριμα και νομιζα οτι υπαρχει σοβαροτητα !!!!
    Σας αρεσεσει να κρατατε το κοσμο κοιμισμενο και αποπροσανατολισμενο !!!!

    Αν μου πει ενας για πιο απο τα ανωτερο σκανδαλα βγηκε ακρη!!!

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ ENG 28/09/2012 12:32:04

      1) Δεν τίθεται ζήτημα πίεσης κι εκβιασμών , ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΨΗΦΙΣΜΕΝΑ. Τα ποντικάκια δεν έχουν άποψη, έχουν μόνο μικροσυμφέρον. 2 Φορές το απέξειξαν περίτρανα. Αρκούν.
      2) Τα...σκάνδαλα είναι σκάνδαλα και μετράνε αρνητικά και εκβιαστικά για μία κυβέρνηση, όταν απουσιάζουν η γενναιότητα, η αποφασιστικότητα και η τόλμη να προχωρήσει ο υπεύθυνος κορυφαίος ασκών την ηγεσία, σε ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ κινήσεις πλήρους διαχωρισμού ευθυνών των ατόμων από το σύνολο. Η άμεση περιθωριοποίηση των κατηγορουμένων και εμπλεκομένων σε ...θολές υποθέσεις, η πλήρης διαφάνεια και η δημοσιοποίηση ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, είναι η απλούστατη λύση. ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΜΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ @@, που ακόμα δεν έχει αποδείξει κανείς οτι τα διαθέτει....Υποθέσεις κάνουμε κι ευελπιστούμε ... :-)

  15. Tassos avatar
    Tassos 28/09/2012 06:05:11

    Ο Μεϊμαράκης έχει τρελλαθεί : α) γιατί έχει δίκιο που τον πνίγει και κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό από την αδικία και την συκοφαντία
    β) Ξέρει το ποιόν του Χ'"Νικολάου (μία μία τις διαλέγει τις λέξεις του ο Βαγγέλας και ο νοών νοεί τω)
    γ) Ετσι πρέπει να μιλάει όποιος φοράει παντελόνια και τον θίγουν. Δεν θα ξαναγυρίσουμε στην ανθρωποφαγία του Κουρή και του Αυριανισμού. Δεν το μέτρησε καλά το μπόι του ο Νικολάκης.

  16. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 28/09/2012 08:35:06

    O κ. Μεϊμαράκης είναι ίσως πολύ καλός για Πρόεδρος της Ένωσης κρεοπωλών της κεντρικής κρεαταγοράς Αθηνών. Κατανοώ την αναγκαιότητα που οδήγησε τον κ. Αντώνη Σαμαρά να τοποθετήσει ένα....ντόπερμαν στη θέση του Προέδρου του ...Κυνοβουλίου μιας και πολλά άγρια ζώα εισήλθαν στο χώρο (Χ.Α) και έπρεπε κάποιος συγγενικής...ψυχοσύνθεσης να τα αντιμετωπίσει, αλλά η επιλογή αποδεικνύεται όχι επιτυχής, λόγω της εντελώς αδύναμης ιδιοσυγκρασίας του ανθρώπου αυτού, να διαχειριστεί με ψυχραιμία τα ακραία του συναισθήματα και να τοποθετήσει τον ψωροεγωϊσμό και την τζαμπαμάγκικη κουτσαβάκικη αλαζονεία του, σε δεύτερη μοίρα. Έπρεπε να είχε την πνευματική διαύγεια να συμπεριφερθεί με τον απαιτούμενο σεβασμό που το αξίωμα που κατέχει απαιτεί, όπως και να φροντίσει να μην εκθέσει τον Πρωθυπουργό που τον επέλεξε για μια τόσο σημαντική θέση. Εξ΄άλλου, προς τι ο ...πανικός; καθαρός ουρανός αστραπές ΔΕ φοβάται..... ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΙ. ΟΧΙ ΟΙ ...ΑΧΡΗΣΤΟΙ.

    • GO avatar
      GO @ BLACKQUEEN 28/09/2012 09:37:52

      'Οχι θα άφηνε τον περί ου, να συνεχίζει να πουλάει παραγοντιλίκι στην παράταξη. Και λίγα του 'πε!!!

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ GO 28/09/2012 12:23:37

        Ε, αφού λίγα είπε, ας συνεχίσει να μας ξεδιπλώνει με τον αξιοθαύμαστο οίστρο του, τους ανεκτίμητης αξίας θησαυρούς του νου και του πλούσιου ...ψυχικού του κόσμου κι ας θεωρεί με την μικρόνοια που τον διακρίνει, οτι στο τέλος θα είναι ο κερδισμένος! Γιατί αν πρόκειται για δόλωμα και πρόκληση-εκβιασμό διαπλεκομένων (κι ΑΝ είναι αθώος), τότε ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕ πανεύκολα ως χάνος και ...αυτοξεβρακώθηκε. Αν όμως είναι ένοχος και κάνει απλά φασαρία για να θολώσει τα νερά, αν έχει πανικοβληθεί κι εκτροχιάζεται, του ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ, να την έχει ....πατήσει!!!!

  17. GO avatar
    GO 28/09/2012 12:30:48

    Τι χαιρεκακία είναι αυτή;
    Θα πρέπει να είστε αδαμαντίνου χαρακτήρα άνθρωπος.
    Μπράβο σας, Chilla!

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ GO 28/09/2012 22:09:58

      Προσπαθώ να είμαι απλά αντικειμενική και έχω και μερικές απαράβατες αρχές. Συγχωρέστε με που δεν σας ομοιάζω Mr. Xatziavati μου, αλλά έτσι είναι η ζωή. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ.

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ BLACKQUEEN 28/09/2012 22:30:52

        @Go : Χατζηαβάτης : ο τελάλης του Πασά... Υοu know....

        • GO avatar
          GO @ BLACKQUEEN 29/09/2012 22:31:03

          Κάτι πιο αναλυτικό;
          Να δούμε που το πάτε, δηλαδή.

  18. ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 28/09/2012 15:10:00

    EΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΧΟΡΤΑΣΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!!!!

  19. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 28/09/2012 20:02:08

    Να δω παλληκαρια μου μπουνιδια απο τον "Προεδρο της Βουλης" το Νο 3 της Δημοκρατιας μας και μετα δεν θα με εκπλησσει η εικονα να καθεται στο Προεδρειο και ο Κασσιδιαρης...

  20. Dr. Mitsos avatar
    Dr. Mitsos 29/09/2012 15:30:32

    Η κατάσταση έχει ήδη ξεφύγει εδώ και δεκαετίες.
    Η κοινωνική παρακμή και εξαθλίωση σε όλο το μεγαλείο της. Ανθρωποι και προσωπικότητες που θα έπρεπε να δίνουν το καλό παράδειγμα στην κοινωνία συμπεριφέρονται με αγένεια και απαξίωση *εδώ, Βουλή και ΜΜΕ*.
    Αμετανόητοι πολιτικοί απατεώνες, υποστηρικτές της αδιαλλαξίας, της μεθόδου του προσωπικού συμφέροντος και ρουσφετολογίας, φέρουν πρωτίστως τεράστια ευθύνη για την σημερινή κατάντια της πατρίδας μας. Ετσι οδήγησαν σιγά σιγά *εν Γνώσει* στην αρτηριοσκλήρυνση της ελληνικής κοινωνίας.
    Το αποτέλεσμα ως συνήθως αυτής της ασθένειας στούς πλήστους είναι γνωστόν εάν δεν ληφθούν τα απαραίτητα μέτρα και γίνει η σωστή θεραπεία.
    Πώς όμως να αντιδράση κανείς;
    Απαραίτητος ΕΝΑΣ κατάλληλος και άξιος ιατρός!
    *Ο νοών νοείτω*

    Dr. Mitsos