02/01/2013 11:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ευχή του Τσίπρα για το 2013 (από την Αργεντινή)



 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 02/01/2013 12:07:55

    Η χρονιά της εξεγερμένης αξιοπρέπειας και αλληλεγγύης ... Άρε Τσίπρα, δεν σου βγαίνει ρε γαμώτο

  2. Κ. Γαλλής avatar
    Κ. Γαλλής 02/01/2013 12:10:44

    ΄Ενα είναι βέβαιο αν είχαμε γίνει Αργεντινή με τον ΣΥΡΙΖΑ επικεφαλής, ο κ. Τσίπρας θα έφευγε νύκτα .

  3. ΚΜ avatar
    ΚΜ 02/01/2013 12:41:11

    Ο άνθρωπος είναι αγύρτης, λέω εγώ - αλλά και αγύρτης να μην είναι, είινα σίγουρα παπατζής. Η αφροσύνη του δικτάτορα Ιωαννίδη, επέτρεψε την αλληλουχία γεγονότων που οδήγησε στην Κυπριακή καταστροφή. Αυτουνού τα παπατζηλίκια τί άραγε μπορούν να επιφέρουν;

    • Karenin avatar
      Karenin @ ΚΜ 02/01/2013 12:56:52

      Πολύ ενδιαφέρον συνειρμός Ιωανίδη- Τσίπρα. Οσοι τον κατανοήσετε , βάλτε ένα χεράκι για να καταλάβω και εγώ.

  4. Playstasion avatar
    Playstasion 02/01/2013 13:14:15

    Καλα οτι θα γινουμε αργεντινη , απο αποψης οικονομικων δεικτων δεν χωρα αμφιβολια πλεον, το ζητουμενο ειναι που θα σταματησει ο κατηφορος των αποτυχημενων μνημονιων και ποιος θα διαχειριστει την κατασταση
    Παντως , το υπαρχον πολιτικο συστημα θα καταρρευσει ως χαρτινος πυργος , η οικονομικη κριση θα καταπιει πολλες ακομα κυβερνησεις

    h@@p://www.bankingnews.gr/bank-insider/item/72609-άρθρο-–-κόλαφος-της-die-welt-για-τη-στάση-της-γερμανίας-απέναντι-στην-ελλάδα-–-σκηνοθέτησε-τη-διάσωση-αφού-πρώτα-την-εξόντωσε-καταστρέφεται-το-μέλλον-μιας-ολόκληρης-γενεάς-προς-παραδειγματισμό

    • WETZEL PRETZEL avatar
      WETZEL PRETZEL @ Playstasion 02/01/2013 19:00:56

      Και γιατί όχι XBOX? Και εκεί Ελληνάρας λαικιστής, παιδί της αλλαγής?
      Ή παραπέμπει στους λίβελους του εθνικού μας εκβιαστή με το μπιφτέκι στο στόμα?

  5. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 02/01/2013 16:14:30

    Το πιο χρησιμο βιντεακι που εχω δει εδω και πολυ καιρο.

    Ας το παρακολουθησει ο μεσος Ελληνας για να δει τι του επιφυλλασουν οι διαφοροι ΤΣΙΠΡΕΣ και ΚΑΜΜΕΝΟΙ με τις ''μαγικες'' συνταγες/λυσεις τους.

    Οι οποιες τωρα ακουγονται ευχαριστες, αλλα στη πραξη μας επιφυλασουν ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΕΣ αυτοκτονιες και ΠΕΙΝΑ που δεν θα εχουμε ξαναδει.

    Το πολυ δυσκολο παρον (για το οποιο ΟΛΟΙ μας , κι εγω φυσικα, εχουμε πολλες ενστασεις), θα μας φαινεται απιαστο ονειρο.

    Αυτα για τους Τσε-Γκε-Βαρα(τους) της δεκαρας των νοτιων, βορειων και βορειο-ανατολικων προαστειων.

    Καλα μυαλα...

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 02/01/2013 16:19:53

    Νομιζω οτι το αρθρο/βιντεακι αυτο, αξιζει να παει στα κεντρικα κειμενα του σαιτ. Αναμενω τα σχολια των διαφορων τρολ που κοβουν καμια φορα βολτες εδω μεσα...

    Ευχαριστω.

    (Καλη χρονια, και ελπιζω η μονη μας σχεση με την συμπαθη Αργεντινη να ειναι να ξανα-ερθει Ελλαδα ο κ. Νατσο Σκοκο).

  7. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 02/01/2013 17:19:05

    Έγραψε!!!

  8. Φοιτητης avatar
    Φοιτητης 02/01/2013 17:26:13

    Δεν ειναι καθολου αστειο, ντροπη...

    Πρωτον, ριφιφι σε σουπερ μαρκετ γινονται και στην Ελλαδα που και που αλλα χωρις σκοτωμους, για αυτο και δεν γινονται ειδηση. Δευτερον, επειδη στην Αργεντινη οι φτωχοι δεν αυτοκτονουν ή δεν ζητιανευουν αλλα κλεβουν, σημαινει οτι εκει υπαρχουν φτωχοι αλλα στην Ελλαδα οχι; Αλλωστε, πλεον τα ποσοστα φτωχεια συγκλινουν. 26% για Ελλαδα, 30% για Αργεντινη.

  9. aggelosview avatar
    aggelosview 02/01/2013 21:57:07

    Και η Ζωούλα σε ρόλο Πάττυ με τις κοτσιδούλες να τρέχει ανέμελα....

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 03/01/2013 00:37:30

    “Μακάρι να είχαμε γίνει Αργεντινή.” Ο πανάκριβα κι επιμελώς ατημέλητος αριστερός, με δεξιά τη τσέπη, Αλέξης. Ο οποίος αν και ως άτομο, δύο γαϊδάρων άχυρα αδυνατεί να χωρίσει, εν τούτοις, για την Ελλάδα, “προοδευτικά” περίεργα μονοπάτια διακαώς επιθυμεί να χαράξει..

    Αλέξη, πολιτικά ανώριμος από την Ελλάδα έφυγες κι ακόμα πιό ανώριμος πολιτικά, από την Αργεντινή επέστρεψες.
    Αλέξη, το ταγκό της Αργεντινής είναι το.. Έβερεστ του κοινωνικού χορού.
    Απίστευτο. Απαιτητικό. Περίπλοκο. Ως εκ τούτου, ακαταμάχητο και πολύ σέξι.
    Αλέξη, το ταγκό της Αργεντινής Δεν είναι για όλους. It is so very Tango!