#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2011 14:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η επόμενη ημέρα για τον Π. Ψωμιάδη και την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας



Μετά την απόφαση του πενταμελούς εφετείο (καταδικαστική εισήγηση από τον εισαγγελέα και ψήφους 5-0), με την οποία ο Παναγιώτης Ψωμιάδης καταδικάστηκε σε 12 μήνες φυλάκιση με τριετή αναστολή, οι εξελίξεις στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας θα προχωρήσουν με ραγδαίους ρυθμούς.

Ήδη, σύμφωνα με πληροφορίες, ο γενικός γραμματέας της αποκεντρωμένης διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης, Θύμιος Σώκος, μόλις λάβει την απόφαση του Εφετείου στο γραφείο του, κάτι το οποίο αναμένεται να συμβεί σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, θα θέσει τον Ψωμιάδη σε προσωρινή αργία από το αξίωμα του Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας. Στη συνέχεια η καταδικαστική απόφαση θα διαβιβαστεί στον υπουργό Εσωτερικών για τις περαιτέρω ενέργειες.

Σύμφωνα με πληροφορίες από νομικούς κύκλους, ο Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας αναμένεται να τεθεί σε αργία από τον υπουργό Εσωτερικών ακόμη και στην περίπτωση που προσφύγει στον Άρειο Πάγο για αναίρεση της απόφασης. Το θέμα της οριστικής παύσης δεν έχει ακόμα ξεκαθαριστεί, καθώς σύμφωνα με το νόμο του Καλλικράτη, προκαλείται μετά από αμετάκλητη απόφαση και ως τέτοια μπορεί να οριστεί η απόφαση του Αρείου Πάγου.

Η πλευρά Ψωμιάδη υποστηρίζει ότι πρέπει να διατηρήσει το αξίωμά του ως Περιφερειάρχης, διότι το αδίκημα της παράβασης καθήκοντος, ακόμα κι αν επικυρωθεί με αμετάκλητη απόφαση του Άρειου Πάγου, διεπράχθη με άλλη ιδιότητα, όταν δηλαδή ήταν νομάρχης.

Στο διάστημα που ο Πανίκας θα είναι σε παύση, χρέη Περιφερειάρχη θα εκτελεί ο αδερφός του, Διονύσης Ψωμιάδης, ο οποίος είχε οριστεί ως αναπληρωτής.

Αν ο Ψωμιάδης εκπέσει αμετάκλητα του αξιώματός του, ο νέος περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας θα προκύψει μετά από ψηφοφορία μεταξύ των περιφερειακών συμβούλων της πλειοψηφούσας παράταξης. Δικαίωμα υποψηφιότητας έχουν όλοι οι περιφερειακοί σύμβουλοι, αλλά όχι οι αντιπεριφερειάρχες.

Όπως έχουμε ήδη αναφέρει τα ονόματα που ακούγονται είναι του Διονύση Ψωμιάδη, της Αθηνάς Αηδονά και του Γιώργου Τσαμασλή – μάρτυρα υπεράσπισης του Πανίκα στο Εφετείο, αλλά με ψυχρές αν όχι εχθρικές σχέσεις με το σύστημα Ψωμιάδη.

Ο Πανίκας αναμένεται να «απαντήσει» στην απόφαση του Δικαστηρίου την Δευτέρα το πρωί από την αγαπημένη του θέση, αυτή του πανελίστα σε πρωινή εκπομπή. Ερωτηματικό παραμένει αν θα ισχυριστεί ότι η δίωξή του είναι πολιτική κάτι το οποίο αρνήθηκε, πάλι σε πρωινή εκπομπή, μία ημέρα πριν τη δίκη του.

Τη Δευτέρα επίσης αναμένεται και η τοποθέτηση της Νέας Δημοκρατίας.

Casper

ΣΧΟΛΙΑ

  1. δημητρης μαλαμουλης avatar
    δημητρης μαλαμουλης 08/04/2011 14:25:48

    Ο Αχυράνθρωπός του Μητσοτάκη και της Λούμπεν (οχι λαικής) Δεξιάς.
    Ενας ενας να απομακρύνονται μπας και σοβαρέψει η παράταξη.
    Θείο δώρο στον πρόεδρο,

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ δημητρης μαλαμουλης 08/04/2011 15:57:19

      Τι απομακρύνεται;
      Μένει πίσω ο αδερφός του!

      Ας όψεται ο έλληνας ψηφοφόρος που πάει στην κάλπη για να κάνει χαβαλέ ή για να ψηφίσει κάποιον που είναι πιο βλάκας από αυτόν για να ικανοποιήσει το εγώ του.

      Οικογενειοκρατία λοιπόν και ο Πανίκας! Ποιος ο Πανίκας!!!
      Εύγε θεσσαλονικείς ψηφοφόροι. Μετά σας φταίνε οι αθηναίοι και η αθήνα.

      • martin avatar
        martin @ Έρεβος 08/04/2011 21:16:18

        @Έρεβος,

        Ο Ψωμιάδης καταψηφίστηκε από τους Θεσσαλονικείς στις εκλογές του 2010. Στη μεγαλύτερη εκλογική περιφέρεια της Κ. Μακεδονίας και δεύτερη μεγαλύτερη της χώρας (Α΄ Θεσσαλονίκης, που περιλαμβάνει όλο το Πολ/κό Συγκρ. Θεσσαλονίκης) ο Ψωμιάδης έλαβε 35,5% στον α΄ γύρο και έχασε καθαρά στο β΄ γύρο με 47,5% έναντι 52,5% του Μπόλαρη. Μάλιστα, έχασε στους 5 από τους 6 καλλικρατικούς δήμους και στους 13 από τους 16 καποδιστριακούς, συμπεριλαμβανομένου του δήμου Θεσσαλονίκης (στον α΄ γύρο έλαβε ποσοστά της τάξης του 28-29% σε Καλαμαριά, Συκιές, Άγιο Παύλο κτλ., ενώ έλαβε 37% στο δήμο Θεσσαλονίκης).

        Και η ήττα αυτή ήρθε απέναντι σε ένα βουλευτή του ΠαΣοΚ επί μνημονίου, τον οποίο, επιπλέον, σχεδόν κανείς δεν ήξερε στη Θεσσαλονίκη 2 μήνες πριν από τις εκλογές.

        Το παραπάνω ήταν το σημαντικότερο γεγονός των εκλογών του 2010 στην πόλη της Θεσσαλονίκης, δεύτερο ήταν η νίκη του Μπουτάρη. Επισκιάστηκε όμως, επειδή με την ψήφο των περιφερειακών νομών (και των χωριών του νομού Θεσ/κης) εκλέχθηκε ο Ψωμιάδης. Συνεπώς, αν επιμένεις να κατηγορήσεις κάποιους, πρέπει να κατηγορήσεις τους Σερραίους, Κιλκισιώτες, Χαλκιδιώτες, τα χωριά του νομού Θεσσαλονίκης, με λίγα λόγια σχεδόν όλους του Κεντρικομακεδόνες εκτός από τους Θεσσαλονικείς.

    • SPYROS T. avatar
      SPYROS T. @ δημητρης μαλαμουλης 08/04/2011 17:31:11

      Άμα ειναι αχυράνθρωπος του Μητσοτάκη ο Πανίκας τότε τί είναι οι νυν τομεάρχες της ΝΔ???

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:31:33

    Θα κανει κομμα κ αυτος... ! ο επομενος διασωστης μας.

    ΠΠ

    • progressive avatar
      progressive @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2011 14:49:05

      Ναι έιναι πολύ πιθανό να κάνει κόμμα ή να πάει με την κόρη του πατέρα. Μακρία από μας και όπου θέλει...

  3. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 08/04/2011 14:33:25

    Σε ενα παραλληλο συμπαν, με κυβερνηση ΝΔ καταδικαζεται για δωροδοκια ενας περιφερειαρχης του ΠΑΣΟΚ...
    Η συνεχεια (που περιλαμβανει παραιτηση του υπουργου δικαιοσυνης, και καψιμο της αθηνας) δικη σας..............................................

    • co avatar
      co @ o aneksartitos 08/04/2011 14:47:43

      ++ με ποσα λογια για λαικους αγωνες, συνομωσιες κλπ. θυμαστε τι πηγε να γινει τη τελευταια φορα με την γκαφα του ανεγκεφαλου με την Φωφη και το ψηφοδελτιο Επικρατειας

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 08/04/2011 14:57:58

    Δεν τα λέγαμε χθές; The bro is coming on the fingertips.
    Στο διάστημα που ο Πανίκας θα είναι σε παύση, Διονύσης - Πανίκας : Άσσος.
    Τό' βλεπα, αλλά δυστυχώς δεν τό 'παιξα.

  5. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 08/04/2011 15:00:09

    Όλοι να πληρώσουν αν παρανόμησαν. Αλλά να καταδικάζεται ο Ψωμιάδης για ψιλοπράματα και να κυκλοφορούν ελεύθεροι οι Τζοχατζόπουλοι και οι Μαντέληδες, αυτό δε μπορώ να το χωνέψω.

  6. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 08/04/2011 15:02:03

    "Η πλευρά Ψωμιάδη υποστηρίζει ότι πρέπει να διατηρήσει το αξίωμά του ως Περιφερειάρχης, διότι το αδίκημα της παράβασης καθήκοντος, ακόμα κι αν επικυρωθεί με αμετάκλητη απόφαση του Άρειου Πάγου, διεπράχθη με άλλη ιδιότητα, όταν δηλαδή ήταν νομάρχης."

    Πόσος ευτελισμός πλέον ! Κανένας σεβασμός σε θεσμούς και νοημοσύνες

    • μετρό-στάση γουδί avatar
      μετρό-στάση γουδί @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 08/04/2011 19:14:46

      νοημοσύνη και ψηφοφόρος του ψωμιάδη?

  7. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 08/04/2011 15:11:53

    Σε ενα υπαρκτο συμπαν, το 2010 καταδικαζεται τελεσιδικα πρασινος δημαρχος της δυτικης θεσσαλονικης για πραβαση καθηκοντος.
    Ο πρασινος υπουργος, ομως, ερμηνευει αλλιως το νομο, και ουτε σε προσωρινη αργια τον θετει, περιμενοντας την απόφαση του Αρειου Παγου!Με τις αναβολες στον Αρειο Παγο η υπόθεση αναμενεται ότι θα εκδικασθει περί το 2015!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ε, και τι έγινε;;;
    Ειναι κανενας "χαζος" δεξιος να τον βριζουνε ολοι, ο δημαρχος; Αυτος διαλεξε τη σωστη παραταξη... Θεο το ανεβαζουνε, αρχηγο τον κατεβαζουνε..
    Το επισημο ΠΑΣΟΚ , αλλά και οι οπαδοί του, σταζουν μελι για το ονομα του..
    Ακομα και αν καταδικασθει αμετακλητα, ειναι σιγουρο οτι θα βρεθει το παραθυρακι και θα μεινει στη θεση του..
    ΥΓ1 Οι δικαστες που τον καταδικασαν, ο ενας "παραιτηθηκε", ο άλλος μετατεθηκε, και του τριτου αγνοειται η τυχη.
    ΥΓ2 Γι' αυτο οι εν ειναι 30 χρονια στην εξουσια, οι δε , αστα να πανε...
    ΥΓ3 Εκει, στη νδ, την εχουν μαθει την υπόθεση, ή μπα??

  8. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 08/04/2011 15:17:22

    Και καμαρώνει καβάλα στην βέσπα με το παιδί του(?) χωρίς κράνος, για να δίνει το καλό παράδειγμα,και να μας θυμίζει ότι μας έχει γραμμένους...

  9. ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 08/04/2011 15:26:38

    Να προσέχετε πώς μιλάτε για τον Περιφερειάρχη...

  10. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 08/04/2011 15:33:17

    "Ο Πανίκας αναμένεται να «απαντήσει» στην απόφαση του Δικαστηρίου την Δευτέρα το πρωί από την αγαπημένη του θέση, αυτή του πανελίστα σε πρωινή εκπομπή".

    Άραγε θα εμφανιστεί στο παράθυρο ντυμένος ως μασκοφόρος εκδικητής "Ντιέγκο ντε λα Βέγκα";

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Enjoy Capitalism 08/04/2011 15:52:08

      Πολιτικά επιχειρήματα επιπέδου Σύριζα...

  11. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 08/04/2011 16:07:50

    Μόλις φύγει το εμπόδιο Ψωμιάδη, θα αναλάβει απευθείας ο Soros.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 08/04/2011 19:14:19

      Φημολογείται ότι τα μέλη του Ιδρύματος Σόρος εξασκούνται στην σκοποβολή πάνω σε στόχους που έχουν την μορφή του έκπτωτου περιφερειάρχη με διαφορετικές μεταμφιέσεις προκειμένου να τον αναγνωρίζουν ευκολότερα.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Κάποιος 08/04/2011 20:01:22

        Εσύ πάλι τί καρφώνεσαι;

  12. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 08/04/2011 16:32:34

    Το εξωθεσμικό σύστημα, ψάχνει ένα ποσοστό 2%, να το εντάξει στο κόμμα της Ντόρας. Ο κος Ψωμιάδης αυτό το ποσοστό το έχει από μόνος του. Οφείλει η ΝΔ και ο Σαμαράς να τον προφυλάξουν. Το πρόβλημα στη ΝΔ δεν είναι ο Ψωμιάδης αλλά η κοινοβουλευτική δημοκρατία, που προώθησε ανέκφραστους τεχνοκράτες.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 08/04/2011 17:30:20

      Δεν μενει πλεον πολυς καιρος για την Ελλαδα.
      Εκτος απο τη χρεωκοπια ερχεται και η διασπαση.
      Αρχικα σε τρεις τομεις.
      Βορεια Ελλαδα, Κεντρικη και νησοι και Κρητη. Τρεις ξεχωριστες οντοτητες.
      Οσο καλες να ειναι οι θελησεις του Σαμαρα και αν τελικα αντεξει επι κεφαλης αυτου του κομματος και αν αντεξει η κοινωνια τις διαλυτικες τασεις που θα συσωρευονται, δεν θα εχει απομεινη με ζωτικο χωρο για να κυβερνησει.
      1) Χρεωκοπια.
      2) Ενδυναμωση του Μουσουλμανικου στοιχειου με ταυτοχρονη διασπαση.

      "Εμφανίστηκε ο Ιησούς με ακάνθινο στεφάνι στην Κάλυμνο

      08 Απριλίου 2011, 08:48
      Η Κυριακή Δ’ Νηστειών θα μείνει ανεξίτηλα χαραγμένη στη μνήμη της μικρής κοινωνίας της Καλύμνου. Ενα συγκλονιστικό γεγονός, που για πολλές ημέρες θα είναι θέμα συζήτησης, έκανε τους Καλύμνιους να σταυροκοπιούνται.

      Στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος Καλύμνου στην εικόνα της Παναγίας εμφανίστηκε η μορφή του Ιησού Χριστού με ακάνθινο στεφάνι, όπως έχει αποτυπωθεί και στη φωτογραφία (Alithia FM) που δημοσιεύουμε. Για θαύμα μίλησαν και συνεχίζουν να μιλούν πολλοί Καλύμνιοι εν μέσω Σαρακοστής. Από την ώρα που μαθεύτηκε το «σημάδι από τον Κύριο», όπως είπαν, πλήθος κόσμου συρρέει στην εκκλησία. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο μητροπολίτης Λέρου και Καλύμνου κ. Παΐσιος ενημερώθηκε αμέσως για το γεγονός και επισκέφθηκε τον ιερό ναό."

      Η Παναγια ειναι το κυριο θεμα της Εικονας. Συμβολιζει την καταφυγη των Πιστων και την Ιερα Μεσητεια για προστασια προς τον Κυριο.
      Η εικονα του Ιησου με το Ακανθινο στεφανι συμβολιζει το Μαρτυριο του Θεανθρωπου.
      Ειναι προειδοποιηση. Πιθανον να προειδοποιει οτι η Η Καταφυγη των Πιστων δεν θα εισακουστει και θα επελθει το προδιαγεγραμμενο Μαρτυριο.
      Θα μου πεις τι σχεση εχει αυτο με το Ψωμιαδη.
      Χωρις να θελω να εισελθω στα διακομματικα, θα επικεντρωθω στην εικονα που ο ιδιος διαλεγε να δειχνει προς τα εξω. Την εικονα του Χριστιανου με τις Ελληνικες καταβολες ως καταγομενος απο μια μεριδα ανθρωπων που ειχε μαρτυρησει στο παρελθον και για την καταγωγη της αλλα και για την Πιστη της.
      Αυτο συμβολιζε για τους ποιο ας το πουμε αθωους οπαδους του στην Βορειο Ελλαδα. Το ονομα αυτου Παναγιωτης.

      Σημεια των καιρων πιθανον.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Greece Pleading 08/04/2011 19:05:20

        Αν παρατηρήσεις πιο προσεκτικά η μορφή με το ακάνθινο στεφάνι στην εικόνα της Παναγίας φέρνει λίγο στον Πανίκα.
        Είναι τυχαίο που λίγες μέρες πριν την Εβδομάδα των Παθών, «σταυρώνεται» για μερικά λίτρα νοθευμένα καύσιμα ο πιστός περιφερειάρχης ;
        Μήπως είναι θεϊκό σημάδι ότι ο Θεός λέει με τον τρόπο του στον μακεδόνα Ζορό, «Σε Πάω ;»

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ Greece Pleading 08/04/2011 22:13:02

        Τώρα είναι σωστό να ταυτίζουμε τον Πανίκα με αυτό που συνέβη στη Κάλυμνο;
        Εντάξει, υπάρχουν άνθρωποι που τον ακολουθούν και το συμμερίζομαι...
        Αλλά αρκετά δεν καπηλεύτηκε η χριστιανοσύνη;;;
        Θέλω να πιστεύω πως αυτό το θαύμα, έχει ευρύτερη σημασία και δεν σχετίζεται με τις πολιτικές φιλοδοξίες του κ. Ψωμιάδη...

        • Γιώργος Μεσσηνία avatar
          Γιώργος Μεσσηνία @ Γιώργος Μεσσηνία 08/04/2011 22:13:48

          εννοώ καπηλεύτηκε ΤΗΝ χριστιανοσύνη

    • Ηλίας Πιερίδης avatar
      Ηλίας Πιερίδης @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 08/04/2011 18:37:18

      ...ναι να τον διαφυλάξει, μιας και έτσι προάγετε η εικόνα της ΝΔ, αλλά και της ηθικής,.....και μη χειρότερα (ας παει στον αγύριστο... απο λαικολαμόγια χορτάσαμε....σοβαρούς ανθρώπους θέλουμε (οχι σοβαροφανείς)

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/04/2011 19:27:19

    Και τώρα τι θα γίνει το σύστημα, χωρίς τον χρήσιμο ηλίθιό του;

  14. Romios avatar
    Romios 08/04/2011 20:01:17

    Και όμως κύριοι, αν τον γνωρίσετε δεν είναι αυτός που φαίνετε. Σου δίνει την εντύπωση του αφελή μα είναι πανέξυπνος και παμπόνηρος. Το κάτω κάτω της γραφής δεν μπορεί να είναι το 10% των Νεοδημοκρατών ηλίθιοι και ας μη το ψήφισα εγώ. Αλλά προτιμώ έναν Πανίκα Ζορό από κάποιους άλλους που συμμετέχουν στην κυβέρνηση και συνυπογράφουν την καταδίκη μας. Πέστε μου έναν καλύτερο από το ΠΑΣΟΚ. Γιωργάκης. Παπακωνσταντίνου, Δρούτσας, Παμπούκης, Πεταλωτής, Γερουλάνος κ.λ.π. κ.λ.π. . Ε τι να πούμε γι' αυτούς;

  15. πολιτευτής. avatar
    πολιτευτής. 08/04/2011 21:04:51

    τι εννοείς δεν μπορεί να είναι ηλίθιοι το 10% των νδημοκρατών?.
    Ελληνικός Λαός - Σκατά και σύννεφα (Κ. Μανιαδάκης).
    Κοιτάξτε τα χάλια μας από τον νοήμονα ελληνικό λαό.
    Ελεος με την αγιοποιησή του.

  16. πολιτευτής. avatar
    πολιτευτής. 08/04/2011 21:07:22

    και κάτι ακόμη οι δεξιοί (ενα καλό ποσοστό περίπου 30% του συνόλου των δεξιών) δεν είναι πασοκτζήδες να ανέχονται (όντας η συντριπτική πλειοψηφία κομπλεξικοί και ηλίθιοι), πανίκες και γιακουμάτους.

  17. Στάθης Δ avatar
    Στάθης Δ 08/04/2011 21:33:22

    Η ΝΔ αποφάσισε να καλύψει Ψωμιάδη και μιλάει (δια στόματος Καμμένου) για «Πολιτική δίωξη (πραξικόπημα που δεν θα περάσει) με ειδικά χτισμένο νόμο γιατί δεν μπορούσαν να αντιμετωπίσουν τον κόσμο της Μακεδονίας»
    h--p://www.youtube.com/watch?v=4RtNpEe1vNU&feature=player_embedded

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Στάθης Δ 08/04/2011 21:46:39

      Α ρε που είναι τα πασοκικά μεγαλεία, όταν διαγράφανε μονοκοντυλιά καταδικαστικές αποφάσεις δικαστηρίων (Τσοβόλας)... Και για τί αδικήματα...

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ΚΜ 08/04/2011 22:04:27

        Με αυτόν τον τρόπο διαγράφονταν και τα κωλύμματα συμμετοχής στην εκλογική διαδικασία για τους πασόκους. Ενώ τώρα εφευρίσκονται αναδρομικά κωλύματα για τον Ψωμιάδη (που για να τον χλευάζουν συστηματικά ΠΑΣΟΚ, συριζαριό και σύμπασα η πρόοδος, όλο και κάτι καλό θα έχει κάνει).

        Το όλο ζήτημα δεν είναι η τιμωρία μιας εξακριβωμένης παρανομίας αλλά το αναδρομικό μαγείρεμα του νόμου με σκοπό να του στερήσουν το αξίωμά στο οποίο εκλέχθηκε. Σε αυτό αναφέρεται ο Καμμένος όταν λέει ότι είναι πολιτική η δίωξη και έχει δίκιο. Και καλά κάνει και στηρίζει - δεν θα κάνουμε τεμενάδες στον κάθε Κανάκη, Λαζόπουλο ή άλλον θαμώνα σκονισμένων γιώτ.

        Στην τελική, άν δεν ηταν αυτή η παράβαση, θα έβρισκαν κάτι άλλο για να φτιάξουν νόμο-κοστούμι (πχ «όποιος έχει κλήσεις για παρκάρισμα κατά την προεκλογική περίοδο είναι έκπτωτος») .

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Στάθης Δ 08/04/2011 22:05:52

      Ηδη τυπώνονται T-shirts με logo "Λευτεριά στον Πανίκα" και "Πανίκα ζεις, εσύ μας οδηγείς".

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Κάποιος 08/04/2011 22:17:20

        ...και αγγλιστί "Save Panikas".

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Κάποιος 08/04/2011 22:17:36

        Ενώ άμα ήταν κανας γκαζάκιας...

  18. Μοnson avatar
    Μοnson 08/04/2011 21:47:36

    Ειδατε το βιντεακι?? Ο Π.ΚΑΜΕΝΟΣ συναντησε τον Ψωμιαδη και του μετεφερε πληρη στηριξει απο την ΝΔ. Μαλιστα ειπε ο καμενος οτι προκειτε για ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΙΩΞΗ!!

    Το πασοκ ειναι εδω και θα μας ριμαξει ολους.Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Μοnson 08/04/2011 23:06:11

      Σαφώς είναι πολιτική δίωξη.
      Είναι σαφές χτύπημα ενάντια στην βενζινοκρατία και ολάκερη την πετρελαιοσύνη.
      Πρέπει να αντισταθούμε.
      Ας πάρουμε στα χέρια από ένα μπιτόνι νοθευμένης βενζίνης και πετρελαίου θέρμανσης για να αποτίσουμε φόρο τιμής στον λαικό βάρδο - αγωνιστή.

      • monson avatar
        monson @ Κάποιος 08/04/2011 23:20:23

        Εσυ παρε Καποιε ενα μπετονακι βενζινης και πηγαινε στο μνημα του ανθρωπου αυτου που πεθανε και εκλεισε την επιχειρηση του και αν τολμας μιλα στην γυναικα του και ρωτα την να σου πει πως αισθανεται για οτι συνεβει στον Ψωμιαδη επειδη θελησε να μην ειναι ανελεητος σαυτη την οικογενεια.

        Και μετα ελα να μου πεις επαναστατη της πολυτελειας.

        • monson avatar
          monson @ monson 08/04/2011 23:23:04

          α και πουσαι καποιε παρε και τον Τρεμοπουλο απο το χερι να πατε ανταμα που λενε στο χωριο μου.
          αντε συνελθετε λιγο ολοι σας.

        • Κάποιος avatar
          Κάποιος @ monson 08/04/2011 23:30:17

          Να σβηστούν τα πρόστιμα από τον Ζορό και στους παρακάτω φουκαράδες:

          Πρόστιμα για νοθεία σε βενζινάδικα της Αττικής

          1.Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%
          Πρατήριο: BP
          Διεύθυνση Λ. Κηφισίας 131
          Πρόστιμο (Ευρό) 36.000

          2. Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου...
          LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 9%
          Πρατήριο:ΕΚΟ
          Διεύθυνση Αγ. Κωνσταντίνου 45
          Πρόστιμο (Ευρό) 36.000

          3.Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 26%
          Πρατήριο:BP
          Διεύθυνση Φαλήρου 10-12
          Πρόστιμο (Ευρό) 47.037

          4.Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό
          18%
          Πρατήριο:EKO
          Διεύθυνση Αχαρνών 350
          Πρόστιμο (Ευρό) 41.111

          5. Πετρέλαιο κίνησης Νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης
          διακίνησης Θείο :760 ppm, Υπέρβαση ορίου θείου κατά 117,1%
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση Πριγκηποννήσων 23Α
          Πρόστιμο (Ευρό) 77.000

          6. Βενζίνη LPR νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό
          8%
          Πρατήριο: ΑΠ
          Διεύθυνση Λένορμαν 149, Κολωνός
          Πρόστιμο (Ευρό) 33.700

          Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Ανατολικά Προάστια

          7. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό
          6%
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση Μεσογείων 379, Αγ.Παρασκευή
          Πρόστιμο (Ευρό) 32.222

          8. Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 15%.
          Πρατήριο: BP
          Διεύθυνση Λ.Καρέα 24, Βύρωνας
          Πρόστιμο (Ευρό) 38.889

          Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Βορεια Προάστια

          9. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με βαρύτερα του πετρελαίου
          κλάσματα(Ορυκτέλαια). Θείο: 500 ppm. Υπέρβαση ορίων θείου κατά
          42,9%
          Πρατήριο: ΕΚΟ
          Διεύθυνση Ιλισίων 24, Κηφισιά
          Πρόστιμο (Ευρό) 44.000

          10. Βενζίνη σούπερ αμόλυβδη νοθευμένη με βαρύτερα πετρελαϊκά
          κλάσματα σε ποσοστό 4,6%
          Πρατήριο: Cyclon
          Διεύθυνση Τατοϊου 76 Κηφισιά

          11. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό
          10%
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση 36ο χλμ της Λ.Μαραθώνος, Παλλήνη
          Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

          12. Βενζίνη LRP νοθευμένη με βαρύτερα κλάσματα (π.χ
          Πετρέλαιο)σε ποσοστό 4%
          Πρατήριο: BP
          Διεύθυνση Αγγέλου Σικελιανού 5, Ν.Ιωνία
          Πρόστιμο (Ευρό) 60.000

          13. ΠΡΟΣΟΧΗ! Το συγκεκριμένο πρατήριο έχει τιμωρηθεί 2 φορές για νοθεία.
          Πρατήριο: AEGEAN
          Διεύθυνση Πίνδου 2, Ν.Φιλαδέλφεια
          Πρόστιμο (Ευρό) 31.900, 240.000
          1η φορά: Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο θέρμανσης -
          Θείο: 400 ppm . Υπέρβαση ορίων θείου κατά 14,3% , 2η φορά
          (υποτροπή): Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο
          θέρμανσης Υπέρβαση ορίων θείου κατά 500%

          Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Νότια Προάστια

          14. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 4%
          Πρατήριο: AEGEAN
          Διεύθυνση Αλκυονίδων 185, Βούλα
          Πρόστιμο (Ευρό) 35.926

          15. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 5%
          Πρατήριο: SHELL
          Διεύθυνση Κύπρου 57, Αργυρούπολη
          Πρόστιμο (Ευρό) 31.481

          16. Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ
          Διεύθυνση Αγ.Δημητρίου 310, Αγ.Δημήτριος
          Πρόστιμο (Ευρό) 31.911

          17. Πρατήριο: BP
          Διεύθυνση Κύπρου 155, Αργυρούπολη
          Πρόστιμο (Ευρό) 42.000

          18. Πρατήριο: CYCLON
          Διεύθυνση Δημοσθένους 273, Καλλιθέα
          Πρόστιμο (Ευρό) 70.000

          19. Βενζίνη απλή αμόλυβδη Νοθευμένη με κηροζίνη θέρμανσης σε ποσοστό 43%
          Πρατήριο: ΑΠ
          Διεύθυνση Ελευθερίου Βενιζέλου 347-349, Καλλιθέα
          Πρόστιμο (Ευρό) 150.000

          20. Βενζίνη σούπερ αμόλυβδη νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 5,5%
          Πρατήριο: SHELL
          Διεύθυνση Κύπρου 57, Αργυρούπολη
          Πρόστιμο (Ευρό) 31.852

          Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Δυτικά Προάστια
          21. Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 33%
          Πρατήριο: BP
          Διεύθυνση Λαοδικείας 116-118, Νίκαια
          Πρόστιμο (Ευρό) 51.28

          22. Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%.
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση Λ.Σαλαμίνας 200, Κερατσίνι
          Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

          23. Βενζίνη με υποκατάστατο μολύβδου LRP νοθευμένη με απλή
          αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 10%.
          Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ
          Διεύθυνση Π.Ράλλη 176, Νίκαια
          Πρόστιμο (Ευρό) 35.185

          24. Βενζίνη LPR Νοθευμένη με απλή Αμόλυβδη βενζίνη σε Ποσοστό 7%
          Πρατήριο: CYCLON
          Διεύθυνση Ελ.βενιζέλου 38, Δραπετσώνα
          Πρόστιμο (Ευρό) 33.000

          25. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 41%
          Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ
          Διεύθυνση Λ.Δημοκρατίας 109, Κερατσίνι
          Πρόστιμο (Ευρό) 54.700

          26. Βενζίνη super αμόλυβδη νοθευμένη με απλή αμόλυβδη σε
          ποσοστό 8%
          Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ
          Διεύθυνση Εθνικής Αντιστάσεως 81, Αχαρναί
          Πρόστιμο (Ευρό) 33.700

          27. Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 16%
          Πρατήριο: ΕΤΕΚΑ
          Διεύθυνση Δεκελείας 105, Αχαρναί
          Πρόστιμο (Ευρό) 39.600

          28. Πετρέλαιο κίνησης με υψηλή συγκέντρωση θείου, Υπέρβαση
          μέγιστου επιτρεπόμενου ορίου συγκέντρωσης θείου κατά 94,3%
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση Θηβών 256, Αιγάλεω
          Πρόστιμο (Ευρό) 67.467

          29. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης
          διακίνησης Θείο:0,051% m / m Υπέρβαση ορίου θείου κατά 45,7%
          Πρατήριο: AVIN
          Διεύθυνση Π.Ράλλη 44, Αιγάλεω
          Πρόστιμο (Ευρό) 45.867

          30. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο παράνομης
          διακίνησης ? Θείο: 540 ppm. Υπέρβαση ορίων θείου κατά 54,3%
          Πρατήριο: EKO
          Διεύθυνση Θηβών 325, Αιγάλεω
          Πρόστιμο (Ευρό) 49.000

          31. Πετρέλαιο κίνησης νοθευμένο με πετρέλαιο θέρμανσης ? Θείο:400 ppm .Υπέρβαση ορίων θείου κατά 17,1%

          Πρατήριο: ΑΠ
          Διεύθυνση Πετρουπόλεως & Ιγνατίου 2, Πετρούπολη
          Πρόστιμο (Ευρό) 30.000

          • monson avatar
            monson @ Κάποιος 09/04/2011 01:14:00

            Αυτα να τα πεις στον ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΑΤΤΙΚΗΣ!!

          • Κάποιος avatar
            Κάποιος @ monson 09/04/2011 01:29:17

            Σωστά!
            Αυτοί δεν αξίζουν να σωθούν γιατί ανήκουν στο αθηνοκεντρικό κράτος.

            Ορίστε λοιπόν μακεδόνες φουκαράδες.

            Πρατήριο:
            ΕΚΟ
            Διεύθυνση
            Μπότσαρη 1, Θεσσαλονίκη
            Πρόστιμο (Ευρό)
            53.000
            Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 37%

            Πρατήριο:
            BP
            Διεύθυνση
            Βασ.Όλγα 48, Θεσσαλονίκη
            Πρόστιμο (Ευρό)
            50.000
            Βενζίνη LRP νοθευμένη με βενζίνη απλή αμόλυβδη σε ποσοστό 30%.

            BP
            Διεύθυνση
            Νέα Απολλωνία, Θεσσαλονίκη
            Πρόστιμο (Ευρό)
            55.140
            Βενζίνη LRP νοθευμένη με απλή αμόλυβδη βενζίνη σε ποσοστό 42%

            ELIN
            Διεύθυνση
            Γιαννιτσών 61, Χαλκηδόνα, Θεσσαλονίκη
            Πρόστιμο (Ευρό)
            57.000
            Βενζίνη LRP νοθευμένη με βενζίνη απλή αμόλυβδη σε ποσοστό 45%

          • ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
            ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα @ Κάποιος 09/04/2011 14:36:18

            Επίσης να επιτραπεί έλεγχος στην Τυποεκδοτική !

          • Γιώργος Μεσσηνία avatar
            Γιώργος Μεσσηνία @ Κάποιος 09/04/2011 01:31:26

            Που να τα καταλάβουν αυτά;;;;
            Τσάμπα τα πληκτρολογείς...
            Πατάνε πάνω στις αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας μας, που καταπατώνται, σου λένε "μόνο ο Ψωμιάδης μιλάει"-υπάρχουν και χίλια-δυο προβλήματα που μας βασανίζουν ως πολίτες, με συνέπεια να μην έχουν καθαρό μυαλό και να παρασύρονται...
            Και εγώ πολλές φορές που τυχαίνει να τον δω στο χαζο-κούτι, γνέφω το κεφάλι καταφατικά.
            Όσο υπάρχει ο βρόγχος της κοινωνικής εξαθλίωσης, της παράνομης μετανάστευσης, της απαξίωσης της ελληνορθοδοξίας, της ανεργίας, της ανασφάλειας τόσο εσωτερικά όσο και για εξωτερικά θέματα, πάντα θα υπάρχει ένας πανίκας να κερδίζει έδαφος, ως αυτόκλητος προνομιακός διαχειριστής αυτών των ευαίσθητων ζητημάτων.
            Και από ότι φαίνεται, πολιτικά το πετυχαίνει άριστα!
            Δεν τους αδικώ που τον ψήφισαν, και το εννοώ.
            Με τόσους εθνο-προδότες που κυριαρχούν, σου λένε καλύτερα τον Πανίκα...
            Αυτό είναι ένα τεράστιο έλλειμα της πολιτικής σκηνής που εκτρέφει αχυρανθρώπους της εθνο-αποδόμησης...
            Άσε που διοικεί και μια ευαίσθητη -γεωπολιτικά- περιφέρεια.
            Ίσως και εγώ να αναγκαζόμουν να τον ψηφίσω, δυστυχώς
            Στους στραβούς , ο μονόφθαλμος!

          • Κάποιος avatar
            Κάποιος @ Γιώργος Μεσσηνία 09/04/2011 01:43:42

            Εννοείται ότι το πρόβλημα δεν είναι ο Πανίκας.
            Το πρόβλημα είναι αυτοί που στηρίζουν ανάλογες αλλά και πολύ χειρότερες πολιτικές προσωπικότητες και μάλιστα φτάνουν στο σημείο να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα με βάση την λογική ποιος έκλεψε περισσότερο ή ποιος είναι πιο ανίκανος.
            Στα χαρακώματα της οποιαδήποτε κομματικής ιδεολογίας δικαιολογούνται πολύ εύκολα οι παράπλευρες ατασθαλίες, λαμογιές και παραστρατήματα.
            Αυτά για όσους απορούν για την κατάντια του πολιτικού συστήματος και την διαφθορά.
            Σε λίγο θα μας πουν ότι είναι ηρωική πολιτική πράξη να χαρίζεις πρόστιμα σε κατα συρροή παρανομούντες εις βάρος του κοινωνικού συνόλου.

          • Γιώργος Μεσσηνία avatar
            Γιώργος Μεσσηνία @ Κάποιος 09/04/2011 01:49:40

            Δεν σου αφήνει επιλογή το πολιτικό σύστημα...
            Ή τον πατριώτη και ας είναι λίγο ψώνιο-τηλεπερσόνα, ας κάνει και καμιά ατασθαλία
            ή τον άλλο που σου λέει ευθέως πως γράφει στα .... του την εθνική συνείδηση...
            Μην το υποτιμάς!
            Προσωπικά, η φιγούρα και η μενταλιτέ "ψωμιάδη" μου είναι απεχθέστατη, πίστεψέ με!

          • Mak avatar
            Mak @ Κάποιος 09/04/2011 19:09:23

            “4.Το αδίκημα αναφέρεται στη μείωση προστίμου σε παραβάτη που νοσηλεύετο τότε στην εντατική και πέθανε σε λίγους μήνες για ήδη κλειστή επιχείρηση προτάθηκε δε από το νομικό σύμβουλο τους υπηρεσιακούς παράγοντες και θα μπορούσε να μειωθεί νόμιμα εως 150 ευρώ.Το θέμα που εξέτασε το δικαστήριο ήταν οι διαδικασίες και όχι η μείωση”

            http://www.antinews.gr/2011/04/09/95697/#comment-680675

            Οταν πάθουν καρκίνο και κλείσουν τα βενζινάδικα τους, να τους σβήσουν και αυτούς τα πρόστιμα με νόμιμο τρόπο ως προς τη μείωση, αλλά παράτυπο ως προς τη διαδικασία.

            Μετά τον τορναδόρο από τα Χανιά που το έπαιζε τραπεζικός έχουμε και βενζινοπώλη που το παίζει δικαστής....

  19. dinos avatar
    dinos 08/04/2011 22:23:55

    Αυτό το βιντεακι είναι ο ορισμός της προβοκατόρικης πολιτικής αυτοχειρίας...
    Θυσιάζουμε πολιτικό κεφάλαιο για τον Πανίκα;

  20. Κάποιος avatar
    Κάποιος 08/04/2011 22:26:20

    Οι μεν πετάνε μολότοφ με βενζίνη, ο δε βοηθούσε να πουλιέται νοθευμένη βενζίνη.
    Κατά κάποιο τρόπο είναι συναγωνιστές αλλά από διαφορετικά μετερίζια.

  21. Μοnson avatar
    Μοnson 08/04/2011 22:38:50

    Δεν νομιζω .θεωρω οτι γινεται για ευνοητους λογους και αν το ειδες δεν αναφερεται τυχαια σε πολιτικη διωξη.Μιλαει για συγκεκριμενη ψηφιση νομου που εγινε για συγκεκριμενο σκοπο.Μην ξεχνας οτι ειναι Περιφερεια Μακεδονιας ειναι πολυ μεγαλη περιφερεια και το ΠΑΣΟΚ ποτε δεν μπορουσε να την εχει υπο τον ελεγχο της.

    το τιμημα που θα πληρωσει το ΠΑΣΟΚ ειναι πολυ μεγαλο μιλαμε για καταστρατηγηση των νομων και αν αποδειχθει αυτο τοτε δεν τους σωζει τιποτα οχι τοσο για τον Ψωμιαδη αλλα πανω απο ολα για την ΧΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ οι Πασοκτζηδες.

    Αν παιξει το χαρτι του σωστα ο Σαμαρας και ο Ψωμιαδης θα εχουμε εξεγερση του κοσμου.

    • g.p. avatar
      g.p. @ Μοnson 09/04/2011 10:17:00

      εχεις παρανοήσει εντελώς αγαπητέ?
      θα εξεγερθεί ο κόσμος για να υπερασπισθεί τον Ψωμιάδη?
      θα χαζέψουμε εντελώς εδώ μέσα.
      Μέσα χωρίς αναστολή έπρεπε και να πληρώσει από την τσέπη του την διαφορά στο πρόστιμο.
      Η χώρα καταρρέει και ασχολείστε με το να υπερασπίζεστε το κάθε νούμερο..
      ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΙΜΑΙ , αλλα δεν ειμαι φυτο σαν καποιους αλλους εδω μεσα.

  22. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 08/04/2011 22:40:28

    Ο Ψωμιάδης, όταν αρθρώνει δημόσιο λόγο σε διάφορα τηλεοπτικά πάνελ, μιλάει σωστά, διαθέτει το ιδανικό ύφος και αγγίζει ευαίσθητες χορδές του ορθόδοξου ελληνισμού...
    Πολλοί, νομίζουν πως το πρόβλημα είναι τα λεγόμενα του Ψωμιάδη, ή πως γουστάρουμε υποχθόνια τον Σόρος.
    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!
    Το διακύβευμα, είναι κατά πόσο ο λαϊκισμός και το πατριωτιλίκι, θα εξακολουθούν να σκεπάζουν τον άδολο και αγνό πατριωτισμό.
    Κατά πόσο, οι εργασίες του στην αυτοδιοίκηση θα αξιολογούνται καθεαυτές, και όχι υπό το βάθρο του λαοφιλούς Πανίκα...
    Ούτε εμένα αγγίζει η σοβαροφάνεια, αλλά μη γινόμαστε και θύματα!
    Αυτό που ποτέ δεν θα ξεπεράσει η χώρα, είναι η αλλαζονεία του "νταή", αυτού που ...χτυπάει το χέρι στο τραπέζι.
    Μάγκας να είναι, πυγμή να έχει...
    Αυτό που δεν αντέχεται, είναι οι θεατρινισμοί που παραπέμπουν σε υποτίμηση της νοημοσύνης του κάθε έλληνα.
    Επίσης για να τελειώνουμε, υπάρχουν και άλλοι χριστιανοί, πέραν της κυρίας Λουκά, ή του "χ", "ψ" πλανώδιου θρησκειοπώλη...
    Μπορεί ο κ. Ψωμιάδης να υπήρξε ο καλύτερος νομάρχης, δεν ζω τη καθημερινότητα της Θεσ/νίκης για να το γνωρίζω.
    Το θέμα είναι πως εμένα μου έδινε την εντύπωση πως διαπνέεται από το πνεύμα ενός άκρατος "ναπολεοντισμού".
    Ίσως πέφτω έξω...
    Ποιος ξέρει;

  23. Stripper avatar
    Stripper 08/04/2011 22:53:00

    Ο αρχηντορακης Δάνης Τζαντζής ο κουμπάρος του Μειμαρακη, πήρε το λάβαρο της ενότητας και την υπεράσπιση όσον σβήνουν πρόστιμα, η κάνουν κάτι παρόμοιο !!....α ρε Δανη μια ζωή ...

    To members of ΠΑΛΙΟΙ ΟΝΝΕΔΙΤΕΣ ΣΤΟ FACEBOOK

    Danis Tzamtzis 08 April at 22:29 Reply • Report
    ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ Η ΝΔ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΨΩΜΙΑΔΗ
    .by Danis Tzamtzis on Παρασκευή, 8 Απριλίου 2011 στις 10:01 μ.μ. .Οι αλλαγές σας έχουν αποθηκευτεί.

    ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΨΩΜΙΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ''ΚΤΥΠΗΣΕΙ'', ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΜΑΣ. ΚΑΠΟΤΕ, ΠΡΕΠΕΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ -ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΣΩΚΟΜΜΑΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ-ΧΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΙΠΟΤΕ, ΧΑΝΕΙ ΟΜΩΣ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΑΣ Η ΝΔ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΟΝΤΙΑ.

  24. monson avatar
    monson 08/04/2011 23:00:48

    Εγω στην θεση σου STRIPER σαυτο που θα εδινα βαση ειναι η φραση κλειδι ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ!!

    Αυτο πρεπει να ΙΣΟΠΕΔΩΘΕΙ!! ολα τα αλλα ταχτοποιουνται.

    Μην φανει αστειο σε κανενα αν υπαρξει ξεσηκωμα του κοσμου στην μακεδονια μετα απο αυτα που θα δουν το φως της δημοσιοτητας.

  25. monson avatar
    monson 09/04/2011 01:05:12

    Κυνηγανε τον Ψωμιαδη και δεν μας λενε η Δικηγορικη εταιρια στην οποια ο δημαρχος ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ανεθεσε τελικα τις υποθεσεις του ΔΗΜΟΥ γιατι επελέγη??
    Η Σολιτα Σαλτιελ που εργαζεται σαυτη την αθηναικη εταιρεια ειναι η δεν ειναι προσωπικη Φιλη του Χασδαι Καπον? ηταν συμματθητε στο κολεγιο θεσσαλονικης? η μηπως συμφοιτητες στο London school of economics??? γνωριζονται και με τον Κο Πεγκα?

    Αντε γιατι το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο Παπας !!

    η υποκρισια εχει και τα ορια της λεγανε για τους κουμπαρους και τωρα θα λεμε για τους κολλητούς!!

  26. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 09/04/2011 01:21:05

    Οδηγίες προς ναυτιλομένους ( εν μέσω θαλασσοταραχής ) :
    μην το καταπίνετε ( το κουτόχορτο ) αμάσητο. Περιμένετε πρώτα να έχετε όλες τις συνιστώσες πριν καταλήξετε σε συμπεράσματα. Το πράγμα "βρωμάει".
    Κάτι οι δηλώσεις του Πάγκαλου περί Μακεδονίας, κάτι οι επισκέψεις Σόρος, κάτι τα πλούσια αποθέματα χρυσού και άλλων πολύτιμων μετάλλων στη Μακεδονία.
    Σεβασμός στους νόμους, ναι. Τιμωρία των παρανόμων, ναι. Αλλά όχι επιλεκτικά.
    Για τον άλλο που το παίζει υπουργός και που πήγε να χαρίσει πρόστιμα δισεκατομυρίων με άσχετο νομοσχέδιο, τσιμουδιά βεβαίως βεβαίως.

  27. Mpolarikos avatar
    Mpolarikos 09/04/2011 01:33:13

    ΠΑΝΙΚΑΣ ΤΕΛΟΣ!
    Τον Διονυσάκη θα τον έχουμε για πρωινό!
    Άντε γεια!
    Ο Μάρκος τα λεγε προεκλογικά αλλά ποιος τον άκουγε.
    Εσείς που λέτε για κατευθυνόμενη δικαιοσύνη, το γνωρίζετε ότι η δικάσιμος του Πανίκα έχει πάρει 4 αναβολές και ότι η προτελευταία ήταν πριν τις εκλογές?
    Αν καταδικαζόταν ένα μηνα πριν τις εκλογές που ήταν να γίνει το δικαστήριο, τώρα θα ήταν περιφερειάρχης ο Μπόλαρης αλλα ο Πανίκας είχε προφασιστεί ασθένεια του δικηγόρου του και πήρε αναβολή...

  28. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 09/04/2011 02:31:01

    Ωραία, τώρα που έλυσες το πρόβλημα της ζωής σου και είσαι μέσ' τη τρελή χαρά,
    γύρνα από την άλλη και συνέχισε να κοιμάσαι. Καληνύκτα Θεσσαλονίκη. Έφυγαν οι ¨γραφικοί¨ και οι ¨εθνικιστές¨, ήρθαν οι "προοδευτικοί¨ λαϊκιστές.
    Gay parades, τζαμιά, πουταναριό και τζόγος, πορνό και ξερό ψωμί. Αφερίμ πασά
    Σόρος και Νταβούτογλου. Το Ματσεντόνια είναι δικό σας. Μόνο ρίξτε και κανένα κόκκαλο στα πιστά σκυλιά σας. Έχουμε και ανεργία...

    • g.p. avatar
      g.p. @ παρατηρητής 09/04/2011 10:20:50

      ενώ αυτό που κρατούσε όρθια την πόλη ήταν ο Ψωμιάδης..
      άντε κάντε μας τη χάρη..

      • παρατηρητής avatar
        παρατηρητής @ g.p. 09/04/2011 17:03:31

        Αυτό κατάλαβες εσύ, γιατί αυτό ήθελες...

  29. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 09/04/2011 03:16:31

    Θα τον πατούσες με το αγροτικό!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 09/04/2011 03:17:38

      Στον ΚΜ απευθύνθηκα,(εννοείται).

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 09/04/2011 14:24:49

        Μπα, δεν είναι νόμιμο.

  30. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 09/04/2011 03:18:47

    Εμείς όμως θα φοράμε μάσκες!

  31. ποντιος avatar
    ποντιος 09/04/2011 11:42:56

    Η είδηση της καταδίκης του Περιφερειάρχη κεντρικής Μακεδονίας, κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη, δημιούργησε αντιφατικά συναισθήματα: άλλοι έσπευσαν να βγάλουν τη χολή τους εναντίον του, κι άλλοι να τον υπερασπιστούν. Συγχυσμένη η πόλη: Τόσο ο λαός, όσο και οι πολιτικοί της. Φαίνεται να έχει χαθεί το μέτρο της δίκαιης αξιολόγησης των καταστάσεων. Αυτό, βέβαια, με όσα συμβαίνουν γύρο μας, σε ένα βαθμό είναι δικαιολογημένο στους απλούς πολίτες. Η κριτική τους ικανότητα έχει παροπλιστεί από τις διαρκείς επιθέσεις (προπαγάνδας) των Μονόδρομων Μέσων Ενημέρωσης (ΜΜΕ).

    Θα ήταν ενδιαφέρον να παρακολουθούσαμε τον τρόπο με τον οποίο θα παρουσίαζαν την είδηση, της καταδίκης Ψωμιάδη, τα κανάλια της «ελληνικής» τηλεόρασης. Όμως, έτυχε να απεργούν πάλι. Έχει και ο Τύπος τα προβλήματά του, αφού πλέον το Δημόσιο Χρήμα δεν περισσεύει για όλους…


    Άλλωστε, στο όνομα της υπεράσπισης του Δημοσίου Χρήματος δεν καταδικάστηκε και ο Περιφερειάρχης; Ή μήπως η καταδίκη του είναι περισσότερο πολιτική; Δεν είναι αυτονόητη η απάντηση. Τουλάχιστον όχι πριν εξεταστεί αντικειμενικά η σοβαρότητα του παραπτώματος, μέσα από δύο οπτικές:
    (α) Με βάση την επικρατούσα αντίληψη – νοοτροπία της κοινωνίας του ρουσφετιού (που γνωρίζουν οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ): η απόφαση του Δικαστηρίου κρίνεται υπερβολική. Δεδομένου ότι εξοντώνει πολιτικά έναν άνθρωπο που δεν έκανε τίποτα διαφορετικό (με βάση το κατηγορητήριο) από όσα –ακούγεται– ότι γίνονται σε όλες τις τοπικές αυτοδιοικήσεις της χώρας: μείωσε (υπερβολικά έστω) το πρόστιμο ενός κακού επαγγελματία, κατόπιν παρακλήσεως.
    (β) Με βάση το γράμμα του νόμου: η καταδίκη του Περιφερειάρχη κρίνεται αυστηρή. Όμως, αυτό δεν ενδιαφέρει έναν αδέκαστο κριτή. Ο νόμος είναι νόμος και πρέπει να τηρείται απ' όλους. Σωστά, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις, η ανεκτική κατανόηση και η μεγαλοψυχία, μπορεί να είναι πιο δίκαιη από την ψυχρή – αυτοματοποιημένη κατάκριση και τιμωρία. Ειδικά όταν ο άνθρωπος που κατηγορείται βαρύνεται με δυσανάλογα μικρό παράπτωμα, σε σχέση με τα μεγάλα κι ατιμώρητα σκάνδαλα της χώρας.
    Σε κάθε περίπτωση, παρά την καταδικαστική απόφαση του Δικαστηρίου –μέχρι την αποδοχή ή όχι της αίτησης αναίρεσης από τον Άρειο Πάγο–, όσα θα ακολουθήσουν δεν θα πρέπει να είναι ενάντια στην άποψη της (τοπικής) κοινωνίας. Της οποίας: η ηπιότητα, η ανθρώπινη συμπάθεια και η κατανόηση, μπορεί να αμβλύνει την αδιαλλαξία της δικαιοσύνης, ώστε τελικά να απονεμηθεί χάρη στον ένοχο. Διότι η κοινωνία γνωρίζει τα «ήθη»* που επιβάλει σε αυτούς που εκλέγει. Δεν κρύβεται πίσω από το δάκτυλό της. Κυρίως, αναγνωρίζει την υποκριτική πολιτική σκοπιμότητα, των καιροσκόπων τού φαύλου πολιτικο-εκδοτικού συστήματος που κρίνουν (μαζί με τους κομματισμένους οπαδούς τους) με δύο μέτρα και δύο σταθμά – μόνο τους άλλους.


    (Σημ.: Αυτό το τελευταίο, ο γράφων, το έκλεψε από μια συζήτηση που άκουσε έξω από το καφενείο της γειτονιάς του: την πραγματική βουλή των πολιτών…)


    ----------------
    *Αυτό δεν παραπέμπει στη φράση: "μαζί τα φάγαμε", απλά υπονοεί την ανώριμη στάση των περισσοτέρων νεοελλήνων, να παρακάμπτουν το νόμο

    Υ.Γ.
    1. Εργασία για δημοσιογράφους: Το Δεκέμβριο του 2010, υπήρξαν δημοσιεύματα στον παραδοσιακό τυπο για διαπιστωμένες παραβάσεις που αφορούσαν ειδικά: «νοθεία καυσίμων στην περιοχή της Αττικής». Αναφέρονταν τα πλήρη στοιχεία των εταιρειών, καθώς και τα πρόστιμα που τους είχαν επιβληθεί. Επίσης, γενικά, με βάση τα αποτελέσματα των ελέγχων της Νομαρχίας Αθηνών (σε επιχειρήσεις και φυσικά πρόσωπα), είχαν δημοσιευτεί τα συνολικά πρόστιμα ύψους 843.201,63 ευρώ που είχαν επιβληθεί σε 124 επιχειρήσεις. Προτρέπουμε, την τάξη των δημοσιογράφων της χώρας να κάνει μία έρευνα για το αν εισπράχθηκαν αυτά τα ποσά των προστίμων (ή αν έγιναν μειώσεις, ή διαγραφές κτλ.). Θα περιμένουμε την πληροφόρησή τους.

    2. Σε μεγάλους μπελάδες τους βάλατε –ΟΛΟΥΣ– κύριε εισαγγελέα…

    h--p://massmedia-gr.blogspot.com/2011/04/blog-post.html

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ποντιος 09/04/2011 12:01:37

      Κανονικά θα πρέπει το ίδιο το κόμμα του να στηρίξει την απόφαση του δικαστηρίου και να τον πείσει να παραιτηθεί από την θέση του περιφερειάρχη από την στιγμή που δεν διαθέτει την ευθιξία να το πράξει από μόνος του.
      Ηδη κυκλοφορεί συνέντευξη του που "απειλεί" με ίδρυση νέου κόμματος σε περίπτωση που εκπέσει του αξιώματος του.

      Ας σκεφτούν όλοι όσοι μιλούν για αυστηρές και υπερβολικές αποφάσεις της δικαιοσύνης στην συγκεκριμένη περίπτωση τα εξής:

      α.Ποιοι και ως προς τι θα ωφεληθούν πραγματικά από την παραμονή του στην θέση του ως περιφερειάρχη ;
      β.Ποιοι και ως προς τι θα ζημιωθούν σε περίπτωση αποχώρησης του;

      • ποντιος avatar
        ποντιος @ Κάποιος 09/04/2011 14:21:06

        Κανονικά θα πρέπει το ίδιο το κόμμα του να στηρίξει την απόφαση του δικαστηρίου και να τον πείσει να παραιτηθεί από την θέση του περιφερειάρχη
        ==
        Το "κομμα του" ΕΠΡΕΠΕ να τον στηριξει ...
        Αδελφε εδω ζεις?? ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μιλας ετσι αμα ζεις στην Ελλαδα του πασοκ!!!
        ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!~!!!~~!!!!!!!!1

        από την στιγμή που δεν διαθέτει την ευθιξία να το πράξει από μόνος του.
        ==
        ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ???
        Επειδη καποια πουλημενα δικαστικα υπαλληλα τον .."καταδικασαν"??

        Ηδη κυκλοφορεί συνέντευξη του που “απειλεί” με ίδρυση νέου κόμματος σε περίπτωση που εκπέσει του αξιώματος του.
        ==
        Αυτο ειναι δικη του υποθεση/επιλογη..
        Δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη..

        Ας σκεφτούν όλοι όσοι μιλούν για αυστηρές και υπερβολικές αποφάσεις της δικαιοσύνης στην συγκεκριμένη περίπτωση τα εξής:
        ==
        Ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ οι αποφασεις .
        Αδελφε διαβασε το "λινκ" ,ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να διαβασεις ..
        Αλλα ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ..προσπαθησε να καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις..


        α.Ποιοι και ως προς τι θα ωφεληθούν πραγματικά από την παραμονή του στην θέση του ως περιφερειάρχη ;
        ==
        Υποθετω οτι καποιοι που τον ψηφσιαν..

        β.Ποιοι και ως προς τι θα ζημιωθούν σε περίπτωση αποχώρησης του;
        ==
        Κανενας .

  32. geosid avatar
    geosid 09/04/2011 11:55:43

    Σαφως και ειναι κατακριτεα η εμπλοκη του στην συγκεκριμενη υποθεση αλλα πειτε μου ρε καλοπαιδα, αν θα ηταν η ιδια καταληξη, αν στην θεση του ηταν καποιος απο το ΠΑΣΟΚ?Φυσικα η απαντηση ειναι οχι αλλα αυτα σ'εμας ειναι ψιλα γραμματα.Η καταδικη του εχει σαφεστατα πολιτικη χροια και βγηκε για να γαντζωθει απο καπου η πιο υποδουλη και ατιμωτικη κυβερνηση του πλανητη.

  33. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 09/04/2011 13:24:03

    Δεν μπορώ να αντιληφθώ πως νεοδημοκράτες επιχαίρουν για την απομάκρυνση Ψωμιάδη την στιγμή που ήταν απο τους περιφεριάρχες που κατόρθωσαν να εκλεγούν με την σημαία της παράταξης και μάλιστα στην μεγαλύτερη περιφέρια που κατέκτησε η νέα δημοκρατία, τεράστια σε όγκο αποτελούμενη από 7 νομούς με τον μικρότερο από αυτούς να είναι το Κιλκίς που είναι 90.000 μιλάμε για την δεύτερη περιφέρεια της χώρας και νίκησε ο Ψωμιάδης με πόλεμο λυσσαλέο, πακτωλό χρηματων του αντιπάλου του και υβριστικές επιστολές ακόμη και την παραμονή των εκλογών!

    Αν απολέσει το αξιώμα ο Ψωμιάδης παραδίδουμε την θεσ/νίκη πλήρως στο Μπουτάρη με τις ιδεολήψίες του, τον αντιπατριωτικό λόγο και αντιχριστιανική διάθεση ελέυθερο να υμνεί τον" σαλονικιό Κεμάλ" να κάνει μπίζνεσ με την γνωστή κοινότητα να προσκαλέι Τούρκους και Σκοπιανούς και να βρίζει την εκκλησία, την ίδια ώρα που δίνει μαθήματα ανικανότητας κάνοντας τον Μαρκήσιο να δείχνει τεχνοκράτης ολκής.
    Χαλαρώστε λοιπόν αποτελεί μεγάλη απώλεια η καταδίκη του Ψωμιάδη και θα το βρούμε μπροστά ενόψη σκοπιανου και εθνικών θεμάτων να δώ ποιός θα φωνάζει εκτός αν αποφασίσατε να χαρίσεται όλη τη πατριωτική δεξιά στον Καρατζαφέρη και τον Αδωνη. Ηταν μεγάλο ανάχωμα για την Νεά δημοκράτια η παρουσία του Ψωμιάδη στην Μακεδονία και πολλες φορές έβαλε πλάτη για μην πάρει το ΛΑΟΣ διψήφια ποσοστά στην βόρειο Ελλάδα.
    Να καταδικάζεται τέλος ο Ψωμάδης για παράβαση καθήκοντος γιατί μείωσε πρόστιμο τη ίδια ώρα που είναι ελέυθεροι Τζοχατζόπουλος, Παπαντωνίου, Λαλίωτης, Μαντέλης, Βουλγαράκης, Ρουσόπουλος, Παυλίδης............ειναι αστείο .

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ ΑΡΚΑΣ 09/04/2011 17:46:33

      Εντάξει βρε φίλε Αρκά, αλλά και η κεντροδεξιά οφείλει να λειτουργεί αποτελεσματικά και όχι να καπηλεύεται συνεχώς τη θρησκεία και τη πατρίδα, για όφελος του κάθε πολιτικού...
      Θα ξενερώσει ο κόσμος στο τέλος και θα ...την κάνει από κούπες με αυτά τα καραγκιοζιλίκια.
      Και εγώ σε αυτή τη περιφέρεια, με κρύα καρδιά θα ψήφιζα -λυπάμαι γι' αυτό- Ψωμιάδη, κυρίως λόγω γεω-πολιτικών ζητημάτων, όπως θα έκανα κάτι αντίστοιχο και στη Θράκη και ας ήταν εντελώς ανίκανος ο υποψήφιος.
      Αλλά πόσο ακόμα θα αυτοπαγιδεύεται ο κόσμος της παράταξης;;;
      Τα ίδια και με το μνημόνιο...
      Ψήφισε τον τάδε υποψήφιο, και ας είναι κωθώνι, γιατί ειδάλλως είναι σα να εγκρίνεις το μνημόνιο!
      Πόσο ακόμα θα τραβήξει αυτή η ιστορία;
      Άσε που και όσοι αγαπάνε την ορθοδοξία και την Ελλάδα, βλέπουν αυτή την εκμετάλλευση, αυτό το εμπόριο συναισθημάτων και αυτά τα συναισθήματα γελοιοποιούνται στη συνείδηση του κόσμου.
      Για να καταλάβω, ένας ευσεβής άνθρωπος, αγνός πατριώτης και αγωνιστής δεν μπορεί να είναι παράλληλα πολιτισμένος -όχι σοβαροφανής- και ικανός τεχνοκράτης;;;
      Τόσο δύσκολο είναι;;;

      Υ.Γ. Αυτή την εξυπηρέτηση που έκανε, ορθώς την έκανε -τηρουμένων των συνθηκών-, αν και όχι με δική του οικονομική επιβάρυνση.
      Θεωρώ πως προφασίστηκαν αυτό το γεγονός για να τον ξαποστείλουν, απλά η αλήθεια είναι πως γενικά ο Ψωμιάδης είναι φλύαρος, τον ενδιαφέρει η αυτοπροβολή εκμεταλλευόμενος αξίες και ιδανικά που συμβαδίζουν με την ελληνορθόδοξη παράδοση του έθνους μας, και από ουσία ...μηδέν!
      Υ.Γ 2. Ας πλήρωνε από τη τσέπη του για αυτή την ανθρώπινη ομολογουμένως εξυπηρέτηση.
      Υ.Γ 3. Επειδή μίλησες για ΝΔκράτες, δεν ξέρω αν ο κ. Ψωμιάδης αγαπάει τόσο τη ΝΔ, όσο μάλλον τον εαυτό του.
      Εδώ έχασε στις εσωκομματικές εκλογές και λίγο έως πολύ το παρουσίασε σαν τη κλοπή του αιώνα!
      Και στην περιφέρεια, αν τηρούσε μαλθακή στάση ο Σαμαράς, ήταν ικανός να ορίσει αντιπεριφερειάρχες, όλο το σόι του..
      Για να μην ξεχάσω, τα "εγώ κατεβαίνω αυτόνομος, δεν έχω ανάγκη από χρίσματα, τα χρίσματα τα δίνει ο λαός" και άλλα τέτοια νόστιμα...

  34. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 09/04/2011 17:32:12

    Τι κοπιάζεις ρε αδελφέ Αρκά ; Εδώ ψήφισαν τον άλλο που τους έταξε δωρεάν αυνανισμό ή τον άλλο που τους είπε ότι λεφτά υπάρχουν. Βρήκαν τώρα το εξιλαστήριο θύμα οι ... εντιμότατοι.
    Και κάτι σχετικά άσχετο : μίλαγα σε ανύποπτο χρόνο πριν κάτι εβδομάδες με κάποια παιδιά που έτυχε να είναι ανίψια του Παναγιώτη Ψωμιάδη. Τα παιδιά αυτά είναι άνεργα και συντηρούνται από τις οικογένειές τους λόγω της κρίσης που διόγκωσε το κόμμα των αυνανιστών. Εσείς ξέρετε πολλούς Θασόκους με ανάλογη θέση που δεν έχουν βολέψει κάπου τους δικούς τους ;

  35. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 09/04/2011 18:12:48

    Και για να καταλαβαινόμαστε. Συμφωνώ με πολλά από αυτά που λέει ο Γιώργος από τη Μεσσηνία. Απλά πρέπει να διακρίνουμε πίσω από τα γεγονότα τους στόχους σε σχέση με το timing και θα πρέπει να αξιολογούμε τους πολιτικούς όχι από την εικόνα που δείχνουν προς τα έξω, αλλά από τα αποτελέσματα της πολιτικής τους. Βάλτε τα λοιπόν στη ζυγαριά ( αυτή που έχει χάσει προ πολλού η ελληνική δικαιοσύνη με λίγες εξαιρέσεις ) και βγάλτε συμπεράσματα.

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ παρατηρητής 09/04/2011 18:24:03

      Οκ...
      Δε λέμε κάτι διαφορετικό!

  36. χρυση δερβιση καμπα avatar
    χρυση δερβιση καμπα 11/04/2011 09:53:08

    νομιζω πως το δικαστηριο στη περιπτωση τουκ. παναγιωτη ψωμιαδη επρεπε να λαβει υπ'οψη του το κοινο περι δικαιου αισθημα
    χρυση δερβιση καμπα