#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/12/2010 13:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Η εποχή του Life Style τελείωσε»





Σε χθεσινή συνέντευξή του στην Θεσσαλία Τηλεόραση, ο βουλευτής της ΝΔ Χρήστος Ζώης, κληθείς να σχολιάσει το επίμαχο άρθρο του Φαΐλου Κρανιδιώτη, το οποίο αναφερόταν σε διαδρομιστές, κομιστές και ντιντήδες τόνισε χαρακτηριστικά: «Τον άνθρωπο αυτόν δεν έχει τύχει να τον γνωρίσω. Δεν τον ξέρω. Αυτό που ξέρω όμως είναι πως η εποχή του life style στην πολιτική έχει τελειώσει οριστικά. Και πρέπει να σας πω πως δεν είναι μόνο δική μου άποψη αυτή αλλά ενός σημαντικού αριθμού βουλευτών».



Με αφορμή εξάλλου την επίθεση που δέχθηκε ο συνάδερφός του βουλευτής κ. Χατζηδάκης, ο κ. Ζώης είπε: «Προβλέπω πως αν συνεχιστεί αυτή η απαξίωση του πολιτικού συστήματος, σύντομα μέσα στο ελληνικό κοινοβούλιο θα είναι αρκετοί οι βουλευτές όλων των παρατάξεων που θα διαχωρίσουν τη θέση τους και θα φωνάξουν πως δεν είμαστε όλοι ίδιοι»



Σε ερώτηση εξάλλου σχετικά με τα χαμηλά ποσοστά του κόμματος, σύμφωνα με τις τελευταίες δημοσκοπήσεις, είπε: «Τα χαμηλά ποσοστά της ΝΔ είναι η χρυσή ευκαιρία της παράταξης. Είναι η πραγματική ευκαιρία για μετασχηματισμό και ουσιαστική επανίδρυση του κόμματος. Πραγματικός ηγέτης και ουσιαστικά νικητής δεν θα είναι αυτός που θα καταφέρει να κερδίσει τις εκλογές αλλά αυτός που θα κατορθώσει να φέρει τον κόσμο στις κάλπες».

Διαβάστε περισσότερα: «Βόμβες» Χρήστου Ζώη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lazos.g. avatar
    lazos.g. 31/12/2010 13:24:01

    Ψεμματα.

  2. xenios avatar
    xenios 31/12/2010 13:28:08

    Με απλά λόγια, υπάρχει ελπίδα...

    Καλή χρονιά!

  3. Γιώργος Μαθιουδάκης avatar
    Γιώργος Μαθιουδάκης 31/12/2010 13:39:49

    Δεν γνωρίζω εάν η εποχή του Life Style τελείωσε, εξάλλου δεν είμαι κοινωνιολόγος, αλλά η εποχή της (δικής μου) υπομονής σίγουρα τελείωσε. Τώρα πια θέλω να δω συγκεκριμένους ανθρώπους στη φυλακή.

    • AUD avatar
      AUD @ Γιώργος Μαθιουδάκης 31/12/2010 14:02:31

      μακάρι, αμήν και πότε!!!!

  4. Asterix avatar
    Asterix 31/12/2010 13:53:35

    Ο Ζώης είναι πολιτικός, άρα οποιαδήποτε άποψη που περιέχει την λέξη "ντιντής" δεν σχολιάζεται. Παρακάμπτεται. O κ. Κρανιδιώτηs ας επιμείνει στην ουσία και ας αφήσει τους χαρακτηρισμούς. Η τεκμηριωμένη άποψη και το πολιτικό επιχείρημα είναι αυτά που λείπουν σήμερα.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/12/2010 14:22:49

    Τι είπε ο ποιητής; Αν συνεχίσει η απαξίωση του πολτικού συστήματος;

    Ξύπνα σύντροφε, ξύπνα. Το πολιτικό σύστημα είναι 99% απαξιωμένο. Και το ΠΟΛΙΤΕΙΑΚΟ είναι απαξιωμένο.

  6. antonis avatar
    antonis 31/12/2010 15:32:17

    Σιγά-σιγά αρχίζουν και ξυπνάνε.
    Αρχίζουν να καταλαβαίνουν στη Ν.Δ τα αυτανόητα..
    Ο κόσμος θέλει δουλειά κύριοι.
    Δουλειά και αποτέλεσμα

  7. Misha avatar
    Misha 31/12/2010 18:50:56

    Με μερικές σφαλιάρες ακόμα θα δουν το φως τους. Οι καρπαζιές και τα φάσκελα λειτουργούν όπως τα σπόρια για τον Κοντορεβυθούλη: τους βοηθούν να βρουν το δρόμο τους.
    Γι αυτό όπου δειτε μαυρογιαλούρο, ψιθυρειστε του μερικά ιδεογράμματα.
    Είναι βέβαιο πως θα του κάνετε καλό.

  8. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 31/12/2010 21:33:12

    το θέμα δεν είναι να τελειώσει η εποχή του Life Style, αυτή την τελειώνει εκ των πραγμάτων ο χαρακτήρας της εποχής, το θέμα είναι να μην παρουσιαστούν οι «λύκοι» με ενδυμασία προβάτου!!

  9. ΟΡΦΕΑΣ avatar
    ΟΡΦΕΑΣ 31/12/2010 22:41:52

    Βγείτε επιτέλους από το ατσαλάκωτο κοστούμι σας και τον αυτοκαταστροφικό καθωσπρεπεισμό σας και αναδείξτε ξεκάθαρη ιδεολογική ταυτότητα!Το πολιτικό σύστημα σας τελείωσε και η κλεψύδρα αδειάζει επικίνδυνα για όλους εσάς που πασχίζετε να διατηρηθείτε...

  10. ΦΚ avatar
    ΦΚ 01/01/2011 01:02:17

    Δεν εχω σχολια για τον Ζωη αλλα επι τις ευκαιριας να δωσω τα ευσημα μου για τον δημοσιογραφο της εκπομπης οποιος ειναι λαμπρο παραδειγμα ελευθερης και ανεξαρτητης δημοσιογραφιας.Ετσι για να δουμε και την επαρχια μπροστα σε κατι.

    • Γιαννακόπουλος Γιάννης avatar
      Γιαννακόπουλος Γιάννης @ ΦΚ 01/01/2011 12:42:41

      Ευχαριστώ τον Φ.Κ για τα καλά του λόγια. Είναι κουράγιο στην απέραντη δημοσιογραφική μοναξιά της "μίας οπτικής γώνίας"