#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/01/2011 09:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η επανάσταση της λεμονόκουπας



Αφού έκραξαν και τον Σημίτη, έχουμε ελπίδα

Θα κηρύξουμε επανάσταση, μόνο που δεν θα είναι με γιασεμιά (Τυνησία) ή γαρύφαλλα (Πορτογαλία).

Θα είναι με λεμονόκουπες. Και θα συμμετέχουν και οι άνω των …50.

Προσοχή στο λουμπάγκο!

Arcaeopteryx

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/01/2011 09:54:08

    χαχαάαα... Ο όρος είναι το άλκιμου. Την λεμονόκουπα, έβαλα εγώ. Φτηνές! Πίνεις μια λεμονάδα για την βιταμίνη C, σου μένουν οι λεμονόκουπες.

  2. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 10:00:46

    εμ,στη χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας καλη και η λεμονοκουπα.

  3. undercover gpr avatar
    undercover gpr 27/01/2011 10:17:49

    Οι άνω των πενήντα?
    χαχαχαχα
    Ποιοί?Αυτοί που έκαναν και την Μεταπολίτευση και μετά κατέστρεψαν τη χώρα?

    Άσε αρχαίε,έχει γλαρόσουπα.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ undercover gpr 27/01/2011 11:26:04

      βάλε όποια ηλικία θες. Εγω ως άνω των 92, προσέχω την μέση μου.

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ archaeopteryx 27/01/2011 12:36:58

        Οι -ήντα σιχαίνοντα τους -άντα που έκραξαν τον Σημίτη.

        Χάσμα όχι γεννεών αλλά πολιτισμικό πλέον.

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 27/01/2011 10:29:22

    Στυμμένες λεμονόκουπες, όπως και οι τσέπες των Ελλήνων, θα έλεγα.

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ η Dimi 27/01/2011 10:48:53

      Οι τσέπες ΜΟΝΟ ???? ΟΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ????




      *Μια άποψη.-

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ STATHIS 27/01/2011 11:51:50

        STATHIS Σωστός!

  5. Σαος avatar
    Σαος 27/01/2011 10:57:15

    Τα δήθεν κραξίματα των «αντιεξουσιαστών» που όταν δουν κανένα δεξιό (όχι απαραίτητα των άκρων) ή κανένα μπάτσο, στην καλύτερη τον στέλνουν στο νοσοκομείο με βαριά τραύματα...Τώρα που είχαν την ρίζα του κακού μπροστά τους μόνο τον έκραξαν;;;; Τόσο «γενναίοι» είναι ή τόσο παρακρατικοί κομπάρσοι;;;;

  6. SoToS avatar
    SoToS 27/01/2011 11:21:02

    Όπως έλεγε και ο Χαρρυ Κλυν ... Θα τους πεταμε άνθη λεμονιας ...με τα λεμόνια μαζί

  7. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 27/01/2011 12:28:13

    Η Ελια διαχρονικό σύμβολο της χώρας

  8. Μάρκος avatar
    Μάρκος 27/01/2011 12:49:18

    Το θέμα είναι ότι τον Σιμήτη τον έκραξαν μια ομάδα αριστεριστών που κολλούσαν αφίσσες, που μετά πήγε και βανδάλησε και το βιβλιοπωλείο του Άδωνι. Ο Σιμήτης κάθε μέρα πάει βόλτα από το σπίτι του, και κανείς δεν τον περιποιήθηκε ακόμη. Αυτό είναι το θέμα...

  9. kiki avatar
    kiki 27/01/2011 13:41:32

    Οι ανω των πενηντα , σας προτεινουν νερατζια, διοτι με τις συνταξεις που παιρνουμε δεν εχουμε λεφτα για πεταμα, αλλα μια και μας κατηγορειτε για ολα αυτα που εχουν συμβει και συμβαινουν στην χωρα, εχουμε κατηγορηθει πριν απο την χουντα οτι πεταγαμε νερατζια απο τον κηπο της Ακαδημιας με ξυραφακια χωμενα.Λοιπον τωρα τζαμπα νερατζια, απο την Ακαδημια, και απο το Κολωνακι απο οσες νερατζιες αφησε ο Κακλαμανης.

  10. Γιουλια avatar
    Γιουλια 27/01/2011 14:51:22

    τις λεμονόκουπες θα ρίξουμε,το χύμο θα τον ποιούμε,έχει βιταμίνη C ,σαυτούς τους δύσκολους καιρούς δε πάει τίποτε χαμένο.........

  11. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 27/01/2011 14:57:58

    Μέχρι και την επανάσταση στα μέτρα σας τη φέρατε τζόβενα.
    Με μαγκούρες και "πι" εμπρός για τη Βουλή.
    Πιεσόμετα και έμπλαστρα υποχρεωτικά.
    Πριν την πορεία θα διανεμηθούν οδηγίες για τη μείωση της χοληστερίνης

    • kiki avatar
      kiki @ Μικρός Οδυσσέας 27/01/2011 19:04:52

      @ Μικρε,
      Αν ακουγες αυτες τις μερες γερουντια, στα μαγαζια στους δρομους εδω στην Μανη να ξεφωνιζουν , λοσταρια πρεπει να παρουμε και να κλεισουμε την βουλη και να τους λιανυσουμε στο ξυλο ολους, θα σου ελεγα οτι ειναι πιο ζωντανοι απο τα μαμουχαλα τζοβενα που φοβουνται μην σκιστει το Λακοστ .
      Ειμαστε πιο ζωηροι , τα πουρα, και εχουμε και το νοου χαου των διαμαρτυριων, και επισης για κατι τετοια ξεχναμε και τα αρθριτικα.

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 15:08:39

    Η Πρασινη Επανασταση των ΜΚΟ... στιβουν τη λεμονοκουπα καλυτερα !

    ΠΠ