#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/08/2010 11:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η επέλαση του «συστήματος Μητσοτάκη» και το δράμα Καρατζαφέρη



Η εντεινόμενη φημολογία περί του παρόντος και του μέλλοντος του Λαϊκού Ορθόδοξου Συναγερμού (ΛΑ.Ο.Σ.) δεν είναι τυχαία.  Οφείλεται στην ανυπαρξία σοβαρών και σταθερών πολιτικών θέσεων, στην ευμετάβλητη φοβική φύση του σημερινού προέδρου και ιδρυτού του Γ. Καρατζαφέρη και στην στενή πολιτική και οικονομική κηδεμονία του από το σύστημα της οικογένειας Μητσοτάκη.

Ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ.  Γ. Καρατζαφέρης, μετά και την πρόσφατη περιπέτεια της υγείας του, φαίνεται να αδυνατεί να ελέγξει πλέον την κοινοβουλευτική του ομάδα, την οποίαν αυτός έχει ουσιαστικά επιλέξει , με πρόθεση να την χρησιμοποιήσει γιά την εκπλήρωση αποκλειστικά προσωπικών πολιτικών και άλλων στόχων του. Το κόμμα, σαν κοινοβουλευτικός πολιτικός σχηματισμός, έχει προ πολλού χρόνου σταματήσει να υπάρχει, τα θεσμοθετημένα όργανα δεν συγκαλούνται και όλες τις αποφάσεις τις παίρνει μόνος του ο πρόεδρος, συμβουλευόμενος μόνον την εκλεκτή του γραμματέα κυρία Κατερίνα.

Πλανάται φυσικά ο Γ. Καρατζαφέρης όταν πιστεύει ότι έχει εξασφαλίσει εις το διηνεκές την ευμενή μεταχείριση και την ανοχή του επικοινωνιακού τηλεοπτικού κατεστημένου. Δεν έχει αντιληφθεί ότι

το πολιτικό σύστημα τον ανέχεται μόνον επειδή αυτός δέχεται να ευτελίζει με μεγάλη ευκολία και εκπλήσσουσα άνεση όλα όσα πριν μερικούς μήνες συνήθιζε να καταγγέλλει.

Η  "επανάσταση" κάποιων προβεβλημένων βουλευτών του ΛΑ.Ο.Σ. ενάντια στις δεδηλωμένες θέσεις και αντιλήψεις του προέδρου τους εντάσσεται στην ωρίμανση του ενστίκτου της πολιτικής τους

αυτοσυντήρησης, δηλαδή αυτής ταύτης της επιβίωσής τους. Ο Γ. Καρατζαφέρης δεν επιθυμεί την πολιτική προβολή και καταξίωση οποιουδήποτε στελέχους του, περιλαμβανομένων και των βουλευτών

του τους οποίους στις ιδιωτικές του συζητήσεις κατηγορεί και λοιδορεί σαν ανίκανους , άτολμους και ανίδεους.

Δεν είχαν ποτέ, ούτε τώρα έχουν άλλη επιλογή οι "τηλεοπτικοί" βουλευτές του ΛΑ.Ο.Σ. Μ. Βορίδης, Αδ. Γεωργιάδης, Κυρ. Βελόπουλος από την ανεξάρτητη έκφραση της υγιούς πολιτικής θέσης  που είναι

η αυτόνομη κάθοδος του κόμματος του ΛΑ.Ο.Σ. στις προσεχείς αυτοδιοικητικές εκλογές του προσεχούς Νοεμβρίου 2010, αν ακόμη ελπίζουν να επιβιώσουν πολιτικά στο πνιγηρό κομματικό περιβάλλον μέσα στο οποίο τους έχει εξαναγκάσει να υπάρχουν , ο φοβικός πρόεδρός τους.

Ο Μάκης Βορίδης, βουλευτής περιφέρειας Αττικής, δεν κρύβει τις φιλοδοξίες του γιά την υποψηφιότητα στην μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας. Στηρίζεται από την οικογένεια Μητσοτάκη και από το οικονομικό

λόμπυ που αυτή ελέγχει καθώς και από ισχυρούς διαπλεκόμενους εκδότες. Κάποιοι, ίσως διερωτηθούν τι σχέση μπορεί να έχει ένας τέτοιος Μάκης Βορίδης με ένα κόμμα της λαϊκής Δεξιάς. Και όμως μπορεί να έχει μεγάλη σχέση. Τον Μάκη Βορίδη εξέθρεψε στους κόλπους του ο Γ. Καρατζαφέρης με εντολή της οικογένειας Μητσοτάκη γιά να τον αποχαρακτηρίσει από παλαιές ακροδεξιές, φασιστικές και λοιπές

νεανικές αμαρτίες από του έτους 2004 και εντεύθεν  και να τον εντάξει ομαλά στο πολιτικό σύστημα που δεν αντέχει ακραίες και ανέλεγκτες συμπεριφορές. Ο προχθεσινός Τύπος  (Κυριακής 22/8/2010) γέμει πληρωμένων ευνοϊκών καταχωρίσεων προβολής της επιθυμητής υποψηφιότητας Μ. Βορίδη .

Εν όψει της γενικευμένης αυτής επίθεσης του συστήματος Μητσοτάκη γιά την επιβολή του εκλεκτού του Μάκη Βορίδη με κάθε τρόπο στην πρώτη θέση του πρώτου περιφερειακού ψηφοδελτίου της χώρας, ο Γ. Καρατζαφέρης δεν έχει πολλές άμυνες. Με κανένα τρόπο δεν θέλει τον Βορίδη να εξαγνίζεται από το αμαρτωλό πολιτικό παρελθόν του. Τον θέλει ευάλωτο. Δεν έχει όμως σημαντικές εναλλακτικές λύσεις του δράματος που βιώνει από δική του επιπολαιότητα. Θα πρέπει ή να διεκδικήσει προσωπικά αυτός ο ίδιος την ψήφο στην περιφέρεια Αττικής ηγούμενος ίδιου κομματικού ψηφοδελτίου, ή να ορίσει τον βουλευτή Άδωνη Γεωργιάδη της Β΄Αθηνών, επικεφαλής του περιφερειακού αττικού ψηφοδελτίου του ΛΑ.Ο.Σ., ερχόμενος σε μετωπική σύγκρουση με τους πανίσχυρους πολιτικούς και οικονομικούς κηδεμόνες του : την οικογένεια Μητσοτάκη .

Οι  αμέσως επόμενες ημέρες θα δώσουν την λύση-λύτρωση του δράματος ως ο αρχαίος "Από Μηχανής Θεός" . Ίδωμεν...

αντι-ΛΑ.Ο.Σ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος avatar
    Γιώργος 24/08/2010 11:59:30

    Τον Πρόεδρα θα τον στείλει το Μητσοτακέικο και το ΠΑΣΟΚ για απόσυρση. Απέναντι στον Σαμαρά δεν τραβάει, οπότε σε κανά δυο χρόνια βλέπω Βορίδη στην ηγεσία του ΛΑΟΣ.

    • Μisha avatar
      Μisha @ Γιώργος 24/08/2010 12:14:11

      Θα τον στείλει αδιάβαστο γιατί με το LAgOS εν ζωή , δυσκολεύονται οι κινήσεις της Ντόρας.

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Γιώργος 24/08/2010 12:48:26

      με Βοριδη παει για 20% το ΛΑΟΣ

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ CRAZY DOCTOR 24/08/2010 13:52:57

        Με τι φόντα? Ενας λεπενικός φασιστας είναι

      • plax avatar
        plax @ CRAZY DOCTOR 24/08/2010 15:19:34

        και τι παει να πει λεπενικος φασιστας?
        ο μικροαστος νεοελληνας ειναι next door μικροδικτατορας.δε βρισκομαστε στο 1980 που ο φασισμος ηταν κατι το σιχαμενο.
        τα μμε εχουν φοβισει αρκετα τον νεοελληνα και τον εχουν εξοικειωσει με επιπλαστα πατριωτικα ιδεωδη και αισθηματα ξενοφοβιας.
        το οτι μπορει να σπειρει τον τρομο για τους λαθρομεταναστες και προεκκλογικες κορονες περι καθαρσης του κεντρου της αθηνας αρκει για πολλους νεοελληνες μικροδικτατορες να τον ψηφιζουν ανεξαρτητα με το τι θα κανει αφου ουτως η αλλως δεν θα βγει.
        νομιζω οτι πλεον υπαρχει απειρη υγρασια και φρικτη ζεστη στο πολιτικο γιγνεσθαι για να φυτωσουν και να ευδοκιμησουν ακομα περισσοτερο τα life style φασιστικα μανηταρια.
        οσο ο γαπ θα μιλαει για παγκοσμια διακυβερνηση και ο σαμαρας θα το παιζει παραδοσιακος δεξιος εθνοπατυερουλης(υπο την ομπρελα της αντιπολιτευσης-αλλωστε και ο γαπ προεκκλογικα για πανελληνιο σοσιαλιστικο κινημα μιλουσε)τα ακρα θα ενισχυονται.
        και θα γεμισει ο τοπος δηλητηριωδη μανηταρια.

  2. Κράτιστος avatar
    Κράτιστος 24/08/2010 12:15:39

    Ο ΛΑΟΣ πάει για φούντο!!!
    Από κάποια δεξαμενή πρέπει να πιεί νερό και το Ντοράκι!!!!!!!
    ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΤ!!!!!!!!!!

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Κράτιστος 24/08/2010 13:53:50

      Πάντως το θετικό είναι να τελείωνουμε μαυτή την τραβεστί κατάσταση

  3. διερωτώμαι avatar
    διερωτώμαι 24/08/2010 12:33:25

    Επιμένω, επιμένω, επιμένω. Κάποιος από ΛΑΟΣ, για να μας πεί την γνώμη του;

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ διερωτώμαι 24/08/2010 13:54:11

      Ο ψινάκης

      • διερωτώμαι avatar
        διερωτώμαι @ ανώνυμος 24/08/2010 13:57:16

        Kαλοοοοοοοοοοοοοοοοό

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ διερωτώμαι 24/08/2010 15:11:25

      Εγώ προτιμώ Σαρρή.

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 24/08/2010 12:41:26

    Ουδείς από όσους σχεδιάζουν στο παρασκήνιο έχει αντιληφθεί ότι ο κόσμος αντιμετωπίζει πλέον πρόβλημα πραγματικής επιβίωσης και τον αφήνουν αδιάφορα τα παιχνίδια της πολιτικής ψωροελίτ της χώρας.
    Το διάστημα μέχρι τον Νοέμβριο είναι ιδιαίτερα μακρύ και μπορεί να συμβούν απρόβλεπτα γεγονότα που θα επιβάλουν αυτά την πραγματικότητα και όχι οι χαζοσχεδιασμοί.
    Καρατζαφέρης Μπακογιάννη έχουν αποδωθεί σε έναν αγώνα φθοράς του Σαμαρά ο καθένας για δικούς του λόγους.
    Είναι ήδη χαμένοι γιατί μέσα από το μένος τους εναντίον της ΝΔ αποκαλύπτεται και ο ρόλος τους απέναντι στον μέσο ψηφοφόρο.
    Η ΝΔ καλείται να επεξεργαστεί βιώσιμες προτάσεις για την οικονομία.
    Για παράδειγμα πρέπει και η ίδια να επιμείνει στην οικονομική εξυγίανση των ΔΕΚΟ. Δεν μπορεί οι υπόλοιποι να σφίγγουμε το ζωνάρι να πληρώνουμε φόρους και κάποιοι αργόσχολοι να πληρώνονται αδρά ξεκουραζόμενοι.
    Η σημερινή ΝΔ πρέπει να γίνει ποιό τολμηροί σε λύσεις για προβλήματα που ταλανίζουν την ελληνική κοινωνία επί δεκαετίες.
    Αναμένουμε τον Σεπτέμβριο τις προτάσεις του Σαμαρά στην ΔΕΘ.
    Από εκεί θα κριθεί το αποτέλεσμα των εκλογών και όχι από τα καμώματα των Μαρκογιαννάκηδων κλπ.

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Aris. A 24/08/2010 13:55:05

      Ακριβώς έθεσες τα ζητήματα όπως έπρεπε

  5. Κικη avatar
    Κικη 24/08/2010 13:19:08

    Οχου με τον κολοτουμπα,μεχρι και εδω κατω στην Μανη που ειχε οπαδους,τους την εχει σπασει,με την ψηφιση του Μνημονιου.
    Εκτος και αν εισαστε μαζοχες και δεν χανετε δηλωση για δηλωση του στα καναλια,αφου απο την υπαρξη του ειναι ο εκλεκτος των καναλιων,αυτος που τουλαχιστον ξερουν ποιος ειναι,κατι προς το δεξιο Ζουγκλα.

  6. mixalis avatar
    mixalis 24/08/2010 13:36:37

    Οτι και να λετε οτι και αν κανετε η ΝΝΔ δεν τραβαει πια ,παρτε το αποφαση ο λαος δεν θελει πολιτικη ανοιξη θελει προτασεις και σοβαρη αντιπολιτευση.
    Ο κυριος Βοριδης ειναι εξαιρετικος πολιτικος με λογο και σοβαρες προτασεις και η Κα Μπακογιαννη εχει αναγνωρισει τα λαθη της και προχωραει μπροστα τετοιους πολιτικους θελει ο τοπος οχι τους Μιχαλολιακους και τους μεσηνιους κολητους η πολιτικη ανοιξη απεσπασε τοτε 4% και η ΝΝΔ παλι για εκει οδευει, ξυπνατε στο 11% που θα παρει στην περιφερεια Αθηνων εγω σαν νεοδημοκρατης νιωθω την απολυτη ξεφτυλα

    • plax avatar
      plax @ mixalis 24/08/2010 15:28:01

      mixalis
      Ο κυριος Βοριδης ειναι εξαιρετικος πολιτικος με λογο και σοβαρες προτασεις και η Κα Μπακογιαννη εχει αναγνωρισει τα λαθη της και προχωραει μπροστα...
      τι ειπες ρε γιγαντα?
      σοβαρα?
      αναγνωρισε η μπακογιαννη τα λαθη της και παει μπροστα?
      ο βοριδης ειναι πολιτικος?
      πειναμε γαμω το μπελα σου.αν παω να ληστεψω μια τραπεζα και αναγνωρισω το λαθος μου γινεται να παρω και τα λεφτα και να προχωρησω μπροστα χωρις να μπω μεσα?
      εννοιωσαν ποτε ολα αυτα τα ρεμαλια τις πολιτικες τους?
      τι παει να πει αναγνωριζει τα λαθη της?
      θελω να τους πιω το αιμα και παλι δεν θα ησυχασω.
      δεν ειμαστε φυτα ρε παρτο χαμπαρι.θελω να νοιωσουν τις πολιτικες τους εστω για δυο μηνες.
      φτανει με τη μοδα της πολιτικης ευθυνης.
      κρεμαλα στα ρεμαλια.

      • Alex avatar
        Alex @ plax 24/08/2010 15:39:33

        @mixalis

        ΑχαΧΑΧΑ το ανεκδοτο της ημερας...η Κα Μπακογιαννη εχει αναγνωρισει τα λαθη της και προχωραει μπροστα...καλοοοοο
        Τετοια αυτοκριτικη που εκανε η Ντοριτα το σκεφτομαι και με πιανουν ριγη συγκινησης.....τι λες ρε φιλαρα.....?

      • geothe avatar
        geothe @ plax 24/08/2010 16:53:44

        Γιατί όλοι αισθανόμαστε ακριβώς το ίδιο ρε plax?

        Αφού η κοράκλα αναγνώρισε τα λάθη της;

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ mixalis 24/08/2010 17:16:32

      Εκεί μάλιστα που ταύτισε την πατρίδα με το ΔΝΤ μ έκανε κι ανατρίχιασα...

    • ΝΙΚΟΣ avatar
      ΝΙΚΟΣ @ mixalis 24/08/2010 18:32:03

      @ mixalis
      Πρόσεξε μην γκρεμοτσακιστεί η Ντορούλα με τη φόρα που έχει πάρει! Άντε να μαζέψει όλα τα πολιτικά κουφάρια που έχει σιχαθεί ο κόσμος για να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος! Μαύρο στους θιασώτες του Μνημονίου και τους συνοδοιπόρους τους!

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ mixalis 24/08/2010 21:48:58

      Ορίστε;
      Ποιά λάθη αναγνώρισε η κα Μητσοτάκη; Αυτά που συνεχίζει; ΄Ηδη προωθεί -κατά το σύστημα του πατρός- τον επίγονό της Κώστα για δήμαρχο Καρπενησίου.
      Δυστυχώς , μιξάλις (mixalis)αυτή η οικογένεια (Μητσοτάκη) θα μείνει στο υποσυνείδητο του Ελληνα ως το πρότυπο της ίντριγκας, της αποστασίας, της ραδιουργίας κλπ. συναφών "αρετών". Μετρημένοι στα δάκτυλα ΄Ελληνες , όπως εσύ, μπορούν να πούν κάτι καλό, ειδικότερα για την Θεοδώρα που αν δεν πέθαινε ο αείμνηστος Μπακογιάννης θα ήταν μια χαρωπή νοικοκυρούλα.....
      Οσο για τον κ. Βορίδη τον ούτως καλούμενο εξαίρετο πολιτικό, δεν έχει περάσει πολύς καιρός που τον σέρναν τα ΜΜΕ ως φασιστόμουτρο, ακροδεξιό κλπ. Γι΄αυτό τον επιλέγουν. Επειδή έχει στην καμπούρα του πολλά. Αυτά που κάποια μέρα θα τα χρησιμοποιήσουν για να τον εξαφανίσουν από την πολιτική.....

      • plax avatar
        plax @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 25/08/2010 01:54:53

        βεβαια τωρα που το σκεφτομαι ο βοριδης οντως ειναι ενας σοβαρος πολιτικος με σοβαρες προτασεις.
        μετα τον ανατολακη βεβαια..
        οσο υπαρχουν ατομα σαν εσενα μιχαλη δεν φανταζει και τοσο μακρινος ο χρονος που θα δουμε εναν χρησαυγιτη και ενα σεντερμπακ να διαμορφωνυν την πολιτικη ζωη του τοπου.
        βεβαια οπως ειχε σοφα πει ο κλιντ ιστγουντ..οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες.ολοι εχουν μια.
        δυστυχως σε αυτον τον τοπο την οποια τριβη με την πολιτικη ως επιστημη του εφικτου την αποκτα ο κουρασμενος νεοελληνας μεσω του πρετεντερη που φτιαχνεται με το να καθεται γυμνος στα δερματινα αλειμμενα με βαζελινη καθισματα της πορσε του.αλλα που να καταλαβουμε εμεις οι βλαχοι απο ηδονη.

  7. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 24/08/2010 13:46:42

    Μερικά απ' τα σχόλια μας ως νεοδημοκρατών για το ότι καταρρέει το σύστημα επικοινωνίας των νταβατήδων του πασοκ και όσων το στηρίζουν είναι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου.
    Δείτε την είδηση : "23-8-2010 Εσπασε όλα τα κοντέρ χθες το δελτίο του Mega. Εκανε μέσο όρο 37,1%, που είναι σίγουρα ρεκόρ για το τελευταίο 12μηνο! Το ποσοστό του ήταν υπερδιπλάσιο από εκείνο του δεύτερου Alter. "
    Τόσο πολύ οργίστηκαν οι πρασινοφρουροί και οι λοιποί έλληνες απ' τα νέα μέτρα που κάθησαν όλοι στις 8 και ενημερώθηκαν κατευθείαν απ' την πηγή. Απ' την ίδια την ιπποκράτους.
    Την ίδια ω΄ρα εμείς ονειρευόμαστε διάλυση του ΠΑΣΟΚ, του ΛΑΟΣ, κατάρευση του συστήματος που στηρίζει το πασοκ και τα εξαπτέρυγά του (άσχετα που δεν βλέπουμε κανέναν να το πολεμάει) και άλλα

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/08/2010 13:47:25

    Είμαι περίεργος να έβλεπα τι θα γινόταν, αν κατέβαζε τον Ανατολάκη ως υποψήφιο δήμαρχο Πειραιά...

    • διερωτώμαι avatar
      διερωτώμαι @ Αυριανιστής 24/08/2010 14:04:07

      παίρνω ή πέρνω;

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ διερωτώμαι 24/08/2010 14:18:25

        παίρνω = λαμβάνω / περνώ = διέρχομαι

        (μνημονικό βοήθημα: πήρα=έλαβα / πέρασα=διήλθα)

  9. DIM KUKLOS. avatar
    DIM KUKLOS. 24/08/2010 14:40:43

    THN ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΤΟΡΑ ΤΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ...
    ΤΗΝ ΑΠΛΗΣΤΙΑ , ΤΗΝ ΑΡΧΟΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ Ο ΛΑΟΣ...

    ΤΩΡΑ Η ( ΠΟΡΦΥΡΟΓΕΝΝΗΤΗ βασίλισσα ) ΝΤΟΡΑ ΚΟΜΜΑΤΑΡΧΗΣ , Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ , Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ, ΟΙ ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΟΙ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ( Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ , Ο ΤΑΤΟΥΛΗΣ, Ο ΧΕΙΜΑΡΑΣ, Ο ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥΛΗΣ , Ο ΔΡΑΚΟΣ , Ο ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΝΤΟΡΑΚΗΣ ) ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΣΥΝΤΗΡΗΤΟΙ...

    ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΞΟΛΟΓΟΥΝ ΤΗΝ ΟΣΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑ-ΚΟΥΛΑ ΣΤΟ ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΟ.

    ΔΙΟΡΙΣΕ ΒΡΕ ΝΤΟΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΙΣΙ-ΔΩΡΑ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ, ΤΗΝ ΜΑΡΙΚΑ ΒΑΣΙΛΟΜΗΤΟΡΑ, ΤΟΝ ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗ ΣΤΑΒΛΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΗΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ !!!
    ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΑΡΜΕΓΜΑ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΑΚΟΜΗ .

    O ΓΕΡΟΝΤΟ-ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΘΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΝΑ ΚΑΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.
    ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΖΥΓΙΑ (Ο ΛΑ.Ο.Υ -ΤΖΙΚΟΣ) ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΜΕΝΟΥΜΕ , ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ…

    ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΕΕ ΜΟΥ !!! ΕΩΣ ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ…

  10. DIM KUKLOS. avatar
    DIM KUKLOS. 24/08/2010 14:49:46

    Μαυρίστε τους «Μαυρογιαλούρους» της πολιτικής που έταζαν μια καλύτερη ζωή και μας οδηγούν όλους στην καταστροφή

    <>

    ΕΝΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ,ΤΗΝ ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ, ΤΟΥ ΞΕΠΕΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ . ..

  11. DIM KUKLOS. avatar
    DIM KUKLOS. 24/08/2010 15:02:11

    Η Ελληνική δημοκρατία τα τελευταία εξήντα χρόνια έχει αποδείξει πως είναι οικογενειακή επιχείρηση...τριών οίκων …κάθε δε πάτρωνας της κάθε φαμίλιας , φροντίζει να εξασφαλίσει μια καλή καριέρα σε αυτήν για τα τέκνα του... τα εγγόνια του…τα δισέγγονα του… και τους υποτακτικούς του….

    Οι κομματικοί μηχανισμοί άλλωστε είναι έτσι οργανωμένοι στην Ψωροκώσταινα κι ο λαουτζίκος τόσο δασκαλεμένος , που κουμαντάρεται ευκολότερα όταν του πεις να ψηφίσει έναν επίγονο ενός εθνοπατέρα.

    Για τα κομματόσκυλα δε , έχει μεγάλοι σημασία η κληρονομικότητα στη "δημοκρατία" , αφού το ίδιο είναι να "γλείφουν" κάθε φορά ξεχωριστό πρόσωπο; και το ίδιο είναι να "γλείφουν" πατροπαράδοτα την ίδια οικογένεια; Σχηματίζονται και δεσμοί "σάλιου"

    2010 και ο ραγιαδισμός δεν λέει να εκλείψει από την Ελλάδα, εξακολουθεί να εκλέγει ασταμάτητα τους αχρείους επιγόνους…

    60 χρόνια το σοι της όσιας οικογενείας του Μητσοτακουλα είναι στo προσκήνιο η στο παρασκήνιο της πολιτικής ζωής της χωράς . 60 χρόνια ίντριγκας, δολοπλοκίας , οικογενειοκρατίας . Μας αφαίμαξαν ,μας διέλυσαν μας ξευτέλισαν ... Η ΕΛΛΑΔΑ είναι υπό οικονομική κατοχή από τις αρπαχτείς που έγιναν , αλλά το σοι επιπλέει , και συνεχεία απαιτεί και καταλαμβάνει δημοσυντήρητες θέσεις. Τελευταίως μας πρόεκυψε ο νέος επίγονος , ο εγγονός Κώστας Μπακογιάννης ο δεύτερος του εξ αγχιστείας οίκου.
    Η αρχή της δυναστείας τέταρτης γενεάς άπληστων.. Ξεκινησε …

    Αυτό δεν είναι σοι,ειναι φαμιλια διαχρονικη, αυτη είναι ανιατη επιδημία..

    • http://neotera.wordpress.com avatar
      http://neotera.wordpress.com @ DIM KUKLOS. 24/08/2010 15:51:28

      Ναι, αλλά βρίσκεται σε συνενόηση με τη ΝΔ, η οποία δεν κατεβάζει υποψήφιο κόντρα στον πρίγκηψ και στην Οικογένεια και χχχχχχ μέσα!
      Γι αυτό χρειάζεται να μας λυπηθεί κάποιος ανθυπασπιστής (οπλονόμος καλύτερα) να έρθει μόνο για δύο μέρες, άντε 3, πριν προκάνουν οι "σύμμαχοι" να σταθμισουν την κατάσταση, να εκτελέσει πλήρη σχέδια για την Κάθαρση και μετά να φύγει τρέχοντας να πάει να κρυφτεί στην καβάτζα . Κάθε φορά που η ΑΛΗΤ με τους πολιτικούς κααγκιόζηδες ρίχνουν το καράβι η "ωραία Ελλάς" στα βράχια να εμφανίζεται από το πουθενά ένας λοχίας ως απο μηχανής θεός, να κάνει το εθνικό έργο και να επιστρεφεί γρήγορα στο πουθενά. Μπορεί στο 3ημερο αυτό να επαναλαμβάνει νυχθημερόν στα κανάλια ότι ενεργεί υπέρ του ξένου παράγοντα και των παραδοσιακών δεσμών φιλίας, για ξεκάρφωμα, με μισόλογα, σαν το γιωργάκη όταν μιλά για την παγκόσμια διακυβέρνηση... ))

  12. petros avatar
    petros 24/08/2010 15:10:16

    Ρε παιδιά, αν θέλει ο λαός να μείνει άνεργος, να χάσει μισθούς και δώρα, να χάσει τα σπίτια του στους πλειστηριασμούς λόγω αδυναμίας πληρωμής δανείων,να κλείσει τα μαγαζιά του, να βλέπει τα παιδια του άνεργα, την οικοδομή και τον τουρισμό να καταρρέει,ας ψηφίσει Πασοκ, Ντόρα και Λαος, που στήριξαν το μνημόνιο.Ας απέχει ή ας ρίξει λευκό ή άκυρο, για να στηρίξει το Παπανδρέικο,Μητσοτακέικο και τους άλλους του ΔΝΤ.

    Το Βήμα της Κυριακής , με τις 7 αμαρτίες της τρόικας, έδειξε την αποτυχία του μνημονιου.Για να μαζέψουν εσοδα, πρεπει να κόψουν και άλλο μισθούς, συντάξεις, επιδόματα, να αυξήσουν και άλλο το ΦΠΑ ,τους φόρους σε ακίνητα, επιχειρήσεις, παντού. Αυτά θα τα πάρουν μετά τις εκλογές, αφου υφαρπάξουν τη ψήφο των πολιτών.Θα ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ,Μαρκογιαννάκη, Τατούλη, Κουβέλη, Ντόρα, Λαος και θα τους έρχονται και άλλοι φόροι και μειώσεις. Εκεί θα έχει μεγάλη πλάκα. Θα βουλιάξει τουρισμός και ακίνητα.Θα καταστραφεί η μεσαία τάξη.Δυστυχώς, θέλουμε δεν θέλουμε, δικαιώνεται η κρτικη του Αντώνη Σαμαρά και υπάρχει κάποιο φως, ελπίδα να μην φτάσουμε στο μηδέν. Αν οι άνεργοι, οι συνταξιούχοι, οι καταστηματάρχες και οι πολύτεκνοι τους ψηφίσουν, θα είναι άξιοι της μοίρας τους.Ψήφο σε ΠΑΣΟΚ,ΛΑΟΣ,Ντόρα, Δημοκρατική Αριστερά, Οικολόγους και στους υποψηφίους τους = ΦΠΑ, αύξηση αντικειμενικών αξιών, τεκμήρια μεγαλύτερα για όσους έχουν χαμηλά εισοδήματα, ανεργία, απολύσεις. Με τις υγείες μας ,λοιπόν.Μετά να πάτε να μείνετε στις βίλες του Μητσοτάκη με 20 λουτροκαμπινέδες και στις σουίτες του Γ.Παπανδρέου στις Γούβες Κρήτης.Να σας πληρώνουν λογαριασμούς και δάνεια, να βρουν δουλειά στα παιδιά σας.Για τα δικά τους έχουν ... Τη Βουλή και το εξωτερικό. Άντε,βρε, ψηφίστε τους.

  13. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 24/08/2010 15:12:04

    Η συνομοταξία των Καρπαθίων!

  14. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 24/08/2010 17:55:54

    Ωραία τα καλαμπούρια του Mixalis από πάνω. Το ζήτημα του ΛΑΟΣ είναι ότι ως κώμα τα έφαγε τα ψωμιά του. Μόνο ως περιθωριακός σχηματισμός που ίσα-ίσα θα μπαίνει στο κοινοβούλιο μπορεί να επιβιώσει. Αν πάλι αποτύχει να εκλέξει βουλευτές, όλοι ξέρουμε πως την επόμενη των εκλογών δεν θα υπάρχει.
    Αν και δεν πιστέυω ο ΛΑΟΣ να υπάρχει μέχρι τις επόμενες βουλευτικές.
    Είναι επιπλέον προφανές πως οι συντριπτική πλειοψηφία των στελεχών-βουλευτών του ΛΑΟΣ είναι γραφικά ανθρωπάρια, σαλτιμπάγκοι και μπαμπουίνοι- με το συμπάθειο κιόλας. Ειδικά μετά τη νεοδοσιλογική στάση του ελεεινού αυτού συρφετού που πρόσφατα προσκύνησε το μπουρζουάδικο μηχανισμό ΔΝΤ, πολλοί ψηφοφόροι του ξύπνησαν απότομα.
    Το κώμα αυτό, πολιτικό εξώγαμο του κόμη Μητσοτάκη, με την ψευτοΘοδώρα Μπακογιάννη-Μητσοτάκη στο προσκήνιο δεν έχει πλέον λόγο ύπαρξης.
    Είναι ακόμα βέβαιο πως πολλά στελεχάκια (π.χ. Μπουμπούκος, Φελλόπουλος, Ροντούλης κλπ) θα βρεθούν να ζητιανευουν κώμα, μιας και ο πρόεδρας Καρατζαφύρερ θα τους πετάξει σαν στημένες λεμονόκουπες. Και τώρα μόνο ως βιτρίνα τους χρειάζεται.
    Μόνο ο νεοφιλελεύθερος υπερεθνικιστής Βορίδης και ο μεταλλαγμένος από μεγάλες δόσεις ορμόνης Αϊβαλιώτης μπορούν να αξιοποιηθούν από την Οικογένεια (μια είναι η Οικογένεια).
    Αλλά μάλλον ο πρόεδρας θα προσπαθήσει πρώτα να επιβιώσει ο ίδιος και μετά να πάρει μαζί του τους "μετριοπαθέστερους" από το νεοδοσιλογικό συρφετό του.
    Και θα θελήσει να επιβιώσει ακόμα κι αν γίνει ο ίδιος θυρωρός του Φλώρουμ της Ντορούλας ή και φιλιπινέζα (με όλο το σεβασμό στο λαό των Φιλιππίνων) του απέθαντου Κόμη Μητσοδράκουλα.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Τηλέμαχος 24/08/2010 21:52:54

      Περίμενε να δούμε τον νέο εκλογικό νόμο ΓΑΠ. ΄Ισως αν του χρησιμεύει ακόμα ο Γ.Καρατζ. να του δίνει αυτά που πρέπει για να μπεί Βουλή.....

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/08/2010 22:13:17

        ΛΑ.ΣΟ.Κ.

  15. gasparinos avatar
    gasparinos 24/08/2010 21:30:34

    ΧΩΡΙΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΒΑΘΥΣΤΟΧΑΣΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΑΠΟΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ
    ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΑΡΑΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑΧΑ ΜΑΣ ΒΑΦΚΑΛΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο
    ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΓΛΕΝΤΟΚΟΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ
    Ο ΕΝΑΣ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΙΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΔΕ
    ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΗ ΤΟΝ ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΗΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ
    ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΤΗΝ ΚΑ ΝΤΟΡΑ ΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ
    ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΝΔ ΘΥΜΙΘΥΚΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΑΡΧΙΓΟ ΟΤΙ Η ΝΔ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ
    ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΘΕΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΟΥΣΤ ΒΡΕ....

  16. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 24/08/2010 22:35:23

    DeltaLamda says:
    22/08/2010 at 15:59

    Θυμίζω οτι οι αποτελεσματικότερες μέθοδοι για την γρήγορη ανάπτυξη μιας εταιρείας δεν ειναι με την ίδρυση νέων εταιρειών-θυγατρικών. Γίνεται μέσω εξαγορών άλλων εταιρειών, ομοειδών ή συμπληρωματικών στο κύριο αντικείμενο της εξαγοράζουσας.

    Και επειδή πολιτική και business στην Ελλάδα πάνε μαζί, θεωρώ οτι η Θεοδώρα υπο τίς οδηγίες του πατέρα της, έχει δρομολογήσει το παρακάτω σχέδιο:

    1) Με αιχμή τον Βορίδη, προσετεριζεται αρχικά 1-2 ακόμα ικανά και προβεβλημένα στελέχη του ΛΑΟΣ. Οι υπόλοιποι προκειμένουν να μήν χάσουν την προβολή την οποία τα ΜΜΕ θα προσφέρουν απλόχερα στους πρώτους, θα "υποχρεωθούν" να ακολουθήσουν μια σταδιακά εντεινόμενη πολιτική διαφοροποίησης και κριτικής του “προέδρου” Καρατζαφέρη για πολλές απο τίς επιλογές του.

    2) Η Θεοδώρα αρχίζει να "μαζεύει" δίπλα της το παρωχημένης αντίληψης και εξαρτώμενο πολιτικό προσωπικό της. Η αρχή έγινε με τον Μαρκογιαννάκη και έπονται άλλοι 3-4 (απο τα οποία απαλλάσσεται ο Σαμαράς και η Ν.Δ.!)

    3) Ο κωλοτούμπας βλέποντας να χάνει το έδαφος κάτω απο τα πόδια του, κάνει την μια μακακία μετά την άλλη και τελικά παραιτείται απο την προεδρία στο κατάλληλο timing (θα βρεθεί ενας ευσχημος τρόπος γι’ αυτό).

    4) Σαν "φυσική" εξέλιξη των ανωτέρω η Θεοδώρα εκλέγεται ο νέος Πρόεδρος του ΛΑΟΣ, η οποία το μετονομάζει σε ΝΕΑ ΕΛΛΑΔΑ ή κάτι τέτοιο ωστε φορώντας την προβιά του δήθεν ΝΕΟΥ, να ξεπεράσει τους χαρακτηρισμούς της που εκτόξευε πριν απο λίγους μήνες περι ακραίου για το κόμμα αυτό.

    5) Χωρίς ιδιαίτερα εξοδα και κόστος για το Μητσοτακέικο και βοηθούμενη απο τα νταβατζοκάναλα, βρίσκεται με ενα "ΝΕΟ" κόμμα και καμμιά 20αριά βουλευτές με στόχο να γίνει ο ρυθμιστής των πολιτικών εξελίξεων!

    Τυχαίο? Δεν νομίζω… ο Δεκέμβρης δεν ειναι μακρυα…

    • Παρτο αλλιως... avatar
      Παρτο αλλιως... @ DeltaLamda 25/08/2010 01:32:02

      @Δελτα-Λαμδα...

      Ο Βορίδης και ο Άδωνις, τώρα που διαφωνούν με τον Καρατζαφέρη, έγιναν ξαφνικά "ικανά" στελέχη;;;
      Γιατί μέχρι προχθές που εξέφραζαν τις θέσεις Καρατζαφέρη τους λέγαμε τον μεν πρώτο "γραφικό", τον δε δεύτερο "ακραίο Νεοναζί"...

      • Alex avatar
        Alex @ Παρτο αλλιως... 25/08/2010 01:39:12

        Ικανος γραφικος και ικανος ακραιος Νεοναζι...ειναι μια καποια βελτιωσις...δεν συμφωνεις?

  17. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 24/08/2010 23:47:48

    προς gasparino
    ρε φιλε μπραβο σου που τα σκεφτηκες ολα αυτα.Μονο που βριζοντας τους και απεχοντας τους κανεις το καλυτεροδωρο!και πεντε κομματοσκυλα να πανε να ψηφισουν και 10000000 ελληνες να μην πανε(λογου χαρη) παλι κυβερνηση των 5 λαμογιων θα εχεις!χρειαζεται πολλη σκεψη να το καταλαβεις?αυτο θελουν απο τους δυσαρεστημενους πολιτες να μην ψηφιζουν για να πηγαινουν οι δικοι τους βολεμενοι και να βγαίνουν παλι καμαρωτοι καμαρωτοι.Φιλε καλα θα κανεις την οργη σου να τη διοχετευσεις πολιτικα καπου και να αφησεις το απολιτικ γιατι δεν οδηγει πουθενα παρα μονο στηριζει καθαρα τα κομματα εξουσιας.Μην αφηνεις τους αλλους να αποφασιζουν για τη ζωη σου και τη ζωη των παιδιων σου!

    • gasparinos avatar
      gasparinos @ ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 26/08/2010 00:49:34

      ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΒΑΣΙΜΩΤΙΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ.

  18. BlueSky avatar
    BlueSky 25/08/2010 00:18:56

    Εξαιρετική ανάρτηση από το
    http://cretanpatriot.blogspot.com/2010/08/blog-post_24.html
    για το κόμμα της κωλοτούμπας και της αναισχυντιάς του πασοκισμού.

  19. kouklos dhm avatar
    kouklos dhm 25/08/2010 00:27:33

    O πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. κ Καρατζαφέρης δήλωσε στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ σήμερα σχετικά με τις αυτοδιοικητικές εκλογές…

    Η πολιτική δεν εναι τάβλι , είναι μια παρτίδα σκάκι .
    Αυτός δε σαν έμπειρος παίκτης ( τριάντα χρονια στο κουρμπέτι ) στο τέλος θα κινήσει την βασίλισσα ( Ντόρα ???) και θα πάρει την παρτίδα…

    Πρόεδρε το Μητσοτακεικο για να κάνει ρηλαχ στον Σαμαρά είναι ικανό να σου κάνει ρουαγιαλ ματ στο σκάκι με την Μαρίκα την βασιλομήτορα της πορφυρογέννητης, η με τον σταβλάρχη τον φίλο σου Πευκιανακη .
    Η αδηφαγη οσία οικογένεια δεν κόλοι πουθενά

    Δήλωσε επί πλέον o πρόεδρος απρόσκλητα ότι , αν αντί του Κικιλια (νέου , αξιόλογου, ορεξάτου και έντιμου Αντιδημάρχου , πρώην πρωταθλητή) η Νέα Δημοκρατία κατέβαζε κάποιο από τα υπόλογα Ντορακια ( Βουλγαρακη η Μειμαρακη η ακόμη και τον Αρουλη) ίσως να τον εύρισκαν συμπαίκτη η συμπαραστάτη της υποψηφιότητας.

    Ντορακι να είναι πρόεδρε ακόμη και υπόδικο , ας είναι και μιζαρισμνενο και τα κομματικά σκυλιά δεμένα….

    Αυτό πρόεδρε δεν είναι σκάκι .
    Είναι ξεκάθαρα το παιχνίδι των παπατζήδων πολιτικατζήδων του πεζοδρόμιου.
    Εδώ παπάς , εκεί παπάς , που είναι ο πάτρωνας.!!! (Μήτσο-Ντόρα-Κουλας)
    ( γύρω – γύρω δε κάθονται οι κράχτες και οι μαλάκες ψηφοφόροι, όσοι δε από αυτούς τσιμπήσουν, ε ας πρόσεχαν , έχασαν…)

    Τώρα πρόεδρε με την Ντόρα Μάζι ,χέρι –χέρι πάμε για μεγάλο χουνέρι …

    Πρόεδρε ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ ελπίζω να έπιασες τα υπονοούμενα….
    Άντε και κάλα γιαουρτώματα …

    Οι ξεπουλημένοι δεν μπορούν πλέον να μας ταΐζουν ακόμη σανό …

  20. διερωτώμαι avatar
    διερωτώμαι 25/08/2010 15:21:03

    Η επιμονή τελικώς κάποιες φορές ανταμείβεται.Έγραψε οπαδός του ΛΑΟΣ! mixalis, πότε και ποιά λάθη της αναγνώρισε η σιδηροκέφαλη;;;