25/04/2009 18:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η εμφάνιση δεν είναι το παν

[youtube jI2DxkrgpgQ&feature=player_embedded] H  Σούζαν Μπόιλ συνεχίζει να βασιλεύει στις δύο πρώτες θέσεις του YouTube, αποδεικνύοντας ότι η εμφάνιση δεν είναι το παν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/04/2009 18:41:48

    δεν χρειάζομαι μάτια για να ακούσω μουσική

  2. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 25/04/2009 18:58:27

    Οταν την πρωτοακουσα,εριξα ενα κλαμα,που ειχα καιρο να ριξω.

  3. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 25/04/2009 19:25:17

    Το γνωρίζαμε είδη αυτό, εδώ και δεκαετίες. Μας το «δίδαξαν» οι Billie Holiday και Edith Piaf. Απλώς τείνουμε να το ξεχάσουμε τα τελευταία χρόνια.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 19:43:31

    Αφου η εμφάνιση δεν είναι το παν, να δούμε αν θα μπορούσε να κάνει καριέρα στην ελληνική "μουσική" σκηνή (βλ. παραλιακή). Ποιό σκυλάδικο θα την έπαιρνε στο σχήμα του;
    Μη τρελλαίνεστε. Εξ`αιτίας της αρνητικής ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ της γίνεται θέμα η κυρία. Άρα η εμφάνιση είναι το παν, καλή ή κακή δεν έχει σημασία αρκεί να είναι θέμα συζήτησης.

  5. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 25/04/2009 20:02:01

    Οραγματι,η αντιθεση μεταξυ εμφανισης-φωνης,ειναι αυτο που πυροδοτησε την εκπληξη,και απο κει την υστερια,γιατι καπου μεσα στον καθενα,κρυβεται και ενα παιδι,που θα ηθελε να γινει ναμπερ ουαν.
    Και μιας και μιλαμε για εμφανιση,τι λετε γι αυτα;
    http://www.boston.com/bigpicture/2009/04/cassinis_continued_mission.html
    Καλα,ε;

  6. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 25/04/2009 20:05:17

    Απ΄ ότι έχω καταλάβει έχει πολύ καλή φωνή. Σίγουρα η εμφάνιση και η ηλικία της έχουν παίξει ρόλο στο νταβαντούρι που γίνεται . Πάντως είναι ένα καλό σοκ για όλους αυτούς που μας έμαθαν να κρίνουμε τον κόσμο από την φάτσα του. Μπράβο λοιπόν στην κυρία Μπόιλ. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι κάποιοι εδώ οι ψινάκιδες δηλαδή λόγω μιμητισμού θα προσπαθήσουν να μας πλασάρουν κανά φουκαρά για Καζαντζίδη.

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 20:29:36

    @6 Έτσι ακριβώς.

  8. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 20:34:31

    @4
    Γιατί, φίλε Strange Attractor, τι της λείπει της κοπέλας και δεν σου αρέσει; Μια τυπική Αγγλιδούλα είναι...

  9. Orestios avatar
    Orestios 25/04/2009 20:46:57

    Η Βίσση πόσο είναι?

  10. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 25/04/2009 20:48:35

    Στο πρώτο της τραγούδι I dreamed a dream ήταν απλά συγκλονιστική για αυτό και ο παγκόσμιος ντόρος. Μετά θα την βάλουν οι ψινάκιδες να τραγουδίσει τα κάλαντα και θα την κρίνουν οι μουρατίδιδες και οι άλλες με την περιεγη προφογά.

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 20:49:17

    Σπατζιώτη πονηρέ, που πας να εκμαιεύσεις θέμα... δεν είπα ότι δεν μου αρέσει το πιπίνι.
    Τρέλλα είναι το μωρό.
    Αν το δεις και με ζαρτιέρες θα πάθεις σου λέω....
    Μια τέτοια γυναίκα θέλω και ας κλείσω τα μάτια μου.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 20:51:35

    @9 Ορέστιε, ήμουνα νιός και γέρασα και η Βίσσυ ακόμη είναι "σεξ σύμπολ". Τι να πω; Καμιά εξηνταριά δεν θα είναι;

  13. T-Rex avatar
    T-Rex 25/04/2009 21:02:12

    Το ασχημόπαπο έγινε κύκνος...

  14. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 21:05:11

    Χαιρετω τους Οικολογους Ελλαδος ,Σπαντζιωτη και Strange ,που ασχολουνται με την "φυση" τους ,ευτυχως βεβαιως-βεβαιως, γιατι υπαρχουν και αλλοι που ασχολουνται με την "παραφυση" τους.

  15. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 21:10:16

    @14
    Γειά σου κι εσένανε, φίλτατε Μακρή Κωνστ., με τα ωραία σου...

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 21:14:33

    Υπουργέ μου τα σέβη μου.
    Αν και δεν σε πολυκαταλαβαίνω.... ώρες ώρες.

  17. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 21:20:41

    ρε Strange ενα τραγουδακι τολμησε η κακομοιρα να πει, και την περασατε απο ακτινογραφια της κατωθεν κεφαλης σας (φυσης). Ειπαμε καλες οι "οικολογικες ανησυχιες" αλλα ημαρτον οχι και τετοια κρισαρα.

  18. Orestios avatar
    Orestios 25/04/2009 21:41:57

    Πολύ ωραίο τραγούδι, στίχοι καταπληκτικοί.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 21:45:45

    Ασε μας να φαντασιωνόμαστε και λίγο κε Υπουργέ. Την βλέπω τη ντίβα στο μυαλό μου με ζαρτιέρες και παθαίνω παράκρουση!
    Λυπήσου μας.
    Έτσι κι`αλλιώς με τα ψέματα ζούμε....
    Εσύ είσαι μάλλον οπαδός της σοβαρότητας σε όλα τα επίπεδα οπότε & δεν με καταλαβαίνεις. Εγώ όμως τα χωρίζω όλα σε "κουτιά". Λίγο απ`όλα.
    Life is hard and then you die....

  20. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 21:56:33

    @18
    Εμένα, πάντως, Φίλε Μακρή Κωντσ., μού αρέσει να με επαναφέρεις πού και πού στην πραγματικότητα, διότι, ων εκ ''φύσεως'' λάγνος, γλιστράω εύκολα σε παράδοξες ονειροπολήσεις...

  21. is_it_true? avatar
    is_it_true? 25/04/2009 22:18:23

    έχουμε την Έφη και τη Στέλλα,
    τι μας "κόφτει" για τη Σούζαν

  22. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 22:19:47

    @21Strange Attractor
    τοτε να σου κανω τα ονειρα πραγματικοτητα ,μπες εδω ... βου.βου.βου.mamba.ru και εαν δεν τα βγαλεις επειδη ειναι ρωσσικα ,πες μου να βοηθησω.

  23. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 22:21:15

    βου.βου.βου. εννοω www. πριν μην εξαφανισθειτε ομως εκει ... να σας βλεπουμε που και που

  24. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 22:23:02

    αντε να βοηθειστε και τον ελληνικο τουρισμο ,εγω εχω βοηθησει αρκουντος στο παρελθον βεβαιως-βεβαιως

  25. Προφήτης avatar
    Προφήτης 25/04/2009 22:36:15

    Έχω βαρεθεί.
    Οι αγγλοαμερικανοεβραιοσάξωνες μάς πουλάνε ό,τι έχουν, ό,τι εφευρίσκουν και ό,τι παίρνουν από άλλους (πχ το beat των μαύρων), κατάλληλα αμπαλλαρισμένο.

    Αυτή η "διεθνής" μουσική δεν λέει πια τίποτα.
    Υποτίθεται, αγγίζει πανανθρώπινα συναισθήματα.
    Έρωτας, μοναξιά, αποτυχία, φιλοδοξία, όνειρα, απογοήτευση.
    Για να πιάνει όλη την πελατεία, από Λισαβώνα μέχρι Σαγκάη.

    Απευθύνεται σε ανθρώπους χωρίς τοπικά γεωγραφικά και κοινωνικά στοιχεία αναφοράς.

    Μη θεωρηθεί «κολλημένος» τοπικισμός : η Ευτυχία Παπαγιαννοπούλου τάχει πει όλα. Και ο Άκης Πάνου.
    Όλα όσα δεν θα μπορούσαν να θα φανταστούν οι Boyles και οι Dions.

    Δεν μπορώ να χαρώ και κυρίως να κλάψω σε άλλη γλώσσα.
    Και δεν θέλω.

  26. Προφήτης avatar
    Προφήτης 25/04/2009 22:37:54

    στο προηγούμενο, "να φανταστούν" όχι "να θα φανταστούν"

  27. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/04/2009 22:39:31

    Τώρα που την ξαναβλέπω την αοιδό, είναι σαν το σκύλο που χάσαμε ρε παιδιά....

  28. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 22:57:54

    @29. Strange Attractor
    Ράτσας όμως...

  29. Προφήτης avatar
    Προφήτης 25/04/2009 23:07:51

    Μπουλντογκ

  30. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 23:17:29

    @31, Φίλε Προφήτη,
    Μπουλντογκ μεν, από τα πολύ πιστά δε...

  31. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 23:32:30

    @33
    Καμία δεν απορρίπτεται, φίλε/η Anonymous...

  32. blue nile avatar
    blue nile 25/04/2009 23:40:52

    ...ότι και να μου λέτε εγώ είμαι με την κριτή Amanda...κουφάλα Sting...

  33. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 23:51:46

    @34 Σπατζιώτης
    Σωκρατικος; "σβηστής λυχνίος πάσα γυνή ομοία" η ο καλος ο μυλος ολα τα αλλεθει;

  34. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 26/04/2009 00:01:30

    @36
    Και τα δύο, φίλε Μακρή. Αλλά με αναμμένη τη λυχνία. Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες.

  35. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/04/2009 01:06:06

    Ναι αλλά αυτή η Αγγλίδα είναι σαν μαστίφ ρε σύ... σβήστε τα φώτα πάραυτα.

  36. alitario avatar
    alitario 26/04/2009 01:20:11

    Προς Strange Attractor

    Για τα σχόλια 21,29,38

    Εχω την εντύπωση ότι είσαι απο αυτούς που έχουνε "τσακίσει τον κοινωνικό ιστό."
    Είμαι σίγουρος ότι τις ίδιες θέσεις υποστηρίζουν και οι κουκουλοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ !!!

  37. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/04/2009 01:26:59

    @39 Μπορεί και να είμαι ένας απ`αυτούς και να παίζω μαζί σας (σου).
    Πάντως κοίτα να ξεκολλήσεις από το ένα και μόνο ποστ που ακόμη σε απασχολεί. Υπάρχουν πολλά άλλα.

  38. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 26/04/2009 08:49:38

    Μή μασάτε ! Στημένα χάπενινγκ της τηλεόρασης ειναι δαύτα. Μπορεί κι η φωνή να μην είναι δική της. Συνήθως πουλάνε σάπια ντουμπλαρισμένα. Κατασκευάζουν θέματα νά 'χουν να λένε...

  39. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/04/2009 09:14:37

    Την είδα στον ύπνο μου γυμνή.... και ξυρισμένη. Δεν ξέρω αν ήταν και εμβολιασμένη.
    Φρικιαστικό θέαμα.
    Δεν συνιστώ την εμπειρία σε κανέναν. (Ούτε καν στον άλλο που δήλωσε αυτοερωτικός σε κάποια ανάρτηση για την μπίμπο Καλιφόρνια νομίζω).

  40. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 26/04/2009 09:45:54

    Διαβαζοντας καποια Αγγλικη εφημεριδα εχτες,ειδα και ενα βιδεακι που καποιος ελεγε οτι για την Εγγλεζουλα θα ισχυσει, το, "καθε θαυμα τρεις ημερες,το μεγαλο τρεις".
    Δηλαδη,οτι θα ειναι διαττων αστηρ.

  41. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/04/2009 11:37:25

    @43 Μπορεί να έρθει στην Ελλάδα και να κάνει καριέρα με αρπαχτές. Σ`αυτά είμαστε μανούλες. Η χαρά του κάθε πικραμένου. Μέχρι και οι ΜΠΟΝΕΥ Μ εμφανίστηκαν εν έτει 2007!!!!! (Πόσο χρόνων νάναι αλήθεια;)
    Ήδη η πολυπράγμων Τατιάνα της έπλεκε το εγκώμιο επί μια ώρα.
    (Καλά, ο Εισαγγελάτος που αν μη τι άλλο είναι έξυπνος, πως την αντέχει την αλογομούρα με τις κατινίστικες εξυπνάδες της;)

  42. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/04/2009 11:44:17

    Αυτή δεν είναι MILF ούτε GILF είναι DILF όπου D = Dog.

  43. Anonymous avatar
    Anonymous 26/04/2009 17:08:33

    Είναι να απορεί κανείς με την ευκολία που χαύουμε ότι πλασάρεται. Κάναμε θέμα συζήτησης το πείραμα πλασαρίσματος του youtube, που πέτυχε όπως φαίνεται. Όσο γι αυτούς που κλαίνε, έχουν πολλούς λόγους για να το κάνουν αυτό. Πρώτα-πρώτα για την καλλιτεχνική τους καλλιέργεια και ευαισθησία

  44. LeProvocateur avatar
    LeProvocateur 26/04/2009 18:14:00

    Strange Attractor Says:
    April 26th, 2009 at 9:14 am
    Την είδα στον ύπνο μου γυμνή…. και ξυρισμένη. Δεν ξέρω αν ήταν και εμβολιασμένη.
    Φρικιαστικό θέαμα.

    Χα χα χα . Όλα τα λεφτά. Χαααααχα

  45. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 26/04/2009 19:10:19

    Και εσυ φιλε,ανωνυμε,ως τι και με ποιες περγαμηνες,ενδοσκοπεις το ποπολο;
    Και να σε λεγανε και Φρουντ τουλαχιστον.

  46. binikou maria avatar
    binikou maria 26/04/2009 20:42:37

    Ρίξατε όλοι την χολή σας[σαν άνδρες βέβαια]

  47. Gringo avatar
    Gringo 26/04/2009 21:02:54

    @50 Δεν μας κατουράς ρε Μπικίνου Μαρία -όχι σαν άνδρας αλλά καθιστή-

  48. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 27/04/2009 09:33:54

    Μαστιγιο και σφαλιαρες θελει για να σινελθει η κοπελα. Προτιμαω τη δικια μας τη μεγαλοκοπελα τη θωδη.