#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/11/2010 21:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ελιά της Ντόρας συμβολίζει την ηλικία του μπαμπά;



Σε αντίθεση με εμάς, που είμαστε μες την γλώσσα έξω και περιμένουμε το χαμόγελο των ξένων και την επόμενη δόση του δανείου για να πληρώσουμε την αλλοδαπή υπηρέτρια και την δόση για τις διακοπές στην Αράχοβα, οι Ιρλανδοί ντρέπονται

Πολλές δηλώσεις και επί παντός του επιστητού τελευταία  απο τον ακαδημαϊκό και συγγραφέα Βασίλη Μαρκεζίνη.

Βεβαίως, συμφωνώ μαζί του με πολλά από όσα δηλώνει ειδικά για την Ντόρα και τα ελληνοτουρκικά.

Όμως βρε παιδί μου γιατί τόσο προβολή; Είναι εντελώς αυθόρμητη και ανιδιοτελής;

Εμένα για παράδειγμα που ο πατέρας μου και ο θείος μου ήταν κάργα μαρκεζινικοί στην δεκαετία του 50 δεν με προβάλει κανένας έτσι, παρόλο που οι θέσεις μου για τα ελληνοτουρκικά και τη Ντόρα είναι παρόμοιες με του σερ Μπάζιλ.

Στο πρώην συγκρότημα Λαμπράκη γνωρίζουν τίποτα;



Νέες δηλώσεις θα κάνει αύριο ο κΠαπακωνσταντίνου, μετά την σύγχυση που προκάλεσαν οι σημερινές. Θα σας ενημερώσει για το τι ακριβώς δεν καταλάβατε καλά από τις προεκλογικές του δηλώσεις

Ποιος υπαρκτός σοσιαλισμός; Η Ελλάδα έχει την παγκόσμια πρωτοτυπία.
Είναι η μοναδική χώρα στην οποία εφαρμόζεται ο ανύπαρκτος σοσιαλισμός

(Χάρρυ Κλην)

Καλά έκανε η Ντόρα και ίδρυσε κόμμα. Δεν μπορεί να έχουν όλοι οι ξεβράκωτοι και να μην έχει η κόρη του Μητσοτάκη

Την ελιά όμως πως και την επέλεξε ως σήμα; Συμβολίζει την ηλικία του μπαμπά, ή έχει να κάνει με τις σχέσεις της οικογένειας με τη Siemens;

Δηλαδή θέλουν να πιστέψουμε ότι οι εκπρόσωποι της τρόικας ανησύχησαν με τις αντιρρήσεις της Κατσέλη; Και ότι αγχώθηκαν και πήραν χάπι;

Ο μόνος που μπορεί να ανησυχήσει απ’ τις αντιδράσεις της Κατσέλη είναι ο καφετζής του υπουργείου. Τσαντίζεται και δεν του αφήνει πουρμπουάρ

Δεν θα απολύσουν κανέναν στο Δημόσιο. Απλά θα τους πάρουν γραφεία και καρέκλες και δεν θα τους πληρώνουν

Υπό αυτές τις συνθήκες μπορούν όλοι να συνεχίσουν να διαθέτουν τη δημοσιοϋπαλληλική ιδιότητα και με τις ευχές της Τρόικας

Μάλιστα όσοι βάζουν και κάτι από την τσέπη τους θα προάγονται σε προϊσταμένους ορθίων και θα βάζουν στη σειρά τους υπόλοιπους

ΣΧΟΛΙΑ

  1. irida avatar
    irida 23/11/2010 21:12:05

    Αν και δεν μου πέφτει ιδιαίτερος λόγος, δεν με αφορά το θέμα καθόλου, δεν μπορώ όμως να μην παρατηρήσω(και παλιότερα το κανα) πως πολύ ασχολείστε με τη Ντόρα ή Ψηλή ή όπως αλλιώς θέλετε. Αυτό για ένα ουδέτερο άτομο σημαίνει πως την υπολογίζεται ή τη φοβάστε!! Σε διαφορετική περίπτωση γιατί τόση αρθρογραφία γι αυτή; Δεν μπορώ να το καταλάβω ειλικρινά. Άσε που μπορεί να μην προλάβει κανείς να κυβερνήσει και να πέφτουν οι κυβερνήσεις η μια μετά την άλλη...άρα ούτε κι η Ντόρα..Τι να πω..τόσα τρέχουν τριγύρω..Και στην τελική όποιος γουστάρει ας την ψηφίσει κι όποιος γουστάρει ας ψηφίσει το Σαμαρά. Αυτή τη σχετική ελευθερία την έχουμε, ακόμα. Η πολιτική είναι για την Ελλάδα μια βρώμικη υπόθεση από την οποία δεν εξαιρείται, για μένα, κανείς και καμιά. Και να δούμε αν ποτέ ο Σαμαράς ανέβει να κυβερνήσει, μόνος του όμως, τι αντιμνημονιακή πολιτική θα ασκήσει. Ωραία τα λόγια αλλά τότε θα λέει κι αυτός πως παρέλαβε καμένη γη και δεσμεύεται(το χει ήδη δηλώσει αν θυμάμαι καλά...) .
    Κατά τ άλλα μακάρι να χει καλό ματς απόψε να ξεχαστούμε λίγο..

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ irida 23/11/2010 21:15:35

      1965 ακατανόμαστα ανταλλάγματα

      μέρος της Ιστορίας της Ελλάδας

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ irida 23/11/2010 21:29:18

      irida μήπως τίθεται και ένα θέμα επικοινωνιακού αντίβαρου? Μας έχουν πρήξει τα ...συκώτια με την μητσοτάκαινα. Καλό είναι να υπάρχει και κάτι άλλο εκτός από λιβάνι για τους Έλληνες Βλαντ Τσέπες...

      • irida avatar
        irida @ (A)θανάσης 23/11/2010 21:44:23

        μπορεί να υπάρχει κι η σιωπή...χρυσός πολλές φορές...όταν δεν πας κάποιον/α είναι προτιμότερο να τον αγνοείς..η λογική αυτό επιβάλλει. Στην ατίθετη περίπτωση ή υπάρχει θυμός(δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί) ή αντιπαράθεση ή....πολλά άλλα. δεν με αφορά άμεσα απλά μου κάνει εντύπωση..

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ irida 23/11/2010 22:06:40

          o μπαμπάς μου ήταν Κεντρώος

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ irida 23/11/2010 22:17:01

      Το κάνουν γιατί πολλοί νεοδημοκράτες ακόμη 'ενημερώνονται' από την τιβι, έχουν μείνει με την εντύπωση ότι ο Σαμαράς είναι 'ο άνθρωπος που έριξε την κυβέρνησή του' και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι εστί Ντόρα. Το antinews απλά φροντίζει να βάλει το ξυπνητήρι να χτυπήσει πολλές φορές μέχρι να ξυπνήσουν όσο γίνεται περισσότεροι.

  2. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 23/11/2010 22:09:35

    Όταν η Ντόρα και οι άλλοι αγόραζαν σκάφη, βίλες ή φεράρι εμάς μας κακομάθαιναν χαρίζοντάς μας ποδήλατα , αντί να μας τιμωρήσουν που ζηλεύαμε.

  3. αα avatar
    αα 23/11/2010 22:20:01

    Καλά ρε ανεκδίηγητοι,που τον θυμηθήκατε αυτον στην φωτό πανω αριστερα? απο την εισβολη των αμερικανων στο Ιρακ δεν ειναι? χαχα καλό

  4. Κaiti avatar
    Κaiti 23/11/2010 22:37:00

    Οι Έλληνες είναι ανατολίτες ακόμη,δεν το περίμενα,αλλά είναι ακόμη.Παραιξηγούνται με το παραμικρό και ξυλοφορτώνουν τις γυναίκες τους πολύ εύκολα και με τσαμπουκά,είναι ζηλιάρηδες και καχύποπτοι.Ένας συνδυασμός,ένα κίνημα,όπως η δημοκρατική συμμαχία
    με αρχηγό γυναίκα,ένα γυναικείο κόμμα,θα έλεγα.Μπορεί και να αποτρέψει την αποχή και οι γυναίκες να προσέλθουν στις κάλπες χωρίς το φόβο να κρέμεται πάνω από τα κεφάλια τους.Εκεί το πάω εγώ το νέο κόμμα ή κίνημα. Στην αγάπη του για τις Ελληνίδες ψηφοφόρους.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Κaiti 23/11/2010 23:03:38

      Δεν σε πιστέυω. Πλαστικός, νάϋλον, ο λόγος σου. Φτιάξτο και έλα ξανά

    • man8os avatar
      man8os @ Κaiti 24/11/2010 02:18:23

      Να ψηφισετε Αλεκα αφου ψηφιζετε γυναικα.

  5. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 23/11/2010 23:39:02

    Για αλλη μια φορα απολαυστικος ο Λακης Λαζοπουλος στο σημερινο Αλ Τσαντιρι Νιους.Ο γνωστος ηθοποιος ξεφτιλισε τον Γιωργο Παπανδρεου , την κυβερνητικη παραταξη αλλα και τα εξαπτερυγα της,σκορπιζοντας σε ολους μας αφθονο γελιο.Να εισαι καλα Λακη Λαζοπουλε για το γελιο που μας χαριζεις.

  6. ataktos avatar
    ataktos 24/11/2010 07:16:40

    Όχι, με το κόμμα της Ντόρας δεν θα ασχοληθούμε, γιατί αποτελεί μέρος του προβλήματς και όχι λύση του προβλήματος της πολιτικής ζωής της χώρας...

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar