#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/04/2012 13:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η εκπρόσωπος των Ανεξάρτητων κ. Αναστασοπούλου απειλεί να ... "μας πατήσει κάτω"

[caption id="attachment_157146" align="alignnone" width="600" caption="το profil της διορθωμένο"][/caption]

Εμείς το είχαμε πει σε κάποιους πανέξυπνους της ΝΔ ότι δεν έπρεπε να πάρουν στα σοβαρά τους ΑΝΕΛ του κ. Καμμένου. Και ότι αντιθέτως έπρεπε να κάνουν ότι μπορούσαν για να τους προβάλουν, να τους βλέπει, να τους ακούει και να τους διαβάζει ο κόσμος και να εκτίθενται.

Όλοι γνωρίζετε ασφαλώς το χαμό που έγινε στο διαδίκτυο και όχι μόνο με βιντεάκι στο οποίο  η εκπρόσωπος του κ. Καμμένου, Κατερίνα Αναστασοπούλου, παρουσιάζει, ή μάλλον αποφεύγει να παρουσιάσει, το πρόγραμμα του κόμματός τους.

Δείτε τώρα πως απαντά η ίδια και βγάλτε συμπέρασμα:



[caption id="attachment_157155" align="alignnone" width="480" caption="Το profil της ...αδιόρθωτο"][/caption]

Διαβάστε επίσης (αντί δικού μας σχολίου) και τα σχόλια στην ίδια ανάρτηση που έκανε εδώ:

http://www.antinews.gr/2012/04/20/156986/#comments

Αυτόνομος είπε:

Θαυμάστε επίπεδο: ”
Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ – δηλαδή τι κάνουν; χακεύουν στο διαδίκτυο;

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΓΕΩΝΑ. Αυτό πρέπει να το κάνουμε σημαία. αυτοί είναι

Katerina Anastasopoulou είπε:

Δεν ασχολουμαι αλλο! απο οτι εμαθα δεν διαβαζει και κανενας το μπλογκ της συμφορας σας. Κανονιστε να διορθωσετε τα λαθη, τις συκοφαντιες και τις πλαστογραφιες σας. Καλο Βραδυ! Α ΝΑΙ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ! ΚΑΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΛΕΝΕ! ΜΟΝΟ Η ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΣΟΥ!

Αυτόνομος είπε:

Αφού δεν τον διαβάζει κανείς, γιατί πανικοβλήθηκες; Και τι κάνεις τώρα, μας απειλείς με αναγγελία θανάτου;

airman είπε:

Όταν ανοίξει η ”αρένα” ως γνωστόν η μάχη είναι σκληρή και γι’ αυτό απαιτείται γερό στομάχι. Η πρόκληση να εκτεθεί κάποιος στο κοινό μπορεί να είναι δελεαστική, έχει όμως και κόστος το οποίο πρέπει να είναι σε θέση να το αντιπαρέλθει.

Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης είπε:

απο οτι εμαθα δεν διαβαζει και κανενας το μπλογκ της συμφορας”"”" Οὐάου! Ἔζησα νὰ τὸ ἀκούσω κι αὐτό! Μιὰ γνήσια καμμένη…

maurogatos είπε:

αν εσυ βγεις βουλευτης απλα επιβεβαιωνεις την καταντια της χωρας….ακους και ροκ τρομαρα σου……..αυτα εμα8ες τοσα χρονια απο αυτη την μουσικη?

Kώστας ΜΠ είπε:

-”Θα σας πατήσουμε κάτω”..!
-ελληνικά κατευθείαν από το ΙΕΚ-ΓΑΠ, “σπουδές” στο …Deree.
-θράσσος, ημιμάθεια.
- η Πολιτική σαν έξοδος σε μπαρ.

A ρε Ελλαδίτσα μου, όλα τα λούμπεν στοιχεία μαζεύτηκαν για κερδοσκοπήσουν στον πόνο σου.

tak είπε:

Η συμπεριφορά σας είναι απαράδεκτη, ιδιαίτερα αν εκτιμηθεί σε σχέση με τα γράμματα, που υποτίθεται ότι ξέρετε. Ένας σοβαρός άνθρωπος, δεν απαντάει ποτέ έτσι, έστω κι αν τον κρίνουν, όπως σας έκριναν… Από τη στιγμή που γίνατε δημόσιο πρόσωπο, οφείλατε να το γνωρίζατε. Όσο για τα περί “μπλογκ της συμφοράς”, στο οποίο ανορθόγραφα αναφέρεστε, αφήστε να το κρίνουν άλλοι και εσείς επιστρέψτε στα δικά σας, τα οποία σας βγάζουν και … πρωταθλητές με 60%! Κατά τα άλλα, εγώ αντιλαμβάνομαι την αντίδρασή σας, μόνο που δεν την εκδηλώσατε σωστά… Φροντίστε στο μέλλον να συγκρατείτε το θυμό σας και μαθαίνοντας, θα τα πάτε καλλίτερα…

juliet είπε:

βρε σεις…άτονη είναι αυτή.Μάλλον ο αρχηγός δίνει τόνους!

Φλαμανδός είπε:

Η λεγεώνα των Καμμένων!

dikefalosaitos είπε:

Κατερίνα, άστους να λένε, εεεεεεεε μια χαρά τα είπες, εεεεεε τους βούλωσες.

εεεεεεεε Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ. (τους ποιούς;)
εεεεεε ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΓΕΩΝΑ (των ξένων)
Υ.Γ. Μπράβο που δεν είσαι μαρτυριάρα και δεν τους λες το πρόγραμμά σας, είναι κουσκουσάριδες και θα τα πουν όλα  Φιλιά

Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης είπε:

Χαλαρώστε, δεσποινίς.
Λαλίστατη βλέπουμε για “απειλές”, μόνο το πως θα βγει η χώρα από το λούκι κρατάτε επτασφράγισατο μυστικό.

To ... προηγούμενο εδώ, για να γελάσει λίγο το χειλάκι σας:

Ο κ. Καμμένος επαινεί την …”εντιμότητα του τράκ” της Αναστασοπούλου !!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 21/04/2012 14:00:18

    Μήν ἀσχολεῖστε μαζί της...,καμμένο χαρτί εἶναι,σπαρταράει λίγο πρίν ξεψυχήσει,σάν τό ψάρι,αὐτό εἶναι ὃλο...

  2. Nikos avatar
    Nikos 21/04/2012 14:11:43

    Είστε λεγεώνα? Λάθος κόμμα επιλέξατε τότε. Με τους πειρατές και τους Anonymous έπρεπε να κατεβείτε.

    ΥΓ. Τη μάσκα του Guy Fawkes μην ξεχάσετε.

  3. Σχετικά Ασχετος avatar
    Σχετικά Ασχετος 21/04/2012 14:17:58

    Γουστάρω να με λιώσει.................

    • Heaven avatar
      Heaven @ Σχετικά Ασχετος 21/04/2012 18:00:15

      πεθαίνω για λιώσιμο!!!!
      πεθαίνω......

  4. Kst avatar
    Kst 21/04/2012 14:24:17

    Οντως δωρεαν διαφημιση της κανατε, χωρις να υπαρχει λογος... Αν διναμε τοση σημασια σε καθε υποψηφιο αντιπαλου κομματος ουτε ενας μηνας δεν θα εφτανε να γραφουμε...

    • pk avatar
      pk @ Kst 21/04/2012 21:04:29

      ΔΕΝ είναι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ υποψήφια, πρόκειται για την αναπληρώτρια πολιτικού σχεδιασμού του κόμματος του κ. Καμένου...

      Η κριτική δεν είναι σε προσωπικό επίπεδο, αλλά πρωτίστως σε επίπεδο ρόλου!

  5. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 21/04/2012 14:24:26

    Φιλτάτη, ο θυμός σας ασχημαίνει. Απλή παρεξήγηση είναι αφού στο φέϊς μπούκ στο προφίλ σας γράφει "Εργοδότες: Ανεξάρτητοι Έλληνες κ.α.".

    Τί να σκεφτεί κανείς; Σας χαιρετώ εγκαρδίως και μην μου θυμώνετε.

  6. harry avatar
    harry 21/04/2012 14:25:04

    Και τώρα όλοι εσείς που ειρωνεύεστε και επιτίθεστε σε μια κοπέλα η οποία είναι φανερό πως δεν είχε ποτέ της καμία σχέση με την πολιτική, πιστεύετε πως με αυτόν τον τρόπο αφαιρείτε από τον Καμμένο και προσθέτετε στον Σαμαρά!
    Κούνια που σας κούναγε...

    ΥΓ. Και εντάξει, τις γυναίκες σχολιάστριες τις δικαιολογώ, αλλά τους άντρες...

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ harry 21/04/2012 14:51:10

      Οι άντρες προσπαθούμε να της κάνουμε καμάκι...

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ harry 21/04/2012 14:52:26

      Βρε harry γιατί γίνεσαι dirty?
      Εγώ θυσία γίνομαι για πάρτη της.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ harry 21/04/2012 14:58:28

      Ὠ harry! Δέν ἐπιτιθέμεθα στήν καλλίπυγο κορασίδα! Στά εὐειδή,εὒστοχα,καυστικά,γεμάτα χιούμορ σχόλιά της,στοχεύουμε τήν ταπεινή μας πένα...

    • Μαρωσης Γιαννης avatar
      Μαρωσης Γιαννης @ harry 21/04/2012 18:07:27

      Μπορεις σε παρακαλω να μου απαντησεις ποιος εβαλε γραμματεα πολιτικου σχεδιασμου μια κοπελιτσα που οπως λες δεν εχει ιδεα απο πολιτικη ? Ειλικρινα σε ρωταω καλοπροαιρετα. Και πιστεψε με οι πραξεις της και η συμπεριφορα της εχουν αμεσο αντικτυπο σε αυτον που την επελεξε. Οπως αμεσο αντικτυπο εχει και η επιλογη Μαρκατου. Προφανως παραβλεπεις οτι ασχετως μεγαλοστομιων περι ανεξαρτητων Ελληνων κλπ ο κυριος ογκος των δυνητικων ψηφοφορων αυτου του νεοπαγους κομματος, αυτων δηλαδη που αποτελουν το ισχυρο θεμελιο οποιουδηποτε κομματος και ειναι αναγκαια συνθηκη επιβιωσης ,ειναι απογοητευμενοι και οργισμενοι κεντροδεξιοι που απορριπτωντας κεντροαριστερες λυσεις βλεπουν με συμπαθεια μια κινηση που στο βαθος του μυαλου τους αποτελει την εναλλακτικη λυση του ιδεολογικου τους χωρου. Ανηκω και εγω σε αυτον τον χωρο και οι τελευταιες επιλογες του κ. Καμμενου με απωθουν πληρως. Το μαζευε και ας ειν και ρωγες δεν εχει εφαρμογη στην πολιτικη. Και επιλογες τυπου Μαρκατου δειχνουν αδειστακτο πολιτικο αμοραλισμο. Και αδυναμια καθαρης εκτιμησης της καταστασης. Κανενα κομμα (η κινημα, πες το οπως θες) δεν μπορει να επιβιωσει σαν ιδεολογικος χυλος των πλεον ετεροκλητων υλικων. Ουτε μπορει να αποτελει κολυμβηθρα του Σιλωαμ για κανενα.

    • pk avatar
      pk @ harry 21/04/2012 21:12:46

      Επαναλαμβάνω πως ΔΕΝ είναι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ υποψήφια, πρόκειται για την αναπληρώτρια πολιτικού σχεδιασμού του κόμματος του κ. Καμένου…

      Η κριτική δεν είναι σε προσωπικό επίπεδο, αλλά πρωτίστως σε επίπεδο ρόλου!

      Και ο κ. Καμένος έχει ΕΥΘΥΝΗ όταν αναθέτει έναν τέτοιο ρόλο "σε μια κοπέλα η οποία είναι φανερό πως δεν είχε ποτέ της καμία σχέση με την πολιτική" χωρίς να έχει διερευνήσει αν μπορεί να αντεπεξέλθει, και αν διαθέτει το κατάλληλο ήθος για να αντιμετωπίσει όποια κριτική δεχτεί...

      Γιατί δημόσιες εκφράσεις (και μάλιστα γραπτώς) του τύπου "θα σας πατήσουμε κάτω" δεν αρμόζουν σε έναν αναπληρωτή πολιτικού σχεδιασμού, είτε είναι "κοπελίτσα" είτε είναι πρύτανης!

      Αν ήταν μια απλή υποψήφια, που απλά δεν ήξερε να μιλήσει δε θα είχε την ίδια βαρύτητα, όταν όμως (υποτίθεται) έχεις και "δημιουργικό" ρόλο η κριτική είναι δεδομένη όταν εμφανιστείς ανύπαρκτος, πόσο μάλιστα αν εμφανιστείς και αήθης!

      • Gerome avatar
        Gerome @ pk 22/04/2012 05:34:22

        Η κοπέλα μάλλον δεν φταίει σε τίποτα, αν εξαιρέσεις την ματαιοδοξία της η οποία την κάνει να αντιδράει σπασμωδικά και ανώριμα. Αν κοιτάξεις το blog της, θα καταλάβεις ότι δεν είναι παρά μόνο μια ιδεαλίστρια που ανήκει στην αντί-συστημική δεξιά (και ίσως και καλά να κάνει). Ο άλλος όμως ο τυχάρπαστος που την πέταξε στα θηρία και μετά την άδειασε με τρόπο , τι άλλο είναι εκτός από λαοπλάνος, εκμεταλλευτής και επικίνδυνος;

  7. Lichnee avatar
    Lichnee 21/04/2012 14:26:41

    Ε,ψιτ!Κοπελια!
    We are legion ειναι πιασμενο απο τα δαιμονια (κατα την Αγ.Γραφη) και τους anonymous!YOU are ridiculous!
    Ασε που απεχετε απο το να χαρακτηριστειτε legion.Μαλλον για platoon το κοβω!
    Α,και κατι ακομα.Ετσι δεν κερδιζετε δημοσιοτητα,μαλλον εκτιθεστε!Καθιστε να διαβασετε το προγραμμα του (απο)κομματος σας και μετα απειλειστε!

  8. ΗΤΑ-ΝΙΚ avatar
    ΗΤΑ-ΝΙΚ 21/04/2012 14:28:45

    Εεεεεεεεεε μπορώ εεεεεεεεε να γίνω εεεεεεεεε στελέχος εεεεεεεεεε των Ανεξάρτητων εεεεεεεεεεε Ελλήνων εεεεεεεεεεεεε;;;;;;

  9. Perseas avatar
    Perseas 21/04/2012 14:41:16

    Η μικρή μου εμπειρία στην γραφολογία, μου λέει, ότι όσοι γράφουν χρησιμοποιώντας κεφαλαία, είναι αγράμματοι.
    Υπονομεύουν την ελληνική γλώσσα, γιατί απλούστατα φοβούνται τονισμό.
    Αποδεικνύουν Ναπολεαντισμό.

    • george avatar
      george @ Perseas 21/04/2012 17:24:33

      Μπράβο perseas με τα κεφαλαία την αποτελείωσες ! (όμως οι αρχαίοι ημών πρόγονοι έγραφαν με κεφαλαία και προφανώς κατ'εσέ ήταν αγράμματοι)

  10. τάσος avatar
    τάσος 21/04/2012 14:41:18

    λέγεται πως ο Μεγάλος, αγναντεύοντας σε αμμουδιά παλιά βουλευτίνα της νδ με μπικίνι, η οποία έγινε μεγάλη και τρανή στη συνέχεια σκοντάφτοντας στο πατριαρχείο, και η οποία τη στιγμή εκείνη πάσχιζε να αποσπάσει την προσοχή του, παρατήρησε γέρνοντας ελαφρά προς κάποιο φίλο του πως: "σιγά το πράμα".

  11. M.O. avatar
    M.O. 21/04/2012 14:44:14

    Με απογοήτευσε η ηρωίδα μου. Περίμενα τουλάχιστον να τους πατήσει όλους πάνω...

  12. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 21/04/2012 14:48:30

    Οταν προχθές στην πρώτη ανάρτηση του επεισοδίου, έγραφα: '' Καλά , από που την ψάρεψε ο Καμμένος;...'' το σταμάτησα εκεί, σεβόμενη τον εαυτό μου , τους φίλους σχολιαστές, τους ( πάρα πολλούς και διάφορους ) που μας διαβάζουν , αλλά και την ίδια . Εστίασα στην ανεπάρκεια λόγου και επιχειρημάτων της, κάτι που είναι πασιφανές , θεωρώντας ότι εκεί πρέπει να γίνει η δική μου κριτική ,πιστεύοντας ,( ίσως αφελώς), ότι τη βοηθώ. Η συνέχεια του ...σήριαλ, επιβεβαιώνει την αρχική μου εκτίμηση. Aν της περίσσευε η αυτογνωσία , θα καταλάβαινε ότι ο ίδιος ο Καμμένος την έκαψε με την ...υπεράσπισή του. Κύριοι διαχειριστές και φίλοι μου, μην ασχολείστε μαζί της . Δίνετε μεγάλες διαστάσεις σε κάποιον που έχει πολύ μικρές. Εμείς άλλωστε, προτιμούμε την καλλιέργεια και το διάλογο, από τις αγοραίες εκφράσεις θυμού που θυμίζουν γυναικούλες που τσακώνονται για τα νερά της μπουγάδας.

  13. man8os avatar
    man8os 21/04/2012 14:49:38

    ΕΕΕΕΕ ΜΠΕΕΕΕ... ΕΕΕΕΕ..

  14. ΗΤΑ-ΝΙΚ avatar
    ΗΤΑ-ΝΙΚ 21/04/2012 14:57:54

    Σε μια συγκυβέρνηση ΑΝΕΛ, ΣΥΡΙΖΑ η αναπλ. Γραμματέας Πολ. Σχεδιασμού τι υπουργική θέση μπορεί να έχει;;;;

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΗΤΑ-ΝΙΚ 21/04/2012 15:01:03

      Υ.Παιδείας; Ὣς κατέχουσα πτυχίον Γλωσσολογίας;

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 21/04/2012 15:15:00

        Υπουργείο λογοθεραπείας υπάρχει;

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 21/04/2012 15:27:30

          Μπά στό Υ. Ὑπνοθεραπείας θά πάει.
          Καλό ἀπόγευμα ΕΥΑ.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ ΗΤΑ-ΝΙΚ 21/04/2012 15:21:50

      ΥΠΓΙΔΑ
      Ὑπουργεῖο Γέλωτος, Ἱλαρότητος καὶ Δημοσίου Αὐτεξεφτελισμοῦ

      • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
        Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 15:22:15

        *ΑὐτεξεΥτελισμοῦ

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 16:10:33

        ...γλωσσοδέτης αυτό που γράφεις..πώς θα τα καταφέρει;;;;;;

        • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
          Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ ΕΥΑ 21/04/2012 16:56:04

          Ἔχεις δίκιο ΕΥΑ καὶ ἀναθεωρῶ. Ὁρίστε.

          ΥΠεΓεΙεΔεΑ
          Ὑπουργεῖου εεεεεεεεεεεεεεε Γέλωτος, εεεεεεεεεεεεεεε Ἱλαρότητος καὶ εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Δημοσίου Αὐτεξευτελ-εεεεεεεεεεεεεεε-ισμοῦ

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 18:11:58

            εεεεεεεεεεεεέγραψες....

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ ΗΤΑ-ΝΙΚ 21/04/2012 15:39:42

      Σε κάθε υπουργείο μπορεί να αξιοποιηθεί η χαριτωμένη νεαρά! Στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας: "Είμαστε Λεγεώνα" καθώς και "Η ομάδα anti-trolling μπορεί να ξεκινήσει την επίθεση" , στο Υπουργείο Δημοσίας Τάξεως: "Θα σας πατήσουμε κάτω" (εννοεί τους κουκουλοφόρους, τους λαθρομετανάστες όπως επίσης και τον ξένο κατακτητή αλλά και γενικώς όποιον αρνείται να δει το φώς το αληθινό ορκιζόμενος τυφλή υποταγή στα ιδανικά του ανεξάρτητου κινήματος ), στο Υπουργείο Τύπου (γιατί και φωτογενής είναι και χειρίζεται το λόγο με μοναδικό τρόπο άρα είναι σίγουρο ότι την αγαπάει ήδη ο φακός). Στο Υπουργείο αγροτικής ανάπτυξης (με τόσα «εεεεε» που δεν απέχουν από το «μεεεε» και το «μπεεεε» είναι δεδομένη η επιτυχία εναλλακτικών κτηνοτροφικών μεθόδων που θα επιτρέπουν την απευθείας συνεννόηση με αιγοπρόβατα και βοοειδή παρακάμπτοντας τους ίδιους τους κτηνοτρόφους) και φυσικά όπως ήδη είπε ο Κυθήριος, στο Υπουργείο Παιδείας για προφανής λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί! Ας πει βέβαια κάποιος στην υστερική πλην "συμπαθέστατη" ύπαρξη ότι η χάρη της έφτασε μέχρι τους Ράδιο Αρβύλα. Για να μην ξοδευτεί η λεγεώνα επιτιθέμενη μοναχά στο antinews το λέω...

  15. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 21/04/2012 15:16:27

    Οσο μιλάνε περισσοτερο οι Καμμένοι Έλληνες, τόσο περισσοτερο θα ξεφτιλίζονται. Και ομολογω, ότι μέχρι να απαντήσει η εν λόγω κυρία στην πρώτη σοβαρή ερώτηση, τους ειχα μια συμπάθεια. Προτείνω να ανεβάζετε κάθε μέρα δηλώσεις τους

  16. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 21/04/2012 15:21:24

    ....και έσεται η δευτέρα πλάνη χείρων της πρώτης.
    Κοριτσάκι μου νασαι καλά. Είσαι όαση στις μαύρες
    μέρες της εθνικής καταθλίψεως.

  17. Mπουρμπου avatar
    Mπουρμπου 21/04/2012 15:25:30

    Σιγουρα η συγκεκριμενη βοηθαει τους αναποφασιστους κεντροδεξιους να επανελθουν στη Ν.Δ.
    Αντε γεια ρε σουργελα που θελετε και Βουλη!

  18. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 15:29:42

    Ἐν τῷ μεταξύ, δὲν ἔχει καμιὰ σημασία ἀλλὰ δημιουργεῖ θυμηδία δεδομένης τῆς ρητορείας τῶν ΑΝΕΛ καὶ τῆς Κ.Α. "ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΟΙΝΥΔΑ" κλπ: ἅμα δεῖς στὸ προφὶλ στὸ ΦΒ, ἔχει ΜΟΝΟ ξένες μουσικές, σειρὲς καὶ βιβλία, κάτι ἀποκρυφισμοὺς καὶ τάλισμαν καὶ ἄλλα τινά, εἶναι φὰν τοῦ φανατικὰ ἀντιχριστιανικοῦ Venus Project καὶ Zeitgeist... Τί θὰ πεῖ ὁ πρόεδρος καὶ συγγραφεὺς τοῦ τριτόμου "Ἑλλὰς Ὀρθοδοξία στὴν Τρίτη Χιλιετία", τοῦ περίπου ρηθέντος "Ἡ Παναγιὰ νὰ πριμοδοτεῖ τὸ κόμμα μας" κλπ;;;; (Θὰ πεῖ "μπράβο", ὅπως ἀποδείχθηκε).

    ὄχι τόση βεριτὰμπλ ἑλληνικότητα ρὲ παιδιά, θὰ πνιγοῦμε ἀπὸ τὶς ἀναθυμιάσεις

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 16:26:48

      ΠΑΝΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ
      διαβάζει Μπλαβάτσκι η Κατερίνα μας, η οποία Μπλαβάτσκι δεν πίστευε στον Θεό των χριστιανών (άκου Πάνοοοοο), η οποία είχε ασπασθεί τον Βουδισμό, (ωχ Πάνοοοοο), έβγαζε από την μύτη της εκτοπλάσματα (Πάνο μουυυυυυ το μαντύλι σου)
      ΚΑΙ μιλούσε για τα Ακασικά Πεδία, όμως στο συγκεκριμένο κεφάλαιο, προφανώς το Κατερινάκι δεν πρόλαβε να φθάσει, γιατί αλλιώς, θα είχε ανατρέξει αμέσως στα Ακασικά Πεδία και θα απαντούσε στην ερώτηση.
      Πάνο, για την Ορθοδοξία ρε γαμώτο, εκεί στους ΑΝ.Ε.Κ. (Ανεπαρκείς Έλληνες Καμμένου

      • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
        Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ dikefalosaitos 21/04/2012 16:54:32

        Ἀφοῦ διάβαζε γιὰ τὰ Ἀκασικὰ Πεδία, ποῦ νὰ προλάβει νὰ ρίξει μιὰ ματιὰ στὸ Πρόγραμμα τοῦ Κόμματος; (μὰ τί χρειάζεται; Ἀφοῦ εἶναι ἀνηρτημένο στὴν ἱστοσελίδα)

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/04/2012 17:08:17

          Όποτε βλέπω το Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης , θυμάμαι μια γιαγιά, που έλεγε τον γιό της "Καψοκαλύβα", ελπίζω να μην έλεγε για σένα :)

  19. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 21/04/2012 15:31:12

    Θά 'θελα νά 'μουν τό παπούτσι πού θά φοράει ὃταν θά μᾶς....πατάει κάτω!

  20. dimitris avatar
    dimitris 21/04/2012 15:50:17

    Είμαστε λεγεώνα, είμαστε πολλοί, είμαστε ανεξάρτητοι, είμαστε Έλληνες.
    Είστε Anonymous κ.Αναστασοπούλου ;

  21. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 21/04/2012 16:12:08

    Ξώφτερνο;
    Καλό απόγευμα Κυθήριε!!!

  22. popolaros avatar
    popolaros 21/04/2012 17:01:34

    Εμπρός, ορμάτε..φάτε την κοπελίτσα.
    Αυτή φταίει για τα μνημόνια, cds, psi, τιτανικούς, μέτρα, χαράτσια....
    Άρε ρε τζέφρυ, τελικά είσαι πολύ ξύπνιος.
    Έκανες τη δουλίτσα σου και τώρα κάθεσε και απολαμβάνεις τις διακοπές σου και κανείς δεν ασχολείται μαζί σου.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ popolaros 21/04/2012 17:06:13

      Κάτι τέτοιες επιτήδειες "κοπελίτσες" είναι που κάνουν την ζημιά φίλε.
      Θυμάσαι μήπωςτην Μιμή που κυβερνούσε τη χώρα κάποτε;
      Τουλάχιστον τη σημερινή την πήρανε όλοι χαμπάρι νωρίς, και τη πατάνε σαν οχιά, για να μην προλάβει να στάξει το δηλητήριο της, που είναι πολύ πιο επικίνδυνο (ως "κοπελίτσα") από οποιουδήποτε Μπένυ ή Παπαδήμιου.

    • pk avatar
      pk @ popolaros 21/04/2012 17:38:54

      Από τη στιγμή που διέθεσε τον εαυτό της στα κοινά, ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ την αντιμετωπίζω ως ΥΠΟΨΗΦΙΑ που ζητάει την ψήφο μου, και ΟΧΙ σαν "κοπελίτσα"...

      Αν ήθελε να την βλέπουν σαν κοπελίτσα και να της λένε γλυκόλογα ας πήγαινε στα καλλιστεία...

      Από τη στιγμή που εκτίθεται στα κοινά θα κριθεί για όσα λέει, γράφει αλλά και γι αυτά που ΔΕΝ απαντάει, όπως ΟΛΟΙ οι υποψήφιοι...

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ popolaros 21/04/2012 17:52:18

      popolaros. Με αυτόν τον προστατευτισμο προς την κοπελίτσα, μου θυμίζεις κάτι πορνόγερους,που στο χέρι κρατούν καραμελίτσα.
      Α ρε κουφαλίτσα..........

    • popolaros avatar
      popolaros @ popolaros 21/04/2012 19:33:39

      strange σέβας.
      Με το κοπελίτσα εννοώ ότι είναι ένα άγνωστο νεαρό κορίτσι, χωρίς πολιτικό παρελθόν και υποθέτω άβγαλτο ακόμα με τα media,παράθυρα,κανάλια κλπ.
      Είναι η κοπέλα το πρόβλημα ;
      Δεν νομίζω.

      Το πρόβλημα ορισμένων είναι ο Πάνος....εμένα όχι.
      εεε λοιπόν η όποια κριτική, ας γίνει απευθείας στο 'νέο εχθρό' της Συγγρού και ας αφήσουμε τα υπόλοιπα.

      Το antinews υπήρξε και προ Σαμαρά και θα υπάρχει και στη μετά Σαμαρά εποχή, όποτε έρθει.
      Η γνώμη μου...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ popolaros 21/04/2012 21:01:58

        ...Το antinews υπήρξε και προ Σαμαρά και θα υπάρχει και στη μετά Σαμαρά εποχή, όποτε έρθει...
        Αυτό ξαναπέστο.

  23. cobalt avatar
    cobalt 21/04/2012 17:05:55

    Αυτά είναι. Να δω να μπαίνουν και οι anon στη βουλή, να κανονίζουν σε ποιά αίθουσα θα κάνουν raid, να χαρώ επίπεδα Ελληνικού κοινοβουλίου!

    Rule 34 για τον Παπαδήμο τώρα κι ένα pedobear για το Κατερινάκι, αφού θέλει να το παίζει Anonymous!

    (Αν και περισσότερο νομίζω, πως ξεσήκωσαν το σύνθημα απο την Τζούλια.)

    Pic related που λένε και στο χωριό μου...

  24. ΠΚ avatar
    ΠΚ 21/04/2012 17:36:16

    Τρακαρισμένο μου Κατερινάκι...
    Ποσώς, μας ενδιαφέρει αν εκτός από υποψήφια είσαι και "υπάλληλος" του "κόμματος"... Άλλωστε ΟΛΑ τα κόμματα έχουν και έμμισθο προσωπικό για τις λειτουργικές ανάγκες, και κακό ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση...
    Αλλά επειδή πήγα στη σελίδα σου και βλέπω πως η "εθελοντική" σου εργασία, είναι συνέχεια της επαγγελματικής σου (εκτός και αν παράτησες την εργασία σου για τον ... εθελοντισμό), καλό μου κορίτσι ΜΗΠΩΣ, λέω ΜΗΠΩΣ άλλαξες τη σελίδα εκ των υστέρων και "διόρθωσες" το "εργάζεται σε" σε "volunteer"...

    Μιας, όμως, και σε έπιασε η ευφράδεια λόγου μήπως τελικά να μας απαντούσες έτσι δυναμικά και στο ΠΩΣ προβλέπετε να πετύχετε την έξοδο από το μνημόνιο, χωρίς αποπληρωμή του χρέους και χωρίς έξοδο από το Ευρώ?
    Και ΜΗ με παραπέμψεις στο ... αναρτημένο πρόγραμμα! Όποιος ζητάει την ψήφο μου, πρέπει να είναι σε θέση να μου αναλύσει το πρόγραμμα του... Πόσο μάλιστα αν είναι και στον πολιτικό σχεδιασμό!
    (εκτός και αν εκεί στους Α.Ε. μοιράζετε τίτλους απλά για να χαίρεστε!)
    Εεεεεεεεε????

    Ε, μα ΕΛΕΟΣ!!! Σε ενόχλησε που σε είπαν έμμισθη (λες και θα ήταν ντροπή να έχει διπλό ρόλο) και δεν σε ενοχλεί να σε λένε ΑΣΧΕΤΗ... Γιατί αν ήθελες να δώσεις απάντηση που να "καλύπτει" το τρακ, έπρεπε να επιχειρήσεις να πει αυτά που δεν είπες στη συνέντευξη...

    Αλλά όπως και ο αρχηγός της απαντάει "αγανακτισμένα" περι ανέμων και υδάτων! Για την ΤΑΜΠΑΚΙΕΡΑ κουβέντα!

  25. Xρήστος Μ. avatar
    Xρήστος Μ. 21/04/2012 17:49:58

    Εκείνο το "επί μισθώσει" μήπως έπρεπε να είναι "επί πιστώσει";

  26. roadrunner avatar
    roadrunner 21/04/2012 18:06:42

    Τελικά το «έντιμο τρακ» και η «αδιαβασιά» της δημόσιας εμφάνισης της κυρίας, στο βίντεο που προβλήθηκε στην τηλεόραση, δεν ήταν τίποτα, μπροστά στα όσα ακολούθησαν εκ μέρους της, σαν συμπεριφορά και ήθος…

    Μετά λοιπόν, από όσα εκθαμβωτικά είδαμε και όσα εκκωφαντικά ακούσαμε από την συγκεκριμένη ΑΝΕΛέητη κυρία, που κατέρχεται υποψήφια βουλευτής και ταυτόχρονα κατέχει και κρισιμότατη θέση ευθύνης στο κόμμα των ΑΝΕΛ, ως αναπληρώτρια πολιτικού σχεδιασμού , νέα δεδομένα μπορούν να εξαχθούν σχετικά με το πόσοι είναι τελικά οι "Είματε πολλοί, είμαστε ανεξάρτητοι, είμαστε έλληνες" !

    Ας κάνουμε λοιπόν μια προσέγγιση στο πρόβλημα "πόσοι είναι τελικά οι ΑΝΕΛ" .

    ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ :
    Υπόθεση Α: Έστω το μέγεθος του εκλογικού σώματος με μικρότερη αποχή θα αγγίξει φέτος τα 7500000 (από 7.042.512 που ήταν το 2009).

    Υπόθεση Β: Έστω ότι η συγκεκριμένη κυρία εκφράζει κατά μέσο όρο την ποιότητα των υποψηφίων και οπαδών των ΑΝΕΛ . Πως αλλιώς θα ήταν αναπληρώτρια πολ.σχεδιασμού και υποψήφια βουλευτής ;

    Υπόθεση Γ : Το ποσοστό των Ελλήνων (και δη των νέων) που διαθέτουν ήθος και ποιότητα της στάθμης της συγκεκριμένης κυρίας, ή ΚΑΤΩΤΕΡΟ δεν ξεπερνά επουδενί το 2% το πολύ-πολύ. Προσωπική μου εκτίμηση και να με συγχωρήσετε αν πέφτω έξω.

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Συνδυάζοντας όλα τα παραπάνω προκύπτει ένα μάξιμουμ 2% ήτοι 150.000 .
    Τόσοι πολλοί μπορεί να είναι οι ΑΝΕΛ !!!!
    Εκτός κι αν η Υπόθεση Γ δεν ισχύει. …
    (ή εκτός αν έχω λαθος στις πράξεις..)

  27. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 21/04/2012 19:15:17

    Ίσως, σου διαφεύγει ότι, δεν είχαν "μικρά" γράμματα, ούτε τόνους, ούτε καν (υποχρεωτικά) διαστήματα μεταξύ λέξεων (μεταγενέστερες εξελίξεις, που κρίθηκαν απαραίτητες για την διευκόλυνση του αναγνώστη).

  28. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21/04/2012 19:31:27

    ΓΙΝΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΕΠΙΤΗΔΕΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΡΟΥΣ. ΜΗΝ ΠΕΤΡΟΒΟΛΑΤΕ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΦΩΝΕΣ. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΘΥΜΟ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.

  29. boanerges avatar
    boanerges 21/04/2012 20:01:08

    @Π.Καμμένος
    Πάνο Καμμένε,

    Υποτίθεται ότι απευθύνεσαι σε ακροατήρια Ελλήνων οι οποίοι είναι Χριστιανοί Ορθόδοξοι. Στην Ορθοδοξία επίσης αναφέρεσαι από καιρού εις καιρόν και τη σημασία που αυτή έχει για τον ελληνισμό. Και ορθώς.

    Το προφίλ της εκπροσώπου σου το έχεις δει; Στα έχει πει;
    Τέτοιους θες για εκπροσώπους; Νεοεποχίτες υμνητές της γιόγκα, του H.P. Lovecraft και της μαντάμ Mπλαβάτσκι; (Αυτά αναφέρει ως αγαπημένα στο προφίλ της στο facebook). Γνωρίζεις τι εστί Μπλαβάτσκι; Ή μήπως όχι;

    Με όλα αυτά θα θυμηθώ και γω τα πρώτα νιάτα μου και τους Pink Floyd και θα σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι που λέει: "You're nearly a laugh but you're really a cry" (Album: Animals, Τραγούδι: Pigs)

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ boanerges 21/04/2012 23:11:21

      +1000
      Σε όλα εκτός από τον H.P.Lovecraft. :-p
      Αυτός μου αρέσει και εμένα!

  30. romeo avatar
    romeo 21/04/2012 20:04:37

    Ναι... Φόβος υπάρχει... Θα μας ... χαλάσει τα ... μανιτάρια!

  31. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 21/04/2012 20:40:53

    Ρε σεις μην ασχολείστε με άτομα που:
    - Γράφουν greeklish
    - Γράφουν κεφαλαία γιατί βαριούνται να βάλουν τόνους
    - Γράφουν με μικρά χωρίς τόνους
    - Νομίζουν ότι η πολιτική είναι monopoly

    Αφήστε την "κοπελίτσα" ήσυχη. Έχει να κλάψει πολύ το βράδυ των εκλογών. Πάντως ΑΝ, λέω ΑΝ, βγει βολευτίνα, να την βάλουν και στο Υπουργείο Παιδείας να μαθαίνει τα παιδιά μας πώς να γράφουν λάθος τα ταλαίπωρα τα Ελληνικά.

  32. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/04/2012 21:11:33

    Ανίκανη να εκφέρει λόγο στην τιβί, αδαής περί του όποιου προγράμματος (δηλώνει και υπέυθυνη πολ. σχεδιασμού πανάθεμά την), ανερμάτιστη στην γραφή της, θυμωμένη χωρίς λόγο, αφού η ίδια αναφέρει ως εργοδότη της το κόμμα, κακιά, λέγοντας πως κανένας δεν διαβάζει το αντινιούζ!!!, και άλλα χίλια κουσούρια έχει η συγκεκριμένη κοπελιά.
    Εκατό άρθρα να γράφαμε κατά του Καμμένου, τόση ζημιά όση τον προκαλεί το δεξί του αυτό χέρι, δεν θα του κάναμε!
    Να την χαίρεται.
    Κανονικό σπίρτο (βρεγμένο) η κυρία.

  33. ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 21/04/2012 21:19:57

    Eπισκέφθηκα τήν σχετική σελίδα της στό twitter καί ιδού δύο μόνον,από τά μαργαριτάριά της:

    Quote
    1.-
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ.
    ###ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ###
    ---------------------------------
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΠΑΣΕΤΕ! .

    2.-
    Katerina Anastasopou ‏ @K_Anastos Reply Retweet Favorite · Open
    @PanosKammenos Με το "κομπλάρισμα" μου-ΣΚΑΙ πέρασα ένα
    ### "ΛΑΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ" ###.
    -------------------------------
    ότι στους Ανεξαρτήτους Έλληνες δεν είναι όλοι πολιτικοί "ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΙ".
    Unquote

    Εάν εγώ τούς χαρακτηρίσω ##Ανεξάρτητους Λάθρο##,θά έχω άδικο;;;;;;;;
    Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;

    Υ.Γ.
    Καί πού νά διαβάσετε τά ΜΥΝΗΜΑΤΑ(!!!!!!!!!) καί ΕΠΑΙΤΕΙΟΥΣ(!!!!!!!!!!) τού...πανούλη!!!!!

    Γρήγορα στόν Μπουμπούκο διά φροντιστήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 21/04/2012 22:33:27

      @ ex-zivagos κ.λ.π. :)
      Και σπάστε πλάκα, που ο Πάνος στα σεμινάρια των ΑΝ.Ε.Κ., θα τους ψήνει ότι έτσι ξεκίνησε και ο Ανδρέας, με πολιτευτές που δεν τους ήξερε ούτε ο θυρωρός τους και είδατε που φθάσανε, εμπρός να γίνουμε νέο ΠΑΣΟΚ, θα μάθετε κ.λ.π.
      Εάν προσέξετε αυτά που "λαίναι" θα δείτε ότι το γυρωφέρνουν και όλο απέξω-απέξω το πάνε.
      Πάντως ο Πάνος ωραίες "κοπελίτσες" έχει μαζέψει. Οι υπόλοιποι που μαζεύτηκαν στους ΑΝ.Ε.Κ. μάλλον για καμάκι πάνε.
      Δείτε βουλευτίνα, με πολύ καλή εκφορά λόγου.

      http://www.radar.gr/news/leiki-antonarou-roussou-i-apantisi-tou-kammenou-sti-bana-2190.html

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ dikefalosaitos 22/04/2012 03:09:45

        ΚΑτάντια!
        Δεν τα στέλνετε και στην καμμενοσελιδα που τον υποστηρίζει, να δουν περι τινος προκειται,
        γιατι υπάρχουν και σοβαροι ανθρωποι που τον υποστηρίζουν ακόμα!

      • ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
        ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! @ dikefalosaitos 22/04/2012 09:13:48

        dikefalosaitos
        Πάντως ο Πάνος ωραίες “κοπελίτσες” έχει μαζέψει
        ...........................................................................................

        Έγώ πάντως,μέσω τού twitter,τήν ενημέρωσα, νά αφήση τόν πάνο καί νά έλθη σέ ΄μένα διά....φροντιστήριο(!!!!).

  34. ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ 22/04/2012 12:26:26

    Δηλαδή αυτό που ενόχλησε την εν λόγω κυρία δεν ήταν ότι τη ρώτησαν για το πρόγραμμα του κόμματός της, το οποίο είχε μόλις δημοσιευτεί, και δεν ήξερε να απαντήσει, αλλά ότι κάποιοι νομίζαμε ότι πληρώνεται για όσα κάνει. Και τί έρχεται και μας απαντά; Ότι είναι τέτοιο κορόιδο που δουλεύει για ένα κόμμα που δεν ξέρει καν τι προτείνει αλλά προσέξτε, το κάνει χωρίς να αμοίβεται.

    Είναι φαίνεται τόσο Ανεξάρτητοι αυτοί οι Έλληνες που δε διανοούνται να έχουν εξάρτηση ούτε από μια οικονομική πρόταση

  35. boanerges avatar
    boanerges 23/04/2012 07:35:37

    @Πάνο Καμμένο

    Βλέπω ότι σπεύσατε να αλλάξατε τις προτιμήσεις της εκλεκτής σας στο facebook
    και αφαιρέσατε τη μαντάμ Μπλαβάτσκι από τις λίστες της.

    Αυτό φυσικά δεν διορθώνει τα πράγματα. Το γεγονός ότι αφαιρέθηκε η εν λόγω αναφορά είναι ακόμα πιο εξοργιστικό. Τουλάχιστον πριν θα μπορούσατε να ψελλίσετε δυο λόγια περί "πλουραλισμού", "ανεκτικότητας", "δικαίωμα στη διαφορετικότητα" και άλλα τερπνά "προοδευτικά" και "ανοιχτόμυαλα". Τώρα κρύβετε και τα πραγματικά σας πρόσωπα. Ακόμα χειρότερα.
    Τέτοιους θέλετε στο κόμμα σας; Οπαδούς του θεοσοφισμού και του νεογνωστικισμού; Θιασώτες της Νέας Εποχής;

    Το ερώτημα είναι: έχουν ενημερωθεί οι υποψήφιοι ψηφοφόροι για το συρφετό που μαζεύεται στο συγκεκριμένο κόμμα; Αρκεί μια οιονεί αντιμνημονιακή στάση να δικαιολογήσει στήριξη σε αυτούς; Δηλαδή αντιμνημόνιο στα λόγια και αντιχριστιανοί στα έργα; (Δεν μπορεί να είναι κανείς θαυμαστής της Μπλαβάτσκι, των πρακτικών της γιόγκα και του διαλογισμού και να είναι Χριστιανός Ορθόδοξος. Αυτά τα πράγματα δεν πάνε μαζί).

    @Κα Αναστασοπούλου. Το έχω απορία. Ο Aleister Crowley πώς και σας ξέφυγε από τη λίστα των προτιμήσεων; Μόνο αυτός λείπει για να δέσει το γλυκό.

  36. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 23/04/2012 09:38:53

    ΕΚΛΕΙΣΕ ΗΔΗ ! Στο νέο "Matrix", συμπρωταγωνίστρια του Κιάνου Ρίβς, θα είναι η Katerina Anastos , και οι ατάκες "είμαστε λεγεώνα" και "η ομάδα anti-trolling να ξεκινήσει την επίθεση" θα κάνουν τους πράκτορες Σμίθ να τρέχουν πανικόβλητοι. Στο τέλος του έργου, ο Νίο επιτέλους "ΠΑΤΙΕΤΑΙ ΚΑΤΩ" οικειοθελώς από την λυσσασμένη Katerina , ενώ ο Μορφέας τους αγκαλιάζει όλους στοργικά κάτω από τα σκεπάσματα. Καλή τους νύχτα...