#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/11/2010 10:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«‘Η εγώ θα τερματίσω, ή κανείς άλλος»



Μετά το χρόνο 1.03 που έκανε χθες το πρωί ο μαραθωνοδρόμος Γιώργος Παπανδρέου, πετάχτηκε μέχρι την Κοζάνη για να μας θυμίσει ότι στη δημοκρατία δεν υπάρχουν αδιέξοδα και ότι τη λύση μπορεί να τη δώσει ο λαός.

«Στις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου θα κριθεί αν η χώρα θα συνεχίσει σταθερά την πορεία της προς την σωτηρία, ή αν θα αφήσουμε στη μέση τις αλλαγές και τις θυσίες που κάναμε μέχρι τώρα», δήλωσε.

Ότι ο… Σγουρός θα έκρινε την τύχη της ... χώρας ούτε στα πιο τρελά του όνειρα.

Κάθε μέρα που περνά με το εκβιαστικό δίλημμα Σγουρός ή πρόωρες εκλογές αποδεικνύεται πόσο τυχοδιωκτικά λειτουργεί το ΠΑΣΟΚ. Στον πιο κρίσιμο χειμώνα της χώρας, ύστερα από εκείνον της Κατοχής όπου πέθαιναν από την πείνα και το κρύο σαν τα κοτόπουλα οι Ελληνες, η κυβέρνηση αποφάσισε να κάνει ασκήσεις ανευθυνότητας. Αν ρωτήσει οποιονδήποτε Ελληνα αν θέλει εκλογές θα σε κοιτάξει με περιφρόνηση. Εδώ ο κόσμος χάνεται και εμείς θα πάμε σε εκλογές, λένε όλοι.

Οπότε το μόνο που έχει να κάνει ο κ. Παπανδρέου είναι να κυβερνήσει,ή με βάση τη χθεσινή ημέρα, να κάνει η κυβέρνηση τον Μαραθώνιό της και όσο αντέξει. Αν δεν μπορεί ας αναλάβει άλλος τη σκυτάλη. Να εκβιάζει όμως ότι ή αυτός θα τερματίσει ή κανένας άλλος, αυτό πάει πολύ.

Από την Κοζάνη επίσης αναγνώρισε ότι είναι δικαιολογημένος ο κόσμος να είναι οργισμένος αλλά κάλεσε τους πολίτες να μην δώσουν την ψήφο τους σε αυτούς που επενδύουν στον φόβο και την ανασφάλεια, αλλά να την μετατρέψουν σε δύναμη δημιουργίας και αλλαγών.

Κάτι σαν… βενζίνη δηλαδή με την οποία γεμίζεις το ρεζερβουάρ της κυβέρνησης προκειμένου αυτή να σε οδηγήσει με ταχύτητα στον γκρεμό.

Κατηγόρησε επίσης τη ΝΔ ότι δεν στηρίζει την κυβέρνηση για να βγει η Ελλάδα από την κρίση.

Δηλαδή τι να κάνει η ΝΔ; Να στηρίξει το Μνημόνιο; Ετσι όπως είναι συμφωνημένο; Διότι αν το κάνει θα έχει πολιτικά αυτοκτονήσει και θα αφήσει και την κυβέρνηση να «αυτοκτονήσει» τη χώρα. Να μη μιλά η ΝΔ, να μη μιλά η Αριστερά, να «τουμπεκιάσει» και ο κόσμος και να κάνουν ήσυχα τη δουλειά τους. Ωραία λογική.
Ο πρωθυπουργός δεσμεύθηκε ότι μόλις βγει η χώρα από την κρίση θα αποκατασταθούν όλες οι αδικίες. Ένα πρώτο βήμα προς αυτή την κατεύθυνση, είπε, είναι η ενίσχυση των χαμηλοσυνταξιούχων. Δηλαδή θα ξαναδώσει πίσω τους μισθούς και τις συντάξεις που πήρε πίσω; Θα ξαναδώσει δουλειά σε ένα εκατομμύριο άνεργους; Κι ας πούμε ότι πιστεύει πως θα το κάνει. Πότε θα γίνει αυτό όταν την ίδια στιγμή που μιλά για έξοδο από την κρίση έχει ήδη συμφωνήσει για επαναδιαπραγμάτευση;

Όλα τελικά είναι για την κυβέρνηση άσπρο – μαύρο. Ή το Μνημόνιο μ’ αυτή την άθλια οικονομική συνταγή ή το χάος δηλαδή την πτώχευση. Το δίλημμα ουσιαστικά δεν υπάρχει. Και οι δύο λύσεις οδηγούν στο χάος και την πτώχευση.

Πάντως, να πει Νενικήκαμεν ο μαραθωνοδρόμος Γ. Παπανδρέου, χλωμό το βλέπω.

Αριστερός Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 11:04:03

    Η συμβολισμοί του φορεστ γαπ, από τους τιτανικους, στο Καστελόριζο για την Ιθάκη, στο μαραθώνιο του ελληνικού λαού...

    Αρα μένει να πάει στο Βαθύ την Ιθάκης να μας πει ότι οι μνηστήρες (δάνειες δυνάμεις) τελικά είχαν "πάρει" την Πηνελόπη από παντού.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 01/11/2010 11:04:25

      Οι συμβολισμοί*

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 01/11/2010 11:11:50

    H κυρία Μπιρμπίλη, Υπουργός Περιβάλλοντος, φοράει μπλουζάκι με την ονομασία FITCH και το λογότυπο της ALPHA BANK.

    Απλώς να θυμίσω το ότι όνομα FITCH παραπέμπει στον γνωστό οίκο αξιολόγησης και η ALPHA BANK, ασχέτως του αν ήταν χορηγός του Μαραθωνίου,είναι μια ιδιωτική τράπεζα. Είναι δυνατόν να διαφημίζεται απο υπουργούς;

    • Misha avatar
      Misha @ Κώστας Ροδινός 01/11/2010 11:24:47

      Kώστα εδώ ολόκληρο logo Ολυμπιακών Αγώνων έχει υπογραφή της Κόκα Κόλα, όπως κι οιεμφανίσεις των εθνικών ομάδων Τι ψάχνεις μετά;
      Ζουμε τον διεθνισμό των πολυεθνικών

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Misha 01/11/2010 11:49:53

        Misha,
        Αλλο αυτό. Θεωρώ, όμως,αδιανόητο μια υπουργός της κυβέρνησης των αδιάφθορων να τρέχει με μπλουζάκι της Fitch (έστω και αν αυτό είναι πολυκατάστημα της ΝΥ) και το logo ιδιωτικής τράπεζας.

        • Misha avatar
          Misha @ Κώστας Ροδινός 01/11/2010 13:17:31

          Kώστα ,νομίζω πως το καπέλλωμα των κρατων από τις πολυεθνικές είναι ΤΟ ζήτημα.
          Όσο για το συγκεκριμένο, κάνε ενα ψάξιμο για το φιτς και θα δεις πως είναι κάποιος οικος μόδας με σπορ ρούχα

          ενδεικτικά
          h--p://www.gymtops.com/jon-fitch-blessed-with-an-rvddw-t-shirt/

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ Κώστας Ροδινός 01/11/2010 13:20:58

          @ Misha

          Κάποτε οι υπουργοί πρόσεχαν τουλάχιστον να τηρούν τα προσχήματα. Αλλά θα μου πεις, κάποτε οι υπουργοί δεν επιλέγονταν από τις αίθουσες των γυμναστηρίων...

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 01/11/2010 13:28:04

          MISHA,
          Ξέρω τη ΝΥ και το συγκεκριμένο κατάστημα.
          Είπα ότι το όνομα FITCH παραπέμπει στο γνωστό οίκο αξιολόγησης, δεν είπα οτι είναι αυτός.
          Εκτός και αν η κυρία υπουργός το έκανε ως επίδειξη ...χιούμορ.

          • Αυριανιστής avatar
            Αυριανιστής @ Κώστας Ροδινός 01/11/2010 13:35:06

            Προφανώς και δεν το έκανε από χιούμορ. Το έκανε γιατί, κατά το κωστοπούλειο δόγμα που έχει διαβρώσει την ελληνική κοινωνία, "η ζωή είναι μικρή" και δεν θα καθόταν (η κυρία) να ασχοληθεί με την τήρηση των προσχημάτων. Στο κάτω-κάτω, στο λαό θα δώσει λογαριασμό;

    • φ14 avatar
      φ14 @ Κώστας Ροδινός 02/11/2010 01:08:05

      ελεος με την ασχετοσυνη των καντηλαναφτων της Δεξιας!!

      Abercrombie & Fitch φοραει......

      • loretta avatar
        loretta @ φ14 02/11/2010 01:14:16

        φ14

        σαν καντηλαναφτρα της δεξιας να συμπληρωσω το logo της εταιριας που λεει.. A&F "naughty or nice??"

        ενταξει σε καλυψαμε???

        δεν λεω.....το μοντελο της εταιρειας καμια σχεση με τα τρολ που τρεχαν φορωντας το logo

  3. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 01/11/2010 11:30:17

    Το Τ-shirt είναι από τα Καταστήματα Abercrombie & Fitch της Νέας Υόρκης (πολύ sic !!), εκεί που πρόσφατα βρέθηκε η κυρία. Ήμουν κι'εγώ την εποχή αυτή στην ίδια πόλη και στα Καταστήματα, ευτυχώς που δεν τη συνάντησα. Και για να πούμε κάτι σοβαρό. Η επέτειος της μάχης του Μαραθώνα και, σαν αποτέλεσμα, ο μαραθώνιος δρόμος, είναι σύμβολα της ιστορίας μας. Δικαίωμα του κ. Πρωθυπουργού και της κας Υπουργού να συμμετάσχουν. Όμως, η εκμετάλευση και από τους δύο για λόγους ΠΑΣΟΚικής προπαγάνδας, απαράδεκτη.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Νίκος Θ. 01/11/2010 11:47:12

      Νίκο,
      τα γνωρίζω τα καταστήματα.
      Για αυτό και όπως θα είδες στο σχόλιο μου αναφέρω ότι η ονομασία παραπέμπει στον Οίκο Αξιολόγησης Fitch.

      Ομως, ούτως ή άλλως είναι ορθόν μια υπουργός της κυβέρνησης να διαφημίζει πολυκαταστήματα της Ν.Υ.και να τρέχει με logo ιδιωτικής τράπεζας;

      Τι θα γινόταν αν έτρεχε με ένα επετειακό μπλουζάκι της Μάχης του Μαραθώνα; Αλλά πως θα δείχναμε ότι επισκεπτόμαστε sic καταστήματα της ΝΥ;

  4. KILLER avatar
    KILLER 01/11/2010 11:33:29

    κανας οννεδιτης δεν αξιωθηκε να τρεξει, γμτ? ακομα και στο μαραθωνιο για τα 2500 χρ αφήσαν ελευθερο πεδιο στον ΓΑΠ?

  5. tsilivithras avatar
    tsilivithras 01/11/2010 11:43:00

    "Από την Κοζάνη επίσης αναγνώρισε ότι είναι δικαιολογημένος ο κόσμος να είναι οργισμένος αλλά κάλεσε τους πολίτες να μην δώσουν την ψήφο τους σε αυτούς που επενδύουν στον φόβο και την ανασφάλεια, αλλά να την μετατρέψουν σε δύναμη δημιουργίας και αλλαγών."

    Οι μόνοι που επενδύουν σε φόβο και ανασφάλεια είναι η κυβέρνησή του, τα media και οι απανταχού "πρόθυμοι" υποστηρικτές τους που δεν χάνουν ευκαιρία να τρομάζουν τον κοσμάκη για το αύριο αυτού του τόπου.

    Δεν θα κουραστούμε ποτέ να λέμε ότι μέσα στο χάος και την ΜΑΖΙΚΗ ευθύνη ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ μετά την μεταπολίτευση, το ΠΑΣΟΚ και ο ΓΑΠ έχουν τη μερίδα του λέοντος ως προς την κατάντια της χώρας και την ξεφτίλα του Μνημονίου.

    Υπάρχει Θεία δίκη, να το γνωρίζουν αυτό οι υπεύθυνοι...με τον έναν η τον άλο τρόπο ο Ελληνικός λαός θα πάρει την "εκδήκησή" του και τα παιδιά αυτωνών θα ντρέπονται να ξεστομίζουν τα ονόματά τους.
    Όσο συνεχίζουν να πιέζουν, να ψεύδονται και να καταστρέφουν την Ελληνική συνείδηση τόσο ο οίκτος του λαού θα μειώνεται όταν έρθει η στιγμή να στηθούν Δικαστήρια και Δημεύσεις.

    • loretta avatar
      loretta @ tsilivithras 01/11/2010 12:29:51

      παντως στην κοζανη δεν τους καλοδεχτηκαν ΚΑΘΟΛΟΥ!!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ loretta 01/11/2010 15:02:56

        loretta

        "NO POLLS.
        NO FEAR.
        NO IMF/Ε.Ε.
        NO MORE TRAITORS

        FREE GREECE NOW."

        Τυπώστε το σε μπλουζάκια μαύρα με όποια παραλλαγή θέλετε με ή χωρίς τη φάτσα του "αγαπημένου" σας πολιτικού και σκάστε μύτη στις δημοτικές φορώντας τα.

        Είτε ψηφίσετε είτε όχι, πάτε να πιείτε ένα καφέ στο εκλογικό κέντρο της γειτονιάς σας φορώντας αυτά και ειδικά αν δείτε κανένα exit-poll απέξω με τα γνωστά χαμόγελα να σας περιμένει.

        Θα καταλάβουν πολύ καλά εάν και κατά πόσο είναι πλέον καλοδεχούμενοι...


        Στα τσακίδιαααααααα...!!!

        • loretta avatar
          loretta @ tsilivithras 01/11/2010 15:08:01

          tsili..
          Σωστος!!!!

          και εκει που ψηφιζω εχει παντα exit polls

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 01/11/2010 11:50:27

    Μηπως ηταν μαζι με το Δρουτσα οταν σηκωσε τα μαγαζια και εγινε θεμα στις αμερικανικες εφημεριδες γιατι απασχολησε την τοπικη αστυνομια με τη φυλαξη του στα ψωνια;

  7. Enzo avatar
    Enzo 01/11/2010 11:50:38

    αυτοι ειναι πιο χωριατες και απο τους original χωριατες

  8. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 01/11/2010 11:56:44

    Είμαστε επαρχιώτες φίλε μου. Ακόμα και ο ΓΑΠ, δεν τον βλέπεις, κάνει επίδειξη σε ιθαγενείς. "Πόσο αθλούμαι, πόσο φίτ ειμαι, ακριβό τελευταίο γκατζετάκι για μουσική"...
    Ρε άντε από κει, ζώα, νομίζετε ότι απευθύνεστε στους βλάχους που έδιναν ραντεβού στον Μπακάκο...

  9. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 01/11/2010 12:11:41

    Είναι μονόδρομος ο Joeffrey,η κυβέρνησή του και οι μνημονιακοί ταγματασφαλίτες,να φύγουν χθες. Έχουν μεγάλο θράσος όταν ζητούν από τους Έλληνες να τους ξαναεμπιστευθούν εκβιάζοντάς τους. Κυριακή κοντή γιορτή αδέρφια.

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/11/2010 12:18:34

    Η όλη συμπεριφορά πλην της πρόκλησης της διαφήμισης των χορηγών βεβαίως και της προκλητικής άγνοιας των ιστορικών γεγονότων, παραπέμπει και σε exhibitionism.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 01/11/2010 12:33:07

      Είναι κι αυτό μέρος του σχεδίου τους, αλλενάκι. Θυμάσαι κάτι αμερικανοσήριαλ, που σχεδόν κραυγάζουν στο πόπολο να δει εκεί όσα εκείνο δεν θα μπορέσει ποτέ να αποκτήσει, με σκοπό να του καλλιεργούν μόνιμα στο υποσυνείδητο την εικόνα του πειθήνιου υποτακτικού που βλέπει τους "αφέντες" και τους δοξολογεί για όσα εκείνοι έχουν; Μια τέτοια μέθοδο εφαρμόζουν και τώρα οι πραιτωριανοί του ΓΑΠ. Θέλουν να τονίσουν ότι αυτοί είναι οι αφέντες, αυτοί μας έχουν και θα μας έχουν από κάτω.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Αυριανιστής 01/11/2010 12:51:31

        Οι strategists και οι image makers, υπαγορεύουν μια γραμμή, αλλά υπεισέρχονται και υποκειμενικοί παράγοντες.

  11. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 01/11/2010 12:19:27

    Για τον Κώστα Ροδινό: Κώστα, είμαι σίγουρος οτι ξέρεις πολύ καλά καιτο σχόλιό μου, χωρίς δόση σνομπισμού. Απαράδεκτη η κα να διαφημίζει τα Α& F. Ολόκληρο Google τίμησε τη χθεσινή τόσο σημαντική επέτειο της ιστορίας μας με το μοναδικό banner του αρχαίου δρομέα !! Δυστυχώς, όλοι αυτοί οι κύριοι και κυρίες το μόνο που επιζητούν είναι η προβολή. Και το χειρότερο, η πολιτική προβολή ανάθεμά τους.

  12. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 12:49:57

    Ναι έχει κάνει "λίγα" που η εμπάθεια είναι κάτι αδικαιολόγητο.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Σοσιαληστής 01/11/2010 13:15:24

      Ειναι εμπάθεια δηλαδή αν με τέτοια πόζα πεις "ο παππούς Matrix";
      Καλοπροαίρετα το λέμε. Όπως το "μάνα ρέιβερ".

  13. SM avatar
    SM 01/11/2010 13:13:49

    Πλακα ηθελε να μας κανει η Green Tina.... Να παιξει με τον πονο μας και τον οικο αξιολογησης...

    Εχει πολυ "ωραιο" χιουμορ... αφου γλιτωσε το γιουχαρισμα....

  14. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 01/11/2010 13:22:39

    Όχι απλά εμπάθεια! Βάρδα να μην πέσει αφρούρητος στα χέρια του 80% των Ελλήνων! Άκου "εμπάθεια"! Για κΧΧΧΧΧΧα είναι, και σε πειράζει η εμπάθεια?!

  15. armageddon avatar
    armageddon 01/11/2010 13:23:08

    ΘΥΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ
    ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΥΨΗΛΟΥΣ ΜΗΣΘΟΥΣ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΕ
    ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΕΞΟΔΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣΑΣ .ΔΕΝ
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΙΚΝΥΕΤΕ ΠΟΙΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ
    ΝΑ ΨΙΦΗΣΟΥΜΕ....

  16. tiramola avatar
    tiramola 01/11/2010 13:34:25

    Θέλει αντοχές ο μαραθώνιος για τη σωτηρία της χώρας.
    Από ρετάλια δεν παράγεται έργο, μόνο επικοινωνία και παρασκήνιο...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ tiramola 01/11/2010 13:37:53

      Ενώ το χαζοχαρούμενο στυλάκι του Δρούτσα να χασκογελάει σαν γερμανοαμερικανάκι με τα ακουστικά στα αφτιά καμαρώνοντας σα γύφτικο σκεπάρνι με το λογότυπο του "χορηγού" φαρδύ-πλατύ στο στήθος του, δεν είναι "επικοινωνία και παρασκήνιο". Αυτό δεν εννοείς, τιραμόλα; Αυτό δεν σας έστειλαν προ ολίγου στο Blackberry;

      • tiramola avatar
        tiramola @ Αυριανιστής 01/11/2010 14:00:44

        Δεν ξέρω τι στέλνουν στους άλλους, σε μένα δεν στέλνουν τίποτα, έχουν εμπιστοσύνη στο ένστικτό μου.

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ tiramola 01/11/2010 14:08:08

          Και τι λέει το ένστικτό σου, τιραμόλα; Ότι όποιος φωτογραφίζεται να τρέχει "μαραθώνιο" φορώντας λογότυπα χορηγών κάνει για υπουργός ή/και πρωθυπουργός;

          Μάλλον ξέχασες τη διαφήμιση του κόμματός σου το '93 (που "απαντούσε" σε άλλη διαφήμιση του Μητσοτάκη) η οποία έλεγε "για να κυβερνηθεί η Ελλάδα, χρειάζεται μυαλό, όχι πόδια".

          • tiramola avatar
            tiramola @ Αυριανιστής 01/11/2010 14:19:30

            Άλλαξαν τα κόζια, τώρα θέλει πόδια, η περίοδος που "εργαζόσουν" με το μυαλό πέρασε.

          • Σοσιαληστής avatar
            Σοσιαληστής @ Αυριανιστής 01/11/2010 14:49:52

            μόνο που την υπογραφή του μνημονίου να ανοίξαμε και αυτά.

            Από αντικειμενικότητα στίζεις βλέπω σε με βαθμό 100 παίρνεις 110.

            Και ας βρούμε και ένα μαραθωνοδρόμο να κάνουμε την δουλειά μας, ούτως ή άλλως από το φόρεστ γαπ δεν πάει ποιο κάτω.

  17. tidbit avatar
    tidbit 01/11/2010 13:52:36

    Φοράει και βραχιολάκι power balance...κάντε ένα google. O άνθρωπος δε παίζεται. Πρέπει να ασχολείται με τη γυμναστική όλη μέρα. Μου τοχε πεί και ένας δημοσιογράφος. Τον ρωτούσαν σε ένα γεύμα για πολιτική, οικονομία και κόντευε να κοιμηθεί. Μόλις το θέμα πήγε στα σπορ και τη γυμναστική ξύπνησε! έλαμψε το μάτι του!

    • Misha avatar
      Misha @ tidbit 01/11/2010 15:14:07

      Μπράβο! Εντυπωσιακή παρατηρητικότητα. Το βραχιολάκι πάει ασορτί με το συνολικό new age στυλ του παπουτσωμένου Γάπου. Έχει και θιβετιανό γκουρού, κάνει πιλάτες, είναι φαν των σεμιναρίων θετικής σκέψης και των hi tech gadgets κλπ

      Είναι βέβαιο πως αν δεν τον διωξουμε θα μάς πάρει ο διάολος

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Misha 01/11/2010 15:21:00

        Χαχαχαχα...Μisha μερικά σου σχόλια είναι σαν να χουν βγει από το στόμα του Μινγκ του Ανελέητου!!

        φοβερός...

  18. Blut und Tränen. avatar
    Blut und Tränen. 01/11/2010 13:59:07

    Από fitness style καλά πάμε, από χρόνους όμως πολύ ψόφια πράματα. Μόνο εμφάνιση και από ουσία κάτω του μετρίου. Όπως και στην πολιτική τους. Σκηνοθεσία παντού. Μεγειά το fitch new york πράσινο κιτς, υπουργέ πρασινοϋπανάπτυξης.

  19. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 14:57:39

    Καλό το τρέξιμο θα του χρειαστεί και φεύγοντας...

  20. tsilivithras avatar
    tsilivithras 01/11/2010 15:17:20

    Για το κολλάν που φορούσε γέρος άνθρωπος σχολίασε κανένας ή θα πέσει πολύ το επίπεδο...;;;

    Καλά έλεγε η γιαγιά η πόντια..."ουι τη σκυλ' τα παιδίαααα!!!"

    • loretta avatar
      loretta @ tsilivithras 01/11/2010 15:19:41

      xaxaxaxax tsili

      ουι και η δικη σου η γιαγια??? ποντια η βλαχα???

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ loretta 01/11/2010 15:22:21

        Πόντια κι έναν ομμάτ'... (ζωή να χει)!

        • kiki avatar
          kiki @ tsilivithras 01/11/2010 18:33:44

          Αν μπορεσω και βρω τροπο θα σας στειλω τσιπουρο,και προλαβω,για τον δευτερο γυρο.
          Νασαι καλα.
          Και εσυ Μισα, υπεροχο το ΓΑΠΟΥ.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ tsilivithras 01/11/2010 15:21:39

      50 den...

      • loretta avatar
        loretta @ αλλενάκι 01/11/2010 15:27:32

        βαμβακολικρα....η γυαλαδα ειναι ολα τα λεφτα!!! χαχαχ τονιζει την... γράμμωση...!!!

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ loretta 01/11/2010 15:38:09

          χα χα...

  21. nostos avatar
    nostos 01/11/2010 16:01:10

    Lypamai gia ton tiramola. Paraklouthw ta sxolia tou edw kai tessera xronia kai an kai opados toy pasok eixe paliotera enan orthologiko sxoliasmo. Twra ,periergo isws , bgainei san figoura apomeinari tis aurianis tou1983. Krima....eilikrina.

  22. black sea avatar
    black sea 01/11/2010 16:42:58

    <> Αποφασιστε ειναι κρισιμες οι εκλογες η οχι, αν εινα να ψηφισουμε τον Αλαβανο ρε παιδια!

  23. black sea avatar
    black sea 01/11/2010 16:44:42

    <> Αποφασιστε ειναι κρισιμες η εκλογες η οχι, αν εινα να ψηφισουμε τον Αλαβανο ρε παιδια!

  24. aristotelis avatar
    aristotelis 01/11/2010 19:16:15

    Εγω γράψει πολλές φορές εδώ και ξέρετε τις απόψεις μου για την καταστροφική κυβέρνηση ΓΑΠ...Μόλις όμως είδα αυτές τις φωτό έμεινα άναυδος. Ο ΓΑΠ και η ενδυμασία του δεν παίζεται...Πάντως είναι άδικο να συγκρίνουμε τη Μπιρμπίλη με τον ΓΑΠ...τουλάχιστον στην φωτό που βλέπω. Η μία είναι μια κοπέλλα και της συγχωρώ πραγματικά το Α&F που ετοιμάζεται χαμογελαστή να τρέχει ενώ ο άλλος τι παριστάνει...? Προσέχτε δεν εξετάζω την υπουργική της θητεία απλώς σχολιάζω τις εικόνες. Δηλαδή αν δεν τους γνωρίζαμε για την μία μάλλον θα την αντιμετωπίζαμε θετικα ενώ τον ΓΑΠ θα τον χαρακτηρίζαμε ως μια high-tec έκδοση του αείμνηστου Λάμπρου Κωνσταντάρα. Προσέχτε τα λέω αυτά εγώ που γυμνάζομαι τουλάχιστον τρεις με τέσσερις φορές στο γυμναστήριο που συχνάζουν πολλοί από αυτούς. Αλλά δυστυχώς έχω ξεκινήσει να ανησυχώ για τον εαυτό μου. Κοιτάζομαι στον καθρέφτη και αναρωτιέμαι μήπως μετασχηματίζομαι σε ΓΑΠ...?

  25. kimon avatar
    kimon 01/11/2010 19:58:14