#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/10/2010 09:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η διεθνιστική αλληλεγγύη του Αδώνιδος Γεωργιάδη

Μια συγκινητική εμπειρία διεθνιστικής αλληλεγγύης βίωσαν όσοι τυχεροί ήταν παρόντες στην εκδήλωση (Παρασκευή 29-10-2010) του Αδώνιδος Γεωργιάδη στην Βίλλα Ριβιέρα (Κηφισίας 329, Κηφισιά). Εκεί, οι πολυάριθμοι γκουρμέ πατριώτες διαπίστωσαν ιδίοις όμμασι πως ο εμβριθής πολιτικός λόγος του επικεφαλής της «Αττικής Οδού» (όχι του Μπόμπολα, τουλάχιστον για την ώρα) κινητοποίησε πατριωτικές δυνάμεις από Ανατολή και Δύση, οι οποίες συνέρευσαν στα Βόρεια Προάστεια για να χαιρετίσουν την παλιννόστηση του Ελληνισμού στον τόπο που τον γέννησε. Στην Βίλλα Ριβιέρα δηλαδή.

Για τους κακόπιστους που θα αμφισβητήσουν την διεθνή ακτινοβολία και απήχηση των εμπνευσμένων λόγων του Αδώνιδος Γεωργιάδη, του Χαράλαμπου (Μπάμπη) Καραθάνου και του Αντωνίου Δαλακούρα, υπάρχουν ακλόνητα φωτογραφικά ντοκουμέντα από συνεργάτη της ομάδας Έψιλον που περνούσε τυχαία από εκεί και είπε να τιμήσει τα πολυάριθμα καναπεδάκια και μίνι σουβλάκια (κοτόπουλο-πιπεριά καθώς και χοιρινό) που προσέφερε ο συνδυασμός.

ΔΑΛΑΪ-ΚΟΥΡΑ



Στην φωτογραφία  βλέπετε τον εθελοντή Βιετκόγκ που ήρθε στην πατρίδα μας για να τιμήσει τις πολιτικές προτάσεις των καρατζαφέρειων πολιτευτών μοιράζοντας στους ελληνόψυχους οπαδούς του Άδωνη και τηλεθεατές του Master Chef  φυλλάδια που απεικονίζουν τις σεπτές μορφές Γεωργιάδη-Καραθάνου-Δαλακούρα και παραθέτουν τις υπερβατικές και καινοτόμες πολιτικές προτάσεις τους.

Ο φίλος μας που τυγχάνει και εγγονός του Χο Τσι Μινχ διένεμε αόκνως φυλλάδια της «Αττικής Οδού» και στους τυχερούς οιωνεί ψηφοφόρους επαναλάμβανε σαν μάντρας τα ονόματα των οικοδεσποτών: «Άντονι, Καρατάν, Δαλάϊκούρα, Άντονι, Καρατάν, Δαλάϊκούρα, Άντονι, Καρατάν, Δαλάϊκούρα». Ο συνεργάτης μας, φευ, δεν μπόρεσε να αποστηθίσει το όνομα του εθελοντή εντυποδιανομέα Ασιάτου μια και στα ανεκπαίδευτα ώτα του ήχησε ολίγον τι ακατάληπτον.

ΠΟΖΑ ΝΟΣΤΡΑ



Στη φωτογραφία , εις σύντροφος από την Βιρμανία ποζάρει περήφανος μπροστά από τα πόστερ του συνδυασμού που τον υποχρέωσε να διασχίσει χιλιάδες χιλιόμετρα για να έρθει να στηρίξει έναν αγώνα που συγκλονίζει την Άπω Ανατολή – από το Θιβέτ και το Τόκιο μέχρι την Ουλάν Μπατόρ και την Ταϊπέϊ.



Στην φωτογραφία αυτή διακόπτει τους πολιτικο-φιλοσοφικούς ρεμβασμούς του για να τοποθετήσει ξανά τους κώνους που ρυθμίζουν την κυκλοφορία των λαϊκών ορθόδοξων λιμουζινών που οδηγούσαν οι οπαδοί του Άδωνη.

ΑΡΑΙΑ-ΑΡΑΙΑ





Αν για κάθε τσιρίδα εμφανιζόταν και ένας ψηφοφόρος ο συνδυασμός του κ. Γεωργιάδη θα εκλεγόταν από τον 1ο γύρο. Δυστυχώς, ο λόγος του δεν φαίνεται να γεμίζει τα καθίσματα. Που πήγαν όλοι;

ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΒΡΩ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΦΕΔΕΣ



Οι τηλεδιδαχές του Άδωνη από την συχνότητα του Τηλεάστυ για τα στρατηγήματα του Πολυαίνου, την μακεδονική φάλαγγα και την Μιλτιάδειο υπερκέραση των άκρων της παρατάξεως των Μήδων στον Μαραθώνα δεν πήγαν χαμένες. Το πολυπληθές κοινό, ακόμα και την ώρα των δημογοριών των «Άντονι, Καρατάν, Δαλάϊκούρα» είχε περικυκλώσει τους μπουφέδες. Τα καναπεδάκια, τα σουβλάκια και οι φλογέρες δεν είχαν καμία ελπίδα να γλιτώσουν από τους προμαχούντες Αθηναίους. Οι οδοντογλυφίδες (δεν είχαν προβλεφθεί πηρούνια για την βραδιά) σπάθιζαν τον παγωμένο νυχτερινό αγέρα της Κηφισιάς και τα εν αφθονία προσφερόμενα μεζεκλίκια άφηναν τις τελευταίες τους θερμίδες στους τολμηρούς καταπίονες των Ελλήνων πατριωτών.

LUX ORIENTIS



Στγμιότυπο μεγάλης ιστορικής και συμβολικής αξίας. Ο απω-ανατολίτης συναγωνιστής δείχνει τον δρόμο στην κυρία που αφενός φοράει γούνα και αφετέρου κραδαίνει την Ελληνική σημαία. Φως εξ Ανατολών.

FOOD FOR THOUGHT



Τροφή για σκέψη τα πολυάριθμα φυλλάδια. Στο κέντρο το κερί με την φλόγα του Ελληνισμού που αντέχει στους αέρηδες της νύχτας και δεξιά (πάντα δεξιά) το… διακύβευμα των εκλογών ήτοι η μασαμπούκα πιατελόζα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 30/10/2010 09:20:51

    Η Μπουμπούκα ήταν εκεί?

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 30/10/2010 10:24:42

      Είχε γυρίσματα στο Maaastef Chef.

    • zackii avatar
      zackii @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 30/10/2010 12:07:16

      Aυτή τον έφαγε. Τι δουλειά είχε ένα άμαθο περί των ερωτικών παιδί με τέτοια? Εδώ σέρνει καράβι...και δε θα έσερνε το φουσκωτό βαρκάκι?

  2. Tassos avatar
    Tassos 30/10/2010 09:30:13

    Ρε παιδιά όλα αυτά τα κιτς καραγκιοζιλίκια είναι ίδιον αυτών των τύπων. Για τους μεγαλύτερους, τα είχαμε ξαναδεί επί χούντας. Τέτοια καραγκιοζιλίκια κάναν και κείνοι με κάτι γιορτές με χάρτινα πουλιά και δάδες και να χαμε να λέγαμε και φούντες να φουμέρναμε. Οταν λούμπεν στοιχεία βρεθούν με μπαγιόκο βγάζουν τον πραγματικό τους εαυτό. Και τρομάζει...

  3. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνοαρ avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνοαρ 30/10/2010 09:34:19

    Η συγκέντρωση ήταν για 26/10. Άλλαξαν ημερομηνία για να μαζέψουν κόσμο!

  4. oli avatar
    oli 30/10/2010 10:38:59

    Εξαιρετικο το αρθρο σου,φιλτατε.Ετεροδοξη μεν,καθημερινη αναγνωστρια δε αλλα το καλυτερο να ομολογειται...

  5. man8os avatar
    man8os 30/10/2010 10:59:03

    Φουσκα μεγαλη, ξεφουσκωνει ηχηρα, καθε μερα.

  6. Ramon avatar
    Ramon 30/10/2010 12:15:09

    theag ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ

  7. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 30/10/2010 12:40:36

    Και για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, το χειρότερο απ' όλα είναι ότι με κάτι τέτοιους κιτς τηλεμπουμπούκους κηλιδώνονται (κακώς) και οι αξίες που καπηλεύονται! (Θυμηθείτε το πατρίς-θρησκεία-οικογένεια των χουντικών). Αυτές πρέπει να σώσουμε από τα νύχια των φαιδρών....

  8. ΩΜΟΦΑΓΙΑ UBER ALLES! avatar
    ΩΜΟΦΑΓΙΑ UBER ALLES! 30/10/2010 13:25:14

    Μεγάλη απούσα η Φλώρα Παπαδοπούλου, Ελληνίς ιέρεια της ΩΜΟΦΑΓΙΑΣ!
    Θα μπορούσε άνετα να βελτιώσει τη γευσιγνωσία των επαναστατών βιετ-κογκ σε κάτι το πλέον υψίγευστον, ας πούμε σε ..."Βορίδη φιλέ μινιόν αλά Ντόρα"! Το μόνο σίγουρο ότι ακόμη κι έτσι, ο μέγας γαρδουμπάριος Καρατζα-φάγος δεν θα μπορούσε να τον χωνέψει! Αυτός ο κατηραμένος Βορίδης ούτε στον αφυγραντή της Φλώρας Παπαδοπούλου δεν εννοεί να εγκαταλείψει τα ρόπαλα και τα τσεκούρια...

  9. LS avatar
    LS 30/10/2010 14:02:40

    Βιρμανία; Στο τελευταίο, σχετικά πρόσφατο «Rambo», εκεί έκανε την επιδρομή του ο Σταλόνε.

    Πάντως οι καλεσμένοι του φέρνουν προς τους αγέρωχους τσολιάδες. Το ετούτο τους ολίγον. Το σαγόνι.

    Γαμώτο... Αυτή η χώρα ούτε έναν σοβαρό ακροδεξιό δεν είναι άξια να βγάλει.

  10. Διηνέκης avatar
    Διηνέκης 30/10/2010 15:19:08

    Κατάντια για την δύσμοιρη χώρα μας αυτός ο τύπος. Φαιδρός, φωνακλάς, ξερόλας, υβριστής πολιτών χάρη στην άνεση που τού προσδίδει (για πόσο ακόμη άραγε;) η βουλευτική του ασυλία, «τζάμπα (δήθεν) μάγκας», φραγκοφονιάς, ερωτιάρης, «μπουμπούκος». Εν ολίγοις, «κακό σπυρί» ο... Σπυρίδων - Άδωνις.

  11. antiochos avatar
    antiochos 30/10/2010 15:41:22

    Πουλι καλο αυτο το Αντουνι Γκιουρκιαντι.Πουλι καλο.

  12. Hase avatar
    Hase 30/10/2010 16:01:09

    Ρε τον αθλιο, ενω ειναι κατα των λαθρομεταναστων εχει μια αρμαθια απο αυτους στην δουλεψη του. Ειναι αραγε νομιμοι;;, δουλευουν με ΙΚΑ; η τους εχει σταφτηνιαρικα;;. Παντως την κουστουμια ουτε στον υπνο τους δεν την ειχαν δει οι τυποι.

  13. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 30/10/2010 17:11:52

    ΩΠΑ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ;;;;;;;;; ΡΕ ΑΔΩΝΑΪ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ Ι.Κ.Α. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ;

  14. Zogler avatar
    Zogler 30/10/2010 17:52:44

    Και τι έγινε που απασχόλησε δυο τρεις μετανάστες για να κάνουν τη δουλειά; Εδώ η Ελλάδα έχει μετανάστη πρωθυπουργό.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Zogler 30/10/2010 21:16:43

      Ειμαι σίγουρος ότι οι συγκεκριμένοι πήγαν στην ελληνική πρεσβεία της χώρας τους και ζήτησαν βίζα κανονικά...
      Ούτε που μου πέρασαν από το μυαλό ότι και αυτοί κουβαλήθηκαν από Τουρκία.
      Α παπα...
      Με κάτι τέτοια σούργελα απαξιώνεται ο πατριωτικός χώρος. Και αυτά να βλέπει η Νου Δου που έχει αφήσει το μέγα θέμα της λαθρομετανάστευσης να είναι ο προνομιακός χώρος του ανεκδιήγητου ΛΑΟΣ..

  15. 11888 avatar
    11888 30/10/2010 18:01:13

    "Πανικος και ομιχλη" στη κιτσοσυναθριση του γελοιοτερου φασιστα της ιστοριας.Ουτε τηλεφωνικο θαλαμο δεν γεμιζουν οι υποστηρικτες του.

  16. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 30/10/2010 21:11:40

    Δεν είναι λαθρομετανάστες. Είναι μέλη της ελληνικής μειονότητας της Ινδονησίας, με καταγωγή από Αμαλιάδα.
    Τη βαρυσήμαντη πολιτική ομιλία του κ. Σπυρίδωνος-Αδώνιδος Γεωργιάδη ακολούθησε μία συγκλονιστική ερμηνεία της 10ης Συμφωνίας του Μπετόβεν από την παγκοσμίου φήμης Συμφωνική Ορχήστρα του Μογκαντίσιου, με MasterChef την ερίτιμο κυρία Ευγενία Μανωλίδου.
    Μετά το τέλος της συμφωνίας, τα μέλη της ορχήστρας καθάρισαν τον χώρο και έπλυναν τα πιάτα.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ ΒΙΣ 30/10/2010 21:14:09

      Χα χα, τι Αμαλιάδα τι Ιάβα: Καρπούζια η μιά, και καρπούζια η άλλη.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Ο Θείος 30/10/2010 21:17:55

        Ο πατέρας τους μόνο ήταν από Αμαλιάδα. Η μητέρα από Ζαχάρω.

      • Hase avatar
        Hase @ Ο Θείος 30/10/2010 21:45:53

        Τι καρπουζια τι καρπαζια.

  17. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/10/2010 21:17:18

    Σκέψου μόνον να μπερδέψουν τον Άδωνι με τον Άντονυ (!), τι λαθο-ψηφία θα γινόταν άν είχαμε βουλευτικές εκλογές!

  18. PANOS avatar
    PANOS 30/10/2010 22:37:29

    aftos sigoura ikonomai me exipno tropo
    poulai elada
    kai pistebi oti prosferi
    poulai kai filia
    ton thimamai palia panta me ton mpexi sta kanalia
    aftos sigoura ikonomai
    poulai ellada

  19. αθυροστομος avatar
    αθυροστομος 31/10/2010 14:31:06

    Ωραία η ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ κατήντησε ΣΥΓΓΡΟΥ

    Ερώτηση:δημοσιογραφου ???

    Ο πρόεδρος του κόμματός σας έχει επανειλημμένα δείξει την συμπαράσταση και την στήριξή του στην Κυρία Ντόρα Μπακογιάννη. (Μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας υποστηρίζοντας το αντίθετο). Ποια είναι η θέση σας, δεδομένης της προκλητικά ανθελληνικής στάσης της Κυρίας Μπακογιάννη σε ζωτικής σημασίας θέματα ? (φυγή Καραβέλα….

    Απαντηση Γεωργιαδη…

    Την κα Μπακογιάννη ως Υπουργό των Εξωτερικών κανείς δεν την πολέμησε περισσότερο απ' όσο ο Γιώργος Καρατζαφέρης και ο ΛΑ.Ο.Σ. ….Τώρα όσον αφορά όμως την ανάγκη ενότητος της παρατάξεως, ώστε να μπορέσουμε να ρίξουμε το ΠΑΣΟΚ από την εξουσία, δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας νουνεχής άνθρωπος που πιστεύει ότι μπορούμε να κερδίσουμε όντες τριχοτομημένοι;
    Εμείς λοιπόν ούτε στηρίζουμε την κα Μπακογιάννη, ούτε την πολεμάμε, αντίπαλός μας είναι και πρέπει να είναι το ΠΑΣΟΚ και για να το νικήσουμε δεν περισσεύει κανένας!

    BLOCKERS. Αφού δεν περισσεύει κανείς ….Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο εφιάλτης .
    Βάλτε τότε μέσα στο ΛΑ.Ο.Σ. τον φίλο της Μιζοφοραkο,τον Καραβέλα,τον Καλατραβα,τον Σαρτίνι,τον Δραγουμάνο ,τον Σκυλακακη.,τον Ντορακη,τον ΑΡΟΥΛΗ,τον Λουλη και τον κάθε φλούφλη ,γνωστά Ντορο-κόπρο-σκύλα ,που οδήγησαν την χώρα στην φαυλοκρατία και στην μιζ-έρια.

    Πάντως η ρήξη και η ανατροπή δεν γίνονται με καταστρατήγηση των θέσεων και των αρχών του κόμματος. Η ρήξη και η ανατροπή δεν γίνονται με ευκαιριακή συνδρομή όλων των υπόλογων για την κατρακύλα της χώρας

    ΑΝΕΜΩΜΑΖΩΜΑΤΑ= ΔΙΑΒΟΛΟΣΚΟΡΠΙΣΜΑΤΑ …
    ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΑ ΣΚΙΡΤΗΜΑΤΑ….

  20. Λευτερης avatar
    Λευτερης 31/10/2010 20:29:15

    Καθετε ενας λαθρο απο εξω απο την εκδηλωση και δεν μπηκε στο μυαλο κανενος εαν ειναι βαλτος? Ο Λαθρο γιατι δεν ειναι εντος της εκδηλωσεις αλλα εξω? Με ποιους πολιτικους του ΛΑ.Ο.Σ ΜΙΛΑΕΙ? Φαινεται στην φωτο, τι πραγματικα μοιραζει? Μπορει να ειναι ενας απο τους 10.000 πολιτες στους οποιους θα φτιαξει τζαμι ο Νικολας...

  21. Πίστες Μπλε! avatar
    Πίστες Μπλε! 31/10/2010 23:27:56

    Κατάντια βρε Αδωνι!
    Κατάλαβες τί έκανες αυτά τα 3 χρόνια που διαχειρίζεσαι το καλάμι σου;
    Κατάλαβες ότι οι άνθρωποι που σε γνωρισαν πρίν σε γνωρίσει ο αρχηγός σου, τώρα κουνουν το κεφάλι τους στην θέα σου;
    Έδωσες πολλές φορές την διαφορά του Σοφού και του Σοφιστου!
    Πιστεύοντας ότι εσένα θα σε κατατάξουμε στους ...Σοφους!
    Θυμασαι εκείνο το παράδειγμα για τον σοφιστη που συνεχώς αναφέρεις...
    ...προσπαθούσε να πείσει τον Αριστοτέλη ότι ο άνθρωπος μπορουσε να πετάξει;
    Και εκείνος του απάντησε " ε τοτε πήγαινε στο γκρεμό και πέτα!"
    Πεταξες από τον γκρεμό Αδωνι! Κυριολεκτικά!
    Πέταξες και πιθανόν ακόμα να πετάς! Στις 6 Νοεμβρίου όμως, όπως και νάναι, θα καταλάβεις ότι δεν πετάς!
    Κρίμα Σοφιστή μου, κρίμα!

  22. sakis avatar
    sakis 01/11/2010 03:46:59

    Άν εξαιρέσετε τις τσιρίδες του Άδωνι αυτά που λέει είναι δομημένα επιχειρήματα ανεξαρτήτως αν διαφωνεί κάποιος μαζί του ή όχι απλώς οι φωνές του και ο τρόπος που μιλάει αδικούν τα λεγομενά του.Και περί ακροδεξιάς μην λέτε μαλ........ αυτά που υποστηρίζει τα υποστηρίζουν όλα τα δεξιά και κεντροδεξιά κόμματα στην Ευρώπη επειδή μετατοπίστηκε η ΝΔ προς τα αριστερά έγινε ακροδεξιός?Θυμάστε φαντάζομαι πρίν 3χρόνια εκείνο το ανεκδιήγητο καλωσορίζουμε όλους τους λαθρομετανάστες στην Ελλάδα του Προκόπη Παυλόπουλου λες και άκουγες το ακροαριστερό φασιστικό indymedia.Δηλαδή ο Σαρκοζί που διώχνει τους ρομά των Βαλκανίων από την Γαλλία είναι φασίστας όπως και φασιστική η πλειοψηφία των Γάλλων πολιτών που συμφωνούν μαζί του? Ή είναι ακροδεξιά η Μέρκελ που παραδέχτηκε ότι το πολυπολυτισμικό μοντέλο απέτυχε ή φασιστικός ο Ελβετικός λαός που σε δημοψήφισμα ψήφισε πλειοψηφικά κατά την ανέγερση μιναρέδων ή η Ολλανδία που αντιμετωπίζει σοβαρότατο πρόβλημα με τους μετανάστες έγινε και αυτή φασιστική βλέπεται πως στις περισσότερες δυτικές δημοκρατικές κοινωνίες δεν διαφέρουν και πολύ οι απόψεις τους περί μεταναστών και πολυπολυτισμικότητας με αυτή του Άδωνι απλώς στην Ελλάδα την ΑΝΤΊΘΕΤΗ ΆΠΟΨΗ ΑΠΌ ΑΥΤΉΝ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟΎ-ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΎ ΚΑΤΕΣΤΗΜΈΝΟΥ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΚΡΟΔΕΞΙΆ.Ενώ τις παρλαπίπες και ανοησίες του ακροαριστερού πάμπλουτου λαζόπουλου και την υποστήριξη στους ακροαριστερούς φασίστες εξτρεμιστές (κουκουλοφόροι,αναρχικοί,ακροαριστερές τρομοκρατικές οργανώσεις) και υπέρ της ανεξέλεγκτης μετανάστευσης είναι το απαύγασμα της δημοκρατικότητας αυτός που πιάστηκε πριν μερικά χρόνια σε ένα κότερο με πόσα κιλά κοκαίνης με φίλους του, κάνοντας τον κινέζο όταν τον ρωτούσαν αν γνώριζε για την υπαρξή τους κάνει τον τιμητή του ήθους και της δημοκρατικότητας αυτή είναι η κατάντια μας.Α και κάτι τελευταίο δηλαδή πιστεύεται τα όσα λέει ο Άδωνις για τους μετανάστες,τα γκέτο και το παραεμπόριο βρίσκουν αντίθετους τους Έλληνες πολίτες?Πόσοι έλληνες ενοχλούνται από την παρουσία λαθρομεταστών ή πόσοι Έλληνες θα έδιναν την κόρη τους σε Πακιστανό οικοδόμο ή μουσουλμάνο ή πόσοι είναι αυτοί που θα χαιρόταν που ο γιός τους είναι ομοφυλόφιλος ή λεσβία η κόρη τους ή πόσοι Αθηναίοι πολίτες θα ήθελαν την δημιουργία ενός τεράστιου τεμένους στον βοτανικό γνωρίζοντας πως μόνο με συνοδεία στρατού θα περνάνε απο΄την περιοχή αυτή λόγω της γκετοποίησης?Κανείς ή οι μεγάλη πλειοψηφία αν θέλετε γι αυτό αφήστε όλοι τις υποκρισίες μόνο και μόνο για να μην σας πούν οι δήθεν προοδευτικοί ρατσιστές απλώς αυτά που λέει ο Άδωνις είναι όλα εκείνα που μέσα στους τοίχους του σπιτιού μας τα συζητάμε και τα εκστομίζουμε απλώς ο άδωνις τα λέει φωναχτά

  23. Γιώργος avatar
    Γιώργος 01/11/2010 09:15:17

    Σε αντίθεση με τα λεγόμενα του στις εκπομπές, φαίνεται πως αποδέχται το Lux ex Orientis... :)

  24. blogger Άναυδος avatar
    blogger Άναυδος 05/11/2010 22:28:37

    Ο αλλοδαπός πλην σεβαστός κύριος είναι οφθαλμοφανέστατα θυρωρός του ενοικιαζόμενου χώρου εκδηλώσεων, φοράει και το σχετικό ένδυμα.
    Στο πάνελ της εκδήλωσης φαίνεται και το logo της εταιρίας που οργάνωσε το κοινωνικό της σκέλος, η InterSalas. Προφανώς, αυτή, εν συνεχεία μίσθωσε και τον χώρο όπου εργάζεται ο συγκεκριμένος κύριος.

    Στο δε ακροατήριο, δεν μου φαίνονται άνθρωποι που έχουν προσέλθει με "λιμουζίνες" παρά για καθημερινοί άνθρωποι. Η μικρή, μάλιστα, προσέλευση όπως διαφαίνεται, δείχνει οτι στα Βόρεια Προάστια των ευκατάστατων δεν πολυ-γουστάρουν τον πολιτικό Άδωνι Γερωγιάδη.
    Πιθανόν οι κορίνες για την κυκλοφορία να οφείλονται στο οτι ο χώρος έχει πρόσοψη στην οδό Κηφησίας και σε γειτονιά ανάλογων διελεύσεων. Κάτι μου λέει, μια και μένω στην Αθήνα, οτι αν πήγαινα από εκεί μια βόλτα θα έβλεπα του λόγου το αληθές.

    Το εδώ λασπολογικό άρθρο (μέχρις διαρροίας) του Σαμαρικού Antinews, μάλλον είναι βρωμιά προεκλογικής περιόδου παρά ουσία.
    "Αύριο" μπορεί να είστε Πασοκική, ή Κκέδικη σελίδα, ανάλογα τα οφέλη της εγολαβίας, ή με την αλλαγή εργοδότη μπορεί να αλλάξετε και όνομα σελίδας για το ξεκάρφωμα.

    Δυστυχώς οι βρωμιές αυτές είναι που συνθέτουν την κοινωνία που λέτε οτι πολεμάτε, και, τις παράγετε οι ίδιοι. Το λέω εδώ και καιρό οτι σωτηρία δεν έχουμε πλέον. Διότι ο λύκος αναγορεύτηκε σε φύλακα των προβάτων. Εσείς, οι σχετικοί, όλοι.

    Ο έμμισθος τσανακογλύφτης προπαγάνδας που την είχε στήσει εκεί για να βγάλει τις φωτογραφίες, έπρεπε να κατασκευάσει οπωσδήποτε συγκεκριμένη αντίληψη για το "υλικό", αλλιώς την επομένη δεν θα έπαιρνε το μεροκάματο. Κάνω λάθος;