#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/04/2012 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η διαπλοκή μας αγαπάει!


Τις προηγούμενες μέρες ο κ.Τσίπρας “το παιξε” μαχητής   ενάντια στη διαπλοκή & αποφάσισε να μη δώσει συνέντευξη στο ΜEGA. Βέβαια ξεχνάει πως φιλοξενούσε το   ΜEGA το Δεκέμβρη του 2008 όλο το ΣΥΡΙΖΑ για να ξεσκίσουν μαζί τον Καραμανλή.


 Ο κ. Καμμένος την έχει δει υπέρ πατριώτης που μάχεται ενάντια στο σύστημα που-δήθεν- τον χτυπάει. Βέβαια, ξεχνάει κι αυτός, πως ο άνθρωπος που χτυπήθηκε λυσσαλέα από τη διαπλοκή ήταν ο πραγματικός πατριώτης, ο Κ. Καραμανλής και τότε αυτός (ο Καμμένος) ποιούσε τη νήσσαν.


Το Spiegel αναφέρεται τον Α. Σαμαρά, υιοθετώντας πλήρως την πασοκική επινόηση πως είναι διψασμένος για εξουσία.

Ποιος;

Ο Αντώνης Σαμαράς που έχει στην πλάτη του δέκα πέτρινα χρόνια πολιτικής μοναξιάς.

Έλληνες, παίρνετε χαμπάρι τι θύματα προπαγάνδας γίνεστε κάθε μέρα;

Σας έχουν περάσει μέσα στο μυαλό να ψηφίσετε μικρό κόμμα. Σας διατάζουν σχεδόν και σεις νιώθετε περήφανοι  με τους εαυτούς σας ότι τους πήρατε επιτέλους χαμπάρι.

Η απόλυτη κοροϊδία είναι αυτό που συμβαίνει με τα μικρά κόμματα.

ΔΗΣΥ-ΔΗΜΑΡ-ΑΝΕΛ-ΣΥΡΙΖΑ-ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ-ΔΡΑΣΗ

Δηλαδή, αυτοί επαγγέλλονται το καινούριο μόνο και μόνο γιατί τα κόμματά τους είναι μικρά;

Από πού προέρχονται όλοι αυτοί; Δεν είναι πρώην μεγαλοστελέχη των δύο μεγάλων κομμάτων οι περισσότεροι εξ αυτών;

Δεν έχουν σχέση όλοι αυτοί με την σημερινή κατάσταση της χώρας;

Δεν μπορούν να παριστάνουν τις παρθένες, παρά μόνο τις 10 μωρές παρθένες.

Έλληνες, ξυπνήστε!!!

Είχαμε έναν αγνό πατριώτη, τον Κ. Καραμανλή και δεν πήγαμε να τον ψηφίσουμε το 2009-τότε που το σύστημα της διαπλοκής ήθελε πάση θυσία αυτοδυναμία για τον μεγάλο στοχαστή Γιώργο.

Έχουμε πάλι στο τιμόνι της παράταξης έναν μεγάλο πατριώτη πολιτικό-αλλά τώρα η διαπλοκή δε θέλει αυτοδυναμία γι’αυτόν .

Τον Αντώνη Σαμαρά.

Έλληνες, ας μην πετάξουμε κι αυτή τη φορά τη μεγάλη ευκαιρία για το Έθνος μας.

Κλείστε τα’ αυτιά σας στις Σειρήνες της διαπλοκής και με λογική και σύνεση ας δώσουμε τη δύναμη ενός έθνους στον Α. Σαμαρά και σίγουρα η Ελλάδα θα τα καταφέρει!!!

ΓΙΑΝΝΑ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Jimakos avatar
    Jimakos 30/04/2012 13:28:22

    Αν είσαι πολιτικος και φεύγεις από ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, τότε εξαγνίζεσαι και μπορείς να λες και να κάνεις ότι θέλεις, δεν έχεις καμία ευθύνη για το παρελθόν. Αν έισαι ψηφοφόρος τότε βλέπεις οράματα με επίγειους παράδεισους και μακροβουτια στα ρηχά νερά της κολακείας των πρώτων και του "λεφτά υπάρχουν". Αν είσαι αριστερός βέβαια, δεν υπάρχει θέμα, δεν συμμετείχες ποτέ στην λήψη αποφάσεων, δεν εχεις ευθύνη για τα πεπραγμένα, μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις τα ίδα ή διαφορετικά, μιας κι εσύ οριοθετείς πάντα τις ευθυνες των άλλων, ποτέ οι άλλοι τις δικές σου.

  2. wx avatar
    wx 30/04/2012 13:31:46

    "Βέβαια ξεχνάει πως φιλοξενούσε το ΜEGA το Δεκέμβρη του 2008 όλο το ΣΥΡΙΖΑ "
    θες να πεις τον φιλοξενουσαν για να τον ξεσκίσουν και να πέσει από το 18%, δεν πέρασε δα τόσος καιρός για να έχουμε ξεχάσει τι έγινε τότε..

    • alakran avatar
      alakran @ wx 30/04/2012 14:02:20

      Ποτέ δεν είχε 18% ο Τσίπρας.Και ποτέ δεν τον ¨ξέσκιζαν¨.
      Εκτός και αν πιστεύεις τις δημοσκοπήσεις, σύμφωνα με τις οποίες ο Δημαράς είναι περιφερειάρχης Ατικής και η Μπακογιάννη πρόεδρος της Ν.Δ.

      • alakran avatar
        alakran @ alakran 30/04/2012 15:09:26

        ...Αττικής...

  3. sousana avatar
    sousana 30/04/2012 14:44:19

    Αγαπητοι φιλοι του antinews θα ηθελα να μου σχολιασετε το site defencenet και κυριως τη χολη που χυνει το τελευταιο διαστημα εναντιον της Ν.Δ και του Αντωνη Σαμαρα. Καθημερινα βαζει δημοσκοπησεις που δειχνουν τη Ν.Δ να καταρρεει και τον Καμμενο να καλπαζει, μαλιστα χαιδευει τωρα ακομη και τον Τσιπρα. Ποτε δεν θα περιμενα ενα site που ειναι στρατιωτικων και υποτιθεται οτι αγαπα την πατριδα να συμπεριφερεται με τοσο αηθη τροπο. Ο Σαμαρας εχει να παλεψει με πολλα φιδια της αποδω πλευρας.Ολοι πρεπει αυτη τη στιγμη να σταθουμε διπλα του αλλα και να μην ξεχασουμε οταν ερθει η ευλογημενη ωρα ολους αυτους που εβαλαν τα σκοτεινα συμφεροντα τους πανω απο την πατριδα.

    • thanasis avatar
      thanasis @ sousana 30/04/2012 14:48:45

      ειναι εμφανες το βρωμικο παιχνιδι που παιζουν αυτοι

    • avanti avatar
      avanti @ sousana 30/04/2012 15:33:32

      Αυτοί αγαπάνε την πατρίδα αφού έχουν κοιτάξει μέσα στην τσέπη τους πρώτα. Η στάση του εν λόγω blog δυστυχώς είναι πολύ προκλητική και κανένας δεν ξέρει αν υπάρχει αλήθεια στα όσα γράφουν. Πάντως ο πόλεμός τους εναντίον του Σαμαρά είναι θηριώδης (Γιατί ?????).... ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ!!!!!!

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ sousana 30/04/2012 16:27:55

      Δεν είναι αυταπόδεικτο πως ένας ιστοχώρος "που αγαπά την πατρίδα" δεν πρέπει να "βάζει δημοσκοπήσεις που δείχνουν τη Ν.Δ να καταρρέει και τον Καμμένο να καλπάζει ... ακόμη και τον Τσίπρα", όπως φαίνεται πως θα επιθυμούσατε.

      Αν οι δημοσκοπήσεις είναι δικές του, το φορτίο πέφτει στους αναγνώστες του που ψηφίζουν με το συγκεκριμένο τρόπο. Αν οι δημοσκοπήσεις αναπαράγονται από άλλα μέσα, τι θα προτιμούσατε; Να δημοσιεύονται επιλεκτικά μόνο αν τα αποτελέσματά τους συμφωνούν με την πολιτική άποψη του ιστοχώρου;

      Μάλλον θα πρέπει να ανοίξετε περισσότερο τα παράθυρα του μυαλού σας.

      Η πραγματικότητα δεν ταυτίζεται πάντοτε με την πρόσληψή της από εμάς. Όποιος δεν το καταλαβαίνει συνήθως εκπλήσσεται... Και δεν αναφέρομαι μόνο στα πολιτκά πράγματα, αλλά γενικότερα.

      • avanti avatar
        avanti @ Αντίθεσις 30/04/2012 16:43:13

        Δυστυχώς ο εν λόγω ιστοχώρως δεν έχει αναφέρει τις πηγές του αναφορικά με τις δημοσκοπήσεις, το να αναφέρει ότι από μία πρεσβεία ...... που ανέθεσε δημοσκόπηση .... ποιά πρεσβεία? Γιατί δεν μας αποκαλύπτει, κρυφό το έχουν?
        Είναι δικαίωμα του ιστοχώρου να είναι υπέρ ενός κόμματος και είναι άλλο πράγμα ο αποπροσανατολισμός & η προπαγάνδα....

  4. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 30/04/2012 14:45:27

    ......Χθες ο πρόεδοεος του Σύριζα έκανε τη μεγαλύτερη γκάφα που αν παίξουν οι άλλοι καλή μπάλα θα αποδυναμώνετε συνεχώς και θα αυτοδιαψεύδεται .Μα είναι δυνατόν αρχηγός κόμματος να λέει ότι θα περιφέρω την πρόταση παρακάμπτοντας το Σύνταγμα και τους θεσμούς ;Είναι δυνατόν να προτείνεται για Πρωθυπουργός η κυρία Παπαρήγα από το Σύριζα; Ευτυχώς που τέτοια δεν τα μασάει το Κ.Κ.Ε Μήπως είναι στο πίσω μέρος του μυαλού του η επένδυση στη χαότητα και στην αναταραχή ;Δεν θέλω να πιστεύω ότι αυτό πράγματι εννοούσε .Δυστυχώς αυτά ειπώθηκαν και άντε να τα συμμαζέψεις .Αντώνη προχώρα είσαι ένα βήμα από το θαύμα .

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Κώστας ο Μακεδόνας 30/04/2012 17:50:52

      γιατί απορείς? πάντα ήταν υπέρ του χάους ο μικρός (θυμήσου τα Δεκεμβριανά του 2008, τη συνάφεια με τους αναρχικούς και τους κουκουλοφόρους, την αποφυγή καταγγελίας κάθε έκνομου επεισοδίου, τη θερμή υποστήριξη των λαθρομεταναστών και των δικών τους παρανομιών ... και....και... ων ουκ έστιν αριθμός!) - τι να λέμε τώρα?

  5. paul avatar
    paul 30/04/2012 15:05:53

    Εάν ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κατά της διαπλοκής , τότε πώς εξηγείται η υποψηφιότητα του πρώην αποστράτου της αεροπορίας στα Γρεβενά με τον ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος ήταν υπάλληλος της διαπλεκόμενης εταιρείας HOMS του Τσιγαρίδα, του Μαντέλη και ποιο πίσω του Άκη. Μπορεί να απαντήσει ο κ. Τσίπρας, σε ποιές άλλες εταιρείες ήταν υπάλληλος o συγκεκριμένος υποψήφιος και γιατί δηλώνει διεύθυνση μόνιμης κατοικίας στη Λάρισα αν και κατάγεται απο τη Δεσκάτη Γρεβενών, αφού κατοικεί στην Αθήνα; Για να μην τρελαθούμε. με όσα νταβατζιλίκια ακούμε, Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάμε για σχοινί.

  6. spiros avatar
    spiros 30/04/2012 15:08:22

    Πιστεύω ότι το σύστημα του προσέφερε το βήμα προς δύο κατευθύνσεις:
    α) να μπορέσει να καλύψει τις ευθύνες του ΠΑΣΟΚ ( μετέπειτα Υπατία.....)
    β) να εκθέσουν τον ΣΥΡΙΖΑ .
    Τα στελέχη νόμιζαν ότι τους "πάνε" και πέσανε στον λάκο........
    Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι συρραφή και δεν υπάρχει στρατηγική. Είναι κόμμα που ψαρεύει σε θολά νερά. Παληκάρι εκ του ασφαλούς. Τζάμπα μάγκες.

  7. spiros avatar
    spiros 30/04/2012 15:10:09

    ΓΙΑΝΝΑ πολύ σωστά " Να φοβού τους ευκαιριακές αγάπες"

  8. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 30/04/2012 15:32:36

    .....Έτσι λειτουργούν αυτοί εδώ και πολλά χρόνια .Ευτυχώς που λίγο πολύ τους ξεσκεπάζαμε αλλά είναι ανένδοτοι .Νόμιζαν ότι οι πλειοψηφίες θα υποτάσσονταν στις μειοψηφίες που πολλές φορές το πετύχαιναν γιατί οι άλλοι αδρανούσαν ή ηθελημένα και εις γνώση τους τους παρείχαν προστασία λειτουργώντας ως Δούρειος ίππος .Αυτά συντρόφια του Σύριζα πέρασαν .Η κοινωνία και μνήμη έχει και ιστορία γνωρίζει .Οι καιροί της αρπαχτής και του εξευτελισμού του δημοσίου συμφέροντος πέρασαν .Ο καθένας έχει και την ατομική ευθύνη του και ας μην κρυβόμαστε πίσω από τη συλλογικότητα που την κάνατε ιδιοτελή ατομικότητα .Εξάλλου χρόνια ολόκληρα ήσασταν ο βασικός πυλώνας της δημόσιας διοίκησης και μας τη βγαίνετε και από πάνω; Δεν ακούσαμε επίσημα να αναφέρεστε στο πρόγραμμά σας για το πόθεν έσχεν και τη φοροδιαφυγή .Γιατί άραγε ; Τί φοβάστε;

  9. LALA avatar
    LALA 30/04/2012 17:06:40

    Η γνώμη μου είναι (από όσα ακούω στον περίγυρό μου) ότι σήμερα ο ΣΥΡΙΖΑ είναι αξιωματική αντιπολίτευση. Την Κυριακή δεν ξέρω, θα δείξει...

  10. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 30/04/2012 17:32:06

    .....Αγαπητέ LALA όπως σωστά το λαλείς ..διαλαλείς ο ΣΥΡΙΖΑ θα πάρει 9-9.5%.Μετά από όλες αυτές τις κωλοτούμπες και τις ασάφειες αποδείχτηκε ότι πολιτικά είναι σε νηπιακό στάδιο και δικαίως .Φωνάζει ο κλέφτης να φοβηθεί ο νοικοκύρης .Αιδώς Αργείοι .

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ Κώστας ο Μακεδόνας 30/04/2012 18:51:45

      ΓΙΑΝΝΑ
      Συγχαρητήρια.

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 30/04/2012 22:06:49

    Γιάννα..απλά άψογη..χαίρομαι που επιστρέφεις δριμύτερη!!!