31/05/2008 22:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η δεύτερη ημέρα μας στο Ράλλυ Ακρόπολις



______________________________________________________________

Η δεύτερη ημέρα του Ακρόπολις πήγε για εμάς καλύτερα από την πρώτη. Παρά το γεγονός ότι είχαμε δυο σπασμένα αμορτισέρ (από ένα στον κάθε μπροστινό τροχό) καταφέραμε να μαζέψουμε το χρόνο που χάσαμε χθες. Αυτό σημαίνει ότι όπου το αυτοκίνητο δούλευε πηγαίναμε flat out. Στους «Α. Θεόδωρους 1» την πιο δύσκολη και μεγάλη (32, 16 Km) ειδική διαδρομή του αγώνα θα κάναμε εκπληκτικό χρόνο αλλά στα 10 τελευταία χιλιόμετρα πιάσαμε δυο (!) προπορευόμενα αυτοκίνητα μαζί και κόψαμε, επειδή τρώγαμε τη σκόνη τους και δεν βλέπαμε. Τα ίδια και στους «Α. Θεόδωρους 2». Η φωτογραφία είναι από Πίσια και κρίνεται μόνοι σας από τις αντιδράσεις του κόσμου πως πηγαίναμε. Στη συνέχεια άρχισαν να σπάνε τα αμορτισέρ. Τελικά είμαστε πάλι μέσα στο παιχνίδι για την ελληνική κατάταξη και όλα θα κριθούν σήμερα, την τρίτη και τελευταία ημέρα του αγώνα. Ο αγώνας τελειώνει με την Σούπερ Ειδική στο Τατόι. Αρχίζει στις 14.00, αλλά όσοι θέλετε να έλθετε, ξεκινήστε νωρίτερα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. politis-gr avatar
    politis-gr 01/06/2008 00:41:35

    Η Κορινθία φαίνεται πως σας ...πάει!!!!!
    Στα Πίσια 1 (στην Παν.Φανερωμένη) ο μικρός ξεσήκωσε τον κόσμο με το πέρασμα του.
    Άψογες γραμμές και κατά ομολογία όλων ,όταν μάθει καλύτερα το αυτοκίνητο θα πρωταγωνιστήσει στα Ν.
    Καλή συνέχεια , προσοχή στα λάστιχα στην Αγ.Σωτήρα και καλό τερματισμό!!!(και για τον χορηγό).

  2. factorx avatar
    factorx 01/06/2008 04:50:29

    Ευχαριστούμε. Αλλά ο ΟΠΑΠ είναι χορηγός της ΕΛΠΑ και η ανάρτηση του διαφημιστικού ήταν υποχρεωτική. Εμείς ούτε που καταδεχτήκαμε να σηκώσουμε το τηλέφωνο να ζητήσουμε χορηγία. Μόνο η Πουμα που είναι ιδιώτης.

  3. Sratis avatar
    Sratis 01/06/2008 07:33:50

    =http://www.mnec.gr/el/links/index.html
    Εποπτευόμενοι Φορείς Υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών –ΥΠΟΥΡΓΟΣ κ. ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ
    …………………………………………………………….
    ……………………………………………………………..
    Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο Α.Ε.
    ………………………………………………………………


    .
    = ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ [ζημίες της τάξεως των 65,68 εκ. ευρώ]

    http://www.euro2day.gr/news/enterprises/122/articles/331452/Article.aspx

    Δημοσιεύθηκε: 19:20 - 30/05/08

    Ζημιές ύψους 37,7 εκατ. ευρώ εμφάνισε στο α' τρίμηνο 2008 το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, με τα αποτελέσματα να επιβαρύνονται από ζημίες της τάξεως των 65,68 εκ. ευρώ στα χρηματοοικονομικά περιουσιακά στοιχεία και αυξημένες προβλέψεις απομειώσεων.
    ....ταχεία αναδιοργάνωση του ενεργητικού της Τράπεζας αποτελεί πρώτη προτεραιότητα της Διοίκησης, ώστε να επιτευχθεί η μείωση του
    αναλαμβανόμενου κινδύνου και ιδιαιτέρως στο χαρτοφυλάκιο των επενδύσεών του και ιδιαιτέρως, μέσω της μείωσης του χαρτοφυλακίου εναλλακτικών επενδύσεων.

  4. fantomas avatar
    fantomas 01/06/2008 10:49:40

    ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ......ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ....
    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΤΑΤΟΙΟΥ.....ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΨΗΛΑ!!!
    ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ (ΛΟΟΥ ΠΑΣ) ΟΤΑΝ ΑΓΩΝΙΖΕΣΤΕ !!!
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΩΡΑ!!!

  5. fantomas avatar
    fantomas 01/06/2008 10:50:56

    ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ (ΕΑΝ ΣΤΑΘΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΥΧΕΡΟΙ)...... ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ !!!

  6. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 01/06/2008 15:33:25

    μαζι σου !!!

  7. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 01/06/2008 20:35:39

    Καλλή επιτυχία παιδιά!!!