31/03/2009 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η δήλωση της ημέρας

Η Αστυνομία βελτιώνει συνεχώς τις τακτικές που εφαρμόζει για την αντιμετώπιση όλων των παραβατικών συμπεριφορών, δήλωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Ευάγγελος Αντώναρος, καταδικάζοντας τις τελευταίες εμπρηστικές επιθέσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Την ίδια ώρα τέσσερα άτομα με την απειλή όπλων αφαίρεσαν άγνωστο χρηματικό από κατάστημα της Probank στο Νέο Ηράκλειο και στη συνέχεια διέφυγαν ανενόχλητοι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/03/2009 16:51:01

    Κλασικό παράδειγμα του ψέμματος μέσα στο οποίο ζούν οι πολιτικοί. Έχουν τόσο εθιστεί στο να ψεύδονται για μικροκομματικούς σκοπούς που αν τους πετύχεις off guard μπορεί να απαντήσουν ψέμματα και στο ερώτημα "πως ονομάζεσαι;"

  2. leon avatar
    leon 31/03/2009 16:53:18

    XAAAAAA xa xa xa xa xa xa.....

  3. Swell avatar
    Swell 31/03/2009 17:01:35

    Σκέφτομαι τι θα γινόταν αν η αστυνομία δεν είχε βελτιώσει τις τακτικές της κι ανατριχιάζω...

  4. Swell avatar
    Swell 31/03/2009 17:03:20

    Να θυμίσω και ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΒΕΛΤΙΩΤΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.

  5. ataktos avatar
    ataktos 31/03/2009 17:20:56

    Αν δεν έκαμνε και τέτοιες βαρύγδουπες δηλώσεις ποιος θα τον ήξερε να το γιαουρτώσει μετά .

  6. Smash Direct avatar
    Smash Direct 31/03/2009 17:24:15

    Γιγαντα της παρα πληροφορησης και του ατελειωτου ψευδους δεν πας σπιτακι σου εσυ και η παραταξη σου που καθε αλλο καλο της κανεις...

  7. Aurora avatar
    Aurora 31/03/2009 17:36:07

    Απ' τη φαλακρα του ως ανω Ντελαλη η ΝΔ προβαλει ολο και προκλητικα τη γυμνια της.

  8. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 31/03/2009 17:38:40

    Μην τον κρίνεται τον καημένο, τώρα είναι κρατικός εκπρόσωπος αν ήταν σχολιαστής ή κριτής θα έλεγε άλλα πράγματα.

    ...καληνύχτα κ Εκπρόσωπε όταν αλλάξεις καρέκλα το ξανά κουβεντιάζουμε

  9. Vass avatar
    Vass 31/03/2009 17:43:59

    O Αντώναρος είναι το απόλυτο ξεκάρφωμα. Κανείς νοήμων δεν τον αντέχει όταν σχολιάζει πόσο μάλλον όταν διαψεύδει. Έχει επιλεγεί σκόπιμα ώστε να αποφεύγονται οι ερωτήσεις. Απορώ αν μιλάνε με τον Κωστάκη ή δουλεύει με βάση πάγιες εντολές.

  10. ΑΓΡΑΠΤΑ avatar
    ΑΓΡΑΠΤΑ 31/03/2009 17:51:09

    Τετοια διανοια παει χαμενη σε αυτη τη χωρα!

  11. Anonymous avatar
    Anonymous 31/03/2009 19:03:18

    Λίγα τα λόγια σας για τον Αντώναρου.
    Μιλάμε για τον κυβερνητικό εκπρόσωπο του μεγαλύτερου ηγέτη της νεώτερης Ελληνικής ιστορίας χα χα

  12. Μακρης Κωνσταντινος avatar
    Μακρης Κωνσταντινος 31/03/2009 19:20:11

    Αγαπητέ Αντωναρε
    Με χαρα μου διαβαζω ότι η κυβερνηση σου βελτιωνει τις μεθοδους καταπολεμησης της παραβατικοτητας.
    Και επειδη ζουμε στην εποχη της ταχυτητος (Ιντερνετ κτλ) και για να μην χρονοτριβουμε με χρονοβορες διαδικασιες ,( τα στοιχεια μου γνωστα ηδη ,και το τηλεφωνο μου 695.7166965, εάν χρειασθεις περισσοτερα )
    Ιδου λοιπον πεδιον δοξης λαμπρον!!!
    ΚΟΝΤΑ ΑΕΒΕ. 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 20 & ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ ΑΧΑΡΝΕΣ, 13671 ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Tel: 210-2406990 210-2406688. Fax: 210-2460694
    (εταιρεια συμφεροντων μελων του γνωστου ανα το πανελληνιο ιδιοκτητη της, ΣΤΕΛΙΟΥ ΚΑΝΑΚΗ ΑΕΒΕ –μελουςτου ΧΑΑ)
    Στειλε τον ΕΦΕΤ λοιπον (ξερει ηδη τον δρομο γιατι εχει ξαναπαει) στην εταιρεια και εχει επιβαλλει και προστιμο www.efet.gr/deltio240.html. να ξαναδωσει αλλο ενα και να κατασχει και το εμπορευμα όπως του επιβαλλει ο νομος.
    Και πληροφοριακα (γιατι ειμαι σιγουρος ότι θα κανουν σωστα και χωρις πολιτικες παρεμβολες, την δουλεια τους, από αδωντες τους μοιραιους και αβουλους ανταμα) να ασχοληθουν όχι με αυτά που «βρηκαν» την προηγουμενη φορα αλλα με αυτά που είναι το χονδρο ζουμι ( μιγματα κεικ ).
    Και μια που θα τους φερει ο δρομος τους από το Μενιδι,
    ας πανε και μια βολτα στον άλλο εκλεκτο επιχειρηματια Μπενακη Κωστα ,με την Olympic Foods αεβε, διπλα στην Μεταμορφωση, γιατι και αυτος δεν μας τα λεει καλα ,πως είναι δυνατον να τον προμηθευουν με μικροποσοτητες οι Αμερικανοι και να κανουν ειδικη παραγγελια με μη γενετικως τροποποιημενα , και εάν τα διαπιστωσετε όλα αυτά ότι είναι αληθινα ,καντε και μια βολτα από το Χημειο του Τελωνειου στο λιμανι να δειτε τι κανουν αυτά τα παιδια,κοιμουνται η τιποτε αλλο;
    Και εάν εχεις χρονο να διαθεσεις και θεληση να μαθεις,τι εστι επιχειρηματικοτητα στην Ελλαδα ,το τηλ. μου το εχεις, στην διαθεση σου για να μαθεις εάν μπορει καποιος με εντιμοτητα να φτουρηση στην Ελλαδα η πρεπει να πληρωνει μπραβους για να προστατευει την δουλεια του, γιατι εγω σε αυτή την διαπιστωση εχω καταληξει. Βεβαια εάν την γλυτωσεις από τα λαμογια «επιχειρηματιες» δεν θα την γλυτωσεις από τα λαμογια του Δημοσιου. Στην διαθεση σου λοιπον και καλη επιτυχια στον αγωνα σας για την καταπολεμηση της παραβατικοτητας.
    ΥΓ. και εσεις αγαπητοι δημοσιογραφοι και Μπλογκεραδες αντι να ασχολειστε πως ξυπνησε ο Γιωργακης και ο Κωστακης και μεχρι να κανει και την επανασταση η Αλεκα, θα εχουμε γινει χειροτερα από Αλβανια, στην διαθεση σας, για ολο το στορυ, να το διαδωσετε και με επωνυμα στοιχεια και όχι κουβεντουλες του αερα.

  13. Μακρης Κωνσταντινος avatar
    Μακρης Κωνσταντινος 31/03/2009 19:25:42

    μια μικρη διορθωσουλα.
    (εταιρεια συμφεροντων μελων της οικογενειας του γνωστου......)

  14. Μακρης Κωνσταντινος avatar
    Μακρης Κωνσταντινος 31/03/2009 19:37:35

    @ 13 metaxy mas

    Βρηκα δουλεια του δικου σου και του Καχριμακη, διαβασε παραπανω.

  15. Orestios avatar
    Orestios 31/03/2009 20:08:45

    Σε αντίθεση με τον Αντώναρο, ο επαναστάτης αντιαμερικανός εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ, που φθονεί απείρως τον Λοβέρδο, πάνω σε μια αποστροφή του αιχμηρού και φιλελληνικού λόγου του δήλωσε:την κρίση να μην πληρώσουν οι εργαζόμενοι, αλλά αυτοί που την προκάλεσαν. Θέλοντας να είναι αντίθετος με την πολιτική Ομπάμα που τα παίρνει από το λαό και τα δίνει στους επιχειρηματίες και τους τραπεζίτες. Το επαναστατικό του πνεύμα και η μαχητική του πυγμή είναι αντίθετες ακόμα και στο πνεύμα του GAP, αυτού του Μέγιστου των Μεγίστων, τώρα και Οικονομολόγου (ο θεός να τον κάνει), που θέλει να εφαρμόσει την πολιτική Ομπαμα στην Ελλάδα, κοινώς: εσείς φταίτε που δεν έχετε να πληρώσετε τα δάνειά στους ταλαίπωρους τραπεζίτες, που τόσο κόπιασαν για να τα φτιάξουν και να σας τα δώσουν, αχάριστοι.
    Αναμένουμε να του απονεμηθεί τίτλος από το Μασατσούτσετς για την άριστη γνώση της Ελλικής γλώσσας.
    Αυτές είναι αναγνωρίσεις κιτσάρες Έλληνες.

  16. RUSSIA avatar
    RUSSIA 31/03/2009 20:47:29

    O ANTHROPOS EINAI POLI MA.........S DEN EXEI ORIA H FANTASIA TOU.

  17. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 31/03/2009 21:33:41

    15 metaxy mas"' Aυτa διαβαζει ο ο orestios και τα παιρνει στο κρανιο και ας μη το ομολογει.Αλλως τε μπορει να υπαρξει εκ των πραγματων συγκριση?? Μη τρελλαθουμε εντελως!!!

  18. Μακρης Κωνσταντινος avatar
    Μακρης Κωνσταντινος 31/03/2009 22:14:57

    Προς ΕΦΕΤ

    1.ΑΞΙΟΤΙΜΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΑΣ ΑΠΟΣΤΕΛΛΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ, ΠΟΥ ΑΠΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΩΝ .
    2. ΣΑΣ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ - ANTINEWS - http://www.antinews.gr/?p=5792#comments
    3. ΘΑ ΑΝΑΡΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΩΣ ΑΝΩ ΜΠΛΟΓΚ, ΠΑΡΟΤΙ
    4. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΒΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ ΝΑ
    ΑΝΑΛΑΒΩ ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ


    ---------- Προωθημένο μήνυμα ----------
    Από: costia mc
    Ημερομηνία: 31 Μάρτιος 2009 9:57 μμ
    Θέμα: υπ`οψιν του Προεδρου και των μελων της Ομοσπονδιας σας.
    Προς: omarte@otenet.gr

    Αγαπητε Προεδρε

    Ειδοποιησε τα Μελη σου ,ότι οπου διαπιστωνω ότι αγοραζουν και διαθετουν τα Αμερικανικης προελευσης Μιγματα Κεικ θα αναρτω στα μαγαζια τους ότι χρησιμοποιουν ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ καθως και θα στελνω ειδοποιηση στον ΕΦΕΤ ( οι αγαπητοι συναδελφοι σου ,ξερουν ποιες εταιριες είναι).

    Όπως ΕΥΚΟΛΑ μπορεις να πληροφορηθεις (εάν δεν εισαι ηδη γνωστης) από αλλους συναδελφους σου ,ότι εχω τεκμηριωμενο λογο για να προβω σε αυτές τις ενεργειες και δεν θα διστασω να το κανω, παρ`ολο που στο παρελθον εχω συνεργαστει με πολλους συναδελφους σου, αλλα όπως αυτοι δεν διστασαν να ανοιξουν τις πορτες τους σε στυγνα κλεφτρονια, αλητες και χυδαιους συκοφαντες για να βουτηξουν την δουλεια μου, οι ιδιοι μου παρεχουν ετσι το δικαιωμα να προχωρησω ελευθερα σε αυτές τις ενεργειες.

    Επειδη δε σημερα, διεπιστωσα ότι παρ`ολο που εγιναν αντιληπτοι από τον ΕΦΕΤ και τους επιβληθει προστιμο βαση του Δελτιου/ΕΦΕΤ ΝΟ 240, ξαναρχισαν να κανουν την ιδια δουλεια, τωρα δεν προκειται όμως να τους αφησω ετσι και ηδη θα στειλω ενημερωση στον ΕΦΕΤ.

    Στην διαθεση σου για ότι παραπανω πληροφορηση χρειαζεσαι

    Μακρης Κωνσταντινος

    Πρωην Εκπροσωπος της

    ΦΟΥΝΤ ΙΝΝΟΒΕΣΙΟΝΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

  19. ariel avatar
    ariel 31/03/2009 22:26:37

    Είδατε κανένα από τα ΜΜΕ να αναφέρουν την πληροφορία του Μεταξύ μας @ 15?? Εχουν άλλα σπουδαιότερα να πουν. Είτε συμπαθεί κανείς τον Γιώργο είτε όχι, είναι τιμή σε Ελληνα πολιτικό και το παραγνωρίζουμε. Μπράβο μας.

  20. ariel avatar
    ariel 31/03/2009 22:37:55

    Συνέχεια του @20, μόλις το μετέδωσε ο Παπαγιάννης στο Εξτρα. Να μην αδικούμε κόσμο.

  21. Orestios avatar
    Orestios 01/04/2009 00:32:23

    Σκορπιέ, o νέος guru της οικονομίας λέγεται GAP?
    Όπως λέμε: η αλεπού γιατρός?

  22. Giorgos avatar
    Giorgos 01/04/2009 01:24:02

    Είναι αναμφισβήτητα «η δήλωση της ημέρας»! Και το κακό είναι ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος κάνει σχεδόν κάθε μέρα και μία δήλωση που είναι «η δήλωση της ημέρας».

  23. Giorgos avatar
    Giorgos 01/04/2009 01:25:16

    Είναι αναμφισβήτητα η δήλωση της ημέρας. Και το κακό είναι πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος, που τυχαίνει να είναι κυβερνητικός εκπρόσωπος -απορώ γιατί- κάνει σχεδόν κάθε μέρα και μια δήλωση που είναι η δήλωση της ημέρας!

  24. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 01/04/2009 16:17:18

    ...τι να λενε οι εκπροσωποι,ερημοι κι απροσωποι...