14/09/2008 21:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η γκαντεμιά έσπασε



__________________________________________________________________________

Το Πανελλήνιο Κύπελλο Χώματος, συνεχίστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο στην μαγευτική περιοχή της Λίμνης Πλαστήρα. Σε έναν αγώνα που διοργάνωσε η τοπική ΑΛΑΜΑΠ, συμμετείχαν 75 πληρώματα που πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους θεατές.

Πρώτος στη γενική κατάταξη ο Έλληνας πρωταθλητής Άρης Βωβός, δεύτερος ο έμπειρος Χρήστος Πλατής και τρίτος ο Πάνος Ζήσης, με ελάχιστες διαφορές μεταξύ τους.

Προσέξτε τους χρόνους της τρίτης και τελευταίας ειδικής διαδρομής (10,2 Km):

Βωβός  8΄ 44'' 50

Πλατής 8' 46'' 72

Ζήσης   8' 48'' 26

Επειδή όμως το αυτοκίνητο του Πλατή ήταν Κατηγορίας Α', δεν βαθμολογείται για το Κύπελλο Χώματος. Έτσι στην βαθμολόγηση για την Κατηγορία Ν (GR.N) είμαστε δεύτεροι.

Διαβάστε κι αυτό και το ευχαριστούμε για τα καλά λόγια:

http://www.xwmatinos.gr/xwma/modules.php?name=News&file=article&sid=723\

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 14/09/2008 21:46:33

    Συγχαρητήρια Βασίλη

  2. Φίλαθλος avatar
    Φίλαθλος 14/09/2008 22:03:39

    Συγχαρητήρια κι απο μένα. Μπήκα στο
    http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-news-article&race_id=0&article_id=15171

    για να δω αποτελέσματα και ούτε μια φωτογραφία του μικρού δεν είχαν ενω συνηθίζεται να μπαίνουν ο πρώτος, ο δεύτερος και ο τρίτος.

    Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι δεν έβαλαν τους χρόνους, ενω κάθε φορά το κάνουν.

  3. Xase avatar
    Xase 14/09/2008 22:11:11

    Μπραβο!

    Παντα ετσι, αλλωστε οι επιτυχιες ειναι παντα μεγαλυτερες οσο μεγαλωνουμε.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/09/2008 22:11:39

    Την οπισθεν στο EBO αντι για R την εχεις Β ??

    (Βατοπεδι)

    ΠΠ

  5. Xase avatar
    Xase 14/09/2008 22:14:12

    Καλα ΠΠ
    Το δικο σου το μυαλο τρεχει με πιο πολλα χιλιομετρα ετσι;;

    φιλικα!

  6. dona E avatar
    dona E 14/09/2008 22:18:00

    Συχγαρητηρια.Ωραια τα μερη μας για αγωνες.

  7. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 14/09/2008 22:26:09

    Το κύπελο, το κύπελο!

    @ππ
    δεν παίζεσαι!

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/09/2008 22:44:33

    Επικαιρο
    --------

    Ένας τύπος γυρνά αργά στο σπίτι του μία νύχτα:
    - Ανησύχησα! Που στο καλό ήσουνα; ρωτά η γυναίκα του.
    - Α, λέει αυτός, δεν ήταν τίποτε. Πήγα να κάνω ένα τατουάζ.
    - Τατουάζ; Τι τατουάζ έκανες;
    - Ένα χαρτονόμισμα των 100 ευρώ στα γεννητικά μου όργανα, λέει αυτός περήφανα.
    - Χαρτονόμισμα; Μα τι στο καλό σκεφτόσουνα; Δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανες είναι τρελό;
    - Μπα, είχα τους λόγους μου. Πρώτος μου αρέσει να βλέπω τα λεφτά μου να αυξάνονται, δεύτερον, μου αρέσει να παίζω με τα λεφτά μου, τρίτον μου αρέσει να έχω λεφτά στα χέρια μου, και τέταρτον έτσι θα μπορώ να σου δίνω 100 ευρώ όποτε το θελήσεις!

    ΠΠ

  9. Vass avatar
    Vass 14/09/2008 23:22:48

    Βασίλη εύγε. Έσπασε το ρόδι. Το σημαντικότερο όλων είναι ότι διασκεδάσατε κι αυτός είναι καλός λόγος για να έχει κανείς πάθος να συνεχίζει το χόμπυ του. Τώρα που το σκέφτομαι βλέπω ο ΘΒΡ θα σας προτείνει για χορηγία στον ΟΠΑΠ, αφού το Βατοπέδι είναι σε εμπάργκο.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/09/2008 00:27:43

    αν και δεν καταλαβαίνω από αυτά, χαίρομαι που είστε ευχαριστημένοι και σώοι. Καλά, τρέχετε ενάντια στο κεφάλαιο;

  11. aionios avatar
    aionios 15/09/2008 01:12:28

    Συγχαρητήρια για το χάλκινο!!!
    Ούτε εγώ ξέρω από ράλι αλλά αν βρεθεί κάτι για Βωβό και Βατοπέδι πάτε για αργυρό?

  12. ρεμάλι avatar
    ρεμάλι 15/09/2008 02:02:06

    Factorx ο ολυμπιακός κέρδισε στη Ξάθνη

  13. era avatar
    era 15/09/2008 02:45:55

    Factorx αυτοί που τρέχουν στις κούρσες πληρώνουν εφορία;

  14. Factorx avatar
    Factorx 15/09/2008 02:56:22

    @era, βγάζεις κακιούλες ε; Και αν και δεν πρέπει να σου απαντήσω επειδή είσαι "ανίκητος", φυσικά και πληρώνουμε εφορία ΦΠΑ και τα πάντα απο την στέπη μας πλην της χορηγίας απο την πούμα.
    Εσλυ πληρώνεις ή οι "ανίκητοι" έχουν φοροαπαλαγή;

    και που είσαι; εμείς δεν κρυβόμαστε πίσω απο ένα ψευδώνυμο, ή ράσο

  15. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 15/09/2008 07:59:55

    Εμένα προσωπικά - αγαπητέ μου κ.Βασίλη - το σπορ αυτό δεν μου άρεσε ποτέ.Ισως λόγω της υψηλής επικινδυνότητας.Δεν ξέρω.

    Οτι δεν μου πάει εμένα,δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να προτιμούν άλλοι.

    Συγχαρητήρια για την δεύτερη θέση σου και εύχομαι ότι καλλίτερο!!!

    Ιωάννης Εμμ.Νομικός

  16. καρδάσης avatar
    καρδάσης 15/09/2008 08:25:13

    @Ιωάννη Εμμ.Νομικό

    Την καλημέρα μου και vivere pericolosamente.

    Οι πολιτικοί μας είναι περισσότερο, "υψηλής επικινδυνότητας".

  17. fantomas avatar
    fantomas 15/09/2008 14:41:43

    ΜΠΡΑΒΟ..... ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ!!!

    ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ..... ΕΑΝ ....ΛΕΩ ΕΑΝ....
    ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ, ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ....
    ΙΣΩΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΩΡΑ ΤΩΝ 2' ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ!!!

    ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚ ΤΩΝ ΔΥΟ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΑ?

    ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΙΛΟ...... ΜΑΛΛΟΝ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!

    ΦΙΛΙΑ....ΚΑΙ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

  18. Factorx avatar
    Factorx 15/09/2008 15:47:39

    Μπήκα σε πρόγραμμα Φάντομ

  19. Factorx avatar
    Factorx 15/09/2008 15:50:15

    @Ιωάννη Νομικό: κ. Γιάννη μας ο βαθμός επικινδυνότητας είναι χαμηλότητας. Για να καταλάβετε έχω τουμπάρει τρείς φορές με "όσα" και δεν έπαθα τίποτα. Μόνο η τσέπη μου. Αν τηρείς αυστηρά τους κανονμισμούς ασφαλείας πολύ δύσκολα θα πάθεις κάτι, ακόμα και σε σοβαρά ατυχήματα, μακριά απο εδώ

  20. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 15/09/2008 17:05:01

    @Anonymous 3:51: Ωραίο! Τράβα τσάκω για τον κόπο σου, 2-3 κατοστάρικα ΠΠ!

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/09/2008 17:30:13

    21.
    αχχαχαχαχααα

    ολα καλα γεροντα ?? με ΠΠ κατοσταρικα να πληρωσουμε το τιμολογιο ΟΑ. Αν και προτεινα να το πληρωσει ο Εφραιμ να ρεφαρει.....!!

    ΠΠ

  22. fantomas avatar
    fantomas 15/09/2008 18:12:58

    Factorx Says:
    September 15th, 2008 at 3:47 pm
    Μπήκα σε πρόγραμμα Φάντομ

    ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗΣ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ..... ΑΣΤΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

  23. Factorx avatar
    Factorx 15/09/2008 22:54:50

    @Anonymous Η Πατρίδα είναι μια πολύ καλή εφημερίδα της Καρδίτσας, απο όπου κατάγονται δυο φάκτορες και είναι και χορηγός της προσπάθειας του Π. Ζήση. Και για να μην ψάχντε για διαπλοκες ανήκει σε πολύ καλό μας φίλο

  24. καρδάσης avatar