#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/11/2009 14:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η βάση της Ν.Δ θα αποφασίσει το μέλλον του κόμματος αλλά και της Ελλάδος...!



Μήπως ήρθε η ώρα για να κάνουμε την αρχή;

Στην εκλογική διαδικασία που θα λάβει χώρα την Κυριακή διακυβεύεται εκτός από το μέλλον του κόμματος της Νέας Δημοκρατίας και το μέλλον της Ελλάδος. Μέχρι στιγμής, αν και η αλήθεια είναι πως είναι νωρίς ακόμα, η κυβέρνηση δεν έχει ανταποκριθεί σε αυτά τα οποία υποσχέθηκε στους Έλληνες, ενώ ακολουθεί κάποιες τακτικές, για τις οποίες οι Έλληνες δεν ενημερώθηκαν και δεν ερωτήθηκαν ποτέ, σε κάποια άλλα θέματα. Ως εκ τούτου πολύ σύντομα και φυσικά μετά από δυσμενή κατάσταση για τη χώρα θα κλιθεί πιθανόν η Ν.Δ να κυβερνήσει και πάλι… αφού προηγουμένως έχει περάσει από το στάδιο της «κάθαρσης». Το ερώτημα λοιπόν σε αυτήν την περίπτωση είναι ένα! Είναι έτοιμοι οι ψηφοφόροι της Ν.Δ να λάβουν γενναίες αποφάσεις προς το συμφέρον αφενός του κόμματος τους αλλά αφετέρου και της πατρίδας μας; Η διαδικασία της εκλογής Προέδρου στη Ν.Δ είναι η μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα να κάνει μια σημαντική αρχή. Μια αρχή που θα έπρεπε φυσικά να έχει γίνει ίσως και δεκαετίες πριν…! Η αρχή αυτή είναι η κάθαρση της οικογενειοκρατίας!

www.ellinikiafipnisis.blogspot.com

ΣΧΟΛΙΑ

  1. effie B. avatar
    effie B. 28/11/2009 14:29:56

    Ψηφιζω Αντωνη Σαμαρα γιατι εισηγαγε την ιδεολογικη πολιτικη καθαροτητα και απεμπολησε το ψευτοδιλημμα του μεσαιου χωρου
    Ψηφιζω Αντωνη Σαμαρα για την επανιδρυση ενος πλειοψηφικου Ευρωπαικου κεντροδεξιου κομματος
    Ψηφιζω Αντωνη Σαμαρα για ενα πολιτικο συστημα αξίων και αξιών
    Ψηφιζω Αντωνη Σαμαρα για την Πατριδα μου!!!!!!!

  2. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 28/11/2009 14:43:46

    Μαθήματα δημοκρατίας δίνει, για μια ακόμη φορά, η κεντροδεξιά παράταξη.
    Εκλέγει τον εκλεκτό του λαού και όχι τον εκλεκτό των συμφερόντων και των καναλαρχών, σαν τους πασόκους.
    Έξω τα σόγια και τα πολιτικά τζάκια από την πολιτική.

    • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
      ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ ελεύθερος 28/11/2009 14:52:41

      ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΤΟΥΣ....
      ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ....

    • αχαβαχ avatar
      αχαβαχ @ ελεύθερος 28/11/2009 14:53:00

      Πράγματι, ο εκλεκτός του λαού Ευάγγελος Βενιζέλος έπρεπε να είναι σήμερα αρχηγός του ΠΑΣΟΚ και πρωθυπουργός.

  3. lsz avatar
    lsz 28/11/2009 14:59:52

    ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ Μ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ

    μονο με τα sms που στειλε η ντορα στηριζουμε το ασφαλιστικο

  4. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 28/11/2009 15:06:18

    Γερά παιδιά ! Να ψάξουμε ο καθένας από εμάς από στον κύκλο του αυτους που για διάφορους λόγους είναι διστακτικοί στο να πάνε να ψηφίσουν. Να τους πείσουμε ότι αύριο πράγματι κρίνεται το μέλλον της παράταξης.
    1-2 άτομα ο καθένας μας ακόμα και θα σφραγίσουμε τη νίκη.

  5. koinos_nous avatar
    koinos_nous 28/11/2009 15:09:33

    Το "μαθαρμα" του 65 που ειναι?

  6. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 28/11/2009 15:33:23

    Η τρελοδημαρχεσσα της Αθηνας μαζι με τον συνεργατη του (Καφεζα) επιμένουν να μην απαντουν στα ερωτηματα διαφόρων blogs αν γνωρίζουν κατι για τα sms της ομάδας ΛΥΚΑΒΒΗΤΟΣ και ποιός χρεώνεται για αυτά? Μήπως οι δημότες Αθηναίων που σαν κορόιδα πληρώνουν τα αυξημένα δημοτικά τέλη της τρελοδημαρχέσσας?

  7. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 28/11/2009 15:42:15

    Το "κάθαρμα" κινεί τα νήματα λάσπης και συκοφαντίας, μέχρι αύριο.
    Ο Μ ιζαράκης έχει ήδη αμφισβητήσει το αποτέλεσμα των αυριανών εκλογών...

  8. alexandros avatar
    alexandros 28/11/2009 15:45:51

    μην φοβάστε τίποτα ,το συστημα μητσοτάκη ότι πέτυχε πέτυχε ,ότι κατόρθωσε να κάνει τόκανε , τώρα ο κόσμος της ΝΔ συσπειρώνεται κοντά στον Αντώνη Σαμαρά . Δεν το λέω για να σας ντοπάρω ,είμαι υπευθυνος σε επαρχιακή πόλη προπύργιο της οικογένειας , από το πρωί ο κόσμος βγαίνει πλέον και εκφράζεται χωρίς φόβο,έκανε μεγάλη εντύπωση στον κόσμο η χθεσινή συνεντευξη του Σαμαρά στο ΚΡΗΤΗ TV, μου κάνει φοβερή εντύπωση , πολλές φορές δεν πιστευω τα μάτια και τα αυτιά μου, χωρίς φόβο και πάθος το ...τέρας νικήθηκε, σας το λέω , από αύριο, δεν θα υπάρξει 2ος γύρος . ΘΥΜΥΘΗΤΕ ΜΕ

  9. Αερικό avatar