#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/05/2009 22:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αφομοίωση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 23/05/2009 22:52:49

    μπορεί να τους έλειπε ο μηχανισμός για το ηλεκτρικό παράθυρο που υπάρχει μέσα στο γκρουπ της πόρτας και κάποιο ηχείο

  2. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 23/05/2009 23:18:48

    ΜΙΑ ΠΟΥ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΑΚΟΜΗ Η ΩΡΑ ΤΗΣ.
    ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΛΟΝΔΙΝΟΥ,ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ ΚΑΙ JEW YORK ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
    ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΣΥΜΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ.ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΑ.
    ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΡΟΖΕΝΣΤΑΙΝ ΚΑΙ ΚΑΧΜΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ "ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟ ΔΕΡΑΣ" ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕ ΕΣΚΕΝΑΖΥΜ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ "ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ" ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΟΝΙΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ.

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/05/2009 00:14:12

    Προχθές κάλεσα το 100 διότι κάποιος μάλλον μεθυσμένος ή μαστουρωμένος εύσωμος "αθίγγανος" παρενοχλούσε (άσχημα) διερχόμενους αλλά και παιδάκια στη παραλία της Θεσαλονίκης. Ακόμη περιμένω να έρθουν οι αστυνομικοί!
    Όσο ήρθαν σε εσάς άλλο τόσο ανταποκρίθηκαν και στο περιστατικό που κατήγγειλα επώνυμα...
    Δεν ξέρω τι να πω.
    Πρέπει να υπάρχει κάποιο σχέδιο σε εξέλιξη.
    Δεν εξηγείται αλλιώς η νοσηρή κατάσταση που επικρατεί.
    Το να λέμε ότι κάνουν λευκή απεργία δεν το εξηγεί το φαινόμενο.

  4. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 24/05/2009 01:29:07

    @3, η αστυνομία είναι ευνουχισμένη εδώ και 30 χρόνια. Φροντίζουν κάποιοι να κουβαλάει ακόμα τις αμαρτίες της χούντας.

  5. Επέστρεφε avatar
    Επέστρεφε 24/05/2009 01:36:07

    "Γίναμε όντως ο πολυπολιτισμικός παράδεισος που ονειρεύεται ο ΣΥΡΙΖΑ…"
    Eίναι δε τόσο η επιροή που ΣΥΡΙΖΑ στην αφομίωση ώστε τόσο στην ΓΑΛΛΙΑ όσο και στην ΙΤΑΛΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ κ.λ.π. εχει δημιουργήσει τρομακτικά προβλήματα με τις αφομοιώσεις.
    Εμπρός λοιπόν όλοι μαζί να λέμε κάτι για τον ΣΥΡΙΖΑ γιατί πες ,πες όλο και κάτι θα μείνει!!
    Ενοείται ότι έχει διεισδύσει μέσα σε συνοριοφύλακες οι οποίοι κάνουν τα στραβά μάτια και τους αφήνει να περνούν(μιλάμε για οργανομένο σχέδιο!!!)Ασε που έχουν πιάσει και τα πόστα σε τελωνεία και στις εισόδους της χώρας (ενθαρύνοντας την είσοδο).Είναι φως φανάρι ότι έχει εκπονήσει σχέδιο απο κοινού με την εργοδοσία για φθηνό εργατικό δυναμικό!!(και προπαντός ανασφαλιστο!!!)
    Ασε που έχει απλώσει τους μετανάστες στο κέντρο της αθήνας και δημιούργησε γκέτο !!!
    Ευτυχώς που υπάρχει ο ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ (αλλά και ο ΨΩΜΙΑΔΗΣ) ο οποίος με το μεγαλόνοο σχέδιο να χτίσει δημαρχείο στο ΒΟΤΑΝΙΚΟ (εκτός απο το γήπεδο, το Βωβοκτήριο το τζαμί κ.λ.π) τους την "έφερε".
    Χα..χα και να υπάρχει γκέτο στο κέντρο τι μας νοιάζει !!! Θα υπάρχει ελευθερος ο ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ!!!
    Αμ το άλλο που ο ΣΥΡΙΖΑ έχει διεισδύσει στην δημόσια διοικηση και πότε χορηγεί παράνομες βίζες(έναντι αμοιβής φυσικά) ποτε υποκλέπτει σήματα περιπολίας των πλοίων του λιμενικού και συνενοεείται με τους ΤΟΥΡΚΟΥΣ για παράνομες μεταφορές!!!
    Εχει διαλύσει τον κοινωνικό ιστό όπως ευστοχα έχει πεί και ο Strange Attractor
    Πάει να τους φορτώσει σε καράβια το κράτος και να τους διώξει αλλά φευ... ο ΣΥΡΙΖΑ δεν αφήνει.
    Και φυσικά ελιναι το μόνο κόμα που τους θέλει για τί το ΚΚΕ έχει αλεργία με αυτούς!!!
    Ο Θεός να μας φυλάει!!!

  6. Zήτα avatar
    Zήτα 24/05/2009 02:19:58

    ΦΑΚΤΟΡΑ
    ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ;
    ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ.
    ΜΗΝ ΤΑ ΚΟΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ.
    ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΚΟΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
    ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
    ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕΣ;
    ΓΙΑ ΤΟ 3% ΤΩΝ ΧΡΗΣΙΜΩΝ ΗΛΙΘΙΩΝ;

  7. g.s avatar
    g.s 24/05/2009 02:20:31

    Σβήστηκε το σχόλιο μου σχετικά με το ρατσιστικό τόνο του μηνύματος??????

    Επειδή είμαι καινούριος εδώ πέρα... είναι κάτι που συνηθίζεται?

  8. g.s avatar
    g.s 24/05/2009 02:24:00

    Α καλά... Το 'πιασα... Γκρινιάζουν κι άλλοι για κόψιμο. Ωραία... ξαναγράφω το μήνυμα χώρις κοσμητικά επίθετα... για να δούμε τώρα:

    Δεν είναι λίγο ακραίο ότι το άρθρο θεωρεί ότι το ibiza το έκλεψε μετανάστης / αλλοδαπός σαν δεδομένο? (και την πόρτα και όλα τα υπόλοιπα?)

  9. Factorx avatar
    Factorx 24/05/2009 02:34:25

    Αφουν το έχετε καταλάβει γιατι κόβω. οχι κοσμητικά επίθετα κλπ

    @Ζήτα: ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ

  10. Zήτα avatar
    Zήτα 24/05/2009 03:02:26

    ΦΑΚΤΟΡΑ
    ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΥΟ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΕΣ ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.
    1]ΣΕ ΜΙΑ ΑΓΡΟΙΚΙΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΡΤΟΠΑΡΑΘΥΡΑ.
    ΠΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΟΒΕΙ MDF ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΔΩΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΑΣΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ.
    ΠΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1Ο ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ.
    ΕΙΧΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΣΕΣ ΜΑΖΙ
    ΜΕ ΤΑ ΜDF.
    2]ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΕΝΑ SUBARU IMPREZA KAI ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΟΥΝ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟ ΤΑΚΑΡΟΥΝ
    ΣΕ 4 ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΛΙΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑ.
    ΑΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.
    ΥΓ
    ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΤΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ ΠΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΜΑΝΙΑΤΟ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ
    ΤΣΟΥΡΟΥΦΛΙΖΕΙ 2-3 ΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΥΣΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ[ΘΑ ΨΗΣΩ
    ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΛΑ].΄΄ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΨΕΙΣ΄΄.
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

  11. Factorx avatar
    Factorx 24/05/2009 03:47:25

    Αν είναι να μας λές το βιβλίο συμβάντων ρίχνε και νανένα σιχτιρι που και που . στο επιτρέπω. καληνύκτα

  12. Νικόλας avatar
    Νικόλας 24/05/2009 04:21:43

    Απορώ για την ανοησία που μας πλασάρεις.
    Βρήκες κάτι για να κατηγορείς τους μετανάστες φασιστόμουτρο; Μόνο τα γούστα σου είναι αρκετά, ε; Ελληνάρα, ορθόδοξε Ψωμιάδη, σκατόψυχε.

    Αφήστε μας στην ησυχία μας. Σκουρόπετσοι, φτωχοί, ξυπόλητοι. Κάτω τα χέρια από τις βενζίνες μας.

  13. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 24/05/2009 07:06:29

    @ 12 Nικολας: Ωστε οποιος αντιτιθεται στην εισοδο λαθρομεταναστων στη χωρα ειναι φασιστομουτρο;
    Σκεφθηκες ποτε ποσο εχουν επηρεασθει οι συνθηκες δουλειας και αμοιβης των Ελληνων εργαζομενων απο την παρουσια λαθρομεταναστων και ποσο εχουν συντελεσει στην ανεργια των δικων μας και στην υποβαθμιση του επιπεδου της ζωης τους; Σκεφθηκες ποτε οτι αυτη η χωρα εχει φορτωθει, ως αυτη τη στιγμη, με τριαμιση εκατομμυρια ξενους, και τι ξενους, οποιας καρυδιας καρυδι;
    Σκεφθηκες ποτε οτι η χωρα δεν μπορει να ταιζει και να ποτιζει ολον αυτον τον συρφετο χωρις να καταρρευσει;
    Σκεφθηκες ποτε οτι εσυ και εγω τους πληρωνουμε και τα εξοδα που κανουν για να φτασουν εδω και τα λεφτα που στελνουν στις πατριδες τους για να συντηρουν τις οικογενειες τους; Ξερεις οτι τα χρηματα αυτα εμεις - σαν χωρα - τα δανειζομαστε, με υψηλοτατο μαλιστα τοκο, επιβαρυνοντας και τα δισεγγονα μας, γιατι ο Χολαργος δεν κοβει πια μονεδα;
    Σκεφθηκες ποτε ποσο επικινδυνη εχει γινει η ζωη μας με την παρουσια τους 'η νομιζεις οτι η τρομακτικη αυξηση της εγκληματικοτητας δεν σχετιζεται με ολους αυτους?
    Σκεφθηκες ποτε οτι περα απο τους διακινητες (εντος και εκτος της χωρας)που αποκομιζουν τεραστια ποσα απο αυτη την υποθεση υπαρχουν και αλλοι που μπορει να εκμεταλλευονται την ευκαιρια για να στειλουν εδω ανθρωπους τους με ειδικες εντολες, 'η το αποκλειεις αυτο το ενδεχομενο;
    Σκεφθηκες ποτε τι θα παθαινες εσυ ο Ελληνας πολιτης - αν φυσικα, εισαι Ελληνας - αν εμπαινες παρανομα στη χωρα;
    Θα μπορουσα να σου παραθεσω πολλα, παρα πολλα ακομα "σκεφθηκες", αλλα απο το κειμενο σου βλεπω οτι θα πεις οτι ολα αυτα τα λεει ενα ακομη φασιστομουτρο, ενας σκατοψυχος Ελληναρας, ετσι δεν ειναι βλακομουτρο του κερατα; 'Η, εισαι καποιος απο τους διακινητες του εσωτερικου 'η απο τα καθικια που εκμεταλλευονται με διαφορους τροπους τους λαθρομεταναστες και αντιδρας ετσι γιατι βλεπεις και εσυ και οι ομοιοι σου οτι οι Ελληνες ξυπνησαν επιτελους και θα σας κοψουν τη μασα και την γερη μπαζα;

  14. Lavazza avatar
    Lavazza 24/05/2009 07:39:31

    @Ξενητεμένε

    τί ασχολείσαι τώρα με το "Νικόλας" (πρώτη φορά τον βλέπω εδώ μέσα)...

    Είπαμε, αυτοί έχουν συγκεκριμένους λόγους που υποστηρίζουν την άνευ οποιουδήποτε ελέγχου "εισβολή" λαθρομεταναστών για τους λόγους που την υποστηρίζει (την εισβολή) και ο Βαλλιανάτος...

    Οι ΛΑΘΡΟμετανάστες εξυπηρετούν κάποιες σκοπιμότητες.

    Οι Ντινγκιντάγκηδες τους θέλουν για εμφανή σκοπό.

    Ο ΣΥΡΙΖΑ ονειρεύεται να τους "ελληνοποιήσει" (στα χαρτιά) για να αντλήσει ψήφους γιατί βαράει διάλυση.

    Οι (ακρο)αριστεροί τους θέλουν για "εφεδρείες" στις στρατιωτικού τύπου καταδρομικές επιχειρήσεις που εξαπολύουν κάθε τόσο κατά βιοπαλαιστών και των μικρομάγαζών τους στο Κέντρο.

    Οι έμποροι ναρκωτικών (οι οποίοι στην πλειοψηφία τους είναι κι αυτοί αλλοδαποί αλλά όχι από ασιατικές χώρες π.χ. Αλβανοί) τους θέλουν για βαποράκια.

    Οι νταβατζήδες (αλλοδαποί και ημεδαποί) τους θέλουν (κυρίως τους μαύρους) γιατί είναι ο συνδετικός κρίκος στο να φέρνουν ιερόδουλες από την Αφρική.

    Μερικοί εργοδότες τους θέλουνε για φτηνά εργατικά.

    ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΦΙΛΗΣΥΧΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!

    ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!

    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ (έτσι ή αλλιώς...).

  15. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 10:44:57

    Παραξενε,δεν ειναι ακριβς ετσι.
    Οι ανθρωποι απλως φυλανε τον κωλο τους.
    Αμα πηγαιναν να τον πιασουν,αυτος θα αντιδρουσε.Τοτε οι αστυνομικοι,ειχαν δυο επιλογες.Η να τον αφησουν και να φυγουν,ή να προσπαθησουν να τον μπαγλαρωσουν δια της βιας.
    Καταλαβαινεις τι θα γινοταν,οταν ο γυφτος αρχιζε να φωναζει και να διαμαρτυρεται για τη σκληροτητα και το ρατσισμο της Αστυνομιας;
    Θα πλακωναν τα καλοπαιδα του Τσιριζα και θα αρχιζαν να φωναζουν κι αυτα,και να προσπαθουν να τον παρουν απο τα χερια των αστυνομικων.
    Αποτελεσμα;
    Σε αφηνω να το σκεφτεις εσυ.

  16. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 10:52:07

    Ζητα,υπαρχουν καποια συστηματα,που μπορει καοιος ανετα να τα φεριε απο την Αμερικη η την Αυστραλια,που πετανε κεραυνους,αμα πας να παρεις καποιο αυτοκινητο,και σου ριχνει καμια κατοσταρια χιλιαδες βολτ τουλαχιστον,ετσι για πλακα.
    Αμα εχεις και καμια ευαισθησια στο καρδιαγγειακο,πας για βρουβες.
    Αμα ομως ξυνεσαι στου τσοπανη τη μαγγουρα,αυτα παθαινεις.
    Απο νομους ομως,σιζουμε.
    Κλεφτης που πηγε να μπει σε σπιτι με σκυλο,δαγκωθηκε απ αυον, και ενω υπηρχε και επιγραφη απ εξω.
    Στο διακστηριο που πηγε ο κλεφτης τον ιδιοκττη,ναι ετσι εγινε,καταδικαστηκε οχι ο κλεφτης,αλλα ο ιδιοκτητης,γιατι,λεει,η πινακιδα,ηταν μονο στα Ελληνικα,και δεν ειχε και φωτογραφια του σκυλου,γιατι ο κλεφτης ηταν ξενος!!!
    Καραφλιασατε;

  17. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/05/2009 10:55:22

    "Το φρικωδέστατον ούν των κακών, ο θάνατος, ουθέν προς ημάς, επειδόπερ όταν μεν ημείς ώμεν, ο θάνατος ού παρέστιν, όταν δε ο θάνατος παρή, τόθ`ημείς ούκ εσμέν..."
    Επίκουρος (Επιστολή προς Μενοικέα)

    "Το χειρότερο απ`όλα τα κακά, ο θάνατος, δεν έχει σχέση με εμάς επειδή όταν υπάρχουμε εμείς δεν υπάρχει θάνατος, και όταν έρθει ο θάνατος δεν υπάρχουμε εμείς..." (προχειρη δική μου μετφρ.)

  18. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/05/2009 11:01:21

    @18: strange αν ενοχλούσε και παιδιά αντί να πάρεις το 100 κινητοποιείς επί τόπου άλλους δύο τρεις, άντρες και γυναίκες, και αν δεν μπορείτε να τον τουλουμιάσετε τον αναγκάζετε να τραπεί σε φυγή με φωνές

    αυτή είναι η σωστή αντίδραση σήμερα

  19. Zήτα avatar
    Zήτα 24/05/2009 11:34:33

    Καλημερα σε ολους.
    Φακτορα καλημερα.
    Οπως βλεπεις [συμμορφωθηκα προς τας υποδειξεις]
    σχετικα με την γραφη.
    Αλλες μια ιστοριουλα καθημερινης τρελλας για να ξεκινησουμε την μερα μας με λιγο χαμογελο.
    1]Σε εναν στο Ηλιο του εχουν κλεψει 2 φορες ενα
    παπακι που εχει.
    Μενει ομως στον πρωτο οροφο και δεν το χωραει το
    ασανσερ για να το παρει επανω.
    Τι εχει κανει λοιπον το ατομο;
    Εχει βιδωσει στην ταρατσα του μπαλκονιου του ενα
    παλαγκο και καθε βραδυ ανεβαζει το παπακι του
    στο μπαλκονι.
    Ενα βραδυ ομως αφου το εδεσε μεχρι να ανεβει στο μπαλκονι του για να πατησει το κουμπι να το ανεβασει επανω ο ψιλικατζης του ισογειου χωρις
    να δει το συρματοσχοινο κατεβασε την τεντα του μαγαζιου του
    με αποτελεσμα μαζι με το παπακι του ο παππους να παρει και την τεντα στο μπαλκονι.
    ΥΓ
    Το ψιλικατζιδικο απο κατω το εχουν κλεψει
    ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΦΟΡΕΣ δηλωμενες και ο ανθρωπος λεει οτι
    αν η κλοπη ειναι μικρη δεν την δηλωνει πια γιατι βαριεται την χαρτουρα.
    Ετσι και αλλιως με τις δηλωσεις στα χερια μενει.

  20. ab avatar
    ab 24/05/2009 14:15:26

    Τσιπρο-ΤΣΥΡΙΖΑΙΟΙ και Τρεμόπουλοι τρίβουν τα χέρια τους μ' όλα αυτά! Έτσι εξασφαλίζουν τον "επιούσιο" κάθε μήνα με την επιταγή της ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ.

  21. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 24/05/2009 20:54:14

    Μου προκαλει ιδιαιτερη εντυπωση οτι ενω εδω μεσα, στο Αntinews, δηλαδη, αλλα και σε αλλα blogs, εχουν διατυπωθει απειρες φορες συγκεκριμενες κατηγοριες εναντιον των Τσιπρο-Τσυριζαιων και του Τρεμοπουλου , δεν εχει υπαρξει η παραμικρη αντιδραση, εννοω επισημη και οχι την ευκαιριακη απλων μελων 'η φιλικως διακειμενων. Τωρα περιμενω να δω αν θα πουν το παραμικρο για την κατα μηνα επιταγη της πρεσβειας.

  22. ... avatar
    ... 25/05/2009 00:22:44

    Ναί, όντως, κάτι περίεργο συμβαίνει. Αν δεν το διαψεύσουν, μάλλον σημαίνει ότι τα παίρνουν. Τι μάλλον, σχεδόν σίγουρα.