15/12/2010 20:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η απόδειξη της προβοκάτσιας



Δείτε στο βίντεο του Russia Today την απόδειξη της προβοκάτσιας. Η πορεία μόλις βγαίνει απο την Σταδίου και οι μολότοφ πέφτουν 200 μέτρα μπροστά στην Μ. Βρετάνια. Ο στόχος των δυνάμεων καταστολής (περισσότερες απο κάθε άλλη φορά) και των «γνωστών αγνώστων» ήταν να μην φτάσει η πορεία στην Βουλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 15/12/2010 08:33:30

    Δείτε προσεχτικά κάτω δεξιά γωνία απο 0.23 έως 0.30.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YBCaDrG-_KI#!

    • popolaros avatar
      popolaros @ εναςάσχετος 15/12/2010 21:17:25

      φωτογράφος μου φαίνεται.

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ popolaros 15/12/2010 22:10:53

        Όταν τον ξεπροβαδιζει ο ΜΑΤατζής με φιλικό χτύπημα στη πλάτη, έρχεται να τον παραλάβει ο φίλος (συνάδελφός?) του με το κόκκινο σημαιάκι.

    • Orestios avatar
      Orestios @ εναςάσχετος 15/12/2010 21:24:33

      Τα φιλαράκια τα καλά του κομματικού κράτους των αντεξουσιαστών.

    • καινός avatar
      καινός @ εναςάσχετος 15/12/2010 21:30:08

      Φωτογράφος μοιάζει...

    • sawas avatar
      sawas @ εναςάσχετος 15/12/2010 21:32:35

      το ειδα και εδω......

      h**p://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11998632

      αλλα ακρη δεν βγαζω....

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 15/12/2010 17:02:42

    Μπράβο έπεσε το σύστημα, σύμφωνα με πληροφορίες ο Σόρος άρχισε να τα μαζεύει για σύνταξη και το δολάριο καταβαραθρώθηκε!

  3. Orestios avatar
    Orestios 15/12/2010 17:11:04

    Κι εδώ δείτε τον τεχνολογικό εξοπλισμό του αντεξουσιαστικού στρατού

    h--p://www.youtube.com/watch?v=AuJZdWTiaJM

  4. Rotarmist avatar
    Rotarmist 15/12/2010 17:57:13

    Αφηστε τις κλαψες! Και η Ν.Δ και το ΠΑΣΟΚ γνωριζουν ποιοι κρυβονται πισω απο τα επισοδεια αλλα τους βολευει να γινεται τζερτζελες και να συκοφαντουνται οι αγωνες των εργαζομενων οταν γινονται πορειες..
    Τωρα δυστυχως υπαρχουν και παραπλευρες απωλειες (βλ. νεοφιλελευθερος Χ'δακης) οπως λενε και οι πατρωνες μας αμερικανοι

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Rotarmist 15/12/2010 19:07:33

      Δίκιο έχεις. Το παρακράτος είναι σαν το ντόμπερμαν. Δεν έχει ιδεολογία, αναγνωρίζει μόνο το αφεντικό του και επιτίθεται όπου το προστάξουν.

  5. Σταύρος avatar
    Σταύρος 15/12/2010 18:26:25

    "νεοφιλελεύθερος ο Χ'δάκης" και "Βουλευτής ΝΔ ο Χ'δάκης" και λοιπές σαχλαμάρες!

    Ποιά είναι η θέση του Χ'δάκη και του κάθε Χατζηδάκη και της ΝΔ ολόκληρης για την συναυλία-αίσχος στον Άγιο Παντελεήμονα;
    Ποιά είναι η θέση των προαναφερομένων στα καθημερινά επεισόδια στην Κερατέα;
    Πόσα είναι τα φράγκα που είσπράτει ο Χατζηδάκης και ο κάθε κύριος Χατζηδάκης Βολευτής του Ελληνικού Κυνοβολείου;

    Το έγραψα χτες με βαριά καρδιά.
    ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΝΔ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΧΛΟΣ!
    Αν δεν το κάνετε, κακό του κεφαλιού σας!
    Κυριολεκτικά!!!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σταύρος 15/12/2010 19:30:48

      Ασε το κόσμο να γίνει όχλος κακού του κεφαλιού από τα σκατά θα πέσει στα απόσκατα και θα στρώσει, ούτως ή άλλος μπογδολαος είναι σάμπως και ήξερε τι ψήφιζε τόσα χρόνια όποιος του έταζε και του έλεγε λεφτά υπάρχουν έτρεχε να τον ψηφίζει ασχέτως αν καταχρέωσε την χώρα και κάποτε θα έρχονταν ο λογαριασμός.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Σοσιαληστής 15/12/2010 21:22:31

        Το τέλος έρχεται γοργά

      • MatrixRevolutionEra avatar
        MatrixRevolutionEra @ Σοσιαληστής 15/12/2010 22:17:37

        Άδικο δεν έχεις για μεγάλη μερίδα του κόσμου.

  6. megalos podilatis avatar
    megalos podilatis 15/12/2010 21:08:58

    το προβλημα δεν ειναι μονο ο βουλευτης και ο καθε βουλευτης μονο ειναι και η αδιαφορια μας η ανοχη μας στον καθε ειδους καραγκιοζη ακομα και στον καθε ειδους συνδικαλα που λεει οτι θα λυσει το προβλημα αλλα αυτος ειναι το προβλημα. το προβλημα ειναι ο μπατσος που εκλεισε καποιους δρομους χθες για να διαδηλωσει για τα συμφεροντα του αλλα σημερα πηρε εντολη απο το πρασινο παρακρατος και κτυπησε τους απεργους. Το προβλημα ειναι αυτος που θελει να με φοβησει γιατι με φοβαται . Λοιπον συντροφοι το ζητημα ειναι απλο δεν εχει ιδεολογικο περιβλημα απο την μια υπαρχει μια χουφτα κλεφταραδες και απο την αλλοι ορδες ηλιθιων. Καθε νεα ταξη πραγματων οταν περασε απο αυτο τον πλανητη βασιζοταν στην απραξια των ηλιθιων. Ας κοιταξουμε το προσωπο μας στον καθρεπτη και ας αποφασισουμε που ανηκουμε. Αν ανηκουμε στους ηλιθιους τοτε καναπε Τρεμη και ολα τα καλα παιδια που μας πεισανε τοσα χρονια οτι το χερι στο ποδοσφαιρο οταν το κανει παικτης του Ολυμπιακου ειναι ευλογια ενω αλλης ομαδας πεναλτυ . Αν νομιζουμε οτι ειμαστε απο τους αλλους πρωτα πρεπει να στειλουμε σπιτι αυτα τα ιδεαλιστικα φασιστομουτρα τυπου ΓΑΠ ΜΑΠ ΣΑΠ και μετα να ζητησουμε απο αυτους που θεωρουμε τιμιους να μας κυβερνησουν. Αλλα προεχει κατι να φυγει μακρια αυτη η φασιστικη σαπιλα!!

  7. ΚΜ avatar
    ΚΜ 15/12/2010 21:29:36

    Εντυπωσιακό το Video που τα ΜΑΤ, εν μέσω βιαιότατης επίθεσης σε διαδηλωτές, βοηθάνε να ανασηκωθεί ο πεσμένος που κρατούσε το πανώ ώστε να επιστρέψει πίσω στις "γραμμές", ενώ ο σύντροφός του με το τσουβάλι (με πέτρες;) στον ώμο παρακολουθεί παρέα με τα υπόλοιπα ΜΑΤ. Και καθώς επιστρέφει, βγαίνει άλλος ανάμεσα από τους διαδηλωτές για να τον προϋπαντήσει, ενώ ο τσουβαλοφόρος περνά διαγωνίως απέναντι να συναντήσει τα υπόλοιπα ΜΑΤ που κατεβαίνουν από το πεζοδρόμιο.

  8. καινός avatar
    καινός 15/12/2010 21:34:47

    Η απόδειξη της προβοκάτσιας είναι εδώ...

    http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/asfalites4.jpg

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ καινός 15/12/2010 22:03:22

      Αν πάτε σε μιά διαδήλωση δεν θα χρειάζεστε καμιά απόδειξη αυτές είναι κλασικές σκηνές, όπως και ακόμα καλύτερες (ανταλάσουμε τσιγαράκια, καφεδάκια κλπ) είναι έτσι η κατάσταση δεκαετίες, είναι ο κλασικός τρόπος ελέγχου των διαδηλώσεων και των επεισοδίων διεθνώς σιγά τα νέα... Έλα που ανακαλύψαμε τώρα τον τροχό.
      Πάτε οργανωμένες παρέες που γνωρίζεστε και μην αφήνετε ξένους ανάμεσά σας, παιδιά ήμασταν και τηρούσαμε την περιφρούρηση τώρα κανείς λεβέντης δεν μπορεί? όλοι χύμα? Η έφτασαν τις 10.000 οι κρυφοί ασφαλίτες λόγω ανεργίας (ικανούς τους έχω τους ελληνάρες, κατά το η δουλειά δεν είναι ντροπή).

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ skeptiki 15/12/2010 22:14:08

        Έχεις απόλυτο δίκιο. Οι ασφαλίτες δεν έκαναν ούτε κάνουν καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια να κρυφτούν.

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ καινός 15/12/2010 23:08:31

      Στην κοσμάρα σου εσύ. Και μόνο να δεις τις φάτσες τους θα καταλάβεις ότι οι τύποι είναι φοβισμένοι (όρεξη έχουν να ασχολούνται νομίζεις) και το μόνο που κάνουν είναι να λένε στα ματ τι γίνετε για να μη ξεφύγουν τα πράγματα. Αλλά βολεύει όλους σας να λέτε ότι οι ασφαλίτες τα κάνουν όλα και να διώχνετε τις ενοχές από τον όχλο ή τους αναρχικούς.

      • καινός avatar
        καινός @ αποκατάσταση 16/12/2010 00:38:39

        Συγνώμη, με ξέρεις και ξέρεις και την κοσμάρα μου;

        Βρε τι θόρυβος έχει μαζευτεί τώρα τελευταία...

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ αποκατάσταση 16/12/2010 01:03:34

        Αλλά βολεύει όλους σας να λέτε ότι οι ασφαλίτες τα κάνουν όλα και να διώχνετε τις ενοχές από τον όχλο ή τους αναρχικούς.

        Τεράστια αλήθεια, καιρός όμως να σταματήσει αυτό το τροπάρι με τους ασφαλίτες γιατί δεν βλέπω και να δουλεύει και για να μην μας πρήζουν και με τις δήθεν αποκαλύψεις.

  9. ΕΝΑΣ avatar
    ΕΝΑΣ 16/12/2010 00:29:06

    Προφανως σας διαφευγει το γεγονος,πως σε τηλεοπτικα καναλια τον δεκεβριο του 08,ειχαμε δει ολοι ατομα να βγαινουν απο κλουβα των ματ και να διαπρατουν βιαιοπραγιες.Και μην μου πειτε τωρα πως...ενημερωναν τα ματ για να μην ξεφυγει η κατασταση..Ελεος πια!!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ΕΝΑΣ 16/12/2010 01:05:54

      Ναι είναι αλήθεια ότι μόνο οι ασφαλίτες τα σπάνε στην χώρα, οι ουρακοτάγκοι του αναρχικού χώρου είναι παρεξηγημένοι.

      • rage avatar
        rage @ Σοσιαληστής 16/12/2010 12:31:08

        μπορείς να τεκμηριώσεις τους χαρακτηρισμούς σου ή είναι προϊόν της λογικής σου;

  10. ΕΝΑΣ avatar
    ΕΝΑΣ 16/12/2010 01:13:21

    Οι ουρακοταγκοι αυτοι,οπως ευστοχα λες,αποτελουν τους χρησιμους ηλιθιους που ειναι πιονια της εκαστοτε εξουσιας.Και οι δυο αποτελουν το λεγομενο παρακρατος και τις συγχρονες δυναμεις καταστολης των λαικων διεκδικησεων.Κρατικοι μηχανισμοι ειναι και οι δυο.

  11. sakis avatar
    sakis 16/12/2010 05:23:54

    Τα 4 παιδιά της μαρφίν μαζί με το έμβρυο ασφαλίτες τα έκαψαν όπου σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες 2 από αυτούς ήταν αλλοδαποί ;Τον Γκιόλια ασφαλίτες τον εκτέλεσαν στην είσοδο της πολυκατοικίας του ή μήπως ήταν εξωγήινοι;Τον Νεκτάριο Σάββα και αυτόν ασφαλίτες τον εκτέλεσαν ή μήπως ήταν Νεφελίμ και Ελοχίμ;Τον 15χρονο Αφγανό ασφαλίτες και αυτό το παιδάκι το διαμέλισαν με τις ''ορφανές'' βόμβες που έβαζαν σε κάδους ή ήταν ζόμπυ που ήρθαν από το υπερπέραν;Την Αθήνα και ολόκληρη την Ελλάδα από τον Έβρο μέχρι την Κρήτη τον Δεκέμβρη του 2008 ποιοι την έκαψαν ασφαλίτες ή πράκτορες της CIA και της Μοσάντ για να προβοκάρουν τους σύγχρονους Μαχάτμα Γκάντι και Μητέρες Τερέζες του αναρχικού και ακροαριστερού χώρου εντάξει να δουλευόμαστε μεταξύ μας δε λέω αλλά μην το ξεφτιλίσουμε ρε παιδιά.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ sakis 16/12/2010 10:44:01

      Φίλε μου, τα έχω γράψει και εγώ, αλλά η ιδεοληψία είναι τέτοια που αν η κοινή λογική δεν συμφωνεί με αυτήν, φταίει η κοινή λογική και η πραγματικότητα με αυτήν.
      Οι ασφαλίτες που διεισδύουν στον αναρχοαρίστικο χώρο και οι παρακρατικοί ή άλλοι προβοκάτορες υπάρχουν επειδή ο χώρος αυτός υπάρχει και είναι διατεθειμένος για επεισόδια. Γι αυτό και δεν τα αποδοκιμάζουν. Γι' αυτό και δεν αποδοκίμασαν ούτε το κάψιμο των ανθρώπων στη Μαρφίν, παρά είπαν ότι φταίνε οι προβοκάτορες, ο Βγενόπουλος, η μάνα του Βγενόπουλου, η θεια του κλπ. Λες και το ότι το κτίριο δεν είχε επαρκή ασφάλεια σε περίπτωση πυρκαγιάς και το ότι δεν είχε κλείσει το υποκατάστημα, δικαιολογούσε τον εμπρησμό του, με τους ανθρώπους μέσα!
      Δηλαδή, αν έρθει ένας γείτονας που σε μισεί και πυρπολήσει το σπίτι σου, δεν φταίει ο εμπρηστής, αλλά ο μηχανικός που δεν είχε προβλέψει να υπάρχει έξοδος διαφυγής κλπ.
      Λογική ουρακοτάγκου...
      Γι'αυτό και λέω ότι τα "αντιμνημονιακά" μέτωπα Δεξιάς-Αριστεράς (με την εξαίρεση της πατριωτικής Αριστεράς, που είναι όμως ολιγάριθμη πλέον) είναι προορισμένα να καταρρεύσουν την επομένη της ανόδου (όποτε γίνει αυτό) της ΝΔ στην εξουσία. Μόνο καλόπιστοι αφελείς μπορούν να τα πιστεύουν.

    • rage avatar
      rage @ sakis 16/12/2010 12:32:20

      μεγάλο τσουβάλι πήρες...

  12. Τάσος,Θεσσαλονίκη avatar
    Τάσος,Θεσσαλονίκη 16/12/2010 16:37:44

    Ευθύνη για τη σημερινή κατάσταση φέρει ολόκληρο το πολιτικό συστήμα,συμπεριλαμβανομένης και της αριστεράς.Η οποία αριστερά με την ιδεολογική της κυριαρχία και ενίοτε την ανοχή της συνέβαλε στην παραγωγή και διατήρηση στρεβλοτήτων.Δε διακρίνεται ακόμη ο ηγέτης που θα οδηγήσει τη χώρα.Ο Θεός να μας βοηθήσει.

  13. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 16/12/2010 18:23:02

    Συμφωνώ, με τον Τάσο,τί έκανε η αριστερά, το κόμα του λαού όλα αυτά τα χρόνια,ή μήπως δεν τα ήξερε, ήταν βολεμένη μιά χαρά όμως.Έλεος κανένα πολιτικό κόμα δεν είναι αμέτοχο,όλοι φταίνε.Όλοι πρέπει να φύγουν,να έρθουν άνθρωποι ηθικοί να κυβερνήσουν, να έχουν το θάρρος να λένε όχι, να μην προσκυνούν συμφέροντα,να θέλουν μόνο το καλό του λαού!
    Φωτιά και τσεκούρι στους προσκυνημένους.(Θ Κολοκοτρώνης στρατηγός της επανάστασης του 1821)

  14. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 11/01/2011 09:54:56

    Ρε παιδιά τι να λέμε τώρα; Είναι κοινό μυστικό ότι οι διαβόητοι "μπαχαλάκηδες" δεν έχουν καμία σχέση με τον αναρχικό χώρο του οποίου οι αρχές άλλα πρεσβεύουν. Είναι αυτό που είπε ένα φίλος πιο πάνω: οι "χρήσιμοι ηλίθιοι" που χρησιμοποιούνται ως "ιδιωτικός στρατός" που χρησιμοποιείται κατά το δοκούν. Απλά δεν αρκούνται στις "συγκρούσεις" με τα ΜΑΤ αλλά ενίοτε σκοτώνουν κιόλας (περίπτωση ΜΑΡΦΙΝ)...